„Zmiany w Gdyni były złe. Pierwszy skład spisał się lepiej niż trener”

Opublikowane 25.02.2020 13:16 przez

Przemysław Michalak

W najnowszym wydaniu Weszłopolskich jednym z gości był trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun. Rozmawiano z nim o okolicznościach porażki w Gdyni, dużej liczbie traconych goli, bramkarzach nie dających elementu ekstra i sędziowaniu, do którego Papszun ma olbrzymie zastrzeżenia. Zapraszamy do wersji tekstowej. – Powoli głupieję jeśli chodzi o sędziowanie w naszej lidze – przyznaje trener.

***

Jaka jest pana diagnoza, co się stało w meczu z Arką? To aż nieprawdopodobne, że Raków tego meczu nie wygrał.

Taka jest właśnie optyka: wydaje się to nieprawdopodobne. Ale w takiej działamy branży, piłka nożna jest dyscypliną, w której nie takie rzeczy się działy, aczkolwiek takie jak w Gdyni bardzo rzadko. W swojej już dość długiej przygodzie trenerskiej chyba takiego meczu nie miałem. Co prawda na wszystko patrzyłem z oddali, ale gdzieś tam w tle byłem, więc z wynikiem się utożsamiam. To piękno piłki, że są takie widowiska, bo chyba tak trzeba to spotkanie nazwać. Często psioczycie u siebie na Ekstraklasę, ale myślę, że jesteśmy drużyną, która rzadko bierze udział w – jak to nazywacie – meczach paździerzowych.

Czy Raków nie przeszarżował? Pierwsza połowa była idealna, zachwycaliśmy się, ale czy nie przekonaliśmy się, że Raków jeszcze nie jest w stanie grać 90 minut na takich obrotach i pressing zaserwowany Arce przez godzinę później dał się we znaki?

Temat jest złożony. Na pewno nie brakuje nam sił, doświadczamy tego w każdym meczu, choć liczby są dla nas bezwzględne. Każdy może sprawdzić, że wiosną straciliśmy osiem goli w trzech meczach, wszystkie w drugiej połowie. Natomiast decydował tu szereg czynników. Nie będę już wracał do poprzednich spotkań, tematu sędziowania w Poznaniu. Teraz znów ewidentny błąd, a w zasadzie szereg błędów, wpłynął na przebieg meczu. Nie podyktowano nam ewidentnego rzutu karnego po faulu na Tudorze przy stanie 2:0. Zakładając, że byśmy go strzelili, co wcale nie jest takie pewne…

…to wręcz teraz takie pół na pół. 

Ale jednak byłaby to kolejna nasza bardzo dobra sytuacja. Nie umieliśmy zamknąć tego meczu. W piłce często jest tak jak w siatkówce. Jeżeli nie wygrywasz 3:0, to możesz przegrać 2:3. Co do przyczyn – duży wpływ na naszą postawę w końcówce miały nietrafione zmiany, bo jednak ci zawodnicy, którzy weszli, nie byli dla nas wartością dodaną. Tutaj popełniłem błąd, tak to trzeba zinterpretować. Kolejną przyczyną były nieprawdopodobne strzały zawodników Arki. Poza pierwszą bramką, gdzie i tak popełniliśmy kilka błędów, mowa o kapitalnych uderzeniach. My takie uderzenia też mieliśmy: najpierw poprzeczka, później słupek i dobitka Schwarza, który nie zmieścił jej na 3:2 do niemalże pustej bramki. Takie momenty decydowały. Nie przypominam sobie żadnej klarownej sytuacji Arki poza golami. Bramka na 1:2 była kluczowa i pokazała, że nie jesteśmy takimi mocarzami, żeby takie okoliczności udźwignąć. Trochę nam wtedy łydki zadrżały. Nie za mocno, ale nie było już takiej pewności jak wcześniej.

Czyli może pan przyznać, że po tym meczu jest bardziej zadowolony ze swoich piłkarzy niż z siebie? Zmiana Babenki była jedną z gorszych w całym sezonie Ekstraklasy.

