post Avatar

Opublikowane 19.07.2019 16:55 przez

redakcja

Niektórzy na wieść o tym, że od tego sezonu trzeba będzie mieć na boisku przynajmniej jednego młodzieżowca, przeżegnali się lewą stopą. Inni się ucieszyli, mając świadomość, że to ich przewaga nad resztą stawki. Ci, którzy mieli problemy, powinni się wziąć do roboty. I, patrząc po ruchach niektórych klubów, łatanie dziur wyszło im przyzwoicie. Ale są i tacy, którzy nie nadrobili zaległości.

Postanowiliśmy sprawdzić jak ekstraklasowicze przygotowali się na ten nowy wymóg i sklasyfikowaliśmy ich w trzech kategoriach „przygotowani na tip-top”, „powinno wystarczyć” i „będą problemy”.

***

PRZYGOTOWANI NA TIP-TOP

Dwa kluby śmiało można stawiać w ciemno i pewnie traficie – po prostu idźcie śladem jakości akademii i tego, na ile wcześnie na tle Ekstraklasy w obu tych ośrodkach zauważyli, że szkolenie ma sens. Mamy na myśli oczywiście Lecha Poznań i Zagłębie Lubin. A jeśli mielibyśmy wybierać kogoś z tej dwójki i wyróżnić go mianem klubu najlepiej przygotowanego na nowy przepis, to postawilibyśmy na Lecha.

Tak naprawdę na każdej pozycji w Poznaniu mają zawodnika z przetarciem w Ekstraklasie lub chociażby w pierwszej lidze. Do tego – póki co – mają w składzie kozaka, który jest być może najlepszym młodzieżowcem w lidze, czyli Roberta Gumnego. Ale załóżmy nawet scenariusz, że Gumny lada moment wyfrunie w Wielkopolski – czy wobec tego Lech nadal musi się martwić? No nie. Bo jest na skrzydle Kamil Jóźwiak, pewniak do gry i członek rady drużyny. Jest Filip Marchwiński, mogący zagrać na dziesiątce i na skrzydle. Jest Tymoteusz Puchacz, który obstawi lewą pomoc i lewą obronę. W razie czego na stoperze lub jako „szóstka” zagrać może Mateusz Skrzypczak. Niezłe recenzje w Opolu zbierał Jakub Moder – on grał w Odrze raczej jako dziesiątką lub taki cofnięty napastnik, w Poznaniu widzą go raczej jako cofniętego pomocnika. W bramce stanąć może Mleczko, w ataku mistrz Polski Paweł Tomczyk, do tego od biedy wchodzący do drużyny Kamiński czy Szymczak… Lech młodzieżowców ma wielu i to wysokiej jakości. Nie ma się czego bać.

POZNAN 24.04.2019 MECZ 32. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2018/19: LECH POZNAN - LEGIA WARSZAWA --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: LECH POZNAN - LEGIA WARSAW FILIP MARCHWINSKI PEDRO TIBA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

W Lubinie też mają młodzieżowców do gry, którzy liznęli Ekstraklasy nie tylko przez dekoder NC+. Jako „jedynkę” do grania przewidujemy Bartosza Slisza, któremu na mundialu U20 zdecydowanie nie poszło, natomiast w Ekstraklasie chłopak się sprawdzał. Swoim wybieganiem i walecznością gwarantował Pawłowskiemu czy Starzyńskiemu względny spokój w tyłach. Do tego sporo dobrego słyszymy o Łukaszu Porębie (rocznik 2000), który w pamięć zapadł nam tym ładnym golem z Piastem i niewykluczone, że środek pola na pierwszą kolejkę stworzy właśnie duet młodzieżowców Slisz-Poręba. Ponadto Zagłębie ma Łukasza Soszyńskiego (kapitan rezerw), którego jeszcze nie widzieliśmy na oczy, Dawida Pakulskiego, który miewał momenty, a także Serafina Szotę, który – podobnie jak wspomniany wcześniej Moder – nieźle wyglądał na wypożyczeniu w Opolu. Chociaż o Szocie mówi się, że może Zagłębie jeszcze tego lata go gdzież wypożyczy – poważnie zainteresowana jest Wisła Kraków.

