post Avatar

Opublikowane 15.04.2020 01:27 przez

redakcja

Gościem Hejt Parku był wczoraj Kamil Grabara. To postać, która po pierwsze – lubi hejtować, po drugie – często jest hejtowana. A to oznacza, że sporo się działo na Kanale Sportowym. Dla wszystkich, którzy przegapili, postanowiliśmy spisać najlepsze wypowiedzi. Oczywiście zapraszamy do nadrobienia całości, warto szczególnie dla kilku ciekawych wymian argumentów z widzami.

KORONAWIRUS

O pandemii i zdjęciu pustych półek: – Nie jest tak źle. To zdjęcie było robione całkiem dawno, patrząc przez pryzmat tego, jaki dziś mamy dzień angielskiej izolacji. Dużo się nie zmieniło. Jestem w Anglii, a nie Włoszech, więc makaronu nie potrzebuję aż tak dużo, czerwona fasola też daje radę. Całkiem poważnie – wiadomo, można się pośmiać, ale nie wypada. Nie jest za kolorowo. W Anglii nie wszyscy podchodzą z należytym podejściem do sytuacji. Raczej to lekceważą. Jest jak jest. Na pewno będzie trwało to trochę dłużej niż w Polsce czy gdziekolwiek indziej.

O wpisie „Widząc koncerty, imprezy wszystkie inne skupiska ludzi które maja miejsce w Anglii, zastanawiam się czy ludzi nie pojebało”: – Drugi raz bym musiał to samo napisać, ale drugi raz nie dostałbym tyle lajków, więc odpuszczam temat.

O pomyśle skoszarowania ligi: – Mamy kwarantannę i nie będziemy trenowali do 16 maja. W dzisiejszych czasach jest pragnienie najniższych zmysłów. Jak oglądamy Fame MMA, by oglądać ludzi napieprzających się po pyskach, tak samo ludzie chcieliby oglądać piłkarzy zamkniętych w klatkach jak w zoo. Pragnienie najniższych potrzeb. Ty sobie siedzisz na kwarantannie, najlepiej żebyśmy jeszcze w rękawiczkach i maseczkach grali. Wszystko może nie działać, piłka nożna musi być. Dla mnie głupota, gdyby był pomysł skoszarowania, to ja bym się na pewno nie zgodził.

***

TOMASZ HAJTO

O ewentualnej walce w Fame MMA z Tomaszem Hajto: – Rysiowi Pei proponowano milion złotych za walkę, jakby Fame MMA zaproponowało mi może ze dwa, myślę, że podjąłbym się tej walki. Uważam, że nie byłaby do końca sprawiedliwa, bo pan Tomasz jest już wyniszczony, w swoim wieku. Ja dobrze się prowadzę, czasami piję alkohol oczywiście, ale nie w takich ilościach. Myślę, że wygrałbym tę walkę, mimo że pan Tomasz ma pewnie większe doświadczenie w bójkach pod sklepem czy dyskoteką.

– Nie wiem czy jakikolwiek kontrakt jest przygotowany na tak głupkowatą sytuację. Trzeba byłoby dokonać nowych zapisów. Wiadomo – nie jest to realne, nie jest to możliwe, nie da się tego zorganizować.

***

EKSTRAKLASA

O wypowiedzi, że Ekstraklasa to zadupie i odbiorze jej: – Dalej podtrzymuję w kontekście umiejętności w naszej polskiej lidze. Muszę posypać głowę popiołem – infrastrukturę mamy nie jak na zadupiu. Brakowało tego w tamtej wypowiedzi, gdybym to dodał, może byłoby to inaczej odebrane.

– Całkiem na poważnie, niektóre tytuły są lekko wyjęte z kontekstu. Uważam, że dokładnie takie słowa nie padły. Zastanawiam się, czy trzeba teraz dodawać kolorytu do wypowiedzi, gdy tak mało jest virali w internecie. Gdyby było przepisane słowo w słowo, też byłoby całkiem klikalne i fajne do przeczytania czy skrytykowania. Czasami trzeba dodać coś od siebie.

Rok na ławce średniaka Championship czy rok regularnej gry w barwach Lecha czy Legii? – Na pewno lepiej grać. Jeśli jesteś w stanie być na ławce rezerwowych w Championship, uważam, że masz umiejętności, aby grać w lepszej lidze niż Ekstraklasa. To musiałby być niefart, by być w takiej sytuacji i takiej kropce. Jeśli polemizujemy i zastanawiamy się nad sytuacją – lepiej grać cały sezon, pełna zgoda.

O posiadaniu jaj: – Wcale nie trzeba mieć jaj, by napisać jakieś głupoty czy obelgi. To najprostsze, co może być. Jaja trzeba mieć, gdy jesteś osobą rozpoznawalną i jak twoje zdanie trafia do internetu, to później w nim zostaje, są tego konsekwencje. Ja piszę tego tweeta, a za trzy lata wracam do Ekstraklasy i co wtedy? Ale to się nie wydarzy.

***

POKORA I TWITTER

O zarzutach o braku pokory: – Wszyscy ludzie są fajni, tylko dużo wad mają. Mnie bardzo denerwuje i strasznie nie rozumiem pojęcia „pokora”. Każdy człowiek ma zupełnie inną interpretację pokory. To słowo jest nadużywane przez ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia, co ono znaczy. Mówią: nie masz pokory, zostań po treningu, ucz się od tego i tego. Nie wiesz, co robię po treningach, nie wiesz czy chodzę na siłownię, czy spędzam 10 godzin przed komputerem. Nawet jeślibym to robił, mam prawo do konstruktywnej, a może i niekonstruktywnej opinii na Twitterze, którą wyrażam. Nie musi ci się to w zupełności podobać, ale na dobrą sprawę nie możesz insynuować mi, że muszę nabrać pokory, by zostać jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Zupełnie to nie idzie ze sobą w parze. Miliony ludzi, miliony różnych osobowości. Pokora, ciężka praca… Ta osoba mnie nie zna. Dzwoni i rzuca oklepanym tekstem „trenuj ciężko”. Nie wiesz, czy trenuję ciężko, czy wracam do domu i nie walę setki i popijam to piwem. Nie wiesz tego, to wróżenie z fusów. Biorę tę opinię, ale na pewno nie wezmę jej do siebie. Jeśli chcecie mnie hejtować, to nie używajcie słowa „pokora”.

