post
Avatar

Opublikowane 01.07.2020 09:30 przez

redakcja

– Powiem, które kluby dawały konkretne pełnomocnictwa, bo jakieś tam gadanie o zwykłym zainteresowaniu to specjalnie mnie nie interesuje, bo takich potencjalnie chętnych to przez te wszystkie lata może i miliony było. Do brzegu. Gorący był temat Montpellier i Bordeaux, ale wystrzelił koronawirus i wszystko upadło. W zimie pytał West Ham, kiedy Łukasz Fabiański złapał kontuzję. Z Hiszpanii jeden klub z bardzo małego miasta, który w tym roku bije się o utrzymanie i odrzuciłem tę opcję, bo bardzo prawdopodobne, że w przyszłym roku będą w drugiej lidze, a to kompletnie mnie nie interesowało. A z Włoch dostałem telefon, że jeden z większych klubów, na pewno nie Juventus, Roma czy Lazio, szuka dwójki, która będzie deptała po piętach jedynkę. Odrzuciłem – mówił Rafał Gikiewicz w Hejt Parku na Kanale Sportowym. Spisaliśmy najciekawsze fragmenty. Zapraszamy. 

O czystych kontach w minionym sezonie 1. Bundesligi

Do Neuera nie zamierzam się nawet porównywać, ale taki Roman Burki z Borussii Dortmund miał tylko dziesięć czystych kont, a ja grając w Unionie, miałem ich osiem. Fajna sprawa. Mam też satysfakcję, że znalazłem się na dziewiętnastym miejscu w rankingu not „Kickera”. Wcześniej w 2. Bundeslidze byłem w pierwszej dziesiątce, chyba siódmy, przed tym sezonem zakładałem w głowie, że będę czterdziesty, ale nie podejrzewałem, że znajdę się w pierwszej dwudziestce. Teraz będzie coraz bardziej wiało, coraz ciaśniej będzie na górze i trzeba będzie udowadniać, że nie przez przypadek znalazłem się na górze.

O karteczce z celami

Osiem czystych kont – udało się. Utrzymać Union w lidze – udało się. Kadra – przesunęli Euro. Tylko te karne. Obroniłem jednego, ale strzelili mi Marco Reus i Robert Lewandowski, więc chyba żaden wstyd. Generalnie ciężko jest wyjąć jedenastkę. Tym bardziej na poziomie Bundesligi. Ale do odważnych świat należy. Karteczki z celami wrzucam sobie od czterech lat. Słynne stały się po ostatnim sezonie, jak awansowaliśmy, bo na osiem celów spełniłem wszystkie osiem i dostałem wymarzone powołanie do kadry Jerzego Brzęczka. Trzeba wizualizować swoje cele. Nie ma rzeczy nie do zrobienia. Wyjeżdżałem z Polski z trzecioligowych rezerw Śląska Wrocław, nikt mnie nie chciał, biegałem dookoła boiska, a moja sytuacja w ciągu sześciu lat zmieniła się diametralnie, bo mocno w to wierzyłem. Nikt nie dał mi niczego na tacy. Wiem, nad czym mam pracować. Mam świadomość, że nie pozjadałem wszystkich migdałów i jeszcze nie jestem guru bronienia.

Sprawia mi to radość. Chciałem zostać w Niemczech. Kolejne dwa-trzy lata spędzę w Augsburgu i będzie to przyjemne być w niemieckim futbolu przez dziewięć lat.

O karnych Roberta Lewandowskiego

Dwa razy strzelił w aluminium, a poza tym trafia wszystko i wszystkim. Jego strzały są nie do obrony. Chyba, że przepisy by się zmieniły i nie byłby w stanie zrobić tego naskoku. Trenowaliśmy to, analizowaliśmy jego karne, bramkarz jest w stanie wyczekać do końca, ale on w ostatniej chwili zerka na bramkarza, przeniesiesz lekko ciężar ciała na prawo lub lewo, i on ci wali w przeciwną stronę. Piłka z jedenastu metrów, nawet lekko uderzona, leci tak precyzyjnie, że nie jesteś się w stanie zgiąć i to wybronić. Lewandowski jest w rzutach karny najlepszy na świecie. Opanował tę sztukę do perfekcji.

