post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 25.03.2020 15:16 przez

Jakub Olkiewicz

Zatrudniamy 250 osób, obecnie walczymy o utrzymanie ich etatów. Współpracujemy z wieloma firmami zewnętrznymi, dla nich brak meczów to też potężny cios. Mamy na utrzymaniu fizjoterapeutów, sama akademia pożera X milionów złotych, nasi współpracownicy w wielu państwach muszą otrzymywać pensje. 

Muszę przyznać – nie ma nic przyjemniejszego niż wypowiedzi właścicieli klubów w okresie obecnego głębokiego kryzysu całej branży sportowej. Musiały nastać takie ciemne czasy, musiało zajrzeć w oczy widmo bankructwa, musiała nastąpić sytuacja, w której o swój byt drżą nawet ci najlepiej zarabiający, by wreszcie kluby przemówiły ludzkim głosem. Ktoś, kto zainteresował się polskim futbolem w ubiegłym tygodniu mógłby pomyśleć, że to najzdrowsze organizacje świata. W świecie pandemii okazuje się, że kluby o każdego ze swoich kilkuset pracowników dbają w jednakowy sposób.

Nagle, zupełnie niespodziewanie, okazało się, że bardzo istotnym elementem budowy klubu jest akademia, dziesiątki dzieciaków ćwiczących na klubowych obiektach, ale i ich trenerzy, ba, całe sztaby. “W akademii zatrudniamy Y osób, musimy wspólnie zadbać, by po powrocie do treningów nasz najcenniejszy skarb, uzdolniona młodzież, miała zapewnioną odpowiednią opiekę”. Brawo, chylę czoła, jestem zachwycony.

“Pamiętajmy, że to też nasi współpracownicy, niekoniecznie pracujący na etacie”. I znów trzeba złożyć dwa palce do czapki. Wielki salut dla wszystkich prezesów, którzy martwią się już nie tylko o tych w strukturach klubu, ale nawet o współpracujące firmy cateringowe czy ochraniające obiekty. Zupełnie niespodziewanie okazało się, że w tej układance futbolowej każdy element jest na wagę złota.

Kluby przypomniały sobie, że liczy się każdy zatrudniony skaut. Że liczy się wypłata dla każdego trenera młodzieży, dla każdego wychowawcy w bursie, dla każdego dietetyka oraz psychologa. Karol Klimczak brzmi przekonująco, w końcu to własnie z akademii Lecha co i ruszy wypływa czyste złoto – od Linettego czy Bednarka, po Marchwińskiego i Jóźwiaka. On w wywiadzie dla sport.pl wyliczał dokładnie: 250 osób tylko w Lechu. Całe biuro prasowe, graficy, rzecznik prasowy, słowem: organizacja.

Wyjątkowy czas, gdy na pierwszy plan zostają wysunięte te szeroko rozumiane “struktury”. Na razie tylko się o nich mówi, ale moim zdaniem to kwestia czasu, gdy kluby będą ich pokazywać na pierwszym planie. W naszym cyklu “Bliżej Klubów” już to od jakiegoś czasu robimy, starając się pokazać tych, którzy tworzą nie tylko wynik sportowy w danej rundzie, ale też szeroką tożsamość klubu, jako wieloletni pracownicy czy współpracownicy. Teraz – obstawiam – w podobny sposób zadziałają ludzie z Ekstraklasy. Patrzcie, kochani, to jest trener Wojtek, w naszym klubie od 2008 roku, spod jego skrzydeł wyszli tacy a tacy zawodnicy. Ktoś inny zripostuje: pani Joasia, nasza sekretarka od 12 lat, to dzięki niej wszystko jest zawsze wypłacane na czas (ehe). Ten cały drugi szereg zostanie wkrótce wyciągnięty na afisz i moim zdaniem to jest jedna z tych pozytywnych konsekwencji całego kryzysu, który dotknął całą naszą branżę.

