post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 03.03.2020 22:12 przez

Krzysztof Stanowski

Przepraszam wszystkich rozczarowanych. Wprawdzie to przeprosiny nieszczere, ale przyzwyczaiłem się, że ilekroć ktokolwiek zmienia wygląd strony głównej – do której czytelnik zdążył się przyzwyczaić – to w pierwszej fazie wywołuje to reakcje negatywne, nawoływania do kroku wstecz, wycofania się z błędnej decyzji i przeprosin właśnie. Sam tak reaguję w przypadku innych stron, więc rozumiem doskonale!

No to przepraszam, ale tak na niby. Bo w rzeczywistości jestem przekonany, że wykonaliśmy ruch, jaki wykonać musieliśmy. Liczba treści, które produkujemy i liczba nowych inicjatyw, które uruchamiamy, wymusiła na nas tę decyzję. Liczę, że z czasem przyzwyczaicie się do nowego wyglądu, innych komentarzy (jednak przekonałem się, że w sensie rozwiązań do komentowania Facebook umarł lub jest w stanie śpiączki), innej nawigacji. Strona główna została podzielona na działy, których kolejność będzie się zmieniać, w zależni od aktualnych wydarzeń i dziennego zapotrzebowania. Na przykład w czasie igrzysk olimpijskich to pewnie „Kierunek Tokio” będzie na samej górze, a w piątki podbijemy wyżej dział bukmacherski, który jest dla nas niezwykle ważny z biznesowego punktu widzenia.

Dużo się dzieje i dużo się jeszcze będzie dziać. Zapewne nie umknęło waszej uwadze, że odpalony został Kanał Sportowy, w którym oprócz ewidentnych lokomotyw w postaci Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola, także my – małe żuczki z Weszło – mamy swoją robotę do wykonania. Kanał ten zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, które wielu szyderców wyśmiewało, już zrewolucjonizował rynek mediów sportowych w Polsce, a przecież to dopiero pierwsze kroki po starcie (dość spektakularnym starcie – 100 tysięcy subskrypcji z miejsca – ale ciągle tylko starcie). Czytam czasami komentarze na Wirtualnych Mediach, gdzie do komentarzy anonimowi „branżowi eksperci” przenieśli swoje dyskusje ze stołówek i przerw na papierosa. Wbrew waszym przewidywaniom, drodzy koledzy, nikt nigdzie na kolanach wracać nie będzie, a Kanał nie zbankrutuje do końca roku, ale jak się ładnie postaracie, to może was zatrudni, ha!

Gdzieś tam mamy jeszcze uśpiony serwis motoryzacyjny Wjechało, za którego relaunch musimy się zabrać w 2020 roku, jak już wszystko inne się uspokoi. Zaraz będzie emisja udziałów w KTS Weszło, co też wymagać będzie sporego zaangażowania (podpisaliśmy list intencyjny, wkrótce przedstawiamy stronę dedykowaną emisji). Cóż, zmęczony jestem, mam listę spraw do załatwienia, które czekają w kilkudniowej kolejce, ale jak mówi stare powiedzenie: odpoczniemy w grobie. Czyli oby nie za szybko!

*

Oprócz zmęczenia – nie tyle fizycznego, co psychicznego, przede wszystkim wynikającego ze świadomości listy spraw do załatwienia – jest oczywista ekscytacja. Wprawdzie nie jestem jedną z tych osób, które chodzą w podskokach, klepią innych po plecach i mówią, że będzie zajebiście, ale gdzieś tam wewnętrznie człowiek czuje, że obrany kierunek jest odpowiedni.

Kiedy piszę te słowa, 10 metrów ode mnie trwają testy programu ligowego produkowanego przez Kanał Sportowy. Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak i Łukasz Trałka wraz ze swoim gościem dyskutują o ekstraklasie. Zawsze wychodziłem z założenia, że media potrzebują frontmenów, ale powinny też mieć zdolność kreowania nowych. Nie ma sensu grzać się na robienie zbyt wielu rzeczy w pojedynkę, nie ma sensu świecić gębą dzień w dzień, lepiej budować dobrze rozumiejące się teamy. Mam nadzieję, że Kanał Sportowy zbuduje nowe postaci tego rynku, nawet takie, których lubić nie mieliście zamiaru, ale życie raz jeszcze was zaskoczyło i nie pozostawiło wyboru.

