post Avatar

Opublikowane 05.05.2020 18:18 przez

Szymon Janczyk

Cała Europa liczy straty z tytułu zatrzymania rozgrywek. Media we wszystkich krajach zastanawiają się nie tylko kiedy ruszy liga, ale jak będzie wyglądało najbliższe okienko transferowe. Tak, każdy to wie, nie odkryliśmy Ameryki. Natomiast wielu może zdziwić fakt, jaki pomysł na podtrzymanie „łańcucha pokarmowego” wysnuł dyrektor Club Brugge, Vincent Mannaert. Zdaniem Belga kryzysu w świecie piłki unikniemy w jeden sposób – pompując pieniądze w… czubek piramidy.

Tak, jest to teza, która może wywołać zdziwienie. W większości przypadków każdy liczy przecież na pieniądze dla siebie. Ligi z „wielkiej piątki”? A po co pompować tam pieniądze z FIFA czy UEFA. Oni są bogaci, więc sobie poradzą. Uratujmy mniejszych, którym ledwo starczy od pierwszego do pierwszego. Zakładamy, że taki proces myślowy zachodzi w głowach wielu prezesów czy dyrektorów w ligach drugiego oraz trzeciego szeregu.

Ale nie w Belgii.

Belgowie, którzy co by nie mówić na robieniu interesów transferowych się znają, uważają, że jeśli światowe federacje mają komuś pomagać, to lepiej, żeby rozdali kasę bogatym. Taki Robin Hood, tyle że na opak. Skąd takie wnioski? „New York Times” rozmawiał z wysoko postawionymi ludźmi we wspomnianym wcześniej Brugge oraz w Genku. Obydwa kluby zarobiły w ostatnich latach miliony na transferach do Premier League. Ludzie, którzy zapewnili swoim drużynom rekordowe zyski, tłumaczą tę ideę tym, że najważniejszą rzeczą jest teraz utrzymanie przepływu gotówki. W „normalnych okolicznościach” wyglądało to tak.

1. Klub z Premier League płacił kupę kasy za transfer zdolnego piłkarza z Belgii, która była dobrym rynkiem do zweryfikowania umiejętności zawodnika.

2. Belgijski klub zarobił, dzięki czemu zainwestował w akademię i skauting.

3. Brugge czy Genk kupowały piłkarzy ze Skandynawii, Europy Wschodniej, Ameryki Południowej czy Afryki, wydając część zarobionych pieniędzy.

4. Tamtejsze kluby robiły dokładnie to samo: zarabiały, inwestowały, szukały w jeszcze słabszych ligach, dając im zarobić.

Cytowany przez „NY Times” Mannaert mówi wprost: ludzie chcą, żeby skończyły się transfery za szalone kwoty. Tymczasem dzięki temu pieniądze spływają ze szczytu piramidy, aż na sam jej dół. – Zwykle na transfery wydawaliśmy od 1/3 do połowy zarobionych przez nas pieniędzy – zdradza dyrektor Brugii. Łatwo dojść do wniosku, że dzięki temu kluby z jeszcze niższej półki, też zyskiwały swój kawałek tortu. Tortu, który zaczęła kroić Premier League.

 Są dwie podstawowe zasady finansowania klubów w świecie futbolu. Pierwszy to sprzedaż praw telewizyjnych, z czego korzystają największe i najlepsze ligi. Drugi to pieniądze z transferów, które te ligi zostawiają tam, skąd łowią talenty – mówi Mannaert nowojorskiej gazecie.

Belgowie twierdzą, że jeśli FIFA i UEFA mają komuś pomagać, powinny zainwestować na szczycie. Dzięki temu, zamiast pakować pieniądze w jeden sektor, federacje zapewnią je wszystkim, bo po prostu spłyną one kaskadowo do pozostałych lig. Najgorsze byłoby natomiast zachwianie rynku. Jeśli więksi zaczną płacić mniej, mniejsi podążą ich śladem i dla klubów z najniższej półki zostaną marne ogryzki. Genk służy zresztą z życia wziętym przykładem. Jonathan David to największa perełka tamtejszej ligi. Belgijski klub twierdzi, że w normalnych warunkach o jego transfer biłoby się od 10 do 15 klubów. Teraz, gdy wszystkie topowe ligi liczą straty i obawiają się, czy w ogóle wrócą do gry, w grze o Davida zostały tylko trzy czy cztery drużyny. Spada zainteresowanie, spada też cena, a skoro tak, to spada i kwota, którą Genk przeznaczy na następcę Kanadyjczyka.

