post Avatar

Opublikowane 26.03.2020 09:02 przez

redakcja

— Nie umiemy odpowiednio sprzedać ligi pod względem sportowym. Uważam, że powinniśmy mieć jednego ambasadora i pod tym względem zgadzam się z prezesem Legii Dariuszem Mioduskim. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka. Dinamo Zagrzeb jest dominatorem, ale regularnie gra w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, co podnosi i poziom, i znaczenie ligi na arenie międzynarodowej. U nas od lat nie było drużyny, która przyzwyczaiłaby kibiców do corocznych występów w pucharach — mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Jan Urban.

GAZETA WYBORCZA

PZPN nie będzie pożyczać pieniędzy klubom. Zamiast tego będzie nieco przymykał oko na długi i zgodzi się na chwilową wypłatę niepełnych wynagrodzeń.

– Przygotowujemy plan pomocy dla klubów, który ma wejść w życie na początku kwietnia – zapowiada Boniek. Od razu zastrzega, że nie będzie w nim mowy o pożyczkach. Dowiedzieliśmy się, że sposobem na ulżenie klubom ma być większa tolerancja przy kontroli finansów w czasie największego kryzysu. I zgoda na to, by przez pewien czas wypłacać piłkarzom niepełne kontrakty, a zaległości wyrównać w przyszłości. W każdej z trzech najwyższych lig wyznaczony będzie minimalny limit. W ekstraklasie będzie to nie mniej niż 10 tys. zł, w pierwszej lidze – 6 tys., a w drugiej – 5 tys. zł. Są to kwoty netto.

To nie koniec, bowiem związek będzie łagodniej patrzył na zaległości w wypłatach. Dziś po dwóch miesiącach bez pensji piłkarz może złożyć wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Teraz ten okres wydłuży się do czterech miesięcy. Także komisja licencyjna ma łaskawiej traktować kluby mające zaległości.

Co z piłkarskimi szkółkami? One epidemii mogą nie przetrwać. Dzieciaki nie chodzą na treningi, rodzice nie finansują zajęć, a kluby muszą utrzymywać swoje obiekty.

Wiesław Wilczyński, prezes Escola Varsovia, szkółki Barcelony, napisał: „Koronawirus może doprowadzić do upadku setek małych klubów piłkarskich. Szczególnie narażone są te szkolące dzieci i młodzież. Bez solidarności rodziców nie będzie do czego wracać. Tylko na Mazowszu jest 250 tego typu klubów, w których zrzeszonych jest ponad 40 tysięcy młodych piłkarzy”.

Sport dzieci i młodzieży jest finansowany w Polsce głównie przez budżety rodzinne. 60 proc. kosztów działalności Escoli pokrywają rodzice. 30 proc. to działalność własna: organizacja obozów, transfery zawodników. Pomoc publiczna to 10 proc.

Escola szkoli 1200 zawodników, zatrudnia 60 trenerów UEFA, stworzyła sześć ośrodków piłkarskich w Warszawie, trzy hale pneumatyczne rozkładane na boiskach zimą. Wszystko to trzeba jakoś utrzymać do czasu, aż dzieci wrócą do gry. Tymczasem rodzice już zalegają szkółce 105 tys. zł. Co będzie, jeśli w ogóle przestaną płacić?

SUPER EXPRESS

Gerard Badia w rozmowie z „SE” o reakcji polskich władz na koronawirusa i propozycji dokończenia ligi przez właściciela Rakowa Częstochowa, która – jak już wiemy – upadła.

Jak, jako cudzoziemiec, oceniasz działania polskich władz?
– Dobre, bo szybkie, szybsze niż w Hiszpanii, gdzie straciliśmy czas. Ale… teraz jest ten moment, kiedy my, mieszkańcy Polski, nie możemy przysnąć, a odwrotnie: jeszcze bardziej się starać, stosować do komunikatów. Po prostu zostać w domu, żeby później nie płakać (…).

Prezes Rakowa miał pomysł, żeby skoszarować ligę w jednym miejscu i próbo- wać dokończyć rozgrywki. Co ty na to?
– To nie ma sensu. Kocham futbol, tęsknię za nim, ale to nie czas na granie w piłkę. Po drugie, mecze bez widzów to też nie to. Poczekajmy w domach, aż to się uspokoi. Wtedy wrócimy i znów będziemy się cieszyć futbolem.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Maciej Rybus w rozmowie z „PS” opowiada o sytuacji w Lokomotiwie Moskwa w czasie pandemii koronawirusa.