Nie odniosę się do personaliów, ale potwierdzam pierwszą część pytania. Zawodnicy z wyjściowej jedenastki spisali się zdecydowanie lepiej niż trener.

ekstraklasa-2020-02-25-12-02-39

Co pan sobie pomyślał w przerwie tego meczu?

Przechodził wtedy Antek Łukasiewicz, gratulował świetnej postawy. Powiedziałem mu, że to jeszcze nie koniec meczu. I tak też sobie pomyślałem.

Naprawdę tak pan wtedy obawiał się drugiej połowy czy to jednak trochę kurtuazji?

Nie obawiam się prowadzenia zespołu, bo już dawno bym zwariował. W Ekstraklasie jestem pierwszy sezon, ale meczów jako trener mam kilkaset. Różne rzeczy w piłce widziałem i dlatego po tym meczu z Arką jeszcze żyję.

Jest pomysł, jak uzdrowić defensywę Rakowa? Pod względem straconych goli gorszy jest tylko ŁKS, co w stosunku do jedenastego miejsca, które zajmujecie, chyba tym bardziej nie jest wynikiem zadowalającym.

No tak, ale gdybyśmy spojrzeli, ile przeciwnicy tworzą okazji bramkowych, a ile my tworzymy, to wtedy statystyka nie byłaby dla nas aż tak brutalna. Gra w defensywie naszego zespołu nie wygląda tak źle jak wskazywałaby liczba straconych bramek. Nawet mecz z Arką to pokazuje. Chyba sami możecie przyznać, że Arka nie dochodziła do jakichś konkretnych sytuacji przed swoimi golami, podobnie wcześniej Lech czy Legia. Sama gra w defensywie jest dobra, ale paradoksalnie liczby są dla nas fatalne. Nie widzę tutaj jakiegoś niepokoju, wierzymy, że karta się odwróci. Musimy być bardziej zdeterminowani, bo za łatwo te bramki tracimy. Arka oddawała kapitalne strzały, ale pozwoliliśmy na ich oddanie. Trzeba być bardziej pazernym na zapobieganie takim sytuacjom, bo inaczej za chwilę nasza pozycja nie będzie już tak komfortowa jak dotychczas.

Abstrahując już od fantastycznych uderzeń Vejinovicia i Mihajlovicia, to nie ma pan wrażenia, że jeśli chodzi o bramkarzy, nie należycie do ligowej czołówki? Gdyby na tej pozycji udało się dokonać konkretnego wzmocnienia, jak na przykład ŁKS-owi z Arkadiuszem Malarzem, to dałoby to kilka punktów więcej?

W tej chwili Kuba Szumski ma mało szczęścia, po prostu. Trudno mieć do niego pretensje o te bramki, poza rzutem karnym z Poznania. Najwyraźniej nastąpiła zmiana optyki za takie przewinienie, bo okazało się, że jeśli Furman wszedł w rywala z Zagłębia Lubin już po strzale i go zdemolował, to rzutu karnego nie ma. W identycznej sytuacji Gytkjaer oddaje strzał, wpada na niego Szumski i karny jest. To ja już nie wiem, o co chodzi. To jednak rzeczywiście był Kuby błąd, ale jesienią przy stanie 2:2 Muhar w taki sam sposób wchodzi w Szczepańskiego i nikt nawet o tym nie mówi. Powoli głupieję jeśli chodzi o sędziowanie w naszej lidze.

Zmierzamy do tego, że niektóre zespoły mają bramkarzy wygrywających im mecze. Zastanawiamy się, czy u was też tacy są.

W tej rundzie może jeszcze się to nie zdarzyło. Ale wcześniej takie mecze były, chociażby z Lechią Gdańsk Michał Gliwa zanotował kilka kapitalnych interwencji czy Kuba Szumski w Lubinie. W tej rundzie Kuba ma mało szczęścia, dostaje bardzo precyzyjne strzały i trudno mieć większe pretensje, że ich nie obroni. A, jak mówiłem, paradoksalnie w obronie gramy dobrze, w międzyczasie nie za bardzo może się wykazać. Malarz w ŁKS-ie odbija po kilka piłek w meczu, teraz widzę fenomenalną interwencję Stipicy z Pogoni z tej kolejki.

