post Avatar

Opublikowane 26.03.2020 09:02 przez

redakcja

— Nie umiemy odpowiednio sprzedać ligi pod względem sportowym. Uważam, że powinniśmy mieć jednego ambasadora i pod tym względem zgadzam się z prezesem Legii Dariuszem Mioduskim. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka. Dinamo Zagrzeb jest dominatorem, ale regularnie gra w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, co podnosi i poziom, i znaczenie ligi na arenie międzynarodowej. U nas od lat nie było drużyny, która przyzwyczaiłaby kibiców do corocznych występów w pucharach — mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Jan Urban.

GAZETA WYBORCZA

PZPN nie będzie pożyczać pieniędzy klubom. Zamiast tego będzie nieco przymykał oko na długi i zgodzi się na chwilową wypłatę niepełnych wynagrodzeń.

– Przygotowujemy plan pomocy dla klubów, który ma wejść w życie na początku kwietnia – zapowiada Boniek. Od razu zastrzega, że nie będzie w nim mowy o pożyczkach. Dowiedzieliśmy się, że sposobem na ulżenie klubom ma być większa tolerancja przy kontroli finansów w czasie największego kryzysu. I zgoda na to, by przez pewien czas wypłacać piłkarzom niepełne kontrakty, a zaległości wyrównać w przyszłości. W każdej z trzech najwyższych lig wyznaczony będzie minimalny limit. W ekstraklasie będzie to nie mniej niż 10 tys. zł, w pierwszej lidze – 6 tys., a w drugiej – 5 tys. zł. Są to kwoty netto.

To nie koniec, bowiem związek będzie łagodniej patrzył na zaległości w wypłatach. Dziś po dwóch miesiącach bez pensji piłkarz może złożyć wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Teraz ten okres wydłuży się do czterech miesięcy. Także komisja licencyjna ma łaskawiej traktować kluby mające zaległości.

Co z piłkarskimi szkółkami? One epidemii mogą nie przetrwać. Dzieciaki nie chodzą na treningi, rodzice nie finansują zajęć, a kluby muszą utrzymywać swoje obiekty.

Wiesław Wilczyński, prezes Escola Varsovia, szkółki Barcelony, napisał: „Koronawirus może doprowadzić do upadku setek małych klubów piłkarskich. Szczególnie narażone są te szkolące dzieci i młodzież. Bez solidarności rodziców nie będzie do czego wracać. Tylko na Mazowszu jest 250 tego typu klubów, w których zrzeszonych jest ponad 40 tysięcy młodych piłkarzy”.

Sport dzieci i młodzieży jest finansowany w Polsce głównie przez budżety rodzinne. 60 proc. kosztów działalności Escoli pokrywają rodzice. 30 proc. to działalność własna: organizacja obozów, transfery zawodników. Pomoc publiczna to 10 proc.

Escola szkoli 1200 zawodników, zatrudnia 60 trenerów UEFA, stworzyła sześć ośrodków piłkarskich w Warszawie, trzy hale pneumatyczne rozkładane na boiskach zimą. Wszystko to trzeba jakoś utrzymać do czasu, aż dzieci wrócą do gry. Tymczasem rodzice już zalegają szkółce 105 tys. zł. Co będzie, jeśli w ogóle przestaną płacić?

SUPER EXPRESS

Gerard Badia w rozmowie z „SE” o reakcji polskich władz na koronawirusa i propozycji dokończenia ligi przez właściciela Rakowa Częstochowa, która – jak już wiemy – upadła.

Jak, jako cudzoziemiec, oceniasz działania polskich władz?
– Dobre, bo szybkie, szybsze niż w Hiszpanii, gdzie straciliśmy czas. Ale… teraz jest ten moment, kiedy my, mieszkańcy Polski, nie możemy przysnąć, a odwrotnie: jeszcze bardziej się starać, stosować do komunikatów. Po prostu zostać w domu, żeby później nie płakać (…).