Grono tych, których wymóg gry młodzieżowca może być przewagą konkurencyjną nad resztą ligi uzupełnia Lechia Gdańsk. Dlaczego? Dwa nazwiska – Karol Fila i Tomasz Makowski. Obaj zostawili po sobie w zeszłym sezonie całkiem pozytywne wrażenie. Prawy obrońca ma za sobą jeszcze całkiem rzetelny występ na Euro U21. Do tego dorzućmy Mateusza Sopoćko, który też pokazał nam się kilka razy w poprzednich rozgrywkach. Natomiast stawiamy, że pewniakiem do gry będzie na prawej stronie defensywy Fila, natomiast nie widzimy przeszkód w tym, by kogoś z trio Kubicki-Łukasik-Gajos rozbijał Makowski.

Choć trzeba przyznać, że akurat w środku pola gdańszczan rywalizacja jest na tyle duża, że po prostu bardziej pragmatyczne będzie wystawianie Fili. I wartość wyjściowego składu gdańszczan na pewno na tym nie straci.

BELEK 21.01.2019 MECZ TOWARZYSKI: LECHIA GDANSK - VIITORUL KONSTANCA 2:1 --- FRIENDLY FOOTBALL MATCH: LECHIA GDANSK - VIITORUL CONSTANTA 2:1 KAROL FILA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Górnik Zabrze? Trzech gości, którzy raczej nie pójdą drogą Roberta Lewandowskiego, ale też wstydu nie narobią, gdy trzeba będzie zagrać w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Trener Brosz martwić się nie musi, bo zawsze jakoś ten obowiązek gry młodzieżowca spełni – może nie ma zabrzańskiego Gumnego, może na bramce nie wystawi Majeckiego, może nie ma diamenciku jak Kozłowski czy Marchwiński, ale ma solidne trio Wiśniewski-Gryszkiewicz-Ambrosiewicz. Co ważne – trio uniwersalne, bo Wiśniewski i Gryszkiewicz obsadzą każdą pozycję w defensywie, a Ambrosiewicz w razie pożaru obskoczy pół pomocy i pół obrony. Stawiamy, że początkowo do grania pierwszy będzie Wiśniewski, który stworzy parę stoperów z Bochniewiczem. Na warunki zabrzańskie, czyli bez nadziei na bitkę o puchary, to powinno wystarczyć.

POWINNO WYSTARCZYĆ

Tę kategorię śmiało moglibyśmy podzielić na dwie podgrupy. Jedną reprezentują zespoły, w której jest jeden as-młodzieżowiec, na którego będą chuchać i dmuchać, bo kolejni juniorzy do grania już tak dobrze się nie prezentują Drugi typ to grupa szerokiej ławy – czyli ilościowo jest świetnie, wątpliwości zaczynają się przy jakości.

Przy tej pierwszej grupie modelowym przykładem jest Legia Warszawa, która tak naprawdę stawia wszystko na jedną kartę, a na tej karcie znajduje się wizerunek Radosława Majeckiego. Na nasze warunki – bardzo dobry bramkarz, pewnie grałby też i wtedy, gdyby przepisu o młodzieżowcu nie było. No i to też może być dla Legii wygodne, że bramkarz raczej nie doświadcza takiej rotacji, jak inni zawodnicy z pola. Natomiast problem narodzi się wtedy, gdy (odpukać, wypluć przez lewe ramię) Majecki dozna urazu. Co wtedy? Cóż… Można przebić blachy Lewczukowi, można wystawić lewa legitymację Wietesce, ale szukamy rozwiązań bardziej pragmatycznych. W Legii pompuje się Mateusza Praszelika, który ponoć ma papiery na granie, a i głównie pod wymóg młodzieżowca ściągnięto z Podbeskidzia Kacpra Kostorza, który ma już niezłe pierwszoligowe doświadczenie.

Niemniej chyba łapiecie różnicę między naturalnym wystawianiem Majeckiego, a szukaniem na siłę miejsca dla wspomnianej dwójki?

