post Avatar

Opublikowane 06.09.2018 11:14 przez

redakcja

Startuje Liga Narodów, w której Jerzy Brzęczek od meczu z Włochami zaczyna pracę w roli selekcjonera. Kilka dni później biało-czerwoni zagrają towarzysko z Irlandią. Znaków zapytania jest mnóstwo, bo już sam wybór następcy Adama Nawałki okazał się zaskakujący, a później Brzęczek zaskoczył kilkoma decyzjami przy pierwszych powołaniach.

O opinie i przewidywania we wszystkich tych kwestiach zapytaliśmy kilku ekspertów. Wypowiadali się Kamil Kosowski, Tomasz Frankowski, Maciej Żurawski i Robert Podoliński. Każdy dostawał podobne pytania.

Podoba się panu pomysł z Ligą Narodów?

Kamil Kosowski: – Jasne, że tak. Będzie kilka fajnych meczów, będzie można się dobrze przygotować do eliminacji. Mniejsze reprezentacje mają szansę się pokazać. Gdybym nadal grał w piłkę i nadawał się do kadry, to nie narzekałbym i chętnie wziął w czymś takim udział. Super, że będziemy mogli się zmierzyć z bardzo silnymi rywalami. Jeżeli poważnie myślimy o kolejnych wielkich imprezach, to Liga Narodów powinna być znakomitym poligonem doświadczalnym. Liczę, że już w tych rozgrywkach nowa kadra się zespoli i wjedzie na właściwy tor.

Tomasz Frankowski: – Podobnie jak przy rozszerzaniu Ekstraklasy do 37 kolejek – podchodzę do tematu z zaciekawieniem. Na razie nie jestem ani optymistą, ani pesymistą. Wiem jedno: piłkarze grający w mocnych ligach mecze towarzyskie traktowali z przymrużeniem oka, a Liga Narodów może w nich wyzwolić dodatkowe pokłady emocji i energii.

Maciej Żurawski: – Fajnie, że nie jest to granie o nic. Są prestiż, pieniądze i możliwość awansu na EURO. Wyższa stawka, piłkarze inaczej podejdą do tego mentalnie. Z drugiej strony, to nie będzie klasyczne granie o punkty, więc można powiedzieć, że UEFA znalazła trzecią drogę i serwuje nam coś pomiędzy sparingiem a normalnym meczem o stawkę. Cieszę się, że powstał ten projekt, jestem dobrej myśli.

Robert Podoliński: – Dość ciekawa sprawa, o ile utrzymamy się w tej najwyższej grupie i dłużej będziemy grać z najlepszymi rywalami. Tacy rywale przyciągają przed telewizory i na stadiony. Podoba mi się to wypośrodkowanie między sparingiem a meczem o pełną stawkę. Jeśli będziemy osiągali dobre wyniki możemy i dobrze zarobić, i wejść od razu na EURO. Trener dostał fajny poligon doświadczalny.

Ktoś z najsłabszej dywizji D też awansuje na mistrzostwa Europy. To dobre rozwiązanie?

Kamil Kosowski: – Jak najbardziej. Tak jak podobała mi się formuła eliminacji Ligi Mistrzów ułatwiająca drogę klubom z mniejszych lig, tak podoba mi się fakt, że ktoś z takiego grona wejdzie na EURO. Fajna idea.

Robert Podoliński: – Nie podchodziłbym lekceważąco do tej grupy i mówił o „jakichś Kazachstanach, Armeniach czy Azerbejdżanach”. Zejdźmy na ziemię. Ostatnio widziałem wypowiedź Józefa Wandzika sprzed 25 lat, że poziom w Europie bardzo się wyrównał. Dziś jest to jeszcze bardziej aktualne.

Tomasz Frankowski: – Wiadomo, że nikt z tej dywizji niczego wielkiego na EURO nie zwojuje, ale jest to jakaś forma nagrody i może to być ciekawe. Każda reprezentacja będzie miała poczucie, że walczy tu o coś konkretnego.

Maciej Żurawski: – Zapewne większość z tego grona normalnie nigdy nie pojechałaby na tak wielką imprezę, więc fajnie, że tu będzie taka możliwość. Czemu nie?

