post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 03.03.2020 22:12 przez

Krzysztof Stanowski

Przepraszam wszystkich rozczarowanych. Wprawdzie to przeprosiny nieszczere, ale przyzwyczaiłem się, że ilekroć ktokolwiek zmienia wygląd strony głównej – do której czytelnik zdążył się przyzwyczaić – to w pierwszej fazie wywołuje to reakcje negatywne, nawoływania do kroku wstecz, wycofania się z błędnej decyzji i przeprosin właśnie. Sam tak reaguję w przypadku innych stron, więc rozumiem doskonale!

No to przepraszam, ale tak na niby. Bo w rzeczywistości jestem przekonany, że wykonaliśmy ruch, jaki wykonać musieliśmy. Liczba treści, które produkujemy i liczba nowych inicjatyw, które uruchamiamy, wymusiła na nas tę decyzję. Liczę, że z czasem przyzwyczaicie się do nowego wyglądu, innych komentarzy (jednak przekonałem się, że w sensie rozwiązań do komentowania Facebook umarł lub jest w stanie śpiączki), innej nawigacji. Strona główna została podzielona na działy, których kolejność będzie się zmieniać, w zależni od aktualnych wydarzeń i dziennego zapotrzebowania. Na przykład w czasie igrzysk olimpijskich to pewnie „Kierunek Tokio” będzie na samej górze, a w piątki podbijemy wyżej dział bukmacherski, który jest dla nas niezwykle ważny z biznesowego punktu widzenia.

Dużo się dzieje i dużo się jeszcze będzie dziać. Zapewne nie umknęło waszej uwadze, że odpalony został Kanał Sportowy, w którym oprócz ewidentnych lokomotyw w postaci Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola, także my – małe żuczki z Weszło – mamy swoją robotę do wykonania. Kanał ten zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, które wielu szyderców wyśmiewało, już zrewolucjonizował rynek mediów sportowych w Polsce, a przecież to dopiero pierwsze kroki po starcie (dość spektakularnym starcie – 100 tysięcy subskrypcji z miejsca – ale ciągle tylko starcie). Czytam czasami komentarze na Wirtualnych Mediach, gdzie do komentarzy anonimowi „branżowi eksperci” przenieśli swoje dyskusje ze stołówek i przerw na papierosa. Wbrew waszym przewidywaniom, drodzy koledzy, nikt nigdzie na kolanach wracać nie będzie, a Kanał nie zbankrutuje do końca roku, ale jak się ładnie postaracie, to może was zatrudni, ha!

Gdzieś tam mamy jeszcze uśpiony serwis motoryzacyjny Wjechało, za którego relaunch musimy się zabrać w 2020 roku, jak już wszystko inne się uspokoi. Zaraz będzie emisja udziałów w KTS Weszło, co też wymagać będzie sporego zaangażowania (podpisaliśmy list intencyjny, wkrótce przedstawiamy stronę dedykowaną emisji). Cóż, zmęczony jestem, mam listę spraw do załatwienia, które czekają w kilkudniowej kolejce, ale jak mówi stare powiedzenie: odpoczniemy w grobie. Czyli oby nie za szybko!

*

Oprócz zmęczenia – nie tyle fizycznego, co psychicznego, przede wszystkim wynikającego ze świadomości listy spraw do załatwienia – jest oczywista ekscytacja. Wprawdzie nie jestem jedną z tych osób, które chodzą w podskokach, klepią innych po plecach i mówią, że będzie zajebiście, ale gdzieś tam wewnętrznie człowiek czuje, że obrany kierunek jest odpowiedni.

Kiedy piszę te słowa, 10 metrów ode mnie trwają testy programu ligowego produkowanego przez Kanał Sportowy. Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak i Łukasz Trałka wraz ze swoim gościem dyskutują o ekstraklasie. Zawsze wychodziłem z założenia, że media potrzebują frontmenów, ale powinny też mieć zdolność kreowania nowych. Nie ma sensu grzać się na robienie zbyt wielu rzeczy w pojedynkę, nie ma sensu świecić gębą dzień w dzień, lepiej budować dobrze rozumiejące się teamy. Mam nadzieję, że Kanał Sportowy zbuduje nowe postaci tego rynku, nawet takie, których lubić nie mieliście zamiaru, ale życie raz jeszcze was zaskoczyło i nie pozostawiło wyboru.