To samo Kuciak w Lechii.

Jak rywal oddaje 40 strzałów w meczu, łatwo zrobić z bramkarza bohatera (śmiech).

Czy Raków nie za długo płaci frycowe? To nie pierwszy mecz, który mógł wygrać, a przegrał. Przypominamy sobie mecze z Górnikiem Zabrze, Lechem u siebie, Cracovią. Nie byliście gorsi w grze i mimo to przegrywaliście. Problem mentalny czy brak doświadczenia?

Był moment, gdy poza tym pierwszym meczem z Koroną, w którym strasznie daliśmy ciała i na który nie dojechaliśmy, ogólnie graliśmy dobrze. Brakowało jednak punktów. W drugiej części jesieni przeszliśmy na trochę inny system, zaczęliśmy grać mniej widowiskowo i to dawało punkty. Teraz chcieliśmy wrócić do ofensywnego stylu i łączyć to z punktowaniem. Uważam, że w tych trzech wiosennych meczach graliśmy dobrze. Lech do momentu tego nieszczęsnego karnego nie stworzył niczego, a siłę Lecha widzieliśmy teraz z Lechią, mamy punkt odniesienia. Z Legią w drugiej połowie graliśmy co najmniej jak równy z równym, klarownych sytuacji mieliśmy więcej. Z Arką z mojej perspektywy rozegraliśmy najlepszy mecz w Ekstraklasie, mimo że punktów nam nie przyniósł. Poprawiliśmy grę w obronie i będziemy punktować, jestem o tym przekonany. Następna kolejka pokaże, jak wypadniemy pod względem szeroko pojętego mentalu. Nigdy nie mieliśmy z tym problemu i wierzę, że pewnych błędów już nie popełnimy.

Czuje pan, że w Poznaniu nawywijał tak bardzo, że dwa mecze zawieszenia się panu należały i czy w przyszłości możemy się spodziewać czegoś podobnego?

Nie mogę zrozumieć systemu. Sędzia prowadzący mecz może zaliczyć kilkanaście baboli i nie jest w ogóle karany, tak jak sędzia Raczkowski w Poznaniu. Było larum o drugą bramkę, są niejasności co do karnego, o wiele innych decyzji. Uważam, że prowadził mecz dramatycznie. Gość odpocznie jedną kolejkę, a ja jestem zawieszony na dwie, bo trochę przeklinałem i wyszedłem ze strefy. Okej, przyznaję, że nie powinienem się tak zachować, ale dwa mecze kary dla trenera to bardzo trudna sprawa, zwłaszcza w takich meczach jak z Legią czy Arką, z którą bezpośrednio walczymy o utrzymanie. To bardzo ważne spotkania, a w jakimś procencie brak trenera na ławce mógł zaważyć. Może pół procent, może jeden, ale jednak. Nie zgadzam się z tą decyzją względem mnie. Nie powinienem się tak zachować, ale zostałem sprowokowany, czasami ciężko zrozumieć niektóre decyzje, a ty stoisz i patrzysz na kolejne błędy w jedną stronę. Oczywiście potem Canal+ pokaże jedną, dwie sytuacje i to wszystko. To normalne, że sędzia może się pomylić, tak jak mylę się ja czy zawodnicy. Godzę się z tym, tylko jak widzisz, że wszystko idzie w jedną stronę, jesteś dwa metry od linii bocznej, a widzisz niesłusznie przyznany aut dla rywali i tak dalej, no to coś się w człowieku kumuluje. Nie jesteśmy Legią czy Lechem, by móc oddać 40 strzałów w meczu i jeszcze przeciwstawić się sędziom. To frustrujące, będę musiał jednak uważać, bo to działa w jedną stronę. Mamy przykład, że z sędziami się nie wygra. Uważam Tomasza Musiała za bardzo dobrego arbitra, ale z Arką też popełnił kilka istotnych błędów na naszą niekorzyść: przy bramce na 1:2 był faul na Jachu, mieliśmy nieodgwizdany karny czy faul na Poletanoviciu na szesnastym metrze z 46. minuty. Liczę, że sędziowie zaczną się też mylić na naszą korzyść i przestanie to iść w jedną stronę.

