post Avatar

Opublikowane 24.07.2020 12:30 przez

redakcja

– Ja śledzę sondaże internetowe i pragnę zwrócić uwagę, że polscy kibice nie oczekują wielkiej kary dla Cracovii – powiedział dziś na łamach Interii Janusz Filipiak. A swą obserwację poprzedził rzecz jasna długim wywodem na temat tego, że czasy były inne, że ludzie byli inni, i że w ogóle ta sprawa korupcji została rozdmuchana, bo Cracovia jest medialnym klubem. Dodając przy okazji, że na przykład odjęcie 15 punktów jego klubowi byłoby bardzo niesprawiedliwe. 

I tak jak w pewnych punktach można by właścicielowi Pasów przyznać rację, tak w przypadku tych sond trochę zgłupieliśmy. Wydawałoby się, że rodzimy internet znamy dość dobrze, bo funkcjonujemy w tej przestrzeni od wielu lat. Na tej podstawie uzyskaliśmy zupełnie inną optykę niż Filipiak. Ale kto wie – być może żyjemy w jakiejś bańce? Być może szef Comarchu (w końcu to ogromna firma!) ma dostęp do jakichś innych stron, może nawet korzysta z jakiegoś z innego internetu?

Dlatego zwracamy się do was z prośbą. Wyprowadźcie nas z błędu lub uspokójcie. Jeszcze raz zapraszamy to tekstów, w których tłumaczymy sprawę i nakreślamy szersze tło, przypominając jakie kary wymierzane były za ten proceder.

I do udziału w naszej sondzie.

 

Jak ukarałbyś Cracovię za korupcję?

Degradacją (gdyby była taka możliwość)
20-30 punktów
10-20 punktów
5 punktów i milion złotych
Tylko kara finansowa
Odpuściłbym jej

Fot. FotoPyK

Opublikowane 24.07.2020 12:30 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 37
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aaa
aaa

Sonda nie działa

baran
baran

Żebry o komentarze? Ja pitolę. To naprawdę się dzieje!

Unkas
Unkas

Upiecze się pieprzonym handlarzom. Upiecze się bo skurwiele komuchy to mafia , która nie pozwoli skrzywdzić swojego- nawet gdyby Wawel wysadził w powietrze to….. pierolone chamy uznają winę Wawelu : uzasadnienie: po co go postawili w tym miejscu, które zaznaczono do eksplozji.

Sas
Sas

Brzytwa byś miał na nazwisko a i tak byś był TĘPY!!!

Kuba
Kuba

Z ankiety wynika, że większość kibiców jest za inną karą niż spadek.

Dertyl
Dertyl

Z ankiety wynika że 57% kibiców chce degradacji.
44% już w tym roku, a 13% w przyszłym.

IMG_20200724_161554.jpg
Łoker
Łoker

W przyszłym sezonie spada jedna drużyna. W tym niedawno zakończonym Cracovia miała 29 punktów przewagi nad ostatnim zespołem. Z minus 20 spkojnie by się utrzymali.

PiS to zdrajcy narodu
PiS to zdrajcy narodu

bo jak wiadomo, ostatni zespół zawsze ma tyle samo punktów, tak samo Cracovia.

Szwed
Szwed

Bedzie tylko 30 kolejek, a po zasadniczym nad ostatnim Łks mieli teraz 25pkt Z -20 sie posrają i spadną

Pppila
Pppila

Degradacja do ligi w której dotyczyła korupcja i tylko taka kara wchodzi w grę, kupili awans i tyle nie może być na to żadnego pobłażania!!! To co proponują pasy to śmiech na sali, jawne robienie z ludzi decyzyjnych frajerów, ale Polska to dziwny kraj wiec wszystko jest możliwe… jeśli kara będzie śmieszna to tylko nakręci kolejnych którzy będą próbowali kręcić lody a takich jak wiemy nie brakuje! Pozdr dla normalnych