O definicji pokory: – Każdy człowiek w różny sposób może być pokorny. Jeżeli dla ludzi pokora w mojej osobie oznacza to, że zmienię się w miłego chłopca i będę pisał „ale zdjęcie panie Mateuszu”, „ale super tweet”, to tak nie będzie. Ja nie używam social mediów, by całować kogoś po czterech literach. Piszę tam to, na co w danej chwili mam ochotę. To nie musi być wcale kulturalne czy trafione w punkt. Jeżeli ktoś to chce czytać, będzie to czytać, jeżeli nie chce – nie będzie. Jeśli tam będą inwektywy czy inne rzeczy, co to ma do mojej pokory? Kompletnie nic.

O porównaniu do młodego Wojciecha Szczęsnego, który buszował po Twitterze, po czym klub zasugerował mu usunięcie konta: – Mój profil na Twitterze jest zweryfikowany, bo Liverpool wysłał wniosek, by je zweryfikować. Mają wgląd do tego, co się tam dzieje, mogą to sobie tłumaczyć, bo jest taka opcja. Faktycznie, raz miałem problem z tweetem, którego musiałem usunąć, bo nie był zbyt ciekawy. Miałem kilkanaście razy przemyślenie, czy może przestać pisać na Twitterze, może olać to przez ilość fałszywych kont, jadu wylewanego przez ludzi, takiego najniższego poziomu „chujów i kurew”, przepraszam, że mówię takie słowa, ale tak to wygląda. Żyjemy w czasach kontrolowanego przekazu medialnego, szczególnie w sporcie, u znanych osób, czy – modne słowo – u influencerów. To mnie wkurzało, że każda wypowiedź jest robiona na tę samą nutę, tylko słowa są pozamieniane. Multum takich sytuacji. Kontrolowany przekaz medialny mnie po prostu osobiście wkurza. Bardzo szanuję, jak ktoś po meczu potrafi się wypowiedzieć, w kontrowersyjnej sytuacji wyrazić swoje zdanie, nie tylko „nastąpiła sytuacja taka i taka, przepraszamy”. Za smutny jest ten przekaz, wywiady są zazwyczaj nudne. Słuchając ich w Champions League czy najlepszych ligach – mogłoby ich nie być i byłoby dokładnie to samo.

O dokładnie takim samym wpisie na Twitterze Ronaldo i Figo o Kobe Bryancie: – Obydwoje są wybitnymi piłkarzami, to może podobnie myślą?

***

PRZYSZŁOŚĆ

O rozmowie z Kloppem o przyszłości: – Nie wiem, bo w Liverpoolu nie byłem od dłuższego czasu. Mam kontakt z trenerem bramkarzy i ludźmi, którzy zajmują się zawodnikami na wypożyczeniach. Z trenerem Kloppem nie rozmawiałem, bo mnie tam nie było, więc zgaduję, że taka rozmowa będzie miała miejsce, jak sezon się skończy. A kiedy się skończy? Ciężko powiedzieć. Jak będzie wyglądała moja sytuacja w następnym sezonie? Nie wiem, ale wiem, że dam sobie radę.

O byciu dwójką w Liverpoolu: – Jakbym zarabiał połowę tego, co Alisson, to może bym został. Jestem osobą ambitną i siedzenie na ławce mnie nie satysfakcjonuje. Wiadomo, jestem zakontraktowany przez Liverpool, więc ostatnie słowo zazwyczaj należy do nich. Ale oni dbają też o to, by zawodnicy byli szczęśliwi, bo bez szczęśliwych pracowników nie ma pracowników, więc wydaje mi się, że do jakiegoś porozumienia dojdziemy. Nie chciałbym być numerem dwa, chciałbym grać. Nie każdy idzie drogą Wojtka Szczęsnego, który po wypożyczeniu do League One miał to szczęście, że był tam stary Almunia i mógł wskoczyć do bramki, żarło mu to. Nie każdy trafia do klubu w takiej sytuacji, w jakiej trafił Wojtek.

O ewentualnej grze w Evertonie albo Manchesterze United: – Jakby mnie kupili, to bym grał, no co? Nie jestem urodzony w Liverpoolu, nie jestem ich wychowankiem – może pisemnie tak, ale życiowo nie. Gdyby ktoś zapytał czy zagrałbym w Górniku Zabrze, miałbym opory, powiedziałbym, że nie. A jeśli w Evertonie, nie mogę mieć takich oporów. Poza kontraktem nie jestem związany z Liverpoolem. Wiadomo, dziękuję temu klubowi, że dał mi szansę i wyłowił. Ale siłą rzeczy nie jest to klub, z którym utożsamiam się na tyle, że byłoby przeszkodą grać w klubie z tego samego miasta.

O planach po karierze: – Jeśli to byłby kontrolowany przekaz medialny, musiałbym się wypowiedzieć po pijarowsku: inwestuję w mieszkania, mam już trzy, dwa kredyty i wszystko będzie dobrze. Na chwilę obecną nie inwestuję, nie mam tego na razie planach. Co po karierze? Fajnie byłoby zostać menedżerem. Prosty zarobek, szczególnie, jakbym znał się na bramkarzach. Może tak się wydarzy. Największym marzeniem i czymś, w czym bym się odnalazł, byłoby trenowanie małych bramkarzy. Miałem to szczęście, że jak miałem 5-7 lat trafiłem na super specjalistę, dzięki któremu mogłem się rozwijać. Jestem niezmiernie wdzięczny tej osobie – Marek Pietrek, bardzo pozdrawiam. Chciałbym robić takie rzeczy w jakimś klubie czy szkółce. Z inwestowania – może bym sobie restaurację otworzył.

