„Sportowo Radomiak zasługuje na awans. Nad stroną organizacyjną się nie zastanawiam”

Opublikowane 29.07.2020 12:45 przez

redakcja

Dariusz Banasik jeszcze dobrze nie ochłonął po wygranej w półfinale barażów o Ekstraklasę, a już zdążył omówić sytuację Radomiaka na antenie „Weszło.FM”. Szkoleniowiec beniaminka pierwszej ligi mówił o sytuacji zdrowotnej w zespole, bo Miedź Legnica mocno poturbowała radomskich piłkarzy, a także o nadchodzącym finale z Wartą Poznań. Trener Radomiaka odniósł się też do organizacyjnych problemów w klubie i kwestii finansowych. Poniżej zapis rozmowy z porannej audycji.

Ekstraklasy jeszcze nie gratulujemy, dmuchamy na zimne, ale wczoraj i wynik i gra pana podopiecznych były fajne. Ochłonął pan troszeczkę? Emocje były wielkie, nawet żółta kartka się zdarzyła.

Trochę się działo, jak to w barażach. Żółta kartka chyba usprawiedliwiona, bo dwóch zawodników Miedzi powinno dostać kartki po faulach, nie dostało, a ja musiałem dwóch zawodników zmienić – Mikitę i Michalskiego. Nie wiadomo, czy to nie będą kontuzje, które wyeliminują zawodników z ostatniego meczu.

Skoro poruszył pan temat kontuzji, to od tego zacznijmy. Jak wygląda sytuacja Macieja Świdzikowskiego, czy wróci na mecz z Wartą?

Szanse są pół na pół. Czuje się lepiej, mamy informację, że może się pojawić na treningu, ale wszystko zależy od tego, w jakim on będzie stanie. Jest odwodniony, osłabiony, chwilę leżał w szpitalu, więc szanse są małe, ale są. Było to zaskoczenie, bo Maciek nie pojechał na ostatni mecz ligowy, oszczędzaliśmy go, żeby był w jak najlepszej dyspozycji. W drodze dostaliśmy informacje, że źle się czuje, ma problemy żołądkowe. Potem to się rozwinęło tak, że musiał trafić do szpitala i nie mógł być brany pod uwagę. Mieliśmy taki wariant, że Karwot zagra na środku obrony i tego się trzymaliśmy. Szkoda, bo Maciek był w dobrej dyspozycji, to kapitan. Bardzo chciał zagrać i bardzo to przeżywał.

Patryk Mikita zszedł wczoraj z urazem, widziałem, że trzymał się za udo.

Dzisiaj ma USG, więc będziemy więcej wiedzieć. Wygląda to dość groźnie, to może być mięsień, łąkotka czy nawet więzadło poboczne. Bardzo go bolało, nie mógł kontynuować gry. Szanse na to, że zagra, są małe. Jeśli gralibyśmy za tydzień, to jeszcze, ale jutro musimy wyjechać.

Są jeszcze Leandro i Mateusz Michalski, z nimi też sprawa jest poważna?

Leandro ma obolałe kolano, został ostro potraktowany przez rywali. Wydaje mi się, że będzie do dyspozycji. Na sytuację z Mateuszem Michalskim najbardziej się zdenerwowałem, bo to była wycinka od tyłu. Mateusz pobiegł jeszcze 30-40 metrów, a potem od razu pokazał zmianę, staw skokowy. To był atak na nogi przeciwnika i zdenerwowałem się, że sędzia to puścił bez kartki.

Miedź ogólnie grała bardzo ostro.

Tak to wygląda, rzadko się zdarza, żeby trzech piłkarzy było kontuzjowanych. Może to była jakaś recepta…

To nieskuteczna.

Zawodnicy szukają różnych sposobów na pokonanie przeciwnika, taka jest piłka, nie ma co na to narzekać.

To, że całkiem niedawno pokonaliście Miedź, pomogło w tym meczu, jeśli chodzi o kwestię psychologiczną?