Dzisiaj Kuba Wawrzyniak, w żartach, ale w sumie mógłby też na poważnie, zapytał: – A co wy zrobicie, jak my was wszystkich wygryziemy?

No więc ja wówczas otworzę szampana!

LigaPL – tak sądzę – będzie odebrana bardzo ciepło, mnie trzy razy bardziej interesujące wydają się rozmowy pomiędzy piłkarzami, niż pomiędzy dziennikarzami, zwłaszcza gdy dla owi piłkarze będą traktować program jako swoją własność, swój produkt, swój brand, który chcą budować, rozwijać i na którym chcą docelowo zarabiać.

Jednocześnie chciałem uspokoić wiernych czytelników czy widzów Weszło, że nic nie dzieje się kosztem mojego pierwszego i najważniejszego medialnego dziecka. Osobiście stawiam na rodziny wielodzietne, w których rodzeństwa dorastają wspólnie i się wzajemnie wspierają!

*

Dziennikarka „Przeglądu Sportowego” Iza Koprowiak – którą znam od dawna i której pamiętam to, że… z 15 lat temu uratowała mi życie (obudziła się i krzyknęła akurat w momencie, gdy kierowca samochodu, którym jechaliśmy zasnął i zjechał na przeciwny pas ruchu) – udzieliła wywiadu w „Press”, w którym oskarżyła mojego kolegę o molestowanie seksualne. Spotkało się to z burzą braw i słowami wsparcia ze strony wielu przedstawicieli branży.

Dzisiaj słowo kobiety ma siłę strzału z pistoletu. Zabija zawodowo. Ale egzekucję powinien poprzedzić proces. Za łatwo rzucić coś w przestrzeń publiczną, najlepiej bez podania nazwiska, bo wtedy rzekomy sprawca nie może się bronić (np. poprzez wytoczenie procesu o zniesławienie). Teraz ludzie mnie oznaczają w mediach społecznościowych i chcą bym zabrał głos. No to zabieram: najpierw nazwisko, a potem „sprawdzam”. Bez samosądów.

Ja sobie coś tam posprawdzałem, na ile mogłem. Ustaliłem następujące fakty: cztery osoby wracają z materiału, trzy pod mniejszym lub większym wpływem alkoholu (ale generalnie pijane) oraz trzeźwy kierowca. Ten kierowca powiedział mi dzisiaj mniej więcej coś takiego: – Nie pomyślałbym, że w tym samochodzie miało miejsce molestowanie seksualne. Oczywiście nie widziałem wszystkiego, bo prowadziłem samochód i patrzyłem do przodu, ale z mojej perspektywy wyglądało to tak: on pijany, usypiał i pokładał się na niej, dodatkowo obrażał ją w brzydki sposób, ona go odepchnęła, bo to nic miłego, jak się pijany pokłada i kazała mu spierdalać, a on ją znowu zwyzywał bardzo nieprzyjemnie i po chamsku, od szmat. Z mojej perspektywy to nie było molestowanie, tylko pijacki bełkot.

Dzień później „przepraszam”, „spoko”, jeszcze raz „przepraszam”, jeszcze raz „ok”. Później lata współpracy, zupełnie zwyczajnej.

2016, 2017, 2018, 2019, 2020… Nagle się okazuje, że z punktu widzenia tej dziewczyny to nie był tylko pijacki bełkot, tylko jednak molestowanie. Nie chcę tego bagatelizować, ona ma swoją wrażliwość i swoje wspomnienia. Ale jednak zanim ktoś zostanie wyrzucony poza nawias branży, należałoby przedstawić pełny obraz sytuacji. Czym innym jest zarzut o buractwo czy chamstwo, a czym innym dyskwalifikujący zarzut o molestowanie. Trzeba sprawdzić, jak było naprawdę, wypytać wszystkie strony, przeprowadzić jakieś postępowanie dowodowe. Czy jednak nie? Czy jednak cel-pal?

Gdy mężczyźni kłócą się po pijaku i wyzywają od najgorszych to nikogo to nie rusza, gdy robi to mężczyzna wobec kobiety… Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest miłe, to nie jest fajne, nie należy tego akceptować, ale o ile (o ile!) nie doszło do molestowania, to nie popadajmy w paranoję. Jedzie dwójka młodych ludzi samochodem – on pod wpływem alkoholu i ona pod wpływem alkoholu. Padają chamskie słowa. I tyle? Może tyle. Może wcale nie tyle, może było coś więcej?