O sobie na tle Premier League: – Uważam, że jest tam dużo lepszych bramkarzy, ale są też tacy, którzy nie są lepsi.

Kierunek po Huddersfield: – Wypożyczenie to wypożyczenie, mój kontrakt z Liverpoolem jest na cztery czy pięć lat. Dosyć długo. Nie wiem, jakie będą wspólne decyzje i ustalenia, co będzie dla mnie najlepsze. Ciężko mi wróżyć z fusów, w momencie koronawirusa to też niepoważne, bo nie wiadomo jaki będzie rynek transferowy. Ja bym chciał, gdzie jest ciepło, może w Argentynie. Nie mam problemu z tym, czy byłaby to Hiszpania, Włochy, Niemcy czy Francja. Nie ma to dla mnie znaczenia. Byle nie Polska, wiadomo!

Za ile Kamil Grabara kupiłby Kamila Grabarę: – Nie wiem, czy chciałbym tego obszczymura u siebie w drużynie. Spojrzałbym na Transfermarkt, zobaczył, ile jest warty i musiałbym się pogodzić z tym, że jego menedżerek i klubik chcą tyle pieniędzy za niego. Ktoś musiałby zapłacić te pięć baniek żeby mnie kupić, niestety.

O zarzutach, że został zesłany do Danii, że nie ma szacunku, że Klopp nawet o nim nie myśli, że jest siódmym bramkarzem Liverpoolu: – Życzę ci tego, żebyś zarabiał tak, jak siódmy bramkarz Liverpoolu. A teraz merytorycznie. Juergen Klopp może nie wie, kim jestem, ale w wieku 19 lat dał mi zagrać przeciwko Manchesterowi United przy 110 tysiącach ludzi. Myślę, że nie dał mi tego za fajny uśmiech, bo go nie mam. Nie zostałem zesłany do Danii, tylko ja sam poprosiłem o wypożyczenie, żebym mógł nabrać doświadczenia. Skończyło się tak, że przez pięć miesięcy byłem trzy razy w jedenastce miesiąca, a przez najważniejszą gazetę w Danii zostałem wybrany do jedenastki roku. Grając w Huddersfield faktycznie pusciłem 45 bramek w 28 meczach, z czego – strzelam – 20 goli w pierwszych dziesięciu meczach, gdy zdobyliśmy jeden punkt i zwolniono nam trenera. Po zwolnieniu trenera zagraliśmy całkiem przyzwoicie, straciliśmy resztę bramek w dziesięciu czy piętnastu meczach. Nie jest to fantastyczny sezon, nie jest tragiczny. Mogę mieć do siebie pretensje. A co do filmów, gdzie widać moje rzekome babole – ja wycinam minutę twojej wypowiedzi i robię z tego babola. Tak samo ktoś może z moich highlightsów wyciąć cztery bramki i OK, jestem słabym bramkarzem. Ktoś inny może wyciąć pięć innych interwencji i robią ze mnie najlepszego bramkarza świata. Tak działa internet. Jeśli uważasz, że interenet w jakimkolwiek stopniu wpływa na to, jak ja postrzegam osobę, to jesteś w błędzie. Jeśli myślisz, że siedząc tu jestem ultraprzejęty tym, co mówisz – nie jestem. Ja jedząc obiady w Liverpoolu dalej miałem prawo komentować to, co się dzieje w Ekstraklasie. Ci sami zawodnicy z Ekstraklasy mogą skomentować moje babole, jeśli tylko mają na te ochotę. Super, że tego nie robią. Może to jakiś szacunek w kierunku mojej osoby? Może ja tego szacunku nie mam? Trzeba zapytać osoby z mojego grona i otoczenia. Jeżeli brak szacunku przeszkadza ci w moich wojażach internetowych, to wystarczy tego nie czytać. Fajnie, że się wypowiedziałeś, ale ja się nie zmienię.

***

HEJT PARK

O Hejt Parku: – Oglądam. Tylko raz musiałem wyłączyć z Fabijańskim, bo nie mogłem go oglądać. Straszny cymbał.

O Marcinie Najmanie: – Całość programu trochę rozczarowała, powiem szczerze. Spodziewałem się, że to będzie fajna dyskusja, Hejt Park z krwi i kości. Dwa zwaśnione rody, inteligentna strona, czyli pan Stanowski i taki polski żołnierz w srebrnej zbroi na białym koniu – człowiek ludu, który przyjeżdża do tego zamku, siada i się broni przed czarnym charakterem. Ale się nie wybronił. Jakaś lampka mu się w głowie zapaliła i był taki trochę red alert. Zrobiło się z tego takie trochę „pod sklepem”. W pewnym stopniu było to fajne do oglądania, ale uważam, że ani pan Stanowski ani pan Najman na tym programie nie zyskali, a oboje stracili.

***

O błędach: – Nie każda decyzja jest słuszna. Championship jest o tyle fajna, że masz multum sytuacji w meczu i uczysz się podejmowania decyzji, a więc siłą rzeczy popełniasz więcej błędów. Ja się do tego przyznaję. Jeżeli mam porównywać to ile było błędów w Danii, a ile w Anglii, to niebo a ziemia. Tylko że w Danii obroniłem sto strzałów, a w Anglii w tym samym momencie mam 200 strzałów. Dwa razy więcej sytuacji. Może problem z koncentracją? Nie wiem. Dlatego ja nie mówię, że wszystko robię dobrze, mimo że pewnie chcielibyście to usłyszeć, żeby mnie opierdolić. Zdarzyły się błędy i ciężko mi to teraz wyjaśnić. Drugi raz pewnie nie podjąłbym tej decyzji, ale już nie mogę tego zrobić.