rozmawiali Weszłopolscy

Fot. FotoPyK

***

Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Raków Częstochowa rozważa bojkot Gali Ekstraklasy

Raków Częstochowa może nie przyjechać na galę Ekstraklasy. Miałaby to być forma protestu wobec tego, w jaki sposób Lech Poznań świętował mistrzostwo Polski. Przypomnijmy – podczas śpiewów, do których doszło w zeszłą sobotę, kibice wraz z zespołem obrażali swojego rywala przyśpiewką „Raków cwel”. To o tyle nieprzyjemna sytuacja, że do tych haseł dołączył się nawet Piotr […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław? Klub szuka następcy

Wygląda na to, że przygoda Piotra Tworka ze Śląskiem Wrocław nie potrwa długo. Szkoleniowiec ma opuścić swój klub wraz z końcem sezonu. Władze klubu z Dolnego Śląska nie są zadowolone wynikami w tym sezonie. Piotr Tworek nie odmienił drużyny po przejęciu jej po Jacku Magierze. Punktował na podobnym poziomie i finalnie, przy pomocy dużego szczęścia, […]
19.05.2022
Inne sporty
19.05.2022

Czy organizacja Igrzysk Europejskich się opłaca?

Dwa dni temu podpisano umowę na mocy której w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. Całkowity koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Z tego względu postanowiliśmy przybliżyć wam temat tej imprezy. Czym ona tak naprawdę jest? Kto wcześniej ją organizował? Jak podobne wydarzenia wyglądają na innych kontynentach? Jaka jest jej wartość […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Nowy trener Pogoni: – Przyszedłem, aby dać mistrzostwo Polski

Nowy trener Pogoni, Jens Gustafsson, ma za sobą pierwszą konferencję prasową w Szczecinie. Szwedzki szkoleniowiec głośno zadeklarował: – Przyszedłem, aby dać temu klubowi pierwsze mistrzostwo Polski. Jakie są jego przemyślenia po ostatnich meczach „Portowców”? – Oglądałem kilka spotkań, być może około pięciu. Jestem zadowolony z poziomu drużyny, ale w futbolu musisz cały czas starać się być lepszy. […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Grabara z transferem już latem?

Kamil Grabara budzi coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Polskim bramkarzem interesują się kluby z lig TOP5, informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyków. Włodarczyk w programie „Okno Transferowe” powiedział: – Są kluby, które się nim interesują i tę Ligę Mistrzów już mają zapewnioną. Nie ma co ukrywać, że Kamil Grabara zaczyna mieć poważne oferty z klubów […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Inne sporty
19.05.2022

Czy organizacja Igrzysk Europejskich się opłaca?

Dwa dni temu podpisano umowę na mocy której w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. Całkowity koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Z tego względu postanowiliśmy przybliżyć wam temat tej imprezy. Czym ona tak naprawdę jest? Kto wcześniej ją organizował? Jak podobne wydarzenia wyglądają na innych kontynentach? Jaka jest jej wartość […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Kolejny rozdział ballady o zabrzańskim Poldim

Lukas Podolski chlubi się osobistym przywiązaniem do barw Górnika Zabrze. Rok temu dotrzymał obietnicy, słowo stało się ciałem i na jego prezentację na stadionie przy ulicy Roosevelta przyszło ponad dziesięć tysięcy widzów, którymi kierowało tylko jedno pragnienie – zobaczyć nowego idola i zaklaskać na część nowej gwiazdy. Przez kolejne miesiące Poldi spełniał wszystkie pokładane w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Orły” latają wysoko, najwyżej w Europie

W pewnym punkcie sezonu 2021/2022 wydawało się, że Eintracht ten rok będzie musiał spisać na straty. Ostatnie miesiące w Bundeslidze miał naprawdę mizerne, jedynie na froncie europejskim potrafił całkiem fajnie się prezentować. Ale czy jakiś kibic z Frankfurtu będzie na to narzekał? Nic z tych rzeczy, to przecież piękna historia. Jeszcze jakiś czas temu nikt […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Raków Częstochowa rozważa bojkot Gali Ekstraklasy