Czy to ma znaczenie, że Brzęczek zaczyna od meczu o stawkę, a nie sparingu?

Tomasz Frankowski: – Z tą stawką nie przesadzałbym w drugą stronę. To nie są mistrzostwa Europy czy mundial, nie kładziemy wszystkiego na szalę. Zespół jest zraniony po rosyjskim mundialu, następuje przebudowa, są nowe twarze, niektóre pewnie powołane nieco na wyrost – szczególnie z Ekstraklasy. Liczę, że z wielką przyjemnością będą oglądał grę Krzyśka Piątka, który w ciągu kilku miesięcy wyrósł na największą nadzieję naszej kadry.

Robert Podoliński: – Bardziej dobrze niż niedobrze, bo kiedy się przekonać o wartości piłkarzy, powoływanych nieraz według autorskiej koncepcji, jak nie przeciwko Włochom czy później Portugalczykom? Można byłoby przecież robić to, co przed mundialem, czyli grać z Litwą czy rezerwowym Meksykiem, ale to nie byłaby tak dobra droga selekcyjna.

Maciej Żurawski: – Powiedziałbym, że największe znaczenie ma fakt, że to po prostu pierwszy mecz nowego selekcjonera. On zawsze jest ważny, pozytywny wydźwięk na wejściu może bardzo pomóc. Ale dla trenera najważniejsze będzie otrzymanie pierwszych odpowiedzi co do poszczególnych nazwisk, szczególnie tych nowych, który być może w większym wymiarze zagrają dopiero towarzysko z Irlandią.

Kamil Kosowski: – Dla mnie w reprezentacji nie ma meczów o nic. To zawsze walka o honor, o swój kraj. Nigdy nie ma miejsca na bylejakość. Dla kilku chłopaków ostatnie powołania są pewnie spełnieniem marzeń i chciałbym, żeby to było widać na boisku. A czy ma znaczenie dla selekcjonera, że nie zaczyna od sparingu? Sądzę, że tak, może to pomóc. Jeśli od razu wygra z Włochami, cała drużyna powinna się napędzić. W razie przegranej zawsze można się usprawiedliwić.

Jakie odczucia po pierwszych powołaniach? Co najbardziej zaskoczyło?

Kamil Kosowski: – Na pewno brak Kamila Grosickiego jest zaskoczeniem. Wiemy jednak, co działo się z nim w ostatnim czasie, znów było zamieszanie transferowe bez happy endu i może to lepiej dla wszystkich stron, że piłkarz będzie mógł teraz ochłonąć i to wszystko przetrawić. Skoro nie ma Kamila, otwiera się szansa przed innymi, tak już jest w piłce. Jest okazja, by wywalczyć sobie miejsce i już go nie oddać. Generalnie nadzieje wiążę teraz z całą drużyną, nie z konkretnymi zawodnikami. Tego nam zabrakło na mundialu, tam nie byliśmy zespołem. Nie wnikajmy jednak w szczegóły, wszystkie zostały podane w raporcie, który udostępnił PZPN (śmiech). Chcę widzieć myśl trenera i to, że reprezentacja wie, co ma grać. Czasu jest mało, ale jeśli selekcjoner będzie miał klarowny przekaz, wszyscy załapią i będziemy oglądali zespołowo grającą kadrę.

Tomasz Frankowski: – Przy zaskoczeniu zapewne nie będę odosobniony wskazując na Rafała Pietrzaka i Adama Dźwigałę. To autorskie pomysły selekcjonera. Oby się obroniły, choć wiemy z przeszłości, że Adam Nawałka i Franciszek Smuda też powoływali na wyrost i niekoniecznie zdawało to egzamin.

Maciej Żurawski: – Przeważnie nowy selekcjoner na wstępie zaskakuje jakimiś nazwiskami. Nie ukrywam jednak, że Adam Dźwigała nie jest kandydatem, który naturalnie by mi się nasunął przy szukaniu powołań i u którego widziałbym dużo argumentów „za”. Znalazłoby się kilku innych zawodników na co najmniej takim samym poziomie, którym też można byłoby dać szansę. Trener Brzęczek dobrze zna Dźwigałę z pracy w Płocku i pewnie nie było to bez znaczenia, jest dla niego mniejszą zagadką. Oczywiście nie wolno na tym etapie niczego przesądzać. Równie dobrze piłkarz Wisły może zostać objawieniem.