Prezes Rakowa miał pomysł, żeby skoszarować ligę w jednym miejscu i próbo- wać dokończyć rozgrywki. Co ty na to?
– To nie ma sensu. Kocham futbol, tęsknię za nim, ale to nie czas na granie w piłkę. Po drugie, mecze bez widzów to też nie to. Poczekajmy w domach, aż to się uspokoi. Wtedy wrócimy i znów będziemy się cieszyć futbolem.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Maciej Rybus w rozmowie z „PS” opowiada o sytuacji w Lokomotiwie Moskwa w czasie pandemii koronawirusa.

Liga rosyjska była jedną z ostatnich w Europie, która rozgrywała mecze, i to z udziałem kibiców. Jak teraz wygląda sytuacja w Moskwie i Lokomotiwie?
— Przed chwilą mieliśmy ostatni trening (rozmawialiśmy we wtorek – przyp. red.). Teraz przed nami przerwa, która teoretycznie potrwa do 2 kwietnia, ale kto wie, czy nie zostanie przedłużona. Po ostatnim spotkaniu z Rostowem 3:1, które zostało rozegrane w poprzednią niedzielę, trener zarządził, że ćwiczymy przez trzy dni z rzędu i potem odpoczywamy. To były dziwne zajęcia, bo przyzwyczailiśmy się do tego, że przed nami jest jakiś cel na weekend. A ostatnio mieliśmy treningi głównie dla podtrzymania formy. Najczęściej wyglądały tak, że dzieliliśmy się na dwie drużyny, codziennie te same, i na koniec raz wygrywała jedna, raz druga. To były takie gierki, bardziej dla zabawy. W planach mieliśmy jeszcze jedne zajęcia w środę, ale wyszło zarządzenie, by nie zbierać się w grupach. Dostaliśmy rozpiski i będziemy ćwiczyć indywidualnie.

Trener Jurij Siomin przychodzi na zajęcia? Władze Moskwy zakazały wychodzenia z domu starszym osobom, a on ma już 72 lata.
— Przychodził, ale gdy w poniedziałek rozmawiałem z dziennikarzami, to powiedzieli, że od jutra pewnie nie będzie mógł, bo ludzie powyżej 65. roku mają zakaz opuszczania domu.

W klubie zastosowano jakieś specjalne środki ostrożności?
— Żadnych testów nie robiliśmy. Powiedziano nam, żeby nie wychodzić z domu, no chyba że do sklepu. Dostaliśmy też instrukcję, by czasowo zrezygnować z kierowców. Mieliśmy sami przyjeżdżać na treningi, dzięki temu mogliśmy zmniejszyć liczbę osób, z którymi mamy styczność. Ja ostatnio jeździłem tylko z domu na trening. Staram się nigdzie nie wychodzić, kilka dni temu pojechałem z żoną do sklepu i tyle.

Jan Urban zgadza się z Dariuszem Mioduskim, który stwierdził, że polska liga powinna mieć jednego bardzo mocnego przedstawiciela w Europie, na wzór na przykład ligi chorwackiej i Dinama Zagrzeb.

Jak pan, żyjąc na co dzień w Hiszpanii, ocenia to, co dzieje się w ekstraklasie? Liga nie tylko spada w rankingu UEFA, ale też nie daje podstaw, by wierzyć, że będzie lepiej.
— Głównym problemem jest to, że nie umiemy odpowiednio sprzedać ligi pod względem sportowym. Uważam, że powinniśmy mieć jednego ambasadora i pod tym względem zgadzam się z prezesem Legii Dariuszem Mioduskim. Jego tok myślenia jest normalny, tym bardziej że są wzorce w innych krajach. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka. Dinamo Zagrzeb jest dominatorem, ale regularnie gra w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, co podnosi i poziom, i znaczenie ligi na arenie międzynarodowej. U nas od lat nie było drużyny, która przyzwyczaiłaby kibiców do corocznych występów w pucharach. Jeśli tego nie przerwiemy, to kiedyś coś pewnie pęknie w fanach, którzy będą mieli dość oglądania klęsk. Lecha czy Legię finansowo stać na regularną grę w Europie. W ostatnich dniach dywagowaliśmy, czy warszawiacy, którzy wreszcie zaczęli punktować, są gotowi na grę w pucharach. Ale w naszym przypadku powinniśmy skupiać się na dobrej grze w lipcu i sierpniu, gdy są eliminacje. A jeśli tego nie zrobimy, to potem zaczynamy debatować – czy przerwa nie jest za długa, czy trzeba powiększać ligę… Kogo to obchodzi?

