post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 21.03.2020 09:53 przez

Jakub Olkiewicz

Byliśmy świadomi, że koronawirus poza bardzo konkretnymi skutkami dla zdrowia Polaków, dla ich poczucia bezpieczeństwa, a z czasem i dla ich finansów będzie wywoływał bardzo silne spory wywołane zatrzymaniem działania szeregu instytucji. W piłce nożnej jak dotąd większość bitw odwleka się na bliżej nieokreślony termin, ale koszykówka walczy już na całego. Zapraszamy do naszej relacji live, w której jak zwykle będziemy na bieżąco informować o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie, przede wszystkim pod kątem sportu, ale nie tylko. Bądźcie z nami!

15:57

Jeszcze dzisiaj nie polecaliśmy – jeśli macie chwilę wolnego (wiemy, że macie!) wczoraj na Kanale Sportowym w formule Hejt Parku spotkali się Michał Pol oraz Jarosław Królewski. Dużo trudnych słów, wiele trafnych spostrzeżeń oraz tradycyjne prośby o ściszenie odbiornika. Zapraszamy!

15:21

Białoruś. Promyk nadziei dla nas wszystkich, nawet gdy pierwszego dnia ligi wchodzą dwa mecze po kursach 11,00.

15:09

Izolacja. Właśnie tak to powinno wyglądać.

14:59

Porozmawialiśmy z Piotrem Piotrowiczem, nasz znajomy ze Szwecji, który działa tam jako trener młodzieży. Całą rozmowę znajdziecie W TYM MIEJSCU, wnioski niewesołe – Szwecja nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Albo po prostu uznaje, że “co ma być, to będzie”.

Życie w Szwecji toczy się tak, jakby nic się nie działo. Może najpierw skupię się na piłce nożnej. Wszystkie grupy młodzieżowe normalnie trenują, w niższych ligach też nie ma zaleceń, żeby nie trenować. Zabroniono zgromadzeń powyżej pięciuset osób, zamknięte są gimnazja i szkoły wyższe. Start zarówno Allsvenskan jak i Superettan został odroczony, mówi się o powrocie na koniec maja, natomiast trzecia liga i niższe nie odwołały jeszcze rozgrywek. Odbywają się sparingi, mecze pucharowe.

Ogólne zalecenia są takie, żeby być ostrożnym, ale jak porównać z tym, co dzieje się w Polsce, to tutejsze podejście jest całkowicie lekceważące. W Polsce najważniejsze osoby w kraju mówią: zostańcie w domach. Tutaj jest na odwrót, starają się raczej tonować emocje, uspokajać, na zasadzie: prowadzić normalne życie. Jest jedno postanowienie: czujesz się chory, zostań w domu.

W konsekwencji każdy działa jak chce. To widać też po szwedzkich klubach. Najwięcej zarażeń jest w Sztokholmie, a tamtejsze kluby podchodzą wedle uznania. Djugarden na razie odwołał treningi, natomiast planuje za tydzień spotkanie w klubie i rozpoczęcie treningów. Hammarby normalnie trenuje, jasno stwierdzili, że skoro rząd nie zakazuje, to nie ma powodu ich odwołać. AIK odwołał zajęcia, ale też tutaj okazało się, że ktoś w drużynie ma koronawirusa. Ale ciekawe, że na kwarantannę odesłano nie wszystkich, a tylko tych, którzy mieli symptomy. Nie chcą też zdradzić który z zawodników był zarażony.

14:50

Przy dyskusji o finansach w Ekstraklasie spokoju nie daje nam jedna rzecz. Właściciele klubów ochoczo wskakują obecnie w buty przedsiębiorców, którzy zatrudniają całą armię ludzi. Dzisiaj w centrum ich zainteresowania zdają się pozostawać sprzątaczki, trenerzy młodzieżowi, skauci oraz fizjoterapeuci. Prezes Lecha, Karol Klimczak, mówi w sport.pl wprost: staram się działać jako odpowiedzialny szef przedsiębiorstwa zatrudniającego 250 osób.

