post

Opublikowane 03.03.2020 22:12 przez

Krzysztof Stanowski

Przepraszam wszystkich rozczarowanych. Wprawdzie to przeprosiny nieszczere, ale przyzwyczaiłem się, że ilekroć ktokolwiek zmienia wygląd strony głównej – do której czytelnik zdążył się przyzwyczaić – to w pierwszej fazie wywołuje to reakcje negatywne, nawoływania do kroku wstecz, wycofania się z błędnej decyzji i przeprosin właśnie. Sam tak reaguję w przypadku innych stron, więc rozumiem doskonale!

No to przepraszam, ale tak na niby. Bo w rzeczywistości jestem przekonany, że wykonaliśmy ruch, jaki wykonać musieliśmy. Liczba treści, które produkujemy i liczba nowych inicjatyw, które uruchamiamy, wymusiła na nas tę decyzję. Liczę, że z czasem przyzwyczaicie się do nowego wyglądu, innych komentarzy (jednak przekonałem się, że w sensie rozwiązań do komentowania Facebook umarł lub jest w stanie śpiączki), innej nawigacji. Strona główna została podzielona na działy, których kolejność będzie się zmieniać, w zależni od aktualnych wydarzeń i dziennego zapotrzebowania. Na przykład w czasie igrzysk olimpijskich to pewnie „Kierunek Tokio” będzie na samej górze, a w piątki podbijemy wyżej dział bukmacherski, który jest dla nas niezwykle ważny z biznesowego punktu widzenia.

Dużo się dzieje i dużo się jeszcze będzie dziać. Zapewne nie umknęło waszej uwadze, że odpalony został Kanał Sportowy, w którym oprócz ewidentnych lokomotyw w postaci Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola, także my – małe żuczki z Weszło – mamy swoją robotę do wykonania. Kanał ten zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, które wielu szyderców wyśmiewało, już zrewolucjonizował rynek mediów sportowych w Polsce, a przecież to dopiero pierwsze kroki po starcie (dość spektakularnym starcie – 100 tysięcy subskrypcji z miejsca – ale ciągle tylko starcie). Czytam czasami komentarze na Wirtualnych Mediach, gdzie do komentarzy anonimowi „branżowi eksperci” przenieśli swoje dyskusje ze stołówek i przerw na papierosa. Wbrew waszym przewidywaniom, drodzy koledzy, nikt nigdzie na kolanach wracać nie będzie, a Kanał nie zbankrutuje do końca roku, ale jak się ładnie postaracie, to może was zatrudni, ha!

Gdzieś tam mamy jeszcze uśpiony serwis motoryzacyjny Wjechało, za którego relaunch musimy się zabrać w 2020 roku, jak już wszystko inne się uspokoi. Zaraz będzie emisja udziałów w KTS Weszło, co też wymagać będzie sporego zaangażowania (podpisaliśmy list intencyjny, wkrótce przedstawiamy stronę dedykowaną emisji). Cóż, zmęczony jestem, mam listę spraw do załatwienia, które czekają w kilkudniowej kolejce, ale jak mówi stare powiedzenie: odpoczniemy w grobie. Czyli oby nie za szybko!

*

Oprócz zmęczenia – nie tyle fizycznego, co psychicznego, przede wszystkim wynikającego ze świadomości listy spraw do załatwienia – jest oczywista ekscytacja. Wprawdzie nie jestem jedną z tych osób, które chodzą w podskokach, klepią innych po plecach i mówią, że będzie zajebiście, ale gdzieś tam wewnętrznie człowiek czuje, że obrany kierunek jest odpowiedni.

Kiedy piszę te słowa, 10 metrów ode mnie trwają testy programu ligowego produkowanego przez Kanał Sportowy. Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak i Łukasz Trałka wraz ze swoim gościem dyskutują o ekstraklasie. Zawsze wychodziłem z założenia, że media potrzebują frontmenów, ale powinny też mieć zdolność kreowania nowych. Nie ma sensu grzać się na robienie zbyt wielu rzeczy w pojedynkę, nie ma sensu świecić gębą dzień w dzień, lepiej budować dobrze rozumiejące się teamy. Mam nadzieję, że Kanał Sportowy zbuduje nowe postaci tego rynku, nawet takie, których lubić nie mieliście zamiaru, ale życie raz jeszcze was zaskoczyło i nie pozostawiło wyboru.

Dzisiaj Kuba Wawrzyniak, w żartach, ale w sumie mógłby też na poważnie, zapytał: – A co wy zrobicie, jak my was wszystkich wygryziemy?

No więc ja wówczas otworzę szampana!

LigaPL – tak sądzę – będzie odebrana bardzo ciepło, mnie trzy razy bardziej interesujące wydają się rozmowy pomiędzy piłkarzami, niż pomiędzy dziennikarzami, zwłaszcza gdy dla owi piłkarze będą traktować program jako swoją własność, swój produkt, swój brand, który chcą budować, rozwijać i na którym chcą docelowo zarabiać.

