post
Avatar

Opublikowane 25.02.2020 13:16 przez

Przemysław Michalak

W najnowszym wydaniu Weszłopolskich jednym z gości był trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun. Rozmawiano z nim o okolicznościach porażki w Gdyni, dużej liczbie traconych goli, bramkarzach nie dających elementu ekstra i sędziowaniu, do którego Papszun ma olbrzymie zastrzeżenia. Zapraszamy do wersji tekstowej. – Powoli głupieję jeśli chodzi o sędziowanie w naszej lidze – przyznaje trener.

***

Jaka jest pana diagnoza, co się stało w meczu z Arką? To aż nieprawdopodobne, że Raków tego meczu nie wygrał.

Taka jest właśnie optyka: wydaje się to nieprawdopodobne. Ale w takiej działamy branży, piłka nożna jest dyscypliną, w której nie takie rzeczy się działy, aczkolwiek takie jak w Gdyni bardzo rzadko. W swojej już dość długiej przygodzie trenerskiej chyba takiego meczu nie miałem. Co prawda na wszystko patrzyłem z oddali, ale gdzieś tam w tle byłem, więc z wynikiem się utożsamiam. To piękno piłki, że są takie widowiska, bo chyba tak trzeba to spotkanie nazwać. Często psioczycie u siebie na Ekstraklasę, ale myślę, że jesteśmy drużyną, która rzadko bierze udział w – jak to nazywacie – meczach paździerzowych.

Czy Raków nie przeszarżował? Pierwsza połowa była idealna, zachwycaliśmy się, ale czy nie przekonaliśmy się, że Raków jeszcze nie jest w stanie grać 90 minut na takich obrotach i pressing zaserwowany Arce przez godzinę później dał się we znaki?

Temat jest złożony. Na pewno nie brakuje nam sił, doświadczamy tego w każdym meczu, choć liczby są dla nas bezwzględne. Każdy może sprawdzić, że wiosną straciliśmy osiem goli w trzech meczach, wszystkie w drugiej połowie. Natomiast decydował tu szereg czynników. Nie będę już wracał do poprzednich spotkań, tematu sędziowania w Poznaniu. Teraz znów ewidentny błąd, a w zasadzie szereg błędów, wpłynął na przebieg meczu. Nie podyktowano nam ewidentnego rzutu karnego po faulu na Tudorze przy stanie 2:0. Zakładając, że byśmy go strzelili, co wcale nie jest takie pewne…

…to wręcz teraz takie pół na pół. 

Ale jednak byłaby to kolejna nasza bardzo dobra sytuacja. Nie umieliśmy zamknąć tego meczu. W piłce często jest tak jak w siatkówce. Jeżeli nie wygrywasz 3:0, to możesz przegrać 2:3. Co do przyczyn – duży wpływ na naszą postawę w końcówce miały nietrafione zmiany, bo jednak ci zawodnicy, którzy weszli, nie byli dla nas wartością dodaną. Tutaj popełniłem błąd, tak to trzeba zinterpretować. Kolejną przyczyną były nieprawdopodobne strzały zawodników Arki. Poza pierwszą bramką, gdzie i tak popełniliśmy kilka błędów, mowa o kapitalnych uderzeniach. My takie uderzenia też mieliśmy: najpierw poprzeczka, później słupek i dobitka Schwarza, który nie zmieścił jej na 3:2 do niemalże pustej bramki. Takie momenty decydowały. Nie przypominam sobie żadnej klarownej sytuacji Arki poza golami. Bramka na 1:2 była kluczowa i pokazała, że nie jesteśmy takimi mocarzami, żeby takie okoliczności udźwignąć. Trochę nam wtedy łydki zadrżały. Nie za mocno, ale nie było już takiej pewności jak wcześniej.

Czyli może pan przyznać, że po tym meczu jest bardziej zadowolony ze swoich piłkarzy niż z siebie? Zmiana Babenki była jedną z gorszych w całym sezonie Ekstraklasy.