Dzisiaj Kuba Wawrzyniak, w żartach, ale w sumie mógłby też na poważnie, zapytał: – A co wy zrobicie, jak my was wszystkich wygryziemy?

No więc ja wówczas otworzę szampana!

LigaPL – tak sądzę – będzie odebrana bardzo ciepło, mnie trzy razy bardziej interesujące wydają się rozmowy pomiędzy piłkarzami, niż pomiędzy dziennikarzami, zwłaszcza gdy dla owi piłkarze będą traktować program jako swoją własność, swój produkt, swój brand, który chcą budować, rozwijać i na którym chcą docelowo zarabiać.

Jednocześnie chciałem uspokoić wiernych czytelników czy widzów Weszło, że nic nie dzieje się kosztem mojego pierwszego i najważniejszego medialnego dziecka. Osobiście stawiam na rodziny wielodzietne, w których rodzeństwa dorastają wspólnie i się wzajemnie wspierają!

*

Dziennikarka „Przeglądu Sportowego” Iza Koprowiak – którą znam od dawna i której pamiętam to, że… z 15 lat temu uratowała mi życie (obudziła się i krzyknęła akurat w momencie, gdy kierowca samochodu, którym jechaliśmy zasnął i zjechał na przeciwny pas ruchu) – udzieliła wywiadu w „Press”, w którym oskarżyła mojego kolegę o molestowanie seksualne. Spotkało się to z burzą braw i słowami wsparcia ze strony wielu przedstawicieli branży.

Dzisiaj słowo kobiety ma siłę strzału z pistoletu. Zabija zawodowo. Ale egzekucję powinien poprzedzić proces. Za łatwo rzucić coś w przestrzeń publiczną, najlepiej bez podania nazwiska, bo wtedy rzekomy sprawca nie może się bronić (np. poprzez wytoczenie procesu o zniesławienie). Teraz ludzie mnie oznaczają w mediach społecznościowych i chcą bym zabrał głos. No to zabieram: najpierw nazwisko, a potem „sprawdzam”. Bez samosądów.

Ja sobie coś tam posprawdzałem, na ile mogłem. Ustaliłem następujące fakty: cztery osoby wracają z materiału, trzy pod mniejszym lub większym wpływem alkoholu (ale generalnie pijane) oraz trzeźwy kierowca. Ten kierowca powiedział mi dzisiaj mniej więcej coś takiego: – Nie pomyślałbym, że w tym samochodzie miało miejsce molestowanie seksualne. Oczywiście nie widziałem wszystkiego, bo prowadziłem samochód i patrzyłem do przodu, ale z mojej perspektywy wyglądało to tak: on pijany, usypiał i pokładał się na niej, dodatkowo obrażał ją w brzydki sposób, ona go odepchnęła, bo to nic miłego, jak się pijany pokłada i kazała mu spierdalać, a on ją znowu zwyzywał bardzo nieprzyjemnie i po chamsku, od szmat. Z mojej perspektywy to nie było molestowanie, tylko pijacki bełkot.

Dzień później „przepraszam”, „spoko”, jeszcze raz „przepraszam”, jeszcze raz „ok”. Później lata współpracy, zupełnie zwyczajnej.

2016, 2017, 2018, 2019, 2020… Nagle się okazuje, że z punktu widzenia tej dziewczyny to nie był tylko pijacki bełkot, tylko jednak molestowanie. Nie chcę tego bagatelizować, ona ma swoją wrażliwość i swoje wspomnienia. Ale jednak zanim ktoś zostanie wyrzucony poza nawias branży, należałoby przedstawić pełny obraz sytuacji. Czym innym jest zarzut o buractwo czy chamstwo, a czym innym dyskwalifikujący zarzut o molestowanie. Trzeba sprawdzić, jak było naprawdę, wypytać wszystkie strony, przeprowadzić jakieś postępowanie dowodowe. Czy jednak nie? Czy jednak cel-pal?

