post
Avatar

Opublikowane 10.09.2019 16:27 przez

redakcja

Pierwszy raz od początku meczu Patryk Szysz w PKO Ekstraklasie zagrał przy Łazienkowskiej. Legia Warszawa jeszcze łudząca się, że jest szansa na mistrzostwo Polski, Zagłębie Lubin już niemal na wakacjach. W składzie duże stężenie talentu: Oko, Jagiełło, Slisz, Poręba, no i wreszcie Patryk Szysz. Trochę patykowaty napastnik, który niespełna po godzinie gry rozpoczął swoje strzelanie w krajowej elicie. 

Myślę, że do strzelania jest potrzeba chłodna głowa. Tak samo starałem się panować nad sobą w drugiej lidze, w pierwszej i teraz w Ekstraklasie. Cieszę się z tego wejścia do ligi, ale może to trochę na wyrost, że “wszedłem do Ekstraklasy z buta”. Do Lubina przyszedłem pół roku temu, te miesiące były na zaadoptowanie się. Czekałem na swoją szansę i gdy ją dostałem, to ją wykorzystuję – mówi w rozmowie z nami Patryk, którego odwiedziliśmy podczas zgrupowania kadry U-21. Czuć tam cały czas atmosferę walki z największymi w Europie, czuć jeszcze zarówno dumę z meczów z Belgią czy Włochami, jak i ukłucie rozczarowania, że Igrzyska Olimpijskie przeszły koło nosa. Widzimy się przed meczem z Łotwą, na boisku treningowym Czesław Michniewicz pokrzykuje: “uważajcie, bo u nich z przodu gra szybki, trzy razy szybszy od Szyszki”.

Uśmiechy, żarty. Przecież od “Szyszki” nie ma szybszych.

Szybkość, w nowoczesnej piłce to bardzo ważny atut – bez wahania odpowiadał nam jakiś czas temu Veljko Nikitović, prezes Górnika Łęczna, zapytany o największe zalety piłkarza Zagłębia Lubin. – Do tego uniwersalność, w ofensywie może grać na kilku pozycjach, a to bardzo ważne. Przy jego szybkości i wydolności ktoś może się pokusić, by zrobić z niego nawet lewego obrońcę albo wahadłowego.

BELEK 22.01.2019 MECZ TOWARZYSKI: ZAGLEBIE LUBIN - UJPEST FC BUDAPESZT 2:0 --- FRIENDLY FOOTBALL MATCH: ZAGLEBIE LUBIN - UJPEST FC BUDAPEST 2:0 PATRYK SZYSZ FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

To było jednak zanim Szysz stanął na szpicy Zagłębia Lubin, zanim wygrał rywalizacje z Patrykiem Tuszyńskim i zanim znalazł się wśród najlepszych młodzieżowców pierwszej fazy sezonu 2019/20. Dziś nikt nie myśli o przesuwaniu Szysza na bok czy do tyłu – z każdym kolejnym meczem Szysz dokłada przecież kolejne atuty charakterystyczne stricte dla napastnika. Wracamy do meczu z Jagiellonią, do pewnego wykończenia, ale też do kilku zagrań tyłem do bramki, do przytomnego przytrzymywania piłki, do fizycznej rywalizacji z przeciwnikami. Postępy widać niemalże gołym okiem – Szysz mężnieje, już na dobre pasuje do piłki seniorskiej. Albo inaczej: do piłki ekstraklasowej.

Tak naprawdę w dorosłej piłce jest już przecież czwarty sezon.

– Musimy sobie jasno powiedzieć, że bardzo dużo dało mu wypożyczenie do Motoru Lublin – przyznaje Nikitović. – Rok spędził pod okiem trenera Marcina Sasala i Piotra Zasady, a także prezesa Leszka Bartnickiego. Obserwowaliśmy go w każdym meczu, w którym miał okazję wystąpić. Wszyscy byliśmy zgodni, że bardzo dojrzał. Wyjechał chłopczyk, a wrócił mężczyzna. I chodzi mi tutaj o to, że dojrzał nie tylko pod względem piłkarskim, ale także życiowym… Trochę jest tak, że Patryk skorzystał na tym, iż Górnik spadł z ekstraklasy. Rok temu w I lidze graliśmy młodzieżą, ale on grał dlatego, że był dobry.