O Augsburgu

Na dzień dzisiejszy nie dostałem z Augsburga nawet informacji o tym, kiedy kończy mi się urlop. Ciężko mi powiedzieć, kto jeszcze dojdzie, jak będziemy prezentować się kadrowo w przyszłym sezonie. Będę celował w jeszcze wyższą liczbę czystych kont, w jeszcze wyższe miejsce niż teraz zdobyłem z Unionem. Uważam, że Augsburg miał teraz może i trochę mniej punktów niż Union, ale piłkarzy ma i będzie miał bardzo mocnych, więc liczę na walkę o fajne cele. Augsburg będzie grał jedenasty sezon w Bundeslidze. Wiadomo, to nieobliczalna liga, ale sądzę, że nie czeka nas walka o utrzymanie.

O reprezentacji

Trener Brzęczek nie ma obowiązku wisieć na telefonie. Nie jest na pewno tak, że szkoleniowiec dzwoni do mnie co tydzień czy co miesiąc, bo ja nie jestem Robertem Lewandowskim, żeby ze mną tak często się komunikować. Jedyna droga do kadry dla mnie, to dobrze prezentować się na boisku i liczyć, że ktoś z kadry przyjedzie do Augsburga. Stamtąd też blisko jest do Monachium, więc wysłannicy trenera Brzęczka będą mieli rzut beretem do Lewego. Zamierzam pokazać, że zasługuję na szansę w kadrze poprzez dobrą grę w Bundeslidze. Inna sprawa, że tych młodych zdolnych bramkarzy jest bardzo dużo, że ten Gikiewicz, stary dziadek, może okazać się zbędny dla tej kadry. Ale, pamiętacie, rok temu dostałem powołanie, a nikt na mnie nie liczył. Nie obrażam się, każdy ma prawo do własnego zdania, ale niech nikt mi też nie zabrania marzyć.

O oglądaniu zawodników ofensywnych

Nie oglądam za wiele meczów, ale jeśli przykładowo w kolejnym tygodniu gramy z Schalke, to lubię sobie spojrzeć na mecz Schalke z minionego tygodnia. Podglądam innych bramkarzy, patrzę, co robią lepiej ode mnie, ale przede wszystkim zwracam uwagę na zawodników ofensywnych. Dostaję na pendrivie ich wnikliwą analizę. Jak uderzają, jak grają, jak wykonują stałe fragmenty gry. Przykładam się do tego. To moja solidność, moja praca domowa, którą muszę odrobić.

O bramkarzach Augsburga

Bramkarz Augsburga poszedł do Dortmundu, tam jest numerem dwa i od tego momenty Augsburg ma spory problem z obsadą bramki. Postawili na mnie. Postaram się ich nie zawieść. Moją rywalizację znam. Tomas Koubek i Andreas Luthe. Ale umiem wygrywać rywalizację. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w Unionie nie miałem rywalizacji. Ściągali mi reprezentanta Niemiec U-21, Mortiza Nicolasa, a stary Gikiewicz dał mu tylko jeden mecz zagrać w tym sezonie. Konkurencja w niemieckiej piłce zawsze jest. Zresztą przed sezonem trener Unionu wziął mnie na bok i powiedział, że to, co było w drugiej lidze, to przeszłość, teraz mam białą kartkę i muszę zapracować na pozycję w bramce.

W Augsburgu jest pięciu bramkarzy, ale dla mnie to niewiele znaczy. Jestem Polakiem, jestem z tego dumny. Wejdę do szatni, jak po swoje. Kiedyś mi trener mentalny powiedział, że zawsze muszę prezentować swoje skrzydła, jak orzeł, bo tylko tak jestem w stanie zaistnieć w szatni. Od pierwszego dnia dam z siebie wszystko. Nie mam obaw. Szanuję każdego z tych bramkarzy i szanuję samego siebie. Odpoczywam. Ładują akumulatory, a potem zamierza walczyć o to, żeby stać w bramce od pierwszej kolejki.

O ofertach z lig top 5

Powiem, które kluby dawały konkretne pełnomocnictwa, bo jakieś tam gadanie o zwykłym zainteresowaniu to specjalnie mnie nie interesuje, bo takich potencjalnie chętnych to przez te wszystkie lata może i miliony było. Do brzegu. Gorący był temat Montpellier i Bordeaux, ale wystrzelił koronawirus i wszystko upadło. W zimie pytał West Ham, kiedy Łukasz Fabiański złapał kontuzję. Z Hiszpanii jeden klub z bardzo małego miasta, który w tym roku bije się o utrzymanie i odrzuciłem tę opcję, bo bardzo prawdopodobne, że w przyszłym roku będą w drugiej lidze, a to kompletnie mnie nie interesowało.