Liga rosyjska była jedną z ostatnich w Europie, która rozgrywała mecze, i to z udziałem kibiców. Jak teraz wygląda sytuacja w Moskwie i Lokomotiwie?
— Przed chwilą mieliśmy ostatni trening (rozmawialiśmy we wtorek – przyp. red.). Teraz przed nami przerwa, która teoretycznie potrwa do 2 kwietnia, ale kto wie, czy nie zostanie przedłużona. Po ostatnim spotkaniu z Rostowem 3:1, które zostało rozegrane w poprzednią niedzielę, trener zarządził, że ćwiczymy przez trzy dni z rzędu i potem odpoczywamy. To były dziwne zajęcia, bo przyzwyczailiśmy się do tego, że przed nami jest jakiś cel na weekend. A ostatnio mieliśmy treningi głównie dla podtrzymania formy. Najczęściej wyglądały tak, że dzieliliśmy się na dwie drużyny, codziennie te same, i na koniec raz wygrywała jedna, raz druga. To były takie gierki, bardziej dla zabawy. W planach mieliśmy jeszcze jedne zajęcia w środę, ale wyszło zarządzenie, by nie zbierać się w grupach. Dostaliśmy rozpiski i będziemy ćwiczyć indywidualnie.

Trener Jurij Siomin przychodzi na zajęcia? Władze Moskwy zakazały wychodzenia z domu starszym osobom, a on ma już 72 lata.
— Przychodził, ale gdy w poniedziałek rozmawiałem z dziennikarzami, to powiedzieli, że od jutra pewnie nie będzie mógł, bo ludzie powyżej 65. roku mają zakaz opuszczania domu.

W klubie zastosowano jakieś specjalne środki ostrożności?
— Żadnych testów nie robiliśmy. Powiedziano nam, żeby nie wychodzić z domu, no chyba że do sklepu. Dostaliśmy też instrukcję, by czasowo zrezygnować z kierowców. Mieliśmy sami przyjeżdżać na treningi, dzięki temu mogliśmy zmniejszyć liczbę osób, z którymi mamy styczność. Ja ostatnio jeździłem tylko z domu na trening. Staram się nigdzie nie wychodzić, kilka dni temu pojechałem z żoną do sklepu i tyle.

Jan Urban zgadza się z Dariuszem Mioduskim, który stwierdził, że polska liga powinna mieć jednego bardzo mocnego przedstawiciela w Europie, na wzór na przykład ligi chorwackiej i Dinama Zagrzeb.

Jak pan, żyjąc na co dzień w Hiszpanii, ocenia to, co dzieje się w ekstraklasie? Liga nie tylko spada w rankingu UEFA, ale też nie daje podstaw, by wierzyć, że będzie lepiej.
— Głównym problemem jest to, że nie umiemy odpowiednio sprzedać ligi pod względem sportowym. Uważam, że powinniśmy mieć jednego ambasadora i pod tym względem zgadzam się z prezesem Legii Dariuszem Mioduskim. Jego tok myślenia jest normalny, tym bardziej że są wzorce w innych krajach. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka. Dinamo Zagrzeb jest dominatorem, ale regularnie gra w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, co podnosi i poziom, i znaczenie ligi na arenie międzynarodowej. U nas od lat nie było drużyny, która przyzwyczaiłaby kibiców do corocznych występów w pucharach. Jeśli tego nie przerwiemy, to kiedyś coś pewnie pęknie w fanach, którzy będą mieli dość oglądania klęsk. Lecha czy Legię finansowo stać na regularną grę w Europie. W ostatnich dniach dywagowaliśmy, czy warszawiacy, którzy wreszcie zaczęli punktować, są gotowi na grę w pucharach. Ale w naszym przypadku powinniśmy skupiać się na dobrej grze w lipcu i sierpniu, gdy są eliminacje. A jeśli tego nie zrobimy, to potem zaczynamy debatować – czy przerwa nie jest za długa, czy trzeba powiększać ligę… Kogo to obchodzi?

Łukasz Grabowski porozmawiał z prezes Widzewa Martyną Pajączek między innymi o ewentualnym awansie, gdyby sezon miał nie zostać dokończony.

