post

Opublikowane 16.01.2019 18:09 przez

redakcja

Dawid Kort jako pierwszy spośród zawodników Wisły Kraków z ważnymi kontraktami wyjaśnił swoją przyszłość poprzez odejście z klubu. 23-letni pomocnik wybrał się do Atromitosu Ateny, który walczy o europejskie puchary w greckiej ekstraklasie. Kort w rozmowie z Weszło zapewnia, że nie wpadł z deszczu pod rynnę. Tłumaczy, dlaczego zdecydował się właśnie na ten wariant i jakie były kulisy jego rozstania z zespołem „Białej Gwiazdy”. Zapraszamy. 

Już w Grecji?

Tak, od trzech dni [rozmawialiśmy w poniedziałek, PM].

Jak pierwsze wrażenia?

W porządku. Wygląda to fajnie, wszystko mamy na miejscu jeśli chodzi o bazę treningową – dwa boiska, siłownię, odnowę biologiczną. Stadion jest położony w innej części Aten, ale nie ma dramatu z dojazdem.

Z trybun pewnie widziałeś sobotni mecz z Panetolikosem, zremisowany 2:2.

Na meczu się nie zjawiłem, dopadło mnie lekkie przeziębienie. W poniedziałek mieliśmy wolne, ale odbyłem trening indywidualny, normalną pracę z zespołem zaczynam w środę. Co do spotkania, było dziwne. Niby Atromitos miał kontrolę nad wydarzeniami, a koniec końców stracił dwa gole i dopiero w 83. minucie strzelił na wagę remisu. Poziom czysto sportowy? Wygląda na naprawdę niezły.

Długo musiałeś się zastanawiać nad wyjazdem do Grecji?

W zasadzie to jeden dzień. Sportowo dokonałem najlepszego wyboru i sądzę, że źle nie wybrałem. Nie mogę się doczekać debiutu.

Wypisywałeś sobie „za” i „przeciw”?

Nie, za to dużo rozmawiałem z dziewczyną i znajomymi. Ale mówiąc szczerze, od początku byłem bardziej na „tak” niż na „nie”.

Atromitos zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W klubie traktują to jako wynik ponad stan, czy takie były oczekiwania względem zespołu?

Na pewno chcą walczyć o puchary. Tak wynikało ze słów trenera Damira Canadiego, z którym zdążyłem już porozmawiać. Dwie pierwsze drużyny grają w eliminacjach Ligi Mistrzów, a trzecia i czwarta – Ligi Europy. Fajnie byłoby wejść do LM, ale po tej kolejce strata do drugiego Olympiakosu wzrosła do czterech punktów. Grunt, żeby przynajmniej obronić podium.

Masz już jasność co do tego, czego trener będzie oczekiwał?

Tak. Trener od początku chciał mnie sprowadzić, analizował moje mecze. Spotkałem się z nim już we wtorek, tydzień temu i jestem po tej rozmowie pozytywnie nastawiony. Atromitos przeważnie gra ustawieniem 4-3-1-2. Docelowo trener widzi mnie jako „dziesiątkę” za napastnikami, ale w razie potrzeby mogę grać też w tej trójce trochę niżej. Daję mu pole manewru.

Liczysz na debiut w najbliższej kolejce?

Nie wiem, zobaczymy. Liga grecka miała tylko niecały miesiąc przerwy świąteczno-noworocznej. Chłopaki prawie cały czas grają, wolnego dostali wtedy raptem pięć dni. Ja w tym czasie miałem urlop, dopiero teraz wróciłem do zajęć. Jasne, indywidualnie ćwiczyłem, ale wiadomo, że to nie to samo. Potrzebuję trochę czasu na dojście do optymalnej formy fizycznej – choć też bez przesady, nie chodzi o jakieś wielkie zaległości.

Atromitos jako klub zrobił na tobie większe wrażenie w jakimś względzie?

Zrobił normalne wrażenie, nie było wielkiego „wow” po przyjeździe, ale też w niczym nie odrzucał. Infrastruktura w Polsce i organizacja klubów jest na coraz wyższym poziomie. Na greckim przykładzie widzę, że gonimy innych jako liga. Ale tak jak mówię, jestem zadowolony z tego, co zastałem w Atromitosie.

Co bardziej złośliwi pisali, że idąc do Grecji wpadasz z deszczu pod rynnę.