Robert Podoliński: – W pierwszym odruchu też byłem najbardziej zaskoczony Dźwigałą i Pietrzakiem. Ale po spokojnej analizie już nie. Dźwigała nadal jest stosunkowo młodym zawodnikiem, ma 22 lata, a właśnie dobił do stu meczów w Ekstraklasie. Ile mamy teraz takich przypadków jak on? Trener już go zna, musi być coś nowego i miał pełne prawo dokonać takich wyborów.

Da się wytłumaczyć to, że powołanie dostał Jakub Błaszczykowski, a Kamil Grosicki już nie? Ich sytuacja w klubach jest bardzo podobna.

Tomasz Frankowski: – Powiedziałbym, że ich sytuacja na początku sezonu jest wręcz identyczna. Selekcjoner na konferencji tłumaczył takie wybory, chyba chciał dać spokój Kamilowi, wiedząc, że czeka go transferowe zamieszanie. Moim zdaniem nic tu się nie przesądziło, nie jest powiedziane, że Grosicki i Błaszczykowski w kolejnych miesiącach znów nie będą podstawowymi skrzydłami reprezentacji.

Maciej Żurawski: – Jest to zastanawiające. Obaj nie grają w klubach, są w takiej samej sytuacji. Jak próbowałbym to wytłumaczyć? Chyba tym, że u Kuby aktualne położenie w klubie ma mniejsze znaczenie w kontekście reprezentacji niż u Kamila, który nie ma rytmu meczowego, do tego znów gonitwa transferowa, loty na ostatnią chwilę, zmiany decyzji i tak dalej. U niego takie sprawy są bardziej widoczne na boisku. Nie szukałbym jednak drugiego dna, że Błaszczykowski dostał powołanie, bo selekcjoner jest jego wujkiem. Bez przesady.

Robert Podoliński: – Dla mnie broni się to, że oś zespołu jest zachowana. Są obaj bramkarze, Glik, Krychowiak, Lewandowski. Wokół tego można budować i dokładać kolejne elementy. Jestem przekonany, że selekcjoner będzie widział, kto gra, kto jest w formie. Dziś Kamila nie ma, na następnym zgrupowaniu już może być, podobnie z Pazdanem. Oni nagle nie przestali być dobrymi piłkarzami i nie wypadli ot tak z orbity zainteresowań trenera. Nie traktuję tego na zasadzie, że albo Kuba, albo Grosik. Nie jesteśmy Francją, która ma stu świetnych zawodników i mogłaby wystawić trzy super reprezentacje. Pole manewru mamy ograniczone, ale trzeba szukać. Adam Nawałka to robił i wymyślił dla kadry Krzysztofa Mączyńskiego. Może Jerzy Brzęczek też kogoś odkryje.

Kamil Kosowski: – To dla Kuby bardzo ważny sprawdzian i odpowiedź, czy może jeszcze dać coś reprezentacji na boisku – bo poza boiskiem wiadomo. Na dziś wstrzymałbym się z mówieniem, czy to dobre powołanie, czy złe. To, że Kuba nie gra w klubie, niekoniecznie będzie miało znaczenie, czasami w piłce po prostu wychodzisz na mecz i pokazujesz klasę. I to jest piękne. Prędzej czy później jednak zmiany pokoleniowe i tak będą musiały nastąpić, co już powoli się dzieje. Łukasz Piszczek podjął męską decyzję i od razu podziękował.

Na którą formację w reprezentacji można dziś spoglądać ze szczególną troską?

Tomasz Frankowski: – No właśnie skrzydła. Już na mundialu mieliśmy z nimi problemy, a dziś Kuba i Kamil chyba nadal są daleko od optymalnej dyspozycji.