Zresztą wcale nie musimy szukać przykładów w Belgii, mamy je na własnym podwórku. W ostatnich tygodniach wiele mówi się o tym ile i jakie kluby monitorują Michała Karbownika z Legii Warszawa. Tymczasem Mariusz Piekarski, jego menedżer, w „Sekcji Piłkarskiej” w „Sport.pl” przyznał, że i w przypadku piłkarza Legii da się odczuć zachwianie na samej górze. – Wszyscy czekamy na decyzje, jakie podejmą związki, odnośnie wznowienia lig w różnych krajach. Kluby zainteresowane Karbownikiem czekają, spokojnie analizują obecną sytuację i patrzą na to, co się wydarzy w przyszłości. Wiele innych klubów na razie nacisnęło pauzę ze względu na obecną sytuację.

Być może więc propozycja, rzucona przez przedstawicieli Brugge oraz Genku, jest słuszna? W „NY Times” przytoczono czyste liczby. To, ile kluby z Premier League wydały w innych ligach. Wychodzi na to, że w ostatnich latach sami Francuzi przytulili od Anglików miliard euro. Tych pieniędzy przecież nie spalono. One rozeszły się dalej i pewnie, gdybyśmy dokładnie przyjrzeli się powiązaniom między poszczególnymi transakcjami, zaraz okazałoby się, że GKS Bełchatów zarobił dzięki temu, że Middlesbrough dostało sporą sumkę za prawa telewizyjne. Anglicy parę lat temu kupili przecież de Roona z Atalanty, ta natomiast sięgnęła po Recę z Wisły Płock, a Wisła zainwestowała te pieniądze m.in. w Dawida Kocyłę z Bełchatowa.

Trochę pokręcone, ale jak najbardziej możliwe. Tak ten świat wygląda, że każdy jest zależy od każdego. A skoro Belgowie coś o tym wiedzą, to może posłuchajmy mądrzejszych? Może zamiast rozpaczać nad tym, że za zawodników średniej klasy płaci się absolutnie za dużo, cieszmy się z tego i podlewajmy tę roślinkę? Jakby nie patrzeć, bez niej nie byłoby transferów i w polskiej lidze. Jasne, one są jakie są. Czasem trafi się Mudrinski, czasem też Legia zrobi napad na bank i zgarnie Bartosza Slisza.

Ale to, jak pieniądze inwestujemy, zależy już tylko od nas. Natomiast to, czy będziemy mieli z czego inwestować, zależy już m.in. od tego, za ile Genk sprzeda Jonathana Davida.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 05.05.2020 18:18 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 24
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bazyli Bułgarobójca
Bazyli Bułgarobójca

Czyli jednak Mioduski miał racje, trzeba dawać piłkarzy do Legii ? To jest taka sama logika. Słusznie obśmiana swego czasu zresztą.

Trol
Trol

Dawac to on moze d…pod tecza jak jego klubik rozklada nogi w Europie.

kamil
kamil

Twój za to rok w rok gra w lidze mistrzów.

Ju gołin dałn
Ju gołin dałn

Nie grają to i nie dają dupy, profit. Gorzej że dają w Polsce, musieliby się jeszcze z rodzimych rozgrywek wycofać i wtedy mogliby dumnie zakrzyknąć „Niepokonani!”

MarioG
MarioG

A twój klub rok w rok w LM? Nie a wiesz czemu, bo dana dupy

MarioG
MarioG

Debilem trzeba być jak Mioduski i ci belgowie

Mateo
Mateo

Transfer Karbownika za sumę 5- 7 mln euro jest nierealny bo nie ma LOGICZNYCH podstaw aby tyle za niego żądać.
A co do rynku pilkarskiego po pandemii nastąpi jedna zmiana:
Bogatsi staną sie jeszcze bogatsi a biedaki jeszcze biedniejsi.
W ktorej grupie bedą polskie kluby nie trzeba nikomu tłumaczyć
Będziemy jeszcze wiekszymi pariasami futbolu niz byliśmy przed pandemią…..

WhiteStarPower
WhiteStarPower

A czy transfer jakiegos średniego starego Angola do jakiegos Burnley czy Newcastle za 60mln £ jest LOGICZNY???