Ale niestety, mam pewny wątpliwości co do czystości intencji i  nie jest to tylko moja naturalna bałucka podejrzliwość.

Otóż kluby Ekstraklasy z kryzysem stykają się nie po raz pierwszy, są nawet tacy wyjadacze, którzy z przebywania w głębokim kryzysie uczynili wieloletnią normę. Spoglądam na to, jak wyglądały ich ruchy w ostatnich latach. Legia Warszawa z dziurą budżetową, pamiętacie to jeszcze? Trudno wymienić, ile zielonych banknotów bezpowrotnie utonęło w ramionach piłkarzy pokroju Hildeberto dokładnie w chwili, gdy konieczne były cięcia w akademii. Najbardziej bolesny był chyba fakt, że to wszystko zostało uznane za w pełni zrozumiały ruch. Ostatnio sobie odświeżałem – chodziło o pięć osób, asystenta trenera w CLJ, psychologa, dietetyka, kierownika drużyn juniorskich oraz analityka. Nikt nie wpadł na pomysł, żeby renegocjować kontrakty w pierwszym zespole, żeby uspokoić nieco ruchy na rynku transferowym – jako pierwsze poleciało 5 etatów w akademii, mimo że to przecież w żaden sposób nie zmieniło globalnej polityki zadłużania klubu.

Wiem, powstaje inwestycja treningowa za grube pieniądze, ale pamiętajmy – sygnał do budowy baz treningowych dały tak naprawdę ministerialne projekty dofinansowań. Nie jestem przekonany, że bez tej rządowej marchewki Polska ruszyłaby wreszcie do budowy boisk – i mam tu na myśli nie tylko Legię, ale wszystkie kluby, które już korzystają z dofinansowań m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Czemu się więc czepiam? Legia przyszła na myśl jako pierwsza, bo tam decyzja o zwolnieniu pięciu osób najbardziej rozjeżdżała się z zarobkami dla tych w pierwszym zespole. Ale przyznaję, to przecież nie jest jakiś wyjątek. Ostatnio szukałem rozmówców w Koronie Kielce, właśnie do cyklu Bliżej Klubów. Michał Siejak, człowiek odpowiedzialny za telewizję, poleciał już dawno. Paweł Jańczyk, wieloletni rzecznik prasowy tak samo. Spoglądam do akademii i co? Gość, który prowadził te świetne juniorskie drużyny, w tym zwycięzców Centralnej Ligi Juniorów, w lipcu skończył swoją misję w Kielcach. Chodziło o 30% zarobków, które do tej pory trener Marek Mierzwa “dorabiał” w miejskiej spółce sportowej. Wobec utraty tej części etatu, chciał wyrównania pensji od Korony, która nie wyraziła na to zgody. I tak mistrz CLJ został bezrobotnym. W listopadzie został dyrektorem Spartakusa Daleszyce i zastanawiam się, jakież to kokosy zaoferowały trenerowi Daleszyce, że klub Ekstraklasy nie był w stanie tego kontraktu wyrównać. Równolegle pięciocyfrowe wypłaty w europejskiej walucie szły normalnie na konta piłkarzy, których twarzy ani nazwiska nie będzie w czerwcu pamiętał żaden kibic.

Jestem przekonany, że podobnych historii usłyszałbym wiele, w każdym klubie. Po części to zrozumiałe – największy przychód wyrabia pierwsza drużyna, więc i ona generuje największe koszty. Grafika na Twitterze, wywiad dla klubowej telewizji oraz rozłożenie pachołków dwunastoletnim dzieciakom to nie są rzeczy, za które klub może płacić diamentami i papierem toaletowym. Ale jednocześnie nie tyle czuję, co po prostu wiem, że bez zdrowych struktur nie da się zrobić zdrowego klubu.