Nie odniosę się do personaliów, ale potwierdzam pierwszą część pytania. Zawodnicy z wyjściowej jedenastki spisali się zdecydowanie lepiej niż trener.

ekstraklasa-2020-02-25-12-02-39

Co pan sobie pomyślał w przerwie tego meczu?

Przechodził wtedy Antek Łukasiewicz, gratulował świetnej postawy. Powiedziałem mu, że to jeszcze nie koniec meczu. I tak też sobie pomyślałem.

Naprawdę tak pan wtedy obawiał się drugiej połowy czy to jednak trochę kurtuazji?

Nie obawiam się prowadzenia zespołu, bo już dawno bym zwariował. W Ekstraklasie jestem pierwszy sezon, ale meczów jako trener mam kilkaset. Różne rzeczy w piłce widziałem i dlatego po tym meczu z Arką jeszcze żyję.

Jest pomysł, jak uzdrowić defensywę Rakowa? Pod względem straconych goli gorszy jest tylko ŁKS, co w stosunku do jedenastego miejsca, które zajmujecie, chyba tym bardziej nie jest wynikiem zadowalającym.

No tak, ale gdybyśmy spojrzeli, ile przeciwnicy tworzą okazji bramkowych, a ile my tworzymy, to wtedy statystyka nie byłaby dla nas aż tak brutalna. Gra w defensywie naszego zespołu nie wygląda tak źle jak wskazywałaby liczba straconych bramek. Nawet mecz z Arką to pokazuje. Chyba sami możecie przyznać, że Arka nie dochodziła do jakichś konkretnych sytuacji przed swoimi golami, podobnie wcześniej Lech czy Legia. Sama gra w defensywie jest dobra, ale paradoksalnie liczby są dla nas fatalne. Nie widzę tutaj jakiegoś niepokoju, wierzymy, że karta się odwróci. Musimy być bardziej zdeterminowani, bo za łatwo te bramki tracimy. Arka oddawała kapitalne strzały, ale pozwoliliśmy na ich oddanie. Trzeba być bardziej pazernym na zapobieganie takim sytuacjom, bo inaczej za chwilę nasza pozycja nie będzie już tak komfortowa jak dotychczas.

Abstrahując już od fantastycznych uderzeń Vejinovicia i Mihajlovicia, to nie ma pan wrażenia, że jeśli chodzi o bramkarzy, nie należycie do ligowej czołówki? Gdyby na tej pozycji udało się dokonać konkretnego wzmocnienia, jak na przykład ŁKS-owi z Arkadiuszem Malarzem, to dałoby to kilka punktów więcej?

W tej chwili Kuba Szumski ma mało szczęścia, po prostu. Trudno mieć do niego pretensje o te bramki, poza rzutem karnym z Poznania. Najwyraźniej nastąpiła zmiana optyki za takie przewinienie, bo okazało się, że jeśli Furman wszedł w rywala z Zagłębia Lubin już po strzale i go zdemolował, to rzutu karnego nie ma. W identycznej sytuacji Gytkjaer oddaje strzał, wpada na niego Szumski i karny jest. To ja już nie wiem, o co chodzi. To jednak rzeczywiście był Kuby błąd, ale jesienią przy stanie 2:2 Muhar w taki sam sposób wchodzi w Szczepańskiego i nikt nawet o tym nie mówi. Powoli głupieję jeśli chodzi o sędziowanie w naszej lidze.

Zmierzamy do tego, że niektóre zespoły mają bramkarzy wygrywających im mecze. Zastanawiamy się, czy u was też tacy są.

W tej rundzie może jeszcze się to nie zdarzyło. Ale wcześniej takie mecze były, chociażby z Lechią Gdańsk Michał Gliwa zanotował kilka kapitalnych interwencji czy Kuba Szumski w Lubinie. W tej rundzie Kuba ma mało szczęścia, dostaje bardzo precyzyjne strzały i trudno mieć większe pretensje, że ich nie obroni. A, jak mówiłem, paradoksalnie w obronie gramy dobrze, w międzyczasie nie za bardzo może się wykazać. Malarz w ŁKS-ie odbija po kilka piłek w meczu, teraz widzę fenomenalną interwencję Stipicy z Pogoni z tej kolejki.