Z tego co wiem, tu powinien być spokój w kwestii finansów. Pytałem o klub wielu piłkarzy, którzy grali w Grecji – również o jego wypłacalność – i wiadomości były dobre. A te komentarze czy memy widziałem, trochę się pośmiałem, ale nie mam obaw, że będą miały coś wspólnego z rzeczywistością.

Kogo pytałeś o klub?

Marcina Baszczyńskiego, który grał w Atromitosie. Rozmawiałem też z Bartkiem Babiarzem, niedawno występującym w Grecji. Każdy mówił dobrze o tym klubie.

Czułeś już wcześniej, że jesteś gotowy na zagraniczny wyjazd, czy po prostu pojawiła się fajna oferta i jedziesz?

Uważam, że jestem gotowy na takie wyzwanie. Nikt mnie nie zmuszał, żebym wybrał grecki kierunek. Miałem jeszcze kilka innych zapytań, ale byłem zdecydowany na Atromitos. Mam poczucie, że robię krok do przodu, mogę powalczyć o europejskie puchary.

Dość mocno łączono cię z Koroną Kielce.

Akurat nikt z Korony do mnie nie dzwonił. Podobno jakieś zainteresowanie z Kielc było, tyle że ja go nie odczułem. Wyjazd z Polski był priorytetem, chciałem spróbować czegoś zupełnie nowego. Miałem kilka opcji, również zagranicznych, ale uznałem, że skoro trener jest do mnie przekonany, a sportowo i finansowo też jest dobrze, to Atromitos będzie najlepszym rozwiązaniem.

Do tego trafiasz do miejsca, w którym po prostu dobrze się żyje.

Na pewno mowa o kolejnym plusie, ale to czynnik dodatkowy, nie kierowałem się nim w pierwszej kolejności. Tak jak mówię, najważniejsze było, że trener mnie chce, a drużyna jest w czubie tabeli dobrej ligi.

Wymieniamy same pozytywy, a były jakieś potencjalne minusy tego wyjazdu, czegoś się obawiałeś?

Chyba tylko języka greckiego (śmiech). A tak serio, gdybym na siłę miał się dopatrywać jakichś minusów na starcie, to właśnie tego, że przez ponad dwa tygodnie miałem przerwę w treningach, a tutaj liga ciągle gra. Nic innego nie mógłbym wskazać.

kort atromitos

Byłeś pierwszym zawodnikiem Wisły, który teraz oficjalnie rozwiązał kontrakt. Trudno było się wyłamać, niejako wyjść przed szereg?

Pamiętajmy, że rozwiązałem umowę za porozumieniem stron, a nie z winy klubu. Dogadaliśmy się z panem Rafałem Wisłockim, bardzo fajnie się zachował. Jak zaczęła się akcja z kambodżańskim inwestorem, od początku byłem nastawiony sceptycznie do scenariusza, który pisano. Złożyłem wniosek o wypłatę należności, ale koniec końców sami doszliśmy do porozumienia. Mogłem jeszcze czekać, ale pojawiła się ciekawa oferta z Grecji, z której chciałem skorzystać. Wielki szacunek dla pana Wisłockiego, że rozstaliśmy się w zgodzie i podaliśmy sobie ręce.

Kiedy klamka zapadła w twojej głowie, że odchodzisz?

4 stycznia – wtedy zdecydowałem, że będę chciał się porozumieć z Wisłą w sprawie rozwiązania kontraktu. Jeszcze raz muszę podkreślić rolę prezesa Wisłockiego, nie robił żadnych problemów, zachował się z klasą.

Starszyzna drużyny próbowała cię jeszcze jakoś namawiać do zmiany decyzji? Sporo mówiło się, że to w dużej mierze dzięki Marcinowi Wasilewskiemu i Pawłowi Brożkowi szatnia była scalona, że nikt się nie wychylał z odejściem.

Nie, chłopaki podeszli do tego ze zrozumieniem. Nawet miedzy sobą rozmawialiśmy, że każdy jest kowalem swojego losu, jest dorosły i sam podejmuje decyzje, za które bierze odpowiedzialność. W takich okolicznościach zawsze patrzy się trochę na siebie. Wiedzieliśmy, w jakiej sytuacji Wisła się znajduje. Cierpliwie czekaliśmy na rozwój wydarzeń. Wszyscy długo wytrzymali, więc tym bardziej trudno mieć pretensje i myślę, że nikt z drużyny ich do mnie nie ma. A co do atmosfery, stworzyliśmy fajną grupę na boisku i poza nim. Chyba dało się to zauważyć w trakcie meczów, jeden szedł za drugiego. Pod tym kątem pół roku w Krakowie było dla mnie super okresem.