O kolesiostwie w piłce: – W Polsce to się dzieje głównie w przypadku obcokrajowców, co dla mnie jest niezrozumiałe. W Anglii kolesiostwo też jest, ale jak wpycha się zawodnika, to Anglika albo Szkota. Domowe kolesiostwo. W Polsce robimy pod górkę Polakom. To różnica pomiędzy dwoma światami. Wystarczy spojrzeć w kadry zespołów Championship, jaka jest liczba Anglików do liczby obcokrajowców.

O Lorisie Kariusie: – Umówmy się, pozycja bramkarza jest na świeczniku. Każdy błąd bramkarza jest uwypuklony, widać go i ciężko schować. To tak, jakbyś pojechał na wojnę i odcięli ci rękę. Musisz wrócić na wojnę, ale trochę się boisz. Z Kariusem podobnie – najlepsza opieka psychologa, cokolwiek byś nie zrobił, takiej sytuacji nie wyprze się z głowy. Ona zawsze będzie z nim z tyłu głowy.

Rada dla młodego bramkarza: – Jeśli na szybko, to nigdy się nie poddawać i ciężko trenować. A tak na serio – przede wszystkim wiara w siebie, to najważniejsze, reszta nie jest potrzebna. Jeśli w siebie wierzysz, ciężko pracujesz, jeśli w siebie wierzysz, to się nie podajesz. Brzmi łatwo, do końca nie jest łatwe, ale najlepiej wierzyć w samego siebie.

***

U-21

O szansach na wygranie z Hiszpanią na Euro U-21: – Absolutnie nie była do ugryzienia tamtego dnia. Nie ma najmniejszej szansy. Na sto meczów wygralibyśmy maksymalnie jeden. Przed meczem nie podchodziliśmy do tego z takim podejściem, chcieliśmy zagrać jak z Włochami czy Belgią. Wyszło chujowo, bo się po nas przejechali. Nie spodziewałem się, że będziemy tak wyglądać. W najczarniejszych snach nie wyglądało to aż tak źle. Raz, że chyba faktycznie nie mieliśmy siły, choć to słaba wymówka. Dwa że Dawid Kownacki nie grał. Szczerze, po chłopsku – nie mieliśmy z nimi szans. Może gdyby grali tak jak w pierwszym meczu z Włochami, moglibyśmy powalczyć, ale zagrali w taki sposób, że nas zmiażdżyli.

Nieoczywisty talent w U-21: – Muszę powiedzieć, że Mateusz Bogusz. Nie ma innej odpowiedzi w tej sytuacji. Kogoś innego musiałbym wpychać na siłę, a nie byłoby to uczciwe. Mam nadzieję, że ze zdrowiem będzie OK, ma talent by grać na wysokim poziomie.

O Czesławie Michniewiczu: – Nie wiem, co powiedzieć, bo i tak wyjdę na jego syna. Darzę trenera sympatią, bo dzięki niemu zaistniałem w reprezentacji i grałem na Euro. Wydaje mi się, że styl jego pracy jest lepszy w reprezentacji niż w klubie. W klubie człowiek może się z nim nie tyle zmęczyć, ale może to być dla niego ciężkie w kontekście liczby odpraw, spraw analitycznych i żartów trenera. Okresy, gdy jest kadra, to dla trenera idealny czas. Potrafi to wszystko upchnąć w terminarz. Ta kadra jest w sam raz. Gdy w Liverpoolu pierwszy raz jechałem na kadrę do trenera Michniewicza, my nigdy nie analizowaliśmy przeciwników w klubie, nie interesuje nas to. Na pierwszym zgrupowaniu miałem ciężko, by wysiedzieć. Ale uważam, że trener Michniewicz będzie kiedyś trenerem pierwszej reprezentacji. Ale nie wiem kiedy, ciężko mi powiedzieć.

– Najważniejsze w tym warsztacie jest chyba to, że potrafi perfekcyjnie przygotować się do jednego meczu, kiedy ma na to czas. Tak samo my na Euro – wiadomo, dostaliśmy eurowpierdol z Hiszpanią, ale do meczu z Włochami i Belgią byliśmy perfekcyjnie przygotowani w kontekście tego, co będą robić, jak będą robić i kto to będzie robić. Nie wiem jak w lidze by to u trenera działało, gdyby był trenerem Legii czy gdziekolwiek indziej. Gdy ma czas w reprezentacji, jest w stanie do znudzenia przygotować się do meczu. Ja jako zawodnik, mimo że jestem bramkarzem, zawsze wiedziałem, z kim gramy, jak będą grać i co musimy robić, żeby było dobrze. Nawet w takich meczach jak z Portugalią, gdy przegrywaliśmy 1:0 i się nie układało, czy z Danią, gdzie wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko, czy z Włochami, którzy nas dominowali. Faktycznie wiedzieliśmy, co robić. Spokój, który płynie z ławki – dzięki temu się mecze wygrywa. Trener ma na pewno to fajne, że rozumie to, że on nie wygrywa meczu, tylko zawodnicy. On nakreśla jakiś plan, ale jeśli ty z boiska widzisz, że ten plan nie działa i o tym mówisz, jest to korygowane i jest próba naprawiania. Nie ma sztywnego podejścia, że ty lepiej się nie odzywaj i rób, to co ci mówię.

– Padnie anegdota z Konradem Michalakiem, którego bardzo pozdrawiam. Graliśmy mecz z Finlandią, pierwsza połowa eliminacji. Zremisowaliśmy finalnie 3:3. Na odprawie trener się bardzo zagrzał, bo Kondziu miał grać na lewym czy prawym skrzydle, skończyła się akcja i Konrad wylądował na przeciwległej stronie boiska. Finowie rozgrywają piłkę, a Konrad zamiast pracować w strefie, w której był, stwierdził, że wróci na swoją pozycję i przebiegł przez środek boiska. Później padło fajne stwierdzenie na odprawie: – Kondziu, to nie jest kurwa koszykówka, tylko piłka nożna.