Łukasz Grabowski porozmawiał z prezes Widzewa Martyną Pajączek między innymi o ewentualnym awansie, gdyby sezon miał nie zostać dokończony.

O AWANSIE I TRANSFERACH
— Co myślę o scenariuszu, w którym sezon nie zostaje dokończony, a Widzew następny zacznie w pierwszej lidze? Przede wszystkim miejmy nadzieję, że epidemia szybko się skończy, a piłkarze wrócą na boiska. Nawet jeśli nie uda się rozegrać wszystkich meczów do końca czerwca, może chociaż zagramy kilka kolejek. Obowiązuje nas uchwała PZPN mówiąca o tym, że decydująca będzie tabela po ostatniej w pełni rozegranej serii spotkań. Zawsze lepiej jest mieć ich 28 czy 29 niż 22.

Jeśli chodzi o transfery, prace trwają cały rok. Oczywiście nie mamy możliwości oglądać zawodników w akcji, ale możemy wyselekcjonować grupę kilku piłkarzy, którym będziemy się przyglądać później. Trenerzy mają teraz do dyspozycji narzędzia znacznie ułatwiające pracę i muszą z nich korzystać. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zaczynamy grać od maja czy czerwca i dopiero wtedy szukamy wzmocnień. Wstępna selekcja musi się odbyć teraz. Później będzie czas na ostateczne wybory.

Kiedyś Odion Ighalo, by móc oglądać mecze Manchesteru United, odmawiał sobie jedzenia. Dziś sam występuje w barwach Czerwonych Diabłów.

W Ajegunle, jednej z najbiedniejszych części Lagos, największego nigeryjskiego miasta, skąd pochodzi piłkarz, każdy kibicuje Manchesterowi United. I każdy chce do niego trafić. Mały Odion w tygodniu prał koszulkę swojego ukochanego klubu, by w weekend była gotowa na mecz. Nie oglądał ich w domu, bo nie miał dostępu do zakodowanych kanałów. Wszyscy zbierali się w barach, gdzie był telewizor. Płatny. – Czasem ktoś za mnie zapłacił. Czasem wpuszczał chyłkiem. Ale nie zawsze było to możliwe. Pieniądze, które dostawałem na jedzenie, oszczędzałem więc, by móc zobaczyć w akcji moją drużynę. A kiedy ich nie miałem, zostawałem na ulicy i czekałem, aż ludzie po spotkaniu wyjdą i opowiedzą mi, co się wydarzyło – opowiadał Ighalo w jednym z wywiadów.

SPORT

Wszystkie ligi pracują nad przywróceniem rozgrywek – mówi Marcin Animucki z Ekstraklasa SA.

– Dziś wszyscy pracujemy nad przywróceniem rozgrywek i dokończeniem sezonu. Na to nastawiają się wszystkie największe ligi europejskie, także my, i to jest również priorytetem dla UEFA. Nawet za cenę zdalnym, omówiono kolejnego przedłużenia terminu zakończenia sezonu oraz dalszego opóźnienia startu rozgrywek europejskich i ligowych w kolejnym sezonie – podkreślił Marcin Animucki, prezes spółki zarządzającej ekstraklasą.