Myślę, że tak, chociaż Miedź zagrała dużo lepiej niż w ostatnim meczu, w którym wygrała 3:0. Wtedy oddali pierwszy celny strzał dopiero w 88. minucie. Wczoraj zagrała odważniej, ale my też wypadliśmy lepiej. Mieliśmy atut psychologiczny, kibice dopingowali, zwycięstwo było chyba zasłużone.

Kibice zaczepiali przed meczem, może teraz zaczepiają? Czuć, że to coś wielkiego dla Radomia? Jak opisać tę atmosferę?

Atmosfera jest wspaniała. Już w drugiej lidze mówiłem, że kibicowsko Radomiak zasługuje na Ekstraklasę. Nie dało się nawet odczuć, że było 50% pojemności stadionu. Co by było, gdyby był pełny stadion… Wszyscy żyją strasznie tą piłką, są głodni sukcesu. Został jeszcze jeden krok, najtrudniejszy, bo to mecz wyjazdowy z niewygodnym przeciwnikiem.

Wracając do wczorajszego meczu. Gdyby takiego karnego, jak wczoraj po strzale Rafała Makowskiego sędzia gwizdnął przeciwko Radomiakowi – miałby pan pretensje?

Jak już jest VAR i sędzia się długo zastanawia, to znaczy, że była ręka. Oglądałem powtórkę, sędzia miał podstawy, żeby odgwizdać rzut karny. Piłka szła w światło bramki.

Planuje pan rotacje w składzie na mecz z Wartą?

Dzisiaj mam spotkanie z zawodnikami i wszystko będzie zależało od ich stanu zdrowia. Pierwsza rzecz to kontuzje, druga to musimy porozmawiać z zawodnikami, kto jest zmęczony, porobić badania. Natomiast wydaje mi się, że jak będę pytał, to każdy powie, że chce zagrać i nie będą chcieli się przyznać, że źle się czują. Będziemy musieli podjąć decyzję, ale nie będziemy dużo kombinować.

Jeśli chodzi o plan na wczorajszy mecz – trudno było wymyślić coś nowego i zaskoczyć Miedź po tak krótkim czasie? Niektórzy chyba wspięli się na wyżyny swoich możliwości.

Bardzo się cieszę, że wielu zawodników robi postępy. Czasami mówi się, że trudno wydobyć z piłkarza więcej na pewnym etapie, ale złapałem dobry kontakt z tymi chłopakami i widać, że Mikita, Makowski czy Leandro grają jeszcze lepiej niż wcześniej. Przeciwnik nas niczym nie zaskoczył, znaliśmy jego słabe punkty. Wiedzieliśmy, że trzeba uderzać z dystansu, co robić, jak grać. Byliśmy dobrze przygotowani i myślę, że było to widać.

Piątek, mecz z Wartą w Grodzisku. Oglądając drugi półfinał miał pan nadzieję, że Bruk-Bet wygra? Wtedy gralibyście w Radomiu, a z Niecieczą macie też lepszy bilans spotkań niż z Wartą.

Zgadza się, liczyliśmy trochę na Termalikę. Nie dlatego, że kogoś lekceważymy, ale chodzi o mecz u siebie. Ale nie ma co być zdenerwowanym, Termalica była wyraźnie gorsza, fizycznie w drugiej połowie wyglądała tak, że nie była w stanie nawet zagrozić Warcie, jedynie po stałych fragmentach gry. Mogło mieć na to wpływ, że Warta w ostatniej kolejce odpoczywała, a Termalica musiała grać podstawowym składem, żeby dostać się do baraży. Warta wygrała zasłużenie, ale z nami to będzie inny mecz.

Gdy Miedź strzeliła gola na 2:1 miał pan ochotę urwać głowę Dominikowi Sokołowi? Takiego pudła w ostatnim czasie sobie nie przypominam.

Wie pan, to jest młody zawodnik… Nie jest piłkarzem podstawowym, była szybka decyzja, że to on wejdzie na boisko. Była planowana inna zmiana, ale nie chciałem na bok przestawiać Mateusza Michalskiego, który grał w środku bardzo dobrze. Natomiast Dominik musi taką sytuację na 3:1 wykorzystać, rozmawiałem z nim. Ale jak to mówią zawodnicy i trenerzy po meczu – nie ma z tego konsekwencji, bo wygraliśmy i wszyscy szybko o tym zapomną. Ale powinien zamknąć ten mecz.