Gdy mężczyźni kłócą się po pijaku i wyzywają od najgorszych to nikogo to nie rusza, gdy robi to mężczyzna wobec kobiety… Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest miłe, to nie jest fajne, nie należy tego akceptować, ale o ile (o ile!) nie doszło do molestowania, to nie popadajmy w paranoję. Jedzie dwójka młodych ludzi samochodem – on pod wpływem alkoholu i ona pod wpływem alkoholu. Padają chamskie słowa. I tyle? Może tyle. Może wcale nie tyle, może było coś więcej?

Czy w tej, czy w każdej innej sprawie jestem za tym, by zarzuty skazujące na śmierć zawodową należało uprawdopodobnić. I na to czekam. Na nic więcej.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 318
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jimi pif-paf
Jimi pif-paf

Ostatni raz Stanowski napisał dobry artykuł w 1979r. A ta nowa strona to jest circus i skandaloza.

Dr. Górne 3%
Dr. Górne 3%

Jako że ludzi głupich jest więcej niż mądrych. Nie każdy należy do górnych 3%. Więc dolne 97% kretynów na tak wspaniały wpis daje łapkę w dół. Myśląc że jest to łapka w górę jak na youtube.

Leny
Leny

+Dr.Gamoń Pompowany
he he he ale do tych 3% oczywiscie sam sie zakwalikowałes?Bynajmniej otoczenie? Gratuluje skromności.
PS. Niezły z Ciebie pajac 🙂

Masiek
Masiek

Z takim zastosowaniem „bynajmniej” Ty bynajmniej się nie zalaples

Tomasz Hajto
Tomasz Hajto

To są te detale.

Wymiotowalem
Wymiotowalem

Tomek, daj szluga!

DimebaG
DimebaG

Tomku patrz jak jedziesz !

Wuja Dinowicz
Wuja Dinowicz

Tomasz, że tobie tak nikt nie krzyknął jak Iza…

Heniek
Heniek

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😉

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Brakuje działu mniodek chuj Boguś krul

Heniek
Heniek

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😀

Ewaryst
Ewaryst

zaraz wyłączą, żadne eldorado nie trwa wiecznie

mmm
mmm

nie wyłączą bo to sie nie spina biznesowo. raz algorytmy lepiej pozycjonują strone, dwa rosną statystyki działań unikalnych odbiorców co = lepszy hajs z reklam

kyuss
kyuss

Ewaryst ? Będziesz w Gdańsku ?

Jakn
Jakn

No nie wierzę. Komentarze na Weszło wracają?

Grzegorz B
Grzegorz B

Wraca kur#a mienso! I podszywki 🙂 ktos pamięta jeszcze podszywki? 🙂

Grzegorz
Grzegorz

ja już jestem tak stary ;)) Szalenie ważne, jest aby komentarze wróciły.

Dr Stefan
Dr Stefan

Te podszywki to ja bardzo dobrze znam.

Tak Było
Tak Było

To były czasy,nie zapomnę ich nigdy

qdlaty81
qdlaty81

Nawet pod Janko byla podszewka

Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl
Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl

Jak coś wraca po kilku latach to znaczy, że liczba odwiedzin spadła.

Orest Lenczyk
Orest Lenczyk

Panie redaktorze Kwaśniak proszę mi tu nie orestować.

Pyton Wlodara
Pyton Wlodara

Co tam u Ciebie Kwaśniak słychać, żyjesz jeszcze?

nieobiektywny
nieobiektywny

Janeczko, tylko Ciebie tu brakuje!

JesusChristPose
JesusChristPose

Janko Buszewska wróć! Brakuje mi Twoich ćwierćinteligenckich wynurzeń wierszem białym…

art
art

niech go poda do sądu, bo na razie to się odezwały „autorytety” twitterowe i szczują

dla molestowania nie ma przebacz, ale równie gorsze jest wpierdalanie kogoś pod pretekstem molestowania

skttr
skttr

równie gorsze, coś tutaj logicznie nie pasuje.

zuy_pan
zuy_pan

No tak, bo złapanie za kolano da się udowodnić w sądzie. Nikt nie mówi, że koleś powinien za to iść do więzienia, ale współpracownicy i szczególnie współpracowniczki, powinny wiedzieć, że na typa trzeba uważać.

Stefan
Stefan

Ja te pijackie eskapady znam bardzo dobrze.

Arjbest
Arjbest

Nareszcie! Nareszcie Weszło wygląda dobrze. Idźcie tą drogą!
O takie Weszło! nic nie robiłem.

