Rekordy transferowe? Pogoń woli stworzyć warunki do dalszego rozwoju kariery

Opublikowane 28.01.2019 09:00 przez

redakcja

– Za Walukiewicza były propozycje z Premier League, nawet za większe pieniądze, ale wiedzieliśmy, że wtedy w pierwszym roku pójdzie na wypożyczenie, nie będzie grał, a nam zależy na tym, by stworzyć piłkarzowi Pogoni po transferze takie warunki, by jego kariera się rozwijała a nie kończyła. Nie musimy bić rekordów transferowych. Jeśli piłkarze po transferze będą dalej rozwijali swoje kariery w następnych klubach, kolejni zdolni będą chcieli do nas przychodzić – mówi nam Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin w krótkiej rozmowie o budowie nowego stadionu, wpływach do klubu za transfery, podjęciu z Kostą Runjaiciem tematu nowego kontraktu i wizji klubu na najbliższe lata. 

Na dniach otrzymaliśmy informację, że Pogoń Szczecin jednak doczeka się nowego stadionu. Jak wiele zmieni to w samej organizacji klubu poza tym, że – co oczywiste – kibice będą mieli większy komfort oglądania meczów?

Kamień zaczął spadać z serca i już jest bardzo, bardzo blisko ziemi. Szampana otworzę jednak dopiero wtedy, gdy będzie podpisany kontrakt z wykonawcą. To ma się stać przed 17. marca, wtedy upływa termin ważności oferty. Mam nadzieję, że znajdziemy się już wówczas na etapie, w którym nic złego nie będzie się mogło stać.

Stadion w Szczecinie posłuży przede wszystkim kibicom, stworzy im takie warunki do oglądania meczów, jakie panują w większości polskich miast. Kibice sobie na to zasłużyli – są wierni klubowi, drużynie, przez tyle lat męczyli się na obiekcie, na którym kapało za kołnierz. Patrzyłem na to niejednokrotnie – niestety, spod daszku – i zawsze strasznie ubolewałem. Uważam, że to najważniejszy aspekt tego projektu.

Z punktu widzenia klubu – oczywiście, że nowy stadion wprowadza nas w inny standard. Już nie mówię o kwestii przychodowości, która jest oczywista – więcej kibiców, loże do wynajęcia. Dużo zyskamy także z racji wizerunkowych. Gdy zawodnicy przyjeżdżają do nas zza granicy, obserwuję jak nos im opada, gdy widzą te spartańskie warunki, w którym przyjdzie im grać. Chociaż one też nie są znowu takie tragiczne, nie przesadzajmy też w drugą stronę. Szatnia, urządzenia – staramy się zrobić wszystko jak najlepiej. Pewnie w wielu klubach by nam zazdroszczono.

Kluczową rzeczą dla rozwoju klubu jest Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Tam będziemy mieli zupełnie nowe warunki. Dziś dzieci przebierają się w kontenerach, nie mają przypisanych miejsc, nie mają sali, na której mogłyby popracować nad siłą. Wszystko powstanie w jednym miejscu, nie mówiąc już o boisku ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniu na wszystkich boiskach czy balonie – wszystkie te rzeczy niesamowicie wydłużą nam okres trenowania. Nie będziemy właściwie odbiegali warunkami dla młodzieży i seniorów od europejskich klubów.

Centrum szkolenia jest świetną sprawą zwłaszcza dlatego, że Pogoń obrała drogę wychowywania młodzieży, promowania jej, sprzedawania i reinwestowania. Na jakim etapie planu, który pan wraz w współpracownikami sobie założyliście, jest dziś Pogoń?

Wydaje się, że jesteśmy z przodu, jeśli chodzi o część sportową. Oczywiście, poziom akademii na wielu szczeblach jest bardzo dobry, mamy swój jednolity system szkolenia, nic nie wynika z przypadku. Trenerzy nie przychodzą z własnymi pomysłami, ale wpisują się w pewien system. To daje efekty. Widzimy, ilu mamy reprezentantów Polski, jak spisują się nasze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych. Będziemy to wszystko kontynuować, a do tego dojdzie jeszcze infrastruktura, która da nam dodatkowy impuls. Fakt, że przy tej filozofii chcemy chłopaków szkolić i promować przez pierwszy zespół, będzie przyciągał młodych ludzi do Pogoni. Zdolni zawodnicy będą wiedzieć, że jesteśmy klubem, który daje szansę. Kuba Piotrowski, teraz Sebastian Walukiewicz – to najlepsze przykłady tego, że można w młodym wieku tak się rozwinąć i być tak łasym kąskiem dla klubów z najlepszych lig.