Mówisz, że każdy wiedział, jaka jest sytuacja Wisły. W pełni wiedziałeś, na co się piszesz, przychodząc do niej latem?

Wyszło na to, że jednak nie do końca. Liczyłem się z tym, że mogą być opóźnienia, ale nie zakładałem, że nie zobaczę żadnej pensji. Miałem świadomość, że klub ma swoje problemy, tyle że one się potem nawarstwiały. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nastąpiła mobilizacja, by ratować klub i wierzę, że mocno stanie na nogi, żeby można było walczyć o cele, o które normalnie powinna walczyć Wisła.

Chyba i tak spadłeś na cztery łapy. Wisła problemy ma od dawna, ty byłeś w niej tylko jedną rundę, w trakcie której odbudowałeś się sportowo. 

Zagrałem we wszystkich meczach, więc z czysto sportowego punktu widzenia jestem bardzo zadowolony. No… powiedzmy, że bez „bardzo”, mogłem jeszcze strzelić kilka goli, miałem swoje sytuacje. Ale całościowo to nadal wyraźny plus, nie żałuję przejścia do Wisły.

Bez Macieja Stolarczyka nie byłoby cię w tym klubie?

Na pewno jego osoba miała znaczenie przy transferze do Krakowa. Znałem go, wiedziałem, jak pracuje i to pomogło się zdecydować. Trener z kolei znał mnie, nie musieliśmy się poznawać i docierać. Dobrze się dogadywaliśmy.

Wyjeżdżając po pożegnaniu z drużyną miałeś scysję z kibicem, o której zrobiło się głośno w internecie.

Jakiś gość krzyknął, żebym spierdalał do Aten i tyle. Za bardzo bym tego nie roztrząsał, takie jednostki zdarzają się wszędzie. Kibiców było tam ze stu i trafił się jeden taki. Dostałem wiele wiadomości z podziękowaniami i życzeniami na Facebooku czy Instagramie. Dla mnie nie ma tematu.

Po chwili wróciłeś i chciałeś to z tym gościem wyjaśnić, wtedy już podobno nie był taki odważny.

Z tego wszystkiego zapomniałem butów, musiałem po nie wrócić. Nie chodziło o to, żeby coś wyjaśniać. Gościu zapytał, czy w Atenach butów nie mają i cała historia. Wyraźnie był już podchmielony. Szkoda o tyle, że jedna osoba mogła zepsuć opinię o kibicach Wisły, zaczęły pojawiać się głosy, że są niewdzięczni i wyzywają piłkarzy. Nie róbmy wielkiego halo.

Twój poprzedni wywiad na Weszło pojawił się w lipcu 2017 roku. Znajdowałeś się wtedy na fali wznoszącej w Pogoni Szczecin. Dopóki pracował Maciej Skorża, grałeś cały czas, za to twoje akcje drastycznie spadły po przyjściu Kosty Runjaicia. Wszyscy bardzo go chwalą, będziesz polemizował?

Nie, dlaczego? Był to dla mnie słabszy okres, trener podejmował takie a nie inne decyzje. Musiałem to uszanować i zmienić klub.

Miałeś poczucie, że zwyczajnie przegrałeś rywalizację?

Gorszy od innych się nie czułem, ale nie za bardzo mogłem to pokazać podczas meczów, bo nie grałem.

Kojarząc fakty można wywnioskować, że mocno podpadłeś Runjaiciowi w listopadzie 2017. Najpierw wyjście z kilkoma kolegami z drużyny do klubu nocnego, za które zostaliście ukarani. Kilka dni później 84 minuty z Piastem Gliwice i więcej w pierwszym składzie się nie pojawiłeś. Tamtym meczem skreśliłeś się u niego?

Nie sądzę, żeby jeden mecz decydował. Później było przecież wiele treningów czy sparingów, można było się pokazać. Nie chciałbym rozmawiać na ten temat, to już działo się ponad rok temu. Nie ma sensu tego roztrząsać.

Jak wyjaśnisz tamten imprezowy wybryk? Mówiłeś nam wtedy, że dojrzałeś, a kilka miesięcy później taka historia. W praktyce sobie zaprzeczyłeś.

No wiadomo, też czułem, że nie wygląda to najlepiej. Nie wiem, jak to wytłumaczyć.

Chwila słabości?