To samo Kuciak w Lechii.

Jak rywal oddaje 40 strzałów w meczu, łatwo zrobić z bramkarza bohatera (śmiech).

Czy Raków nie za długo płaci frycowe? To nie pierwszy mecz, który mógł wygrać, a przegrał. Przypominamy sobie mecze z Górnikiem Zabrze, Lechem u siebie, Cracovią. Nie byliście gorsi w grze i mimo to przegrywaliście. Problem mentalny czy brak doświadczenia?

Był moment, gdy poza tym pierwszym meczem z Koroną, w którym strasznie daliśmy ciała i na który nie dojechaliśmy, ogólnie graliśmy dobrze. Brakowało jednak punktów. W drugiej części jesieni przeszliśmy na trochę inny system, zaczęliśmy grać mniej widowiskowo i to dawało punkty. Teraz chcieliśmy wrócić do ofensywnego stylu i łączyć to z punktowaniem. Uważam, że w tych trzech wiosennych meczach graliśmy dobrze. Lech do momentu tego nieszczęsnego karnego nie stworzył niczego, a siłę Lecha widzieliśmy teraz z Lechią, mamy punkt odniesienia. Z Legią w drugiej połowie graliśmy co najmniej jak równy z równym, klarownych sytuacji mieliśmy więcej. Z Arką z mojej perspektywy rozegraliśmy najlepszy mecz w Ekstraklasie, mimo że punktów nam nie przyniósł. Poprawiliśmy grę w obronie i będziemy punktować, jestem o tym przekonany. Następna kolejka pokaże, jak wypadniemy pod względem szeroko pojętego mentalu. Nigdy nie mieliśmy z tym problemu i wierzę, że pewnych błędów już nie popełnimy.

Czuje pan, że w Poznaniu nawywijał tak bardzo, że dwa mecze zawieszenia się panu należały i czy w przyszłości możemy się spodziewać czegoś podobnego?

Nie mogę zrozumieć systemu. Sędzia prowadzący mecz może zaliczyć kilkanaście baboli i nie jest w ogóle karany, tak jak sędzia Raczkowski w Poznaniu. Było larum o drugą bramkę, są niejasności co do karnego, o wiele innych decyzji. Uważam, że prowadził mecz dramatycznie. Gość odpocznie jedną kolejkę, a ja jestem zawieszony na dwie, bo trochę przeklinałem i wyszedłem ze strefy. Okej, przyznaję, że nie powinienem się tak zachować, ale dwa mecze kary dla trenera to bardzo trudna sprawa, zwłaszcza w takich meczach jak z Legią czy Arką, z którą bezpośrednio walczymy o utrzymanie. To bardzo ważne spotkania, a w jakimś procencie brak trenera na ławce mógł zaważyć. Może pół procent, może jeden, ale jednak. Nie zgadzam się z tą decyzją względem mnie. Nie powinienem się tak zachować, ale zostałem sprowokowany, czasami ciężko zrozumieć niektóre decyzje, a ty stoisz i patrzysz na kolejne błędy w jedną stronę. Oczywiście potem Canal+ pokaże jedną, dwie sytuacje i to wszystko. To normalne, że sędzia może się pomylić, tak jak mylę się ja czy zawodnicy. Godzę się z tym, tylko jak widzisz, że wszystko idzie w jedną stronę, jesteś dwa metry od linii bocznej, a widzisz niesłusznie przyznany aut dla rywali i tak dalej, no to coś się w człowieku kumuluje. Nie jesteśmy Legią czy Lechem, by móc oddać 40 strzałów w meczu i jeszcze przeciwstawić się sędziom. To frustrujące, będę musiał jednak uważać, bo to działa w jedną stronę. Mamy przykład, że z sędziami się nie wygra. Uważam Tomasza Musiała za bardzo dobrego arbitra, ale z Arką też popełnił kilka istotnych błędów na naszą niekorzyść: przy bramce na 1:2 był faul na Jachu, mieliśmy nieodgwizdany karny czy faul na Poletanoviciu na szesnastym metrze z 46. minuty. Liczę, że sędziowie zaczną się też mylić na naszą korzyść i przestanie to iść w jedną stronę.