A z Włoch dostałem telefon, że jeden z większych klubów, na pewno nie Juventus, Roma czy Lazio, szuka dwójki, która będzie deptała po piętach jedynkę. Odrzuciłem. Dlaczego? Bo w każdym klubie musisz rywalizować, nikt nie da ci placu za darmo, ale jak idziesz gdzieś, gdzie bramkarzem jest legenda klubu, która broni tam pięć-sześć lat, to wiesz, że na starcie jesteś na straconej pozycji. Podziękowałem. Nie interesuje mnie to.

O swojej roli w Unionie

Zapaliłem światełko w tunelu w 2. Bundeslidze. Wiele osób dzięki mnie uwierzyło, że możemy awansować. Trener Fischer za to mnie szanował. Nawet teraz po restarcie wziął mnie do siebie, jak przegraliśmy z Herthą i z Borussią Monchengladbach, i powiedział:

Kurde, Giki, potrzebuję ciebie sprzed pandemii. Głośnego w szatni. Głośnego na boisku. I najlepszego na murawie.

Unionowi ciężko grało się bez kibiców. Schlebia mi to. Pewnie trzech-czterech w szatni to byłoby za dużo, ale jeden jest zawsze przydatny. Drużynę też dobierasz charakterologicznie.

O egzaminowaniu w Augsburgu

W Augsburgu też doskonale wiedzą, na co mnie stać w bramce, ale też to, jakim jestem człowiekiem. W klubie byłem trzy razy przed podpisaniem kontraktu. Od marca byliśmy w kontakcie. Nie jest tak, że biorą mnie tylko przez wzgląd na moje wyczyny boiskowe. Pojechałem tam w maseczce, okularach, czapeczce. Spotkaliśmy się po kryjomu w loży VIP. Heiko Herrlich mnie tak maglował, że po pierwszych dwudziestu minutach byłem cały czerwony i spocony pod koszulą. Myślałem:

Kurde, co ten facet ode mnie chce? Przyjechałem, a oni mnie nie chcą!

Padały prywatne i sportowe pytania. Minęło czterdzieści minut, Herrlich wstał i powiedział głośno:

Dobra, mój człowiek. Możecie z nim rozmawiać, chcę, żeby grał u nas.

Nie było łatwo. Najciekawsze pytanie, które padło było o mój ulubiony zespół. Siedzę, zastanawiam się i mówię:

Nie mam, tam, gdzie gram, to zostawiam serducho.

Widać to było zresztą po pożegnaniu z Unionem. Obiecałem sobie, że nie będę beczał, ale nie wyszło, nie wstydzę się tego. Zadeklarowałem mu, że dostanie ode mnie masę wsparcia i mojego zdrowia, jeśli będę grał w Augsburgu. Co zrobił? Wstał, przytulił mi i krzyknął:

Takiego bramkarza potrzebuję, takiego bramkarza chcę. Możesz od następnego meczu u mnie grać! Szkoda, że to niemożliwe…

O ofertach z Polski

Żadnego zapytania z Ekstraklasy nie miałem. Jakieś bardzo wstępne rozmowy odbywały się za to, kiedy odchodziłem z Freiburga. Dzwoniła do mnie Aga Syczewska z Jagiellonii z pytaniem, czy może dać mój numer prezesowi Kuleszy. Pogadaliśmy parę minut. Powiedział, że wynagrodzenie jeszcze by przełknął, ale jak powiedziałem mu, ile za punkty zarabiam w Bundeslidze, to kompletnie się zszokował i mówi:

Wyślij mi skan tego kontraktu, bo kompletnie w to nie wierzę!

Przełykał ślinę i przekonywał, że już jak takie kwoty padają, to nie jest w stanie mi kontraktu zaoferować. Żaden klub w Polsce nie jest w stanie zapłacić tyle, ile klubów w Bundeslidze, więc nawet nie brałem tego pod uwagę. Chcę zostać w Bundeslidze za wszelką cenę, choć do ostatnich dni pandemii kluby tureckie były niesamowicie napalone, żeby mnie podpisać. Kilku dyrektorów sportowych chciało stamtąd przylecieć czarterami do Berlina i podpisywać ze mną kontrakt. Moja żona nie była jednak chętna do wyjazdu i ja też byłem przekonany, żeby zostać, więc padło na Augsburg.