Czy w tej, czy w każdej innej sprawie jestem za tym, by zarzuty skazujące na śmierć zawodową należało uprawdopodobnić. I na to czekam. Na nic więcej.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 03.03.2020 22:12 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 321
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jimi pif-paf
Jimi pif-paf

Ostatni raz Stanowski napisał dobry artykuł w 1979r. A ta nowa strona to jest circus i skandaloza.

Dr. Górne 3%
Dr. Górne 3%

Jako że ludzi głupich jest więcej niż mądrych. Nie każdy należy do górnych 3%. Więc dolne 97% kretynów na tak wspaniały wpis daje łapkę w dół. Myśląc że jest to łapka w górę jak na youtube.

Leny
Leny

+Dr.Gamoń Pompowany
he he he ale do tych 3% oczywiscie sam sie zakwalikowałes?Bynajmniej otoczenie? Gratuluje skromności.
PS. Niezły z Ciebie pajac 🙂

Masiek
Masiek

Z takim zastosowaniem „bynajmniej” Ty bynajmniej się nie zalaples

Tomasz Hajto
Tomasz Hajto

To są te detale.

Wymiotowalem
Wymiotowalem

Tomek, daj szluga!

DimebaG
DimebaG

Tomku patrz jak jedziesz !

Wuja Dinowicz
Wuja Dinowicz

Tomasz, że tobie tak nikt nie krzyknął jak Iza…

Heniek
Heniek

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😉

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Brakuje działu mniodek chuj Boguś krul

Heniek
Heniek

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😀

Ewaryst
Ewaryst

zaraz wyłączą, żadne eldorado nie trwa wiecznie

mmm
mmm

nie wyłączą bo to sie nie spina biznesowo. raz algorytmy lepiej pozycjonują strone, dwa rosną statystyki działań unikalnych odbiorców co = lepszy hajs z reklam

kyuss
kyuss

Ewaryst ? Będziesz w Gdańsku ?

Jakn
Jakn

No nie wierzę. Komentarze na Weszło wracają?

Grzegorz B
Grzegorz B

Wraca kur#a mienso! I podszywki 🙂 ktos pamięta jeszcze podszywki? 🙂

Grzegorz
Grzegorz

ja już jestem tak stary ;)) Szalenie ważne, jest aby komentarze wróciły.

Dr Stefan
Dr Stefan

Te podszywki to ja bardzo dobrze znam.

Tak Było
Tak Było

To były czasy,nie zapomnę ich nigdy

qdlaty81
qdlaty81

Nawet pod Janko byla podszewka

Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl
Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl

Jak coś wraca po kilku latach to znaczy, że liczba odwiedzin spadła.

Orest Lenczyk
Orest Lenczyk

Panie redaktorze Kwaśniak proszę mi tu nie orestować.

Pyton Wlodara
Pyton Wlodara

Co tam u Ciebie Kwaśniak słychać, żyjesz jeszcze?

nieobiektywny
nieobiektywny

Janeczko, tylko Ciebie tu brakuje!

JesusChristPose
JesusChristPose

Janko Buszewska wróć! Brakuje mi Twoich ćwierćinteligenckich wynurzeń wierszem białym…

art
art

niech go poda do sądu, bo na razie to się odezwały „autorytety” twitterowe i szczują

dla molestowania nie ma przebacz, ale równie gorsze jest wpierdalanie kogoś pod pretekstem molestowania

skttr
skttr

równie gorsze, coś tutaj logicznie nie pasuje.

zuy_pan
zuy_pan

No tak, bo złapanie za kolano da się udowodnić w sądzie. Nikt nie mówi, że koleś powinien za to iść do więzienia, ale współpracownicy i szczególnie współpracowniczki, powinny wiedzieć, że na typa trzeba uważać.

Stefan
Stefan

Ja te pijackie eskapady znam bardzo dobrze.

Arjbest
Arjbest

Nareszcie! Nareszcie Weszło wygląda dobrze. Idźcie tą drogą!
O takie Weszło! nic nie robiłem.