Jednocześnie chciałem uspokoić wiernych czytelników czy widzów Weszło, że nic nie dzieje się kosztem mojego pierwszego i najważniejszego medialnego dziecka. Osobiście stawiam na rodziny wielodzietne, w których rodzeństwa dorastają wspólnie i się wzajemnie wspierają!

*

Dziennikarka „Przeglądu Sportowego” Iza Koprowiak – którą znam od dawna i której pamiętam to, że… z 15 lat temu uratowała mi życie (obudziła się i krzyknęła akurat w momencie, gdy kierowca samochodu, którym jechaliśmy zasnął i zjechał na przeciwny pas ruchu) – udzieliła wywiadu w „Press”, w którym oskarżyła mojego kolegę o molestowanie seksualne. Spotkało się to z burzą braw i słowami wsparcia ze strony wielu przedstawicieli branży.

Dzisiaj słowo kobiety ma siłę strzału z pistoletu. Zabija zawodowo. Ale egzekucję powinien poprzedzić proces. Za łatwo rzucić coś w przestrzeń publiczną, najlepiej bez podania nazwiska, bo wtedy rzekomy sprawca nie może się bronić (np. poprzez wytoczenie procesu o zniesławienie). Teraz ludzie mnie oznaczają w mediach społecznościowych i chcą bym zabrał głos. No to zabieram: najpierw nazwisko, a potem „sprawdzam”. Bez samosądów.

Ja sobie coś tam posprawdzałem, na ile mogłem. Ustaliłem następujące fakty: cztery osoby wracają z materiału, trzy pod mniejszym lub większym wpływem alkoholu (ale generalnie pijane) oraz trzeźwy kierowca. Ten kierowca powiedział mi dzisiaj mniej więcej coś takiego: – Nie pomyślałbym, że w tym samochodzie miało miejsce molestowanie seksualne. Oczywiście nie widziałem wszystkiego, bo prowadziłem samochód i patrzyłem do przodu, ale z mojej perspektywy wyglądało to tak: on pijany, usypiał i pokładał się na niej, dodatkowo obrażał ją w brzydki sposób, ona go odepchnęła, bo to nic miłego, jak się pijany pokłada i kazała mu spierdalać, a on ją znowu zwyzywał bardzo nieprzyjemnie i po chamsku, od szmat. Z mojej perspektywy to nie było molestowanie, tylko pijacki bełkot.

Dzień później „przepraszam”, „spoko”, jeszcze raz „przepraszam”, jeszcze raz „ok”. Później lata współpracy, zupełnie zwyczajnej.

2016, 2017, 2018, 2019, 2020… Nagle się okazuje, że z punktu widzenia tej dziewczyny to nie był tylko pijacki bełkot, tylko jednak molestowanie. Nie chcę tego bagatelizować, ona ma swoją wrażliwość i swoje wspomnienia. Ale jednak zanim ktoś zostanie wyrzucony poza nawias branży, należałoby przedstawić pełny obraz sytuacji. Czym innym jest zarzut o buractwo czy chamstwo, a czym innym dyskwalifikujący zarzut o molestowanie. Trzeba sprawdzić, jak było naprawdę, wypytać wszystkie strony, przeprowadzić jakieś postępowanie dowodowe. Czy jednak nie? Czy jednak cel-pal?

Gdy mężczyźni kłócą się po pijaku i wyzywają od najgorszych to nikogo to nie rusza, gdy robi to mężczyzna wobec kobiety… Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest miłe, to nie jest fajne, nie należy tego akceptować, ale o ile (o ile!) nie doszło do molestowania, to nie popadajmy w paranoję. Jedzie dwójka młodych ludzi samochodem – on pod wpływem alkoholu i ona pod wpływem alkoholu. Padają chamskie słowa. I tyle? Może tyle. Może wcale nie tyle, może było coś więcej?

Czy w tej, czy w każdej innej sprawie jestem za tym, by zarzuty skazujące na śmierć zawodową należało uprawdopodobnić. I na to czekam. Na nic więcej.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Brama dnia
28.11.2021

Mike Marsh kontra Ronald Koeman | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj propozycje bez specjalnych kombinacji, bez wymyślania kwadratowych jaj – po prostu dwa ładne gole zdobyte uderzeniami z dalszej odległości. Kto takich nie lubi? MIKE MARSH VS CRYSTAL PALACE (28.11.1992) 28 listopada 1992 roku Liverpool w kapitalnym stylu rozbił na Anfield ekipę Crystal Palace aż 5:0. Ozdobą spotkania niewątpliwie […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Brama dnia
27.11.2021