O Arturze Wichniarku 

Król Artur jest oburzony, że Król Giki przejął piłkarski Berlin! Ale poważnie, to Artur pomagał mi przy transferze do Augsburga. Znał Stefana Reutera i uczestniczył w rozmowach. Negocjowaliśmy razem kontrakt. Wszystko na poziomie kolega-kolega. Nie, że menadżer, a zawodnik nie ma nic do powiedzenia. Podziwiam go za to, że potrafił się ugiąć, potrafił zejść ze strony finansowej, bardzo się do tego wszystkiego przyczynił. Jest bardzo szanowany w Niemczech, bardzo ceniony przez Stefana Reutera, więc na pewno pomógł mi złożyć podpis pod umową. Mam z nim super kontakt. Mega pozytywny człowiek. Bardzo możliwe, że to jeszcze nieostatni nasz wspólny podpis pod jakimś kontraktem. Mało jest takich osób, które nie patrzą na prowizje, a na dobro zawodnika.

O Łukaszu Gikiewiczu

Kto jest większym showmenem? Ja czy Łukasz? Łukasz! Nie mam z tym problemu. Tacy jesteśmy. Nie ma co się zmieniać. Czy zagrałbym z nim w jakiejś egzotycznej lidze? Nigdy nie mów nigdy. Może kiedyś zgramy razem, ale nie wiem, czy w jakiejś egzotycznej, raczej w polskiej na zakończenie. Ale nie mówię za nas dwóch. Nie wiem, co on planuje, trzymam za niego kciuki.


Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 01.07.2020 09:30 przez

redakcja

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy […]
10.05.2021
Niemcy
20.03.2021

Co za mecz osłabionego Bayernu! Hat-trick Lewandowskiego, rekord już blisko

W dwunastej minucie gry sędzia meczu Bayernu ze Stuttgartem po konsultacji z VAR-em pokazał czerwoną kartką Alphonso Daviesowi. Przyznajemy – pomyśleliśmy wówczas: “Będą ciężary. Dzisiaj Robert Lewandowski raczej się do rekordu Gerda Muellera nie przybliży”. A potem… Potem zaczęły się dziać na boisku rzeczy niewyobrażalne. Serio, wciąż jesteśmy w szoku. Jak mawia klasyk: przecież to […]
20.03.2021
Niemcy
13.03.2021

Lewandowski krok bliżej rekordu Müllera

Spotkania z udziałem Bayernu mogły trochę spowszednieć kibicom. Człowiek nawet już przyzwyczaił się do tego, że Robert Lewandowski zalicza kolejny dzień w biurze i karci przeciwnika. Natomiast dzięki hat-trickowi w Klassikerze polski napastnik stanął przed realną szansą wyrównania rekordu Gerda Müllera i rywalizacje Bawarczyków nabrały innego wymiaru. Choć przez długi czas Lewy nie mógł znaleźć […]
13.03.2021
Weszło
10.03.2021

Produkt z taśmy Red Bulla. Marcel Sabitzer uosabia filozofię Lipska

Marcel Sabitzer to doskonały produkt stajni Red Bulla. Jest piekielnie ambitny. Ralf Rangnick twierdził, że nawet zbyt ambitny i musiał go temperować. Julian Nagelsmann zachwyca się jego regularnością. Jose Mourinho zrównał jego znaczenie dla Lipska ze znaczeniem Messiego dla Barcelony. Uosabia szaloną wręcz mentalność zwycięzcy. Jego młodzieżowi szkoleniowcy na każdym kroku podkreślali, że nie zwykł przegrywać. […]
10.03.2021
Niemcy
06.03.2021

Haaland zaczął, Lewandowski skończył!

