post
Avatar

Opublikowane 14.10.2019 19:23 przez

redakcja

– Do tej pory środek nie dawał tyle, ile powinien dawać, więc z konieczności nasza gra ofensywna skupiała się głównie na skrzydłach i bocznych obrońcach. Naturalna kolej rzeczy. A tutaj przy aktywnym Zielińskim, ofensywniejszym Krychowiaku i rozpoczynającym akcje Góralskim, Szymański i Grosicki zeszli na drugi plan. Ten mecz pokazał, że ta kadra ma coś jeszcze do zaoferowania i że nie jest już taka przewidywalna. Nie wystarczy zablokować tylko skrzydeł, żeby skutecznie włożyć kij w nasze szprychy. Im więcej wariantów akcji ofensywnych, tym trudniej będzie nas wyeliminować – ocenia w rozmowie z nami 52-krotny reprezentant Polski, Kamil Kosowski. Zapraszamy.

***

Patrząc na grę polskich skrzydłowych podczas meczu z Macedonią kiwał pan głową z aprobatą?

Kamil Grosicki zagrał troszeczkę poniżej oczekiwań. Przyzwyczaił nas do bardziej spektakularnych występów. Natomiast Sebastian Szymański walczył, szarpał, nie zawiódł, też wiele więcej po chłopaku z jego doświadczeniem nie należy się spodziewać, ale trochę brakowało mi w jego przypadku efektu wow. Bez szału, młodzieńczej fantazji i przebojowości. Dużo bardziej podobała mi się praca środka pola. Góralski był stanowczo największym wygranym tego meczu. Najlepszy na boisku. Wprowadzał spokój. Jego pozytywna energia i agresywność zdominowała zadziornych Macedończyków. W konsekwencji Polacy odebrali rywalom największy atut. Przy nim lepiej wyglądał też Krychowiak, który pierwszy raz od dawna zagrał na międzynarodowym poziomie w reprezentacji. Jego ofensywna, kombinacyjna, kreatywna wersja, to było dokładnie właśnie to, czego od niego oczekiwaliśmy.

W ogóle, takie funkcjonowanie środka pola stanowiło innowację wobec tego, co widzieliśmy w poprzednich latach. Do tej pory najczęściej o przewagach polskiej kadry stanowiły heroiczne wyczyny Lewandowskiego, wspieranego akcjami skrzydłowych, a głównie Kamila Grosickiego.

Grosicki swój najlepszy moment w karierze ma już za sobą?

Nie uważam, żeby jego prime już minął. Pokazuje to nie tylko w reprezentacji, ale też w Championship, bo przecież nie można zlekceważyć jego dobrej formy i liczb w lidze. Wcale nie jest gorszy niż kilka lat temu. Selekcjoner pokazuje przy tym, że wcale nie zamierza uzależniać powodzenia gry swojego zespołu tylko od dwóch postaci. Nieprzypadkowo w czasie tego zgrupowania dwukrotnie zmieniał Grosickiego. Taki Przemek Frankowski po wejściu na boisko, w drugim kontakcie z piłką, od razu wpisał się na listę strzelców. Bardzo udana zmiana. To powinno dawać Grosickiemu do myślenia. Jest bardzo doświadczony, przekroczył już trzydziestkę, nie gra słabo, dużo daje kadrze, ale nie jest też niezastąpiony. Ma z kim rywalizować. Nie może zaniżać poziomu, bo młodsi tylko czekają na jego gorsze występy.

Kadra w ostatnich latach była za bardzo zależna od skrzydłowych?

Do tej pory środek nie dawał tyle, ile powinien dawać, więc z konieczności nasza gra ofensywna skupiała się głównie na skrzydłach i bocznych obrońcach. Naturalna kolej rzeczy. A tutaj przy aktywnym Zielińskim, ofensywniejszym Krychowiaku i rozpoczynającym akcje Góralskim, Szymański i Grosicki, boki zeszły na drugi plan. Ten mecz pokazał, że ta kadra ma coś jeszcze do zaoferowania i że nie jest już taka przewidywalna. Nie wystarczy zablokować tylko skrzydeł, żeby skutecznie włożyć kij w nasze szprychy. Im więcej wariantów akcji ofensywnych, tym w przyszłości trudniej będzie nas wyeliminować.

Podobał się panu styl w jakim reprezentacja awansowała na mistrzostwa Europy?

Jerzy Brzęczek miał przebudowywać tę reprezentację, ale tak naprawdę niewiele zmienił. Żadnych rewolucji, żadnych drastycznych zmian, żadnych wielkich innowacji. Spodziewałem się trochę większego rozmachu i tego, że większa liczba młodych zawodników z kopyta wejdzie do pierwszej reprezentacji. Tak się nie stało, na razie zagrali Bielik i Szymański, ale na tym etapie to nie są jeszcze zawodnicy, którzy w jakikolwiek sposób mogą decydować o jakości tej kadry. Inna sprawa, że głównym zadaniem selekcjonera był awans i wzorowo się z niego wywiązał. O stylu pogadamy w momencie, kiedy przebudowa dobiegnie końca. Przed nami turniej. I tu nie ma wymówek. No excuses. Brzęczek dysponuje dobrymi piłkarzami, spokojem, czasem i pozostaje mu tylko tworzyć. Euro go zweryfikuje.