Szysz obecnie pewnie jest jednym z beneficjentów przepisu o młodzieżowcu, wtedy z kolei skorzystał na dość oryginalnym krajobrazie lubelskiej piłki. Urodził się i wychował w małej miejscowości pod Łęczną, w górniczej rodzinie. Jak każdy w tym regionie był związany z kopalnią – poprzez pracę ojca – oraz klubem, w którym rozpoczął piłkarską karierę. Sytuacja wyglądała tak: mocniejszy i bogatszy Górnik Łęczna chwiał się gdzieś na granicy Ekstraklasy i I ligi, podczas gdy bardziej popularny i pochodzący z o wiele większego miasta Motor bezskutecznie próbował się wydostać z III-ligowej szarzyzny. Kibiców obu klubów łączy zgoda, a same kluby – możliwość tworzenia dość oryginalnych sojuszy, nie zawsze zresztą aprobowanych przez kibiców – by wspomnieć o meczach Górnika na Arenie Lublin w ich ostatnim sezonie w Ekstraklasie.

Poszedłem na wypożyczenie, zamieszkałem na stancji z dwoma innymi kolegami. Była taka nieprzyjemna sytuacja, nie dostawałem pieniędzy od klubu. Musiałem sobie z tym poradzić i to mnie napędzało, że muszą się zaprzeć. Że boisko kiedyś mi to odda – twierdzi Szysz. Nikitović podkreślał, że to była szkoła piłki, ale też szkoła życia. Szysz wchodził do szatni z Oziemczukiem czy Tadrowskim, a więc piłkarzami, z którymi swego czasu wiązano spore nadzieje. W Motorze nie brakowało też ekstraklasowego doświadczenia, by wspomnieć Kaczmarka czy Gieragę. 4 gole w 24 meczach III ligi (1077 minut grania) to nie jest szczyt marzeń, ale kto już wówczas obserwował mecze Motoru, widział potencjał. Tak zresztą było i z łęcznianami, którzy po przerwie między sezonami od razu postawili na Szysza.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Legia Warszawa - Zaglebie Lubin. 19.05.2019

Co przykuwa uwagę? Z jednej strony zaufanie drużyny do nastolatka, z drugiej jego pewność siebie. Młody napastnik już w drugiej kolejce wykonywał rzut karny, zdobywając zresztą tego dnia obie bramki dla Górnika w starciu z Zagłębiem Sosnowiec. Wykonywania jedenastek nie oddał już do końca sezonu, nawet po Pogoni Siedlce, z którą zmarnował “wapno” na dziesięć minut przed końcem przy wyniku 1:1.

Już wtedy stało się jasne, że Górnik ma w składzie gościa z papierami na duże granie.

 Musiałem cały czas udowadniać swoją wartość. Nawet podczas wypożyczeń, gdzie chciałem pozostawiać po swojej dobrą opinię. Patrzyłem też sobie na specyfikę poszczególnych lig. Bo dzisiaj mam już gole na koncie w każdej z trzech najwyższych lig w Polsce. Im wyżej, tym więcej taktyki – twierdzi “Szyszka”. Najważniejsze było utrzymywanie równej formy – 10 goli w I lidze, 11 goli jesienią, w II lidze. Zagłębie mogło na to spoglądać z zadowoleniem, ale i spokojem, transfer został dopięty już wcześniej.

To zasługa przede wszystkim dyrektora sportowego, Michała Żewłakowa – przyznawał Mateusz Dróżdż, prezes Zagłębia Lubin. Choć Szyszem interesowało się kilka klubów Ekstraklasy i właściwie cała I liga, to Miedziowi wygrali wyścig. Sprawnie, szybko, konkretnie – podkreślali to w rozmowach z nami i działacze Górnika Łęczna, i sam Patryk Szysz. Widać było po prostu, że to Zagłębie jest najbardziej zdeterminowane, a i sam Patryk chyba był zadowolony z przedstawionej wizji rozwoju.

Zagłębie było konkretne w rozmowach z Górnikiem i ze mną. Zdecydowałem się na taki krok też pod kątem wizji, którą w Lubinie mi przedstawili. Dzisiaj też widzę, że ten plan na mnie jest realizowany, więc nie muszę panikować, że coś idzie nie po mojej myśli – analizuje Szysz. Jak charakteryzują go ludzie z Lubina? Skupiony na pracy. Ambitny. Skromny. Sporo mówi nawet jego miejsce na parkingu, na którym długo stała Toyota jeszcze z czasów II ligi. W Zagłębiu słyszymy, że to już dobry znak, bo wielu zawodników pierwsze dni po podpisaniu kontraktu poświęca właśnie na wybór nowego auta. Szysz zresztą nawet w rozmowie z nami wykazuje sporą pokorę. Zahaczamy o kopalnie – wszak do tej pory poza krótkim epizodem w Lublinie reprezentuje dwa górnicze zespoły.