Pauleta kontra Cristiano Ronaldo | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj proponujmy wam rytmy portugalskie. Przygotowaliśmy bowiem trafienia dwóch wybitnych snajperów z tego kraju – Paulety oraz Cristiano Ronaldo. PAULETA VS LENS (27.11.2005) Pauleta na początki XXI wieku był zdecydowanie jedną z największych gwiazd francuskiej Ligue 1. Między innymi za sprawą takich trafień. Szesnaście lat temu Portugalczyk efektownym lobem […]
27.11.2021
Weszło
27.11.2021

PRASA. Legia dogadała się już z Papszunem – ma dostać pełną autonomię

– Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu – czytamy w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie? „SPORT” Rozmówka z […]
27.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Weszło
16.11.2021

Stanowski po meczu z Węgrami: Sabotaż

Nie zdarzyła się – jeszcze – żadna katastrofa. W zasadzie – jeszcze – nie wydarzyło się nic złego. Tylko, że – już teraz – widzimy, iż zarządzanie polską kadrą jest nie tyle oryginalne, co dziwaczne. Na ostatniej prostej eliminacji wykonaliśmy tak niewytłumaczalne ruchy, że inne słowo niż „sabotaż” nie przychodzi do głowy. Na skutek tego […]
16.11.2021
Weszło
10.08.2021

Stanowski o Messim, Barcelonie, PSG i jedynym meczu…

Wszystko poszło źle. W zasadzie: najgorzej jak mogło. Jeśli prawdą jest, że aby doszło do katastrofy lotniczej, musi zostać popełnionych jednocześnie kilka błędów, to w tym wypadku liczbę błędów można było liczyć w setkach, zaczynając od największego: nie leciał z nami pilot. Przyznajcie sami, że jest to jedno z większych niedopatrzeń, jakie można sobie wyobrazić. […]
10.08.2021
Weszło
18.07.2021

Wybory, których nie ma

W wyborach na prezesa PZPN nie ma debat publicznych. Ale co dziwniejsze: nie ma nawet debat wewnętrznych. Kandydaci nie mają gdzie i kiedy się zmierzyć. W piątek miało odbyć się spotkanie klubów Ekstraklasy z kandydatami na prezesa PZPN, Cezarym Kuleszą i Markiem Koźmińskim. Miało się odbyć, z inicjatywy Wojciecha Cygana, nowego wiceprezesa ds. piłkarstwa profesjonalnego, […]
18.07.2021
Weszło
24.06.2021

Stanowski podsumowuje Euro i Paulo Sousę

Z uwagi na dość sporą grupę ludzi, którzy albo mają kłopoty ze zrozumieniem dłuższych tekstów, albo im się dłuższych tekstów nie chce w ogóle czytać, więc zadowalają się tytułem i zdjęciem, na wstępie napiszę: Paulo Sousa powinien zostać. Można sobie wracać do tego zdania co jakiś czas, dla utrwalenia i za każdym razem, gdy przez głowę […]
24.06.2021
Weszło
15.06.2021

„Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Liczba komentarzy: 322
Subscribe
Powiadom o
guest
322 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jimi pif-paf
Jimi pif-paf
1 rok temu

Ostatni raz Stanowski napisał dobry artykuł w 1979r. A ta nowa strona to jest circus i skandaloza.

Dr. Górne 3%
Dr. Górne 3%
1 rok temu
Reply to  Jimi pif-paf

Jako że ludzi głupich jest więcej niż mądrych. Nie każdy należy do górnych 3%. Więc dolne 97% kretynów na tak wspaniały wpis daje łapkę w dół. Myśląc że jest to łapka w górę jak na youtube.

Leny
Leny
1 rok temu
Reply to  Dr. Górne 3%

+Dr.Gamoń Pompowany
he he he ale do tych 3% oczywiscie sam sie zakwalikowałes?Bynajmniej otoczenie? Gratuluje skromności.
PS. Niezły z Ciebie pajac 🙂

Masiek
Masiek
1 rok temu
Reply to  Leny

Z takim zastosowaniem „bynajmniej” Ty bynajmniej się nie zalaples

karol
karol
3 miesięcy temu
Reply to  Dr. Górne 3%

ty niby dlaczego policzyłeś się w tych 3% mądrych?

Tomasz Hajto
Tomasz Hajto
1 rok temu

To są te detale.

Wymiotowalem
Wymiotowalem
1 rok temu
Reply to  Tomasz Hajto

Tomek, daj szluga!

DimebaG
DimebaG (@dimebag)
1 rok temu
Reply to  Tomasz Hajto

Tomku patrz jak jedziesz !