Erling Haaland podrażnił Roberta Lewandowskiego, no i poniósł konsekwencje swojego zachowania. Norweski napastnik wyprowadził Borussię Dortmund na dwubramkowe prowadzenie w starciu z Bayernem Monachium i zanosiło się na sensację w dzisiejszym “Klassikerze”, ale riposta Polaka była jeszcze bardziej okazała. Lewy walnął swojemu byłemu klubowi hat-tricka, a Bawarczycy ostatecznie zatriumfowali nad BVB 4:2. Ze wszech miar […]
06.03.2021
Niemcy
06.03.2021

Borussia Dortmund 2011/12 – polskie trio, Bayern na łopatkach, podwójna korona

To nie była zwyczajna kwietniowa środa. Całe Niemcy bacznie obserwowały, co dzieje się na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Zwycięstwo Bawarczyków w Der Klassiker oznaczałoby ich powrót na pozycję lidera. Wreszcie w 77. minucie Robert Lewandowski sprytnym trafieniem piętą dał BVB prowadzenie. Jednak tuż przed końcem meczu Roman Weidenfeller we własnym polu karnym wpakował się […]
06.03.2021
Niemcy
01.03.2021

Wielkie czystki w Schalke. Poleciały głowy całego pionu sportowego

Schalke Gelsenkirchen to jedna wielka stajnia Augiasza. Piłkarze tworzą sobie przed meczem komitet delegacyjny, który ma wymusić zwolnienie kolejnego już trenera. W ich mniemaniu nie ma odpowiednich kompetencji. W sobotę zaś oni wykazali się „profesjonalną” postawą i zebrali oklep 1:5 od VFB Stuttgart. Reakcja klubu? Już w niedzielę pożegnał się z trenerem Christianem Grossem. Podziękowano […]
01.03.2021
Stranieri
10.05.2021

Lewy, Kownacki, Wilczek, Stępiński, Kurminowski… Przebudzenie napastników | STRANIERI

Jest Robert Lewandowski, mamy grad goli Polaków w ligach zagranicznych. Nasi stranieri w minionym tygodniu przekroczyli “dyszkę” jeśli chodzi o zdobyte bramki. Przebudzili się napastnicy w zasadzie każdej części Europy – od Danii przez Niemcy po Włochy. Pech, że akurat Grzegorz Krychowiak Pauzował, bo i w Rosji coś byśmy zebrali. W każdym razie za nami […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Czy Raków zamknie dziś sezon? A może Piast?

Trochę zmartwiliśmy się tym, że Pogoń zremisowała z Zagłębiem Lubin. Nie dlatego, że klub ze Szczecina cieszy się u nas specjalnymi względami. Jako niezależni obserwatorzy ligi jesteśmy za tym, by były emocje do samego końca. Mecz pomiędzy Rakowem a Pogonią w ostatniej kolejce o srebrny medal jawił nam się jako świetne urozmaicenie multiligi. Tymczasem Raków […]
10.05.2021
Primera Division
09.05.2021

Sensacyjnych zwrotów akcji nie brakowało. Real remisuje z Sevillą

Działo się w tym meczu wiele, niemalże wszystko, ale summa summarum ani zawodnicy Realu Madryt, ani Sevilli nie mogą być w pełni zadowoleni z remisu 2:2. Ci drudzy dlatego, że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a drugą bramkę dali sobie strzelić w czwartej minucie doliczonego czasu gry. A ci pierwsi na pewno zdają sobie sprawę, że […]
09.05.2021
Weszło
09.05.2021

W Łodzi trwa rywalizacja na kompromitacje. Znów prowadzi ŁKS

Wydawało nam się, że najbardziej cudaczne, najbardziej kompromitujące zachowanie w wykonaniu łódzkiej drużyny mamy już w tym sezonie za sobą – i chodzi nam o kuriozalną sytuację, gdy Widzew grając jedenastu na dziewięciu zdołał stracić gola i przegrać 1:3 z Sandecją Nowy Sącz. Ale ŁKS, jak przystało na derbowego rywala, walczy do końca. Dzisiaj prawdopodobnie […]
09.05.2021
Weszło
09.05.2021

Pięć powodów, dla których Stal Mielec już dziś może się utrzymać

Sobotni remis Podbeskidzia z Wisłą Płock oznacza, że jeżeli Stal Mielec pokona dziś Legię Warszawa, to na kolejkę przed końcem zapewni sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Wtedy od jej meczu we Wrocławiu na zakończenie sezonu już nic by nie zależało. Oczywiście łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, ale widzimy kilka promyków nadziei dla zespołu beniaminka. Legia nadal jest […]
09.05.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Liczba komentarzy: 24
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fjardabyggd
Fjardabyggd
10 miesięcy temu

Czyli z Hiszpanii Leganes, a z Włoch Inter.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
10 miesięcy temu
Reply to  Fjardabyggd

albo Eibar

Fjardabyggd
Fjardabyggd
10 miesięcy temu
Reply to  floro flores

Zakładam, że wywiad był robiony niedawno, a Eibar raczej się utrzyma. Tutaj była mowa o tym, że w przyszłym sezonie raczej na pewno będzie Segunda Division.