W poprzednim tygodniu UEFA podjęła decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok, dzięki czemu stworzono możliwość dłuższego sezonu ligowego. Ekstraklasa w Polsce zorganizowała specjalny sztab, który zajmuje się aktualną sytuacją.

– W ramach sztabu kryzysowego pracują cztery grupy tematyczne z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów: formalno-prawna, finansowa, marketingowa i sportowa. W ubiegłym tygodniu miały miejsce pierwsze spotkania – oczywiście w trybie zdalnym, omówiono najważniejsze kwestie w każdym obszarze i zaplanowano dalsze prace. W tym tygodniu odbędą się kolejne wideokonferencje w każdym temacie – zapewnił Animucki. Różne propozycje dotyczące dokończenia sezonu wychodzą też z klubów, ale na razie nic nie jest przesądzone.

Śląsk Wrocław i Wisła Kraków poszły śladem Polonii Bytom. To klub ze Śląska pierwszy wyszedł z inicjatywą obniżki płac piłkarzy.

Pierwsza w Polsce z inicjatywą wyszła III-ligowa drużyna Polonii Bytom, która za pośrednictwem wysłanego w ostatnią sobotę do mediów oświadczenia zadeklarowała gotowość do renegocjacji umów. W ekstraklasie pionierem był Śląsk Wrocław. Od razu z konkretami. Klub w specjalnym komunikacie zapewnił, że zmiany w wypłacie wynagrodzeń zostały wypracowane w porozumieniu z piłkarzami, a cała sytuacja wynika z troski o stabilność finansową klubu. Zawodnicy będą otrzymywać od 15 do maksymalnie 30 procent swoich podstawowych pensji.

Podbeskidzie, jako lider I ligi, ma naprawdę dużo do wygrania, ale i do stracenia przez sezon, który może zostać przerwany lub być dokańczany w trybie przyspieszonym. O tym „Sport” rozmawia z trenerem Krzysztofem Brede.

Nikt ze środowiska piłkarskiego nie jest szczęśliwy, niemniej niektórych pandemia koronawirusa dotknęła mocniej. Pański zespół na początku rundy wiosennej zdążył awansować na pozycję lidera I ligi i zdobyć status najpoważniejszego kandydata do awansu…
— Dla wszystkich zaistniała sytuacja jest trudna. Dla nas jednak wydarzyła się chyba w najgorszym momencie. Bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy. Poza kontuzją Konrada Sierackiego nie przydarzyły się nam poważniejsze urazy. Udało nam się również – poza jednym przypadkiem – zrealizować cele transferowe, na których nam zależało. Zespół pracował bardzo sumiennie, był świadomy celu, a dwa pierwsze mecze były udane. Zdobyliśmy 6 punktów, strzeliliśmy 6 goli, nie tracąc żadnego. Pokonaliśmy lidera, czyli Wartę Poznań i sami wskoczyliśmy na 1. miejsce. To naprawdę trudny moment. Dla nas byłoby optymalnie, gdyby rozgrywki trwały, ale wiemy, że zdrowie jest najważniejsze i obecnie takiej możliwości nie ma. Sam się zastanawiam, co będzie dalej… Musimy sobie poradzić najlepiej jak się da.

Opublikowane 26.03.2020 09:02 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 12
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Kapitalne są te tytuły w tych Faktach i Superakach. Korzeń już chętnie by się zmoczył… Ciekawe czy ci „dziennikarze” dostają jakieś bonusy finansowe za takie perełki…

