post
Avatar

Opublikowane 06.08.2019 19:24 przez

redakcja

Akademia Zagłębia Lubin to w realiach PKO Bank Polski Ekstraklasy wzór do naśladowania. Infrastruktura? Siedem perfekcyjnie przygotowanych boisk usytuowanych tuż przy stadionie plus plac treningowy i nowiutka bursa. Koncepcja? Przejrzysty model szkolenia oparty na holenderskiej myśli szkoleniowej. Siły robocze? Prawie pięćdziesięciu trenerów zatrudnionych w klubie. Co z wychowankami, którzy przeszli cały cykl szkolenia i mogą stanowić wizytówkę jakości imponującej nie tylko na krajowym podwórku?

REPORTAŻ WIDEO O ŁUKASZU PORĘBIE: 

Na nich Lubin musi jeszcze poczekać. Oczywiście, przez Zagłębie przewinęło się wiele nazwisk, które znajdują się w notesach skautów największych klubów w Europie. To tu pierwsze kroki stawiał Piotr Zieliński, który wyjechał do Włoch w bardzo młodym wieku. Cztery lata w Lubinie spędził grający w Milanie Krzysztof Piątek, o dwa lata dłużej grał tu Jarosław Jach, którego udało się sprzedać za duże pieniądze, lecz jego kariera znalazła się na niewiarygodnej równi pochyłej. Duże nadzieje pokłada się w Filipie Jagiełło, który przeszedł w akademii wszystkie szczeble i przed chwilą wyjechał do Serie A.

Wciąż brakuje jednak wychowanka, którego Zagłębie przygarnęło, gdy ten miał jeszcze mleko pod nosem, dało zadebiutować w pierwszej drużynie, zbudowało, wytransferowało za poważną kwotę i który może o sobie powiedzieć, że dał radę w poważnej, zachodniej lidze i reprezentacji Polski. Oczywiście, ponad czterdziestu zawodników wychowanych w Lubinie zadebiutowało w Ekstraklasie, ale o żadnym z nich klub nie może jeszcze powiedzieć: to jest nasz produkt, my tego potwora stworzyliśmy od początku. Żaden z nich nie buduje jeszcze wiarygodności akademii na międzynarodowym rynku. 

W obecnej drużynie Zagłębia najpoważniejszym kandydatem do tego wydaje się być Łukasz Poręba. 

Rocznik 2000. W Zagłębiu gra od 10 roku życia, kiedy to jego rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce do miedziowego miasta. Powody były dwa. Pierwszy – ojciec Łukasza pracuje jako górnik i codzienne dojazdy z Legnicy do Lubina stawały się męczące. Drugi – rodzice widzieli już wtedy w synu potencjał na coś więcej. I skoro usłyszeli, że w regionie najlepiej szkoli właśnie Zagłębie, uznali te dwa czynniki za wystarczający powód, by zmienić miejsce zamieszkania.

ZABRZE 26.07.2019 MECZ 2. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2019/20 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN ZABRZE: GORNIK ZABRZE - ZAGLEBIE LUBIN ALASANA MANNEH LUKASZ POREBA FOT. MICHAL CHWIEDUK / 400mm.pl

Dziś mogą być dumni, że podjęli wówczas taką decyzję. 19-letni Łukasz Poręba rozpoczął właśnie sezon jako podstawowy zawodnik Zagłębia Lubin i kariera stoi przed nim otworem. Co więcej, ma bardzo duże perspektywy na regularną grę, bo dolnośląski klub zdecydował się na dość ryzykowne zagranie, czyli oparcie środka pomocy na młodych zawodnikach. Oczywiście, do gry przewidziany jest Jakub Tosik, ale nie będzie żadną kontrowersją stwierdzenie, że nie jest to zawodnik nie do wygryzienia. Oprócz niego o dwa miejsca walczą… 

a) Bartosz Slisz (rocznik 1999)
b) Łukasz Soszyński (rocznik 1998)
c) Dawid Pakulski (rocznik 1998)
d) Patryk Mucha (rocznik 1997)

I Łukasz Poręba właśnie, który póki co wydaje się być najpoważniejszym kandydatem do gry. W tym sezonie opuścił tylko dziesięć minut meczu z Cracovią, gdy zszedł z powodu stłuczenia i sześć minut w meczu z Górnikiem, gdy Ben van Dael wpuścił w jego miejsce przy niekorzystnym wyniku napastnika. Biorąc pod uwagę nasze noty, Poręba znajduje się po trzech kolejkach w czołówce zawodników całego Zagłębia. Najlepiej wypadł w meczu z Jagiellonią Białystok, w którym strzelił gola po podaniu Filipa Starzyńskiego. Jako jeden z nielicznych w swoim klubie zbiera za grę pozytywne recenzje. 