Ssa Pento
Ssa Pento

Nie ma za co przepraszać bo tamta wersja weszło to był koszmar, totalny chaos, brak przejrzystości, znalezienie czegoś konkretnego graniczyło z cudem. A jak nowa to się okaże z czasem.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Witam. Super, że komentarze wróciły. Czyżby moja skromna osoba miała w tym jakiś udział?

Gniotek
Gniotek

Nie sondzem.

Patryk
Patryk

żodyn

Marek
Marek

moda z USA przychodzi do PL. Tak jak z ks. Jankowskim. Dopiero jak zmarł niektórzy przypomnieli sobie ze coś tam 20 lat temu było. Ale jak żył to te same osoby chętnie brały udział w imprezach finansowanych przez ów nieboszczyka.

Mądry
Mądry

OWEGO nieboszczyka, gamoniu.

Papierz
Papierz

Nie zesraj sie

Eryk
Eryk

Co ty porównujesz? Jankowski to był pedofil, który krzywdził dzieci pajacu

Staszek Levy
Staszek Levy

Komentarzowe eldorado nie będzie miało końca?

Józef Wojciechowski
Józef Wojciechowski

Ostatni raz komentowałem na weszło w 1979 r.

blender
blender

no i super, onet tez zrezygnowal z tradycyjnych komentow i duzo traci, a wy poszliscie po rozum do glowy

Stanislav Levy
Stanislav Levy

Kompletnie pijany bełkocze „sprawdzam”

Bartosz Frankowski
Bartosz Frankowski

Jaki nowy wygląd? Ja tam nic nie zauważyłem.

nutrien
nutrien

A ten kolega to Włodarczyk prawda ?

Igorek
Igorek

Prawda

Karol Kwardys
Karol Kwardys

Krzysztof… wielki szacun! Tak jak na TT mam napisane. Czekam na emisję akcji! 😉 Powodzenie w każdym „projekcie”

PIO
PIO

W komentarzach dajcie najpierw kciuk w górę, a potem w dół wzorem YouTube. Tam się to sprawdziło, a tu jest mylące.

peniu
peniu

Czy ciemny motyw nowej strony jest w planach?

kucharinho
kucharinho

Polecam dodatek DarkReader do chrome 🙂

Zenek
Zenek

Pięknie. Baby sobie za dużo uzurpują. Wystarczy zagrać ofiarę

Mateja
Mateja

Zenek ty wracoj do disco

Pss
Pss

hehehe, naprawdę moge komentować 🙂
Supcio 🙂
Strona na plus

Wielbuond
Wielbuond

Troszkę mnie zmiany zaskoczyły. Artykuł dobry. Co do zarzutów molestowania. No comment. Pewnie prawdy się nie dowiemy. Aczkolwiek czuję jakąś małą gierkę polityczną w tym

BongRa
BongRa

A co ma polityka do tego? To wewnętrzna sprawa nazistów z Axel Springer

Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski

Ostatni raz molestowałem koleżankę w 1979

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa

Bardzo się cieszę, że wróciły komentarze.
Od razu przyjemniej będzie dyskutować na tematy piłki nożnej.

nieobiektywny
nieobiektywny

I nie tylko…

JesusChristPose
JesusChristPose

mnie interesują najbardziej wszelkie inne komentarze niż o piłce nożnej 😀

Robert
Robert

A ja się cieszę że nie muszę mieć FB aby komentować. W końcu. Druga sprawa. Jeśli coś stoi w miejscu to się nie rozwija. Także gratulacje za odwagę i nowe pomysły. Po trzecie malkontentów jak znam życie nie zabraknie…. Każdy ma prawo rozwijać swój projekt po swojemu. Jak się komuś nie podoba to wiadomo…

Jefrey
Jefrey

Babka Giovanne Elbera była Polka!!!

ŁUKASZ
ŁUKASZ

Kopernik była kobietom

Travis
Travis

No nareszcie! Normalność powróciła!

Abadd0n
Abadd0n

A mi się nowy layout podoba 😉

Staszek Levy
Staszek Levy

Czy nowe komentarze oznaczają powrót pewnego czeskiego miłośnika denaturatu z mieszkania socjalnego?

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn

Tak jest! Wreszcie nie będzie mi tu brakować zęba! Normalni ludzie się cieszą, a hejterzy cali w ekskrementach.