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM
10 miesięcy temu
Reply to  Fjardabyggd

Inter? I miał deptać po piętach Handanovicovi?
Już kiedyś taki jak jeden zdolny polski bramkarz “deptał” mu po piętach i nawet stwierdził, że Handanović “is solid and very long goalkeeper!”.

echo(((((
echo(((((
10 miesięcy temu

a ja to o mało kiedyś nie wygrałem w totka …

Oliwkowo
Oliwkowo
10 miesięcy temu

Wydaje mu się, że będzie miał pewne miejsce i za darmo w Augsburgu, a tak nie będzie.Idzie do drużyny znów walczącej o byt.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
10 miesięcy temu
Reply to  Oliwkowo

ściągnęli Strobla i Caligiuriego, personalnie będą mocniejsi niż w tym sezonie

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
10 miesięcy temu
Reply to  Oliwkowo

Nie jestem do końca taki pewien tego miejsca nr 1 w bramce. W normalnych warunkach to raczej Czech Koubek (choć żaden z niego wirtuoz bramkarski, raczej solidny fachowiec) przewyższa sympatycznego, skądinąd Gikiewicza i to raczej on będzie bronił patrząc na to na chłodno i bez zbędnych emocji.

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM
10 miesięcy temu

Nie przewyższa go w niczym.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
10 miesięcy temu

Na chłodno i bez zbędnych emocji to w ocenach Kickera Gikiewicz jest 19. w lidze ze średnią 2,94 a Koubek 104. ze średnią 3,52. Z kolei w statystyce obron Gikiewicz ma 66,5% skuteczności, a Koubek 60,2%. Tak że tego…. no chyba nie.

KCC
KCC
10 miesięcy temu

ciężko o większego bufona niż ten gość

Ja1111
Ja1111
10 miesięcy temu
Reply to  KCC

Obejrzałem cały program. Nie dostrzegłem nic bufoniastego .Jest pewny siebie bo w ostatnim czasie udowodnił swoją wartość.

Wkurzony Szopen
Wkurzony Szopen
10 miesięcy temu
Reply to  KCC

Bufonem to jest np. Teodorczyk, który postrzelał w Anderlechcie i myślał, że jest w Top 10 napastników na świecie. Gilewicz po prostu zdaje sobie sprawę, jak długo i ciężko pracował na to, co w tej chwili osiągnął. Od zesłania do rezerw w Śląsku do czołowego bramkarza Bundesligi droga na pewno nie prowadziła przez opieprzanie się na treningach i obrażanie na trenerów.

Criticball
Criticball (@criticball)
10 miesięcy temu
Reply to  KCC

Czy Ty, młody, jak mniemam, człowieku, określany przez nieco bardziej doświadczonych przez życie ludzi pogardliwym mianem “gimbazy”, znasz znaczenie słowa “bufon”?

Jeśli nie znasz, to nie zadawaj sobie trudu pytania o interpretacją profesorów Miodka, czy Bralczyka (szacun dla Panów profesorów), jeno przyjmij do akceptującej wiadomości, że ten chłopak doszedł do miejsca, w którym jest wyłącznie swoja ciężką harówą, co w przypadku bufonów stanowi jakość absolutnie nieosiągalną. Nikt go nie promował, jak wcześniej Furmana, Wolskiego, czy obecnie Karbownika – on odchodził z REZERW ŚLĄSKA . Gdzie on jest, a gdzie Furman i Wolski?
Co się Tobie nie podoba? Że jest pewny siebie? Że ma w dupie zaszłości ze Śląska Wrocław? Że idzie przez piłkarskie życie po swojemu? Że woli bronić co tydzień w Augsburgu, zamiast grzać lawę do końca życia , za kolosalne pieniądze w Paris Saint Germain, jak Dudek w Realu Madryt???