Kamil Kosowski: – Im dalej od bramki, tym lepiej. Najbardziej jestem ciekaw, kto na środku defensywy będzie partnerem Kamila Glika i kto obsadzi lewą obronę, gdzie mogą zadebiutować Rafał Pietrzak i Arkadiusz Reca. Czytałem wypowiedź Jerzego Brzęczka, że nie widzi w Ekstraklasie lepszego lewego obrońcy od Pietrzaka i dlatego go powołał. Wielka szansa dla niego. Życzę zdrowia i pewności siebie. Jak patrzę na to personalnie, nie mam przekonania, ale chciałbym, żeby przemówiło boisko i pokazało, że trener trafił. O skrzydła aż tak bardzo się nie martwię. Są wyróżniający się ligowcy, jest Damian Kądzior, jest Rafał Kurzawa, który z Japonią na mundialu zebrał najlepsze recenzje. Patrzmy do przodu.

Robert Podoliński: – Odpowiem inaczej. Dobrze ogląda się Polaków grających w lidze włoskiej. Najbardziej ciekawi mnie to, jak swoją formę i pozycję w klubach przełożą na reprezentację, to jest największy znak zapytania. Już czas, żeby Piotr Zieliński, Karol Linetty, Bartosz Bereszyński czy Arkadiusz Milik zaczęli odgrywać kluczowe role w kadrze.

Jakie mamy szanse z Włochami i Irlandią?

Kamil Kosowski: – Mam złe przeczucia, co nie zmienia faktu, że będę kibicował chłopakom. Zły start niczego nie musi oznaczać, pamiętamy, jak zaczynał Adam Nawałka i jak był krytykowany za pierwsze powołania. Tak samo było z Leo Beenhakkerem, który zaczął od powoływania masy ligowców.

Tomasz Frankowski: – Byłoby nam łatwiej, gdybyśmy grali z Włochami u siebie. Ale Włosi też dokonują zmian, szukają swojej nowej tożsamości, Roberto Mancini też jest na początku pracy z drużyną. Na pewno będzie testował schematy i ustawienia. Spodziewam się wyrównanego meczu. To nadal sporo wielkich nazwisk, ale mowa jednak o ekipie, która nie wywalczyła pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej na MŚ, a potem przegrała baraż ze Szwecją.

Maciej Żurawski: – Coś czuję, że na początku reprezentacja zaliczy ogólną zniżkę formy. Trzeba wprowadzić powiew świeżości, ale ma to swoją cenę. Najważniejsze, żeby zachowano ogólny kierunek, w którym zamierzamy podążać. Znów musimy widzieć zespół, w którym przy okazji błyszczy kilka indywidualności.

Robert Podoliński: – Nie mówiłbym tu o jakichś szansach, bo nie o to chodzi. Czasu jest mało, ale chciałbym, żeby wykrystalizował się pomysł na tę reprezentację, żebyśmy mogli dostrzec, jaką drogą selekcjoner chce podążyć. Personalia z meczu na mecz będą się zmieniać, najważniejsza jest główna koncepcja.

przepytał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. FotoPyk

Opublikowane 06.09.2018 11:14 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 27
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Yarek
Yarek

Obejrzymy mecz i zobaczymy w jakim kierunku kadra pod wodzą nowego selekcjonera zmierza. Jest sporo młodych zawodników, którzy w ciągu 2-3 lat powinni być kluczowymi postaciami kadry i to chyba dobry czas na to, żeby się ogrywali w kadrze. Mimo wszystko trzymam kciuki za sukces selekcjonera i jego kadry!

Korniszon
Korniszon

Bardzo fajny komentarz, jeden z niewielu taki… hmm… normalny, w sensie że bez czepiania się, bez bólu dupy, napisany z kulturą, wiarą itp. Też bym chciał tak jeszcze umieć pisać, ale za dużo w piłce nożnej widziałem kurwa, żeby nie być pewnym, że to jebnie!!!