Astek
Astek

S

Jan
Jan

Na TT niektóre często dobrze poinformowane osoby kreślą jednak obraz (człowieka i szerzej całej branży) wskazujący na większy problem niż jednorazowa pijacka chamska akcja.

Aczytoważne
Aczytoważne

Wygląd mega spoko – na spory plus. Do dopracowania komentarze,bo coś nie zgrało (grafik i betatesterzy powinni dostać po uszach) – ikonki kopiowania i flaga są przykryte przez tekst. Do tego słabe dostosowanie pod mobile – kliknąłem flagę to wyskoczyła chumrka,której połowa była niewidoczna. Irytuje baner z weszło FM. No i podawanie maila przy pisaniu jako gość? W ogóle co do komentarzy – nie rozważaliście disqus?

kucharinho
kucharinho

Dajcie jakieś dobre pasty o Staszku

raad
raad

Strona fajna, komentarze spoko. Kiedyś pod wpływem Pana tekstu wyłączyłem adblocka na stronach, które często odwiedzam i mam nadzieję, że błąd w relacjach LIVE kiedy był wklejany czyiś twitt został poprawiony. Pzdr

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn

Poprzedni wygląd niby nie był najgorszy, ale brakowało mi zęba.

Bazyli Bułgarobójca
Bazyli Bułgarobójca

Z okazji powrotu komentarz na Weszło w pewnym bloku socjalnym w Ołomuńcu polał się dzisiaj wieczorek Błękit Paryża. Czy pijacki terror powróci?

nieobiektywny
nieobiektywny

Produkcja ,,Ducha Puszczy” też ruszyła ze wzmożoną parą.

keke
keke

test

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Doberek.

Janko Buszewska
Janko Buszewska

Witaj i ratuj Scyzory przed upadkiem i niemieckim kapitałem 😉

Mądry
Mądry

A tak w ogóle gdzie Trybuna? A jeżeli zlikwidowana, to teksty z niej zostały wyrzucone?

Takanobu
Takanobu

Trybuna poszła się kochać.

Stanislav L.
Stanislav L.

19 czerwca 2013, od wczesnych godzin porannych trwa akcja ”przebudzenie czeskiego lisa” . Celem akcji jest utworzenie niezależnej dzielnicy z czeskimi władzami we Wrocławiu na terenie o którym powszechnie się mówi ”mały ołomuniec” . Stanislav, Zdenek, Hvast i Svoboda ubrani są w jednolite dresy Sigmy Ołomuniec a na rękach mają opaski z czeską flagą .Pomagają im Mietek i Mirek z opaskami ”polski batalion pomocniczy” 6 osobowa banda uzbrojona w brzeszczoty, młotki,obcęgi i kije chodzi po rewirze zrywając tabliczki z polskimi nazwami ulic a w ich miejsce wstawiając poświęcone czechosłowackim komunistom jak Ladislav Adamec czy Karol Śliwka. Zatrzymywane są pojedyńcze osoby którym zabierane są dowody osobiste . Na najbliższy posterunek straży miejskiej podrzucone zostaje pismo z żądaniami oddania w czeskie ręce pewnego obszaru , pełnej autonomii i opuszczenia z niego polskiej administracji publicznej. Nowa dzielnica nazywać się ma ”Nowy Ołomuniec” . Na murach zaczynają pojawiać się wrogo brzmiące hasła skierowane do polskiej ludności oraz hasła sławiące autonomię czeskiego nowego Ołomuńca. Czy Pijacki Terror nie posuwa się już przypadkiem za daleko ?

szymon
szymon

Molestowanie nie, ale cham ,burak .Taki gość pewnie widział w dzieciństwie jak ojciec traktował matkę i tak został wychowany. Więcej bym Pana nie zaprosił i tyle

Mateusz Klich
Mateusz Klich

To takie typowo polskie…

chloniak
chloniak

Raczej … światowe

justyna
justyna

Pijany to można usprawiedliwić.Kurwa ale brednie.Okradł to zapewne pijacki wybryk a jak zabił po pijaku to co ? Wypadek ?

Kenny V
Kenny V

I can’t understand anything, but it’s my favorite website 😀

PanPindol
PanPindol

Pamiętajcie o swoich Siusiakach.