Wuja Dinowicz
Wuja Dinowicz
1 rok temu
Reply to  Tomasz Hajto

Tomasz, że tobie tak nikt nie krzyknął jak Iza…

Heniek
Heniek
1 rok temu

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😉

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura (@mecenas_misiura)
1 rok temu
Reply to  Heniek

Brakuje działu mniodek chuj Boguś krul

Heniek
Heniek
1 rok temu

Ha! Nareszcie wrócą soczyste gównoburze w komentarzach. 😀

Ewaryst
Ewaryst
1 rok temu
Reply to  Heniek

zaraz wyłączą, żadne eldorado nie trwa wiecznie

mmm
mmm
1 rok temu
Reply to  Ewaryst

nie wyłączą bo to sie nie spina biznesowo. raz algorytmy lepiej pozycjonują strone, dwa rosną statystyki działań unikalnych odbiorców co = lepszy hajs z reklam

kyuss
kyuss
1 rok temu
Reply to  Ewaryst

Ewaryst ? Będziesz w Gdańsku ?

Jakn
Jakn
1 rok temu

No nie wierzę. Komentarze na Weszło wracają?

Grzegorz B
Grzegorz B
1 rok temu
Reply to  Jakn

Wraca kur#a mienso! I podszywki 🙂 ktos pamięta jeszcze podszywki? 🙂

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
Reply to  Grzegorz B

ja już jestem tak stary ;)) Szalenie ważne, jest aby komentarze wróciły.

Dr Stefan
Dr Stefan
1 rok temu
Reply to  Grzegorz B

Te podszywki to ja bardzo dobrze znam.

Tak Było
Tak Było
1 rok temu
Reply to  Grzegorz B

To były czasy,nie zapomnę ich nigdy

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  Grzegorz B

Nawet pod Janko byla podszewka

Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl
Tomek Kwaśniak /siepomaga.pl
1 rok temu
Reply to  Jakn

Jak coś wraca po kilku latach to znaczy, że liczba odwiedzin spadła.

Orest Lenczyk
Orest Lenczyk
1 rok temu

Panie redaktorze Kwaśniak proszę mi tu nie orestować.

Pyton Wlodara
Pyton Wlodara (@pyton-wlodara)
1 rok temu

Co tam u Ciebie Kwaśniak słychać, żyjesz jeszcze?

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
1 rok temu
Reply to  Jakn

Janeczko, tylko Ciebie tu brakuje!

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
1 rok temu
Reply to  nieobiektywny

Janko Buszewska wróć! Brakuje mi Twoich ćwierćinteligenckich wynurzeń wierszem białym…

art
art
1 rok temu

niech go poda do sądu, bo na razie to się odezwały „autorytety” twitterowe i szczują

dla molestowania nie ma przebacz, ale równie gorsze jest wpierdalanie kogoś pod pretekstem molestowania

skttr
skttr (@skttr)
1 rok temu
Reply to  art

równie gorsze, coś tutaj logicznie nie pasuje.

zuy_pan
zuy_pan (@zuy_pan)
1 rok temu
Reply to  art

No tak, bo złapanie za kolano da się udowodnić w sądzie. Nikt nie mówi, że koleś powinien za to iść do więzienia, ale współpracownicy i szczególnie współpracowniczki, powinny wiedzieć, że na typa trzeba uważać.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Ja te pijackie eskapady znam bardzo dobrze.

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
1 rok temu

Nareszcie! Nareszcie Weszło wygląda dobrze. Idźcie tą drogą!
O takie Weszło! nic nie robiłem.

Ssa Pento
Ssa Pento (@ssapento)
1 rok temu

Nie ma za co przepraszać bo tamta wersja weszło to był koszmar, totalny chaos, brak przejrzystości, znalezienie czegoś konkretnego graniczyło z cudem. A jak nowa to się okaże z czasem.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
1 rok temu

Witam. Super, że komentarze wróciły. Czyżby moja skromna osoba miała w tym jakiś udział?

Gniotek
Gniotek
1 rok temu

Nie sondzem.

Patryk
Patryk
1 rok temu

żodyn

Marek
Marek
1 rok temu

moda z USA przychodzi do PL. Tak jak z ks. Jankowskim. Dopiero jak zmarł niektórzy przypomnieli sobie ze coś tam 20 lat temu było. Ale jak żył to te same osoby chętnie brały udział w imprezach finansowanych przez ów nieboszczyka.

Mądry
Mądry
1 rok temu
Reply to  Marek

OWEGO nieboszczyka, gamoniu.

Papierz
Papierz
1 rok temu
Reply to  Mądry

Nie zesraj sie

Eryk
Eryk
1 rok temu
Reply to  Marek

Co ty porównujesz? Jankowski to był pedofil, który krzywdził dzieci pajacu

Staszek Levy
Staszek Levy
1 rok temu

Komentarzowe eldorado nie będzie miało końca?