rozmawiali Weszłopolscy

Fot. FotoPyK

***

Przemysław Michalak

Opublikowane 25.02.2020 13:16 przez

Przemysław Michalak

Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Fuksiarz
27.04.2021

Czy PSG kolejny raz podoła bardzo trudnemu wyzwaniu?

Mogłoby się wydawać, że paryżanie na drodze do triumfu w Ligi Mistrzów pokonali już największą przeszkodę i po wrzuceniu za burtę Bayernu, będzie im zdecydowanie łatwiej. Nic z tych rzeczy. Los to figlarz, który kolejny raz zafundował im ekstremalną przeprawę. Tym razem zmierzą się z rozpędzoną ekipą Pepa Guardioli, która na krajowym podwórku nie pozostawiła […]
27.04.2021
Fuksiarz
26.04.2021

Czy Real znów udowodni, że Liga Mistrzów to jego rozgrywki?

Co to będzie za przedziwny półfinał Ligi Mistrzów. Przez długi czas wydawało się, że to nie może być dobry sezon ani dla Realu, ani dla Chelsea. Że w Madrycie coś już się wypaliło, a w Londynie jeszcze nie zdążyło na dobre stworzyć. Tymczasem teraz te dwa kluby zmierzą się w meczu o awans do wielkiego […]
26.04.2021
Weszło
26.04.2021

Koniec fazy grupowej Pucharu Fuksiarza! Przesądził rzut monetą

Ależ emocje przyniosła końcówka fazy grupowej Pucharu Fuksiarza, w którym cała ekipa Weszło rywalizuje w formacie starych mistrzostw Europy. Rywalizacja Rokiego z Michałem Kołkowskim rozstrzygana rzutem monetą w Lidze Minus. Szalony rajd Kamila Gapińskiego, zakończony awansem do kolejnej rundy. Wojtek Kowalczyk za burtą przez typy na porażki Stali i Podbeskidzie. Spójrzmy jak wyglądały wyniki trzeciej […]
26.04.2021
Weszło
05.05.2021

Najniższy wymiar kary dla Realu. Chelsea w finale Ligi Mistrzów!

Jest takie powiedzonko „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, może kojarzycie – śmiech w nawiasie – ale najwyraźniej dzisiaj wyłożyło nogi na kanapie, grzebało w pępku i nie miało zamiaru ruszać się na Stamford Bridge. A wydawało się – cholera, Chelsea musi zapłacić rachunek za swoją nieskuteczność. Taki jest futbol, tym bardziej na poziomie 1/2 Ligi Mistrzów, […]
05.05.2021
Weszło
05.05.2021

Raków wygrywa w ostatniej akcji, Stal podała tlen Podbeskidziu

Stal Mielec mogła dziś praktycznie zakończyć emocje w walce o utrzymanie, ale nie wykorzystała faktu, że Raków dopiero co świętował zdobycie Pucharu Polski i nie wystawił najcięższych armat. Nie dość, że beniaminek był bezzębny w ofensywie, to jeszcze w praktycznie ostatniej akcji podarował gościom totalnie absurdalny rzut karny. Stal Mielec – Raków: przesądził karny z […]
05.05.2021
1 liga
05.05.2021

Liga Mistrzów? Na co to komu. Osiem goli w 1. lidze!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma wiosną tylko dwa nastroje. Pierwszy to gonienie wyniku z maruderami w ligowej tabeli i uciekanie spod topora. Drugi to strzelaniny, których pozazdrościć może nawet Clint Eastwood. Trzy ostatnie mecze z udziałem dumy gminy Żabno? Cztery gole, sześć bramek i osiem trafień. Dzisiaj “Słonie” rozdeptały Koronę Kielce, wygrywając 6:2. Na miejscu Miedzi […]
05.05.2021
1 liga
05.05.2021

Skowronek na giełdzie trenerów Widzewa, gorąco w ŁKS-ie. Co słychać w Łodzi?