 Miałem przyjemność zjechać kiedyś pod ziemię i cieszę, że życie tak się potoczyło, że pewnie na tym zjeździe się skończy. Chyba nie dałbym rady codziennie wstawać, wskakiwać w górniczy rynsztunek i tak codziennie przez 25 lat. Byliśmy wtedy na takiej wizycie z klubem, pojechaliśmy całą drużyną, chodziliśmy tam z sześć godzin. Powiedziałem tylko do taty “tato, duży szacunek do ciebie, że jesteś w stanie to robić tak długo”. Ja chyba nie dałbym rady. I staram się robić wszystko, by codziennie wychodzić na boisko, a nie zjeżdżać pod ziemię – uśmiecha się. Motywacja jest, miejsce do rozwoju – również. Znamy przecież jednego młodego napastnika, który trafił do Zagłębia Lubin oraz kadry U-21. Jego koszulka wisi w Lubinie, zresztą obok tych Jagiełły czy Zielińskiego.

 Czasami spojrzy się na te koszulki. Można sobie pomyśleć – chłopaku, jesteś w dobrym miejscu, masz dobre przykłady na to, że w Zagłębiu można się rozwinąć. Możesz podążać tą drogę i celować wysoko. Faktycznie widać w naszych początkach pewne podobieństwa. Też wchodziliśmy do Zagłębia po tym, jak wychowywaliśmy się w innych drużynach. Kariera Piątka na pewno jest dobrym przykładem, ale ja jestem dopiero gdzieś na jej samym początku. 

Z Szyszem spotykamy się najpierw przy… hotelowym stole ping-pongowym. Załatwiamy paletki do gry, uśmiech politowania budzi jedynie piłeczka, którą mamy zagrać. – Nie no, za miękka, nie damy rady – śmieje się Szysz. Ale ostatnie rozgrywamy krótką partyjkę, która kończy się nokautem dla nas. – Nowym Lucjanem Błaszczykiem bym nie został, nie przesadzajmy. Ale lubiłem grać i w sumie lubię do dziś. W domu mam stół, jak jest czas i rywal, to lubię poodbijać piłeczkę. Jeździłem na zawody szkolne, ale od zawsze piłka była priorytetem. Kto w Zagłębiu dawał radę? Bartek Pawłowski. Bywało, że przegrywałem. Mateusz Kucha też daje radę – opowiada.

Pilka nozna. PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Zaglebie Lubin. 18.08.2019

Na zgrupowaniu kadry młodzieżowej nie miał jeszcze okazji rozpoznać umiejętności rówieśników, ale za to wpadł w oko Czesławowi Michniewiczowi. – Szyszka, ruch, ruch. Którą nogą ty grasz? Na pewno lewą? – krzyczy do młodziaka podczas treningu. – Obserwujemy go od dłuższego czasu. Półtora roku temu robiliśmy konsultacje w Bydgoszczy, zagraliśmy grę wewnętrzną z reprezentacją U20. On grał wtedy w Łęcznej, jego trenerem był tam Tomek Kafarski, rozmawialiśmy o nim. Chcieliśmy go powołać, ale ostatecznie za późno podjęliśmy decyzję – wspomina selekcjoner młodzieżówki: – W poprzedniej kadrze nie miał szans na rywalizację z Kownackim czy Świderskim, ale dzisiaj jest jednym z nielicznych napastników z roczników 1998 i młodszych, którzy regularnie grają w Ekstraklasie. Będziemy na niego bardzo liczyć w kontekście przyszłości. Dopiero co go poznałem, sympatyczny chłopak, niezłe umiejętności. Bardzo dobrze przygotowany motorycznie. W żartach nazywam go Arkiem Klimkiem, który też grał w Zagłębiu, też był lewonożny i nawet biegał w podobnym stylu. Fajny czas przed Patrykiem. Liczę, że nowy trener w Lubinie dalej będzie na niego stawiał.