Pioter
Pioter

Nie jest, ale umówmy się, liga angielska to inny świat, inny biznes, inne realia. W ogóle nie porównujmy się do nich, bo to tak jakby chcieć ogarnąć wielkości niektórych obiektów w kosmosie – można popaść w kompleksy. Kolega ma rację, nikt nie wyłoży poważnej kasy, – a takie 6 mln euro to dla Hiszpanów bardzo dużo pieniędzy szczególnie po kryzysie – na grajka z ekstraklasy, mając jednocześnie możliwość kupienia za podobne pieniądze 16-17 letniego gościa który rokuje na TOP level w światowej piłce. Problemem jest że pismaki nie mają o czym pisać bo jest sezon ogórkowy, a kuchar robi z siebie debila (słusznie, bo podbija hype i bańkę cenową) fejkowymi ofertami za swojego klienta. Dajmy już spokój z tymi spekulacjami, bo one są śmieszne.

qdlaty81
qdlaty81

znasz zasadę substytucji? że w przypadku kryzysu zaczyna rosnąć sprzedaż pewnej kategorii produktów? Np. zamiast mięsa zaczynasz jeść ziemniaki. (w tym równaniu Ekstraklasa jest ziemniakiem). Także paradoksalnie wiele klubów może się skierować do ekstraklasy na zakupy, bo przez to że w Polsce są niskie kontrakty w porównaniu z bogatszymi ligami, to nie dość że kupią piłkarzy znacznie taniej to będą im płacić znacznie mniej niż bogatszym narodowościom

Szymon Cz
Szymon Cz

Nie trzeba było być jakoś szczególnie inteligentnym aby to wymyślić. Tak to działa i aby uratował się mały musi dużo wydać kasy ten wielki. Dlatego nie potrafię zrozumieć ogólno światowego larum dotyczącego wysokości transferów. Przecież na transferze Neymara zarobilo wiele klubów. Im droższe transfery, więcej kasy w piłce tym lepiej.

AmberMozart
AmberMozart

pf. sprzedasz za 20 baniek, a za następcę zapłacisz 18. Wcześniej sprzedałeś za 4 bańki, a następcę kupiłeś za 2. jaka różnica? nawet gorzej – bo gościowi za 18 musisz dać wyższy kontrakt niż temu za 2, w końcu właśnie „zarobiłeś 20” to cię stać

rafm
rafm

no naprawdę, świetne, skąd się biorą takie typy 😀

rafm
rafm

to może wyjaśnisz mi też przy okazji, albo ktokolwiek inny, czemu piłkarze są przepłacani, za dużo zarabiają itp. bo w kółko o tym czytam, a nie potrafię rozkiminić?

rafm
rafm

no i wreszcie głos rozsądku. Nie wiem skąd opinie, ze piłkarze są przepłacani, jakaś totalna bzdura

Wojtek
Wojtek

Tyle, że kasa Middlesbrough która płynie przez Bełchatów finalnie zasili jakąś Zilinę w zamian za 30 letniego Słowaka lub inny Vardar Skopje, dzięki czemu do PL trafi rezerwowy Szrotović z 3 występami w lidze Macedońskiej. To może jednak lepiej dać forsę klubom, które umiejętnie ją wydają? Albo w ogóle nic nikomu nie dawać.

qdlaty81
qdlaty81

W Polsce nie ma takich klubów które umieją zarządzać i wydawać.

Gość
Gość

Kim jest Bartosz Ślisz?
Jprd coś wam tam chyba weszło

Radek
Radek

Do przeżywającego kłopoty jedynego hotelu w wiosce na pięknej greckiej wyspie przyjeżdża niespodziewanie niemiecki turysta i pyta, czy są wolne pokoje. Hotelarz kiwa głową, bo prawie wszystkie są puste. Niemiec prosi o klucz, żeby zobaczyć, czy pokój mu odpowiada, i jako kaucję zostawia na kontuarze 100 euro. Dostaje klucze do kilku pokoi i idzie na górę je obejrzeć. W tym czasie hotelarz bierze stówę i pędzi do rzeźnika, żeby zapłacić część rachunków. Rzeźnik bierze tę samą stówę i idzie do rolnika, żeby mu zapłacić za świnię, którą wziął na kredyt w zeszłym tygodniu. Rolnik z tą samą stówą idzie do jedynej lokalnej prostytutki, żeby jej zapłacić za ostatnią wizytę. Prostytutka z tym samym banknotem idzie do hotelu i płaci hotelarzowi 100 euro za dwie noce z klientami w hotelu. Po chwili Niemiec wraca i mówi, że niestety pokoje mu się nie podobają, zabiera swoje 100 euro (ten sam banknot, tylko trochę bardziej pomięty) i wychodzi.