Ssa Pento
Ssa Pento

Nie ma za co przepraszać bo tamta wersja weszło to był koszmar, totalny chaos, brak przejrzystości, znalezienie czegoś konkretnego graniczyło z cudem. A jak nowa to się okaże z czasem.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Witam. Super, że komentarze wróciły. Czyżby moja skromna osoba miała w tym jakiś udział?

Gniotek
Gniotek

Nie sondzem.

Patryk
Patryk

żodyn

Marek
Marek

moda z USA przychodzi do PL. Tak jak z ks. Jankowskim. Dopiero jak zmarł niektórzy przypomnieli sobie ze coś tam 20 lat temu było. Ale jak żył to te same osoby chętnie brały udział w imprezach finansowanych przez ów nieboszczyka.

Mądry
Mądry

OWEGO nieboszczyka, gamoniu.

Papierz
Papierz

Nie zesraj sie

Eryk
Eryk

Co ty porównujesz? Jankowski to był pedofil, który krzywdził dzieci pajacu

Staszek Levy
Staszek Levy

Komentarzowe eldorado nie będzie miało końca?

Józef Wojciechowski
Józef Wojciechowski

Ostatni raz komentowałem na weszło w 1979 r.

blender
blender

no i super, onet tez zrezygnowal z tradycyjnych komentow i duzo traci, a wy poszliscie po rozum do glowy

Stanislav Levy
Stanislav Levy

Kompletnie pijany bełkocze „sprawdzam”

Bartosz Frankowski
Bartosz Frankowski

Jaki nowy wygląd? Ja tam nic nie zauważyłem.

nutrien
nutrien

A ten kolega to Włodarczyk prawda ?

Igorek
Igorek

Prawda

Karol Kwardys
Karol Kwardys

Krzysztof… wielki szacun! Tak jak na TT mam napisane. Czekam na emisję akcji! 😉 Powodzenie w każdym „projekcie”

PIO
PIO

W komentarzach dajcie najpierw kciuk w górę, a potem w dół wzorem YouTube. Tam się to sprawdziło, a tu jest mylące.

peniu
peniu

Czy ciemny motyw nowej strony jest w planach?

kucharinho
kucharinho

Polecam dodatek DarkReader do chrome 🙂

Zenek
Zenek

Pięknie. Baby sobie za dużo uzurpują. Wystarczy zagrać ofiarę

Mateja
Mateja

Zenek ty wracoj do disco

Pss
Pss

hehehe, naprawdę moge komentować 🙂
Supcio 🙂
Strona na plus

Wielbuond
Wielbuond

Troszkę mnie zmiany zaskoczyły. Artykuł dobry. Co do zarzutów molestowania. No comment. Pewnie prawdy się nie dowiemy. Aczkolwiek czuję jakąś małą gierkę polityczną w tym

BongRa
BongRa

A co ma polityka do tego? To wewnętrzna sprawa nazistów z Axel Springer

Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski

Ostatni raz molestowałem koleżankę w 1979

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa

Bardzo się cieszę, że wróciły komentarze.
Od razu przyjemniej będzie dyskutować na tematy piłki nożnej.

nieobiektywny
nieobiektywny

I nie tylko…

JesusChristPose
JesusChristPose

mnie interesują najbardziej wszelkie inne komentarze niż o piłce nożnej 😀

Robert
Robert

A ja się cieszę że nie muszę mieć FB aby komentować. W końcu. Druga sprawa. Jeśli coś stoi w miejscu to się nie rozwija. Także gratulacje za odwagę i nowe pomysły. Po trzecie malkontentów jak znam życie nie zabraknie…. Każdy ma prawo rozwijać swój projekt po swojemu. Jak się komuś nie podoba to wiadomo…

Jefrey
Jefrey

Babka Giovanne Elbera była Polka!!!

ŁUKASZ
ŁUKASZ

Kopernik była kobietom

Travis
Travis

No nareszcie! Normalność powróciła!

Abadd0n
Abadd0n

A mi się nowy layout podoba 😉

Staszek Levy
Staszek Levy

Czy nowe komentarze oznaczają powrót pewnego czeskiego miłośnika denaturatu z mieszkania socjalnego?

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn

Tak jest! Wreszcie nie będzie mi tu brakować zęba! Normalni ludzie się cieszą, a hejterzy cali w ekskrementach.