Chwila słabości.

rozmawiał Przemysław Michalak

Fot. FotoPyk

Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ile znaczy trener w układance Mioduskiego?

Cała piłkarska Polska żyje w ostatnich dniach „transferem” Marka Papszuna do Legii Warszawa. Fascynujące w tej historii jest… wszystko. Sposób, w jaki Legia próbuje rozegrać medialnie całą sytuację to materiał na kilka programów satyrycznych i parę poważnych analiz ze strony specjalistów od Public Relations. Perspektywy, jakie otwierają się przed Legią Warszawa to osobny ogromny temat. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Real Madryt ogrywa Real Sociedad. W drugiej połowie Jović przybenzemił

W sobotę zagrały wszystkie zespoły reprezentujące ligę hiszpańską w Lidze Mistrzów. Wisienką na torcie miało być starcie Realu Sociedad z Realem Madryt. Dla gości była to świetna okazja na powiększenie przewagi nad zespołem txuri-urdin do dziesięciu oczek. Plan został zrealizowany, ale czy wynik oddaje przebieg spotkania? Real Sociedad – Real Madryt 0:2. Pokraczny Jovic Mecz […]
04.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ile znaczy trener w układance Mioduskiego?

Cała piłkarska Polska żyje w ostatnich dniach „transferem” Marka Papszuna do Legii Warszawa. Fascynujące w tej historii jest… wszystko. Sposób, w jaki Legia próbuje rozegrać medialnie całą sytuację to materiał na kilka programów satyrycznych i parę poważnych analiz ze strony specjalistów od Public Relations. Perspektywy, jakie otwierają się przed Legią Warszawa to osobny ogromny temat. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Real Madryt ogrywa Real Sociedad. W drugiej połowie Jović przybenzemił

W sobotę zagrały wszystkie zespoły reprezentujące ligę hiszpańską w Lidze Mistrzów. Wisienką na torcie miało być starcie Realu Sociedad z Realem Madryt. Dla gości była to świetna okazja na powiększenie przewagi nad zespołem txuri-urdin do dziesięciu oczek. Plan został zrealizowany, ale czy wynik oddaje przebieg spotkania? Real Sociedad – Real Madryt 0:2. Pokraczny Jovic Mecz […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Zieliński znów strzelił w hicie, Napoli znów przegrało

Ostatnie mecze Napoli generują więcej emocji niż niejeden film akcji. Dwa tygodnie temu podopieczni Spalettiego stworzyli z meczu piłkarskiego dzieło sztuki razem z piłkarzami Interu, tym razem wzięli sobie do pary Atalantę. Problem jest tylko taki, że żadne z tych spotkań nie dostarczyło im ani jednego punktu.  NAPOLI – ATALANTA 2:3. BEZBARWNI GOSPODARZE Gdy spojrzymy […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Wieczór psikusów na północy Francji

Ostatnia akcja meczu. Leo Messi podchodzi do rzutu wolnego na dwudziestym metrze od bramki Lens. Jego kępka murawy, idealna pozycja na dokręcenie piłki lewą nogą i utrafienie okienka. Wszystkie oczy zwrócone na świeżo upieczonego zdobywcę Złotej Piłki. Przed nim: po lewej stronie – mur ustawiony przez piłkarzy PSG, po prawej stronie – mur ustawiony przez […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Prawdziwy klasyk

Pulsują nam skronie, pobolewa nas głowa, pląsają oczy, niespokojnie chodzą nogi. Cóż to był za mecz, cóż to było za szaleństwo. Dwie bramki Roberta Lewandowskiego. Cudowne trafienie Erlinga Haalanda. Dezerterujący Mats Hummels. Parodystyczny Dayot Upamecano. Zwroty akcji, perypetie, dziwaczne scenariusze. Pogonie, pościgi, wybuchy. Szalona intensywność. Momentami nie nadążaliśmy z notowaniem biegu wydarzeń. Jeśli ktoś wątpił, […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Grosicki zaczyna się w Ekstraklasie bawić

Pogoń Szczecin przez cały poprzedni sezon tylko w dwóch meczach ligowych strzeliła przynajmniej trzy gole. Jasne, punkty ekipie Kosty Runjaicia i tak się długo wtedy zgadzały, ale chyba nie ma co się kłócić z tym, że ten minimalizm w poczynaniach ofensywnych bywał kulą u nogi zarówno w walce o mistrzostwo Polski, jak i później, gdy […]
04.12.2021
Anglia
04.12.2021

