post Jakub Olkiewicz

Opublikowane 21.03.2020 09:53 przez

Jakub Olkiewicz

Byliśmy świadomi, że koronawirus poza bardzo konkretnymi skutkami dla zdrowia Polaków, dla ich poczucia bezpieczeństwa, a z czasem i dla ich finansów będzie wywoływał bardzo silne spory wywołane zatrzymaniem działania szeregu instytucji. W piłce nożnej jak dotąd większość bitw odwleka się na bliżej nieokreślony termin, ale koszykówka walczy już na całego. Zapraszamy do naszej relacji live, w której jak zwykle będziemy na bieżąco informować o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie, przede wszystkim pod kątem sportu, ale nie tylko. Bądźcie z nami!

15:57

Jeszcze dzisiaj nie polecaliśmy – jeśli macie chwilę wolnego (wiemy, że macie!) wczoraj na Kanale Sportowym w formule Hejt Parku spotkali się Michał Pol oraz Jarosław Królewski. Dużo trudnych słów, wiele trafnych spostrzeżeń oraz tradycyjne prośby o ściszenie odbiornika. Zapraszamy!

15:21

Białoruś. Promyk nadziei dla nas wszystkich, nawet gdy pierwszego dnia ligi wchodzą dwa mecze po kursach 11,00.

15:09

Izolacja. Właśnie tak to powinno wyglądać.

14:59

Porozmawialiśmy z Piotrem Piotrowiczem, nasz znajomy ze Szwecji, który działa tam jako trener młodzieży. Całą rozmowę znajdziecie W TYM MIEJSCU, wnioski niewesołe – Szwecja nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Albo po prostu uznaje, że „co ma być, to będzie”.

Życie w Szwecji toczy się tak, jakby nic się nie działo. Może najpierw skupię się na piłce nożnej. Wszystkie grupy młodzieżowe normalnie trenują, w niższych ligach też nie ma zaleceń, żeby nie trenować. Zabroniono zgromadzeń powyżej pięciuset osób, zamknięte są gimnazja i szkoły wyższe. Start zarówno Allsvenskan jak i Superettan został odroczony, mówi się o powrocie na koniec maja, natomiast trzecia liga i niższe nie odwołały jeszcze rozgrywek. Odbywają się sparingi, mecze pucharowe.

Ogólne zalecenia są takie, żeby być ostrożnym, ale jak porównać z tym, co dzieje się w Polsce, to tutejsze podejście jest całkowicie lekceważące. W Polsce najważniejsze osoby w kraju mówią: zostańcie w domach. Tutaj jest na odwrót, starają się raczej tonować emocje, uspokajać, na zasadzie: prowadzić normalne życie. Jest jedno postanowienie: czujesz się chory, zostań w domu.

W konsekwencji każdy działa jak chce. To widać też po szwedzkich klubach. Najwięcej zarażeń jest w Sztokholmie, a tamtejsze kluby podchodzą wedle uznania. Djugarden na razie odwołał treningi, natomiast planuje za tydzień spotkanie w klubie i rozpoczęcie treningów. Hammarby normalnie trenuje, jasno stwierdzili, że skoro rząd nie zakazuje, to nie ma powodu ich odwołać. AIK odwołał zajęcia, ale też tutaj okazało się, że ktoś w drużynie ma koronawirusa. Ale ciekawe, że na kwarantannę odesłano nie wszystkich, a tylko tych, którzy mieli symptomy. Nie chcą też zdradzić który z zawodników był zarażony.

14:50

Przy dyskusji o finansach w Ekstraklasie spokoju nie daje nam jedna rzecz. Właściciele klubów ochoczo wskakują obecnie w buty przedsiębiorców, którzy zatrudniają całą armię ludzi. Dzisiaj w centrum ich zainteresowania zdają się pozostawać sprzątaczki, trenerzy młodzieżowi, skauci oraz fizjoterapeuci. Prezes Lecha, Karol Klimczak, mówi w sport.pl wprost: staram się działać jako odpowiedzialny szef przedsiębiorstwa zatrudniającego 250 osób.