Astek
Astek

S

Jan
Jan

Na TT niektóre często dobrze poinformowane osoby kreślą jednak obraz (człowieka i szerzej całej branży) wskazujący na większy problem niż jednorazowa pijacka chamska akcja.

Aczytoważne
Aczytoważne

Wygląd mega spoko – na spory plus. Do dopracowania komentarze,bo coś nie zgrało (grafik i betatesterzy powinni dostać po uszach) – ikonki kopiowania i flaga są przykryte przez tekst. Do tego słabe dostosowanie pod mobile – kliknąłem flagę to wyskoczyła chumrka,której połowa była niewidoczna. Irytuje baner z weszło FM. No i podawanie maila przy pisaniu jako gość? W ogóle co do komentarzy – nie rozważaliście disqus?

kucharinho
kucharinho

Dajcie jakieś dobre pasty o Staszku

raad
raad

Strona fajna, komentarze spoko. Kiedyś pod wpływem Pana tekstu wyłączyłem adblocka na stronach, które często odwiedzam i mam nadzieję, że błąd w relacjach LIVE kiedy był wklejany czyiś twitt został poprawiony. Pzdr

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn

Poprzedni wygląd niby nie był najgorszy, ale brakowało mi zęba.

Bazyli Bułgarobójca
Bazyli Bułgarobójca

Z okazji powrotu komentarz na Weszło w pewnym bloku socjalnym w Ołomuńcu polał się dzisiaj wieczorek Błękit Paryża. Czy pijacki terror powróci?

nieobiektywny
nieobiektywny

Produkcja ,,Ducha Puszczy” też ruszyła ze wzmożoną parą.

keke
keke

test

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Doberek.

Janko Buszewska
Janko Buszewska

Witaj i ratuj Scyzory przed upadkiem i niemieckim kapitałem 😉

Mądry
Mądry

A tak w ogóle gdzie Trybuna? A jeżeli zlikwidowana, to teksty z niej zostały wyrzucone?

Takanobu
Takanobu

Trybuna poszła się kochać.

Stanislav L.
Stanislav L.

19 czerwca 2013, od wczesnych godzin porannych trwa akcja ”przebudzenie czeskiego lisa” . Celem akcji jest utworzenie niezależnej dzielnicy z czeskimi władzami we Wrocławiu na terenie o którym powszechnie się mówi ”mały ołomuniec” . Stanislav, Zdenek, Hvast i Svoboda ubrani są w jednolite dresy Sigmy Ołomuniec a na rękach mają opaski z czeską flagą .Pomagają im Mietek i Mirek z opaskami ”polski batalion pomocniczy” 6 osobowa banda uzbrojona w brzeszczoty, młotki,obcęgi i kije chodzi po rewirze zrywając tabliczki z polskimi nazwami ulic a w ich miejsce wstawiając poświęcone czechosłowackim komunistom jak Ladislav Adamec czy Karol Śliwka. Zatrzymywane są pojedyńcze osoby którym zabierane są dowody osobiste . Na najbliższy posterunek straży miejskiej podrzucone zostaje pismo z żądaniami oddania w czeskie ręce pewnego obszaru , pełnej autonomii i opuszczenia z niego polskiej administracji publicznej. Nowa dzielnica nazywać się ma ”Nowy Ołomuniec” . Na murach zaczynają pojawiać się wrogo brzmiące hasła skierowane do polskiej ludności oraz hasła sławiące autonomię czeskiego nowego Ołomuńca. Czy Pijacki Terror nie posuwa się już przypadkiem za daleko ?

szymon
szymon

Molestowanie nie, ale cham ,burak .Taki gość pewnie widział w dzieciństwie jak ojciec traktował matkę i tak został wychowany. Więcej bym Pana nie zaprosił i tyle

Mateusz Klich
Mateusz Klich

To takie typowo polskie…

chloniak
chloniak

Raczej … światowe

justyna
justyna

Pijany to można usprawiedliwić.Kurwa ale brednie.Okradł to zapewne pijacki wybryk a jak zabił po pijaku to co ? Wypadek ?

Kenny V
Kenny V

I can’t understand anything, but it’s my favorite website 😀

PanPindol
PanPindol

Pamiętajcie o swoich Siusiakach.

janusz biznesu
janusz biznesu

piekny komentarz. piekny.