Yarek
Yarek

Wielokrotnie w przeszłości się łudziłem, że to już dziś, ten mecz, to będzie sukces, to będzie przełamanie, grają Polacy, podniosła chwila i…

Trudno się nie zgodzić z tym, że może być „słabo”, poczekajmy na oceny. Z pewnością lepszy jest mecz o coś nic towarzyski. W mojej skromnej ocenie znaczenie dzisiaj będzie miała sfera mentalna, czy piłkarze „podniosą” się po nieudanym mundialu. Wielu z nich dobrze rozpoczęło sezony w swoich klubach (choćby Piątek, Krychowiak, Zieliński, Klich) więc może nie będzie tym razem aż tak źle jak wiele osób przewiduje…

Kurwarszawa
Kurwarszawa

Te 100 meczów w ekstraklapie zagrał tylko dlatego, że jest zbyt słaby na grę za granicą

Realista
Realista

Jakie mecze zagral!!! 80 procent jego meczy to porazka!!!

nieobiektywny
nieobiektywny

W żadnym z klubów, w których grał, nie był wybijającą się postacią.
A tu nagle pyk, i mamy kadrowicza!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy
jeremy

Zaraz Weszło da Ci średnią swoich ocen

Kolomir
Kolomir

To teraz kolej na Karola Świderskiego, młody (21 lat), też mu stuknęła setka w Ekstraklasie niedawno.

SmyQ
SmyQ

Jeśli masz 22 lata i wciąż grasz w tej pasztetowej lidze nieprzerwanie od kilku lat (dość długo by nabić spokojnie 100 meczów xD) to chyba nie jest powód do powołania do kadry, a ogarnięcia tyłka, bo coś ewidentnie z twoją karierą idzie nie tak jak trzeba. xD

KRIS101
KRIS101

„Ktoś z najsłabszej dywizji D też awansuje na mistrzostwa Europy. To dobre rozwiązanie?”
Może drogi „redaktorze” warto przed zadawaniem pytań doczytać zasady awansu do Euro przez baraże z Ligi Narodów. Dziwne, że tych czterech „ekspertów” też nie zna tych zasad.

Zbigniew_Cumidor
Zbigniew_Cumidor

to wyglądało tak:
Dzien dobry Panie Macieju/Kamilu/Tomaszu ja dzwonie z takiego portalu weszlo, chcielibyscie w tekscie miec pana wypowiedź. Prosze sie nie denerwować, nasz stażysta napisze ładne, ogólnikowe zdania, nic kontrowersyjnego i podpiszemy pana nazwiskiem. Zgoda? ok, to prosze podac numer konta do przelewu.
Pozdrawiam,
Zbigniew Cumidor, redaktor naczelny Dom Balom

jeremy
jeremy

Muszę dodać swój komentarz bo jak patrzę na nazwiska tych ekspertów to aż mną trzęsie. Od lat obracamy się w ligowej piłce w kręgu tych samych „piłkarzy”, „trenerów”, nawet „dyrektorzy sportowi” przewijają się przez różne kluby. Teraz do tego dochodzą „eksperci”. Noż kurwa… Podoliński, Kosowski, Jóźwiak, Majdan (brrr) i inni są i w TVP, C+, PS i innych portalach intenetowych. Andrzej Strejlau to już u mnie w lodówce siedzi, gość (bardzo go cenie) jest obecny w 4 telewizjach. Bądźcie oryginalni i znajdźcie innych ekspertów bo człowiek już rzyga tymi samymi nazwiskami!!! Nawet ten Kowalczyk (chociaż go niecierpię) już ujdzie, bo nie widzę jego mordy codziennie w innej TV…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

elchullogrande
elchullogrande

Dla mnie hitem jest Podoliński oceniający podczas meczu decyzje taktyczne Zidane’a. No okej, jest też trenerem, jest tam jako ekspert, więc niech wyjaśnia te decyzje, tłumaczy itd. Ale niech nie ocenia… Jakież on ma do tego prawo? Jaki śmieszny jest twierdząc, że Zidane robi coś źle. xD

Spektakularny
Spektakularny

Niewielu, bo jak ogarniaja to ich biora do lepszych lig

renegat
renegat

Helik i Wieteska wydaja sie lepsi. ale problem w tym, ze teraz ich druzyny Cracovia i Legia, strasznie doluja.

Kolejosz
Kolejosz

Są świetni, zwłaszcza do rozgrywek, w których liczą się tylko bramki strzelone, a na stracone nikt nie patrzy.