Czy oni wszyscy nie są świadomi, że z tych 250 osób wystarczy urealnić zarobki górnej dziesiątki, by pozostałe 240 przez kryzys przeszło suchą stopą? Ostatnio zastanawialiśmy się nad tymi pakietami pomocowymi ze strony PZPN-u, Ekstraklasy SA czy nawet Ministerstwa Sportu. Te pieniądze, które popłynęłyby wartkim nurtem do klubów, poszłyby na utrzymanie 240 miejsc pracy czy zarobków tej pozostałej dziesiątki, tworzącej pierwszy skład dorosłej drużyny?

Oj, ekspresowo się nasz futbol nauczy, jak powinna wyglądać zdrowa organizacja. Nie pijemy tutaj do Lecha, ale przecież wszyscy pamiętają pierwsze ruchy Legii Warszawa, gdy stanęła pod murem. Nie było to ograniczenia ruchów transferowych, ale pięć zwolnień w akademii – kierownik drużyn juniorskich, analityk, psycholog, dietetyk i jeden z asystentów w drużynie CLJ. Coś czujemy, że cięcia i tak nas wszystkich czekają, ale akurat wśród klubów pierwsze ucierpi te 50 „frontowych” stanowisk, niż najbardziej eksponowani zawodnicy.

14:15

Eryk Mistewicz na Twitterze informuje, że Francja przygotowuje się na przewidywany szczyt epidemii. Wojskowi pomagają w przewożeniu chorych do szpitali w regionach mniej obłożonych, po to by „uwolnić” jak najwięcej łóżek w regionie paryskim. Obrazki z kolejnych państw przypominają nam, jak ważny mamy w tej chwili moment w Polsce. Albo pójdziemy ścieżką maksymalnego spłaszczenia krzywych zachorowań, albo będziemy to wszystko obserwować u siebie. Włochy, Hiszpania, Francja… Ciarki przechodzą na samą myśl, że to my mogliśmy być pierwszym epicentrum. Dzięki bolesnym doświadczeniom z południa i zachodu my sami kupiliśmy trochę czasu.

Pamiętacie, by nie wychodzić z domu i myć ręce? Tak tylko sprawdzamy.

14:09

Nie przeczymy, robiło się trochę nudnawo, więc fajnie, że Zbigniew Boniek nakręca nową porcję ćwiczeń. Tym razem brzuszki.

13:53

Wiadomości z kraju: prezydent Andrzej Duda ma zaplanowane spotkanie z szefową ZUS-u, Gertrudą Uścińską i premierem Mateuszem Morawieckim. Równolegle politycy Porozumienia, wchodzącego w składu rządzącej Zjednoczonej Prawicy, przekonują na swoich profilach, że tylko darowanie składek zusowskich przedsiębiorcom poszkodowanym przez trwającą pandemię pozwoli na zachowanie miejsc pracy.

Zobaczymy, jak to się skończy, ale widać już, że ciężar walki został nieco przeniesiony – nadal walczymy na 100% z wirusem, ale i zaczynamy myśleć o ekonomicznych konsekwencjach. Będziemy informować na bieżąco, bo bez wątpienia branża futbolowa też czeka na dalsze ruchy.

13:33

Ooo, sympatyczne obrazki z Cieszyna, miasta dość niespodziewanie podzielonego przez pandemię. Po polskiej stronie transparent: tęsknię za tobą, Czechu. Dziś odpowiedź z drugiej strony rzeczki: „i ja za tobą, Polaku”.

My w redakcji oczywiście dawno wywiesiliśmy: tęsknię za tobą, Ekstraklaso. 

13:26

13:25

Gazeta Krakowska poinformowała, że piłkarze Wieczystej Kraków nie przerwali treningów, więc… odwiedziła ich policja, by przeliczyć, czy na boisku na pewno nie ma „nielegalnej” liczby osób. W sumie to całkiem interesujące – w niektórych miejscach Europy zakazane są zgromadzenia powyżej 5 osób, u nas na razie ten limit to 50 ludzi w jednym miejscu. Tymczasem Napoli naprawdę chce zacząć treningi, co przy ich kadrze i sztabie wymusza spokojnie zaangażowanie w każdy trening około 50 osób.

Coraz częściej odnosimy wrażenie, że wszystkie działania, które podejmujemy jako Europa powinny być nieco bardziej skoordynowane. Inaczej te tymczasowo przywrócone kontrole na przejściach granicznych mogą z nami pozostać na dłużej.