Kondredd
Kondredd

Zmiana layoutu strony, wydawałoby się idealna okazja do poprawienia wreszcie koszmarnych grafik pomeczowych. Ale po co…

Michael
Michael

Bronisz kumpla, ale fakty są takie, że dojeżdzał dziewczynę z pracy najebany(WTF?), po powrocie z jakiegoś wydarzenia. Gdybym ja lub nie wiem, 99% osób pracujących na codzień w innych branżach odjebał taką akcję to byłbym na wyjeździe z roboty. Tu nie ma co moralizować tylko wypierdolić huja z tej pracy na zbity pysk. A jako osobę jednak publiczną, być może z branży. Co do procesu – tak, może go założyć ale Tomaszek, bo z tego co widać, odjebał grbuą akcję i może się nie zgadzać z wymiarem kary.

Michał
Michał

Ale jakie fakty, przecież nie wiesz jak było? Znasz tylko wersję jednej strony. Uważaj co piszesz.

Riczi
Riczi

Gdyby we mnie pizgała bezpodstawnie laska, to bym się do tego próbował odnieść. Póki co cisza. Trochę chujnia po ponad 24 godzinach. Nie wiemy jak było, ale naturalnym odruchem jest bronienie swojego dobrego imienia.

Michał
Michał

Ale kto ma się do tego odnieść? Nie podała nazwiska, to nikt się sam nie będzie wychylał.

Michael
Michael

O czym przyjacielu mi tu piszesz, przecież Stano sam opisał przebieg sytuacji. Jasnym jest, że za takie zachowanie w normalnych warunkach idzie artykuł 52 chyba, że nie wyjdzie poza firmę lub decydentów. A co do tego, czy nie wiem jak było? Ok, niech poszkodowany się odniesie.

justyna
justyna

Pijany to może według stana.Debil.

chloniak
chloniak

Po czterech latach…

dexmark
dexmark

Po 4 latach zabolało ją kolano

Kikkhull
Kikkhull

Całkiem dobra zmiana 🙂

Oliver Neuville
Oliver Neuville

Brawo Kurwa!

pioter
pioter

No ale mogliście jednak zostawić czarną czcionkę, a nie taką poszarzałą. Przez to obecnie kontrast jest słabszy i czyta się gorzej.

Kokoloko
Kokoloko

Dokładnie to chciałem pisać. Myślałem że może to wina tego wiosennego słońca, ale jak widać nie tylko ja to zauważyłem 🙂

smoku86
smoku86

Wszystko spoko, ale kto daje taką biel na stronie w czasach, gdy wszyscy idą w tryb ciemny? To oślepia.

Papierz
Papierz

Zmniejsz jasność ekranu. Książki nadal drukuje sie na białym papierze, a powiedzenie „czarno na białym” też nie wzięło się z niczego.

justyna
justyna

ale jest czarna czcionka

Blitzen
Blitzen

A nie jak był pijany to spoko, nic się nie stało. Kurwa jakie to było słabe. Ale Tomeczek pewnie jest dumny i wysłał DMa z podziękowaniami

justyna
justyna
Weszło
22.09.2020

„Bielsa uczy: największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich”

– Bielsa wychodzi z założenia, że największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich. Wtedy najłatwiej jest coś zepsuć. Trudniej wtedy spostrzec, że zespół potrzebuje zmian, żeby się rozwijać. Bo przecież jest wciąż wynik. A pewna formuła może się właśnie kończyć i trzeba nie lada geniuszu, by dostrzec ten moment nim będzie […]
22.09.2020
Anglia
21.09.2020

Wilki się nie położyły, ale na Citizens to i tak za mało

Nadspodziewanie dobrze zaprezentował się zespół Wolverhamptonu na tle Manchesteru City. A może raczej wypadałoby napisać – zaskakująco niewielki był opór Citizens przed powstrzymywaniem ataków Wolves. Oczywiście, Manchester City przeważał przez większą część spotkania. Oczywiście, utrzymał również korzystny wynik do 90. minuty. Ale chyba nikt nie przypuszczał po bramce Fodena na 2:0, że gospodarze zdołają jeszcze […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Jagiellonia ściągnęła Piasta na dno