Łódzkie kluby mają sporo argumentów przemawiających za tym, żeby stawiać ich w roli potentatów 1. ligi. W ŁKS-ie jest to szeroka i wyrównana kadra, bo personalnie ekipa Ireneusza Mamrota wyróżnia się na tle stawki. W Widzewie jest to klubowa kasa, bo można przypuszczać, że żaden klub nie dysponuje takimi pieniędzmi jak drużyna z al. Piłsudskiego […]
05.05.2021
Weszło
05.05.2021

Traktat o stałości. O Courtoisie w Realu

W madryckim życiu Thibauta Courtoisa nie zawsze bywało kolorowo. W październiku 2019 roku, w przerwie meczu z Club Brugge, zamknął się w toalecie i nie wyszedł na drugą połowę. Real przegrywał 0:2 po dwóch kuriozalnych golach Emmanuela Dennisa, przy których belgijski bramkarz ewidentnie zawinił. Bezlitosne Santiago Bernabeu gwizdało. Zmienić musiał go Alphonse Areola. Courtois cierpiał […]
05.05.2021
Weszło
05.05.2021

Łukasz Sierpina: – Nie zwieszamy głowy, nie tracimy wiary

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie mamy dwie kolejki do końca, trzypunktową stratę sześć punktów do zdobycia i zwieszamy głowę. Załamujemy się. Tracimy wiarę. No nie, to tak nie działa. Wiemy w jakim miejscu się znajdujemy, nie lekceważymy sytuacji, ale trzeba patrzeć na te najbliższe kolejki z wiarą, a nie z obawą. Przed nami niezwykle […]
05.05.2021
Weszło
01.03.2020

Strzelał Ajaxowi, asystował z Cracovią. Kim jest Vida, którego bierze Piast?

Piast Gliwice jednak nie do końca poszedł śladem zimowego okienka sprzed roku. Wtedy jedynie wypożyczył z Lecha Poznań Pawła Tomczyka. Teraz z tego samego klubu na pół roku przyszedł Tymoteusz Klupś (dopiero ostatnio wrócił do treningów po kontuzji) i powoli zanosiło się na to, że na nim mistrzowie Polski poprzestaną. Rzutem na taśmę zdecydowali się […]
01.03.2020
Weszło
25.02.2020

Światowy Dzień Polskich Asyst

Świętować można wszystko, absurdalnych przykładów nie brakuje. Niedługo czeka nas Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza, a zaraz potem Światowy Dzień Drzemki w Pracy (to nawet brzmi spoko). Dziś zresztą obchodzony jest Światowy Dzień Powolności, ale zamiast tego 25 lutego możemy ochrzcić jako Światowy Dzień Polskich Asyst. Nasi rodacy w Lidze Mistrzów spisali się znakomicie – łącznie […]
25.02.2020
Weszło
25.02.2020

“Zmiany w Gdyni były złe. Pierwszy skład spisał się lepiej niż trener”

W najnowszym wydaniu Weszłopolskich jednym z gości był trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun. Rozmawiano z nim o okolicznościach porażki w Gdyni, dużej liczbie traconych goli, bramkarzach nie dających elementu ekstra i sędziowaniu, do którego Papszun ma olbrzymie zastrzeżenia. Zapraszamy do wersji tekstowej. – Powoli głupieję jeśli chodzi o sędziowanie w naszej lidze – przyznaje trener. *** […]
25.02.2020
Weszło
25.02.2020

“Ubolewam, że Lewandowski nie gra w Chelsea”