O AWANSIE I TRANSFERACH
— Co myślę o scenariuszu, w którym sezon nie zostaje dokończony, a Widzew następny zacznie w pierwszej lidze? Przede wszystkim miejmy nadzieję, że epidemia szybko się skończy, a piłkarze wrócą na boiska. Nawet jeśli nie uda się rozegrać wszystkich meczów do końca czerwca, może chociaż zagramy kilka kolejek. Obowiązuje nas uchwała PZPN mówiąca o tym, że decydująca będzie tabela po ostatniej w pełni rozegranej serii spotkań. Zawsze lepiej jest mieć ich 28 czy 29 niż 22.

Jeśli chodzi o transfery, prace trwają cały rok. Oczywiście nie mamy możliwości oglądać zawodników w akcji, ale możemy wyselekcjonować grupę kilku piłkarzy, którym będziemy się przyglądać później. Trenerzy mają teraz do dyspozycji narzędzia znacznie ułatwiające pracę i muszą z nich korzystać. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zaczynamy grać od maja czy czerwca i dopiero wtedy szukamy wzmocnień. Wstępna selekcja musi się odbyć teraz. Później będzie czas na ostateczne wybory.

Kiedyś Odion Ighalo, by móc oglądać mecze Manchesteru United, odmawiał sobie jedzenia. Dziś sam występuje w barwach Czerwonych Diabłów.

W Ajegunle, jednej z najbiedniejszych części Lagos, największego nigeryjskiego miasta, skąd pochodzi piłkarz, każdy kibicuje Manchesterowi United. I każdy chce do niego trafić. Mały Odion w tygodniu prał koszulkę swojego ukochanego klubu, by w weekend była gotowa na mecz. Nie oglądał ich w domu, bo nie miał dostępu do zakodowanych kanałów. Wszyscy zbierali się w barach, gdzie był telewizor. Płatny. – Czasem ktoś za mnie zapłacił. Czasem wpuszczał chyłkiem. Ale nie zawsze było to możliwe. Pieniądze, które dostawałem na jedzenie, oszczędzałem więc, by móc zobaczyć w akcji moją drużynę. A kiedy ich nie miałem, zostawałem na ulicy i czekałem, aż ludzie po spotkaniu wyjdą i opowiedzą mi, co się wydarzyło – opowiadał Ighalo w jednym z wywiadów.

SPORT

Wszystkie ligi pracują nad przywróceniem rozgrywek – mówi Marcin Animucki z Ekstraklasa SA.

– Dziś wszyscy pracujemy nad przywróceniem rozgrywek i dokończeniem sezonu. Na to nastawiają się wszystkie największe ligi europejskie, także my, i to jest również priorytetem dla UEFA. Nawet za cenę zdalnym, omówiono kolejnego przedłużenia terminu zakończenia sezonu oraz dalszego opóźnienia startu rozgrywek europejskich i ligowych w kolejnym sezonie – podkreślił Marcin Animucki, prezes spółki zarządzającej ekstraklasą.

W poprzednim tygodniu UEFA podjęła decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok, dzięki czemu stworzono możliwość dłuższego sezonu ligowego. Ekstraklasa w Polsce zorganizowała specjalny sztab, który zajmuje się aktualną sytuacją.

– W ramach sztabu kryzysowego pracują cztery grupy tematyczne z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów: formalno-prawna, finansowa, marketingowa i sportowa. W ubiegłym tygodniu miały miejsce pierwsze spotkania – oczywiście w trybie zdalnym, omówiono najważniejsze kwestie w każdym obszarze i zaplanowano dalsze prace. W tym tygodniu odbędą się kolejne wideokonferencje w każdym temacie – zapewnił Animucki. Różne propozycje dotyczące dokończenia sezonu wychodzą też z klubów, ale na razie nic nie jest przesądzone.

Śląsk Wrocław i Wisła Kraków poszły śladem Polonii Bytom. To klub ze Śląska pierwszy wyszedł z inicjatywą obniżki płac piłkarzy.

Pierwsza w Polsce z inicjatywą wyszła III-ligowa drużyna Polonii Bytom, która za pośrednictwem wysłanego w ostatnią sobotę do mediów oświadczenia zadeklarowała gotowość do renegocjacji umów. W ekstraklasie pionierem był Śląsk Wrocław. Od razu z konkretami. Klub w specjalnym komunikacie zapewnił, że zmiany w wypłacie wynagrodzeń zostały wypracowane w porozumieniu z piłkarzami, a cała sytuacja wynika z troski o stabilność finansową klubu. Zawodnicy będą otrzymywać od 15 do maksymalnie 30 procent swoich podstawowych pensji.