Czy oni wszyscy nie są świadomi, że z tych 250 osób wystarczy urealnić zarobki górnej dziesiątki, by pozostałe 240 przez kryzys przeszło suchą stopą? Ostatnio zastanawialiśmy się nad tymi pakietami pomocowymi ze strony PZPN-u, Ekstraklasy SA czy nawet Ministerstwa Sportu. Te pieniądze, które popłynęłyby wartkim nurtem do klubów, poszłyby na utrzymanie 240 miejsc pracy czy zarobków tej pozostałej dziesiątki, tworzącej pierwszy skład dorosłej drużyny?

Oj, ekspresowo się nasz futbol nauczy, jak powinna wyglądać zdrowa organizacja. Nie pijemy tutaj do Lecha, ale przecież wszyscy pamiętają pierwsze ruchy Legii Warszawa, gdy stanęła pod murem. Nie było to ograniczenia ruchów transferowych, ale pięć zwolnień w akademii – kierownik drużyn juniorskich, analityk, psycholog, dietetyk i jeden z asystentów w drużynie CLJ. Coś czujemy, że cięcia i tak nas wszystkich czekają, ale akurat wśród klubów pierwsze ucierpi te 50 “frontowych” stanowisk, niż najbardziej eksponowani zawodnicy.

14:15

Eryk Mistewicz na Twitterze informuje, że Francja przygotowuje się na przewidywany szczyt epidemii. Wojskowi pomagają w przewożeniu chorych do szpitali w regionach mniej obłożonych, po to by “uwolnić” jak najwięcej łóżek w regionie paryskim. Obrazki z kolejnych państw przypominają nam, jak ważny mamy w tej chwili moment w Polsce. Albo pójdziemy ścieżką maksymalnego spłaszczenia krzywych zachorowań, albo będziemy to wszystko obserwować u siebie. Włochy, Hiszpania, Francja… Ciarki przechodzą na samą myśl, że to my mogliśmy być pierwszym epicentrum. Dzięki bolesnym doświadczeniom z południa i zachodu my sami kupiliśmy trochę czasu.

Pamiętacie, by nie wychodzić z domu i myć ręce? Tak tylko sprawdzamy.

14:09

Nie przeczymy, robiło się trochę nudnawo, więc fajnie, że Zbigniew Boniek nakręca nową porcję ćwiczeń. Tym razem brzuszki.

13:53

Wiadomości z kraju: prezydent Andrzej Duda ma zaplanowane spotkanie z szefową ZUS-u, Gertrudą Uścińską i premierem Mateuszem Morawieckim. Równolegle politycy Porozumienia, wchodzącego w składu rządzącej Zjednoczonej Prawicy, przekonują na swoich profilach, że tylko darowanie składek zusowskich przedsiębiorcom poszkodowanym przez trwającą pandemię pozwoli na zachowanie miejsc pracy.

Zobaczymy, jak to się skończy, ale widać już, że ciężar walki został nieco przeniesiony – nadal walczymy na 100% z wirusem, ale i zaczynamy myśleć o ekonomicznych konsekwencjach. Będziemy informować na bieżąco, bo bez wątpienia branża futbolowa też czeka na dalsze ruchy.

13:33

Ooo, sympatyczne obrazki z Cieszyna, miasta dość niespodziewanie podzielonego przez pandemię. Po polskiej stronie transparent: tęsknię za tobą, Czechu. Dziś odpowiedź z drugiej strony rzeczki: “i ja za tobą, Polaku”.

My w redakcji oczywiście dawno wywiesiliśmy: tęsknię za tobą, Ekstraklaso. 

13:26

13:25

Gazeta Krakowska poinformowała, że piłkarze Wieczystej Kraków nie przerwali treningów, więc… odwiedziła ich policja, by przeliczyć, czy na boisku na pewno nie ma “nielegalnej” liczby osób. W sumie to całkiem interesujące – w niektórych miejscach Europy zakazane są zgromadzenia powyżej 5 osób, u nas na razie ten limit to 50 ludzi w jednym miejscu. Tymczasem Napoli naprawdę chce zacząć treningi, co przy ich kadrze i sztabie wymusza spokojnie zaangażowanie w każdy trening około 50 osób.