Damian Nowak powiedział u nas: zasługujemy na ten awans. Proszę mi uwierzyć, jest wiele przeciwności losu, ale zasługujemy. Podpisze się pan pod tymi słowami?

Tak, podpiszę się.

Damian poruszył kwestie organizacyjne. Macie ustaloną premię za awans? Jeśli tak, to jaką i czy liczy pan, że tym razem dostaniecie je szybciej niż po roku? (śmiech)

Oj, to trudne pytanie… (śmiech) Premię oczywiście mamy, każdy ma. Na tym szczeblu zawodnicy muszą zarabiać, utrzymywać rodziny. Zarząd i klub dał bardzo dobre premie, nawet wyższe niż się spodziewaliśmy…

Ale żeby je wypłacić, bo obiecać to i my możemy dużo!

(śmiech) Wie pan, to są kwestie prawne, do kiedy to będzie wypłacone… Mieliśmy problemy w drugiej lidze, klub parę lat inwestował w to, żeby był awans. Może długi rosły, natomiast wydaje mi się, że teraz premie są pospłacane. Było nerwowo w pewnych momentach, ale w tym półroczu klub się z tego wywiązał, żeby zawodnicy mieli spokojne głowy i kwestie finansowe są poukładane. Troszeczkę gorzej jest z kwestiami organizacyjnymi. Stadion, boiska, zaplecze… Wynajmujemy stadion, nie mamy dostępu do pewnych pomieszczeń, do odnowy biologicznej, boisk. Musimy czasami wyszarpać boiska, na których chcemy trenować. Czasami są takie sytuacje, że gramy bardzo ważny mecz, a nie mamy wejścia na główną płytę boiska. Dopóki nie będziemy mieli swojej bazy, swojego stadionu, to mogą być takie sytuacje.

Może pan powiedzieć, że jesteście pogodzeni z tym, że jeśli awansujecie, to premii szybko nie zobaczycie? Z tego co pan mówi, warunki organizacyjne nie są na najwyższym poziomie i nie powiem, że bieda, ale może te trochę łączą i ta walka o awans to dla was kwestia sportowa, a pozostałe rzeczy zostawiacie za sobą?

Powiem całkowicie inaczej – jeśli awansujemy, rozwiążą się wszystkie problemy! (śmiech) Klub dostanie duży zastrzyk finansowy i wydaje mi się, że te problemy, które nie były dopięte, na pewno będą. Ale też są inne wymagania, inne płacenie w Ekstraklasie. Robimy wszystko, żeby klub awansował.

Czuje pan – tak pół żartem, pół serio – że przekroczyliście oczekiwania władz, prezesa i zrobiliście problem? Pamiętam analogiczną sytuację Dolcanu Ząbki, który walczył o awans i nie wiadomo było, na jakim stadionie zagra. Ostatecznie nie awansował i tego „problemu” nie było. Wiemy, że wy będziecie grali na Legii, ale dla takiego klubu jak Radomiak będzie to pewne obciążenie.

Dla nas to jest duży bodziec, że będziemy grali na Legii, to motywacja. Koszt będzie duży, ale liczymy na to, że będą kibice, będą pieniądze z biletów, to się trochę może zrekompensować. Wiemy, ile osób mieści stadion Legii, a myślę, że kilka tysięcy osób mogłoby przyjść, jakby Radomiak grał w Warszawie. Nie zastanawiam się jednak nad sytuacją organizacyjną, odpowiadam za stronę sportową i tak jak powiedział Damian Nowak – sportowo zasługujemy na awans. Co z tego, że jest organizacja i zaplecze, jak nie ma drużyny? My mamy fajny zespół, jest atmosfera i dajemy radę.

Zapytam jeszcze o mecz z Wartą, bo rozmawiamy o Ekstraklasie, a tu poważna przeszkoda do pokonania. Ostatnia porażka w Grodzisku dość dotkliwa – 0:3. Chciał pan podejść do tamtego meczu podobnie, co do wczorajszego, ofensywnie, z Mateuszem Michalskim na ósemce i nie do końca to wyszło. Będzie pan chciał poczekać na to, co zrobi Warta, czy narzucić jej swój styl tak jak Miedzi?