A u nas oszczędności na tych na dole to wręcz sztuka. Słyszałem o szkółce, która dopytywała trenerów konkurencji – jak to możliwe, że u was tyle płacą trenerom? Skąd wasi szefowie mają na to pieniądze? Naprawdę tyle zarabiacie na etatach, czy to tylko bajka dla mediów? To akurat powinna być norma, prawda? Dobrze opłacany, zatrudniony na etacie, dopieszczony i uzbrojony w środki do rozwijania własnego warsztatu trener młodzieżowy powinien się spłacić – tak jak inwestycje w sztab juniorski zwracają się Lechowi w postaci cennych wychowanków. Tymczasem w wielu miejscach w Polsce to często piąte koło u wozu. Gdy setki tysięcy złotych przejada się na potrzeby pierwszej drużyny, na dole targi trwają o każde 50 złotych. “Co? Staż w Lipsku? Za co ja mam wam to opłacić?”.

Piąte koło u wozu telepało się więc, przybite do zderzaka jakimś przetyranym gwoździem. Aż do teraz, gdy kluby prezentują je na afiszu – zobaczcie, to my zatrudniamy tych ludzi, to my im płacimy, musimy o nich walczyć ze wszystkich sił.

Znów do głosu dochodzi podejrzliwość. Za moment kluby krzykną: PZPN-ie, pomocy. Spółki Skarbu Państwa, pomocy. Samorządy, pomocy.

Co zabrzmi mocniej – słuchajcie, potrzebujemy 2 miliony złotych, bo inaczej nasz 30-letni Serb nie będzie miał za co zatankować swojej Panamery, czy jednak: zatrudniamy 10 trenerów młodzieży, zaraz pan Waldek może wylądować na bezrobociu. Jeszcze raz wracam do tych słów Karola Klimczaka o 250 zatrudnionych osobach. Zastanawiam się – jeśli kluby otrzymają pomoc od PZPN-u, samorządów, spółek czy innych podmiotów, wykorzystają ją na utrzymanie etatów i pensji tych 200 najgorzej zarabiających? Czy utrzymanie w zespole za wszelką cenę tych 3-4 najlepiej zarabiających?

Innymi słowy – czy 50 tysięcy złotych miesięcznej zapomogi trafi na konto dziesięciu trenerów, czy jednak pojedynczego, niespecjalnie szokującego umiejętnościami piłkarskimi pomocnika? Mam nadzieję, że ci, którzy będą przygotowywali pakiety ratunkowe dla klubów porządnie to sprawdzą.

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 25.03.2020 15:16 przez

Jakub Olkiewicz

Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Weszło
15.05.2021

PRASA: Majdan: Dziwię się, że piłkarze nie zabierają głosu ws. dyskryminacji LGBT

– Nie mówię, by walczyli w obronie konstytucji, ale o ludzkich zachowaniach, o obronie praw człowieka, walce z rasizmem, z homofobią. W 2019 roku zdecydowałem się na udział w kampanii “Sport Przeciw Homofobii”. Wzięli w niej udział również inni sportowcy, ale łączyło nas jedno: wszyscy zakończyli już kariery. Znany polski piłkarz zacytował słowa swojego menedżera, […]
15.05.2021
Felietony i blogi
14.05.2021

Kto do pucharów z czwartego miejsca? Najlepiej nikt

W niedzielę dowiemy się, która drużyna dołączy do grona pucharowiczów. Moim zdaniem nie powinna żadna – zobaczcie jak mało punktów mają przy tej liczbie meczów – ale jak już chcą, choć i to do końca nie jest pewne, to trudno. Można się więc zastanowić, która byłaby najlepszym reprezentantem. A może: która byłaby najmniej słabym. Niby […]
14.05.2021
Cały na biało
14.05.2021

“Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Prasówka
14.05.2021

PRASA. Kasperczyk: Chciałbym zobaczyć zespół, po którym widać, że gra o życie

W piątkowej prasie mamy rozmowy z Robertem Kasperczykiem i Jackiem Magiery, kilka ligowych raportów (będą spore zmiany kadrowe w Piaście Gliwice) i parę ciekawych tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Krzysztof Piątek złamał nogę w kostce. Jego udział w mistrzostwach Europy jest wykluczony. Piątek przegrał walkę z czasem, zanim na dobre ją zaczął. „Hmmm, martwi […]
14.05.2021
Felietony i blogi
13.05.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Co prawda dobre historie, nawet jak opowiedziane po raz któryś, wciąż potrafią być dobre, ale wy już naprawdę wiecie jak to z tym Rakowem jest. Wnikliwych artykułów na temat źródeł sukcesu powstało dostatecznie wiele, bym mógł wam zrobić przyczyn powodzenia Rakowa klasówkę, a wy byście zaliczyli na przynajmniej cztery z plusem. Może nawet stare dobre […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

PRASA. “Małecki próbował się przebić przez Perdijicia i uderzyć trenera Matusiaka”

W czwartkowej prasie szału nie ma, ale kilka ciekawych rzeczy znajdziemy. Głos w sprawie afery Małecki-Matusiak zabrał wreszcie prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski. Jest też rozmowa z dyrektorem sportowym GKS-u Tychy, Krzysztofem Bizackim oraz kilka “bieżączek” z Ekstraklasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kilku piłkarzy zanotowało udany finisz sezonu i zgłosiło akces do kadry. Brakiem powołania na eliminacje […]
13.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021
Bundesliga
15.05.2021

Lewy wyrównał rekord, a mógł go nawet przebić!

ZROBIŁ TO. ROBERT LEWANDOWSKI WYRÓWNAŁ REKORD GUERDA MUELLERA. Ale tak po prawdzie – czy ktokolwiek na tym etapie sądził, że będzie inaczej? Robert to maszyna, Robert to zwycięzca, więc po prostu trudno było sobie wyobrazić, że z takiej szansy zrezygnuje. No i oczywiście nie zrezygnował. Strzelił te czterdziestą bramkę i napisalibyśmy, że wkroczył do historii […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Meczycho w Legnicy z kibicami na trybunach. GKS Tychy nadal drugi

W sobotę czeka nas jeszcze wiele spotkań, ale niewykluczone, że bardziej emocjonującego starcia niż to Miedzi Legnica z GKS-em Tychy już nie zobaczymy. To było prawdziwe meczycho, do tego już z kibicami na trybunach. Idealny przepis na przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia.  Miedź Legnica – GKS Tychy: dreszczowiec na otwarcie dnia Tyszanie odnieśli czwarte z rzędu […]
15.05.2021
Weszło
14.05.2021

Hejt Park Krzysztofa Stanowskiego z Abelardem Gizą!

Dzisiejszym gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie “Hejt Park” na Kanale Sportowym będzie Abelard Giza. Obaj panowie będą odpowiadali na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy WeszłoFM – zapraszamy serdecznie! 
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

QUIZ: Nawet nie wiemy, jak go zareklamować…

Śpiewamy Imię Deszczu. Wieszamy sobie proporczyk Podbeskidzia na ucho za złą odpowiedź. Zgadujemy czy to piłkarz, tynkarz, piosenkarz, malarz, kolarz czy aktor. Studio odwiedza brat Mazurka i Glazurka, który wyszedł z więzienia. Historia nas osądzi. Tak, to nowy quiz.
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

Jak trener Kubie-piłkarzowi, tak Kuba-właściciel trenerowi | Dwaj zgryźliwi tetrycy #16