NiueXYZ
NiueXYZ

Sezon nie zostaje zakończony:
1. Legia nie zostaje mistrzem Polski, ale zapewnia sobie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Piast, Cracovia i Śląsk zapewniają sobie udział w eliminacjach Ligi Europy.
2. Nikt nie spada z Ekstraklasy, I ligi i II ligi. Baraże w I i II lidze zostają odwołane.
3. Do Ekstraklasy awansują 2 zespoły z I ligi, mamy 18 zespołów, więc ESA 34 zaczynamy rok wcześniej.
4. Do I ligi awansują dwa najlepsze zespoły z II ligi, więc dalej mamy 18 zespołów.
5. II liga zostaje powiększona do 20 zespołów, więc nikt nie spada.
6. Od następnego sezonu wchodzi przepis, który w razie rozwoju epidemii podczas kolejnej wiosny, uznaje tabele, mistrza, awanse i spadki po rozegraniu rundy jesiennej, żeby nikt nie miał na koniec pretensji, że „on by się utrzymał” , „on by awansował”.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Brzmi sensownie – z tego więc wynika, że tak nie będzie. Prawo Murphyego mówi, że ludzie sięgają po racjonalne rozwiązania, dopiero gdy wszystkie inne zawiodą..

szabloc
szabloc

Na razie sezon nie jest ukończony , to po co te przypuszczenia co jak ma wyglądać? Twój pomysł jak każdy z pomysłów na rozstrzygnięcie sezonu przed jego zakończeniem decyzją odgórną jest niesprawiedliwy dla większości klubów. Skorzystają nieliczni chociaż ta korzyść jest wątpliwa ze względów zasad fair play. Trzeba czekać na decyzje UEFA w jaki sposób oni to rozwiążą problem względem swoich rozgrywek, które jak wskazuje sytuacja na zachodzie europy a uczestnicy LM 19/20 pochodzą z tamtych krajów nie zostanie ukończony. Czy zostanie anulowany czy np. pochwycą pomysł PZPN i wg ich wybiorą zwycięzce tzn. Bayern tego nikt nie wie. Nie wiadomo jak będzie wyglądała LM 20/21 i kiedy się rozpocznie? Czy będą rundy wstępne? UEFA musi mieć plan jakie wytyczne dać wszystkim członkom. Jeśli takiego niema to będzie jeszcze większe zamieszanie w tym bałaganie. Z tego co wiem o przyznawaniu mistrza przy zielonym stoliku. FC Liverpool nie chce takiego mistrzostwa choć ma takie moralne i etyczne prawo tym bardziej że chcą je przyznać wszyscy przeciwnicy z PL a nie odgórna decyzja władz. Niestety są takie kraje, które chcą ” niedorobionych” mistrzów i to jest dołujące w tym smutnym czasie.

qdlaty81
qdlaty81

wiele z nas siedzi w domach i ma dużo czasu na wymyślanie, to wymyślamy. Po to te przypuszczenia, przynajmniej człowiek zużyje 30minut żeby wymyślić i napisać 🙂

Rufjan
Rufjan

1. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka.
2. Dinamo Zagrzeb jest dominatorem, ale regularnie gra w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, co podnosi i poziom, i znaczenie ligi na arenie międzynarodowej.
3. Spójrzmy na Chorwację. Liga? Słabiutka.

Jebać logike 😀

BLODWYN PIG
BLODWYN PIG

Zamiast „ale” powinno być „i” zdaje się.

pawko
pawko

Bo tamta liga była jeszcze słabsza, niż jest teraz. Dobra drużyna podnosi poziom ligi, bo piłkarze chętniej przychodzą do takiej ligi gdyż mają szansę po 1 sezonie załapać się do tej dobrej drużyny.

Po za tym nawet w sposób banalny odnosząc się do głupiego Football Managera – jeśli grasz w słabej lidze (jak polska liga buraczana) i w końcu twoje dajmy na to Szombierki Bytom zaczynają regularnie grać w lidze mistrzów, to z automatu wywalczasz miejsce bez eliminacji do ligi europy dla innych klubów – one dostają od ręki kasę za awans a co za tym idzie mają więcej pieniędzy na lepszych zawodników, co docelowo sprawia, że również prezentują trochę lepszy poziom.