WARSZAWA 18.07.2019 REWANZOWY MECZ I RUNDA ELIMINACYJNA LIGA EUROPY SEZON 2019/20 --- UEFA EUROPA LEAGUE FIRST QUALIFYING ROUND SECOND LEG MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - EUROPA FC 3:0 RADOSLAW MAJECKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Podobnie jest w ŁKS-ie, gdzie modlą się o to, żeby czasami nic nie stało się Janowi Sobocińskiemu, bo w innym wypadku od początku trzeba byłoby wystawiać Piotra Pyrdoła, który z kolei zabierałby minuty lepszym od siebie Bryle czy Ramirezowi. Pod ten casus podciągnąć możemy też Piasta Gliwice, gdzie póki co jest Patryk Dziczek, autor jednej z ważnych cegieł zeszłorocznego mistrzostwa. I jeśli Dziczek zostanie w Piaście, to luzik, arbuzik, młodzieżowiec obskoczony. Ale gdy odejdzie, to jego następcy wcale nie są na poziomie młodzieżowca godnego kandydata do mistrzostwa. Bo Sebastian Milewski za serce nas nie chwycił w Zagłębiu Sosnowiec, Denisa Gojko pamiętamy jak przez mgłę, bo niczym się nie wyróżniał. Może Dominik Steczyk jako zmiennik Parzyszka? No, może. Ale tylko „może”.

Uzupełniając jeszcze te grupę „jeden dobry młodzieżowiec, reszta raczej z konieczności” – Raków Częstochowa z Miłoszem Szczepańskim na czele, który w I lidze wyglądał nieźle, a i przeszedł pozytywną weryfikację w Pucharze Polski. Jeśli nie oglądaliście, to zapytajcie piłkarzy Lecha, którym Szczepański sieknął ładnego gola z dystansu. Siedem goli na zapleczu Ekstraklasy, niezłe uderzenie zza pola karnego – to może być siła młodzieżowca beniaminka. Kto poza nim? Pewnie wypożyczony z Kolejorza Michał Skóraś, skrzydłowy, który poprzedni sezon też spędził na wypożyczeniu w I lidze. Reszta potencjalnych piłkarzy roczników 1998 i młodszych – raczej bez większego doświadczenia.

GRODZISK WIELKOPOLSKI 25.08.2018 MECZ 7. KOLEJKA FORTUNA I LIGA SEZON 2018/19 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: WARTA POZNAN - LKS LODZ WOJCIECH FADECKI JAN SOBOCINSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Dość rzetelnie, choć nie tak jak Lech czy Zagłębie, do wymogu posiadania na boisku młodzieżowca przygotowali się też w Szczecinie i Zabrzu. Pogoń ma Sebastiana Kowalczyka, który złamał już granicę 40 występów w Ekstraklasie i zdobył nawet nagrodę dla młodzieżowca miesiąca, natomiast w przypadku Sebastiana oczekiwalibyśmy znacznie lepszych liczb. Póki co statystykami goli i asyst świata nie porwie, a widać, że ten chłopak ma coś w sobie – zadziorność, przebojowość, dynamikę. Ale nie samym Kowalczykiem Pogoń żyje, bo w razie czego w pomocy zagrać może też Marcin Listkowski, który odżył na wypożyczeniu w Rakowie i beniaminek chciał go mieć u siebie na kolejny sezon, ale Pogoń nie chciała zejść ze swoich oczekiwań finansowych. Sporo dobrego słyszymy o Kacprze Kozłowskim z rocznika 2003, który jest ponoć największą perełką, którą do tej pory szlifowała akademia Portowców.

Od biedy jest jeszcze Bursztyn, który może stanąć na bramce (celowo piszemy „stanąć na bramce”, a nie „bronić”, bo widzieliśmy go w zeszłym sezonie w akcji), a także Adrian Benedyczak, który w poprzednim sezonie zaliczył kilka epizodów w ataku.

Znak zapytania mamy przy Wiśle Kraków, Koronie Kielce oraz Wiśle Płock. „Biała Gwiazda” ma Kamila Wojtkowskiego, który poprzednim sezonem kompletnie nas nie przekonał. Poza tym cały zastęp młodzieży, która jednak – póki co – w Ekstraklasie zagrała niewiele, czyli Plewka, Grabowski czy Szot. Nadzieje wiążemy z Hoyo-Kowalskim, ale to jeszcze dziecinka i wahania formy będzie miał na pewno. W Kielcach jeszcze wiosną mieli poważny problem z perspektywą nowego wymogu, ale latem sytuacja nieco się poprawiła. Problem w tym, że żaden z kandydatów do gry nie ma istotnego doświadczenia na poziomie Ekstraklasy. W bramce stanąć może Paweł Sokół, na prawej obronie o miejsce rywalizować będą Szymusik (niezła forma na wypożyczeniu do Warty Poznań) i Spychała (wychowanek Lecha sprowadzony ze Stali Mielec), do tego obiecujący Sewerzyński. Stawiamy, że albo grać będzie Sokół, albo właśnie któryś z prawych obrońców, bo wakat na tej pozycji pozostawił Bartosz Rymaniak.