Teoria
Teoria

A ja nie jestem tak kategoryczny, bo czasu na skazanie ich było multum i wówczas powinno być surowo. Zbyt wiele lat minęło i zbyt wiele się zmieniło żeby teraz urządzać degradacje. Wszak w czasie gdy klub i tak męczyłby bułę i nikomu nie zagrażał można byłoby przeciągać procesy za dawne przewiny przez dziesiątki lat i przywalić kara dopiero jakby przykładowo zaczął się panoszyć w czołówce. Ta opieszałość i doprowadzenie sprawy do końca dopiero teraz jest na równi z tym co zrobiono kiedyś w Krakowie. Kara powinna być, ale ze spojrzeniem na to jak cały proces długo trwał i jak to nagle sobie przypomniano, że ich nie ukarano. Bo tak to można znaleźć jeszcze coś na jakiś klub z lat 70, bo czemu by nie.

Rrr
Rrr

Inni biedni zostali osądzeni i ukarani… A ccomarchovia nagle Mesjaszem ligi???? Tak śmieszne że aż żałosne… Albo odwrotnie…

TTSG
TTSG

Wystarczy wrócić do 1993 ;] Takie tam 0:6 i żadnej kary (bo chyba odjęcie 3 punktów to taka forma pieszczoty) ;]]]

Ennni
Ennni

a wiesz że do roku 2002 korupcja nie była przestępstwem?

Romer
Romer

Za takie same czyny czyli płacenie haraczu mafii sędziowskiej w sezonie 2003/4 3 ligi Korona kilka lat później została zdegradowana z ekstraklasy. Cracovia płaciła sezon wcześniej. Powinna więc ponieść takie same konsekwencje jak Korona a nie jakieś minusowe punkty czy kary finansowe. Faktem jest, że zarówno Korona i Cracovia zostały niejako zmuszone przez mafię sędziowską do płacenia haraczu bo inaczej nigdy by nie awansowali z 3 ligi. Ale skoro jedna z nich ( Korona) poniosła surowe konsekwencje to dlaczy Cracovia ma tylko ponieść namiastkę. Inna rzecz, że wiele innych klubów i to czołowych do dziś nie poniosło konsekwencji…

józek
józek

Korona poniosła surowe konsekwencje??? Chyba sobie jaja robisz. Kupić awans z IV do I ligi, kara degradacji o jedną klasę (bez punktów ujemnych) i potem awans przy zielonym stoliku. Pseudonim „Korupter” nie wziął się znikąd. Korona to obok Arki synonim korupcji tamtych czasów, a „kara” Korony była tak śmiesznie niska, że do dzisiaj czuję niesmak, gdy sobie przypomnę tamte sezony.
A to że Cracovia powinna być wypierdolona ligę niżej to zupełnie inna sprawa.

Taka_Prawda
Taka_Prawda

Jakiej 4 ligi? Co ty trollu bredzisz. Korona w 4 lidze ostatni raz grała chyba w latach 70. Mecze kupowali tylko w 3 lidze. Przestań kłamać. Awans nie był przy zielonym stoliku bo Widzew nie powinien po pierwsze nawet grać w tamtym sezonie w 1 lidze tylko 2. Pretensje miej do PZPNu.
Ale boli niektórych ta Korona oj boli.
Śmieszna kara? Śmieszna to jest amnestia którą później wprowadzono. Kupowali wszyscy, a ukarali tylko nielicznych.

józek
józek

Boli niektórych Korona :D:D:D
Korona to jakaś pchełka, która poza granicami województwa świętokrzyskiego absolutnie nikogo nie obchodzi.
Po prostu musi być jakaś sprawiedliwość dziejowa – tak samo jak cieszy mnie spadek Arki po ręce Siemaszki, tak samo jak Cracovia powinna być w przyszłym sezonie ligę niżej, tak samo Korupter za tak nachalne i praktycznie bez krępacji handlowanie meczami (plus karmienie tego tworu publicznymi pieniędzmi) powinien ciągle grać na poziomie dzisiejszej I-II ligi. Tylko tyle i aż tyle 🙂

Taka_Prawda
Taka_Prawda

Zastanów się co ty piszesz w ogóle? Kolporter to prywatna firma była. Po wycofaniu się Kolportera Korona była pojona publicznymi pieniędzmi jak wiele innych polskich klubów i klubików twój pewnie też. Jakby cię Korona nie interesowała to być głupot nie wypisywał, więc widać, że jednak cię obchodzi.