13:06

Od jakiegoś czasu przepytujemy naszych chłopaków na obczyźnie, wczoraj rozmawialiśmy z Adamem Dźwigałą z Portugalii, wcześniej kontaktowaliśmy się choćby z Łukaszem Gikiewiczem w Jordanii czy Bartkiem Kapustką w Anglii. Dzisiaj zajrzeliśmy do Rumunii, a konkretnie do Grzegorza Sandomierskiego. Cała rozmowa W TYM MIEJSCU.

Jestem na miejscu w Cluj i czekam na rozwój wydarzeń. W zeszły czwartek zapadła decyzja, że liga do 31 marca jest zawieszona. Wcześniej, tuż przed startem kolejki, zdecydowano, że gramy bez kibiców. Zamykaliśmy kolejkę swoim meczem w poniedziałek 9 marca. Trzy dni później okazało się, że już żadnego sportu w Rumunii na razie nie będzie. Na przerwie do końca marca zapewne władze nie poprzestaną, powrót do grania przewidywany jest mniej więcej w połowie maja. A kiedy wrócimy do treningów, nie wiadomo.

Żona i dzieci są z tobą?

Tak, na szczęście przed największym zamieszaniem udało się sprowadzić tutaj rodzinę i jesteśmy teraz razem. Bezpieczniej być ze sobą niż podróżować, więc decyzja była jednoznaczna.

Jak środowisko piłkarskie w Rumunii przyjęło zawieszenie ligi? Panowała jednomyślność?

Trudno mi powiedzieć z całą pewnością, ale dla mnie to słuszna decyzja. Trener Dan Petrescu już od początku zeszłego tygodnia uczulał nas, że musimy spodziewać się takich kroków i jemu samemu trudno teraz mówić o piłce. Nie mogliśmy być zaskoczeni. W czwartek dowiedzieliśmy się o wszystkim zaraz po powrocie z treningu. Niektórzy z kolegów momentalnie zaczęli sprawdzać loty do domów, ale zaraz na grupie dostaliśmy wiadomość, że mamy kategoryczny zakaz opuszczania miasta.

12:58

Jeśli przeoczyliście Stan Futbolu – już jest dostępny z odtworzenia. Najbardziej podobała nam się bardzo optymistyczna końcówka – nawet ludzie, którzy do tej pory miewali sprzeczne interesy, teraz ciągną wszystko w jednym kierunku. Jest szansa, że ten wózek, na którym wszyscy siedzimy, w przyszłości będzie się pchało trochę łatwiej.

12:42

Wojciech Nowicki jeszcze wierzy w to, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w terminie. Cała rozmowa ze sportowcem, który kwalifikację olimpijską ma już dawno za sobą do przeczytania na stronie KIERUNEK TOKIO.

Mieliśmy ruszać na lotnisko i wtedy dostaliśmy informację, że nie możemy lecieć i zostajemy w domu. Następnego dnia pojechaliśmy do ośrodka w Spale. Niestety, tam też potrenowaliśmy ze trzy dni i kazali nam go opuścić, bo będzie zamknięty do odwołania. Czekamy na decyzję. O ile nic się nie zmieni na gorsze, to teoretycznie od końca marca będziemy mogli wrócić do Spały, żeby się tam przygotowywać. Na razie czekamy.

Czyli podszedłeś do tej całej sytuacji ze zrozumieniem?

Po prostu staram się w tym wszystkim zachować spokój. To nie jest zależne ode mnie. Ja też mam ten komfort, że mam minimum i kwalifikację olimpijską. Czekam na rozwój sytuacji i decyzję MKOl na temat tego, czy igrzyska odbędą się w terminie. Na razie, z tego co wiem, tak ma być. Mam też ten komfort, że zdobyłem już medal olimpijski. Mam swoje marzenie, by dołożyć do tego drugi, przypieczętować to, ale jak się nie uda, to trudno, będę żyć dalej. Cieszę się, że osiągnąłem to, co mam. Dla mnie to i tak bardzo dużo. Więc spokojnie. Staram się trenować na tym przeczekaniu, niewiadomej. Po prostu robić co do mnie należy i czekać na rozwój sytuacji. I tak się cieszę, że mogę coś porobić i nie siedzę dwa tygodnie, jak niektórzy moi koledzy, na tyłku w domu, nie mogąc robić nic. To chyba byłoby gorsze.