Nie chcę przekładać realiów z gry w 100% na rzeczywistość, ale ogólna logika mówi:

– Dobra drużyna = więcej punktów w rankingu = łatwiejsza droga eliminacyjna innych drużyn z danego kraju do większych pieniędzy.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Śliczna teoria, ale w fazie grupowej grało tylko Dinamo.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

OK. Kto wybierze ambasadora (może posłanka Mucha?) i dlaczego Legię? Wprost nie mogę doczekać się gównoligi z dominatorem – ależ będę miał emocje!

Criticball
Criticball

Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Jana Urbana w temacie „dominatora”, samo się nasuwa zastosowanie w odpowiedzi kultowego powiedzonka… Jana Urbana: co on pierdoli?

Jak sobie Jan Urban wyobraża wykreowanie dominatora? Czy tak, jak Mioduski – że niby każdy klub powinien transferować za grosze do Legii swoich najlepszych piłkarzy? Dlaczego do Legii, a nie do Lecha, czy Zagłębia Lubin? Ktoś powinien dopłacać do utrzymania klubów, w tym do transferów (miasto w ramach promocji; Boniek z kasy PZPN)?

Dominator, moim skromnym zdaniem, to się powinien wykreować sam. Ustalić cele strategiczne, zatrudnić fachowców (od dyrektora sportowego i trenera poprzez sprawny marketing, aż po szeregowych pracowników gospodarczych), zainwestować w porządną akademię, nie wykonywać nerwowych ruchów i efekty przyjdą.

Płacz, że nie ma dominatora, z podtekstem, że któś powinien zrobić cóś, żeby był, jest żenujący. Do roboty, do roboty…

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

„Koka ma! Samuraj!” cytując klasyka.
A tak na poważnie to właśnie przez takie pierdolenie różnych ludzi z Legią związanych kiedyś lub obecnie to tej Legii się nie lubi w środowisku. Zwłaszcza że obecny rozkład sił u nas w lidze powoduje że niekoniecznie są tej Legii potrzebni tacy adwokaci diabła, bo ostatnio broni się wynikami i przyzwoitą jak na naszą ligę grą.

Hiszpania
05.12.2020

Barcelona przegrała dziś sama ze sobą

Barcelona rozegrała dziś mecz, w którym pokonać musiała nie tylko rywali, ale też… samą siebie. A to nie jest łatwa sztuka, szczególnie, gdy w przeddzień mikołajek wręcza się rywalom dwa wspaniałe prezenty. Cádiz to z kolei taka ekipa, która gdy dostanie szansę, to z niej skorzysta. A później dobrą organizacją gry rywala po prostu zamęczy. […]
05.12.2020
Anglia
05.12.2020

Werner mocno się starał, ale nie uchronił Leeds przed porażką. Giroud na posterunku

To był naprawdę przyjemny wieczór z angielskim futbolem. Ostatecznie londyńska Chelsea pokonała Leeds United 3:1 i trzeba powiedzieć, że podopieczni Franka Lamparda na trzy punkty dzisiaj w pełni zasłużyli. Ale długo robili wszystko, by utrzymać Leeds przy życiu i napytać sobie biedy. Przyjezdni popełniali mnóstwo błędów w obronie, a jednak The Blues z jakichś względów […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Wrzutka, Pekhart, gol. To już robi się nudne!

Tomasz Makowski zaliczył w Ekstraklasie już 59 meczów. Nie zdobył w nich żadnego gola, ma na koncie ledwie jedną asystę – są to słabe liczby jak na środkowego pomocnika. Może jest dobry w destrukcji? No też raczej średnio. Może to typ podobny do Kenny’ego Saiefa, który często robi grę (nie dziś), lecz nie przekłada się to […]
05.12.2020
Niemcy
05.12.2020