Podbeskidzie, jako lider I ligi, ma naprawdę dużo do wygrania, ale i do stracenia przez sezon, który może zostać przerwany lub być dokańczany w trybie przyspieszonym. O tym „Sport” rozmawia z trenerem Krzysztofem Brede.

Nikt ze środowiska piłkarskiego nie jest szczęśliwy, niemniej niektórych pandemia koronawirusa dotknęła mocniej. Pański zespół na początku rundy wiosennej zdążył awansować na pozycję lidera I ligi i zdobyć status najpoważniejszego kandydata do awansu…
— Dla wszystkich zaistniała sytuacja jest trudna. Dla nas jednak wydarzyła się chyba w najgorszym momencie. Bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy. Poza kontuzją Konrada Sierackiego nie przydarzyły się nam poważniejsze urazy. Udało nam się również – poza jednym przypadkiem – zrealizować cele transferowe, na których nam zależało. Zespół pracował bardzo sumiennie, był świadomy celu, a dwa pierwsze mecze były udane. Zdobyliśmy 6 punktów, strzeliliśmy 6 goli, nie tracąc żadnego. Pokonaliśmy lidera, czyli Wartę Poznań i sami wskoczyliśmy na 1. miejsce. To naprawdę trudny moment. Dla nas byłoby optymalnie, gdyby rozgrywki trwały, ale wiemy, że zdrowie jest najważniejsze i obecnie takiej możliwości nie ma. Sam się zastanawiam, co będzie dalej… Musimy sobie poradzić najlepiej jak się da.

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 12
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Kapitalne są te tytuły w tych Faktach i Superakach. Korzeń już chętnie by się zmoczył… Ciekawe czy ci „dziennikarze” dostają jakieś bonusy finansowe za takie perełki…

NiueXYZ
NiueXYZ

Sezon nie zostaje zakończony:
1. Legia nie zostaje mistrzem Polski, ale zapewnia sobie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Piast, Cracovia i Śląsk zapewniają sobie udział w eliminacjach Ligi Europy.
2. Nikt nie spada z Ekstraklasy, I ligi i II ligi. Baraże w I i II lidze zostają odwołane.
3. Do Ekstraklasy awansują 2 zespoły z I ligi, mamy 18 zespołów, więc ESA 34 zaczynamy rok wcześniej.
4. Do I ligi awansują dwa najlepsze zespoły z II ligi, więc dalej mamy 18 zespołów.
5. II liga zostaje powiększona do 20 zespołów, więc nikt nie spada.
6. Od następnego sezonu wchodzi przepis, który w razie rozwoju epidemii podczas kolejnej wiosny, uznaje tabele, mistrza, awanse i spadki po rozegraniu rundy jesiennej, żeby nikt nie miał na koniec pretensji, że „on by się utrzymał” , „on by awansował”.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Brzmi sensownie – z tego więc wynika, że tak nie będzie. Prawo Murphyego mówi, że ludzie sięgają po racjonalne rozwiązania, dopiero gdy wszystkie inne zawiodą..

szabloc
szabloc

Na razie sezon nie jest ukończony , to po co te przypuszczenia co jak ma wyglądać? Twój pomysł jak każdy z pomysłów na rozstrzygnięcie sezonu przed jego zakończeniem decyzją odgórną jest niesprawiedliwy dla większości klubów. Skorzystają nieliczni chociaż ta korzyść jest wątpliwa ze względów zasad fair play. Trzeba czekać na decyzje UEFA w jaki sposób oni to rozwiążą problem względem swoich rozgrywek, które jak wskazuje sytuacja na zachodzie europy a uczestnicy LM 19/20 pochodzą z tamtych krajów nie zostanie ukończony. Czy zostanie anulowany czy np. pochwycą pomysł PZPN i wg ich wybiorą zwycięzce tzn. Bayern tego nikt nie wie. Nie wiadomo jak będzie wyglądała LM 20/21 i kiedy się rozpocznie? Czy będą rundy wstępne? UEFA musi mieć plan jakie wytyczne dać wszystkim członkom. Jeśli takiego niema to będzie jeszcze większe zamieszanie w tym bałaganie. Z tego co wiem o przyznawaniu mistrza przy zielonym stoliku. FC Liverpool nie chce takiego mistrzostwa choć ma takie moralne i etyczne prawo tym bardziej że chcą je przyznać wszyscy przeciwnicy z PL a nie odgórna decyzja władz. Niestety są takie kraje, które chcą ” niedorobionych” mistrzów i to jest dołujące w tym smutnym czasie.

