post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 03.03.2020 22:12 przez

Krzysztof Stanowski

Przepraszam wszystkich rozczarowanych. Wprawdzie to przeprosiny nieszczere, ale przyzwyczaiłem się, że ilekroć ktokolwiek zmienia wygląd strony głównej – do której czytelnik zdążył się przyzwyczaić – to w pierwszej fazie wywołuje to reakcje negatywne, nawoływania do kroku wstecz, wycofania się z błędnej decyzji i przeprosin właśnie. Sam tak reaguję w przypadku innych stron, więc rozumiem doskonale!

No to przepraszam, ale tak na niby. Bo w rzeczywistości jestem przekonany, że wykonaliśmy ruch, jaki wykonać musieliśmy. Liczba treści, które produkujemy i liczba nowych inicjatyw, które uruchamiamy, wymusiła na nas tę decyzję. Liczę, że z czasem przyzwyczaicie się do nowego wyglądu, innych komentarzy (jednak przekonałem się, że w sensie rozwiązań do komentowania Facebook umarł lub jest w stanie śpiączki), innej nawigacji. Strona główna została podzielona na działy, których kolejność będzie się zmieniać, w zależni od aktualnych wydarzeń i dziennego zapotrzebowania. Na przykład w czasie igrzysk olimpijskich to pewnie „Kierunek Tokio” będzie na samej górze, a w piątki podbijemy wyżej dział bukmacherski, który jest dla nas niezwykle ważny z biznesowego punktu widzenia.

Dużo się dzieje i dużo się jeszcze będzie dziać. Zapewne nie umknęło waszej uwadze, że odpalony został Kanał Sportowy, w którym oprócz ewidentnych lokomotyw w postaci Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola, także my – małe żuczki z Weszło – mamy swoją robotę do wykonania. Kanał ten zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, które wielu szyderców wyśmiewało, już zrewolucjonizował rynek mediów sportowych w Polsce, a przecież to dopiero pierwsze kroki po starcie (dość spektakularnym starcie – 100 tysięcy subskrypcji z miejsca – ale ciągle tylko starcie). Czytam czasami komentarze na Wirtualnych Mediach, gdzie do komentarzy anonimowi „branżowi eksperci” przenieśli swoje dyskusje ze stołówek i przerw na papierosa. Wbrew waszym przewidywaniom, drodzy koledzy, nikt nigdzie na kolanach wracać nie będzie, a Kanał nie zbankrutuje do końca roku, ale jak się ładnie postaracie, to może was zatrudni, ha!

Gdzieś tam mamy jeszcze uśpiony serwis motoryzacyjny Wjechało, za którego relaunch musimy się zabrać w 2020 roku, jak już wszystko inne się uspokoi. Zaraz będzie emisja udziałów w KTS Weszło, co też wymagać będzie sporego zaangażowania (podpisaliśmy list intencyjny, wkrótce przedstawiamy stronę dedykowaną emisji). Cóż, zmęczony jestem, mam listę spraw do załatwienia, które czekają w kilkudniowej kolejce, ale jak mówi stare powiedzenie: odpoczniemy w grobie. Czyli oby nie za szybko!

*

Oprócz zmęczenia – nie tyle fizycznego, co psychicznego, przede wszystkim wynikającego ze świadomości listy spraw do załatwienia – jest oczywista ekscytacja. Wprawdzie nie jestem jedną z tych osób, które chodzą w podskokach, klepią innych po plecach i mówią, że będzie zajebiście, ale gdzieś tam wewnętrznie człowiek czuje, że obrany kierunek jest odpowiedni.

Kiedy piszę te słowa, 10 metrów ode mnie trwają testy programu ligowego produkowanego przez Kanał Sportowy. Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak i Łukasz Trałka wraz ze swoim gościem dyskutują o ekstraklasie. Zawsze wychodziłem z założenia, że media potrzebują frontmenów, ale powinny też mieć zdolność kreowania nowych. Nie ma sensu grzać się na robienie zbyt wielu rzeczy w pojedynkę, nie ma sensu świecić gębą dzień w dzień, lepiej budować dobrze rozumiejące się teamy. Mam nadzieję, że Kanał Sportowy zbuduje nowe postaci tego rynku, nawet takie, których lubić nie mieliście zamiaru, ale życie raz jeszcze was zaskoczyło i nie pozostawiło wyboru.