Na razie wygrał zaufanie. Musi skupić się na niepowielaniu błędów swoich poprzedników. Przygotowanie fizyczne i rozpracowanie rywali będzie kluczowe. Trudne mecze trzeba będzie wybiegać, wywalczyć i wygrać. Taktyka i realizacja drużyny wobec wykreowanego przez kolejne kilka miesięcy zaczątku stylu również będzie ważna w starciach z teoretycznie lepszymi od nas przeciwnikami. Mecze eliminacyjne niewiele mówią, bo mieliśmy zwyczajnie słabych albo maksymalnie średnich rywali, choć też nie zapominajmy, że sami sobie na tę grupę zapracowaliśmy przez ostatnie lata.

Inna sprawa, że Polska męczyła się okrutnie w prawie każdym meczu tych eliminacji. 

Męczyliśmy się, męczyliśmy, a na końcu mamy awans. Styl jest tu całkowicie drugorzędny. Naprawdę. Jakbyśmy w brzydki, ale skuteczny sposób zdobyli medal mistrzostw Europy, to myślę, że nikt by nie narzekał. Celem są zwycięstwa, a środek, w jaki się je osiąga, może być tylko dodatkiem.

Ale sam pan widzi, że współcześnie przez eliminacje przejść może każda drużyna, której zawodnicy potrafią coś więcej niż tępe wybijanie futbolówki przed siebie. Kiedyś, również za pana czasów, ten turniej był znacznie bardziej elitarny.

Zdecydowanie mistrzostwa Europy były kiedyś bardziej prestiżowe. Najwięcej mówi o tym liczba i jakość drużyn, które brały udział w tym turnieju. To oczywiste, ale z prawami i zasadami się nie dyskutuje. Musisz się do nich dostosować. Dalej musisz wygrywać, żeby przejść te eliminacje. Nic się nie zmienia. Nie zaliczamy się do słabszych europejskich reprezentacji. Mamy swoją klasę, swój poziom. Szybko awansowaliśmy. Nie drżeliśmy o tę promocję do końca, bo jakby tak było, to dopiero musielibyśmy porządnie zastanowić się nad tym, co jest nie tak. Awansowaliśmy na trzy ostatnie wielkie imprezy. Jesteśmy wygrani, jedziemy na czempionat, kibice świętowali awans na Stadionie Narodowym. Dla mnie wymarzony finisz.

Widzi pan potencjał reprezentacji Polski na to, żeby na dłużej zagościć wśród najlepszych drużyn narodowych świata?

Za Nawałki potrafiliśmy być w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA. Jestem kibicem, więc wierzę, że jesteśmy w stanie jeszcze do tego nawiązać, ale patrząc bardziej eksperckim okiem, to szczerze wątpię, że na stałe możemy wejść w elitarne grono. Skłaniam się do opcji, w której będziemy najlepsi ze średnich. Że nie będziemy mieli problemów ze słabymi, będziemy pokonywać porównywalne klasą kadry i sprawiać zagrożenie najlepszym. Taki układ jest bardzo możliwy.

Dawno nie graliśmy z zespołem, który byłby nas w stanie zaatakować. Jedynie Austria wyraźnie dominowała, potrafiła nas zepchnąć do głębokiej defensywy, więc dalej czekam na weryfikację naszych możliwości przy silniejszym rywalu. Uważam, że jeśli trafimy na przeciwnika, myślącego szybko, operującego piłką, szukającego niebanalnych rozwiązań, to będziemy mieli spory problem.

W którym polskim zawodniku drzemie największy niewykorzystany potencjał?

Chyba nikt nie ma wątpliwości.

W Zielińskim.

Dokładnie. Czekamy na niego. Wydaje mi się, że im wyżej, tym będzie grał lepiej. Jestem przekonany, że jak wejdziemy na jeszcze wyższy poziom, to dopiero wtedy na dobre odpali. Ale pamiętajmy przy tym, że ani on, ani Lewandowski, ani Grosicki, ani Krychowiak, ani nikt inny, sam nam meczu nie wygra. Nie liczmy na cuda. Brzęczek musi stworzyć zespół. Płynność gry, solidność, kolektyw.

Był w czasie eliminacji taki moment, kiedy skłaniał się pan do głosów promujących odsunięcie Brzęczka od kadry?

Ani razu. Każda taka myśl wydawała mi się do bólu absurdalna. Kiedy spadała na niego masowa krytyka, za każdym podkreślałem, że oceniać go będziemy dopiero po zakończeniu eliminacji. Wszystkie wcześniejsze głosy o zwolnieniu nie miały najmniejszej racji bytu. Nie wystawia się ocen na półmetku drogi.

To jaką ocenę w skali szkolnej wystawiłby mu pan za eliminacje?

Piątkę z minusem. Jeśli oceniałbym tylko przez pryzmat tabeli dałbym mu szóstkę, ale jako że brakowało elementu geniuszu, to muszę mu trochę obniżyć końcową notę.

ROZMAWIAŁ: JAN MAZUREK

Fot. Fotopyk

redakcja

Opublikowane 14.10.2019 19:23 przez

redakcja

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021