Wtorkowa prasa w dużej mierze koncentruje się na Lidze Mistrzów, ale są też tematy z naszego podwórka: bogactwo kadrowe w Legii, niepotrzebne eksperymenty ze składem w Górniku Zabrze, tekst o Filipe Raiceviciu, echa wydarzeń na trybunach w Poznaniu i ciąg dalszy zamieszania z transmisjami meczów w II lidze.  PRZEGLĄD SPORTOWY Robert Lewandowski podejmuje kolejną próbę […]
25.02.2020
Weszło
24.02.2020

Kante na fali wznoszącej, Imaz na opadającej

Nie pamiętamy, kiedy na jednej pozycji mieliśmy tak przyjemny kłopot bogactwa. W tej kolejce aż pięciu prawych obrońców rozegrało naprawdę dobre mecze i dostawało od nas noty 7. A przecież wybrać musieliśmy jednego, w porywach dwóch, gdyby zastosować manewr z przesunięciem kogoś do środka obrony. Postawiliśmy na Bartosza Rymaniaka, który wymiatał w drugiej połowie meczu […]
24.02.2020
Weszło
24.02.2020

Gol Polaka w tej kolejce? To niemal na pewno młodzieżowiec

Jeżeli młodzieżowcy w Ekstraklasie są tak dobrzy jak ostatnia kolejka w ich wykonaniu, to teraz jest naprawdę nieźle. Nasze bąbelki mają za sobą jeden z bardziej udanych weekendów w tym sezonie, często należały do wyróżniających się postaci w swoich zespołach. Wystarczy zresztą przytoczyć prostą statystykę: w 23. kolejce sześć goli było autorstwa Polaków, z czego […]
24.02.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
05.05.2021

Po przegranym półfinale śmiechom nie było końca. Hazard wkurzył kibiców

Eden Hazard w barwach Realu Madryt nie zachwyca. Delikatnie rzecz ujmując. Skrzydłowy, który kosztował Królewskich 115 milionów euro, mnóstwo spotkań opuszcza z powodów zdrowotnych, a gdyż już gra, rzadko na boisku robi różnicę. Pojawiają się również wątpliwości dotyczące jego pozaboiskowej postawy, a dziś Belg zrobił coś, czym dodatkowo podpadł fanom Królewskich.  Występ przeciwko byłemu klubowi […]
05.05.2021
Weszło
05.05.2021

Najniższy wymiar kary dla Realu. Chelsea w finale Ligi Mistrzów!

Jest takie powiedzonko „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, może kojarzycie – śmiech w nawiasie – ale najwyraźniej dzisiaj wyłożyło nogi na kanapie, grzebało w pępku i nie miało zamiaru ruszać się na Stamford Bridge. A wydawało się – cholera, Chelsea musi zapłacić rachunek za swoją nieskuteczność. Taki jest futbol, tym bardziej na poziomie 1/2 Ligi Mistrzów, […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Anglicy dogonili Hiszpanów. Trzeci “wewnętrzny” finał

I wszystko jasne. Tegoroczny finał Ligi Mistrzów będzie gratką dla wszystkich fanów Premier League, gdyż Manchester City zmierzy się w nim z Chelsea. Już wiadomo, że po raz czternasty w historii najważniejsze trofeum klubowe na Starym Kontynencie (uwzględniając Puchar Europy) zdobędzie angielski zespół.  W tej klasyfikacji lepiej wypadają tylko Hiszpanie, których drużyny triumfowały łącznie osiemnaście […]
05.05.2021
Weszło FM
05.05.2021

Czwartek z Weszło FM: Olivia Drost w poranku, rewanże w Lidze Europy

Z zawodu partner zarządzająca w agencji influencer marketingu i właścicielka butikowej agencji PR. Z pasji – boxing girl. W radiowym poranku w czwartek odwiedzi nas Olivia Drost. Co jeszcze na antenie? Między innymi Magazyn Ligi Mistrzów oraz półfinały Ligi Europy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o tym, że wpadnie […]
05.05.2021
Weszło
05.05.2021