Józef Wojciechowski
Józef Wojciechowski
1 rok temu

Ostatni raz komentowałem na weszło w 1979 r.

blender
blender
1 rok temu

no i super, onet tez zrezygnowal z tradycyjnych komentow i duzo traci, a wy poszliscie po rozum do glowy

Stanislav Levy
Stanislav Levy
1 rok temu

Kompletnie pijany bełkocze „sprawdzam”

Bartosz Frankowski
Bartosz Frankowski
1 rok temu

Jaki nowy wygląd? Ja tam nic nie zauważyłem.

nutrien
nutrien (@nutrien)
1 rok temu

A ten kolega to Włodarczyk prawda ?

Igorek
Igorek
1 rok temu
Reply to  nutrien

Prawda

Karol Kwardys
Karol Kwardys
1 rok temu

Krzysztof… wielki szacun! Tak jak na TT mam napisane. Czekam na emisję akcji! 😉 Powodzenie w każdym „projekcie”

PIO
PIO
1 rok temu

W komentarzach dajcie najpierw kciuk w górę, a potem w dół wzorem YouTube. Tam się to sprawdziło, a tu jest mylące.

peniu
peniu (@peniu)
1 rok temu

Czy ciemny motyw nowej strony jest w planach?

kucharinho
kucharinho (@kucharinho)
1 rok temu
Reply to  peniu

Polecam dodatek DarkReader do chrome 🙂

Zenek
Zenek
1 rok temu

Pięknie. Baby sobie za dużo uzurpują. Wystarczy zagrać ofiarę

Mateja
Mateja
1 rok temu
Reply to  Zenek

Zenek ty wracoj do disco

Pss
Pss
1 rok temu

hehehe, naprawdę moge komentować 🙂
Supcio 🙂
Strona na plus

Wielbuond
Wielbuond
1 rok temu

Troszkę mnie zmiany zaskoczyły. Artykuł dobry. Co do zarzutów molestowania. No comment. Pewnie prawdy się nie dowiemy. Aczkolwiek czuję jakąś małą gierkę polityczną w tym

BongRa
BongRa
1 rok temu
Reply to  Wielbuond

A co ma polityka do tego? To wewnętrzna sprawa nazistów z Axel Springer

Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski
1 rok temu

Ostatni raz molestowałem koleżankę w 1979

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa (@niemieckapompkadopowiekszaniapenisa)
1 rok temu

Bardzo się cieszę, że wróciły komentarze.
Od razu przyjemniej będzie dyskutować na tematy piłki nożnej.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
1 rok temu

I nie tylko…

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
1 rok temu

mnie interesują najbardziej wszelkie inne komentarze niż o piłce nożnej 😀

Robert
Robert
1 rok temu

A ja się cieszę że nie muszę mieć FB aby komentować. W końcu. Druga sprawa. Jeśli coś stoi w miejscu to się nie rozwija. Także gratulacje za odwagę i nowe pomysły. Po trzecie malkontentów jak znam życie nie zabraknie…. Każdy ma prawo rozwijać swój projekt po swojemu. Jak się komuś nie podoba to wiadomo…

Jefrey
Jefrey
1 rok temu

Babka Giovanne Elbera była Polka!!!

ŁUKASZ
1 rok temu
Reply to  Jefrey

Kopernik była kobietom

Travis
Travis (@travis)
1 rok temu

No nareszcie! Normalność powróciła!

Abadd0n
Abadd0n (@abadd0n)
1 rok temu

A mi się nowy layout podoba 😉

Staszek Levy
Staszek Levy
1 rok temu

Czy nowe komentarze oznaczają powrót pewnego czeskiego miłośnika denaturatu z mieszkania socjalnego?

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn
1 rok temu
Reply to  Staszek Levy

Tak jest! Wreszcie nie będzie mi tu brakować zęba! Normalni ludzie się cieszą, a hejterzy cali w ekskrementach.

Astek
Astek
1 rok temu

S

Jan
Jan
1 rok temu

Na TT niektóre często dobrze poinformowane osoby kreślą jednak obraz (człowieka i szerzej całej branży) wskazujący na większy problem niż jednorazowa pijacka chamska akcja.

Aczytoważne
Aczytoważne
1 rok temu

Wygląd mega spoko – na spory plus. Do dopracowania komentarze,bo coś nie zgrało (grafik i betatesterzy powinni dostać po uszach) – ikonki kopiowania i flaga są przykryte przez tekst. Do tego słabe dostosowanie pod mobile – kliknąłem flagę to wyskoczyła chumrka,której połowa była niewidoczna. Irytuje baner z weszło FM. No i podawanie maila przy pisaniu jako gość? W ogóle co do komentarzy – nie rozważaliście disqus?

kucharinho
kucharinho (@kucharinho)
1 rok temu

Dajcie jakieś dobre pasty o Staszku

raad
raad
1 rok temu

Strona fajna, komentarze spoko. Kiedyś pod wpływem Pana tekstu wyłączyłem adblocka na stronach, które często odwiedzam i mam nadzieję, że błąd w relacjach LIVE kiedy był wklejany czyiś twitt został poprawiony. Pzdr

Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn
1 rok temu

Poprzedni wygląd niby nie był najgorszy, ale brakowało mi zęba.