Leszek Milewski przerywa swój urlop na słonecznym osiedlu Górna w Łodzi, by zasiąść wraz z Jakubem Olkiewiczem do omówienia najważniejszych piłkarskich zdarzeń tygodnia. Problemy są dwa: po pierwsze nic się w tym tygodniu ważnego nie zdarzyło, a po drugie nawet jeśli, to Leszek tego nie śledził, bo był na urlopie. W efekcie Dwaj zgryźliwi tetrycy […]
14.05.2021
Felietony i blogi
12.05.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Dariusz Dudek, trener Sandecji Nowy Sącz, trafił w tym sezonie do klubu absolutnie rozbitego. Po dziesięciu spotkaniach “Sączersi” mieli 1 punkt w ligowej tabeli, przegrali 9 meczów, strzelili 6 goli przy 26 straconych bramkach. Wydawało się, że są skazani na grę o utrzymanie aż do końca sezonu – a trener Dudek ma duże szanse na […]
12.05.2021
Weszło
09.05.2021

Liga Minus, czyli jak łotrzyk Exposito okradł Wartę z marzeń

Liga Minus to program rozrywkowy, w którym czterech sympatycznych dziennikarzy debatuje i rozprawia nad bezkresem nieskończoności. Poza tym pojawiają się w nim również Kowalizy (od Kowala), analizy pt. Boisko z tajemnicą (od Białka), fachowe osądy (od Rokiego) i niewykorzystane okazje (od Boakye). Zresztą, co my was zachęcamy, przecież do tego nie potrzeba nikogo zachęcać. Oglądamy, […]
09.05.2021
Felietony i blogi
05.05.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jak co roku o tej porze – Komisja ds. Licencji podejmuje decyzje dotyczące, kto by się spodziewał, licencji. Jak co roku o tej porze – istnieje spore grono klubów, których przedpotopowe obiekty nadają się do ugoszczenia telewizji Polsat z jej przedpotopowymi kamerami, ale nie są już w stanie obsłużyć bardziej nowoczesnych sprzętów Canal+. I wreszcie […]
05.05.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza (@fan-kibolkiewicza)
1 rok temu

Z nieukrywana satysfakcja zauważam, że Olkiewicz wyrósł z kibolskich krótkich spodenek, wydoroslał i zmądrzał. Można się z pewnymi rzeczami zgadzac, z innymi nie ale fakt jest faktem: stadionowi troglidyci stracili zioma.

AmberMozart
AmberMozart (@ambermozart)
1 rok temu

zaczął zarządzać własnym klubem (o ile pamiętam to on rejestrował KS Weszło) i nagle odkrył, jak durnie w rzeczywistości brzmią postulaty kiboli, dla których zarządzanie klubem nie różni się od decyzji, czy za swoją pensję minimalną kupić piwo czy wódkę z colą.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza (@fan-kibolkiewicza)
1 rok temu
Reply to  AmberMozart

Ciekawe co będzie, jak KS Weszło zanotuje jakąś gorsza serię, a Olkiewicz usłyszy z trybun gromkie: WYPIERDALAJ.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 rok temu

niestety nadal kibicuje klubowi zza lasu

wiaderny
wiaderny (@wiaderny)
1 rok temu

Przynajmniej wiadomo, że Prezes KTS-u wie, w którą stronę iść, jeśli chodzi o rozwój klubu. To dobrze.
Z plusów obecnej sytuacji w piłce (i sporcie ogólnie) można wymienić m.in. świadomość tego, że potrzebne są zmiany w funkcjonowaniu klubów. Dbanie o fundamenty (trenerzy młodzieży), dbanie o pieniądze sponsorów, kreowanie silnej marki, sensowna polityka finansowa (czemu np. wypłaty piłkarzy to nie jest rozsądna podstawa+ wysokie premie za zwycięstwa? Nie chcą tak podpisywać czy co?) to niektóre rzeczy, na które kluby będą zwracać większą uwagę niż przed epidemią. W perspektywie czasu wyjdzie to nam, kibicom, na plus.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  wiaderny

są kluby które im dadzą wyższą podstawę i takie kluby piłkarz wybierze. Zawsze jest ryzyko kontuzji które powoduje, że przy pensji złożonej z małej podstawy, nagle przestajesz zarabiać.