To będzie przede wszystkim inny mecz. W meczu z Wartą u siebie (0:2 – przyp.) nie byliśmy zespołem gorszym, natomiast Warta wykorzystała nasze błędy. W Grodzisku to był pierwszy mecz wiosenny, wyjazd, ciężko było zobaczyć, w jakiej dyspozycji jest zespół. Każdy mówi, że prowadzę zespoły tak, że na początku są słabsze wyniki, a potem lepsze. Przygotowywaliśmy zespół do całego sezonu, a nie do jednego meczu. Może wpływ na to miało to, że byliśmy na obozie we Włoszech w Bergamo, potem wyszło, że wtedy zaczęły się tam zachorowania. Może zawodnicy zostali tym dotknięci, przechodzili to lekko? Te dwa mecze po przyjeździe ze zgrupowania mieliśmy zdecydowanie słabsze, jeśli chodzi o końcówkę. Zastanawialiśmy się, czy nie było to spowodowane koronawirusem. Nie chcę na to zganiać winy, ale teraz tej naszej słabszej dyspozycji nie widać.

ROZMAWIALI WOJCIECH PIELA I PAWEŁ PACZUL W WESZŁO.FM

Fot. Newspix

Inne sporty
28.01.2022

Dzień konia czy powrót do formy? Skoczkowie poszaleli w Willingen

Tak dobrze prezentujących się polskich skoczków nie widzieliśmy jeszcze ani w 2022 roku, ani w ogóle w bieżącym sezonie. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen, a Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zajęli w nim miejsca w pierwszej dziesiątce. Biało-czerwoni nieźle spisywali się również w seriach treningowych oraz konkursie mieszanym. Czy mówimy o tak […]
28.01.2022
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Inne sporty
28.01.2022

Dzień konia czy powrót do formy? Skoczkowie poszaleli w Willingen

Tak dobrze prezentujących się polskich skoczków nie widzieliśmy jeszcze ani w 2022 roku, ani w ogóle w bieżącym sezonie. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen, a Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zajęli w nim miejsca w pierwszej dziesiątce. Biało-czerwoni nieźle spisywali się również w seriach treningowych oraz konkursie mieszanym. Czy mówimy o tak […]
28.01.2022
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Dzień konia czy powrót do formy? Skoczkowie poszaleli w Willingen

Tak dobrze prezentujących się polskich skoczków nie widzieliśmy jeszcze ani w 2022 roku, ani w ogóle w bieżącym sezonie. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen, a Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zajęli w nim miejsca w pierwszej dziesiątce. Biało-czerwoni nieźle spisywali się również w seriach treningowych oraz konkursie mieszanym. Czy mówimy o tak […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

PRASA. Kręcina: Przydałby się „młodszy Gmoch”. Myślę tu o Engelu lub Janasie

W piątkowej prasie mamy przede wszystkim tematy związane z nowym selekcjonerem. Część wydaje się już nieaktualna.  PRZEGLĄD SPORTOWY „PS” prezentuje materiały o Szewczence, traktując go jako głównego kandydata do posady selekcjonera, ale my już wiemy, że nic z tego nie będzie i Cezary Kulesza wraca do opcji polskich. Nowy pomocnik Rakowa Częstochowa Szymon Czyż opowiada […]
28.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Liczba komentarzy: 30
Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pierwszaligastylżycia
pierwszaligastylżycia
1 rok temu

Problem polega na tym, że Radomiak sportowo wcale na ekstraklasę nie zasługuje. Ale ktoś awansować musi, a Warta jest jeszcze słabsza. Tak czy inaczej, ktoś z tej dwójki pobije tegoroczny ŁKS:)
No i właśnie… organizacyjnie się nie zastanawiają. Świetnie to wróży.

B323L
B323L
1 rok temu

Nie psuj narracji redaktorzyn z Weszło. Przecież to Stal Mielec – zwycięzca ligi ma podzielić los ŁKSu i spaść w równie żałosnym stylu 😉

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  B323L

tez moga i będzie git.