Chelsea przyjęła trzy gole. Z Młotami nie ma żartów

Kibic piłkarski nie mógł wymarzyć sobie lepszego otwarcia soboty. Weekend dopiero co się zaczął, siadasz na kanapie jeszcze przed 14, a dostajesz spektakl na miarę środowego wieczoru z Ligą Mistrzów. Poza tym, kto wie, może już w przyszłym sezonie przed meczem West Hamu z Chelsea wybrzmi hymn Champions League. Młoty pokonały dzisiaj lidera tabeli i […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

O krok od zwycięstwa. Pogoń i kompleks trofeów

To aż nieprawdopodobne, by klub, który przez dekady tyle znaczył w polskiej piłce, nie wygrał nigdy nic. Pogoń Szczecin jest siódma w tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Wyżej niż Widzew, Śląsk czy Zagłębie Lubin, nie mówiąc o Lechii, Stali Mielec czy Jagiellonii, nad którymi ma grube kilkaset punktów przewagi. Rozegrała na najwyższym poziomie rozgrywkowym 49 sezonów. […]
04.12.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
05.12.2021

Przepiękne trafienie piłkarza Tottenhamu [WIDEO]

Lucas Moura w sezonie 2021/22 nie błyszczał skutecznością – dość powiedzieć, że jak dotąd nie zdobył w Premier League ani jednego gola. Ale jak już się przełamał, to w doprawdy niesamowitym stylu. Spójrzcie na trafienie Brazylijczyka w dzisiejszym starciu z Norwich: GOAL: 10′ Tottenham 1-0 Norwich City (Lucas Moura)#TOTNOR #PL #THFC #FPL Follow for more […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Brutalny faul na Sebastianie Szymańskim [WIDEO]

Zaledwie pięć minut spędził na boisku Sebastian Szymański w starciu Dynama Moskwa z FK Ufa. Polak został brutalnie sfaulowany przez Wiaczesława Krotowa i opuścił boisko z powodu urazu. Wygląda to niestety poważnie: Ai meu tornozelo! Entrada terrível faz o polonês Sebastian Szymanski sair de campon chorando. Krotov, do Ufa, é expulso aos 5 minutos. pic.twitter.com/JZOhGRbXgU […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Bellingham zostanie ukarany za krytykowanie arbitra?

Jude Bellingham po porażce Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (2:3) zaatakował sędziego Feliksa Zwayera. Teraz 18-letni zawodnik może zostać ukarany przez władze Bundesligi za swoje wypowiedzi. – Dajesz taki mecz sędziemu, który wcześniej był karany za ustawianie meczów. To czego oczekujesz? – zagrzmiał piłkarz BVB, nawiązując do afery, w jaką Zwayer był uwikłany kilkanaście lat […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stokowiec: „Nie ma jednego stylu zarządzania drużyną”

Piotr Stokowiec był gościem programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu. Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk wspominał swoją kadencję na stanowisku szkoleniowca biało-zielonych. – Było głośno o Marco Paixao, który naruszył reguły szatni. Chciał być ponad drużyną. Musiałem chronić tych reguł. Gdzie by była Lechia, gdybym nie wprowadził wtedy takich twardych zasad? Na tej podstawie zrobiliśmy wynik. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ile znaczy trener w układance Mioduskiego?

Cała piłkarska Polska żyje w ostatnich dniach „transferem” Marka Papszuna do Legii Warszawa. Fascynujące w tej historii jest… wszystko. Sposób, w jaki Legia próbuje rozegrać medialnie całą sytuację to materiał na kilka programów satyrycznych i parę poważnych analiz ze strony specjalistów od Public Relations. Perspektywy, jakie otwierają się przed Legią Warszawa to osobny ogromny temat. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Dembele negocjuje z Barceloną

Ousmane Dembele w 2017 roku trafił do FC Barcelony za przeszło 100 milionów euro, stając się jednym z najdroższych zawodników w dziejach futbolu. Wiele wskazuje jednak na to, że reprezentant Francji może wkrótce opuścić Camp Nou… za darmo. Kontrakt podatnego na kontuzje zawodnika wygasa w czerwcu 2022 roku. Barca chce przedłużyć umowę, ale na znaczenie […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Kiereś: „Taka jest rola mężczyzny, by się podnieść”