Dzisiaj Kuba Wawrzyniak, w żartach, ale w sumie mógłby też na poważnie, zapytał: – A co wy zrobicie, jak my was wszystkich wygryziemy?

No więc ja wówczas otworzę szampana!

LigaPL – tak sądzę – będzie odebrana bardzo ciepło, mnie trzy razy bardziej interesujące wydają się rozmowy pomiędzy piłkarzami, niż pomiędzy dziennikarzami, zwłaszcza gdy dla owi piłkarze będą traktować program jako swoją własność, swój produkt, swój brand, który chcą budować, rozwijać i na którym chcą docelowo zarabiać.

Jednocześnie chciałem uspokoić wiernych czytelników czy widzów Weszło, że nic nie dzieje się kosztem mojego pierwszego i najważniejszego medialnego dziecka. Osobiście stawiam na rodziny wielodzietne, w których rodzeństwa dorastają wspólnie i się wzajemnie wspierają!

*

Dziennikarka „Przeglądu Sportowego” Iza Koprowiak – którą znam od dawna i której pamiętam to, że… z 15 lat temu uratowała mi życie (obudziła się i krzyknęła akurat w momencie, gdy kierowca samochodu, którym jechaliśmy zasnął i zjechał na przeciwny pas ruchu) – udzieliła wywiadu w „Press”, w którym oskarżyła mojego kolegę o molestowanie seksualne. Spotkało się to z burzą braw i słowami wsparcia ze strony wielu przedstawicieli branży.

Dzisiaj słowo kobiety ma siłę strzału z pistoletu. Zabija zawodowo. Ale egzekucję powinien poprzedzić proces. Za łatwo rzucić coś w przestrzeń publiczną, najlepiej bez podania nazwiska, bo wtedy rzekomy sprawca nie może się bronić (np. poprzez wytoczenie procesu o zniesławienie). Teraz ludzie mnie oznaczają w mediach społecznościowych i chcą bym zabrał głos. No to zabieram: najpierw nazwisko, a potem „sprawdzam”. Bez samosądów.

Ja sobie coś tam posprawdzałem, na ile mogłem. Ustaliłem następujące fakty: cztery osoby wracają z materiału, trzy pod mniejszym lub większym wpływem alkoholu (ale generalnie pijane) oraz trzeźwy kierowca. Ten kierowca powiedział mi dzisiaj mniej więcej coś takiego: – Nie pomyślałbym, że w tym samochodzie miało miejsce molestowanie seksualne. Oczywiście nie widziałem wszystkiego, bo prowadziłem samochód i patrzyłem do przodu, ale z mojej perspektywy wyglądało to tak: on pijany, usypiał i pokładał się na niej, dodatkowo obrażał ją w brzydki sposób, ona go odepchnęła, bo to nic miłego, jak się pijany pokłada i kazała mu spierdalać, a on ją znowu zwyzywał bardzo nieprzyjemnie i po chamsku, od szmat. Z mojej perspektywy to nie było molestowanie, tylko pijacki bełkot.

Dzień później „przepraszam”, „spoko”, jeszcze raz „przepraszam”, jeszcze raz „ok”. Później lata współpracy, zupełnie zwyczajnej.

2016, 2017, 2018, 2019, 2020… Nagle się okazuje, że z punktu widzenia tej dziewczyny to nie był tylko pijacki bełkot, tylko jednak molestowanie. Nie chcę tego bagatelizować, ona ma swoją wrażliwość i swoje wspomnienia. Ale jednak zanim ktoś zostanie wyrzucony poza nawias branży, należałoby przedstawić pełny obraz sytuacji. Czym innym jest zarzut o buractwo czy chamstwo, a czym innym dyskwalifikujący zarzut o molestowanie. Trzeba sprawdzić, jak było naprawdę, wypytać wszystkie strony, przeprowadzić jakieś postępowanie dowodowe. Czy jednak nie? Czy jednak cel-pal?

Gdy mężczyźni kłócą się po pijaku i wyzywają od najgorszych to nikogo to nie rusza, gdy robi to mężczyzna wobec kobiety… Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest miłe, to nie jest fajne, nie należy tego akceptować, ale o ile (o ile!) nie doszło do molestowania, to nie popadajmy w paranoję. Jedzie dwójka młodych ludzi samochodem – on pod wpływem alkoholu i ona pod wpływem alkoholu. Padają chamskie słowa. I tyle? Może tyle. Może wcale nie tyle, może było coś więcej?