Paczul raczul
Paczul raczul
1 rok temu

Warta to lepszy zespól niż Radomiak. Warta wygra to pewne.

Rrr1910
Rrr1910
1 rok temu
Reply to  Paczul raczul

Kolego znam kogoś tak pewnego jak Ty i się przed kiblem zesrał! Poczekamy do piątku! Radomiak jest przez każdego skazywany na pożarcie od samego startu ligi ! Miał być rychły spadek ! A tu walka o awans! Do tego piszę dużo osób że nawet jak awansują to spadną jak ŁKS! I znowu wróżby od jakiegoś wróżbity ! Dajcie lepiej nr dużego lotka!

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu
Reply to  Rrr1910

Umiesz czytać? To artykuł o tym, że na pożarcie przez Radomiaka skazywana jest Warta. Ochłoń! 🙂

Braun
Braun
1 rok temu

Mikita ich pociągnie do utrzymania. A jeśli wejdzie Warta to taką rolę odegra tam Trałka

Pytam
Pytam
1 rok temu

Na jakiej podstawie twierdzisz, że Warta jest słabsza? Tabela mówi co innego, szczególnie że Zieloni mieli pod koniec zadyszkę, a tak jechali walcem w tej lidze…

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 rok temu
Reply to  Pytam

Akurat tabela od restartu ligi to mówi, że Radomiak jest 5. i ma 21 punktów, a Warta 10. z 17 punktami i to jest jedyne sensowne porównanie, bo jeśli chcesz do porównań brać listopad zeszłego roku to powodzenia. A ten „walec” też taki trochę zepsuty, skoro na półmetku Warta była liderem, po 25. kolejce na drugim miejscu, a ligę skończyła trzecia z 7 punktami straty do Stali. Ale mówić i tak będzie boisko w piątek, a nie statystyka. To jest jeden mecz.

Bartoni
Bartoni
1 rok temu

O kurwa 4 punkty różnicy, P O T Ę Ż N Y RADOMIAK xD

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 rok temu
Reply to  Bartoni

Nie popuść aby. Pytanie było – na jakiej podstawie twierdzi że Warta jest słabsza, odpowiedź brzmi – na podstawie tabeli. Nie ma bardziej sensownego miernika niż liczba zdobytych punktów, szczególnie porównywana na dość miarodajnym okresie. I nikt nie mówił o żadnych potęgach.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu

Są jeszcze bezpośrednie mecze: 2:0 i 3:0 dla słabej Warty.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu
Reply to  Pytam

Warta w sezonie zasadniczym wygrała z Radomiakiem tylko 2:0 i 3:0 – każdy widzi, że sportowo jest słabsza.

Makaveli
Makaveli
1 rok temu

Już nawet ekstraklasa i PZPN przyklepały awans Radomiaka. Terminarz 20/21 rozpisany tak żeby mecze domowe nie kolidowały z tymi legii. Plus absurdalny zapis licencyjny. 500 tyś. kary za zmianę stadionu. Wszyscy dbaja o finanse i zaplecze legii

Mixer
Mixer
1 rok temu
Reply to  Makaveli

Koneksje pana Sławka, do tego taki handicup że spada tylko jedna drużyna a teraz poleciały 3 i żadna z nich tj. Arka, Korona czy nawet ŁKS nie sądzę aby były słabsze od tych trzech beniaminków. Dlaczego nie zrobiono baraży między 14 i 15 ekstraklasy i 2.-3 z 1 ligi ??!

Kibic
Kibic
1 rok temu
Reply to  Mixer

Wzorowano się na barażach w lidze angielskiej

PanCogito
PanCogito
1 rok temu
Reply to  Makaveli

Że co? Kogo finanse? Przecież te pieniądze nie idą do Legii pajacu!

Legwan
Legwan
1 rok temu

Awans tylko Podbeskidzie a baraże to powinny być pomiędzy druga Stałą Mielec i Korona oraz trzecią Wartą i Arką. Wówczas byłoby sprawiedliwe. Okazałoby się kto lepszy a nie, że szanse na awans miała nawet 6 Termalica ! Nie wydaje mi się aby Radomiak był lepszy od Arki czy Korony….