Wczoraj Górnik Łęczna niespodziewanie pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok. Trener Kamil Kiereś nie ukrywał zadowolenia z postawy swoich podopiecznych. – Dziś mamy 4 grudnia, a więc święto górników. W imieniu drużyny dedykuję zwycięstwo górnikom, pracownikom naszej kopalni Bogdanka. Zdobyliśmy trzy punkty i jest to w jakimś stopniu niespodzianka. Nie poddajemy się, szukamy rozwiązań – rzekł […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

„Słyszałem, że Lewandowski może dostać Złotą Piłkę”

Bixente Lizarazu – mistrz świata z 1998 i mistrz Europy z 2000 roku – dołączył do grona osób domagających się przyznania Robertowi Lewandowskiemu Złotej Piłki za 2020 rok. Były reprezentant Francji (i wieloletni zawodnik Bayernu Monachium) w rozmowie z „Telefoot” nie ukrywał, że kibicował „Lewemu” w tegorocznym plebiscycie „France Football”. Jego zdaniem o triumfie Leo […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Juventus ma kłopoty. Będzie kara dla „Starej Damy”?

Wszyscy na pewno pamiętacie, jak Juventus został zdegradowany do Serie B wskutek słynnej afery Calciopoli. Wygląda na to, że przed turyńskim zespołem kolejne problemy. Tym razem „Stara Dama” może zostać wykluczona z międzynarodowych rozgrywek. O co chodzi? Najkrócej rzecz ujmując – o tak zwaną „księgowość kreatywną”. Władze Juve miały w ostatnich latach w nieuczciwy sposób […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Drużyna Niezgody w finale play-offów MLS

Jarosław Niezgoda pomału wraca do regularnego grania za oceanem. Tymczasem jego zespół – ekipa Portland Timbers – znakomicie radzi sobie w play-offach MLS. W finale rozgrywek zespół w Providence Park zagra z kimś z pary Philadelphia Union/New York City FC. Sukces Timbers jest o tyle zaskakujący, że w sezonie zasadniczym zespół ten uplasował się dopiero […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Rafa Benitez ma wsparcie właściciela Evertonu

Everton w ostatniej kolejce Premier League wypadł nad wyraz blado na tle lokalnych rywali z Liverpoolu. Angielskie media zaczęły więc plotkować o możliwym rozstaniu z Rafą Benitezem. Wygląda jednak na to, że Hiszpan cieszy się wielkim poparciem władz klubu. – Benitez został poinformowany, że właściciel klubu udziela mu poparcia – donoszą dziennikarze „The Mirror”. – […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

RB Lipsk zwalnia trenera

Jesse Marsch nie jest już trenerem RB Lipsk. Szkoleniowiec stracił pracę po serii fatalnych wyników. Amerykanin wydawał się naturalnym następcą Juliana Nagelsmanna. Wcześniej z dobrym skutkiem prowadził ekipę Red Bulla Salzburg i przeprowadzka do Lipska wydawała się dla niego naturalnym kierunkiem. Ale okazało się, że to nie takie proste. Marsch w roli szkoleniowca niemieckiej ekipy […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Rangnick: „Klopp nie miał agenta. Poniekąd byłem nim ja”

Ralf Rangnick robi furorę na wyspach po podjęciu pracy w Manchesterze United. W wywiadzie udzielonym The Mirror niemiecki szkoleniowiec wspominał początki swojej znajomości z Juergenem Kloppem. – Przed podjęciem pracy w Mainz Klopp do mnie zadzwonił z pytaniem, jakiej płacy powinien zażądać w nowym klubie – opowiadał Rangnick.  – Ja wtedy byłem trenerem w Ulm. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Kahn: „To wspaniałe, że Robert został z nami”

Wciąż plotkuje się o ewentualnym transferze Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt lub jednego z klubów Premier League. Na pogłoski postanowił zareagować Oliver Kahn, od lipca 2021 roku prezes Bayernu Monachium. Kahn odmówił komentarza odnośnie ewentualnego transferu Erlinga Haalanda do Bayernu. – Nie mówię publicznie o piłkarzach innych klubów. W tej chwili mamy najlepszego napastnika na […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Kaczmarek: „To była nasza zasłużona wygrana”

Lechia Gdańsk niespodziewanie zwyciężyła wczoraj z Rakowem Częstochowa. Dla biało-zielonych to cenne przełamanie po klęsce w starciu z Pogonią Szczecin. Satysfakcji nie ukrywał trener Tomasz Kaczmarek. – To była nasza zasłużona wygrana – powiedział szkoleniowiec gdańskiego zespołu. – Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, rywal nie stworzył jakichś klarownych sytuacji, mimo tego wyszedł […]
05.12.2021