Taka_Prawda
Taka_Prawda

dodatkowo to Widzew powinien się cieszyć, że dostał w prezencie 1 ligę od pzpnu, bo nie wiadomo czy by z 2 tak łatwo awansował od razu

Andrzej
Andrzej

Jaka IV liga ??? Ochujałeś koleżko ? . kupili awans z III do II (ówczesnej ) jeśli się nie mylę

serek
serek

z dzisiejszej perspektywy cały ten proces afery korupcyjnej to mniej więcej taka sama ustawka jak te mecze. Podegradowali mniejsze, mniej wpływowe lub biedniejsze kluby (Polkowice, Sosnowiec, Lubin, Łęczna, Korona, Arka), a większym jak zawsze nic nie udowodniono lub przeciagnięto sprawy do takiego momentu, że teraz nawet część kibiców odpuściło by kary bo przecież to dawno temu było.

pkvern
pkvern

Degradacja byłaby za dużą karą, zwłaszcza że Cracovia zdążyła spaść i awansować ponownie. Odjęcie punktów byłoby niesprawiedliwe dla piłkarzy i trenerów, którzy nie mają z tymi czasami nic wspólnego. Najrozsądniejsze rozwiązanie to potężna kara finansowa, na pewno większa niż proponowany milion złotych.

Mexic
Mexic

Przypomnę tylko że w przypadku Cracovii można mówić o korupcji systemowej, ciągłej. O ile pamiętam, oni podobnie jak Lubin mieli udowodnione ułożenie meczu, dzięki któremu Zagłębie zapewniło sobie puchary. Piszczek za ten mecz się załapał na listę ustawiaczy.
Byly takie zapisy, że za taki sposób korupcji klub czeka usunięcie ze struktur PZPN. Ale jak przyszło co do czego to ktoś się boi podjąć decyzję.

PiS to zdrajcy narodu
PiS to zdrajcy narodu

a kara finansowa będzie niesprawiedliwa dla właściciela, skoro jest inny niż wtedy, bo dlaczego ma płacić za kogoś? to dokładnie ta sama logika co u Ciebie

Ennni
Ennni

jak inny jak ten sam. Filipiak był już właścicielem w tamtym korupcyjnym sezonie i w kolejnych korupcyjnych też

Mirek Marek
Mirek Marek

Pewnie, że nie karać. Najlepiej jeszcze wynagrodzić, bo „takie to były czasy”.

Zbok
Zbok

Tak jak inne kluby. Degradacja!!!!!!

spartakus - pogromca bonkowych ukladow
spartakus - pogromca bonkowych ukladow

44% czyli najwiecej degradacja 😀 To jedyna uczciwa kara za korupcje.

spartakus - pogromca bonkowych ukladow
spartakus - pogromca bonkowych ukladow

Wiekszosc to widzi ale nie dziady z pzpn przesiakniete ukladami.

PiS to zdrajcy narodu
PiS to zdrajcy narodu

oczekuje kary surowej, najlepiej 3 punkty za każdy kupiony mecz z możliwością zamaiany na automatyczną degradację gdyby klub uznał, że nie ma szans z takiej kary wyjśc i o to wnioskowął. Ale jednocześnie spodziewam się max 10 punktów + symboliczna kara finansowa. Zwłaszczaa biorąc pod uwagę, że spada tylko jeden zespół, więc zbyt dużo ujemnych punktó praktycznie skończyłoby sezon dla wszystkich co nie walczą o puchary.