Rrr1910
Rrr1910
1 rok temu
Reply to  Legwan

Legwan piszesz te głupoty z głowy? Naprawdę myślisz że drużyna z pierwszej ligi miała by zagrać baraż z ekstraklasowym zespołem! I dla kogo było by to sprawiedliwe? Przecież na starcie zespół z ekstraklasy nawet ten spadkowy jest mocniejszy od tego z pierwszej ligi! Dopiero po awansie do ekstraklasy zespół może się wzmocnić i rywalizować w lidze. Ach ale co tu się spodziewać po panu jak ma mózg legwana. A co do baraży w pierwszej lidze to okazało się bardzo trafnym pomysłem! Liga się zrobiła ciekawa ,rowna i emocjonująca! Tak jak w Anglii zresztą co funkcjonuje to bardzo długo już. Pozdrowienia dla normalnych ( tych co mają większy mózg od legwana )NdRG

Rrr1910
Rrr1910
1 rok temu
Reply to  Legwan

Legwan piszesz te głupoty z głowy? Naprawdę myślisz że drużyna z pierwszej ligi miała by zagrać baraż z ekstraklasowym zespołem! I dla kogo było by to sprawiedliwe? Przecież na starcie zespół z ekstraklasy nawet ten spadkowy jest mocniejszy od tego z pierwszej ligi! Dopiero po awansie do ekstraklasy zespół może się wzmocnić i rywalizować w lidze.
. A co do baraży w pierwszej lidze to okazało się bardzo trafnym pomysłem! Liga się zrobiła ciekawa ,rowna i emocjonująca! Tak jak w Anglii zresztą co funkcjonuje to bardzo długo już. Pozdrowienia dla normalnych .

Legwan
Legwan
1 rok temu
Reply to  Rrr1910

Skoro zespoły aspirują do ekstraklasy to chyba czują się na tyle mocne aby przy pewnych korektach w niej grać zaś dowodem na to czy rzeczywiście zasługują na grę w ekstraklasie byłyby baraże z 14 i 15 ekstraklasy, które nie są chyba aż tak mocne by 1 ligowcy stali z góry na przegranej pozycji bo jeśliby było inaczej to nie zajmowaliby tych pozycji w ekstraklasie. W tych 1 ligowych drużynach z czołówki gra wielu niedawnych i byłych ekstraklasowiczow tak więc byłoby to sprawiedliwe. Na pewno sprawiedliwe nie jest to, że spadły teraz 3 drużyny a za rok tylko jedna ! Tak więc Rrr1910 zanim coś napiszesz zastanów się…

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 rok temu
Reply to  Legwan

Baraże z ekstraklasowiczami byłyby grane przed wzmocnieniami klubów z I ligi, czyli efektywnie grałyby zespoły ze składami (i budżetami) ekstraklasowymi z zespołami ze składami (i budżetami) pierwszoligowymi. Nietrudno przewidzieć kto byłby lepszy w takich parach i właśnie to rozwiązanie byłoby niesprawiedliwe. A przy obecnym systemie ci, którzy awansują mają szanse wzmocnić się przed sezonem i do gry w ekstraklasie przystąpić ze składem na ekstraklasę. Raczej logiczne.

Legwan
Legwan
1 rok temu

Akurat budżet w przypadku Korony nie na znaczenia bo i tak są długi a jej polityka kadrowa od 2 lat to porażka. Idąc tokiem myślenia co niektórych to klub 1 ligi zmienia po awansie kadrę w 90/100% ? To po co i o co grają chłopaki z czołówki 1 ligi kiedy po awansie zostaną odstawieni ? Jakos Raków nie przeprowadził rewolucji kadrowej a tylko ja uzupełnił i spokojnie dał radę. Nie mogę zgodzić się z opinią, że czołowe drużyny 1 ligi nie miałyby szans w barażach z drużynami dolnych stref ekstraklasy a właśnie baraże między nimi byłyby prawdziwą wykładnią sprawiedliwości.