Bazyli Bułgarobójca
Bazyli Bułgarobójca
1 rok temu

Z okazji powrotu komentarz na Weszło w pewnym bloku socjalnym w Ołomuńcu polał się dzisiaj wieczorek Błękit Paryża. Czy pijacki terror powróci?

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
1 rok temu

Produkcja ,,Ducha Puszczy” też ruszyła ze wzmożoną parą.

keke
keke
1 rok temu

test

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
1 rok temu

Doberek.

Janko Buszewska
Janko Buszewska
1 rok temu

Witaj i ratuj Scyzory przed upadkiem i niemieckim kapitałem 😉

Mądry
Mądry
1 rok temu

A tak w ogóle gdzie Trybuna? A jeżeli zlikwidowana, to teksty z niej zostały wyrzucone?

Takanobu
Takanobu (@takanobu)
1 rok temu
Reply to  Mądry

Trybuna poszła się kochać.

Stanislav L.
Stanislav L.
1 rok temu

19 czerwca 2013, od wczesnych godzin porannych trwa akcja ”przebudzenie czeskiego lisa” . Celem akcji jest utworzenie niezależnej dzielnicy z czeskimi władzami we Wrocławiu na terenie o którym powszechnie się mówi ”mały ołomuniec” . Stanislav, Zdenek, Hvast i Svoboda ubrani są w jednolite dresy Sigmy Ołomuniec a na rękach mają opaski z czeską flagą .Pomagają im Mietek i Mirek z opaskami ”polski batalion pomocniczy” 6 osobowa banda uzbrojona w brzeszczoty, młotki,obcęgi i kije chodzi po rewirze zrywając tabliczki z polskimi nazwami ulic a w ich miejsce wstawiając poświęcone czechosłowackim komunistom jak Ladislav Adamec czy Karol Śliwka. Zatrzymywane są pojedyńcze osoby którym zabierane są dowody osobiste . Na najbliższy posterunek straży miejskiej podrzucone zostaje pismo z żądaniami oddania w czeskie ręce pewnego obszaru , pełnej autonomii i opuszczenia z niego polskiej administracji publicznej. Nowa dzielnica nazywać się ma ”Nowy Ołomuniec” . Na murach zaczynają pojawiać się wrogo brzmiące hasła skierowane do polskiej ludności oraz hasła sławiące autonomię czeskiego nowego Ołomuńca. Czy Pijacki Terror nie posuwa się już przypadkiem za daleko ?

szymon
szymon
1 rok temu

Molestowanie nie, ale cham ,burak .Taki gość pewnie widział w dzieciństwie jak ojciec traktował matkę i tak został wychowany. Więcej bym Pana nie zaprosił i tyle

Mateusz Klich
Mateusz Klich
1 rok temu
Reply to  szymon

To takie typowo polskie…

chloniak
chloniak
1 rok temu
Reply to  Mateusz Klich

Raczej … światowe

justyna
justyna
1 rok temu
Reply to  szymon

Pijany to można usprawiedliwić.Kurwa ale brednie.Okradł to zapewne pijacki wybryk a jak zabił po pijaku to co ? Wypadek ?

Kenny V
1 rok temu

I can’t understand anything, but it’s my favorite website 😀

PanPindol
PanPindol (@panpindol)
1 rok temu

Pamiętajcie o swoich Siusiakach.

janusz biznesu
janusz biznesu
1 rok temu
Reply to  PanPindol

piekny komentarz. piekny.

Kondredd
Kondredd (@kondredd)
1 rok temu

Zmiana layoutu strony, wydawałoby się idealna okazja do poprawienia wreszcie koszmarnych grafik pomeczowych. Ale po co…

Michael
Michael
1 rok temu

Bronisz kumpla, ale fakty są takie, że dojeżdzał dziewczynę z pracy najebany(WTF?), po powrocie z jakiegoś wydarzenia. Gdybym ja lub nie wiem, 99% osób pracujących na codzień w innych branżach odjebał taką akcję to byłbym na wyjeździe z roboty. Tu nie ma co moralizować tylko wypierdolić huja z tej pracy na zbity pysk. A jako osobę jednak publiczną, być może z branży. Co do procesu – tak, może go założyć ale Tomaszek, bo z tego co widać, odjebał grbuą akcję i może się nie zgadzać z wymiarem kary.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Michael

Ale jakie fakty, przecież nie wiesz jak było? Znasz tylko wersję jednej strony. Uważaj co piszesz.

Riczi
Riczi
1 rok temu
Reply to  Michał

Gdyby we mnie pizgała bezpodstawnie laska, to bym się do tego próbował odnieść. Póki co cisza. Trochę chujnia po ponad 24 godzinach. Nie wiemy jak było, ale naturalnym odruchem jest bronienie swojego dobrego imienia.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Riczi

Ale kto ma się do tego odnieść? Nie podała nazwiska, to nikt się sam nie będzie wychylał.