Odpierdolcie się wszyscy od Rafała Gikiewicza. Ja bym chciał, żeby ekstraklasa zatrudniała wyłącznie wyroby Rafałogiczwiczowskopodobne… Na pewno byśmy nie przepierdalali europejskich pucharów z Luksemburgiem.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
10 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Bo jemu chodziło o Gianluigi Buf(f)ona 🙂

KCC
KCC
10 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Dowartościowałeś się swoją pseudointeligencką tyradą? No to zajrzyjmy do SJP:

bufon «o człowieku zarozumiałym, lubiącym się przechwalać»

Wszystko się zgadza.

Miszcz Joda
Miszcz Joda
10 miesięcy temu

Kontrakt: 400 tys euro, każdy punkt 15 tys euro, z podpisu 200 tys euro. I za rok grubo ponad 1 mln euro. Ale siedzi Janusz Internetowy i pierdololo, że X to tylko Y zarabia bo ma kontrakt na Y więc do Eklapy go.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
10 miesięcy temu

Nie na temat ale ciekawe.
Mladenovic przeszedł testy i podpisuje dzisiaj z Legia kontrakt.
Według weszło miał super oferty z Grecji i Kataru.
Może ta Legia nie jest taka zła.

Nie zesraj się
Nie zesraj się
10 miesięcy temu

na rzadko jak potrafisz

qdlaty81
qdlaty81
10 miesięcy temu

Moze go trener ogarnie z kartkami jak vesovica i beda mieli w koncu lewego obronce

bcxzbzxc
bcxzbzxc
10 miesięcy temu

https://exclusivepicks24.blogspot.com/ – Mają dostępny kupon i wielką promocję. Trafiają kupony z kursami ponad 100 i skany na blogu. Polecam ich – sa uczciwi

Cweliga
Cweliga
10 miesięcy temu

Z Leganes miał oferte

Piotr
Piotr
10 miesięcy temu

Więcej się chwali niż rzeczywiście jest wart jako piłkarz.

vncxgdsaxzbxzxz
vncxgdsaxzbxzxz
10 miesięcy temu

https://exclusivepicks24.blogspot.com/ – Mają dostępny kupon i wielką promocję. Trafiają kupony z kursami ponad 100 i skany na blogu. Polecam ich – sa uczciwi

Suche Info
10.05.2021

Betis bliżej Europy!

Real Betis wykonał ogromny krok w stronę europejskich pucharów. W dzisiejszym meczu La Liga zespół z Sewilli pokonał 2:1 Granadę i przeskoczył w tabeli Villarreal, zbliżając się jednocześnie na odległość dwóch punktów do Realu Sociedad. Poza wyścigiem mistrzowskim to właśnie rywalizacja o Ligę Europy wydaje się w Hiszpanii najciekawsza – o dwa miejsca walczą trzy […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

Nie będzie wybitnie zaciekłej walki o utrzymanie w Premier League. Na trzy kolejki przed końcem wszystko jest już jasne – z angielską elitą żegnają się Sheffield United, West Bromwich Albion oraz Fulham. Ci ostatni dzisiaj przegrali 0:2 z Burnley i utracili matematyczne szanse na obronę przed spadkiem.  Dysproporcja siły była ogromna – po dzisiejszym spotkaniu […]
10.05.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Konferencja po meczu Raków – Piast

Szampański nastrój w Rakowie, pełne skupienie w Piaście Gliwice. Tak najkrócej można podsumować konferencję prasową po spotkaniu obu klubów w dzisiejszym meczu Ekstraklasy. Raków zwyciężył 1:0, zapewnił sobie wicemistrzostwo i właściwie zakończył sezon. Piast wciąż jest faworytem do czwartego miejsca, ale europejskie puchary będzie musiał sobie zapewnić w ostatniej kolejce.  Materiał z konferencji przygotowały Sportowe […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nianzou: zagraj 5 minut, zostań zawieszony na dwa mecze

O piłkarską nagrodę Darwina może się spokojnie ubiegać Tanguy Nianzou, 18-letni obrońca Bayernu Monachium. Przez cały sezon utalentowanego Francuza dręczyły kontuzje, przez które opuścił praktycznie całą jesień i dużą część wiosny. Gdy wreszcie uporał się z urazami, zaczął zdobywać minuty w rotacji Hansiego Flicka. W przegranym meczu z Mainz dostał 45 minut i był to […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Raków wicemistrzem, już tylko dwa znaki zapytania w lidze!