Coraz częściej odnosimy wrażenie, że wszystkie działania, które podejmujemy jako Europa powinny być nieco bardziej skoordynowane. Inaczej te tymczasowo przywrócone kontrole na przejściach granicznych mogą z nami pozostać na dłużej.

13:06

Od jakiegoś czasu przepytujemy naszych chłopaków na obczyźnie, wczoraj rozmawialiśmy z Adamem Dźwigałą z Portugalii, wcześniej kontaktowaliśmy się choćby z Łukaszem Gikiewiczem w Jordanii czy Bartkiem Kapustką w Anglii. Dzisiaj zajrzeliśmy do Rumunii, a konkretnie do Grzegorza Sandomierskiego. Cała rozmowa W TYM MIEJSCU.

Jestem na miejscu w Cluj i czekam na rozwój wydarzeń. W zeszły czwartek zapadła decyzja, że liga do 31 marca jest zawieszona. Wcześniej, tuż przed startem kolejki, zdecydowano, że gramy bez kibiców. Zamykaliśmy kolejkę swoim meczem w poniedziałek 9 marca. Trzy dni później okazało się, że już żadnego sportu w Rumunii na razie nie będzie. Na przerwie do końca marca zapewne władze nie poprzestaną, powrót do grania przewidywany jest mniej więcej w połowie maja. A kiedy wrócimy do treningów, nie wiadomo.

Żona i dzieci są z tobą?

Tak, na szczęście przed największym zamieszaniem udało się sprowadzić tutaj rodzinę i jesteśmy teraz razem. Bezpieczniej być ze sobą niż podróżować, więc decyzja była jednoznaczna.

Jak środowisko piłkarskie w Rumunii przyjęło zawieszenie ligi? Panowała jednomyślność?

Trudno mi powiedzieć z całą pewnością, ale dla mnie to słuszna decyzja. Trener Dan Petrescu już od początku zeszłego tygodnia uczulał nas, że musimy spodziewać się takich kroków i jemu samemu trudno teraz mówić o piłce. Nie mogliśmy być zaskoczeni. W czwartek dowiedzieliśmy się o wszystkim zaraz po powrocie z treningu. Niektórzy z kolegów momentalnie zaczęli sprawdzać loty do domów, ale zaraz na grupie dostaliśmy wiadomość, że mamy kategoryczny zakaz opuszczania miasta.

12:58

Jeśli przeoczyliście Stan Futbolu – już jest dostępny z odtworzenia. Najbardziej podobała nam się bardzo optymistyczna końcówka – nawet ludzie, którzy do tej pory miewali sprzeczne interesy, teraz ciągną wszystko w jednym kierunku. Jest szansa, że ten wózek, na którym wszyscy siedzimy, w przyszłości będzie się pchało trochę łatwiej.

12:42

Wojciech Nowicki jeszcze wierzy w to, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w terminie. Cała rozmowa ze sportowcem, który kwalifikację olimpijską ma już dawno za sobą do przeczytania na stronie KIERUNEK TOKIO.

Mieliśmy ruszać na lotnisko i wtedy dostaliśmy informację, że nie możemy lecieć i zostajemy w domu. Następnego dnia pojechaliśmy do ośrodka w Spale. Niestety, tam też potrenowaliśmy ze trzy dni i kazali nam go opuścić, bo będzie zamknięty do odwołania. Czekamy na decyzję. O ile nic się nie zmieni na gorsze, to teoretycznie od końca marca będziemy mogli wrócić do Spały, żeby się tam przygotowywać. Na razie czekamy.

Czyli podszedłeś do tej całej sytuacji ze zrozumieniem?