Rodzice po przeprowadzce nie mogli lepiej wybrać nowej lokalizacji – osiedlili się w bloku, obok którego stało nowiutkie boisko ze sztuczną murawą. To oczywiste, że młody chłopak, należący do ostatniego pokolenia stawiającego wyżej piłkę nad joystickiem, spędzał na nim całe dnie. Lubin to małe miasto, więc często spotykał się na boisku wraz z kolegami z akademii. – Nie byłem wcale najlepszy na osiedlu. Wtedy jeszcze nikt z nas się nie wyróżniał, ale to była jeszcze zabawa piłką – opowiada Łukasz.

Szybko przylgnęła do niego jednak opinia: Poręba to ten, który ma talent. Niby nic tylko się cieszyć, ale po pewnym czasie opinia ewoluowała w złym kierunku: Poręba to ten, który ma talent, ale niekoniecznie chce mu się pracować.

Wspomina Piotr Błauciak, jeden z trenerów Poręby w akademii: – Gdy przejąłem rocznik 2000, usłyszałem, że Łukasz to utalentowany chłopak, który nie biega i nie chce mu się pracować. Od razu powiedziałem: albo się zmieni i zostanie, albo będziemy musieli się pożegnać. Miał duże predyspozycje, ale trzeba było ciągnąć go do ciężkiej pracy. Pamiętam sytuację na obozie w Wałbrzychu. Łukasz na pierwszym treningu powiedział, że coś go pobolewa w pachwinie. Powiedziałem, żeby zszedł. Po treningu dodałem, żeby zadzwonił do ojca. Ma przyjechać i go zabrać. Nagle Łukasz wyzdrowiał i normalnie trenował.

Dziś ten okres młodziutkiego wtedy jeszcze chłopaka wspomina się w Lubinie tylko jako ciekawostkę. Największym bodźcem do zmiany okazała się rozmowa z Pawłem Karmelitą, innym z trenerów kształcących Porębę. – Przemówił mi do rozsądku. Po szczerej rozmowie zrozumiałem, że muszę wziąć się do pracy. Wcześniej podchodziłem do piłki tak, że przyjdę na trening, zrobię co mam zrobić, ale nic więcej. Myślałem, że talentem mogę coś osiągnąć. Wszyscy wokół mówili, że talent to nie wszystko, ale dopóki nie doświadczyłem tego na własnej skórze, nie wierzyłem w to. Po tej rozmowie zacząłem ciężko pracować. Byłem skoncentrowany na trenowaniu i robieniem dodatkowych rzeczy dla siebie – wspomina Łukasz.

BELEK 27.01.2019 MECZ TOWARZYSKI: ZAGLEBIE LUBIN - SIGMA OLOMUNIEC 1:2 --- FRIENDLY FOOTBALL MATCH: ZAGLEBIE LUBIN - SIGMA OLOMOUC 1:2 LUKASZ POREBA BEN VAN DAEL FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Obecnie można przypiąć do niego inną łatkę: Poręba to ten, który ma talent, ale i pokorę. – Bardzo mocno stąpa po ziemi – potwierdza trener Błauciak. Bena van Daela piłkarz ujął podczas letnich przygotowań swoją pracowitością, ale i wszechstronnym wachlarzem umiejętności. Poręba odnajduje się zarówno w grze defensywnej, gdy trzeba harować w środku pola, wydrzeć piłkę spod nóg rywali, ale i ofensywnej, bo nie ma problemu z dryblingiem, podaniem czy strzałem, niezależnie od tego, czy mowa o prawej czy lewej nodze. Można było się przekonać o tym już w zeszłym sezonie, gdy w meczu z Piastem sieknął sprzed pola karnego rogala z teoretycznie słabszej nogi. – Nie wiedziałem, że tak potrafię uderzyć! Po tej bramce dostałem dużo wiadomości. Obudziłem się nad ranem i nie mogłem spać, długo schodziły ze mnie adrenalina i emocje – opowiada Poręba, po czym pytamy go o jego obunożność: – Czuję lekką różnicę pomiędzy prawą i lewą nogą, ale nie boję się grać gorszą nogą. Nie mam jej tylko do wsiadania to tramwaju. Na boisku nie przekładam piłki na prawą nogę, jak mam okazję, to podam czy uderzę z lewej.

Pierwsze mecze nowego sezonu zwiastują, że luka po Filipie Jagiełło może zostać wypełniona bez wyraźniej stracie na jakości. Porównania Poręby do Jagiełły są czymś naturalnym: ta sama pozycja, podobna charakterystyka, obaj trenowali w akademii Zagłębia od najmłodszych lat.