Czy w tej, czy w każdej innej sprawie jestem za tym, by zarzuty skazujące na śmierć zawodową należało uprawdopodobnić. I na to czekam. Na nic więcej.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 03.03.2020 22:12 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 321
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jimi pif-paf
Jimi pif-paf

Ostatni raz Stanowski napisał dobry artykuł w 1979r. A ta nowa strona to jest circus i skandaloza.

Dr. Górne 3%
Dr. Górne 3%

Jako że ludzi głupich jest więcej niż mądrych. Nie każdy należy do górnych 3%. Więc dolne 97% kretynów na tak wspaniały wpis daje łapkę w dół. Myśląc że jest to łapka w górę jak na youtube.

Leny
Leny

+Dr.Gamoń Pompowany
he he he ale do tych 3% oczywiscie sam sie zakwalikowałes?Bynajmniej otoczenie? Gratuluje skromności.
PS. Niezły z Ciebie pajac 🙂

Masiek
Masiek

Z takim zastosowaniem „bynajmniej” Ty bynajmniej się nie zalaples

Tomasz Hajto
Tomasz Hajto

To są te detale.

Wymiotowalem
Wymiotowalem

Tomek, daj szluga!

DimebaG
DimebaG

Tomku patrz jak jedziesz !

Wuja Dinowicz
Wuja Dinowicz

Tomasz, że tobie tak nikt nie krzyknął jak Iza…

Heniek
Heniek

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😉

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Brakuje działu mniodek chuj Boguś krul

Heniek
Heniek

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😀

Ewaryst
Ewaryst

zaraz wyłączą, żadne eldorado nie trwa wiecznie

mmm
mmm

nie wyłączą bo to sie nie spina biznesowo. raz algorytmy lepiej pozycjonują strone, dwa rosną statystyki działań unikalnych odbiorców co = lepszy hajs z reklam

kyuss
kyuss

Ewaryst ? Będziesz w Gdańsku ?

Jakn
Jakn

No nie wierzę. Komentarze na Weszło wracają?

Grzegorz B
Grzegorz B

Wraca kur#a mienso! I podszywki 🙂 ktos pamięta jeszcze podszywki? 🙂

Grzegorz
Grzegorz

ja już jestem tak stary ;)) Szalenie ważne, jest aby komentarze wróciły.

Dr Stefan
Dr Stefan

Te podszywki to ja bardzo dobrze znam.

Tak Było
Tak Było

To były czasy,nie zapomnę ich nigdy

qdlaty81
qdlaty81

Nawet pod Janko byla podszewka

Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl
Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl

Jak coś wraca po kilku latach to znaczy, że liczba odwiedzin spadła.

Orest Lenczyk
Orest Lenczyk

Panie redaktorze Kwaśniak proszę mi tu nie orestować.

Pyton Wlodara
Pyton Wlodara

Co tam u Ciebie Kwaśniak słychać, żyjesz jeszcze?

nieobiektywny
nieobiektywny

Janeczko, tylko Ciebie tu brakuje!

JesusChristPose
JesusChristPose

Janko Buszewska wróć! Brakuje mi Twoich ćwierćinteligenckich wynurzeń wierszem białym…

art
art

niech go poda do sądu, bo na razie to się odezwały „autorytety” twitterowe i szczują

dla molestowania nie ma przebacz, ale równie gorsze jest wpierdalanie kogoś pod pretekstem molestowania

skttr
skttr

równie gorsze, coś tutaj logicznie nie pasuje.

zuy_pan
zuy_pan

No tak, bo złapanie za kolano da się udowodnić w sądzie. Nikt nie mówi, że koleś powinien za to iść do więzienia, ale współpracownicy i szczególnie współpracowniczki, powinny wiedzieć, że na typa trzeba uważać.

Stefan
Stefan

Ja te pijackie eskapady znam bardzo dobrze.

Arjbest
Arjbest

Nareszcie! Nareszcie Weszło wygląda dobrze. Idźcie tą drogą!
O takie Weszło! nic nie robiłem.