Piast miał się podbudować meczem z Jagiellonią przed starciem z FC Kopenhaga, tymczasem tylko się dobił. Za nami już cztery ligowe kolejki, a gliwicki zespół ciągle czeka na premierowego gola. Na dodatek nie pomógł dziś Frantisek Plach i w efekcie „Jaga” przełamała passę czterech kolejnych porażek z podopiecznymi Waldemara Fornalika. To nie tak, że Piast […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

WESZŁOPOLSCY: MICHNIEWICZ W LEGII WARSZAWA, WIELKI MECZ GÓRNIKA

Powiedzieć, że to gorący dzień w Ekstraklasie, to nic nie powiedzieć. I trzeba przyznać, że termin naszego programu zgrał się idealnie: ledwo Legia ogłosiła Czesława Michniewicza, a wjeżdżają Weszłopolscy w składzie Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek, Paweł Paczul, Adam Sławiński, Szymon Janczyk, Samuel Szczygielski. Jaka będzie ta Legia? Co dalej z Vukoviciem? Kto w szatni Legii […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Michniewicz w Legii, czyli dobry trener zabiera się za pogubiony zespół

Jakkolwiek oceniać decyzję o zwolnieniu Aleksandara Vukovicia z Legii – cóż, stało się, życie musi iść dalej, nowy szkoleniowiec musi przejąć stery. Dariusz Mioduski nigdy nie słynął z logiki przy wybieraniu kolejnych trenerów, bierze ludzi z różnych parafii i myśli: co będzie, to będzie. Tak samo jest teraz. Czesław Michniewicz nie wpasowuje się w jakąkolwiek […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

City zaczynają ligowe granie. Wolves znów popsują im humory?

Manchester City zaczyna sezon później niż reszta, więc już musi gonić rywali. Ale najważniejszą pogonią i tak będzie ta za mistrzowskim tytułem. Przed „The Citizens” inauguracja rozgrywek, w której zmierzą się z Wolverhampton. Czy ekipie Pepa Guardioli uda się zgarnąć trzy punkty? Stawiamy na to, że tak i sprawdzamy, co jeszcze warto wytypować w TOTALbet! […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Trzy lata dreptania w miejscu

Jesienią zawsze zaczyna się szkoła, w knajpach zaczyna się picie, a Legia zaczyna budować wszystko od nowa. Zaczęło się od zwolnienia Jacka Magiery 13 września 2017 roku, gdy uznano, że czas wykonać kolejny krok do przodu. Mieli to zagwarantować chorwaccy czarodzieje, budujący swego czasu potęgę akademii Dinama Zagrzeb. Od września do kwietnia wózek ciągnął Romeo […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Chybione transfery, niejasne powiązania, fatalne wyniki. Co się znów popsuło w Stomilu?

Porażki z Odrą Opole, Widzewem Łódź i ŁKS-em, remis z GKS-em Tychy. Ledwie jeden punkt i okrągłe zero strzelonych bramek po czterech ligowych meczach. No nie udał się Stomilowi Olsztyn start sezonu 2020/21. Z drugiej strony – czy można było oczekiwać czegoś więcej od zespołu, który wzmocnień poszukuje na amatorskim poziomie w Holandii? Dziennikarze portalu […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Na co stać nowy Milan? Zweryfikuje to Łukasz Skorupski

Wyobrażamy sobie lepsze dni w pracy niż konfrontacja ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Ale cóż, taki zawód, że Łukasz Skorupski tydzień w tydzień musi stawać na głowie, żeby ratować ligę dla Bolonii. W nowym sezonie zapewne będzie tak samo, a my bardzo szybko się o tym przekonamy. Bo już w pierwszej kolejce rywalem ekipy Sinisy Mihajlovicia będzie […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Panika czy właściwy krok? Argumenty za i przeciw rozstaniu z Vukoviciem

Aleksandar Vuković zwolniony z Legii Warszawa. To dowód na panikę Dariusza Mioduskiego, czy może wręcz przeciwnie – świadectwo, że prezes klubu widzi, co się dzieje i zwyczajnie ma odwagę właściwie zareagować? Poszukaliśmy argumentów zarówno za pozostaniem Vuko, jak i za rozstaniem z nim. Należało zwolnić Vuko już teraz, czy jednak lepiej było się wstrzymać? Zwolnić. […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Nikogo nie zmieniam, bo nie chciałbym, żeby ktokolwiek zmieniał mnie

