post
Avatar

Opublikowane 16.02.2020 09:36 przez

redakcja

Barra Mansa, Brazylia, początek stycznia. Hebert żegna się z rodziną. Wraz z małżonką i córką udaje się na lotnisko, by wrócić do Japonii. – Do zobaczenia w kwietniu – rzuca, bo właśnie na kwiecień zaplanowany ma lot powrotny. Na miejscu okazuje się, że jest problem z rezerwacją. On ma lecieć innym samolotem, małżonka z dzieckiem innym, trzy dni później. Próbuje zmienić połączenie. Słyszy, że wszystko jest załatwione. Dopiero po chwili okazuje się, że omyłkowo zmieniono wylot z Brazylii na kwiecień, czyli wtedy, gdy miał zaplanowany powrót. – Uznałem, że to znak, wszystko składało się na powrót do Polski – puszcza oko nowy obrońca Wisły Kraków.

Ale nie dlatego chciał wrócić do Europy. Nie z powodu źle zarezerwowanego lotu. Z tą myślą nosił się już od jakiegoś czasu. W JEF Utd. Chiba, klubie z drugiej ligi japońskiej, nie był tak ważną postacią, jak chociażby w Piaście. Grał mniej więcej połowę tego, co mógł. Choć on sam mógł czuć ze strony kibiców – jak każdy piłkarz grający w Japonii – ogromne uwielbienie, to w Chibie, milionowym mieście, nie najlepiej czuła się jego rodzina. Małżonka wielokrotnie wspominała, że tęskni za Polską.

Hebert: – Próbowałem rozmawiać z klubem o odejściu ze względu na rodzinę. Japońska kultura różni się od europejskiej. Dla mnie była w porządku, ale rodzinie było trochę ciężko się dopasować, żyć w nieustannej poprawności. Za duża presja. W Brazylii wolimy żyć luźniej, bez zbędnego ciśnienia. Lubię zachowywać się poprawnie, ale nie lubię poczucia, że tak wypada, że tak trzeba. A my tak właśnie mieliśmy.

Trafił do kompletnie innego świata niż ten, w którym się wychowywał. W Barra Mansa widział śmierć na ulicach. Kule latały tuż pod jego domem. W Japonii słyszał „przepraszam” nawet wtedy, gdy kogoś przypadkowo szturchnął go na ulicy. Świat ulicznych zasad zamienił na świat ulicznych konwenansów. – Zupełnie inne światy. Przeciwstawne. Ale w Japonii też widzisz na ulicach złe rzeczy. Poziom samobójstw jest bardzo wysoki, ciężko się o tym w ogóle myśli – opowiada.

Oba kraje – mimo ogromnych różnic – są ze sobą ściśle związane. W Brazylii żyje największa japońska diaspora szacowana na około 1,6 miliona osób. Jej korzenie sięgają czasów przed pierwszą wojną światową. W Brazylii, wielkim kraju, japońscy chłopi mieli znacznie większe możliwości uprawy ziem. Większość zakładała dorobienie się i szybki powrót. Większości się to nie udało.

Z kolei opcji powrotu – tym razem do Polski – Hebert miał dużo. W Piaście pozostawił po sobie dobre wrażenie, odchodził jako równy, solidny stoper ze srebrnym medalem na szyi. Telefony od menedżerów nie przestawały dzwonić. – Agenci mówili, że mi pomogą, jeśli chcę wrócić do Polski. Pytali też o inne europejskie kierunki czy nawet Meksyk – opowiada wiślak. Chiba nie zamierzała jednak wypuszczać go z rąk. – Nie chcieli mnie oddać, bo byłem ważnym graczem. W ostatnim miesiącu zmienili zdanie, więc zdecydowałem się na Wisłę. Dogadaliśmy się, że będę mógł odejść na sześć miesięcy. Co potem? Zobaczymy, co się wydarzy – dodaje. Jego kontrakt z japońskim klubem obowiązuje do stycznia 2021 roku. Po powrocie z wypożyczenia zostanie mu do rozegrania jedna runda.