Walukiewicz to bez wątpienia największy transfer pańskiej kadencji w Pogoni, w ogóle pewnie w całej historii klubu. Pozyskany za 60 tysięcy złotych, sprzedany po 1,5 roku za rekordową sumę. Rozbiliście bank.

To zasługa wielu, wielu osób, na czele oczywiście z samym piłkarzem. Olbrzymia rola Kosty Runjaica, który nie bał się postawić na młodego chłopaka, a ten coraz lepiej wypadał w meczach Ekstraklasy. Zasługa też tych, którzy wynaleźli go w Warszawie i namówili do przyjścia do Pogoni – Darka Adamczuka i Maćka Stolarczyka. Wszystkich zasłużonych nie da się wymienić. Wielką rolę odegrał także bardzo rozsądny agent Sebastiana – Tomasz Suwary. Były propozycje z Premier League, nawet za większe pieniądze, ale wiedzieliśmy, że wtedy w pierwszym roku pójdzie na wypożyczenie, nie będzie grał, a nam zależy na tym, by stworzyć piłkarzowi Pogoni po transferze takie warunki, by jego kariera się rozwijała a nie kończyła. Nie musimy bić rekordów transferowych. Jeśli piłkarze po transferze będą dalej rozwijali swoje kariery w następnych klubach, kolejni zdolni będą chcieli do nas przychodzić.

To mimo wszystko nieoczywista postawa jak na polski klub. Od razu przypominam sobie sytuację Kapustki, dla którego najlepszy byłby transfer do jakiegoś klubu belgijskiego czy holenderskiego, ale mimo wielu ofert musiał wybrać mistrza Anglii, który dawał najwięcej.

Przypomnę, że dodatkowo, co pomoże samemu piłkarzowi, wypożyczyliśmy Sebastiana do nas na pół roku. To oczywiście ryzyko Cagliari, bo – tfu, tfu – może się przydarzyć jakaś kontuzja, ale przecież ona może zdarzyć się wszędzie. Wszyscy wspólnie w rozmowach zdecydowaliśmy, że taka powinna być ścieżka jego kariery. Że powinien mieć już spokojną głowę, mieć zapewnioną grę w klubie z jednej z najlepszych lig europejskich i jednocześnie pół roku na to, by się do tej gry przygotować. W moim przekonaniu to świetny model i tak powinno to wyglądać.

Nie chcę oceniać innych, bo nigdy nie wiadomo, czy nalegał klub, piłkarz czy agent. Nie znam kulisów, więc nie wiem, kto w przypadku Kapustki popełnił błąd.

Pogoń już zdecydowała, na co wyda pieniądze za Walukiewicza, Piotrowskiego i Dwalego? Będziecie reinwestować pieniądze w kolejnych młodych?

Nie możemy sobie pozwolić na to, by wytransferować piłkarza i wszystkie pieniądze przeznaczyć na kolejnych graczy. Niestety, pomimo od trzech lat rokrocznie wyniku finansowego dodatniego, pozostały nam jeszcze zaległości z okresu awansowania do Ekstraklasy, tworzące ujemne kapitały – z tym musimy się uporać. Pewnie zajmie to nam jeszcze ze dwa lata, ale nie będzie już negatywnie wpływało na bieżącą płynność. Na szczęście jest nowy kontrakt za prawa telewizyjne, pieniędzy jest więcej, również kondycja naszego klubu poprawi się na tyle, że więcej pieniędzy będzie reinwestowanych. Zresztą i w przypadku tych środków tak się dzieje. Pieniądze za Kubę Piotrowskiego i te, które dostaniemy za Walukiewicza, są w dużej części przeznaczone na nowych zawodników, zwiększamy budżet płacowy. Kwot padających w enuncjacjach prasowych ani nie potwierdzam, ani nie dementuję, choć rzeczywiście są zbliżone do prawdziwych, choć zdecydowanie  od dołu niż od góry.