Jakie są jego ambicje? Dlaczego nie narzeka? Czego spodziewać się po tym sezonie w wykonaniu Chrobrego Głogów? Czy dobiera zawodników pod kątem charakterologicznym i czy odrzucił kiedykolwiek jakiegoś piłkarza, bo mu w tej kwestii nie odpowiadał? Dlaczego ceni sobie różnorodność? Co spowodowało, że Tomasz Cywka tak dobrze wkomponował się w nowy zespół? Dlaczego nikogo nie […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Mistrzostwo zrobił, w Europie poległ. Recenzujemy pracę Vukovicia

Często, gdy trener dostaje nakaz spakowania walizek, ocena jego pracy jest dość łatwa do sformułowania – widać, gdzie mu poszło, jeszcze mocniej widać, gdzie nie i prosto wystawić notę czy odpowiednie wnioski. Z Vukoviciem jest trochę inaczej, ponieważ szybciutko pokonał drogę z nieba do piekła. Przecież jeszcze dwa miesiące temu świętował mistrzostwo Polski, a dzisiaj, […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Rasak opuszcza Klub Zero. Fotel prezesa zostaje w Płocku!

Prezesi w Klubie Zero zmieniają się jak – nie przymierzając – niegdyś w Śląsku Wrocław. Jeśli czytacie nas regularnie od lat, pewnie znacie założenie tego elitarnego tworu, ale dla wszystkich niezorientowanych szybkie przypomnienie – to klub złożony z zawodników, którzy jeszcze nigdy nie zdobyli gola na najwyższym poziomie ligowym w Polsce. Warunki przyjęcia? Co najmniej […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Dobry na czas wojny, kiepski na czas pokoju. Vuković wyleciał z Legii

W „Ojcu chrzestnym” Michael Corleone w pewnym momencie rezygnuje z Toma Hagena jako consigliere rodziny, uzasadniając, że Tom nie jest doradcą na czas wojny. W Legii Warszawa mamy chyba właśnie do czynienia z odwrotnym procesem. O ile Aleksandar Vuković, temperamentny Serb, którego serce bije w legijnym rytmie, mógł się świetnie sprawdzać jako strażak, gaszący warszawski […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Czy Tomas Huk wreszcie okaże się wzmocnieniem Piasta?

Zastępowanie czołowych zawodników bez większej szkody dla drużyny to ostatnimi czasy specjalność Piasta Gliwice. Waldemar Fornalik po sezonie mistrzowskim potrafił utrzymać zespół w czołówce polskiej ligi, mimo że stracił kilka kluczowych ogniw. Tego lata musi ponownie dokonać tej sztuki, ale początek rozgrywek wskazuje, że na niektórych pozycjach może być z tym problem, szczególnie w tyłach. […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Jagiellonia skorzysta na pucharach Piasta?

Zakończenie ligowego weekendu nie musi być wcale smutne. A kiedy na boisko wychodzą piłkarze Jagiellonii, w której meczach w tym sezonie padło już 13 bramek, na pewno tak nie będzie. W dodatku Jagiellończycy mierzą się z Piastem Gliwice, czyli naszym eksportowym klubem, więc emocje będą gwarantowane. A my spróbujemy coś na tym ugrać w Totolotku! […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Wilczek strzela Brondby, Przybyłko z dubletem, szalony weekend w Championship | STRANIERI

Weekend bez bramek Polaków? Takiego od dawna już nie uznajemy. Do gry wróciły już wszystkie najsilniejsze ligi świata, włącznie z Bundesligą i Serie A, więc na boiskach mamy coraz więcej biało-czerwonych akcentów. Powody do uśmiechu są jednak zwykle takie same, bo każdy się spodziewa, kto błysnął w ten weekend w Europie i na świecie. Niemniej […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

PRASA. Michniewicz bliski poprowadzenia Legii

W poniedziałkowej prasie: Czesław Michniewicz blisko Legii Warszawa, historia Mateusza Klicha prowadząca go do goli w Premier League, pochwały dla Górnika Zabrze, krytyka dla Legii, echa konfliktu Kucharski-Lewandowski. Zapraszamy na prasówkę. PRZEGLĄD SPORTOWY Po 22 latach Górnik Zabrze wygrał na Legii, którą może przejąć trener Czesław Michniewicz. Czarne chmury zbierały się nad Vukoviciem od jakiegoś […]
21.09.2020