Fudambu
Fudambu

Zakompleksiony od metra cięty Zakolski ma ewidentnie kompleks Cracovii.

Martens
Martens

Jestem kibicem Cracovii z dziada-pradziada (dziadek grał w pierwszej drużynie), może trochę innym niż niektóre Artury (nie kupuję akcji Wisły nawet dla beki, w ogóle nie interesuję się przesadnie życiem wewnętrznym sąsiadki), dziadek z ojcem wychowali mnie w taki, a nie inny sposób, więc co teraz miałbym przekazać synowi? „Kupowaliśmy jak ziemniaki na Kleparzu, ale skończyło się na milionie i upiekło nam się”? :/

Degradacja, mówi się: trudno, za grzechy odpokutować trzeba.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Czy to jest prowokacja czy naprawdę zdarzają się rozsądni kibice Cracovii?
Aż trudno uwierzyć…

Martens
Martens

Dziękuję za komplement, ci zwyczajni najwyraźniej nie spędzają całego życia w social mediach (lepiej obejrzeć mecz)

Przez czterdzieści kilka lat życia widziałem już różne rzeczy w klubie, chyba tylko całkowite bankructwo załamałoby mnie mocniej (ale już na drugi dzień Cracovia powstałaby na nowo, jak Feniks z popiołów)

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Wydawałoby się że taki gość jak Filipiak ma nie tylko kasę ale również trochę rozumu.
Od kiedy to „internety” decydują w takich sprawach – to raz.
On chyba sondował wśród swoich pracowników i to w dodatku w sposób jawny – to dwa.

Ennni
Ennni

Trzeba ich zdegradować na 2 lata

Weszło
01.10.2020

JEZU, CO ZA NERWY! LECH POZNAŃ W FAZIE GRUPOWEJ LIGI EUROPY

W piątek poznańscy kardiolodzy będą mieli urwanie głowy. Po nerwówce, jaką zafundował swoim kibicom Lech Poznań, jutro mieszkańcy Wielkopolski będą musieli koniecznie przebadać swoje serca. Ale Kolejorz melduje się w fazie grupowej Ligi Europy i to jest wiadomość najważniejsza. Mimo dwóch słupków i poprzeczki Charleroi. Pomimo rzutu karnego. Nawet pomimo czerwonej kartki Satki, pudła Kamińskiego […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Inaczej być nie mogło. Lewandowski wybrany Piłkarzem Roku UEFA!

Powiedzmy sobie szczerze – innej możliwości zwyczajnie nie było. Robert Lewandowski z miażdżącą przewagą wygrywa plebiscyt na Piłkarza Roku 2020 według UEFA (to, że został najlepszym napastnikiem poprzedniej edycji Ligi Mistrzów to już w ogóle formalność). Cóż – nie jest to może równie prestiżowa nagroda co Złota Piłka, ale i tak cieszy, biorąc pod uwagę, […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Kędziora z Juve i Barceloną, Rybus i Krychowiak z Bayernem i Atletico. Wylosowano grupy LM!

Zanim nastąpiły rozstrzygnięcia co do uczestników fazy grupowej Ligi Europy, w Nyonie rozlosowano już grupy Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów Tomasza Kędziory zostało rzucone na bardzo głęboką wodę, na której pływają Juventus Wojciecha Szczęsnego i Barcelona, ale przynajmniej będzie ciekawie. No i jest realna szansa na trzecie miejsce, bo czwartym do brydża został Ferencvaros. Lokomotiw Moskwa […]
01.10.2020
WeszłoTV
01.10.2020