Michael
Michael
1 rok temu
Reply to  Michał

O czym przyjacielu mi tu piszesz, przecież Stano sam opisał przebieg sytuacji. Jasnym jest, że za takie zachowanie w normalnych warunkach idzie artykuł 52 chyba, że nie wyjdzie poza firmę lub decydentów. A co do tego, czy nie wiem jak było? Ok, niech poszkodowany się odniesie.

justyna
justyna
1 rok temu
Reply to  Michael

Pijany to może według stana.Debil.

chloniak
chloniak
1 rok temu
Reply to  Michael

Po czterech latach…

dexmark
dexmark
1 rok temu
Reply to  chloniak

Po 4 latach zabolało ją kolano

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu

Całkiem dobra zmiana 🙂

Oliver Neuville
Oliver Neuville
1 rok temu

Brawo Kurwa!

pioter
pioter
1 rok temu

No ale mogliście jednak zostawić czarną czcionkę, a nie taką poszarzałą. Przez to obecnie kontrast jest słabszy i czyta się gorzej.

Kokoloko
Kokoloko
1 rok temu
Reply to  pioter

Dokładnie to chciałem pisać. Myślałem że może to wina tego wiosennego słońca, ale jak widać nie tylko ja to zauważyłem 🙂

smoku86
smoku86
1 rok temu

Wszystko spoko, ale kto daje taką biel na stronie w czasach, gdy wszyscy idą w tryb ciemny? To oślepia.

Papierz
Papierz
1 rok temu
Reply to  smoku86

Zmniejsz jasność ekranu. Książki nadal drukuje sie na białym papierze, a powiedzenie „czarno na białym” też nie wzięło się z niczego.

justyna
justyna
1 rok temu
Reply to  Papierz

ale jest czarna czcionka

Blitzen
Blitzen
1 rok temu

A nie jak był pijany to spoko, nic się nie stało. Kurwa jakie to było słabe. Ale Tomeczek pewnie jest dumny i wysłał DMa z podziękowaniami

justyna
justyna
1 rok temu
Reply to  Blitzen
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Boniek o Złotej Piłce: Formuła się wyczerpała i trzeba ją zmienić

Mnóstwo ludzi ze świata futbolu komentuje wczorajsze wydarzenia z gali Złotej Piłki. Swoimi refleksjami na ten temat podzielił się również były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Już wczoraj na antenie Kanału Sportowego wspominał, że jego zdaniem Leo Messiego nie powinno być w czołowej trójce plebiscytu. Po zwycięstwie Argentyńczyka dodał, że jego formuła się wyczerpała.  Wczoraj Boniek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Maciej Iwański wskazał Messiego dopiero na trzecim miejscu

Złotą Piłkę za 2021 rok zdobył wczoraj Leo Messi, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego o 33 głosy. W tym roku w głosowaniu brało udział 180 dziennikarzy z całego świata. Polskę reprezentował dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański, który od wielu lat głosuje w plebiscycie Złotej Piłki.  Iwański był jednym z komentatorów wczorajszej gali na antenie TVP. Pod […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Lineker: Lewandowskiemu powinna być przyznana nagroda za 2020 rok

Pojawia się coraz więcej komentarzy w związku z wczorajszą galą Złotej Piłki, na której po najcenniejszą nagrodę sięgnął Leo Messi. Argentyńczyk w swojej przemowie zwrócił się do Roberta Lewandowskiego i powiedział, że Polak zasługuje na Złotą Piłkę za 2020 rok i ma nadzieje, że jeszcze ją dostanie. Na Twitterze swoją zgodę z tą opinią wyraził […]
30.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Rzeczniczka Lewandowskiego: Osiągnięcia piłkarskie nie są najważniejszym kryterium

Piotr Koźmiński, dziennikarz „Wirtualnej Polski” jest w Paryżu na gali „Złotej Piłki”. Po tym, jak okazało się, że nagrodę wygrał Leo Messi, porozmawiał z obozem Roberta Lewandowskiego. Komentarz w sprawie wyników gali wygłosiła jego rzeczniczka, Monika Bondarowicz. – Drugie miejsce wskazuje jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nieoficjalnie: Messi wyprzedził Lewandowskiego o 33 głosy

Wiadomo już, że Lionel Messi został najlepszym piłkarzem świata po raz siódmy. W 2021 roku, zdaniem „France Football”, był lepszy od Roberta Lewandowskiego. Pojawiają się już pierwsze, póki co nieoficjalne, informacje dotyczące liczby punktów czołówki plebiscytu. Według nich Argentyńczyk wygrał o 33 głosy. Choć werdykt w sprawie „Złotej Piłki” już znamy, szczegóły dotyczące liczby punktów, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lewandowski najlepszym Polakiem w historii