qdlaty81
qdlaty81

wiele z nas siedzi w domach i ma dużo czasu na wymyślanie, to wymyślamy. Po to te przypuszczenia, przynajmniej człowiek zużyje 30minut żeby wymyślić i napisać 🙂

Rufjan
Rufjan

1. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka.
2. Dinamo Zagrzeb jest dominatorem, ale regularnie gra w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, co podnosi i poziom, i znaczenie ligi na arenie międzynarodowej.
3. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka.

Jebać logike 😀

BLODWYN PIG
BLODWYN PIG

Zamiast „ale” powinno być „i” zdaje się.

pawko
pawko

Bo tamta liga była jeszcze słabsza, niż jest teraz. Dobra drużyna podnosi poziom ligi, bo piłkarze chętniej przychodzą do takiej ligi gdyż mają szansę po 1 sezonie załapać się do tej dobrej drużyny.

Po za tym nawet w sposób banalny odnosząc się do głupiego Football Managera – jeśli grasz w słabej lidze (jak polska liga buraczana) i w końcu twoje dajmy na to Szombierki Bytom zaczynają regularnie grać w lidze mistrzów, to z automatu wywalczasz miejsce bez eliminacji do ligi europy dla innych klubów – one dostają od ręki kasę za awans a co za tym idzie mają więcej pieniędzy na lepszych zawodników, co docelowo sprawia, że również prezentują trochę lepszy poziom.

Nie chcę przekładać realiów z gry w 100% na rzeczywistość, ale ogólna logika mówi:

– Dobra drużyna = więcej punktów w rankingu = łatwiejsza droga eliminacyjna innych drużyn z danego kraju do większych pieniędzy.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Śliczna teoria, ale w fazie grupowej grało tylko Dinamo.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

OK. Kto wybierze ambasadora (może posłanka Mucha?) i dlaczego Legię? Wprost nie mogę doczekać się gównoligi z dominatorem – ależ będę miał emocje!

Criticball
Criticball

Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Jana Urbana w temacie „dominatora”, samo się nasuwa zastosowanie w odpowiedzi kultowego powiedzonka… Jana Urbana: co on pierdoli?

Jak sobie Jan Urban wyobraża wykreowanie dominatora? Czy tak, jak Mioduski – że niby każdy klub powinien transferować za grosze do Legii swoich najlepszych piłkarzy? Dlaczego do Legii, a nie do Lecha, czy Zagłębia Lubin? Ktoś powinien dopłacać do utrzymania klubów, w tym do transferów (miasto w ramach promocji; Boniek z kasy PZPN)?

Dominator, moim skromnym zdaniem, to się powinien wykreować sam. Ustalić cele strategiczne, zatrudnić fachowców (od dyrektora sportowego i trenera poprzez sprawny marketing, aż po szeregowych pracowników gospodarczych), zainwestować w porządną akademię, nie wykonywać nerwowych ruchów i efekty przyjdą.

Płacz, że nie ma dominatora, z podtekstem, że któś powinien zrobić cóś, żeby był, jest żenujący. Do roboty, do roboty…

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

„Koka ma! Samuraj!” cytując klasyka.
A tak na poważnie to właśnie przez takie pierdolenie różnych ludzi z Legią związanych kiedyś lub obecnie to tej Legii się nie lubi w środowisku. Zwłaszcza że obecny rozkład sił u nas w lidze powoduje że niekoniecznie są tej Legii potrzebni tacy adwokaci diabła, bo ostatnio broni się wynikami i przyzwoitą jak na naszą ligę grą.

LIGA MINUS. Quiz wiedzy o Ekstraklasie – Kowal prowadzącym!