Kondredd
Kondredd

Zmiana layoutu strony, wydawałoby się idealna okazja do poprawienia wreszcie koszmarnych grafik pomeczowych. Ale po co…

Michael
Michael

Bronisz kumpla, ale fakty są takie, że dojeżdzał dziewczynę z pracy najebany(WTF?), po powrocie z jakiegoś wydarzenia. Gdybym ja lub nie wiem, 99% osób pracujących na codzień w innych branżach odjebał taką akcję to byłbym na wyjeździe z roboty. Tu nie ma co moralizować tylko wypierdolić huja z tej pracy na zbity pysk. A jako osobę jednak publiczną, być może z branży. Co do procesu – tak, może go założyć ale Tomaszek, bo z tego co widać, odjebał grbuą akcję i może się nie zgadzać z wymiarem kary.

Michał
Michał

Ale jakie fakty, przecież nie wiesz jak było? Znasz tylko wersję jednej strony. Uważaj co piszesz.

Riczi
Riczi

Gdyby we mnie pizgała bezpodstawnie laska, to bym się do tego próbował odnieść. Póki co cisza. Trochę chujnia po ponad 24 godzinach. Nie wiemy jak było, ale naturalnym odruchem jest bronienie swojego dobrego imienia.

Michał
Michał

Ale kto ma się do tego odnieść? Nie podała nazwiska, to nikt się sam nie będzie wychylał.

Michael
Michael

O czym przyjacielu mi tu piszesz, przecież Stano sam opisał przebieg sytuacji. Jasnym jest, że za takie zachowanie w normalnych warunkach idzie artykuł 52 chyba, że nie wyjdzie poza firmę lub decydentów. A co do tego, czy nie wiem jak było? Ok, niech poszkodowany się odniesie.

justyna
justyna

Pijany to może według stana.Debil.

chloniak
chloniak

Po czterech latach…

dexmark
dexmark

Po 4 latach zabolało ją kolano

Kikkhull
Kikkhull

Całkiem dobra zmiana 🙂

Oliver Neuville
Oliver Neuville

Brawo Kurwa!

pioter
pioter

No ale mogliście jednak zostawić czarną czcionkę, a nie taką poszarzałą. Przez to obecnie kontrast jest słabszy i czyta się gorzej.

Kokoloko
Kokoloko

Dokładnie to chciałem pisać. Myślałem że może to wina tego wiosennego słońca, ale jak widać nie tylko ja to zauważyłem 🙂

smoku86
smoku86

Wszystko spoko, ale kto daje taką biel na stronie w czasach, gdy wszyscy idą w tryb ciemny? To oślepia.

Papierz
Papierz

Zmniejsz jasność ekranu. Książki nadal drukuje sie na białym papierze, a powiedzenie „czarno na białym” też nie wzięło się z niczego.

justyna
justyna

ale jest czarna czcionka

Blitzen
Blitzen

A nie jak był pijany to spoko, nic się nie stało. Kurwa jakie to było słabe. Ale Tomeczek pewnie jest dumny i wysłał DMa z podziękowaniami

justyna
justyna
Weszło
01.04.2020

Uchwała Ekstraklasy ma zagwarantować piłkarzom gwarancję otrzymywania pensji

– Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że kluby mogą przetrwać miesiąc, dwa, pół roku w najlepszych przypadkach, ale my naprawdę nie wiemy, jak dalej rozwijać się będzie sytuacja. Nie wiemy, jak dalej rozprzestrzeniał się będzie wirus i co zdarzy się nie tylko w niedalekiej przyszłości, ale też w tej dalszej. Koszty klubów zostały na stałym poziomie, […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

„Wisła zyskała fundament na przyszłość. Wartość naszych akcji znacznie wzrosła”

– Z mojego punktu widzenia, jeśli chodzi o Spółkę Akcyjną, której jestem szefem, to jest to przełomowe. Udało się pozyskać, w ramach bardzo korzystnej umowy, aktywo, które jest bezwzględnie fundamentem budowania klubu w przyszłości. Prawo do nazwy Wisła Kraków. Prawo do historycznego loga, do którego wszyscy są przywiązani. To kluczowe pod kątem budowy drużyny, budowy […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Pomysł: 19 zespołów w Ekstraklasie od nowego sezonu. To chyba miałoby sens