Tak mi się skojarzył dowcip o obiegu pieniądza w gospodarce…

Krzysiek
Krzysiek

Idiotyzm w czystej postaci, czyżby artykuł na zamówienie Miodka ? On też ma tak „genialne” pomysły by tylko wszyscy wokół ratowali legie i jej fatalne zarządzanie przez siebie samego. Normalnie IQ poziom małpka.

Szymon
Szymon

Absurdalny pomysł. Różnice miedzy klubami już tak się pogłębiły że swojej ligi im się zachciało. Teraz z podkulonym ogonem bo bez Ligi Mistrzów i jej pieniędzy będzie rozbiórka drużyn. Najwyższa pora by dobrze zarządzający mieli możliwość uzyskania przewagi lub odrobienia strat. Ja nie chcę transferu Karbownika ani nikogo innego w tej lidze za to płaczący redaktorzy widzę potrzebują tego jak paliwa. Wręcz bym zakazał transferów zagranicznych na 5 lat. Podobno mamy szkolenie. Zaraz by się okazało gdzie jest jaka liga. Dawanie pieniędzy komukolwiek za darmo to zbrodnia.

robrep
robrep

Stek bredni. najbogatsze kluby jak nie będa miały kasy, to opłacą tylko kontrakty piłkarzom. UEFA nie ma tyle kasy, żeby całkowicie pokryć straty.

Bykuwodzu
Bykuwodzu

Czemu nie jest podpisane Daroiusz Mioduski tylko jakis figurant?
Tak dac Legii zeby przepierdolila nie wiadomo gdzie i odpadla z FC Hujmidajwwor

Marcin
Marcin

Ja się zupełnie nie zgadzam z postawioną tezą. Dokładając gotówki bogatym nagradzamy ich za to że … są bogaci.
Bogaci sobie poradzą i bez ich dofinansowania. Poza tym bogaci zwykle robią zakupy u innych bogatych (w ekskluzywnych sklepach tudzież w innych silnych klubach/ligach). Z polskiego punktu widzenia dawanie góry pieniędzy bogatym jest słabym pomysłem bo do Polski i tak zwykle spływały resztki, ochłapy – w Belgii takie pomysły mogą mieć bo znacznie więcej na tym mogą skorzystać a Polska jest końcówką ukladu pokarmowego więc jeśli miałoby być jakieś wsparcie to właśnie dla tych biedniejszych.

Weszło
22.09.2020

Michniewicz na tle poprzedników, czyli czy CV prawdę ci powie?

Kultowy niedźwiedź z wieloletnim doświadczeniem w rosyjskich klubach. Albańczyk, który w Belgii przewrócił się na piłkach. Mentor, który wychował tłumy młodych. Romantyczny twórca nowych definicji piłkarskich, który nie nadawał się na trenera. Jego efemeryczny następca. Awanturujący się wagabunda o wdzięcznym pseudonimie Ryszard Lwie Serce. Pan od zapieprzania. Oto poprzednicy Czesława Michniewicza na ławce trenerskiej Legii […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Kenny Saief, czyli nadzieja Lechii na choćby przyzwoity sezon

Lechia Gdańsk w ostatnich latach – delikatnie mówiąc – nie słynęła z obsady pozycji numer dziesięć. Cholera, być może trzeba się cofnąć aż do czasów Razacka Traore, by znaleźć naprawdę konkretnego piłkarza, a i on wędrował przecież na boisku w różne rejony, od skrzydła po napad. W każdym razie w kolejnych latach nikt lepszy się […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Legia z prezentem, a później pokrzywdzona. Wilusz zasłużył na wykluczenie