KRAKOW 22.10.2017 MECZ 13. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2017/18: WISLA KRAKOW - LEGIA WARSZAWA 0:1 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: WISLA CRACOW - LEGIA WARSAW 0:1 KAMIL WOJTKOWSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

W Płocku natomiast nie ukrywają, że mają krótką kołderkę i wciąż szukają młodzieżowca, który będzie grał nie tylko przez to, że urodził się w 1998 roku lub później. Skoro kandydatem numer 1 do spełniania wymogu był Hubert Adamczyk, to sporo mówi o tym, jak płocczanie przygotowali się do tego sezonu. Ale wobec urazu byłego piłkarza Cracovii wydaje się, że – przynajmniej początkowo – szansę dostanie Bartłomiej Żynel w bramce. W Wiśle liczą też na to, że Olaf Nowak – tak jak i w Sosnowcu – okaże się cennym jokerem i wówczas z czasem to on będzie mógł grać w podstawowym składzie. Poza tym jest jeszcze stoper Damian Michalski i Maciej Spychała, brat Mateusza, który jednak ma sporą konkurencję do grania w środku pola. A z tego co widzieliśmy, to chłopak ma niezłe kopyto i z dystansu potrafi przylutować.

Krótką kołderkę mogą mieć też we Wrocławiu, ale tam przynajmniej mają wyraźnego pewniaka do gry w wyjściowym składzie, czyli Przemysława Płachetę. Szybkobiegacz, z niezłym dryblingiem, ale i nie zapominający o tym, że w piłce czasami trzeba też bronić. Niezły sezon w Podbeskidziu, powołanie na Euro U21 i zainteresowanie z kilku klubów Ekstraklasy. Ostatecznie Płacheta postawił na Śląska, w którym ma szanse na grę – i to duże. Co poza nim? Pałaszewski, Hołownia, Łyszczarz… Szału nie ma, ale w razie potrzeby będzie kim łatać.

BĘDĄ PROBLEMY

Jeden z ekip, którą umieściliśmy w tym gronie, można było się spodziewać. Ale dwie pozostałe mogą być dla wielu sporym rozczarowaniem. To może zacznijmy od tych, którzy zaskakująco słabo przygotowali się do wymogu gry młodzieżowca. Cracovia od pewnego czasu ustami Michała Probierza utyskuje na to, że mamy w lidze za mało młodych Polaków, a zalewamy ją niepotrzebnymi tabunami obcokrajowców, jednocześnie też narzeka na to, że poziom szkolenia u nas jest kiepski. „Pasy” jawią się jako klub, który już pod pierwszych kolejek może mieć pod górkę. No bo zobaczmy – jest Kamil Pestka, który wydaje się naturalnym wyborem na lewej obronie. No bo przecież dobre Euro U21, wyłączył z gry Lukebakio i innego Orsoliniego. Natomiast z tego co słyszymy, to Pestka może i ma niezłą opinię w narodzie, natomiast w Krakowie już tak ceniony nie jest. Zwłaszcza, że Probierz już raz miał z nim na pieńku.

Problem trenera Cracovii polega jednak na tym, że jeśli nie Pestka, to… No właśnie. Kto? Sebatian Strózik czy Sylwester Lusiusz? Toż to nawet jak na „Pasy” byłoby realne osłabienie zespołu i gra wyłącznie przez metrykę, a nie przez umiejętności.