Obecnie Patryk Szysz walczy o tytuł młodzieżowca miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy, strzela gole, bierze na siebie ciężar gry, poznaje specyfikę pracy również u Czesława Michniewicza. Najważniejsze jest jednak to, że bezustannie się rozwija, i to o sporą chwilę wcześniej, niż się od niego oczekuje. Czy w Górniku wierzyli, że stanie się filarem bezpośrednio po powrocie z Lublina? Czy w Zagłębiu liczyli, że będzie trzeba skrócić wypożyczenie, bo dłuższy pobyt w II lidze nie dałby już Szyszowi żadnego bodźca do rozwoju? Czy wreszcie wierzono, że Szysz tak szybko przeskoczy w hierarchii i starych, i nowych napastników?

Ręce na kołdrę, to “tylko i aż” niezły początek sezonu. Ale już teraz widać, że Szysz ma wszystko, by wykonywać kolejne skoki do przodu. Już niekoniecznie na nogę Jędrzejczyka.

JAKUB OLKIEWICZ i DAMIAN SMYK

fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 10.09.2019 16:27 przez

redakcja

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Liga Minus – last dance 2020/21 i donejty

LAST DANCE 20/21. Ostatnie podrygi polskiej Ekstraklasy. Gadamy, słuchamy siebie i robimy donejty. Krótko mówiąc – można zapłacić, żeby dać z nami w gaz – http://Paymedia.pl/ligaminus. Skład: – Kowal – Roki – Białek – Paczul. Klikajcie. Dajcie lajka.  
16.05.2021
1 liga
16.05.2021

Fura emocji i kontrowersji – Widzew remisuje z Bruk-Betem

Ależ to było spotkanie. Ostra jazda bez trzymanki. Widzew Łódź ostatecznie zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1, choć naprawdę gospodarze zrobili wiele, by kibice obecni dziś na trybunach mogliby obejrzeć zwycięskie spotkanie. Widzewiakom nie zabrakło entuzjazmu i waleczności, ale jakościowych wykonawców w ofensywie. Widzew – Bruk-Bet Termalica. Wielkie kontrowersje w pierwszej połowie Widać było, że […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Utrzymanie Podbeskidzia? Misja szalenie trudna, ale nie beznadziejna

Po minionej kolejce Podbeskidzie zostało uznane przez opinię publiczną za niemal pewnego spadkowicza. Pojawiły się w pomeczowym wywiadzie łzy, były zwieszone głowy, była atmosfera wielkiej porażki. I faktycznie – Podbeskidzie z Wisłą Płock nie wyglądało jak drużyna, która gra o życie. Bardziej jak zespół, który otworzył wynik, a potem stwierdził, że remis też będzie w […]
16.05.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Mecz słabiutki, ale Baku i Trałka TOP

To był chyba najsłabszy mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy. Nawet w starciu Legii Warszawa z Podbeskidziem działo się więcej, nie mówiąc już o pozostałych spotkaniach. A tutaj? Tutaj nas prawie sen zmiótł z planszy i tylko coś mocnego mogło nas wyrwać z otępienia.  Jako, że rywalem Warty Poznań była dzisiaj Cracovia, liczyliśmy przede wszystkim na gości. […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Kompromitacja Zagłębia Lubin. Przyjąć cztery bramki od Wisły Płock? Osiągnięcie

Przed meczem z Zagłębiem Lubin Maciej Bartoszek mówił, że w Płocku czuje się znakomicie. Jednocześnie nie rozwiał wątpliwości, co do jego dalszej pracy w Wiśle. Dzisiejszym starciem pokazał, że ewentualne pozostanie nie musi być głupim pomysłem.  Zagłębie istniało tylko teoretycznie. To samo Zagłębie, które przecież miało nielichą szansę na puchary i powinno bić się o […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Nieprawdopodobna historia! Alisson zapewnia Liverpoolowi wygraną! [WIDEO]

Takie rzeczy się nawet fizjologom nie śniły. Doliczone minuty drugiej połowy. Rzut rożny, wynik remisowy. Niektórzy bramkarze decydują się wówczas na wejście w pole karne, rzadko jednak kończy się to dobrze. Tutaj jednak było zupełnie inaczej. Byliśmy na The Hawthorns świadkami czegoś nieprawdopodobnego.  Liverpool męczył się z WBA okrutnie. Przegrywał z beniaminkiem, który jest już […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Liga Minus – last dance 2020/21 i donejty