Quiz: SAMBA DI JANEIRO DOS WOKALIZOS HEJ HO

PERE PAŃSTWA, nie mogą się państwo doczekać meczów? To wpadajcie na quiz! Kto będzie? Zacni goście: – Łukasz Stupka, były dyrektor sportowy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza – Wojciech Piela (Piela inc.) – Jakub Białek (Białek&Białek) – Daniel Żórawski (Czapo) – Paczul (Paweł) – WOOKAALIZYY 
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Koronawirus nie daje za wygraną. Mecz Wisła Kraków – Lechia przełożony

Cóż. Chyba najwyższa pora przyzwyczaić się do tego, że terminarz Ekstraklasy to rzecz dość płynna, bo zmiany mogą zachodzić w nim w każdej chwili. W przypadku szóstej kolejki odwołano już spotkanie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok z powodu wielkiej liczby pozytywnych wyników w ekipie z województwa zachodniopomorskiego. Do wczoraj wydawało się, że na tym koniec, […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Sabotaż a’la zarząd Resovii: najpierw podkopano pozycję trenera, potem go zwolniono

Stało się, pierwszy trener na zapleczu Ekstraklasy stracił pracę. Z posadą pożegnał się Szymon Grabowski, opiekun beniaminka rozgrywek, czyli Resovii. I być może nie byłoby w tej sprawie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwolnieniu towarzyszy wiele kontrowersji. Po pierwsze, trenera zwolnił zarząd, który dopiero co został zmieniony. Po drugie, ten sam zarząd najpierw mocno […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Azikiewicz: „Trzeba mieć mocno poukładane w głowie, żeby nie odbiło”

Zdobył brązowy medal ME U-17 w kadrze Marcina Dorny z takimi zawodnikami jak Karol Linetty czy Mariusz Stępiński u boku. W Zagłębiu Lubin debiutował w Ekstraklasie w wieku zaledwie 18 lat. Młody, perspektywiczny lewy obrońca, o którego pytały wielkie marki (jak na przykład Hertha), a później… zaliczył zjazd do drugiej ligi. Czy jego kariera mogła […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

QUIZ. Wszyscy uczestnicy Ligi Mistrzów

Poznaliśmy wczoraj wszystkie ekipy, które zagrają w Champions League. Pojawiły się w stawce nowe drużyny, uznaliśmy więc, że warto odświeżyć nasz quiz. Chodzi w nim o to, żeby wymienić wszystkie zespoły, które choć raz dotarły do fazy grupowej najbardziej elitarnych rozgrywek. Trochę się tego nazbierało – dajcie znać, jak wam poszło. Przy pisowni spróbowaliśmy jak […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

„Charleroi gra w stylu Atletico. Rywale cierpią w meczach z nimi”

– W Belgii mówi się, że Charleroi gra w stylu Atletico – nie dają nic od siebie, jeśli nie muszą. Rywal cierpi, gdy z nimi gra. Ustawiają się defensywnie, czekają na przeciwników, a później bardzo szybko przechodzą do ataku. Mają kreatywnych piłkarzy z przodu, ale sami z siebie w ataku pozycyjnym nie prezentują się dobrze. […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Od Dinama Tbilisi po Spartak Moskwa. Polskie boje w play-offach o Ligę Europy

Czasem polskie kluby spadały do fazy grupowej Ligi Europy/Pucharu UEFA po nieudanym boju o Ligę Mistrzów. Jeśli natomiast liczyć tylko play-off o fazę grupową tej europejskiej drugiej ligi, to bilans awansów do odpadnięć wynosi 8 – 15. Są wśród tych meczów wielkie boje, wyeliminowane potęgi, które nakręcały kolejne pucharowe sukcesy, wyważając drzwi do lepszych rankingów. […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Lech nie podpiera ścian i idzie na podryw. Ofensywny futbol pomoże coś wyrwać?