Niektórzy wierzą, że Ekstraklasa jednak dojedzie w jakiś sposób do końca rozgrywek, ale wiara to jedno, a przygotowania i scenariusze to drugie. Trzeba być gotowym na wszystko: i na pozytywne wieści z wirusowego placu boju, i na te negatywne. A co za tym idzie w mniej optymistycznym przypadku – na zakończenie ligi i pomyślenie, jak […]
01.04.2020
Anglia
01.04.2020

QUIZ. Wszyscy reprezentanci w XXI wieku

Zapraszamy na kolejną zabawę. Tym razem quiz nie jest naszego autorstwa, ale na platformie Sporcle znaleźliśmy bardzo fajne zestawienie, więc postanowiliśmy podpromować dobrą robotę – ktoś zadał sobie dużo trudu i policzył minuty wszystkich reprezentantów Polski z XXI wieku. Co ważne – uzbierane TYLKO W MECZACH O PUNKTY, więc odpadają wszyscy kadrowicze wyprodukowani przez niepoważne […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Nikt nie chce być tym prezesem, który gasi w klubie światło

Nie mamy wątpliwości, że żaden klub na całym świecie nie może powiedzieć, iż nie straci na kryzysie gospodarczym związanym z wybuchem epidemii koronawirusa. Inna sprawa, że organizacje można podzielić na te lepiej i na te gorzej przygotowane na czas wielkiego kryzysu. GKS Bełchatów stanowczo zalicza się do tej drugiej grupy. I bez pandemii znajdował się […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Arka na skraju bankructwa

— Nastawiam się na najgorsze. Kilka dni przed wstrzymaniem rozgrywek ekstraklasy mieliśmy spotkanie z prezesem i dyrektorami. Prezes powiedział otwarcie, że jeśli nie znajdzie się nowy właściciel, grozi nam bankructwo. Dodał, że prowadzone są rozmowy z kandydatem, ale ostatecznie tamten inwestor zrezygnował — mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Michał Nalepa, pomocnik i jeden z […]
01.04.2020
Kanał Sportowy
31.03.2020

Zebranie Zarządu – LIVE charytatywny Kanału Sportowego

Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, Michał Pol i Krzysztof Stanowski zapraszają na ZEBRANIE ZARZĄDU – czyli charytatywny LIVE z donejtami i telefonami do studia!
31.03.2020
Inne sporty
31.03.2020

Już niedługo w twoim domu… Chicago Bulls Michaela Jordana

Jesteś dzieckiem lat dziewięćdziesiątych? Tęsknisz za czasami, kiedy koszykówka wzbudzała w tobie wielką ekscytację? Chcesz przekonać swoje nadaktywne dziecko, które nie potrafi usiedzieć w miejscu, aby wreszcie zostało w domu? A może po prostu przepadasz za sportem, tym najwyższego sortu? Jeśli na którekolwiek z wymienionych wyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco, to chyba mamy coś dla ciebie… […]
31.03.2020
Hiszpania
31.03.2020

W Barcelonie kryzys podczas kryzysu. O co chodziło?

W Barcelonie wiosny bywają gorące. Pogoda to jedno, piłka to drugie. Nie dość, że śródziemnomorski klimat sprzyja przyjemnej aurze, to jeszcze na wiosnę piłkarze Dumy Katalonii rok w rok, od wielu lat, rozgrywają najważniejsze mecze i zdobywają najważniejsze trofea. Jakoś w tym marcowym okresie zazwyczaj to wszystko się rozpoczyna. Tym razem też jest gorąco, ale […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

QUIZ. Kto zasiedział się w Ekstraklasie?