Znamy już kolejność drużyn na podium w Ekstraklasie. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Piastem Gliwice jest już pewne, że wicemistrzem Polski po raz pierwszy w swojej 100-letniej historii zostanie Raków Częstochowa. Trudno sobie wyobrazić lepszy scenariusz na świętowanie – bo przecież do srebrnych medali częstochowianie dokładają w tym sezonie również triumf w Pucharze Polski. Co to […]
10.05.2021
Kanał Sportowy
10.05.2021

WESZŁOPOLSCY live od 20:00: Filip Starzyński i Szymon Matuszek

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Gośćmi Filip Starzyński i Szymon Matuszek. Zapraszamy! 
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Rosjanie: Słowacja i Szwecja z bazą w Petersburgu

Rosyjska agencja informacyjna Tass podała, że już wkrótce w Petersburgu swoją bazę na Euro 2020 potwierdzą Słowacy. W Rosji zagrają oni dwa mecze – w tym przeciwko reprezentacji Polski – donosi Onet.  Mecze z dwoma pierwszymi rywalami odbędą się właśnie w Rosji. “Lokalizacja reprezentacji Słowacji w Petersburgu podczas mistrzostw Europy zostanie ustalona w ciągu najbliższych […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Co z karami za Superligę? Trwa przeciąganie liny!

Choć projekt Superligi będzie bardzo trudno uratować, nie oznacza to wcale, że temat został definitywnie zamknięty. Nie trzeba być detektywem, by przewidzieć, że wobec ataku najmożniejszych na “uświęcone tradycją” interesy UEFA, ta sama UEFA spróbuje teraz kontrataków. Obecnie trwa zakulisowe przeciąganie liny, a o sytuacji opowiedział w Radio Rai Gabriele Gravina, szef włoskiego związku piłkarskiego. […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Robben: gra, asystuje, dba o środowisko

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Arjen Robben zaliczył bardzo udany powrót do futbolu. 37-letni skrzydłowy wreszcie wyleczył wszystkie dręczące go od początku sezonu urazy i wyszedł w pierwszym składzie Groningen na mecz z Emmen. Na efekty nie trzeba było długo czekać – jego zespół wygrał 4:0, on sam zaliczył dwie asysty, a po końcowym gwizdku […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Ibrahimović wróci na Atalantę?

Nieprawdopodobną historię piszą w tym sezonie AC Milan oraz Zlatan Ibrahimović. W ostatni weekend Szwed wystąpił na własną odpowiedzialność, mimo bólu w lewym kolanie – zagrał ponad godzinę, jego zespół pokonał 3:0 Juventus w Turynie i zbliżył się do upragnionego celu, jakim jest awans do Ligi Mistrzów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Zlatan okupi […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Żelek Żyżyński opowiada o swojej drużynie – Dulla Boys

Żelek Żyżyński w roli dyrektora sportowego, Mateusz Cetnarski jako grający trener, ambitne plany awansu do elitarnej ekstraklasy Zanzibaru, z której da się nawiązać walkę nawet z drużynami z kontynentalnej Tanzanii. Dulla Boys Pili-Pili to klub, który szerzej mogliśmy poznać przy okazji wyjazdu popularnego dziennikarza Canal+ na Zanzibar. Opowiedział nam o swojej misji bardzo dokładnie w […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nasi w Serie A! Wielki sukces Salernitany!

Kibicowsko ten klub zawsze był wysoko. Stoją za nim też piękne historie i tradycje, natomiast z polskiej perspektywy – stoi za nim obecność w składzie aż trzech Polaków. Trudno w tych okolicznościach nie uśmiechnąć się na wieść o wynikach dzisiejszych spotkań Serie B. W ostatniej, 38. kolejce, Salernitana wygrała 3:0 z Pescarą i przyklepała awans […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Grosicki w pierwszym składzie. West Bromu U23

Wszyscy wiemy, jak się sprawy mają z Kamilem Grosickim – nie gra. Tak zdecydował, chciał zostać w Anglii i walczyć o swoje, nawet kosztem Euro. Cóż, wielu minut sobie nie wywalczył, ale teraz trochę pogra. W drużynie U23 West Bromu. Polak wyszedł w pierwszym składzie na trwający mecz z Norwich. To jego pierwszy występ od […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021