BAGGIOVARA 20.06.2019 DZIEN MEDIOWY REPREZENTACJI POLSKI U-21 --- POLISH FOOTBALL NATIONAL TEAM UNDER-21 MEDIA DAY HUBERT BUGAJ KAMIL PESTKA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Pod górkę będzie miała też Jagiellonia Białystok, która zeszłoroczną sprzedażą Świderskiego pozbawiła się młodego kozaka do grania i została z nieopierzoną młodzieżą, która dopiero będzie zbierać szlify na tym poziomie. Zatem to klasyczne „przepis nas zaskoczył, spróbujemy się do niego dostosować tym, co mamy”. Pod względem ogrania najrzetelniej wygląda Przemysław Mystkowski, który ma już za sobą epizody w Ekstraklasie i który ogrywał się ostatnio w I lidze. Pewnie wielu przypuszcza, że głównym kandydatem trenera Mamrota do spełniania warunku gry młodzieżowca będzie Patryk Klimala, ale jeśli dobrze przyłożyć ucho, to ex-legionista może liczyć jedynie za wchodzenie z ławki za Mudrinskiego. Trener Mamrot w rozmowie z nami mocno podpompował Karola Struskiego, który grałby wówczas jako ofensywny pomocnik, wtedy na ławce wylądowałby ktoś z trio Prikryl-Imaz-Camara. Alternatywą jest też występ Bartosza Bidy w ataku, który zaimponował ponoć trenerowi niezłym występem w starciu z Atlantasem Kłajpeda. Natomiast mówimy tu o osiemnastolatku i siedemnastolatki bez debiutu w Ekstraklasie.

W tyle – i to chyba najdalszym – jest Arka Gdynia, która młodzieżowców ma sporo, ale żaden póki co nie nadaje się do gry w wyjściowym składzie. Liczyć można tylko na Mateusza Młyńskiego, który wszedł do ligi jak do siebie, ale później przytrafił mu się uraz i zniknął nam na jakiś czas. Wobec tego gdynianie wzięli się za łatanie dziury, natomiast ani nie wypożyczyli nikogo z silniejszych akademii, ani nie znaleźli żadnej perełki u siebie. Musieli szukać poza Ekstraklasą i znaleźli – w II lidze. Z Resovii wyciągnęli 20-letniego Kamila Antonika. Skrzydłowy, przebojowy, z inklinacjami do dryblingów i rajdów. Natomiast pamiętajmy, że to chłopak z II ligi. Ilu znacie młodziaków z trzeciego poziomu rozgrywkowego, którzy w przeciągu ostatnich pięciu-sześciu lat ot tak weszli na półkę ekstraklasową? No właśnie.

Niemniej Antonik w sparingach wyglądał bardzo przyzwoicie. Ale mamy gdzieś z tylu głowy fakt, że gdybyśmy wymienili wszystkich zawodników, o których słyszeliśmy „w sparingach i na treningach kozak”, a później przyszła meczowa weryfikacja, to zabrakłoby nam palców u rąk i stóp. I to w całej redakcji Weszło.com, Weszło FM, eWeszło, Weszło Junior, KTS-u…

fot. FotoPyk

Opublikowane 19.07.2019 16:55 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
31.10.2020

Niemieckie starcie jak z Ligi Mistrzów – Borussia gra z Lipskiem

Hit Bundesligi na sobotę? Może być tylko jeden, bo jeśli spotykają się dwa zespoły grające w Lidze Mistrzów, to ciężko nie określać tego hitem. Dlatego w Superbet przyglądamy się ofercie na spotkanie obydwu drużyn i podpowiadamy, na co warto dziś postawić! Borussia Moenchengladbach – RB Lipsk Ostatnie mecze bezpośrednie: RPPPP Poprzednie spotkania Borussii: RWRRW Ostatnie […]
31.10.2020
Weszło
31.10.2020

Sobota z Pucharem Polski – Radomiak ogra Pogoń?

Puchar Polski trochę nam się posypał przez koronawirusa, ale nadal możemy znaleźć w nim ciekawe spotkania. Takim będzie mecz drugoligowej Pogoni z pierwszoligowym Radomiakiem. Obydwa zespoły łączy trener Dariusz Banasik, który dwukrotnie pracował w Pogoni, z której trafił do Radomia. A takie podteksty zawsze przecież cenimy. Dlatego też typujemy ten mecz w TOTALbet! Pogoń Siedlce […]
31.10.2020
Weszło
31.10.2020

„Lucky Loser” w Totolotku – zakład bez ryzyka do 25 PLN na Ligue 1!