Proszę pamiętać jednak, że jest sporo zobowiązań. Każdy transfer to prowizja dla pośrednika, solidarity contribution, często również dla poprzedniego klubu. Zostaje nam bardzo dużo, ale są to jednak kwoty mniejsze niż słyszymy publicznie. I przede wszystkim nie dostajemy ich w jednym czasie. I dobrze – fajnie byłoby dostać trzy miliony euro z góry i móc nimi dysponować, ale boję się, że może sam bym tego nie wytrzymał i zaczął zbyt śmiało wydawać (śmiech). Świadomość, że to kwoty przy obu transferach rozdzielone na dwa lata sprawiają, że stabilność, pewność i swoboda działania klubu wzrasta. W prognozach finansowych możemy spokojnie wpisywać je do naszych pewnych przychodów.

Na jakim etapie są rozmowy o przedłużeniu kontraktu z trenerem Runjaicem? Zakładam, a wręcz jestem pewien, że Pogoń chce przedłużyć wygasającą z końcem sezonu umowę. Dlaczego jeszcze to się nie wydarzyło? Co jest kością niezgody?

Czas. Nie ulega żadnych wątpliwości, że Pogoń jest jednoznacznie nastawiona na przedłużenie kontraktu. Złożyliśmy już propozycję, bardzo dużo rozmawialiśmy i umówiliśmy się, że do marca zamkniemy ten temat. Żeby się nie spieszyć, nie szaleć, ale jednak domknąć. Natomiast trzeba mieć świadomość, że przy naszych najlepszych chęciach i zapisach kontraktowych, jeśli Kosta dostanie ofertę z Bundesligi albo – powiedzmy – rosyjskiego klubu za pieniądze, które trudno nam sobie nawet wyobrazić, rozmowa będzie trudna. Nie ma żadnych takich sygnałów, ale chciałbym, by wszyscy mieli to na względzie. Nie wszystko od nas zależy. Ani od Kosty. On bardzo chce, rozmawiamy głównie o tym, jak budować ten klub, on żyje Pogonią. Tempo rozmów o nowym kontrakcie jest tak słabe, bo czasami macha ręką: „zostawmy to, pogadamy później, na razie jest ważne to, to i to”. Wiem, że z Kostą najmniej będziemy musieli rozmawiać o pieniądzach. Zna sytuację, wie na ile stać klub i na jakich warunkach może tutaj pracować. To najmniejszy problem. Różnić się nie będziemy.

Problemem jest czas, by spokojnie porozmawiać i obawa przed ofertą zza granicy, która może nas zwalić z nóg.

Jaki plan został roztoczony przed drużyną? Pogoń zakłada awans do eliminacji pucharów, czy jeśli się uda, to świetnie, a jeśli nie, to nic się nie dzieje?

Myślę, że prędzej to drugie. Nie mamy zwyczaju, by wejść do szatni i powiedzieć, że w tym sezonie gramy o puchary. Zbyt często się parzyliśmy na tym, że mówiliśmy „oto przyszedł trener z innego świata i już na pewno będzie najlepszy”, a okazywało się, że wcale nie. To niczego nie wnosi. Sami prowokowaliśmy niepotrzebne opinie. Chcemy, żeby ta drużyna się rozwijała. Gra w naszym przekonaniu coraz lepiej. Na pozycje, z których odeszli doświadczeni zawodnicy, pozyskaliśmy nowych równie doświadczonych a często lepszych. Staramy się zachowywać balans pomiędzy młodymi a doświadczonymi, pamiętamy o proporcjach cudzoziemcy-Polacy, bo to jednak polski klub i chcemy, by Polacy stanowili większość. Jakości przybywa z każdą częścią sezonu. Mam po prostu nadzieję, że w końcu przyniesie to efekty.

50434636_563702910768699_109275259479261184_n

Fot. www.pogonszczecin.pl

Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

OFICJALNIE: Sorescu w Rakowie. Rekordowy transfer

Zakończyła się saga transferowa z rumuńskim skrzydłowym Deianem Sorescu. Raków i Dinamo Bukareszt osiągnęły porozumienie. Umowa transferowa między klubami została podpisana. 24-latek został najdroższym piłkarzem w historii częstochowskiego zespołu. Znamy szczegóły porozumienia. O negocjacjach w sprawie tego transferu można napisać książkę. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Działo się to głównie za sprawą rumuńskiej strony. […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