Ssa Pento
Ssa Pento

Nie ma za co przepraszać bo tamta wersja weszło to był koszmar, totalny chaos, brak przejrzystości, znalezienie czegoś konkretnego graniczyło z cudem. A jak nowa to się okaże z czasem.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Witam. Super, że komentarze wróciły. Czyżby moja skromna osoba miała w tym jakiś udział?

Gniotek
Gniotek

Nie sondzem.

Patryk
Patryk

żodyn

Marek
Marek

moda z USA przychodzi do PL. Tak jak z ks. Jankowskim. Dopiero jak zmarł niektórzy przypomnieli sobie ze coś tam 20 lat temu było. Ale jak żył to te same osoby chętnie brały udział w imprezach finansowanych przez ów nieboszczyka.

Mądry
Mądry

OWEGO nieboszczyka, gamoniu.

Papierz
Papierz

Nie zesraj sie

Eryk
Eryk

Co ty porównujesz? Jankowski to był pedofil, który krzywdził dzieci pajacu

Staszek Levy
Staszek Levy

Komentarzowe eldorado nie będzie miało końca?

Józef Wojciechowski
Józef Wojciechowski

Ostatni raz komentowałem na weszło w 1979 r.

blender
blender

no i super, onet tez zrezygnowal z tradycyjnych komentow i duzo traci, a wy poszliscie po rozum do glowy

Stanislav Levy
Stanislav Levy

Kompletnie pijany bełkocze „sprawdzam”

Bartosz Frankowski
Bartosz Frankowski

Jaki nowy wygląd? Ja tam nic nie zauważyłem.

nutrien
nutrien

A ten kolega to Włodarczyk prawda ?

Igorek
Igorek

Prawda

Karol Kwardys
Karol Kwardys

Krzysztof… wielki szacun! Tak jak na TT mam napisane. Czekam na emisję akcji! 😉 Powodzenie w każdym „projekcie”

PIO
PIO

W komentarzach dajcie najpierw kciuk w górę, a potem w dół wzorem YouTube. Tam się to sprawdziło, a tu jest mylące.

peniu
peniu

Czy ciemny motyw nowej strony jest w planach?

kucharinho
kucharinho

Polecam dodatek DarkReader do chrome 🙂

Zenek
Zenek

Pięknie. Baby sobie za dużo uzurpują. Wystarczy zagrać ofiarę

Mateja
Mateja

Zenek ty wracoj do disco

Pss
Pss

hehehe, naprawdę moge komentować 🙂
Supcio 🙂
Strona na plus

Wielbuond
Wielbuond

Troszkę mnie zmiany zaskoczyły. Artykuł dobry. Co do zarzutów molestowania. No comment. Pewnie prawdy się nie dowiemy. Aczkolwiek czuję jakąś małą gierkę polityczną w tym

BongRa
BongRa

A co ma polityka do tego? To wewnętrzna sprawa nazistów z Axel Springer

Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski

Ostatni raz molestowałem koleżankę w 1979

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa

Bardzo się cieszę, że wróciły komentarze.
Od razu przyjemniej będzie dyskutować na tematy piłki nożnej.

nieobiektywny
nieobiektywny

I nie tylko…

JesusChristPose
JesusChristPose

mnie interesują najbardziej wszelkie inne komentarze niż o piłce nożnej 😀

Robert
Robert

A ja się cieszę że nie muszę mieć FB aby komentować. W końcu. Druga sprawa. Jeśli coś stoi w miejscu to się nie rozwija. Także gratulacje za odwagę i nowe pomysły. Po trzecie malkontentów jak znam życie nie zabraknie…. Każdy ma prawo rozwijać swój projekt po swojemu. Jak się komuś nie podoba to wiadomo…

Jefrey
Jefrey

Babka Giovanne Elbera była Polka!!!

ŁUKASZ
ŁUKASZ

Kopernik była kobietom

Travis
Travis

No nareszcie! Normalność powróciła!

Abadd0n
Abadd0n

A mi się nowy layout podoba 😉

Staszek Levy
Staszek Levy

Czy nowe komentarze oznaczają powrót pewnego czeskiego miłośnika denaturatu z mieszkania socjalnego?

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn

Tak jest! Wreszcie nie będzie mi tu brakować zęba! Normalni ludzie się cieszą, a hejterzy cali w ekskrementach.

Astek
Astek

S

Jan
Jan

Na TT niektóre często dobrze poinformowane osoby kreślą jednak obraz (człowieka i szerzej całej branży) wskazujący na większy problem niż jednorazowa pijacka chamska akcja.