Neymar, Memphis Depay, Kylian Mbappe, Dmitri Payet. Kilku niezłych grajków w Ligue 1 znajdziemy, zresztą nie bez powodu jest to liga-kopalnia talentów. Totolotek postanowił docenić wszystkich fanów francuskiej piłki i to jej poświęcił kolejną odsłonę promocji „Lucky Loser”! W weekend zagramy więc mecze Ligue 1 bez ryzyka do 25 PLN! Nantes – PSG, Lille – […]
31.10.2020
Weszło
30.10.2020

Można grać ładnie i wygrywać? Można. Taką Pogoń aż chce się oglądać!

Wiemy, że to dziwny rok i na świecie codziennie dzieją się różne niecodzienne rzeczy, ale mimo to dalej lubimy być miło zaskakiwani. A tak właśnie zaskoczyła nas Pogoń Szczecin w meczu z Jagiellonią Białystok. Portowcy w końcu zagrali tak, jak na swój potencjał i swój tegoroczny dorobek punktowy przystało. Nie dość, że przyjemnie się na […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Raków i Górnik z czystymi papciami. Warta z lekko utytłanymi

Wszystko wskazuje na to, że nie nacieszymy się w najbliższych dniach meczami Pucharu Polski. Już w trakcie dzisiejszych gier PZPN poinformował, że z wiadomego względu nie odbędzie się spotkanie pomiędzy Stalą Mielec a Piastem Gliwice oraz starcie Olimpii Grudziądz z Lechią Gdańsk. Tym samym lista przełożonych meczów wydłużyła się aż do sześciu, a na tym […]
30.10.2020
Kanał Sportowy
30.10.2020

Hejt Park w dobrym składzie. Tymoteusz Puchacz gościem Michała Pola!

Wczoraj wieczorem Tymoteusz Puchacz walczył z piłkarzami Rangersów w Glasgow, dziś zmierzy się z waszymi pytaniami w Hejt Parku. Trudniejszy rywal? Pewnie ten piłkarski, choć tu wszystko zależy od was. Zapraszamy serdecznie o godzinie 20, program poprowadzi Michał Pola.  
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Czy FC Młodzieżowiec zdobyłby mistrzostwo Polski? | FOOTBALL MANAGER FICTION #3

Sprawdzaliśmy już, jak poradziłby sobie w Ekstraklasie klub złożony z samych starych Słowaków. Naturalnym krokiem wydaje się odbicie wahadła w drugą stronę. Tym razem testujemy, na ile stać w warunkach ekstraklasowych byłoby drużynę złożoną wyłącznie z polskich piłkarzy z rocznika 1997 i młodszych. Spodziewaliśmy się spokojnej gry w środku tabeli, ale rezultaty przerosły nasze najśmielsze […]
30.10.2020
Kanał Sportowy
30.10.2020

„Kucharski, ten nikt? Ta Myszka Miki?”. Spór między Lewym a byłym agentem od kulis

W najnowszym „Stanowisku” Krzysztof Stanowski rozwija wątek coraz ostrzejszego sporu między Cezarym Kucharskim a Robertem Lewandowskim. Ten pierwszy kilka dni temu usłyszał prokuratorskie zarzuty.   Przypomnijmy fragment komunikatu prokuratury regionalnej: (…) Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od września 2019 r. do września 2020 r. kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta i współpracownika groźbę bezprawną polegającą na […]
30.10.2020
Blogi i felietony
30.10.2020

Piękna piłka Lecha – zero celnych strzałów. Europa zazdrości pomysłu

Ale się nagadaliście tydzień temu. Co ty, Kowal, pierdolisz, Lech nie padł w 70. minucie, miał siłę, cisnął Benfikę, zamykał ją na jej połowie, Portugalczycy jeszcze w samolocie zmieniali pieluchy. Bardzo więc jestem ciekaw, co stwierdzicie akurat dzisiaj – też było tak fajnie z Rangersami czy można już powiedzieć parę krytycznych słów? Chyba zauważyliście, że […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Piękne wieści dla kibiców Korony. Krzysztof Zając złożył rezygnację!