Jak poważny handlowiec szuka pracy, to też takiej gdzie jest najwyższa podstawa i narzędzia pracy, a nie tam gdzie jest tylko prowizja.

dude
dude (@maciocho)
1 rok temu

Dobre! Też mam taką nadzieję, wciąż

Inne sporty
16.05.2021

Nowa era kategorii lekkiej – Charles Oliveira doczekał się pasa UFC

Było pewne, że Bruce Buffer po walce wieczoru krzyknie dziś “and new…”. Pytanie było tylko takie – nowym mistrzem wagi lekkiej UFC zostanie Charles Oliveira czy Michael Chandler? Ostatecznie pas znalazł się na biodrach Brazylijczyka. “Do Bronx” wyszedł z dużych tarapatów w pierwszej rundzie i przez techniczny nokaut pokonał byłego mistrza Bellatora. Ależ to jest […]
16.05.2021
Suche Info
15.05.2021

West Ham powoli żegna się z marzeniami, cały mecz Modera

West Ham zremisował z Brighton 1:1 i powoli musi żegnać się z marzeniami o awansie do Ligi Mistrzów.  Całe spotkanie zagrał Jakub Moder. Jak mu poszło? Przeciętnie. Liczby? 42 kontakty z piłką 82% celność podań jeden wygrany pojedynek na cztery zero wygranych pojedynków na cztery jedenaście strat Jak wygląda tabela po tym meczu? Brighton 1:1 […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Derby Rzymu dla Romy

Faworytem było Lazio, ale wygrała Roma.  Roma i Lazio nie zaliczają najlepszego sezonu, ale Derby della Capitale zawsze mają swój prestiż. Więcej ugrać mogło Lazio, które dalej może dogonić Napoli. Tylko że, niespodziewanie, Lazio skapitulowało. Najpierw Dżeko dośrodkował spod linii końcowej na piąty metr i Mkhitaryan pewnym uderzeniem z powietrza pokonał Reinę, a potem Pedro przedarł […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Media: Po sezonie Zidane odejdzie z Realu

Zinedine Zidane ma odejść z Realu Madryt po sezonie. Najpierw tę informację podał Fernando Burgos z radia Onda Cero, następnie Mario Cortegana z portalu Goal.com, potem potwierdzali to kolejni hiszpańscy dziennikarze, ale jeszcze nic pewnego. Hiszpańskie media poinformowały, że Zidane swoją decyzję miał przekazać piłkarzom przed meczem z Sevillą. Część piłkarzy już zaprzeczyła, ale temat faktycznie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Epicka walka o mistrzostwo Turcji

Absolutna epicka była ostatnia kolejka w tureckiej Super Lidze. Do samego końca wszystko mogło się zmienić, a mistrzostwo Turcji zdobyć mogły trzy potęgi – Besiktas, Galatasaray i Fenerbahce.  Przed ostatnią kolejką Besiktas i Galatasaray zgromadziły po 81 punktów. Przy założeniu, że oba kluby wygrałyby swój mecz, o losach mistrzostwa miała decydować różnica bramek. Tu Besiktas […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Głupie żarty między Mbappe i Neymarem

Humor szatni jest, nazwijmy to, specyficzny. Niektóre żarty i kawały są śmieszne, inne absurdalne, jeszcze inne kompletnie niezrozumiałe dla ludzi z zewnątrz. Ale generalnie ma to swój klimat. Neymar i Kylian Mbappe, gwiazdy PSG, na przykład postanowili przekomarzać się psikusami z wodą w roli głównej.  Kawał Neymara. Level: podstawówka 1-3. Neymar 💦 Mbappe pic.twitter.com/Kxq2oRIncU — […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Choudhury i Fofana solidaryzują się z Palestyną