QUIZ. Kadrowicze Adama Nawałki

Adam Nawałka być może niedługo ponownie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. A w oczekiwaniu na oficjalne potwierdzenie tej wiadomości zapraszamy was na quiz, w którym chodzi o to, by wymienić 80 piłkarzy, którzy wystąpili w kadrze w trakcie poprzedniej kadencji tego trenera. Dla ułatwienia podaliśmy bilans poszczególnych piłkarzy w reprezentacji Nawałki, a także ich obecne kluby, […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Nowy selekcjoner – zarówno w ofensywie, jak i w defensywie || Roki wyjaśnia #44

Nad siedzibą PZPN-u być może zobaczymy dziś biały dym i nowym selekcjonerem ogłoszony zostanie Adam Nawałka. W najnowszym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski skomentował ten wybór. Program tworzony we współpracy z PKO Bankiem Polskim.  Więcej o reprezentacji Polski: Czy polskie skrzydła mogą hulać? Nie za bardzo… Jeżeli możemy sobie w ten sposób pomóc, to […]
19.01.2022
Brama dnia
19.01.2022

Robert Jarni kontra Rivaldo | BRAMA DNIA

We wczorajszej odsłonie „Bramy dnia” zwycięstwo w głosowaniu przypadło Markowi Koźmińskiemu. A kto będzie górą dzisiaj? Jak zawsze zależy to od waszych głosów. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. ROBERT JARNI VS BARCELONA (19.01.1997) Robert Jarni w trakcie swojej bogatej kariery zahaczył o wiele klubów. Reprezentował barwy między innymi Juventusu i […]
19.01.2022
Weszło
18.01.2022

Jeżeli możemy sobie w ten sposób pomóc, to z tego skorzystajmy

Nadzwyczajna sytuacja wymaga nadzwyczajnych decyzji. Nikt nie ma takiej mocy, by nadrobić stracony rok z Paulo Sousą w dwa miesiące. W spotkaniach barażowych reprezentacja Polski nie będzie faworytem, ale nie oznacza to, że należy załamywać ręce. Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to zamiast rezygnować, należy znaleźć pomysł możliwy do zrealizowania, który przybliży nas do […]
18.01.2022
Premier League
18.01.2022

Przeciętne wyniki, kiepski styl. Magia Rangnicka na razie nie działa

Ralf Rangnick zdążył poprowadzić Manchester United w ośmiu spotkaniach, a wokół jego pracy na Old Trafford już pojawiają się pierwsze znaki zapytania. Wprawdzie „Czerwone Diabły” pod wodzą Niemca przegrały jak dotąd tylko raz, ale zupełnie nie zachwycają stylem gry – dość powiedzieć, że tylko w dwóch meczach udało im się zdobyć więcej niż jednego gola. […]
18.01.2022
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
19.01.2022

Alves walczy o powrót Messiego. „Dziwnie tu bez niego”

Dani Alves wrócił do Barcelony niemalże z niebytu, by pomóc jej w powrocie na szczyt. Brazylijczyk sugeruje władzom swojego klubu, by ci zatroszczyli się o powrót Leo Messiego. – Messi jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu. Dziwnie jest być tutaj i go nie widzieć, nie mieć go w składzie – mówi Alves dla „Radio Catalunya”. […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Zieliński dokonał selekcji trenerów. „Zostało mi trzech kandydatów”

Jacek Zieliński powiedział w TVP Sport, że dokonał już wstępnej selekcji na stołek trenera Legii. Dyrektor sportowy ma trzech kandydatów. – Zrobiłem już sobie zestawienie wad i zalet trenerów mogących pasować do Legii. Na koniec zostało mi trzech kandydatów, którzy mogą udźwignąć te wymagania. Ale kto zostanie trenerem w kolejnym sezonie? Nie ma jeszcze decyzji […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Komunikat PZPN w sprawie wyboru selekcjonera

Oficjalne komunikaty nowego PZPN-u? Lubimy. Głównie za treść, jaka wylewa się z każdego ich zdania. Dziś odbyło się spotkanie zarządu PZPN, na którym debatowano między innymi o wyborze nowego selekcjonera. Spodziewaliśmy się białego dymu, ale ten nie nastąpił. W związku z pytaniami o przyszłość kadry, centrala postanowiła wydać komunikat: Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Luquinhas kapitanem Legii do końca sezonu