Raków wygrywa w ostatniej akcji, Stal podała tlen Podbeskidziu

Stal Mielec mogła dziś praktycznie zakończyć emocje w walce o utrzymanie, ale nie wykorzystała faktu, że Raków dopiero co świętował zdobycie Pucharu Polski i nie wystawił najcięższych armat. Nie dość, że beniaminek był bezzębny w ofensywie, to jeszcze w praktycznie ostatniej akcji podarował gościom totalnie absurdalny rzut karny. Stal Mielec – Raków: przesądził karny z […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Przełamanie Wernera. Tego Niemiec zmarnować nie mógł

Timo Werner był najmocniej krytykowanym piłkarzem Chelsea po pierwszym meczu półfinałowym z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Wszystko przez świetne sytuacje na zdobycie bramki, które marnował, co w jego przypadku było w tym sezonie bardzo często występującą przypadłością.  Na pierwszy rzut oka Niemiec nie notuje w swoim pierwszym sezonie w barwach Chelsea złych liczb. Do […]
05.05.2021
1 liga
05.05.2021

Liga Mistrzów? Na co to komu. Osiem goli w 1. lidze!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma wiosną tylko dwa nastroje. Pierwszy to gonienie wyniku z maruderami w ligowej tabeli i uciekanie spod topora. Drugi to strzelaniny, których pozazdrościć może nawet Clint Eastwood. Trzy ostatnie mecze z udziałem dumy gminy Żabno? Cztery gole, sześć bramek i osiem trafień. Dzisiaj “Słonie” rozdeptały Koronę Kielce, wygrywając 6:2. Na miejscu Miedzi […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Sa Pinto rzuca robotę w Turcji

Nie ma nudy z Ricardo Sa Pinto. Jeśli ktokolwiek liczył, że portugalski szkoleniowiec zapuści korzenie w Turcji i dłużej poprowadzi Gazisehir Gaziantep FK, no to nic z tego. Były trener Legii odejdzie po zaledwie kilkunastu spotkaniach.  Powód? Tym razem Sa Pinto sam zrezygnował z pracy. Niby w styczniu podpisał kontrakt, który obowiązuje go do zakończeniu […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Pogoń zaskakuje – weźmie piłkarza Wisły Kraków

Pogoń Szczecin ma zapewniony udział w pucharach, w związku z tym kibice Portowców wypatrują wzmocnień, które pomogą dobrze zaprezentować się w Europie. Z tego względu z pewnym rozczarowaniem można przyjmować informację, że pierwszym letnim transferem Pogoni będzie Jean Carlos Silva.  Podał ją Daniel Trzepacz z portalu pogonsportnet.pl i z tego, co udało nam się ustalić, […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Trzecia wygrana Miedzi w tym roku. Baraże wciąż realne

Pierwszoligowcy nadrabiają zaległości. Spotkanie 25. kolejki pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Miedzią Legnica nie odbyło się w pierwotnym terminie z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości.  W nowym lepsza okazała się drużyna, w której obecnie pracuje Jarosław Skrobacz. Szkoleniowiec Miedzi jesienią ze swoim byłym zespołem tylko zremisował, ale dziś znalazł na niego sposób. Na prowadzenie wyszli jednak […]
05.05.2021
1 liga
05.05.2021

Skowronek na giełdzie trenerów Widzewa, gorąco w ŁKS-ie. Co słychać w Łodzi?