Mecz sezonu w Bundeslidze, lepszego nie będzie. Zaufajcie nam

Mecz na szczycie. Rywalizacja najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą. Bayern w prawie najsilniejszym zestawieniu personalnym. RB Lipsk pragnący zepchnąć Bawarczyków z pierwszego miejsca w tabeli. Czyli znając pokrętną logikę futbolu, a raczej jej brak, zapowiadało się przeciętne spotkanie. Ile razy było tak, że umówiliście się na jakiś szlagier. Zorganizowaliście męski wieczór. Piweczko, pizza i meczycho. […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Nowi w składzie pomogli Śląskowi, Szumski nie pomógł Rakowowi

Raków wielokrotnie w tym sezonie zyskiwał uznanie w naszych oczach, ale tym razem – podobnie jak przed tygodniem z Wartą Poznań – trochę nas rozczarował. W poprzedniej kolejce jeszcze udało się szczęśliwie wygrać dzięki zaćmieniu umysłu Mateusza Spychały, dziś już Śląsk Wrocław zgarnął pełną pulę. Na dodatek to gospodarze mogą mówić, że na brak szczęścia […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Torino znów oddaje punkty. Tym razem tak prestiżowe, bo w derbach

Derby Turynu nie należą do najbardziej wyrównanych starć tego typu w piłce nożnej. Żeby znaleźć ostatnie zwycięstwo Torino, trzeba się cofnąć do 2015 roku. Żeby odszukać wygraną Byków na wyjeździe, lecimy jeszcze 20 lat wcześniej – sezon 94/95. No i dzisiaj, mimo że Juventus nie jest w wybitnej formie, delikatnie mówiąc – dopiero co męczył […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Cracovia wkracza do gry o oświadczenie roku. Jest pięknie, jest lider!

Na Twitterze mignęło nam oświadczenie Cracovii. Rzuciliśmy okiem, pośmialiśmy się, ale stwierdziliśmy: nie no, to musi być fejk. Ktoś sobie robi jaja, przecież poważny klub piłkarski, a za taki chce uchodzić Cracovia, nie wypuściłby podobnego pierda. Ale coś nas tknęło. Trzeba sprawdzić na oficjalnej stronie i – rany boskie… – jest! Żaden fejk. Pasy prowadzą […]
05.12.2020
Hiszpania
05.12.2020

Real dostał prezent i z niego skorzystał. Zidane kupił sobie chwilę spokoju

Seria niepowodzeń spowodowała, że w hiszpańskich mediach sportowych jednym z najgorętszych tematów stała się przyszłość Zinedine’a Zidane’a na stanowisku trenera Realu Madryt. Stawką dzisiejszego starcia „Królewskich” z Sevillą raczej nie była posada Francuza, ale tak czy owak udało mu się nieco ostudzić rozgrzany do czerwoności stołek. Real zwyciężył skromnie, ledwie 1:0. I na nic więcej […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Niespodzianka jesieni? W Jadze strzela zagraniczny napastnik

Dobrze wiemy, że związki Podlasia z disco polo są niezwykle mocne. Dlatego nie zdziwimy się, jeśli dziś ktoś w Białymstoku zaśpiewa: rzeki przepłynąłem, góry pokonałem, wielkim lasem szedłem, nocy nie przespałem… Z jakiej to okazji? Ano z takiej, że Jadze w małym kącie świata w końcu udało się znaleźć skutecznego, zagranicznego napastnika. Powtarzamy raz jeszcze, […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Jaga – Warta. Ale to było zajebiste!

Jagiellonia – Warta w sobotę o 15. No, sami wiecie, jak to brzmi. Odpalasz, nastawiając się na kolejne zmarnowane sobotnie popołudnie, masz przed oczami te wszystkie rzeczy, które mógłbyś robić, ale ich nie robisz. Po chwili przecierasz oczy ze zdumienia. Nagle czujesz się, jakby nieznany ci dotąd wujek z Ameryki wysłał ci na urodziny dwieście […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Kolejny słoniowy krok w kierunku Ekstraklasy