Po prostu staram się w tym wszystkim zachować spokój. To nie jest zależne ode mnie. Ja też mam ten komfort, że mam minimum i kwalifikację olimpijską. Czekam na rozwój sytuacji i decyzję MKOl na temat tego, czy igrzyska odbędą się w terminie. Na razie, z tego co wiem, tak ma być. Mam też ten komfort, że zdobyłem już medal olimpijski. Mam swoje marzenie, by dołożyć do tego drugi, przypieczętować to, ale jak się nie uda, to trudno, będę żyć dalej. Cieszę się, że osiągnąłem to, co mam. Dla mnie to i tak bardzo dużo. Więc spokojnie. Staram się trenować na tym przeczekaniu, niewiadomej. Po prostu robić co do mnie należy i czekać na rozwój sytuacji. I tak się cieszę, że mogę coś porobić i nie siedzę dwa tygodnie, jak niektórzy moi koledzy, na tyłku w domu, nie mogąc robić nic. To chyba byłoby gorsze.

Na początku wśród niektórych sportowców były takie komentarze, że może państwo podjęło zbyt drastyczne środki. Pojawiała się też opinia, że wirus w ciepłych krajach rozmnaża się gorzej. Patrząc jednak na takie państwa jak Kuwejt, gdzie tych przypadków jest więcej, wydaje się, że te decyzje są jednak słuszne. Bo przede wszystkim liczy się zdrowie.

Oczywiście. Zresztą, co ja mogę powiedzieć? Taka jest decyzja władz. Mieliśmy się dostosować i koniec kropka. Myślę, że to nie jest dla nas aż tak złe, choć zaburza nam przygotowania. Tym bardziej, że to rok olimpijski. Pewnie gdyby to był inny sezon, to wszyscy machnęliby na to ręką. Ale są te igrzyska i wszyscy się stresują. Ja cierpliwie czekam. Robię, co mogę zrobić. Najważniejsze, że jestem zdrowy. Nie ma u mnie żadnych objawów. Zresztą na Podlasiu na razie jest spokój.

12:38

Nigdy wcześniej nie była i nigdy później liga białoruska nie będzie tak popularna.

12:33

W Stanie Futbolu przeszliśmy do tematu rozstrzygnięć w ligach. Wszyscy są raczej zgodni – anulować sezonu nie ma jak, nie ma opcji, żeby nie przyznać Liverpoolowi mistrzostwa. Rozwiązania na górze? Utrzymać dorobek. Rozwiązania na dole? Tutaj zapewne trzeba będzie się zastanowić nad tym, jak skrzywdzić jak najmniejszą liczbę drużyn. Prowadzący Krzysztof Stanowski: zapewne czeka nas przyspieszone powiększenie ligi do 18 drużyn.

12:22

Jarosław Kołakowski zdradza, że docierają do niego informacje o reaktywowaniu ligi włoskiej. Oni poważnie o tym myślą, teraz o powrocie do treningów, a w maju o powrocie do grania. Nawet tam, nawet w takim miejscu! 

Na ten moment Napoli zaplanowało powrót do treningów 25 marca i to jest tzw. potwierdzone info.

12:09

Piękna wypowiedź.

12:05

A tu Zieliński. Forma jest!

12:02

Papszun: Na razie jeszcze nie rozmawialiśmy, na szczęście jesteśmy po 10 marca, ale zbliża się zaraz kolejny dziesiąty… Trzeba być gotowym na wszystko.

 


Fot.FotoPyK

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 21.03.2020 09:53 przez

Jakub Olkiewicz

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Live
01.06.2021

LIVE: Rosja to jednak zawsze Rosja. Na nich!

Tak, mecz towarzyski. Przegląd kadr, nie ma Roberta Lewandowskiego, nie ma Piotra Zielińskiego, ofensywa wygląda jak casting na dublerów. Ale kurczę, to jest mecz reprezentacji Polski. W dodatku jest to mecz reprezentacji Polski z Rosją. Chcemy dzisiaj zobaczyć kolejny krok do przodu w stosunku do tego paździerzu, który oferował nam schyłkowy Brzęczek. Chcemy obejrzeć dobry […]
01.06.2021
Live
29.05.2021

LIVE: CHELSEA WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!