Rrr1910
Rrr1910
1 rok temu
Reply to  Legwan

Legwan widzę że nie rozumiesz ! Hmmm…. No dobra zobacz co zrobili w zagłębiu Sosnowiec! Sami zawodnicy z ekstraklasy Małecki, Polczak, Pawłowski, do tego aktualny król strzelców Piasecki ! I co ?? Większość kadry budowana była z byłych Ex w kierunku powrotu . I co to dało i gdzie są? ok masz swój pomysł który realizujesz w Football manager i to działa! A ja dalej się upieram że zespół z ekstraklasy nie może się równać z żadnym zespołem z ekstraklasy ! Może nawiązać walkę ale to tyle…

Legwan
Legwan
1 rok temu
Reply to  Rrr1910

No więc właśnie, nie zawsze zawodnicy z ekstraklasy gwarantują powrót do ekstraklasy a ty idziesz tym tropem bo niby kim chcesz wzmacniać beniaminków…? Wykładnią sprawiedliwości są baraże między 2-3 z 1 ligi i 14-15 z ekstraklasy. W Anglii coś podobnego przerabiali i sprawdzało się choć tam są trochę inne realia. Z czym wejdzie Stal Mielec czy Warta lub Radomiak, z gołą du…ą i na starcie ma handicup, że nie spadnie bo prawdopodobieństwo jest malutkie nie tak jak w tym minionym sezonie było…..

Jacek
Jacek
1 rok temu
Reply to  Legwan

to niech cana plus da ta samą kase Radomiakowi i zobaczymy czy jest lepszy od korony czy arki

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu
Reply to  Jacek

To wprowadźmy jak w USA limity zarobków i zobaczymy kto naprawdę jest najlepszy, a nie jedynie najbogatszy. Nadwyżkę kasy, np. z 30 000 na widownie można będzie ładować w akademie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
1 rok temu

Córka mnie dziś zapytała, kogo bym wolał, by wygrał w barażu. Konflikt tragiczny, bo żadna nie zagra w ESA na własnym stadionie, ale z dwojga wolę Wartę w nieswojej dzielnicy, niż Radomiaka w nieswoim mieście.
PS. Typowałem, że wróci Żabno. Może podświadomie?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 rok temu

Podejrzewam, że w Warszawie żyje obecnie tylu radomian, że na Radomiaka na Legii przyjdzie więcej ludzi niż na Wartę w Poznaniu 🙂

Ciorchan
Ciorchan
1 rok temu

Radumiak pana Sławka super znawcy przekrętów polskich sędziów to Legia II bis…., Sędzia nie Musiał aczkolwiek mógł, a Musiał z Krakowa musiał właśnie tak a nie inaczej p. Slawku, przekrętów ciąg dalszy…….w zależności kto sędziował i komu…. gamonie….

Suche Info
28.01.2022

Wolfsburg ściąga konkurencję dla Kamińskiego

Przyszły konkurent Jakuba Kamińskiego o miejsce w składzie Wolfsburga kosztował sześć i pół miliona euro, ma osiemnaście lat, nazywa się Kevin Paredes i drużynę Wilków – podobnie jak Polak – wzmocni dopiero wraz z końcem czerwca 2022 roku.  Kevin Paredes to utalentowany piłkarz amerykańskiego D.C. United. Do tej pory rozegrał trzydzieści osiem spotkań w MLS, […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Dzień konia czy powrót do formy? Skoczkowie poszaleli w Willingen

Tak dobrze prezentujących się polskich skoczków nie widzieliśmy jeszcze ani w 2022 roku, ani w ogóle w bieżącym sezonie. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen, a Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zajęli w nim miejsca w pierwszej dziesiątce. Biało-czerwoni nieźle spisywali się również w seriach treningowych oraz konkursie mieszanym. Czy mówimy o tak […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Oficjalnie: Vlahović w Juventusie

Juventus ma nowego gwiazdora. Już oficjalnie, bez żadnych spekulacji, plotek i przypuszczeń, to Dusan Vlahović.  , , #! ✅ — JuventusFC (@juventusfc) January 28, 2022 Gwiazda serbskiego napastnika rozbłysła 16 grudnia 2020 roku. Od rozgrywanego tamtego dnia meczu z Sassuolo Dusan Vlahović strzela seryjnie – prawie czterdzieści goli na boiskach Serie A przez następne dwanaście […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