Czy Legia została skrzywdzona? A może tym razem zyskała na błędach sędziów? Czy Maciej Wilusz powinien pić meliskę przed meczami? No i co z tymi przeklętymi zagraniami ręką w polu karnym? Kolejny weekend znów przyniósł nam kilka weryfikacji w Niewydrukowanej Tabeli. Choć tak po prawdzie, to nie była łatwa kolejka do sędziowania. Zaczynamy od meczu […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Przeklęte Wyspy Owcze i technologiczny skok. Sukcesy i porażki Michniewicza w kadrze U-21

Czesław Michniewicz jest już jedną nogą poza reprezentacją Polski do lat 21. Odejdzie z niej raczej prędzej niż później. Ale co po sobie zostawi? Jaki bilans po trzech latach sprawowania stanowiska przez Michniewicza, mają biało-czerwoni? Co mu się udało, a co zawalił lub najzwyczajniej w świecie mógł zrobić trochę lepiej? Nie ma wątpliwości, że bilans […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Jeden klub, jeden trener. Klich i Kapustka od Tarnovii do kadry | KOPALNIE TALENTÓW

Ich pierwszy trener mówi o przypadku, twierdząc, że Mateusz Klich i Bartosz Kapustka poradziliby sobie gdziekolwiek by nie zaczynali, a on akurat miał szczęście, że na nich trafił. Większe zasługi niż sobie przypisuje rodzicom swoich najbardziej znanych byłych podopiecznych. Chyba jednak prowadzący ich za młodu Krzysztof Świerzb jakąś cegiełkę do tego dołożył, skoro nawet teraz […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Chodyna na radarze, Makowski cofa się w rozwoju

Za nami cztery kolejki nowego sezonu Ekstraklasy. Gdy patrzymy na ten okres przez pryzmat młodzieżowców, trochę brakuje nam odkryć. Jasne, poprzedni rok pokazał, że warto w tej kwestii trochę poczekać, bo choćby Michał Karbownik, Bartosz Białek czy Jakub Moder wypłynęli na szerokie wody dopiero z czasem, ale byli też tacy, którzy zaskoczyli od pierwszej kolejki […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Spokojnie, zaraz się rozkręci. Boruc jak film o facecie w łódce?

Powrót Artura Boruca do Legii Warszawa to bez dwóch zdań największe wydarzenie trwającego jeszcze okienka. Celowo nie użyliśmy w tym kontekście słowa „transfer”, bo ten ruch wykracza poza same kwestie sportowe, ale jedno trzeba wyraźnie zaznaczyć – to właśnie one wciąż powinny być na pierwszym planie. A na starcie tego sezonu nie ma co kryć […]
22.09.2020
Włochy
22.09.2020

Sfałszowany egzamin z włoskiego, czyli w co pogrywa Luis Suarez?

„Spoczywa na tobie wielka odpowiedzialność. Jeśli go oblejesz i gość nie dostanie obywatelstwa, to dopiero się zacznie. Rozpoczną atak terrorystyczny” – mówi na nagraniu rozmówca Stefanii Spiny. Czy to fragment filmu akcji? Nie. To konspiracyjna konwersacja uniwersytecka w sprawie językowego egzaminu Luisa Suareza, koniecznego do uzyskania włoskiego paszportu. Egzaminu, który Urugwajczyk podobno zdał z łatwością. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Czereszewski: Holendrzy w Stomilu? Dzięki mnie klub zarobi na nich niemałe pieniądze

Temat Stomilu, dziwnych transferów do klubu i zmian, które w ciągu ostatnich dni zaszły w Olsztynie, nie schodzi z ust kibiców. Wczoraj przyjrzeliśmy się jednej stronie sprawy, o której rozmawialiśmy także w I-ligowej części „Weszłopolskich”. Dziś oddajemy głos drugiej ze stron, a konkretniej Sylwestrowi Czereszewskiemu, który nie stroni od mocnych słów. Doniesienia portalu stomil.olsztyn.pl nazywa […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Gdy rozum śpi, a Lewandowski zagrywa krzyżakiem, budzą się demony

Środkowy pomocnik przejmuje piłkę na środku boiska, zagrywa ją na prawo do skrzydłowego, ale nie zatrzymuje się, tylko biegnie na pełnej w pole karne. I słusznie, bo zaraz dostaje podanie zwrotne od kolegi, wystarczy dołożyć nogę i po wszystkim. Tak też się dzieje – pewny strzał i bramkarz nie ma szans. Ale co to? Kibice […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Ring cię zweryfikuje. Nie masz za kim się schować”