LAST DANCE 20/21. Ostatnie podrygi polskiej Ekstraklasy. Gadamy, słuchamy siebie i robimy donejty. Krótko mówiąc – można zapłacić, żeby dać z nami w gaz – http://Paymedia.pl/ligaminus. Skład: – Kowal – Roki – Białek – Paczul. Klikajcie. Dajcie lajka.  
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Tak żegnają się legendy. 70 bramek Adama Frączczaka dla Pogoni

Kończy się wspaniała przygoda Adama Frączczaka z Pogonią Szczecin. Dziesięć lat związku z Portowicami, setki występów, dziesiątki zdobytych bramek. Dzisiaj do swojego dorobku napastnik dołożył kolejną. Umówmy się, że Pogoń raczej tego meczu nie wygra. Gdy Frączczak wchodził na boisko, Raków prowadził już 2:0. Kapitan wlał w serca kibiców trzeciej drużyny Ekstraklasy jeszcze trochę nadziei, […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Max Allegri jednak nie dla Juventusu? Możliwe przenosiny do LaLiga

Było sporo plotek na temat powrotu Massimiliano Allegriego do Juventusu. No bo Pirlo nie wychodzi, a ich były trener pozostaje bez pracy. No bo Włoch regularnie odwiedzał Turyn, wpadał na mecze Starej Damy, spotykał się z prezesami. Są jednak pewne przesłanki ku temu, by sądzić, że z całego zamieszania nic nie wyniknie. Allegri jest bowiem […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Udovicić spudłował na pustą bramkę! [WIDEO]

Nie ma najlepszego sezonu Żarko Udovicić. Grywa mało, w pierwszym składzie pojawia się naprawdę sporadycznie. Zdobył co prawda dwie bramki, ale trudno oczekiwać, by byli w Gdańsku ze skrzydłowego zadowoleni. Szczególnie, jeśli odwala on taką manianę.  Pamiętacie wczorajsze pudło Roberta Lewandowskiego? No jasne, że tak, który Polak by go nie pamiętał. No to wyobraźcie sobie, […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Śląsk bliżej pucharów. Co za bramka Krzysztofa Mączyńskiego! [WIDEO]

Śląsk – żeby realnie myśleć o europejskich pucharach – musi wygrać ze Stalą Mielec. Póki co – a mamy za sobą 30 minut – wychodzi im to całkiem nieźle. Prowadzą po wspaniałym uderzeniu Krzysztofa Mączyńskiego.   Umówmy się, że nie ma czego tutaj zbierać. W taki sposób zwykł strzelać Paul Scholes, a nie zawodnik Ekstraklasy. Tutaj […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Znowu to zrobili. HSV przegrywa z klubem walczącym o utrzymanie

To już nawet przestaje być zabawne. Miało być spokojne zwycięstwo, zbliżenie się do czołowej trójki. Wyszło jednak tak, jak zwykle – HSV przegrało i spadło na piątą pozycję w tabeli 2.Bundesligi.  Rywala nie mieli najtrudniejszego, trzeba to przyznać. Osnabruck walczy co prawda zażarcie o utrzymanie, ale w sześciu ostatnich spotkaniach zdobyli cztery punkty. HSV też […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Dramatyczna końcówka Benevento. Klub Kamila Glika bliżej spadku z Serie A

Jeśli wszystko dobrze się ułoży, możesz zbliżyć się do rywala w walce o utrzymanie na jeden punkt. Twój dzisiejszy przeciwnik – Crotone – nie gra już o nic, a ponadto dostało czerwoną kartkę w 25. minucie. Wszystko układa się perfekcyjnie, no chyba, że jesteś Benevento.  Podopieczni Inzaghiego musieli po prostu wygrać, abstrahując od tego, czy […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

W Holandii już wszystko jasne. PSV wicemistrzem!

Ostatnia kolejka ligi holenderskiej nie była szczególnie porywająca dla tamtejszych fanów. Dwa z trzech miejsc spadkowych obsadzone, mistrz znany, ewentualne rotacje między pucharowiczami też. Walczono “jedynie” o wicemistrzostwo, ostatnie miejsce w Europie i ewentualną konieczność walki w barażach o utrzymanie, lecz tutaj wszystko było niemal jasne.  FC Emmen potrzebowało bowiem cudu, żeby wyprzedzić Waalwijk. Nie […]
16.05.2021