***

DOROSŁA REPREZENTACJA POLSKI

O pojechaniu na Euro 2021 w roli trzeciego bramkarza: – Kurwa, dobre pytanie, bo już raz nie pojechałem. Muszę się trochę wybronić. Załóżmy, że dostaję to powołanie, nie będąc ani razu na zgrupowaniu pierwszej drużyny kadry Polski, tak jak wtedy na U-21. Gdybyś był w mojej skórze, pojechałbyś na ten turniej nie będąc z nimi ani razu na zgrupowaniu? Tak szczerze. Nie wybielam się, powinienem pojechać, to obowiązek reprezentanta. Ale gdybym nigdy wcześniej nie pojechał na reprezentację, też bym chyba nie pojechał na ten turniej, gdybym dostał zaproszenie.

O zasadzie, by trzecim bramkarzem był młody do ogrania: – Trener Nawałka w przypadku mistrzostw Europy tak nie zrobił, w przypadku mistrzostw świata też tak nie zrobił. Pozdrawiam serdecznie Bartka Białkowskiego, dostał powołanie ktoś, komu się ono należało. Odszedłbym od kwestii, że trzecim bramkarzem powinien być niedoświadczony chłopaczek, który jedzie tam za darmo. Takich przypadków było multum. Zupełnie się z tym nie zgadzam. To zupełnie nie fair dla reszty bramkarzy. Czasami są jeszcze układy i kolesiostwa. To ogólnie słabe, czasami można zobaczyć kompletnie niezasłużone powołania. To się nie powinno dziać. Trzeci bramkarz nie jest zarezerwowany dla młodego, perspektywicznego. On w tym czasie powinien grać na U-21, tam się rozwija. Jeśli jedzie jako trzeci bramkarz – fajnie, potrenujesz sześć dni, ale nie zagrasz ani minuty.

Top 5 bramkarzy w Polsce: – Wojtek Szczęsny na pewno pierwsze miejsce, chociaż na początku sezonu powiedziałbym, że Łukasz Fabiański. Drugi Łukasz Fabiański, trzeci Bartłomiej Drągowski, czwarty ja, piąty Łukasz Skorupski.

Opublikowane 15.04.2020 01:27 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 36
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tret
tret

Wyszczekany frajer, aby mu tego szczekania w gardle nie zabrakło w najbliższym roku

wtokarski
wtokarski

Zadufany w sobie buc. Gdyby jeszcze coś talentu pokazał, zachowuje się jak Neymar a poziom okręgówki, smutna prawda.

The M
The M

okręgówki?? najwyżej B klasy!!! co ja mówię B… C klasa by go nie wzięła gdyby jeszcze istniała! ale debile w tym Liverpoolu że go kupili. ten klub nigdy nic nie osiągnie zatrudniając takich leszczy!

Tytus_Sz
Tytus_Sz

^ co ty pierdolisz

Mateusz
Mateusz

Zapewne ironizuje

Tom
Tom

nic nie osiągnie? no właśnie wygrał Ligę Mistrzów i mistrzostwo Anglii

Wojtek
Wojtek

Myślę, że Skorupski jednak Cię wciąga nosem a i Bartek Białkowski czy Adam Stachowiak nie odstają. Mało kto lubi takich cwaniaków. Zwłaszcza, że ta „kariera” jakoś nie bardzo może ruszyć z miejsca. Pograj trochę w jakimś klubie, który zna przynajmniej połowa osób interesujących się piłką i możesz zacząć szydzić z Ekstraklasy. Póki co nie wygląda to optymistycznie. Podobnie jak Twoje statystyki w obecnym klubie. A takich ławkowiczów z Championship, którzy mieli wciągnąć naszą ligę też mieliśmy kilku (pozdro Radku Majewski i Michale Żyro)

The M
The M

o czym Ty człowieku w ogóle piszesz, o ŻYRO? tym samym Żyro którego w momencie życiowej formy angielski rzeźnik prawie posłał na wózek inwalidzki i który od tamtej pory nie gra nawet 30% tego co wcześniej? niewiarygodny z Ciebie znawca, mądrego to warto poczytać XD

Bartek
Bartek

Poza żyrą mógłby podać przykład Cywki i wielu innych którzy wyjechali w młodości do Anglii a nic po powrocie nie pokazali, to jest mitomania , a Grabara, tak ogólnie niczego nie pokazał, poza wyszczekaniem i brakiem taktu, młody Pawłowski też taki kiedyś był a później żałował tego mielenia ozorem jak już przestał być młody…

taktak
taktak

Chłopczyku przypomnij sobie niejakiego Kapustkę, bo on też tak sadził do ludzi i bujał się kim to on nie był (kłaniam się tutaj Błękitnym Stargard, na pewno „mile” go wspominają – swoją drogą wspaniale go na boisku usadzili), a gdzie jest teraz i co sobą prezentuje. Przejrzyj jego losy, potem usiądź i przemyśl swoje zachowanie.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Przecież Bałtuś już sobie poukładał wszystko. Już wiemy że on wie – jak prowadzić swoją karierę 🙂 Albo z trochę innej beczki – młody Kosa – też już „dojrzał”…

joao_cancelo
joao_cancelo

oni to wszyscy najmadrzejsi sa juz jak im nie wyjdzie albo sa po karierze, czekamy az nasz bohater zasili te grupe nieudacznikow

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Szkoda to w ogóle komentować, to jest szczawik jakich w polskiej piłce było już wielu. Przykład tego Pawłowskiego powinien być ostrzeżeniem, ale nie jest. Każdemu się wydaje że jest drugim Szczęsnym, tylko jeszcze bardziej wyszczekanym. Z tej sytuacji ma dwa wyjścia tylko – albo zmądrzeć z wiekiem i się przebić, czyli przebyć drogę Szczęsnego właśnie, który osiągnął top i dojrzał, albo skończyć jak wielu tych szczekaczy, którzy dziś nierzadko marzą o grze w naszej rodzimej cham-pionship i wtedy w wywiadach w Weszło dziamgolić: gdybym to ja miał wtedy teraźniejszy swój rozum, to olaboga, co ja bym nie osiągnął, przestrzegam wszystkich młodych, trzymajcie dietę i trenujcie, to nie będziecie potem robić na magazynie, bla bla bla.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow

Spokojnie, on pewnie wkrotce wroci do naszej rodzimej „cham-pionship”(swoja droga fajne slowo – ile mozna zrobic zabawnych rzeczy wstawiajac jedynie myslnik :D) – gosciu odlecial i raczej nie spokornieje, drogi Szczesnego nie przejdzie raczej, raczej droge Kapustki. Tylko pokora moglaby mu uratowac kariere.
Ta szyderka w Polskiej pilce, zawsze mi sie ona nie podobala u pilkarzy – jest to cos toksycznego i nienaturalnego u Polakow, ok jest to do zniesienia ale u nas jest tego za duzo, a za malo gry w pilke. Glupie zarciki na poziomie gimnazjum, glupie usmieszki a brakuje koncentracji na grze i treningu. Trenerzy powinni to ogarniac, a nie ogarniaja.

The M
The M

wielu to jest raczej takich znawców-komentatorów jak Ty, odwalić najbardziej oklepaną formułkę o dojrzewaniu, pokorze i wielu takich – serio tak wielu było pierwszym bramkarzem juniorskiego Liverpoolu czy nawet jedynką w Championship? no to ilu? a ilu tą jedynką w Ch zostało w wieku 20 lat?
w jaki sposób Szczęsny niby dojrzał? przechodząc do Włoch gdzie wreszcie może do woli palić fajki?

Bartek
Bartek

Podaj Mie przykłady anglików którzy byli pierwszymi bramkarzami juniorskiego Liverpoolu i którzy coś osiągnęli , to że był sobie w juniorskim The Reds to nic nie znaczy 🙂 Podobnie jak słaba jedynka w Championship , tam też jest sporo nieznanych nikomu bramkarzy, poza maniakami FMa , często również młodych, a jeśli idzie o młodych Polaków to Białkowski bronił w młodym wieku i gdyby nie kontuzje, mógłby zrobić o wiele większą karierę, ale raz , o wiele większy talent i umiejętności, dwa znacznie chłodniejsza głowa i szacunek wobec innych.

Grabara co najwyżej może pogrzebać swoją karierę przez swoj charakterek, bo kiedy szczekać i cwaniaczyć to też trzeba wiedzieć, na coś takiego można sobie pozwolić jak się coś już prezentuje, on do tej pory niczego nie osiągnął , niczego nie zrobił, a co najwyżej zabłysnął niczym Kapustka wypowiedzią o kasie (nikt go kur** nie pytał tam ile zarabia 7 bramkarz Liverpoolu bo to raczej nikogo nie interesuje, ludzie z klasą nie rozmawiają o kasie, a ci co naprawdę mają się czym chwalić robią to jeszcze rzadziej 🙂 )

Pyton z Przeglądu
Pyton z Przeglądu

Grabara to gość jakich w światowej piłce jest wielu. Teraz jeszcze ktoś na niego stawia, bo jest młody ale za 2/3 lata młody już nie będzie, a postępów nie zrobi i takie Championship to jest jego sufit. Albo jakaś Dania czy Belgia. To nie jest gość na topowe kluby świata. A za to jakim jest wkurwiającym pajacem to większość ludzi nie życzy mu dobrze i słusznie. Zestawmy zachowanie Fabiana i Grabary? No kurwa, to jest przepaść pod każdym względem. Umiejętności, kultury, bycia sympatycznym. Idż ty w chuj Grabara.

Jam ci jest
Jam ci jest

Facet nie powiedział w tym wywiadzie nic niestosownego. Po komentarzach sądząc już nigdy nie doczekamy się piłkarzy czy sportowców (ze szczytu) mówiących regularnie coś ciekawszego i kontrowersyjnego niż oklepane formułki. Bo nie ma sensu się narażać na gniew sponsora, skoro publika chce pełnego uładzenia.

Najbardziej śmiechu warte jest w tym kontekście wspominanie, ło, ale przykładowy Roy Keane miał charakter, ło ale ten był twardy. Byli tacy, bo nie było internetu. A teraz nawet neutralne wypowiedzi spotykają się z negatywnym przyjęciem, po prostu śmiech. Albo rybka, albo pipka.

Nie wiem, jaką karierę zrobi Grabara, może 2 liga w Anglii to będzie jego peak, może nie, ale wiem dwie rzeczy – jest 100 razy bardziej inteligentny niż Pawłowski, i ma prawo oceniać, coś tak jak widzi, nieważne, że gra tu gdzie gra. Inaczej żaden kibic nie ma prawa skrytykować Messiego za grę na stojąco, chociaż w piłce nie osiągnął 1/1000 tego co Grabara. Mogę sobie oceniać zachowanie elity państowej z piątku, choć nikt mi pod Smoleńskiem nie zginął. Bo życie składa się z ocen.

joao_cancelo
joao_cancelo

niech ten czlowiek wyjmie najpierw glowe z dupy i dopiero zacznie cokolwiek komentowac

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow

Nie no porownanie Roya Keana i Grabary to zart. Patrz na osiagniecia Roy stal sie taki, bo cos wygral i mial prawo byc troche arogancki i wyszczekany i „grac szefa”, Grabara nic nie wygral i nic nie znaczy, a ma ego jak mount everest – nie ma nawet pozycji ponad slabym Adrianem ktory ostatnio sie skompromitowal w lidze mistrzow. Podejrzewam ze Karius jest wyzej od niego w hierarchii LFC. Szyderka takich gosci jest poprostu smiechu warta, przez chwile – potem juz jest irytujaca. Pokory mu wlasnie potrzeba, pokory przed wlasna glupota. Pokora nie oznacza ze ma sie schowac i nic nie mowic, ale ze ma ograniczyc pieprzenie glupot do minimum i wziac sie za gre – zwlaszcza te docinki ala gimnazjum to lepiej by sobie odpuscil.