Krzycho
Krzycho

Wieteska jest bardzo słabym obrońcą. W poprzednim seoznie było wielkie HALO bo strzelił kilka bramek a ogólnie Górnik grał dużo lepiej z przodu i przeciwnicy nie mieli az tylu okazji żeby kręcić nim ile wlezie. Teraz Legia jest w wielkim dole / czarnej dupie i to wystarczy żeby negatywnie zweryfikować Wieteskę. Jest jak Wawrzyniak – on jest kurwa słaby.

patmobil
patmobil

„Ilu znajdziemy 22-latków, którzy jak Dźwigała mają 100 meczów w lidze?”
W samej Pogoni: Sebastian Rudol, tyle w tym wieku wyciągnie Marcin Listkowski, tyle w tym wieku miał Radosław Murawski z Piasta, szukać dalej pewnie można w każdej drużynie. Szkopuł w tym, że każdy z nich do reprezentacji się nie nadaje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

nieobiektywny
nieobiektywny

Jakby co, tatko pomoże.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.
M.S.

Zawsze mnie wkurza, jak ktoś zaczyna pieprzyć, że to ma być poligon doświadczalny, przygotowania do eliminacji, nie liczy się wynik, ważniejsze żeby zbudować drużynę, żeby zgrali się. Takie pierniczenie. Przez takie podejście całe lata 90 byliśmy w czarnej dupie, wtedy ciągle odmładzano, budowano, na ostatnie mecze w eliminacjach wystawiano jakieś anonimy z ligi i wiecznie były porażki i niska pozycja w rankingu. Takie błędne koło, jak porażki, to z niskiego koszyka losowani, silni przeciwnicy, porażki, budowanie i tak dalej. Mam wrażenie, że stare wraca.

Arystoteles Papas
Arystoteles Papas

Sebastian Rudol wprawdzie jest rok starszy ale meczów w ekstraklasie ma już ponad 120. Ale chyba nikt rozsądny nie powie że z tego powodu powinien dostać powołanie do kadry, prawda?

Inna sprawa że zdecydowanie dużo u nas tej gadaniny o powołaniach. Brzęczek powołał tak jak uważał. Głupotą jest oceniać to. Może zacznijmy oceniać grę a nie powołania?

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski

Jeżeli piłkarz do 23 roku życia zagra 100 meczów w Ekstraklasie to znaczy, że nie nadaje się do profesjonalnej piłki. Zachodni klub za grosze wyciągnie, każdego który jest młody i sprawia wrażenie, że potrafi kopnąć piłkę.

pep pep
pep pep

A co łączy A. Dźwigałę, P.Frankowskiego, K.Piątka , Dawidowicza i M.Miazgę ?
To coś trochę podobnego co łączy R.Lewandowskiego, Glika i Pazdana

Weszło
29.09.2020

Błąd systemu? A może naturalna kolej rzeczy?

Za nami 15% sezonu 2020/21. Piast Gliwice, wcale nie tak dawny mistrz Polski, który w ubiegłym sezonie wywalczył brązowy medal, nadal czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo. Dopiero w starciu z beniaminkiem, Stalą Mielec, udało się zdobyć pierwszą (i od razu drugą) bramkę. Jedyny punkcik Piast ugrał z kolei w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje mecze rozgrywa […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Wtorek z I ligą. Widzew Łódź pogrąży Zagłębie Sosnowiec?

Cztery porażki w sezonie, jedno zwycięstwo. Bilans Zagłębia Sosnowiec jest zdecydowanie słabszy, niż zakładano, mimo że w Zagłębiu Dąbrowskim nikt nie planował walki o awans. Jeśli ekipa Krzysztofa Dębka chce się podnieść, musi ograć w Łodzi tamtejszy Widzew, co nie będzie łatwym zadaniem. Bo Widzew kryzys ma już za sobą i zaczyna się powoli rozpędzać. […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Chcieli przekupić prezesa Stanowskiego!!! | KTS 7:0 RZĄDZA ZAŁUBICE

Wysoka wygrana w meczu, piwko na trybunach, poczęstunek po zwycięstwie. Czego chcieć więcej? KTS się bawi w lidze, a wy możecie tę zabawę obejrzeć od kulis. Zapraszamy! 
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Karabach Agdam, czyli azerski młot na Ormian. Jak futbol stał się częścią wojny