Kilka dni temu spodobał wam się quiz, w którym musieliście wymienić obcokrajowców z największą liczbą goli w Ekstraklasie, więc dziś postanowiliśmy pójść krok dalej. Tym razem waszym zadaniem jest wymienienie zagranicznych graczy, którzy w naszej lidze zagrali przynajmniej 100 razy. Jasne, zazwyczaj było tak, że jeśli ktoś był dobry, to szybko stąd czmychał, ale trochę […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

„W Siedlcach mówiono, że jest dziwny. A on po prostu więcej trenował”

Pół roku w Pogoni Siedlce. Rok w Podbeskidziu. Powołanie do reprezentacji Michniewicza tuż przed samym Euro, debiut na turnieju, potem tylko jeden opuszczony mecz w Ekstraklasie po transferze do Śląska. Kariera Przemysława Płachety pędzi bardzo szybko, być może jeszcze szybciej niż on na boisku – cztery z dziesięciu czołowych sprintów w sezonie 19/20 są jego […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Kondycja zamknięta w areszcie domowym

Wracamy do gry! Liga startuje! Otwórzmy stadiony, wypełnijmy trybuny i zacznijmy igrzyska. Ale zaraz. Możemy? Tak bez przygotowania? Nawet nie z marszu, a prosto z kanapy? Słyszymy coraz to nowsze terminy powrotu do gry w piłkę i choć wiemy, że ci, którzy podają daty w promieniu najbliższych kilku tygodni mocno fantazjują, to zadajemy jedno pytanie. […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

„Odpowiadam na wszystkie kłamstwa”, czyli Kaszowski odpowiada na list Kałuży

Dzieje się w Gliwicach. Ustalmy chronologię.  26 marca, czwartek – dostajemy informację, że Piast zwalnia część pracowników działu administracyjnego, a w tym nazywanego legendą klubu Jarosława Kaszowskiego.  28 marca, sobota – publikujemy wywiad z Jarosławem Kaszowskim, w którym przedstawia szczegóły zwolnienia z Piasta i ostro krytykuje władze klubu – „Prezes Żelem nie lubi ludzi. Nigdy […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Ekstraklasa apeluje do PZPN: pozwólcie obciąć pensje

„Ekstraklasa S.A. w imieniu 16 klubów uczestniczących w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwróciła się do PZPN o pilne przyjęcie przez zarząd Związku uchwały w sprawie zasad zmniejszenia wynagrodzeń zawodników” – czytamy na stronie ekstraklasa.org. Co to oznacza? Cóż, wygląda na to, że – w najwyższym skrócie – rozpoczyna się kolejna odsłona wojenki między klubami i związkiem. […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Niemcy wychodzą przed szereg: Bundesliga chce wystartować od maja

Większość światowych lig powoli godzi się z tym, że prawdopodobnie nie uda się dokończyć rozgrywek do 30 czerwca. Bardziej niż o planach ewentualnego powrotu myśli się o tym, jak sprawiedliwie rozstrzygnąć przerwany sezon. Z tego schematu wyłamują się Niemcy. Dziś odbyła się konferencja prasowa z Christianem Seifertem, prezesem DFL, niemieckiej federacji, na której ogłoszono istotne […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Sytuacja nie jest łatwa dla kogokolwiek. Jeśli dalej tak będzie, liczba firm, które padną porazi skalą, jakiej za naszego życia nie zaznaliśmy. Pospinanie budżetu – na każdym poziomie: domu, zakładu pracy, całego państwa – stanie się niezwykle trudne i chyba wszyscy musimy pogodzić się z myślą, że coś się na pewien czas skończyło. Potem oczywiście […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Jak obniżać pensje? Zagłębie Sosnowiec przykładem dla innych klubów

Powiększa się grono pierwszoligowców, którzy zdecydowali się na obniżki wynagrodzeń. Do Miedzi Legnica i Warty Poznań dołączyło dziś Zagłębie Sosnowiec. Dlaczego wyróżniamy akurat ten klub? Bo przedstawił on najbardziej rozsądny i sprawiedliwy sposób na cięcia, jaki widzieliśmy. Pensje obniżono proporcjonalnie do ich wysokości, a w przypadku najmłodszych oraz pracowników administracji, cięć nie będzie wcale. Marcin […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Trenerzy reprezentacji obniżają swoje pensje o połowę

Obniżki, obniżki, obniżki. Nie wszyscy się kłócą, nie wszyscy się dziwią, niektórzy podchodzą do sytuacji z pełnym zrozumieniem. Dzisiaj zapadła decyzja, że trenerzy reprezentacji narodowych – z Jerzym Brzęczkiem i jego sztabem na czele – przez następne cztery miesiące (za kwiecień, maj, czerwiec i lipiec) będą otrzymywać mniejsze wynagrodzenie, niektórzy mniejsze nawet o połowę. Co […]
31.03.2020