12 zwycięstw w 15 meczach, 6 punktów przewagi nad wiceliderem, 10 nad trzecim miejscem. Bruk-Bet Termalica Nieciecza po prostu rozjeżdża I ligę i zimę spędzi w fotelu mistrza jesieni. Dominacja „Słoników” na zapleczu jest bezdyskusyjna – ostatni klub, który mógł im zagrozić jesienią, dzisiaj przegrał w bezpośrednim starciu. Niecieczanie ograli u siebie ŁKS Łódź 2:0 […]
05.12.2020
Live
05.12.2020

LIVE: Legia na chłodno wypunktowała Lechię i jest liderem

Warta Poznań przez koronawirusowe zawirowania miała w pewnym momencie naprawdę wąziutką kadrę. Dziś powoli wraca do równowagi, ale czy na spokojniejszym morzu ta łajba będzie nadal tak dzielnie płynąć? To jedno z wielu pytań przed sobotą z Ekstraklasą – wszak mamy jeszcze po meczu Jagi z Wartą spotkania Śląska z Rakowem Częstochowa oraz Legii Warszawa […]
05.12.2020
Bukmacherka
05.12.2020

Hit pod dyktando Lewego? Superbet rozdaje bonusy za gole i asysty Polaka

20 złotych za każdego gola i 10 złotych za każdą asystę Roberta Lewandowskiego – taką ofertę przygotował Superbet z okazji hitowego starcia Bayernu Monachium z RB Lipsk w 1. Bundeslidze. Dla nowych graczy przewidziany jest również bonus powitalny w wysokości 50 złotych, a na dokładkę do tych wszystkich atrakcji – CASHBACK do 500 złotych. „Lewy” […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Niespodziewane wzmocnienie Legii poza okienkiem – Andre Martins

Cierpliwość jest najbardziej pożądaną cnotą u piłkarzy. Nierzadko zdarza się, że na efekty lub szansę zmuszeni są pokornie czekać przez dłuższy czas. W przypadku Andre Martinsa musiał nastąpić niespodziewany splot okoliczności, by jego nieciekawa sytuacja w klubie uległa zmianie. Przyjście nowego szkoleniowca, problemy zdrowotne kolegów, a także poprawa dyspozycji całego zespołu sprawiły, że Portugalczyk ponownie […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Parzyszek: Chodziło o pokazanie różnic w treningu, a nie obrażanie trenera Fornalika

Piotr Parzyszek tydzień temu doczekał się swojego pierwszego gola dla Frosinone. Dał on ważne zwycięstwo nad Brescią, więc radość tym większa. W dłuższej rozmowie 27-letni napastnik opowiada nam o specyfice Serie B, zupełnie innym życiu, współpracy z Alessandro Nestą i planach klubu. Wracamy także do głośnego wywiadu sprzed paru tygodni, w którym Parzyszek kilkoma wypowiedziami […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Słoma może wystawać nawet z najdroższych butów

Kiedyś w programie Liga+ Extra profesor Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, przechwalał się, że ma na sobie „tanie” buty. – Kosztowały tylko 1500 euro – zażartował w typowym dla siebie stylu. Czyli – pozując na wielkiego magnata. Ostatnio zresztą również dowalił do pieca, gdy w wywiadzie z Onetem oznajmił niefrasobliwie, że kupił sobie… samolot, żeby ograniczyć […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Pierwszoligowe transfery Śląska tym razem na minus? Niekoniecznie

Śląsk Wrocław w ostatnich latach dał się poznać jako klub, który bardzo dogłębnie przeszukuje rynek 1. ligi. To na Dolny Śląsk trafiała największa liczba piłkarzy, którzy wyróżniali się na zapleczu Ekstraklasy. Przed startem obecnych rozgrywek „Wojskowi” sięgnęli po czterech takich zawodników – to największy zaciąg od czasu okienka w 2018 roku, gdy do zespołu trafili […]
05.12.2020
WeszłoTV
05.12.2020

STAN FUTBOLU – LIVE OD 10:30


05.12.2020