KRAKOW 18.01.2020 PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA SPORT FUTBOL HEBERT SILVA SANTOS WISLA KRAKOW PODPISANIE UMOWY NZ HEBERT SILVA SANTOS FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Pierwsze skojarzenia Heberta z Krakowem? Duży klub, jeden z największych w historii polskiej ligi. I Kraków, klimatyczne miasto, w którym Hebert – żyjąc na co dzień w Gliwicach – uwielbiał przebywać. – Miasto jest naprawdę pięknie. Kocham je. To też miało wpływ na moją decyzję.

Pierwszy mecz w Ekstraklasie rozegrał właśnie przeciwko Wiśle. W Japonii nauczył się głównie kultu pracy, z którego Kraj Kwitnącej Wiśni słynie. – Japończycy mają pracę we krwi. Często jest to wręcz praca dla samej pracy, która nie przynosi konkretnych korzyści. W piłce bardzo ważne jest to, by być stuprocentowym profesjonalistą, choć nie możesz zapominać też o tym, by odpowiednio zarządzać wysiłkiem. Zdarzało mi się wychodzić z domu na trening o szóstej. Trenowaliśmy po pięć godzin dziennie – opowiada Hebert.

Chiba nie była dla niego oczywistym kierunkiem. – Niektórzy sądzili, że zrobiłem to tylko dla pieniędzy, ale to nieprawda. Lubię wyzwania i widziałem szansę na to, by się czegoś nauczyć. Tylko ci, którzy grali w Japonii mogą zrozumieć, jak czują się tam piłkarze. Kibice chcieli pomagać i wspierać obcokrajowców. Ludzie chcą dzielić z piłkarzem dobry czas, chcą być blisko niego. Lubię czuć, że mam błogosławieństwo fanów. To powód, dla którego gra cieszy. Marzymy o tym, gdy zaczynamy grać w piłkę – mówi Hebert.

W Japonii ze strony człowieka nie spotka cię na ulicy żadna krzywda. Inaczej jest z naturą. To jeden z najbardziej zagrożonych trzęsieniami ziemi regionów świata. Rocznie notuje się tam do trzech tysięcy wstrząsów. W październiku wielki kataklizm odczuło miasto Chiba. Dokładnie to, w którym żył Brazylijczyk.

Domy składały się, jakby były z kart. Samochody przewracały się na drogach. Ewakuowano ludzi. Kto mógł, nie wychodził z domu, siedząc z zapasami żywności. Odwołano wszelkie wydarzenia sportowe i kulturalne. Mecz JEF Utd. Chiby też by się nie odbył, gdyby nie fakt, że był rozgrywany na wyjeździe.

– Żona została sama w domu z dzieckiem. Płakała, a ja musiałem skoncentrować się na meczu. Na szczęście wygraliśmy, ale sytuacja była kryzysowa. Całe szczęście, że budynek był przygotowany na takie rzeczy jak tajfun czy trzęsienie ziemi. Problem był z małymi domami. Wiele z nich ucierpiało. Widziałem ogromne straty. Ludzie zmarli, część Japonii była pod wodą. Mówiło się tylko o tym. Przed tajfunem ludzie byli w panice. Wiatr zmierzał w kierunku Tokio. W Chibie wiele rodzin pozostało bez prądu. Organizowano zbiórki pieniędzy dla poszkodowanych – opowiada i dodaje, że kataklizm nie miał żadnego wpływu na jego decyzję o powrocie. Koniec końców – wyjąwszy tę sytuację – czuł się bezpiecznie.

W Wiśle z pewnością nie nawiąże do sukcesu, jaki odniósł w Piaście, będąc kluczowym piłkarzem wicemistrzowskiej paczki Radoslava Latala. Przychodzi z konkretnym celem – pomoc w utrzymaniu się w lidze, które nie byłoby możliwe bez uszczelnienia obrony. Parę stoperów tworzy z Lukasem Klemenzem. W meczu z Jagiellonią – spisała się ona na medal.