– Moja walka? Jakbyś Rocky’ego oglądał. Cały mój plan szybko poszedł w pieruny. Myślałem, żeby dużo tańczyć, atakować seriami i odskakiwać, tak miałem zaplanowane treningi. Ale walczyliśmy na najmniejszym możliwym wymiarze ringu, więc nie było za bardzo gdzie uciekać. Trener powiedział mi więc „Kamil, musisz się bić”. A że lubię się bić, to się biliśmy. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Pół roku transmisji sportowych za darmo – promocja specjalna PKO Banku Polskiego

Nasi partnerzy z PKO Banku Polskiego mają do zaproponowania kapitalną promocję dla wszystkich ekstraklasowych świrów. I nie tylko! Do zgarnięcia półroczny darmowy dostęp do transmisji sportowych lub filmów na platformie CANAL+ telewizja przez internet. Na czym polega cała akcja? Już tłumaczymy. Najpierw trzeba założyć PKO Konto za Zero z Oficjalną Kartą Ekstraklasy. Jedną z tych, […]
22.09.2020
KTS
22.09.2020

Podryw na zerwane więzadło i kolejny rekord! KS Bednarska 1:15 KTS Weszło

Idziemy jak burza. W rywalizacji z ostatnią w tabeli Bednarską wydatnie poprawiliśmy bilans strzelecki. Drużyna nie zawiodła i zaaplikowała rywalom aż 15 bramek. Łapcie obszerne kulisy ostatniego spotkania KTS-u Weszło.  fot. FotoPyk
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

PRASA. Strejlau: Legia robi błąd. To Jacek Zieliński powinien zostać jej trenerem

Temat dnia w prasie jest oczywisty – Czesław Michniewicz w Legii Warszawa. W „Przeglądzie Sportowym” o nowym szkoleniowcu wypowiadają się eksperci. Mocną tezę wysunął Andrzej Strejlau. – Zastanawia mnie, kto zdecydował o zwolnieniu trenera Vukovicia. Strategię klubu wyznacza prezes, wiceprezes albo dyrektor sportowy. Któryś z nich popełnił błąd, decyzja o zwolnieniu była tego dowodem. Uważam, […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Bielsa uczy: największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich”

– Bielsa wychodzi z założenia, że największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich. Wtedy najłatwiej jest coś zepsuć. Trudniej wtedy spostrzec, że zespół potrzebuje zmian, żeby się rozwijać. Bo przecież jest wciąż wynik. A pewna formuła może się właśnie kończyć i trzeba nie lada geniuszu, by dostrzec ten moment nim będzie […]
22.09.2020
Anglia
21.09.2020

Wilki się nie położyły, ale na Citizens to i tak za mało

Nadspodziewanie dobrze zaprezentował się zespół Wolverhamptonu na tle Manchesteru City. A może raczej wypadałoby napisać – zaskakująco niewielki był opór Citizens przed powstrzymywaniem ataków Wolves. Oczywiście, Manchester City przeważał przez większą część spotkania. Oczywiście, utrzymał również korzystny wynik do 90. minuty. Ale chyba nikt nie przypuszczał po bramce Fodena na 2:0, że gospodarze zdołają jeszcze […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Jagiellonia ściągnęła Piasta na dno

Piast miał się podbudować meczem z Jagiellonią przed starciem z FC Kopenhaga, tymczasem tylko się dobił. Za nami już cztery ligowe kolejki, a gliwicki zespół ciągle czeka na premierowego gola. Na dodatek nie pomógł dziś Frantisek Plach i w efekcie „Jaga” przełamała passę czterech kolejnych porażek z podopiecznymi Waldemara Fornalika. To nie tak, że Piast […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

WESZŁOPOLSCY: MICHNIEWICZ W LEGII WARSZAWA, WIELKI MECZ GÓRNIKA

Powiedzieć, że to gorący dzień w Ekstraklasie, to nic nie powiedzieć. I trzeba przyznać, że termin naszego programu zgrał się idealnie: ledwo Legia ogłosiła Czesława Michniewicza, a wjeżdżają Weszłopolscy w składzie Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek, Paweł Paczul, Adam Sławiński, Szymon Janczyk, Samuel Szczygielski. Jaka będzie ta Legia? Co dalej z Vukoviciem? Kto w szatni Legii […]
21.09.2020