Aczytoważne
Aczytoważne

Wygląd mega spoko – na spory plus. Do dopracowania komentarze,bo coś nie zgrało (grafik i betatesterzy powinni dostać po uszach) – ikonki kopiowania i flaga są przykryte przez tekst. Do tego słabe dostosowanie pod mobile – kliknąłem flagę to wyskoczyła chumrka,której połowa była niewidoczna. Irytuje baner z weszło FM. No i podawanie maila przy pisaniu jako gość? W ogóle co do komentarzy – nie rozważaliście disqus?

kucharinho
kucharinho

Dajcie jakieś dobre pasty o Staszku

raad
raad

Strona fajna, komentarze spoko. Kiedyś pod wpływem Pana tekstu wyłączyłem adblocka na stronach, które często odwiedzam i mam nadzieję, że błąd w relacjach LIVE kiedy był wklejany czyiś twitt został poprawiony. Pzdr

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn

Poprzedni wygląd niby nie był najgorszy, ale brakowało mi zęba.

Bazyli Bułgarobójca
Bazyli Bułgarobójca

Z okazji powrotu komentarz na Weszło w pewnym bloku socjalnym w Ołomuńcu polał się dzisiaj wieczorek Błękit Paryża. Czy pijacki terror powróci?

nieobiektywny
nieobiektywny

Produkcja ,,Ducha Puszczy” też ruszyła ze wzmożoną parą.

keke
keke

test

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Doberek.

Janko Buszewska
Janko Buszewska

Witaj i ratuj Scyzory przed upadkiem i niemieckim kapitałem 😉

Mądry
Mądry

A tak w ogóle gdzie Trybuna? A jeżeli zlikwidowana, to teksty z niej zostały wyrzucone?

Takanobu
Takanobu

Trybuna poszła się kochać.

Stanislav L.
Stanislav L.

19 czerwca 2013, od wczesnych godzin porannych trwa akcja ”przebudzenie czeskiego lisa” . Celem akcji jest utworzenie niezależnej dzielnicy z czeskimi władzami we Wrocławiu na terenie o którym powszechnie się mówi ”mały ołomuniec” . Stanislav, Zdenek, Hvast i Svoboda ubrani są w jednolite dresy Sigmy Ołomuniec a na rękach mają opaski z czeską flagą .Pomagają im Mietek i Mirek z opaskami ”polski batalion pomocniczy” 6 osobowa banda uzbrojona w brzeszczoty, młotki,obcęgi i kije chodzi po rewirze zrywając tabliczki z polskimi nazwami ulic a w ich miejsce wstawiając poświęcone czechosłowackim komunistom jak Ladislav Adamec czy Karol Śliwka. Zatrzymywane są pojedyńcze osoby którym zabierane są dowody osobiste . Na najbliższy posterunek straży miejskiej podrzucone zostaje pismo z żądaniami oddania w czeskie ręce pewnego obszaru , pełnej autonomii i opuszczenia z niego polskiej administracji publicznej. Nowa dzielnica nazywać się ma ”Nowy Ołomuniec” . Na murach zaczynają pojawiać się wrogo brzmiące hasła skierowane do polskiej ludności oraz hasła sławiące autonomię czeskiego nowego Ołomuńca. Czy Pijacki Terror nie posuwa się już przypadkiem za daleko ?

szymon
szymon

Molestowanie nie, ale cham ,burak .Taki gość pewnie widział w dzieciństwie jak ojciec traktował matkę i tak został wychowany. Więcej bym Pana nie zaprosił i tyle

Mateusz Klich
Mateusz Klich

To takie typowo polskie…

chloniak
chloniak

Raczej … światowe

justyna
justyna

Pijany to można usprawiedliwić.Kurwa ale brednie.Okradł to zapewne pijacki wybryk a jak zabił po pijaku to co ? Wypadek ?

Kenny V
Kenny V

I can’t understand anything, but it’s my favorite website 😀

PanPindol
PanPindol

Pamiętajcie o swoich Siusiakach.

janusz biznesu
janusz biznesu

piekny komentarz. piekny.