Tom Ford
Tom Ford

Oczywiście że Karius jest wyżej, jakoś nie widzę Grabary w finale LM

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow

Wlasnie tego mu brakuje – pokory – bo wyszczkanie i arogancje to mozna wybaczyc Maradonie czy Zlatanowi, a nie jakiemus no name-owi… bo co on znaczy w pilce, no nic. W Liverpoolu to pewnie 99% fanow to nie wie kto to jest w ogole.
Wpierw umiejetnosci i sukces – potem ewentualnie woda sodowa. Tak to powinno wygladac.

joao_cancelo
joao_cancelo

racja ale problem w tym jest taki, ze ewentualny sukces uczy pokory. Malo jest ludzi, ktorzy naprawde cos osiagneli i dalej tak pajacuja jak Zlatan czy Mourinho ale bez jaj, zeby porownywac takie postacie z tym pajacem

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Czy zamiast słowa „pokora” można używać „głupek”?

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Nie graj szefa…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Kiedy lubię…

Ams
Ams

„Ja piszę tego tweeta, a za trzy lata wracam do Ekstraklasy i co wtedy? Ale to się nie wydarzy.” – dobre 😉

Pini
Pini

Jestem ciekaw co zrobi jak przyjdzie dzien gdy zostana mu tylko oferty z ekstraklasy rodzimej.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Wszedłem tu tylko dla komentarzy

Tom Ford
Tom Ford

No cóż, chłopak prowadzi kolorowe, niepodporządkowane opinii innych życie

Prorok_Lebioda
Prorok_Lebioda

Po komentarzach widać doskonale czym jest górne 3 procent Zarzecznego. Widzę tu prawie samych najmanów.

dazn
dazn

kult tego zapitego buraka nadal ma się dobrze

Krzew
Krzew

Nie jest wart nawet minuty uwagi… a wy wszyscy tyle czasu ze swojego życia na niego tracicie.

Weszło
18.01.2021

Barcelono, gratulujemy! Zmarnowałaś szansę na jedyne trofeum w tym sezonie

Barcelona nie jawiła się dzisiaj jako zdecydowany faworyt, a Athletic zawsze sprawia wrażenie ekipy, która tanio swojej skóry nie sprzeda. Nie dopuszczaliśmy jednak myśli, a jeśli już, to nieśmiało, że Ronald Koeman i spółka wypuszczą z rąk szansę na jedyne trofeum w tym sezonie. No i stało się. Barca zawiodła na całej linii, nie pokazała […]
18.01.2021
Włochy
17.01.2021

Conte zabrał Pirlo do szkoły. Inter pożarł Juventus

Starcia Interu z Juventusem ze względu na klasę obu ekip i mnogość historycznych podtekstów zawsze zapowiadają się nad wyraz ciekawie. Dzisiaj było podobnie. Spodziewaliśmy się spektakularnego widowiska. No i właściwie trzeba przyznać, że otrzymaliśmy naprawdę dobre spotkanie. Problem polega wyłącznie na tym, że był to mecz toczony do jednej bramki. Juve nie miało bowiem żadnych […]
17.01.2021
Weszło FM
17.01.2021

Poniedziałek w Weszło FM: Magazyn Lig Egzotycznych, „Football Bloody Hell” i „To My Scyzory”

Poniedziałek na Weszło FM zaczniemy od „Dwójki bez sternika”, w której porozmawiamy o Superpucharze Hiszpanii, meczu Polaków na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej oraz skokach narciarskich! A co jeszcze przygotowaliśmy? Szczegóły poniżej: 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Kamil Gapiński i Paweł Paczul. Ten duet zapewni dawkę pozytywnej energii, dużo anegdot i dobrej […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Bitwa o Anglię? Chyba bitwa o to, kto nie zaśnie

Nie będziemy się oszukiwać – starcia między Manchesterem United a Liverpoolem od dawna nie były emocjonujące. Ostatnim razem, gdy w ich meczu padły przynajmniej trzy bramki, nikt z nas nie słyszał o koronawirusie, a na szczycie list przebojów Billboard widniała Camila Cabello z „Havaną” i Drake z „God’s Plan”. Dość dawno. Czy to jednak powinno […]
17.01.2021
WeszłoTV
17.01.2021

QUIZ OD 20:00: WYGRAJ KALENDARZ Z KOWALEM I UDZIAŁ W QUIZIE!

No siema! Dzisiaj gramy super składem: Kowal (!!!), Roki, Paczul, Białek i Mazurek. Będzie fajnie, będzie wesoło. Przypominamy o donejtach, można wygrać super kalendarz kowalowy, ale nie tylko, bo na przykład udział w quizie. Link już odpalony: http://paymedia.pl/ligaminus​, więc jak ktoś ma ochotę to śmiało. 
17.01.2021
Inne sporty
17.01.2021

Skoki na polskiej ziemi, ale bez Polaka na podium

Miało być tak: Kamil Stoch wygrywa po raz 40. w karierze konkurs Pucharu Świata, wyprzedzając w tej klasyfikacji Adama Małysza. Albo tak: Andrzej Stękała staje na podium zawodów tej rangi po raz pierwszy w życiu. Albo jeszcze inaczej – byle z Polakiem na pudle. Nie wyszło. W dzisiejszym konkursie indywidualnym w Zakopanem nasi reprezentanci nieco […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Czy Timo Werner podzieli los Fernando Torresa?