Może podążyć podobną ścieżką, co Filip? – pytamy Piotra Błauciaka.
– Jeśli dostanie szansę, a wierzę, że tak, będzie dalej niż Filip – nie ma wątpliwości trener.

Jagiełło przetarł młodszemu koledze szlaki, dał żywy przykład na to, że odpowiednia praca może zaprowadzić do jednej z pięciu najlepszych lig świata. Kończy Poręba: – Filip ma fajną ścieżkę piłkarską. Najpierw grał w Zagłębiu przez kilka lat, teraz wyjechał do Włoch. To dla mnie inspiracja, że z małego miasta, ale dużego klubu, można wyjechać grać na znacznie wyższym poziomie. 

Obaj mogą stać się dla Zagłębia wizytówką, dzięki której lubiński klub zyska na wiarygodności na zachodnim rynku i ściągnie na Dolny Śląsk tabuny skautów i dyrektorów sportowych, chcących lokować pieniądze swoich klubów w kolejnych produktach akademii.

WIDEO I TEKST: JAKUB BIAŁEK i ADAM ZOSZAK 

Fot. FotoPyK / 400mm.pl / newspix.pl

redakcja

Opublikowane 06.08.2019 19:24 przez

redakcja

Weszło Extra
12.04.2021

“Cyberpunk 2077 jest wyłomem w wizerunku CD Projektu”

– W Polsce generalnie lubimy zamieniać pracę w grę. Lubimy realizm. Wielkie kosmiczne sagi, historie o super-żołnierzach – to jest domena takich krajów jak USA czy Australia. Nie mówię, że nie ma u nas miłośników science-fiction czy fantasty, ale polski gracz docenia gry z tych gatunków, o ile jest w nich choć odrobina brudu i […]
12.04.2021
Weszło Extra
09.04.2021

“Rywalizacja USA i Chin to mecz drużyn, które różnią się pod każdym względem”

– Kiedy dochodzimy do momentu – na przykład w związku z mistrzostwami świata w Katarze albo klękaniem przed meczami – gdy od sportowców zaczyna się oczekiwać politycznych deklaracji, to znaczy, że doszło do pomieszania pojęć. Wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić, inaczej sport jaki znamy po prostu ulegnie w tak wielkim stopniu […]
09.04.2021
Weszło Extra
08.04.2021

Piłkarze w walce z rakiem. Bądź jak Robben, nie bądź jak Hartson

Mohamed Abarhoun umarł dwa miesiące po tym, jak ogłosił, że wyzdrowiał. Stilian Petrow życie zawdzięcza żonie. Jonas Gutierrez musiał pożegnać się ze swoimi bujnymi czarnymi włosami. Sola Bambę najbardziej rozśmieszyła peruka żony Neila Warnocka. Eric Abidal wyglądał już jak trup. Francesco Acerbi uznał raka za karę i szansę na odkupienie. Germana Burgosa rak uczynił piłkarsko […]
08.04.2021
Weszło Extra
28.03.2021

13 dni królestwa. Jak czarujący oszust z Wilna został władcą Andory?

Z łatwością zdobywał serca arystokratek i milionerek, choć czasami nie było go stać nawet na kupno maślanej bułeczki. Suchą stopą przeszedł przed dwie wojny światowe, mimo że w trakcie obu znajdował się w centrum wydarzeń. Nie złamał go pobyt we francuskim i hiszpańskim więzieniu, nie złamała sowiecka, amerykańska i francuska niewola. Rozmachu w rozpychaniu się […]
28.03.2021
Weszło Extra
27.03.2021

Chcę tylko, by Hania nie była więźniem swojego ciała…

– Marzę, żeby Hania była samodzielna i mogła korzystać z życia. To tyle. Chcemy doprowadzić do tego, by nie była więźniem swojego ciała. O to walczymy, o tym marzymy – opowiada Adrian Błąd. Jego córka, Hania, wskutek komplikacji przy porodzie, ma poważne problemy neurologiczne. Zaburzenia ruchu, zaburzenia wzroku, zaburzenia mimiki twarzy. W rozmowie z nami […]
27.03.2021
Weszło Extra
20.03.2021

“Jeśli na Ziemi wylądowaliby kosmici, nie byłoby to dla mnie zaskoczeniem”

To nie jest klasyczny wywiad ze sportowcem. Właściwie nie pada w nim ani jedno zdanie o piłce nożnej. Martin Chudy, bramkarz Górnika Zabrze, pasjonuje się światem. Tak to nazwijmy. Sam tłumaczy, że kiedy się nakręci, nie da się zatrzymać jego słowotoku. Rozstrzał tematów, który poruszał w rozmowie z nami, jest wprost nieprawdopodobny. Osho, Bill Gates, […]
20.03.2021
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

“To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. “Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021