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że kapitanem Legii do końca sezonu będzie Luquinhas. Piłkarz nosił opaskę już podczas dzisiejszego sparingu z Krasnodarem. To sprawa, którą należy rozpatrywać na kilka sposobów. Dotychczas kapitanem stołecznego zespołu był Artur Jędrzejczyk – piłkarz z jednym z największych stażów w Legii, do tego jedna z najbardziej doświadczonych postaci w […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19

Mówiło się o tym od dłuższego czasu, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19. A właściwie Brosz najpierw obejmie zespół U-18, by przeprowadzić selekcję i potem zespół U-19 poprowadzić w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Te zaczną się jesienią 2022 roku. Brosz na stanowisku selekcjonera tej grupy młodzieżowej zmienił Mariusza Rumaka, któremu […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Legia wygrywa z Krasnodarem

Legia wygrała swój mecz sparingowy. Rywalem był FK Krasnodar. Krasnodar to obecnie piąty zespół ligi rosyjskiej. W składzie Rosjan na mecz z Legią nie zabrakło choćby Grzegorza Krychowiaka, który jest tam kapitanem. Mimo to zespół Vukovicia sobie poradził. Zaczęło się nieszczególnie, bo w 12. minucie na prowadzenie Rosjan wyprowadził Wanderson, ale w drugiej połowie Legia […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ben Arfa nowym piłkarzem Lille

Hatem Ben Arfa podpisał kontrakt z OSC Lille, poinformował francuski klub. Ben Arfa pozostawał bez pracodawcy od czerwca ubiegłego roku. Wtedy skończyła się jego umowa z Bordeaux i przez kolejne pół roku Francuz nie miał nowego klubu. Teraz to się zmienia. Lille potrzebuje wzmocnień, bo po sensacyjnym mistrzostwie jest dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Prawnik Emreliego już nie jest przekonany, że atak na autokar to ormiańska prowokacja!

Prawnik Mahira Emreliego – Anil Dincer – jeszcze niedawno kozaczył w mediach i opowiadał różne durne historie, na przykład takie, że Legia inspirowała atak na autokar, ponadto chodziło o rasizm. Były to skrajne bzdury, aż można było się zdziwić, że ktoś taki jest prawnikiem. Niemniej Dincer z tych głupot powoli się wycofuje. Przypomnijmy jednak najpierw, […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Xavi: – Albo Dembele przedłuża kontrakt, albo żegnamy się w styczniu

Telenowela z Ousmanem Dembele wciąż trwa, bo nadal nie wiemy, czy piłkarz przedłuży kontrakt, czy nie przedłuży, czy czego on w ogóle chce (poza pieniędzmi). Dlatego Xavi dziś ostro i stanowczo wypowiedział się na ten temat, gdyż wspomniana telenowela ma coraz bliżej do cyrku. Trener Blaugrany stwierdził: – Z Ousmane jesteśmy w złożonej i trudnej […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Nawałka ogłoszony dopiero pod koniec tygodnia?

Wszyscy czekamy na biały dym nad PZPN-em i potwierdzenie objęcia sterów w reprezentacji przez Adama Nawałkę. Miało to się stać dziś, ale najwyraźniej tak nie będzie. Portal Meczyki.pl ustalił u Piotra Szefera z PZPN-u, że cała sprawa zostanie sfinalizowana pod koniec tego tygodnia. Środa nie postawi kropki nad „i”, mimo zaplanowanego zebrania zarządu związku. To […]
19.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

OFICJALNIE: Sorescu w Rakowie. Rekordowy transfer

Zakończyła się saga transferowa z rumuńskim skrzydłowym Deianem Sorescu. Raków i Dinamo Bukareszt osiągnęły porozumienie. Umowa transferowa między klubami została podpisana. 24-latek został najdroższym piłkarzem w historii częstochowskiego zespołu. Znamy szczegóły porozumienia. O negocjacjach w sprawie tego transferu można napisać książkę. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Działo się to głównie za sprawą rumuńskiej strony. […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Kosowo nie dla Brzęczka

W ostatnim czasie sporo mówiło się o tym, że Jerzy Brzęczek może dostać ciekawą robotę, mianowicie – funkcję selekcjonera w reprezentacji Kosowa. To zespół z ambicjami i ciekawymi graczami, żadne drugie San Marino czy Gibraltar. Niestety, najwyraźniej nic z tego nie będzie. Portal „Piłkarskie Bałkany” informuje, że Brzęczka wyprzedził inny kandydat. Mianowicie znany Felix Magath, […]
19.01.2022