2014 rok. Karabach Agdam po raz pierwszy dostaje się do fazy grupowej europejskich pucharów. Do tego momentu Azerbejdżan nie tylko nigdy nie uczestniczył w mistrzostwach świata. Ten kraj przez blisko 20 lat rywalizacji na światowej arenie, wygrał zaledwie trzy spotkania w ramach eliminacji do mundialu. Futbolowy Trzeci Świat? Bez dwóch zdań. A jednak to, co […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Zbozień: – Przepisy sanitarne to fikcja i pokazówka

– Przepisy sanitarne? Dla mnie fikcja. Pokazówka. Nie jesteśmy w stanie tak idealnie o to zadbać. Dla mnie sytuacja z Błaszczykowskim była absurdalna, śmieszna. Robi sobie zdjęcie z kibicem i nie może wracać z drużyną. A przecież w tygodniu spotyka się albo samemu, albo poprzez rodzinę, setki ludzi, w kolejkach czy gdziekolwiek. Nie jesteśmy w […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

PRASA. Majewski: Ekstraklasa mnie nie chciała. Nie było zainteresowania

Co dziś słychać w prasie? Oprócz rzeczy poligowych, mamy ciekawą rozmowę z Radosławem Majewskim. – Bo ekstraklasa mnie nie chciała. Nie było żadnego zainteresowania. Miałem jedną konkretną i poważną ofertę, ale z klubu pierwszoligowego, liczącego się w tym sezonie w walce o awans. To był przełom czerwca i lipca. Uznałem, że jest jeszcze wcześnie na […]
29.09.2020
Weszło
29.09.2020

Mroczek: – Prezes Animucki nawet do mnie nie zadzwonił. To było nieeleganckie

– Należymy do kultury zachodniej, a nie białoruskiej, gdzie takie sprawy załatwia się przez układy i układziki. Bo komuś coś przyszło do głowy, zadzwonił do drugiej osoby, a ta osoba nie pytając nikogo, podejmuje taką decyzję. Jako klubowi jest mi przykro, że prezes Ekstraklasy nie znalazł czasu, żeby zadzwonić i przekazać, że chce podjąć taką decyzję. […]
29.09.2020
Weszło
28.09.2020

Najbardziej naiwny zespół Premier League?

Rusza na ciebie z pressingiem Sadio Mane, Roberto Firmino i Mohamed Salah. Linie podań do bocznych pomocników oddzielają Andrew Robertson oraz Trent Alexander-Arnold. Stoisz na piątym metrze od własnej bramki, golkiper jest dwa metry dalej, drugi ze stoperów znajduje się na wyciągnięcie ręki. Co robisz? Wydaje nam się, że jakieś 99,5% piłkarzy świata wywala piłkę […]
28.09.2020
Inne sporty
28.09.2020

W Warszawie da się biegać, czyli jak zorganizowano cztery maratony w… dwa dni

Koronawirus, rzęsisty deszcz i porywisty wiatr – to wszystko nie zatrzymało uczestników 42. PZU Orlen Maratonu Warszawskiego. Impreza, która odbywała się w miniony weekend w stolicy, okazała się równie oryginalna, co udana. Cztery serie po 250 biegaczy. Pierwsza startująca w sobotę o 16, ostatnia w niedzielę o 13. Pomiędzy nimi elita biegnąca o 8 rano, […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Stal Mielec doczekała się zwycięstwa, Piast okopuje się na dnie

Mielec świętuje! Od dziś ostatnim zwycięstwem Stali w Ekstraklasie nie jest 4:1 ze Stomilem z 11 maja 1996 roku. Beniaminek jako pierwszy w tym sezonie ligowym pozwolił Piastowi Gliwice na strzelanie goli, do siatki trafił nawet Dominik Steczyk, ale nic to gościom nie dało. Kolejny raz przegrali i nadal zamykają tabelę. Bracia Fornalikowie muszą się […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

WESZŁOPOLSCY: BIAŁEK, ROKI, PACZUL, MILEWSKI, SŁAWIŃSKI, SZCZYGIELSKI

Poniedziałek, 20:00, czyli czas na kolejną odsłonę „Weszłopolskich” w Kanale Sportowym i Weszło FM. Tym razem w składzie: Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Leszek Milewski. Kogo dziś gościmy? Jarosława Mroczka, prezesa Pogoni Szczecin, Pawła Tomczyka, dyrektora sportowego Rakowa Częstochowa oraz Damiana Zbozienia, piłkarza Wisły Płock. Nie zabraknie także części poświęconej pierwszej lidze, w […]
28.09.2020
Weszło Extra
28.09.2020