29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Pięciu rywali, z którymi Marcin Najman miałby szansę

Marcin Najman dostał wczoraj w trąbę. Nie jest to informacja sensacyjna, sensacją byłoby to, gdyby w trąbę nie dostał. W każdym razie Najman przemówił następującymi słowami: – Jeżeli zrobicie mi jakieś ładne pożegnanie, to być może jeszcze raz się skuszę. Trzeba tylko będzie zrobić odpowiedni matchmaking, żeby ten rywal nie był tak silny, jak „Bestia”. […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

500 zł dodatkowego bonusu w BETFANIE! Zgarnij Extra Siano

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla graczy specjalną promocję. Dzięki niej możemy zyskać aż do 500 zł dodatkowego bonusu. Jak odebrać dodatkową kasę i na czym dokładnie polega ta promocja? Wyjaśniamy. Do końca marca gracze BETFANA mogą zyskać naprawdę solidny bonus. Extra Siano to dodatkowy bonus 100% od depozytu aż do 500 zł. Warunki otrzymania bonusu […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Koniec kawioru i szampana, czas na suchy chleb dla konia. Angielski futbol w potrzasku.

Legendarny menedżer Liverpoolu mawiał: “Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, że to coś o wiele ważniejszego”. Choć przez lata te słowa były dla miłośników futbolu swoistym credo wyrytym w głębi serc, dziś stały się tylko groteskowym wspomnieniem czasów minionych. Powiedzenie Billa Shankly’ego to jednak […]
29.03.2020
Inne sporty
29.03.2020

O, to jest ten Olejniczak – miło się na niego patrzy!

Kibic polskiej piłki ręcznej zachwycał się retro meczami dużo wcześniej niż kibic piłki nożnej, zmuszony od kilku tygodni do oglądania powtórek w związku z koronawirusem. Od MŚ 2017 nasz handball dołuje, więc niedługo później można było wejść we wspominkowy tryb pt. „Kiedyś to było”. Jeśli mielibyśmy wytypować jednego szczypiornistę, który może sprawić, że przestaniemy żyć […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

KOWAL MANAGER 10 | Czy NAPRAWDĘ nie zakwalifikujemy się na EURO 2020?!

Ostatni odcinek skończyliśmy typowym cliffhangerem – 0:2 z Izraelem, druga połowa, jedna bramka od wylotu z Euro 2020 (w grze nie ma wirusa, chociaż tam). Czy uda się dowieźć ten cudowny rezultat? Podpowiedzi szukajcie w miniaturce u góry. Ale przede wszystkim – oglądajcie! 
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Dlaczego nieszanowani przez kluby mogą nie zgodzić się na obniżkę pensji?

Wyobraź sobie, że pracodawca nie ma szacunku do twojej pracy i przez wiele miesięcy nie wypłaca ci regularnie pensji. Tłumaczenia są różne – bo trzeba czekać na pieniądze od miasta, bo jeszcze nie teraz, bo potem, bo jutro, które jutro zastępuje nowe jutro, bo jeszcze pierdyliard różnych rzeczy. Człowiek długo zaciska zęby, czasami ubiega się […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Egzotyczne pojedynki w eWinner – wysokie kursy na Nikaraguę!

Co tam panie w egzotyce? Nikaragua wciąż kopie, a my korzystamy z atrakcyjnej oferty eWinnera na tę ligę! Dzięki niej obstawimy pojedynki między poszczególnymi drużynami po bardzo korzystnych kursach. Na czym spróbujemy dziś zarobić? Sprawdźcie naszą analizę! Pojedynek: Juventus FC – Chinandega FC Jedne z najgorszych wyjazdowych drużyn w lidze w korespondencyjnym pojedynku? Brzmi jak […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„Bez dystansu człowiek nie poradzi sobie w zawodzie sędziego”

– Jak ktoś chce być sędzią, musi wyłączyć potrzebę bycia docenionym. To może zabrzmi dziwnie, ale naprawdę rzadko docenia się nas za cokolwiek. Albo przechodzimy niezauważeni, albo się nas krytykuje. Jeśli ktoś sobie z tym nie radzi, jeśli ktoś nie ma dystansu do tego co się wydarzyło, jaką decyzję podjął, jak przeprowadził zawody, przepadnie – […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Liga białoruska z Totolotkiem – zarób na golach i kartach!