„Nie mam już sił, nie odnajduję radości”. Eberl odchodzi ze świata futbolu

Max Eberl jest legendą Borussii Monchengladbach. Najpierw był jej piłkarzem, potem został dyrektorem akademii, a od kilkunastu lat pełnił rolę dyrektora sportowego. Jego pracę ceniono w całym kraju i na całym piłkarskim świecie. Odszedł, płacząc na konferencji prasowej… Pierwsze symptomy zmęczenia i wypalenia sygnalizował już w lecie, kiedy ogłosił, że jest wyczerpany wieloletnim pędem, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wieluń rezygnuje z gali Najmana!

Kłopoty, kłopoty Najmana, jak mawia klasyk. Burmistrz Wielunia poszedł po rozum do głowy i właśnie ogłosił, że gala MMA VIP z udziałem Andrzeja Zielińskiego, pseudonim „Słowik”, gangstera z mafii pruszkowskiej, nie odbędzie się na hali w Wieluniu. I jest to – powiedzmy sobie wprost – sukces sprawiedliwości.  Jeśli ktoś spędził ostatnie tygodnie pod kamieniem, tutaj […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Dyrektor sportowy Basaksehiru potwierdza zainteresowanie Emrelim

Serial z Mahirem Emrelim, chcącym odejść z Legii Warszawa, nadal nie znalazł swojego szczęśliwego końca. Ale zdaje się, że powoli wszystko zaczyna zmierzać do jakiegoś rozwiązania.  Od kilku tygodni turecki dziennikarz Yagiz Sabuncuoglu regularnie informuje o zainteresowaniu Basaksehiru osobą azerskiego napastnika, który w tym sezonie zagrał w trzydziestu trzech meczach warszawskiego klubu we wszystkich rozgrywkach, […]
28.01.2022
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Legia ukarana za kibicowską oprawę meczu ze Spartakiem

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę w wysokości siedemnastu tysięcy pięciuset euro za kibicowską oprawę spotkania ze Spartakiem Moskwa w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Mecz odbył się dziewiątego grudnia, w samym środku wielkiego jesiennego kryzysu sportowego i wizerunkowego Legii Warszawa. Ekipa Marka Gołębiewskiego wciąż miała szanse na wyjście […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Błaszczykowski: – Jesteśmy w stanie wygrać z Rosją

Kuba Błaszczykowski wierzy w zwycięstwo reprezentacji Polski w pierwszym barażowym meczu o udział w katarskich mistrzostwach świata, w którym Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją.  – Skoro nigdy nam się w Rosji nie udało wygrać, to przecież w końcu musi przyjść ten pierwszy raz. To jest mój pierwszy promyk nadziei. Właśnie powinniśmy walczyć o pierwsze zwycięstwo […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lech pokonuje Herthę w sparingu!

Lech Poznań – cztery. Hertha Berlin – dwa. Lech 4:2 Hertha. No, no, no, na papierze wygląda to świetnie, nie ukrywamy, nawet jeśli to tylko zimowy sparing.  Lider Ekstraklasy, w zamkniętym sparingu, pokonał Herthę Berlin, w której składzie zagrało parę uznanych nazwisk, chociażby Stevan Jovetić, Lucas Tousart, Kevin-Prince Boateng, Marvin Plattenhardt, Marco Richter, Vladimir Darida, […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lechia sprowadzi 19-krotnego reprezentanta Holandii

Dwieście osiemnaście meczów w Eredivisie, trzydzieści jeden spotkań w Premier League, dziewiętnaście występów w reprezentacji Holandii. PSV Eindhoven, SC Heerenveen, Swansea City, Feyenoord Rotterdam, Twente Enschede. Luciano Narsingh ma trzydzieści jeden lat i może pochwalić się naprawdę sympatycznym CV, a niewykluczone, że niedługo obejrzymy go na boiskach Ekstraklasy… Sebastian Staszewski z Interii informuje, że Lechia rozmawia […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022