Jak szybko skończyć z graniem i nie żałować? „Zarabiam więcej niż jako piłkarz”

Większość zawodników kończy kariery w sposób mniej więcej kontrolowany. Grają do określonego momentu i wreszcie mówią „dość”, bo już brakuje sił, odzywają się stare kontuzje, zwyczajnie zaczyna im brakować motywacji albo zapalili się do czegoś nowego. Czasami są pechowcy, którzy schodzą z boiska przedwcześnie ze względu na poważne problemy zdrowotne. Wtedy więcej od nich do […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Kwiatkowski: „Brzęczek nie ma już gorączki. Nie ma żadnego zagrożenia dla meczów kadry”

– Jerzy Brzęczek przejdzie trzy kolejne testy. Jeśli wynik dalej będzie pozytywny, to też nic złego się nie stanie. To, że trener nie może usiąść na ławce trenerskiej, to nic specjalnego, nic wielkiego, nic zaskakującego, bo są różne sytuacje losowe, które mogą uniemożliwić selekcjonerowi poprowadzenie swojej drużyny z linii. Może być na przykład ukarany czerwoną […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Ufland: „Kwarantanna? Na dziś uśrednionym terminem granicznym jest 5 października”

– W tym momencie wszyscy pozostają w izolacji. Również ci, u których stwierdzono wynik negatywny. Zamykamy na cały tydzień budynek administracyjny klubu i stadionowy sklep. Pracownicy przechodzą w tryb pracy zdalnej. Wszystko po to, by mieć pewność, że to ognisko, które się u nas pojawiło będziemy wygaszać – mówił Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin, […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Gdzie jedzie sędzia po meczu B klasy w Sosnowcu? Na izbę przyjęć…

Wiadomo, że B klasa to nie są Himalaje futbolu, nawet nie kopiec kreta, czasem trzy podania z pierwszej piłki mogą się przytrafić, jeśli podsumujemy cały sezon. Natomiast to wciąż są duże emocje. Futbol tworzy je wszędzie – niezależnie od poziomu i stawki. Jednak zawsze dobrze, gdy te emocje przekuwają się na coś pozytywnego, a tego […]
28.09.2020
Bukmacherka
28.09.2020

Zakład bez ryzyka. Co to jest i gdzie można z niego skorzystać?

Zakład bez ryzyka jest jednym z bonusów przyznawanych na start przez firmy bukmacherskie. W nagrodę za rejestrację użytkownicy otrzymują możliwość zakładu bez ryzyka, czyli nawet jeśli ich pierwszy kupon będzie przegrany, bukmacher zwróci im jego stawkę. Z kolei w przypadku trafionego typu, otrzymujemy pełną wygraną. Jest to jedna z ulubionych ofert graczy, gdyż mają możliwość […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Animucki: „Lech i Legia walczą dla całej ligi. Tak budujemy wizerunek Ekstraklasy”

– Walczymy o ranking dla wszystkich klubów Ekstraklasy. Nie tylko dla Legii czy Lecha, bo wskakując na 28. miejsce w rankingu UEFA nie będziemy zaczynać od pierwszej rundy, tylko od drugiej rundy. Wszystkie nasze cztery drużyny. To dwa tygodnie więcej czasu na przygotowanie. Tak się buduje wizerunek ligi, tak się buduje wartość sportową ligi. Dla […]
28.09.2020
Weszło
28.09.2020

Hiszpan w Polsce: inwestycja długoterminowa

ŁKS Łódź w I lidze zaczął sezon od pięciu zwycięstw. 3 gole i 3 asysty uzbierał Jose Antonio Ruiz Lopez, znany również jako Pirulo, 2 gole i asystę ma również Samuel Corral. Ten duet na finiszu Ekstraklasy też potrafił błysnąć. Pierwszy z nich bardzo długo był jednym z niewielu tak często grających ofensywnych pomocników bez […]
28.09.2020