Kondredd
Kondredd

Zmiana layoutu strony, wydawałoby się idealna okazja do poprawienia wreszcie koszmarnych grafik pomeczowych. Ale po co…

Michael
Michael

Bronisz kumpla, ale fakty są takie, że dojeżdzał dziewczynę z pracy najebany(WTF?), po powrocie z jakiegoś wydarzenia. Gdybym ja lub nie wiem, 99% osób pracujących na codzień w innych branżach odjebał taką akcję to byłbym na wyjeździe z roboty. Tu nie ma co moralizować tylko wypierdolić huja z tej pracy na zbity pysk. A jako osobę jednak publiczną, być może z branży. Co do procesu – tak, może go założyć ale Tomaszek, bo z tego co widać, odjebał grbuą akcję i może się nie zgadzać z wymiarem kary.

Michał
Michał

Ale jakie fakty, przecież nie wiesz jak było? Znasz tylko wersję jednej strony. Uważaj co piszesz.

Riczi
Riczi

Gdyby we mnie pizgała bezpodstawnie laska, to bym się do tego próbował odnieść. Póki co cisza. Trochę chujnia po ponad 24 godzinach. Nie wiemy jak było, ale naturalnym odruchem jest bronienie swojego dobrego imienia.

Michał
Michał

Ale kto ma się do tego odnieść? Nie podała nazwiska, to nikt się sam nie będzie wychylał.

Michael
Michael

O czym przyjacielu mi tu piszesz, przecież Stano sam opisał przebieg sytuacji. Jasnym jest, że za takie zachowanie w normalnych warunkach idzie artykuł 52 chyba, że nie wyjdzie poza firmę lub decydentów. A co do tego, czy nie wiem jak było? Ok, niech poszkodowany się odniesie.

justyna
justyna

Pijany to może według stana.Debil.

chloniak
chloniak

Po czterech latach…

dexmark
dexmark

Po 4 latach zabolało ją kolano

Kikkhull
Kikkhull

Całkiem dobra zmiana 🙂

Oliver Neuville
Oliver Neuville

Brawo Kurwa!

pioter
pioter

No ale mogliście jednak zostawić czarną czcionkę, a nie taką poszarzałą. Przez to obecnie kontrast jest słabszy i czyta się gorzej.

Kokoloko
Kokoloko

Dokładnie to chciałem pisać. Myślałem że może to wina tego wiosennego słońca, ale jak widać nie tylko ja to zauważyłem 🙂

smoku86
smoku86

Wszystko spoko, ale kto daje taką biel na stronie w czasach, gdy wszyscy idą w tryb ciemny? To oślepia.

Papierz
Papierz

Zmniejsz jasność ekranu. Książki nadal drukuje sie na białym papierze, a powiedzenie „czarno na białym” też nie wzięło się z niczego.

justyna
justyna

ale jest czarna czcionka

Blitzen
Blitzen

A nie jak był pijany to spoko, nic się nie stało. Kurwa jakie to było słabe. Ale Tomeczek pewnie jest dumny i wysłał DMa z podziękowaniami

justyna
justyna
Weszło
09.07.2020

Gdzie diabeł nie może, Bruno z pewnością będzie przydatny

Nawet najbardziej wypasiony rower nie ruszy, dopóki nie zamontuje się w nim łańcucha. Nawet najdoskonalsze danie można schrzanić, jeśli pominie się jeden składnik. Nie wspominając o tym, że najdoskonalszy zespół może stać w miejscu, o ile brakuje w nim lidera. Aż trudno uwierzyć w to, jak nagłą i jak spektakularną odmianę przyniósł Manchesterowi United Bruno […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Hejt Park w dobrym składzie. Dziś z Cezarym Pazurą!

Filmowego tygodnia w Kanale Sportowym ciąg dalszy. We wtorek gościem Tomasz Smokowskiego był Olaf Lubaszenko, dziś do studia wpada Cezary Pazura. Przemagluje go Monika Wądołowska, oczywiście z waszą pomocą, bo taka jest idea Hejt Parku. Start 21, obecność w zasadzie obowiązkowa!  
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Czas na teleturniej! Czy redakcja zna wzór na pole prostokąta?

Takich emocji nie znajdziecie po odpaleniu telewizora. No dobra – znajdziecie. Ale nie na każdym kanale. Tak czy siak zapraszamy na kolejny odcinek naszego teleturnieju, w którym odpowiadamy na pytania luźno związane z Ekstraklasą. Dziś o nagrodę główną, którą było nic, powalczą: Kowal, Roki, Wojtek Piela i Przemek, który wygrał naszą donejtową licytację.  Start 20!
09.07.2020
Włochy
09.07.2020

Żurkowski zaczął łapać minuty. Są powody do optymizmu?