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie „France Football”, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii. Dotychczas na podium stawali jedynie dwaj zawodnicy z naszego kraju: Zbigniew Boniek oraz Kazimierz Deyna. Najlepszym wynikiem Lewandowskiego było natomiast czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Napastnik reprezentacji Polski już po raz szósty zagościł w gronie wyróżnionych […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Messi do Lewandowskiego: Zasługujesz, żeby mieć w domu tę nagrodę

Lionel Messi po raz siódmy zwyciężył w plebiscycie „Złota Piłka”. „France Football” przyznała także nagrodę pocieszenia – tytuł napastnika roku – Robertowi Lewandowskiemu. Argentyńczyk przyznał, że Polak zasługiwał na zwycięstwo. – Wszyscy wiemy, że zasługujesz na to, żeby mieć w domu tę nagrodę. Gdyby nie pandemia, to by się udało – powiedział zawodnik PSG odbierając nagrodę. Co […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lionel Messi wygrywa po raz siódmy!

Niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził. Czyli poznaliśmy wyniki „Złotej Piłki” za rok 2021. W plebiscycie zwyciężył Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu, a podium uzupełnił mistrz Europy – Jorginho. Jak wyglądają pełne wyniki plebiscytu? Tegoroczna edycja plebiscytu była już 65. w historii. Zwycięstwo Leo Messiego oznacza, że Argentyńczyk w pojedynkę […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Gianluigi Donnarumma najlepszym bramkarzem

„Złota Piłka” to nie tylko główna nagroda, ale też kilka pobocznych trofeów. Wiemy już, że najlepszym piłkarzem do lat 21 został Pedri, a co dalej? Nagroda Lwa Jaszyna dla bramkarza roku. Otrzymał ją mistrz Europy 2020 i zawodnik PSG – Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper rozpoczynał rok jako bramkarz Milanu, jednak latem trafił do PSG. Jego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Alexia Putellas zawodniczką roku

Gala „Złotej Piłki” rozkręca się. Właśnie poznaliśmy laureatkę nagrody dla najlepszej piłkarki 2021 roku. Sięgnęła po nią Alexia Putellas, zawodniczka FC Barcelony. 27-letnia Putellas rozpoczynała karierę w Espanyolu, potem grała dla Levante, a od blisko dekady reprezentuje Barcelonę. W 2021 roku Hiszpanka wygrała Ligę Mistrzów kobiet, ligę hiszpańską oraz puchar kraju. Jest ofensywną pomocniczką lub […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Lewandowski: Nie ma zaskoczenia, przyjechałem się dobrze bawić

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku w plebiscycie „France Football”. Podczas gali „Złotej Piłki” kapitan reprezentacji Polski porozmawiał z reporterem TVP, Jackiem Kurowskim. Jak ocenia swoje osiągnięcie? – Przyjechałem tu po to, żeby się dobrze bawić. To jakaś odskocznia. Nie jestem zaskoczony, żadnych niespodzianek nie ma – stwierdził zawodnik Bayernu Monachium. – Czasami nie do końca […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Robert Lewandowski napastnikiem roku

„France Football” to jednak są gagatki. Rok temu stwierdzili, że nie będą przyznawali żadnej nagrody. Teraz wymyślili sobie, że zamiast jednej nagrody będzie ich kilka. Robert Lewandowski został wybrany „napastnikiem roku”. Pozostaje zadać pytanie: czy to w jakikolwiek sposób może zrekompensować „Złotą Piłkę„? Przed dzisiejszą galą Francuzi zapowiadali, że wszyscy kibice będą zadowoleni. Niektórzy przeczuwali, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Pedri młodym piłkarzem roku

Zanim poznamy główne rozstrzygnięcia „Złotej Piłki”, dowiemy się, kto sięgnął po pomniejsze trofea. Na start poznaliśmy zwycięzcę w kategorii Młody Piłkarz Roku. Nagrodę wręczył Fabio Cannavaro, który zwyciężył „Złotą Piłkę” w 2006 roku. Nagrodę im. Raymonda Kopy przyznaje dziesięciu zwycięzców „Złotej Piłki” sprzed lat. Dotyczy ona zawodników z kategorii do lat 21. Wśród nominowanych znaleźli […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Komisja Ligi: Sasa Balić zawieszony, Machado bez kary

W poniedziałek 29 listopada Komisja Ligi wydała komunikat w sprawie wydarzeń z meczu Zagłębie Lubin – Radomiak Radom. Podczas tego spotkania piłkarz „Miedziowych”, Sasa Balić, wbiegł na boisko i uderzył w twarz Luisa Machado. Piłkarz został zawieszony na pięć spotkań. To, że Sasa Balić otrzyma surową karę, było oczywiste. Skrzydłowego nie powinno być nawet na […]
29.11.2021