To jest ten dzień. To są te rozgrywki. Ten wieczór, ten wielki mecz, który pozwoli jednej z angielskich drużyn na stałe przejść do historii. Liga Mistrzów, nawet jeśli w tym sezonie przeżyła pewne bombardowanie związane z reformami oraz zapowiadaną Superligą – to nadal bodaj najbardziej elitarne, najbardziej prestiżowe piłkarskie rozgrywki świata. Poza tym – czy […]
29.05.2021
Live
26.05.2021

LIVE: Emery jest WIELKI, Villarreal wygrał Ligę Europy!

Zapraszamy do śledzenia relacji live z finału Ligi Europy w Gdańsku. Mamy nadzieję, że mecz nie skończy się wynikiem 0:0, jak do tej pory każde starcie Villarrealu z Manchesterem United. Ale nie będziemy obserwować tylko wydarzeń na boisku, bo mamy swojego korespondenta na stadionie. Zapodamy czasami jakieś zakulisowe smaczki, będziemy wrzucać fajne fotki. Bądźcie z […]
26.05.2021
Live
09.05.2021

LIVE: Legia znów zanudziła

Tylko dwa mecze Ekstraklasy w niedzielę? Dawaj więcej, trzy, piętnaście, grajmy cały dzień. Ale tak poważnie – dzisiaj dostaniemy dwie dawki Ekstraklasy. Ze szczepionkami trzeba czekać miesiąc między jedną dawką, a drugą – my dzisiaj będziemy mieli jakieś pół godziny przerwy. Ale dobra, do konkretów. Najpierw walka o puchary. Warta podejmuje gości z Wrocławia. A […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Felietony i blogi
17.06.2021

Zasiać i zebrać, czyli czego moglibyśmy się poduczyć od Włochów (7)

Mnie też to nęciło. Zobaczcie, Włosi w środku kryzysu swojej reprezentacji, gdy niemiłosiernie męczyli się z Polakami u siebie, stawiają twardo na Roberto Manciniego, na jego pomysł na grę, na jego wybory personalne. Rozwijają się, udoskonalają schematy, wypracowują zgranie, szlifują niedoskonałości. Tymczasem Polskę przejmuje Jerzy Brzęczek, debiutujący zresztą właśnie meczem z Włochami. Marnujemy czas, zwlekamy […]
17.06.2021
Felietony i blogi
16.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (6)

“Wreszcie normalność” – wzdychamy raz za razem przy najróżniejszych okazjach. Rok temu – gdy piłkarze wybiegli na pierwsze treningi. W lutym, gdy skończył się lockdown dla amatorskiej piłki nożnej i można było pełną piersią oddychać na trawiastych boiskach. Parę tygodni temu, gdy wróciliśmy na stadiony. Później, gdy wróciliśmy do knajp. Natomiast to nadal były trochę […]
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

Kiedy jesteś na Euro, a potem już nie | Dwaj zgryźliwi tetrycy #21

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, spotkali się wczoraj w pubie, obejrzeli mecz, po czym przez bitą godzinę narzekali na ceny ropy, bezrobocie, powrót rosyjskich dążeń imperialistycznych, te szmelcowate nowe telewizory, które się psują od razu po upływie gwarancji, i oczywiście na Roberta Lewandowskiego. Co łączy mecz ze Słowacją i elastico Marchwińskiego […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

A może tak po prostu musi być? (5)

Ćwierć wieku kibicowania ŁKS-owi Łódź nauczyło mnie kibicowskiego pragmatyzmu. Najlepiej, najbardziej rozsądnie, a często też – po prostu najbardziej trafnie jest założyć, że będzie fatalnie, tragicznie, bez jakiegokolwiek promyczka nadziei. Jedziesz sobie na wyjazd do ostatniej drużyny tabeli i przyjmujesz, że prawdopodobnie przegramy przynajmniej trzema golami. A tu cyk, ledwo-ledwo 0:1, można właściwie taki wynik […]
15.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tss
tss (@tss)
1 rok temu

Ten burak w fioletowej marynarce ze zdjęcia głównego to kto? Prezes PZKosz?

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021