Łódzkie kluby mają sporo argumentów przemawiających za tym, żeby stawiać ich w roli potentatów 1. ligi. W ŁKS-ie jest to szeroka i wyrównana kadra, bo personalnie ekipa Ireneusza Mamrota wyróżnia się na tle stawki. W Widzewie jest to klubowa kasa, bo można przypuszczać, że żaden klub nie dysponuje takimi pieniędzmi jak drużyna z al. Piłsudskiego […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Asysta Janusza Gola. Dinamo bliżej utrzymania (video)

Dinamo Bukareszt zwycięskie w lidze rumuńskiej. Zespół, w którym obecnie występuje Janusz Gol, wygrał z ACSM Politehnica Iasi i jest coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie. Polak miał swój udział w wygranej 2-1. Konkretnie – zaliczył asystę przy trafieniu Deiana Sorescu. Nie było to podanie, o którym będzie opowiadał swoim dzieciom przy kominku, gdyż tylko rozrzucił […]
05.05.2021
Weszło
05.05.2021

Traktat o stałości. O Courtoisie w Realu

W madryckim życiu Thibauta Courtoisa nie zawsze bywało kolorowo. W październiku 2019 roku, w przerwie meczu z Club Brugge, zamknął się w toalecie i nie wyszedł na drugą połowę. Real przegrywał 0:2 po dwóch kuriozalnych golach Emmanuela Dennisa, przy których belgijski bramkarz ewidentnie zawinił. Bezlitosne Santiago Bernabeu gwizdało. Zmienić musiał go Alphonse Areola. Courtois cierpiał […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Prześlij mi Siplaka. Piłkarz Cracovii z szansami na Euro!

Cracovia poinformowała o tym, że jej piłkarz dostał zaproszenie na zgrupowanie swojej kadry. Michal Siplak pojedzie na obóz reprezentacji Słowacji przed Euro 2020.  Jak czytamy na stronie Pasów, zgrupowanie odbędzie się w Austrii i rozpocznie się 24 maja. Sześć dni wcześniej Słowacy ogłoszą pełną kadrę. W związku z tym spodziewany się, że nie jest to […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu? W przypadku Maty – tak

Wraz z zakończeniem obecnego sezonu wygasa kontrakt Juana Maty z Manchesterem United. Klub z Old Trafford ma opcję przedłużenia tej umowy o kolejny sezon, ale prawdopodobnie nie skorzysta z możliwości zatrzymania 33-letniego piłkarza. Oznacza to, że Hiszpan będzie szukał nowego pracodawcy.  I tylko dziś wypłynęło sporo informacji w tym temacie. Mówi się przede wszystkim o […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Drużyna Adriana Mierzejewskiego zgubiła punkty

Shanghai Shenhua, nowy klub Adriana Mierzejewskiego, udanie rozpoczął sezon w lidze chińskiej. Zespół Polaka na dzień dobry pokonał prowadzone przez Slavena Bilicia Beijing Guoan (2-1), a także okazał się lepszy od Wuhan FC (3-1). Pierwsza strata punktów pojawiła się dopiero w trzecim spotkaniu.  Dziś rywalem Shanghai Shenhua był lokalny przeciwnik. Shanghai Port to czwarta ekipa poprzedniego […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Barcelona nie chce sprzedać Araujo

Fabrizio Romano informuje, iż Everton żywo rozgląda się na rynku transferowym w poszukiwaniu środkowego obrońcy. Carlo Ancelotti chce wzmocnić tę pozycję, a jedną z opcji było ściągnięcie Ronaldo Araujo z Barcelony.  Szkopuł tkwi w tym, że tylko jedna strona jest zainteresowana takim rozwiązaniem. Klub z LaLiga nie ma zamiaru sprzedawać 22-letniego Urugwajczyka, który w tym […]
05.05.2021
Suche Info
05.05.2021

Piłkarz KTS Weszło na treningu Radomiaka Radom

20-letni Jonathan Simba Bwanga – na co dzień występujący w KTS Weszło – pojawił się na boisku Radomiaka Radom. Obrońca będzie trenował z pierwszoligową drużyną od środy.  Simba grał wcześniej w rodzimej ekstraklasie (dla FC Renaissance), gdzie był jednym z najbardziej obiecujących obrońców. W młodzieżowej reprezentacji (U-23) awansował nawet do statusu kapitana, zaliczając kilka imponujących […]
05.05.2021