10 minut gry w lidze – tyle czasu otrzymał Szymon Żurkowski od trenera Fiorentiny przed wypożyczeniem do Empoli. Wydawało się, że gorzej być nie może, zwłaszcza po przejściu do klubu występującego w Serie B. A jednak. Przed przerwą w rozgrywkach środkowy pomocnik nie rozegrał w barwach drugoligowca ani jednego ligowego spotkania. Na szczęście ostatnio sytuacja […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Quiz piłkarski. Liga ponad stu reprezentantów. Wymienisz wszystkich?

Jeśli wiesz, który piłkarz Ekstraklasy ponad 20 razy zagrał w reprezentacji Zambii, jeśli kojarzysz biegających po naszych boiskach byłych reprezentantów USA i Portugalii, lub jeśli po prostu od lat śledzisz reprezentację Polski, ten quiz jest dla ciebie. Zdecydowanie! Z tęsknoty za reprezentacyjnym futbolem wynotowaliśmy sobie nazwiska wszystkich piłkarzy Ekstraklasy, którzy mieli okazje zagrać dla narodowych […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Trudna walka Sandecji o ligowy byt. „Trenera Kafarskiego wyeksploatowaliśmy maksymalnie”

Nie musimy wam chyba po raz kolejny powtarzać, jak płaska jest tabela pierwszej ligi. Ale jeśli ktoś się w tym nie orientuje, to powiemy, że nawet niemieckie autostrady nie są tak równe, jak środek ligowej stawki na zapleczu Ekstraklasy. Niesie to za sobą pewne konsekwencje. Na przykład takie, że nie wygrywając pięciu kolejnych spotkań, musisz […]
09.07.2020
Anglia
09.07.2020

Filozof może wreszcie wygrać coś poza nagrodą fair-play

Odkąd istnieje taka dziedzina jak filozofia, jej wybrani przedstawiciele są skazani na mieszkanie w beczkach. To drastyczne uproszczenie, ale pełnienie roli filozofa w dowolnej gałęzi życia to bardzo ciężki kawałek chleba. Szykany, wyśmiewanie, zarzucanie naiwności to tylko te najbardziej popularne spośród kłód pod nogami prawdziwego przedstawiciela tej nauki. Nie inaczej jest z bodaj najbardziej bezkompromisowym […]
09.07.2020
Blogi i felietony
09.07.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

„W Legii nigdy nie jest ani tak dobrze, ani tak źle, jak mówią” – te słowa Aleksandara Vukovicia, rzucone już jakiś czas temu, utwierdziły mnie w przekonaniu, że owszem, można zarzucić „Vuko” to czy owo, ale na pewno nie to, że nie zna DNA prowadzonego przez siebie klubu. Legia w ostatnich czterech meczach zagrała taki […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Lech Poznań i Puchar Polski – od pewnego czasu niedobrana para

19 maja 2009 roku Lech Poznań po zwycięskim golu Sławomira Peszki pokonał Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim i po raz piąty w swojej historii zatriumfował w Pucharze Polski. Rok później „Kolejorz” – już pod wodzą Jacka Zielińskiego, a nie Franciszka Smudy – dorzucił także do kolekcji tytuł mistrzowski. Mogło się wówczas wydawać, że dokładanie kolejnych […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Lechia nie ma kasy, ładnego stylu, ale ma charakter

Lechia Gdańsk z pewnością nie jest drużyną pozbawioną wad, ba, pewnie przy mniejszej dawce życzliwości tych wad można by znaleźć więcej niż plusów, bo jak wczoraj dowodziliśmy, drużyna Stokowca na przykład gorzej broni i gorzej atakuje niż jeszcze w zeszłym sezonie. W starciu z Lechem też nie porwał nas futbol, jaki prezentowali gdańszczanie, w pewnych […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Nikt nie ma takiego komfortu w bramce jak Lechia Gdańsk

Masz najlepszego bramkarza w lidze. Bramkarza, który wybronił ci wiosną niejeden mecz. A jednak na półfinał Pucharu Polski – Pucharu Polski, którym możesz uratować sezon – w bramce staje drugi golkiper. I ten drugi zostaje bohaterem meczu dzięki paradom w rzutach karnych. Nikt w Ekstraklasie nie ma takiego komfortu w bramce co Lechia Gdańsk. Z […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

AleNumer – konkurs z nagrodami – ile goli strzelą obcokrajowcy?