KRAKOW 08.02.2020 PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA SEZON 2019 / 2020 WISLA KRAKOW - JAGIELLONIA BIALYSTOK NZ HEBERT DOS SANTOS WISLA BARTOSZ BIDA JAGIELLONIA FOT MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl FOOTBALL EKSTRAKLASA SEASON 2019 / 2020 WISLA KRAKOW - JAGIELLONIA BIALYSTOK MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl

– Oczywiście, że śledziłem poprzedni sezon – Hebert wraca myślami do gliwickiego mistrzostwa. – Mam dobre wspomnienia z Piastem. Otworzył mi drzwi na Europę i pomógł mi się rozwinąć. Mam tam dobrych przyjaciół i kibiców, którzy wspierają.

– Opuściłeś klub w złym momencie, przed mistrzostwem Polski – śmiejemy się. 

– Tak, ale mój kontrakt dobiegał końca, klub nie był w najlepszej sytuacji. Dwa lata wcześniej zajęliśmy drugie miejsce w Ekstraklasie, ale to gdzieś się rozmyło. Pojawiła się okazja transferu do Japonii i dla klubu także była to dobra opcja finansowo.

Gdy usłyszał o zainteresowaniu Wisły, decyzję podjął bardzo szybko. Jak wtedy, gdy po dziewięciu miesiącach internetowej znajomości pojechał po raz pierwszy zobaczyć swoją wtedy jeszcze dziewczynę. Po dwóch dniach od poznania się na żywo na jej ręce zagościł pierścionek. – Skoro byłem w stu procentach przekonany, to na co miałem czekać? Nasze życie jest bardzo krótkie. Nie wiemy, ile mamy czasu. Szybko podejmuję decyzje, gdy jestem o nich przekonany – uśmiecha się. 

I póki co wszystko wskazuje na to, że także decyzja o wypożyczeniu do Wisły się obroni – i z perspektywy piłkarza, i z perspektywy klubu.

screencapture-207-154-235-120-przedmeczowka-632-2020-02-15-13_35_37

JAKUB BIAŁEK

Fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 16.02.2020 09:36 przez

redakcja

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ligowi liderzy asyst. Prikryl jak błąd w systemie

Lubimy specjalistów od asystowania przy bramkach, lubimy analizować takie klasyfikacje. Nie żebyśmy mieli coś do królów strzelców, o to w końcu w piłce chodzi – o bramki. Ale czasem ten, który ją wypracuje, musi się naharować dużo bardziej niż ten, który trafi do siatki i zbierze oklaski. Prawda jest taka, że choć czasem niedoceniani, tak […]
07.05.2021
Felietony i blogi
07.05.2021

Pep Guardiola, czyli mistrz

Najczęściej w tych felietonach krytykuję, bo kogo chwalić, jeśli większość jest o polskiej piłce, ale dzisiaj pochwalę. Jak się można domyślić – zmieniam temat, wchodzę w piłkę europejską, ponieważ jeszcze nie zwariowałem, by chwalić beniaminków za łaskawie wygrany mecz. A więc: Pep Guardiola, czyli dla mnie i oczywiście nie tylko dla mnie – mistrz. Można […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Olimpijska zabawa w Katowicach. Dzięki Pomarańczowej Sile dzieci poczuły smak igrzysk!

W czwartek 6 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach wzięli udział w niecodziennych zajęciach sportowych, które były nagrodą za zaangażowanie w Pomarańczową Siłę – inicjatywę zachęcającą dzieci z niepełnosprawnościami do sportu poprzez dobrą zabawę. „Lekcję” poprowadziła wielokrotna medalistka paraolimpijska w biegach Alicja Jeromin, którą wspierał trener podnoszenia ciężarów w START […]
07.05.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Lisy przegrywają z Newcastle. Liga Mistrzów zagrożona?

Wydawało się, że Liga Mistrzów dla Leicester City będzie czystą formalnością – bliżej im było przez długi czas do walki o wicemistrzostwo z Manchesterem United, niż ściganiem się o miejsce w czwórce. Dziś? Dziś nie jest to już taka oczywista sprawa. “Lisy” przegrały u siebie 2:4 z Newcastle United i z pewnością będą nerwowo obserwować […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021