Na początku wśród niektórych sportowców były takie komentarze, że może państwo podjęło zbyt drastyczne środki. Pojawiała się też opinia, że wirus w ciepłych krajach rozmnaża się gorzej. Patrząc jednak na takie państwa jak Kuwejt, gdzie tych przypadków jest więcej, wydaje się, że te decyzje są jednak słuszne. Bo przede wszystkim liczy się zdrowie.

Oczywiście. Zresztą, co ja mogę powiedzieć? Taka jest decyzja władz. Mieliśmy się dostosować i koniec kropka. Myślę, że to nie jest dla nas aż tak złe, choć zaburza nam przygotowania. Tym bardziej, że to rok olimpijski. Pewnie gdyby to był inny sezon, to wszyscy machnęliby na to ręką. Ale są te igrzyska i wszyscy się stresują. Ja cierpliwie czekam. Robię, co mogę zrobić. Najważniejsze, że jestem zdrowy. Nie ma u mnie żadnych objawów. Zresztą na Podlasiu na razie jest spokój.

12:38

Nigdy wcześniej nie była i nigdy później liga białoruska nie będzie tak popularna.

12:33

W Stanie Futbolu przeszliśmy do tematu rozstrzygnięć w ligach. Wszyscy są raczej zgodni – anulować sezonu nie ma jak, nie ma opcji, żeby nie przyznać Liverpoolowi mistrzostwa. Rozwiązania na górze? Utrzymać dorobek. Rozwiązania na dole? Tutaj zapewne trzeba będzie się zastanowić nad tym, jak skrzywdzić jak najmniejszą liczbę drużyn. Prowadzący Krzysztof Stanowski: zapewne czeka nas przyspieszone powiększenie ligi do 18 drużyn.

12:22

Jarosław Kołakowski zdradza, że docierają do niego informacje o reaktywowaniu ligi włoskiej. Oni poważnie o tym myślą, teraz o powrocie do treningów, a w maju o powrocie do grania. Nawet tam, nawet w takim miejscu! 

Na ten moment Napoli zaplanowało powrót do treningów 25 marca i to jest tzw. potwierdzone info.

12:09

Piękna wypowiedź.

12:05

A tu Zieliński. Forma jest!

12:02

Papszun: Na razie jeszcze nie rozmawialiśmy, na szczęście jesteśmy po 10 marca, ale zbliża się zaraz kolejny dziesiąty… Trzeba być gotowym na wszystko.

 


Fot.FotoPyK

Opublikowane 21.03.2020 09:53 przez

Jakub Olkiewicz

Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tss
tss (@tss)
11 miesięcy temu

Ten burak w fioletowej marynarce ze zdjęcia głównego to kto? Prezes PZKosz?

Suche Info
07.03.2021

Kompromitacja Olympique’u Marsylia. Klub Arka Milika przegrał z czwartoligowcem

Nie posiadamy na to statystycznych dowodów pod ręką, ale tak na nos wydaje się, że nie ma drugiego krajowego pucharu w Europie, gdzie tak często miałyby miejsce małe niespodzianki i wielkie sensacje, jak w Coupe de France. Dzisiaj negatywnymi bohaterami takiej właśnie sensacji zostali gracze Olympique’u Marsylia. Klub Arkadiusza Milika wyleciał z Pucharu Francji po […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Zieliński z dubletem asyst! Skorupski nie dał rady Napoli

Możemy to powiedzieć bez grama kurtuazji: Piotr Zieliński zaliczył standardowy dzień w biurze. Tak, to już pewnego rodzaju codzienność, że w meczach Napoli widzimy Polaka z bramką lub asystą. Rok 2021 jest pod tym względem absolutnie wyjątkowy. Mówimy o życiowej formie, czymś magicznym. „Zielu” na pozycji nr 10 gra jak z nut, co trzeba powiedzieć […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Szymon Marciniak krytykowany za hit ligi greckiej. „Nie było karnego!”

Szymon Marciniak poprowadził dziś szlagier greckiej ekstraklasy. PAOK (3. miejsce w lidze) podjął przed własną publicznością Aris (2. miejsce). Derby Salonik zakończyły się wynikiem 2:2, a polski arbiter znalazł się pod ostrzałem krytyki. Spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg. Goście prowadzili już 2:0, ale w 87 minucie gry PAOK zdobył kontaktowego gola. Następnie, już w doliczonym […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021