Zerkamy na klasyfikację najlepszych strzelców w Ekstraklasie, a tam najwyżej sklasyfikowanym Polakiem wciąż jest Jarosław Niezgoda. Ten sam, który zimą wyfrunął do Stanów Zjedoczonych i od pół roku nie biega po boiskach Ekstraklasy. Obcokrajowcy dźwigają na barkach ciężar odpowiedzialności za strzelanie goli. Zatem w najnowszym #AleNumer pytamy was o to – ile goli strzelą w […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Lechia, Lech, a może Raków? Kto został królem zimowego polowania

Jak już kilka razy w ostatnich tygodniach wspominaliśmy, całkiem nieźle wyszło ekstraklasowym klubom zimowe okienko transferowe. Oczywiście nie zabrakło zwożenia szrotu (zakaz wjazdu do Hiszpanii dla Krzysztofa Przytuły, natychmiast!), oczywiście to nie tak, że nagle nasze zespoły zbudowały prawdziwe działy skautingu i teraz nadepniemy pedał gazu w pościgu za Europą. Nic z tych rzeczy. Ale […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

PRASA. Kowalczyk: Nie ufam politykom, to oni podzielili Polskę

– Nie idę na drugą turę, bo nie ma mojego kandydata. W takiej sytuacji mogę zacytować powiedzenie, że to jak wybór między dżumą a cholerą. A ja nie chcę chorować, chcę być zdrowy. A nawet gdybym się wybrał, bo tak wypada, bo frekwencja i tak dalej, to przekreślę obu kandydatów – mówi Wojciech Kowalczyk w […]
09.07.2020
Weszło
09.07.2020

Solidni Linetty i Walukiewicz, bohater Drągowski, czyli polska środa w Serie A

Polska środa w Serie A za nami. Dziś we Włoszech mieliśmy swoje małe święto, bo w sześciu spotkaniach zobaczyliśmy aż siedmiu Polaków (do tego ósmy na ławce). Tyle że nie każdy z nich miał powody do optymizmu. Najlepiej wypadł na pewno Bartłomiej Drągowski, którego włoskie media już zdążyły okrzyknąć bohaterem Fiorentiny. Nieźle w starciu z […]
09.07.2020
Hiszpania
09.07.2020

Barca wciąż ściga Real, a przy okazji spuszcza Espanyol z ligi

Wysokie zwycięstwo w starciu z Villarrealem wlało w serca kibiców Barcelony trochę optymizmu. Gra katalońskiej ekipy wreszcie wyglądała tak, jak by sobie tego życzyli fani. Barca grała dynamicznie, finezyjnie, z rozmachem. Świetnie funkcjonowała współpraca między Leo Messim i Antoinem Griezmannem. Ale dzisiejsze starcie derbowe z Espanyolem to był już powrót tej Barcelony, do której się […]
09.07.2020
Weszło
08.07.2020

Dariusz Żuraw dzisiaj nie pomógł

Tak, Lech był lepszy od Lechii (co przyznał nawet Piotr Stokowiec), tak, może mówić o pechu, bo jednak czasami piłka była jak zaczarowana, a zmarnowanie trzech karnych z rzędu można w pewien sposób podciągnąć pod złą fortunę. Ale czy możemy powiedzieć, że tak, Dariusz Żuraw zrobił dziś wszystko, by pomóc swojej drużynie postawić ostatni krok? […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lech Poznań – jeśli coś może pójść źle, to na pewno pójdzie źle

Lechowi Poznań zalałoby piwnicę, gdyby mieszkał na Saharze. Lech Poznań doznałby udaru z przegrzania na środku Antarktydy. Lech Poznań złamałby sobie ząb jedząc watę cukrową. Lech Poznań nadepnąłby na klocek Lego pośrodku Pacyfiku. Lech Poznań jest klubem przeklętym i na miejscu władz Kolejorza sprawdzilibyśmy, czy gdzieś pod murawą przy Bułgarskiej nie ma zakopanej żaby. Dzisiejszy […]
08.07.2020