Półtora roku temu Lech Poznań podjął bardzo świadomą decyzję – zechciał wywrócić do góry nogi sposób patrzenia na sukces. Uznał, że sukces przychodzi nie wtedy, gdy obwieści się światu „chcemy coś osiągnąć!”, lecz gdy poweźmie się działania, które do tego sukcesu mają prowadzić. Tym działaniem miała być gra ofensywna, oparta na wysokim pressingu, która przynosi […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Legia weźmie rewanż na Karabachu za Wisłę i Piasta?

Czy Legia Warszawa wróci dziś do Europy? Całkiem możliwe. Atut własnego boiska, osłabienie rywala – to coś, co trzeba wykorzystać. My także możemy to zrobić, typując to spotkanie w eWinner! Ten legalny polski bukmacher oferuje nam atrakcyjne kursy na dzisiejszy mecz eliminacji do Ligi Europy. Legia Warszawa – Karabach Agdam Ostatnie mecze Legii: WPWPR Poprzednie […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Czy Lech ogra Charleroi? Tak, jest to możliwe!

Ok, wiemy, że to Belgowie są faworytem starcia z Lechem Poznań. Tyle że w pojedynku z Hammarby także faworytem byli rywale. „Kolejorz” sprawił wówczas niespodziankę, więc dlaczego nie może zrobić jej teraz? A skoro może, to i my możemy z tego skorzystać. Sprawdziliśmy ofertę Totolotka i podpowiadamy, co dziś warto zagrać! Charleroi – Lech Poznań […]
01.10.2020
Kanał Sportowy
01.10.2020

Stanowski omawia biografię Brzęczka – „Mistrz i Małgorzata”, odcinek 1

Krzysztof Stanowski w nowej mini-serii „Mistrz i Małgorzata” omawia biografię selekcjonera reprezentacji Polski „W grze” autorstwa Małgorzaty Domagalik.  Spoiler, którego wszyscy się spodziewacie: to będzie miazga na niekorzyść tej książki. 
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Pozostał jeden krok. Legio, Lechu – po prostu go zróbcie!

Nie będziemy się bawić w przydługie wstępy, bo sprawa jest prosta jak budowa cepa. Legio Warszawa, Lechu Poznań – zróbcie to. Pozostał jeden krok. Awansujcie do fazy grupowej Ligi Europy. Polska piłka klubowa upadła w ostatnich latach naprawdę nisko. Najwyższy czas, by rozpocząć proces wygrzebywania się z tego bagna. A nie uda się tego dokonać, […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Lech i Legia w Lidze Europy – zakłady specjalne od TOTALbet!

Czwartkowy wieczór będzie dla naszych zespołów wyjątkowy. Po raz pierwszy od 1979 roku dawna w październiku dwie drużyny w pucharach. A możemy je mieć nawet w listopadzie, jeśli tylko Lech i Legia staną na wysokości zadania. Na dwumecz naszych eksportowych drużyn czeka cała piłkarska Polska, więc warto z tego skorzystać. Chociażby tak, jak robi to […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

W Azerbejdżanie trafiłbym do więzienia

– Jakbym pojechał do Azerbejdżanu, a na granicy zobaczyliby u mnie ormiańską pieczątkę, na pewno spytaliby, czy byłem w Górskim Karabachu. Jeśli przyznałbym się lub by mi to udowodnili – a udałoby im się, choćby poprzez zdjęcia na moim blogu – to trafiłbym do więzienia w Azerbejdżanie. Areszt na początku, to pewne, stamtąd wyciągnąć mnie […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Charleroi nie tak silne, jak Genk. Na co trzeba uważać? | ANALIZA

Dwa lata temu Racing Genk wyrzucił Lecha Poznań z Ligi Europy. Belgowie byli wówczas poza zasięgiem Kolejorza. Różnica klas rzucała się w oczy – nawet jeśli wynik dwumeczu tego nie odzwierciedlał. Czy podobnej deklasacji możemy spodziewać się dziś w starciu poznaniaków z Charleroi? Zdecydowanie nie. Ci „nowi Belgowie” nie są tak silni jak Genk i […]
01.10.2020