Leicester pokonało 1:0 Chelsea w finale FA Cup po pięknym golu Youriego Tielemansa i Lisy mogły zacząć świętować wielki sukces. Bardzo ciekawy i symboliczny sposób celebracji obrała dwójka piłkarzy zwycięzcy FA Cup – Hamza Choudhury i Wesley Fofana. Piłkarze świętowali z flagą Palestyny.  Tu Anglik i Francuz razem. Hamza Choudhury and Wesley Fofana with the […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz odpowiada na absurdalny komentarz. „Rozpęd weź”

Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w składzie pokonał Werder Brema i zapewnił sobie utrzymanie w Bundeslidze, a równocześnie Robert Lewandowski strzelił gola Freiburgowi i wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera. Obie historie łączą się zaś za tydzień, kiedy w ostatniej kolejce Bundesligi, Augsburg podejmie Bayern. Z tej okazji Dariusz Kukawski, internauta z Twittera, zaproponował absurdalne rozwiązanie, na […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Cavani uderza w VAR i ideę Superligi

Edinson Cavani, gwiazdor Manchesteru United, w rozmowie z Dos De Punta mocno uderzył w ideę Superligi i w sens istnienia weryfikacji VAR.  Na pierwszy front idzie Superliga, która tym wydaniu i w tej wersji upadła tak szybko i zaskakująco, jak powstała. – Kiedy pojawiał się Superliga, pomyślałem, że to coś niemożliwego, nierealnego. Jeśli zrobili to, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Dwie bramki Artura Sobiecha

Po cichu, właściwie niepostrzeżenie, Artur Sobiech zalicza bardzo przyzwoity sezon w tureckiej Super Lidze. Właśnie strzelił dwie bramki w wygranym 5:1 przez jego Fatih Karagumruk meczu z Denizlisporem i w tej kampanii ma już dziewięć bramek.  Fatih Karagumruk awansował do Super Ligi w poprzednim roku. Wtedy Sobiech przyczynił się do tego sześcioma golami na zapleczu […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz i Gumny z utrzymaniem w Bundeslidze

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zapewnili sobie utrzymanie w Bundeslidze.  Augsburg pokonał Werder Brema 2:0 i przed ostatnią kolejką niemieckiej ekstraklasy jest już pewny utrzymania w elicie. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny rozegrali po dziewięćdziesiąt minut. Rzut okiem w statystyki jednego i drugiego. Rafał Gikiewicz: cztery interwencje, jedno odbicie piłki, trzy obrony strzałów z pola […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Najważniejsze osoby w Bayernie o wyczynie Lewego

Oficjalna strona Bayernu Monachium zebrała wypowiedzi najważniejszych osób w klubie na temat Roberta Lewandowskiego, który właśnie wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972 roku. Oto ich najbardziej treściwe fragmenty.  Herbert Hainer: Robert Lewandowski zasługuje na to, żeby pisać wielką historię, tak jak kiedyś zrobił to  Zasługuje na to, by pisać historię, tak jak kiedyś zrobił […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Pawłowski odchodzi z Widzewa „z winy klubu”

Wojciech Pawłowski rozwiązał kontrakt z Widzewem Łódź, o czym poinformował w enigmatycznym wpisie na Twitterze. Drodzy. Nie jestem juz zawodnikiem Widzewa. Formalnie rozwiązałem kontrakt z winy klubu. Obecnie szukam dla siebie nowego miejsca do życia, a za Widzew ściskam kciuki w walce o awans! Póki piłka w grze, jest szansa… Dzięki za wszystko! Wy, kibice, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Thomas Mueller: – Lewy, nie zatrzymuj się!

Przy ilu golach Roberta Lewdowskiego asystował Thomas Mueller? Przy naprawdę, ale to naprawdę wielu, trudno to zliczyć, teraz to też właściwie drugorzędne. Robert Lewandowski wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972, a jego kompan z ataku Bayernu w ładnych słowach postanowił mu pogratulować.  Filmiki z gratulacjami zebrała oficjalna strona Bayernu. Zaczyna się właśnie od Thomasa […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021