Ledwie kilkanaście dni temu Krzysztof Zając z właściwą sobie arogancją (pomieszaną z oderwaniem od rzeczywistości) dowodził, że Korona Kielce za jego rządów całkiem nieźle poradziła sobie z finansowymi następstwami spadku z ligi i skutkami koronawirusowego kryzysu, ponieważ poniosła mniejsze straty niż Bayern Monachium. Kto wie, być może Herbert Hainer już wkrótce będzie musiał ustąpić ze […]
30.10.2020
Inne sporty
30.10.2020

Williams, Senna i Schumacher. Imola – tor pełen historii

Zaczynali od wyścigów, które nie były mistrzowskimi. Startowali tutaj dwukrotnie, aż w końcu uznano, że tor zasługuje na własną rundę mistrzostw świata. Przez 25 lat Formuła 1 gościła na torze Imola niedaleko Bolonii. Teraz powraca po czternastoletniej przerwie. Z wielu powodów to historyczny obiekt, zaraz to zresztą udowodnimy. I to trzeba oddać Liberty Media – […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

STANOWISKO. Kulisy konfliktu pomiędzy Lewandowskim a Kucharskim

Najgorętszym tematem w mediach sportowych w ostatnich dniach stał się konflikt pomiędzy Robertem Lewandowskim a Cezarym Kucharskim, jego byłym menedżerem. Zdążyło już dojść do zatrzymania byłego współpracownika piłkarza i przeszukania, prokuratura postawiła zarzut, a także wypłynęły taśmy, które zdają się być obciążające dla agenta. Całe tło konfliktu znajdziecie w Stanowisku. Smaczków jest cała masa, więc […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Reiss: Cieszę się, że Lech tak gra, ale jestem kibicem i nie mogę patrzeć, jak przegrywa

– Styl jest nowoczesny, ofensywny, efektowny, dobra wizytówka polskiej piłki, tylko żal punktów. Za efekty i styl punktów się nie przyznaje. Cieszę się, że Lech tak gra, że stawia na młodych polskich wychowanków, przyszłych lub obecnych reprezentantów, że buduje fundamenty. Naprawdę fajnie. Ale, tak, jestem kibicem, nie mogę patrzeć, jak Lech przegrywa. Cztery ostatnie mecze […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Kamiński powstrzyma Schalke przed powrotem na właściwe tory?

Schalke 04 Gelsenkirchen to taki Piast Gliwice naszej ligi. Czyli zespół, który niespodziewanie okupuje strefę spadkową tabeli. Oczywiście S04 od lat nie należy do czołówki – a Piast tak – natomiast tak słaby początek w ich wykonaniu jest mimo wszystko niespodzianką. Niespodzianką, którą spróbują dziś wykorzystać Marcin Kamiński i jego VfB Stuttgart. Łapcie nasze typy […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Gęsior: Rzygać się chce na myśl o presji na wczesnych etapach szkolenia

Dwa mistrzostwa Polski, srebrny medal olimpijski w Barcelonie i ponad 70 bramek w karierze. Dariusz Gęsior nie mógł narzekać na swoje piłkarskie dokonania i dzisiaj, w życiu po życiu, mógłby powiedzieć dokładnie coś podobnego. Były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów zajmuje się szkoleniem trenerów z ramienia PZPN-u, a także prowadzeniem polskiej reprezentacji U-16. Porozmawialiśmy z nim […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

60 PLN bonusu za typowanie Premier League w eWinner!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów. Co więcej, dodatkowy bonus czeka na nas za wrzucenie na kupon meczów Premier League! Gracze bukmachera eWinner o promocji […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

„Chcemy zbudować największe centrum danych statystycznych na świecie”

Opta Joe napisał niedawno na Twitterze, że Marcus Rashford stał się piątym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który zdobył hat-tricka, wchodząc na boisko z ławki. Profile „Opta Sports” znają niemal wszyscy, a okazuje się, że w Polsce też możemy pochwalić się firmą zbierającą dane statystyczne, należącą do europejskiej czołówki. Jaką? STATSCORE, który jest głównym dostawcą statystyk dla pierwszej […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Hit w Pucharze Polski – lider Ekstraklasy kontra wicelider 1. ligi

Puchar Polski w weekend? To lubimy, zwłaszcza gdy serwuje nam takie mecze jak Raków kontra Bruk-Bet Termalica. Wicelider pierwszej ligi z niezwykle szczelną defensywą podejmuje lidera Ekstraklasy, który zachwyca polotem z przodu. Bądźmy szczerzy – ciężko sobie wyobrazić lepszy możliwy scenariusz. Typujemy to spotkanie w TOTALbet! Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa Ostatnie mecze Bruk-Betu: […]
30.10.2020