Legalny bukmacher Totolotek oferuje graczom ciekawe zakłady na ligę białoruską! W ofercie znajdziemy m.in. typy na strzelców bramek czy ilość żółtych kartek. Sprawdźcie, na czym można zarobić, obstawiając mecz Niomana Grodno z FK Witebsk! Nioman Grodno – FK Witebsk Ostatnie mecze bezpośrednie: RWPRR Poprzednie spotkania Niomana: PPRPW Ostatnie mecze Witebska: WPPPP Nioman Grodno ostatnie zwycięstwo odniósł […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„Niekochani” w Brzęczku nie rozkochali

Wczoraj premierę miał pierwszy odcinek „NIEKOCHANYCH”, czyli serialu dokumentalnego o reprezentacji Jerzego Brzęczka. Moment, z jednej strony, idealny: cały sport stoi, tegoroczne danie główne, czyli Euro, przełożone, ludzie są spragnieni biało-czerwonych. Ale z drugiej strony, ten film, w trakcie sportowej próżni, nabiera większej wagi, niż nabrałby normalnie. Jest w centrum zainteresowania. Wzbudza sto razy większe […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

QUIZ. Czy jest jakiś klub, którego nie prowadzili?

Dobra, od razu opowiemy na tytułowe pytanie – tak, są takie kluby. Ale faktem jest, że trenerska karuzela kręci się u nas w takim tempie, że kilku szkoleniowców mogłoby zacząć dorabiać jako przewodnicy po kraju – w tak wielu miejscach pracowali. Stąd pomysł na nasz kolejny quiz. My podajemy nazwisko trenera i cztery nazwy klubów, […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Koronawirus nie oszczędza największych pomników. Óscar Tabárez zwolniony

Był kimś znacznie więcej niż selekcjonerem. Był rewolucjonistą, który jednak zamiast jak jego poprzednicy chwytać za bagnety, chciał przemiany opartej o organizację, mądrość, rozwiązania systemowe. Óscar Washington Tabárez przez ostatnich czternaście lat przemieniał urugwajską piłkę. Wyrugował brutalność i cynizm, nie zatracając po drodze tego, co czyniło Celeste wyjątkowymi – „garra charrua”, wojowniczego charaktery narodu znad […]
29.03.2020

LIGA PL #1 – TRAŁKA, WAWRZYNIAK, ŻEWŁAKOW I KĘDZIOREK

Łukasz Trałka, Jakub Wawrzyniak, Michał Żewłakow i Maciej Kędziorek zapraszają na pierwszy odcinek programu #LigaPL.
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Zakłady specjalne na ligę białoruską w Superbet!

Za naszą wschodnią granicą rozgrywki trwają w najlepsze, więc kontynuujemy naszą serię porad dla graczy. W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet znajdziemy specjalne zdarzenia, dzięki którym obstawimy kombinację dwóch dzisiejszych spotkań. Które zdarzenia dadzą nam zarobić? Sprawdźcie naszą analizę! Dzień z ligą białoruską – zakłady specjalne Superbet! Legalny bukmacher Superbet oferuje graczom ciekawą ofertę zakładów specjalnych. […]
29.03.2020
Weszło Extra
29.03.2020

„Służba Bezpieczeństwa mnie nachodziła, dlatego chciałem wyjechać z Polski”

– Nie planowałem, że pozostanę w Austrii na stałe. Chciałem wyjechać tylko na jakiś czas. W Polsce strasznie mnie nachodziła Służba Bezpieczeństwa. Chcieli, żebym zapisał się do partii, tak jak kiedyś Tomaszewski. Gnoje nachodzili mnie i moją rodzinę. Nie wiem, może miałem na kogoś kapować? Utrudniali mi życie, choć trzymałem się przecież daleko od polityki. […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„50% obniżki to dużo, nie godzimy się na to”. Pierwszoligowcy o cięciach w wypłatach

Mateusz Borek w Kanale Sportowym stwierdził niedawno, że pierwsza liga to najdroższe rozgrywki w kraju, bo pieniędzy z praw telewizyjnych wiele nie ma, a płacić trzeba na poziomie Ekstraklasy. Kluby zaplecza poszły śladem kolegów z wyższej ligi i zapowiedziały, że cięcia płac mogą sięgać 50%, ale zarobki nie będą niższe niż 4000 zł brutto. Jak […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Juventus zaoszczędzi 90 milionów euro! Piłkarze i trener nie podbiorą czterech pensji

Jedne kluby ogłosiły już, że wobec kryzysu nie muszą ciąć płac, bo wypracowały zawczasu pokaźną górkę – patrz na przykład Athletic Bilbao. Inne – jak FC Barcelona – redukować będą zdecydowanie, zdaniem hiszpańskich mediów, nawet o 70 procent. Piłkarze lidera Serie A Juventusu wraz ze swoim trenerem Maurizio Sarrim poszli jednak jeszcze o krok dalej – za […]
29.03.2020