Raków Częstochowa może nie przyjechać na galę Ekstraklasy. Miałaby to być forma protestu wobec tego, w jaki sposób Lech Poznań świętował mistrzostwo Polski. Przypomnijmy – podczas śpiewów, do których doszło w zeszłą sobotę, kibice wraz z zespołem obrażali swojego rywala przyśpiewką „Raków cwel”. To o tyle nieprzyjemna sytuacja, że do tych haseł dołączył się nawet Piotr […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław? Klub szuka następcy

Wygląda na to, że przygoda Piotra Tworka ze Śląskiem Wrocław nie potrwa długo. Szkoleniowiec ma opuścić swój klub wraz z końcem sezonu. Władze klubu z Dolnego Śląska nie są zadowolone wynikami w tym sezonie. Piotr Tworek nie odmienił drużyny po przejęciu jej po Jacku Magierze. Punktował na podobnym poziomie i finalnie, przy pomocy dużego szczęścia, […]
19.05.2022
Inne sporty
19.05.2022

Czy organizacja Igrzysk Europejskich się opłaca?

Dwa dni temu podpisano umowę na mocy której w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. Całkowity koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Z tego względu postanowiliśmy przybliżyć wam temat tej imprezy. Czym ona tak naprawdę jest? Kto wcześniej ją organizował? Jak podobne wydarzenia wyglądają na innych kontynentach? Jaka jest jej wartość […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Nowy trener Pogoni: – Przyszedłem, aby dać mistrzostwo Polski

Nowy trener Pogoni, Jens Gustafsson, ma za sobą pierwszą konferencję prasową w Szczecinie. Szwedzki szkoleniowiec głośno zadeklarował: – Przyszedłem, aby dać temu klubowi pierwsze mistrzostwo Polski. Jakie są jego przemyślenia po ostatnich meczach „Portowców”? – Oglądałem kilka spotkań, być może około pięciu. Jestem zadowolony z poziomu drużyny, ale w futbolu musisz cały czas starać się być lepszy. […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Grabara z transferem już latem?

Kamil Grabara budzi coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Polskim bramkarzem interesują się kluby z lig TOP5, informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyków. Włodarczyk w programie „Okno Transferowe” powiedział: – Są kluby, które się nim interesują i tę Ligę Mistrzów już mają zapewnioną. Nie ma co ukrywać, że Kamil Grabara zaczyna mieć poważne oferty z klubów […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Kolejny rozdział ballady o zabrzańskim Poldim

Lukas Podolski chlubi się osobistym przywiązaniem do barw Górnika Zabrze. Rok temu dotrzymał obietnicy, słowo stało się ciałem i na jego prezentację na stadionie przy ulicy Roosevelta przyszło ponad dziesięć tysięcy widzów, którymi kierowało tylko jedno pragnienie – zobaczyć nowego idola i zaklaskać na część nowej gwiazdy. Przez kolejne miesiące Poldi spełniał wszystkie pokładane w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Orły” latają wysoko, najwyżej w Europie

W pewnym punkcie sezonu 2021/2022 wydawało się, że Eintracht ten rok będzie musiał spisać na straty. Ostatnie miesiące w Bundeslidze miał naprawdę mizerne, jedynie na froncie europejskim potrafił całkiem fajnie się prezentować. Ale czy jakiś kibic z Frankfurtu będzie na to narzekał? Nic z tych rzeczy, to przecież piękna historia. Jeszcze jakiś czas temu nikt […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Imaz blisko Lechii Gdańsk

Jesus Imaz jest blisko przenosin do Lechii Gdańsk. Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Klub z Białegostoku oferował zawodnikowi bardzo dobre warunki, ale najwyraźniej strony nie dojdą do porozumienia. Tym bardziej że sytuacja skomplikowała się po urazie Imaza – przed nim Hiszpan mógł liczyć na jeszcze lepszy kontrakt, natomiast po kontuzji klub chciał […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022