Ludzie od zarania dziejów próbują na wszelkie możliwe sposoby poznać przyszłość. Były również takie przypadki, że kibice poprzez telewizyjne programy wróżbiarskie mieli zamiar dowiedzieć się, czy dany zawodnik wreszcie zacznie prezentować dobrą formę. Pamiętamy wszyscy doskonale historię, kiedy to zdenerwowany widz, zadzwonił do Wróżbity Macieja i pragnął zasięgnąć wiedzy dotyczącej kilku najbliższych miesięcy w wykonaniu […]
17.01.2021
Niemcy
17.01.2021

Lewandowski strzela, Bayern wygrywa, ale forma wciąż daleka od ideału

Gdyby ten mecz rozegrano pół roku temu, Bayern zapewne wygrałby co najmniej 5:0, a Robert Lewandowski zapisałby na swoim koncie hat-tricka. Ale obecnie Bawarczycy dalecy są od swojej topowej dyspozycji i nawet w takich spotkaniach jak to dzisiejsze z Freiburgiem mają straszliwe problemy z przekuwaniem ewidentnej przewagi na gole. Ostatecznie mistrzom Niemiec udało się zatriumfować […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Gikiewicz narzeka na kolegów. Przesadza czy ma rację?

– Przegrywamy ważny mecz, a niektórzy schodzą z uśmiechem na ustach z boiska. Nie potrafię tego zaakceptować – powiedział Rafał Gikiewicz w telewizji Sky po przegranym przez Augsburg meczu z Werderem. Polak oddał więc publicznie strzał do kolegów, we własną szatnię, nie gdzieś, w polskim wywiadzie, który pewnie nigdy by do Niemiec nie dotarł, tylko […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Bartek, kiedy wrócisz? Przed siódmą!

Gdyby piłkarze Napoli stwierdzili dziś, że chcą ogolić się pomidorem, to by się nim ogolili. A gdyby uznali, że chcą wejść na K2 bez „dopingu tlenowego”, pewnie też by im się udało. Polizanie własnych łokci? Bez problemu. Wyjście na domówkę z zamiarem wypicia tylko jednego piwka i wyjście z niej wypiwszy tylko jedno piwko? I to […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Niebezpieczna prędkość. Achraf Hakimi, struś pędziwiatr z Interu

L’amore di Conte. Tak “La Gazzetta dello Sport” nazwała Achrafa Hakimiego, gdy Interowi udało się dopiąć jego transfer latem 2020 roku. Włoski szkoleniowiec zakochał się w wahadłowym Borussii po tym, jak Marokańczyk niemiłosiernie pokarał Nerazzurrich w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Inter jednak miał go na celowniku już wcześniej. Dlatego ich ścieżki w końcu musiały się […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Symbol ligowego kolorytu, a potem marazmu. XI dekady Śląska Wrocław

Na początku tej dekady Śląsk Wrocław był klubem, który wywoływał największe emocje. Także ze względu na wynik sportowy – mistrzostwo Polski w sezonie 11/12 było dużym wydarzeniem, a przecież „Wojskowi” zajmowali także na początku tego dziesięciolecia drugie i trzecie miejsce w lidze. A do tego mieli bardzo kolorową szatnię, z którą nie dało się nudzić. […]
17.01.2021
Włochy
17.01.2021

Genialny Seedorf, bezlitosny Del Piero, kluczowy Higuain. Wspominamy derby d’Italia

Starcia Interu Mediolan z Juventusem od wielu dekad rozgrzewają nie tylko kibiców rodem z Turynu i Mediolanu, ale i pozostałych części Włoch, a nawet z całej Europy. Nie bez kozery mówi się o tym starciu: derby d’Italia. W ramach rozgrzewki przed dzisiejszym szlagierem Serie A urządziliśmy zatem przegląd najciekawszych ligowych starć Interu Mediolan z Juventusem, […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Lukaku kontra Ronaldo, Klopp kontra Solskjaer. Niedziela pełna hitów!

Dzieje się w Anglii, dzieje się we Włoszech, dzieje się właściwie wszędzie. Czekają nas hitowe spotkania, w tym przede wszystkim starcia na szczycie Serie A i Premier League. Nie można również zapominać o finale Superpucharu Hiszpanii czy meczach Polaków: Glik kontra Reca, Zieliński kontra Drągowski. Sami przyznacie, że niedziela jest niezwykle okazała. My postanowiliśmy skupić się […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

„David May to supergwiazda! Ma więcej medali niż Shearer!”

26 października 2016 roku, derbowe starcie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Na trybunach prawie komplet. Grubo ponad 70 tysięcy kibiców przybyło, by na żywo obejrzeć kolejną konfrontację Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Stewardzi odpowiadający za porządek na widowni musieli zatem stale mieć się na baczności. Nigdy przecież nie […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

I wtedy wchodzi Sivasspor, cały na biało

Trochę śniegu popadało w krajach, w których zwykle śnieg nie pada, i warunki szybko oddzielają chłopców od mężczyzn. Zwykłe drużyny od tych, które potrafią się adaptować do nowych warunkach. Jak w modelowym podręczniku coachingowym: problemy widzą jako szansę na to, by coś ugrać. Przykładem Sivasspor, który w śniegu zagrał cały na biało, stając się dzięki […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Dźwignięci z dna. Southampton jest gotowe, by walczyć o swoje

W miniony wieczór Southampton przegrało z Leicester City 0:2. Była to porażka zasłużona, wszak to Lisy przedstawiły więcej argumentów, łącznie ze strzałami z ostrego kąta, które lądowały pod poprzeczką bramki rywala. Mimo tego nie można powiedzieć, że Święci zagrali zły mecz. Wręcz przeciwnie, starali się objąć prowadzenie, a później odrobić straty, ale tego dnia zbyt […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Co za otwarcie roku w UFC. Max Holloway w spektakularnej formie

Warto było czekać na powrót UFC. Na otwarcie 2021 roku dostaliśmy trzy mocne nokauty, pasjonujące starcie weteranów i Maxa Hollowaya, który brutalnie rozbił Calvina Kattara. Były mistrz zdominował rywala kompletnie – trafił niemal 300 ciosów, bawił się z publiką, w trakcie walki rozmawiał z komentatorami. Gala UFC on ABC 1 miała też dodatkowy smaczek – […]
17.01.2021