post
Avatar

Opublikowane 04.07.2018 18:26 przez

redakcja

Wielka, pewnie nawet trudna do zmierzenia ulga. Podejrzewamy, że właśnie to uczucie dominowało wczoraj wśród kibiców reprezentacji Anglii, która po dwudziestu dwóch latach przerwała czarną passę i wreszcie była lepsza w serii rzutów karnych. Pokonanie Kolumbii ma przy okazji o tyle słodszy smak, że Synowie Albionu dzięki lepszej skuteczności przy strzałach z jedenastego metra, przyklepali awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. W tej fazie najważniejszej piłkarskiej imprezy nie widziano ich od 2006 roku i na dobrą sprawę było to równie uwłaczające, jak wieczne niepowodzenia w konkursach jedenastek. A jakby tego było mało, do przełamania fatalnej niemocy, Anglików poprowadził Gareth Southgate. Człowiek, który jeszcze nie dawno cieszył się w kraju opinią niedojdy i kojarzony był głównie z porażkami reprezentacji.

Southgate, choć na swój sposób był szykowany do roli selekcjonera, w gruncie rzeczy obecną posadę objął przypadkowo. Od 2013 roku pracował z kadrą U-21, w której miał zdobywać doświadczenie, wdrożyć się do pracy na tym dość specyficznym stanowisku i w przyszłości być może objąć pierwszą reprezentację. Życie wymusiło jednak znaczne przyśpieszenie kursu. Wszystko przez Sama Allardyce’a, który jako trener reprezentacji Anglii zaczął uprawiać machlojki finansowe. Ledwie po 67 dniach pracy dostał od FA reprezentacyjny wilczy bilet. Jeśli nie pamiętacie o co chodziło w całym zamieszaniu, przypominamy fragment naszego tekstu z 2016 roku:

W lipcu Sam Allardyce został wybrany następcą Roya Hodgsona. To nominacja jego życia – wielu zastanawiało się, czy to słuszny ruch federacji. Wielki Sam miał zarabiać trzy miliony funtów rocznie.

W sierpniu Sam Allardyce udziela porad z zakresu omijania zakazanego Third Party Ownership. To, jak skutecznie łamać prawo, tłumaczy biznesmenom reprezentującym podmioty z dalekiego wschodu (Hong Kong, Singapur, te rejony), nie wiedząc, że to tak naprawdę reporterzy Daily Telegraph od miesięcy prowadzący dziennikarskie śledztwo.

Allardyce na nagranym ukrytą kamerą nagraniu negocjuje pensję 400 tysięcy funtów rocznie, by stać się etatowym doradcą powstającej grupy zajmującej się TPO. – Przerabialiśmy to choćby z Ennerem Valencią w West Hamie – mówi ze znawstwem tematu Sam.

Oczywiście przy okazji miele ozorem na wiele innych tematów, nazywając angielską federację nie najbogatszą, a najbardziej zadłużoną, parodiuje i wyśmiewa Hodgsona, jedzie równo z angielskimi piłkarzami, ale wszystko tylko przyprawy do najpoważniejszej przewiny. Zresztą, wyobraźcie sobie jakbyście się czuli, gdyby jutro okazało się, że Nawałka dorabia na boku pomagając wciskać zagraniczny szrot do klubów Ekstraklasy, zarabiając przy tym jakieś prowizje. Szok i niedowierzanie, historia niemożliwa, skandal wszech czasów, a przecież o ten scenariusz przerabiają właśnie wszyscy angielscy kibice.

Wróćmy jednak do Southgate’a. Początkowo wydawało się – i zresztą taki przekaz oficjalnie puszczono w eter – że były piłkarz Crystal Palace czy Middlesbrough na selekcjonerskim stołku rozsiądzie się tylko tymczasowo. Że poprowadzi zespół w kliku meczach, jakoś dociągnie do awansu na mistrzostwa świata, a następnie zostanie zluzowany przez trenera z dużo większym nazwiskiem. Wszystko potoczyło się jednak całkowicie inaczej. Do tego, by FA przekonała się, że Southgate jest właściwym wyborem, wystarczyły raptem cztery mecze. W listopadzie 2016 roku szkoleniowiec podpisał z federacją aż czteroletni kontrakt, a już kilka miesięcy później świętował awans na mundial, który udało się wywalczyć bez choćby jednej porażki w eliminacjach.

O ile ludzie rządzący FA byli pełni wiary w powodzenie projektu „Selekcjoner Southgate”, o tyle kibice w Anglii od początku byli nastawieni do niego, delikatnie mówiąc, sceptycznie. Słabe CV to jedno, przede wszystkim jedno dlatego, że w ich pamięci Southgate zapisał się jako ten, który w 1996 roku w w półfinale mistrzostw Europy rozgrywanych na angielskich boiskach nie wykorzystał decydującego rzutu karnego. Odpowiedzialność za doprowadzenie do niespodziewanej katastrofy spadło więc na jego barki, a ciężar tej pamiętnej porażki ciążył mu praktycznie do teraz.

Feralny rzut karny nie był zresztą jednym zarzutem formułowanym pod adresem Southgate’a. Szeroko rozumiane społeczeństwo piłkarskie nagle przypomniało sobie, że to właśnie świeżo mianowany selekcjoner miał na mundialu w 2002 roku krytykować Svena-Gorana Erikssona, co odebrano jako kopanie dołków pod reprezentacją Anglii. Znacznie poważniej brzmiało jednak oskarżenie o zbyt miękki charakter, brak charyzmy i trenerskiej osobowości, co rozkapryszone angielskie gwiazdki miały od razu wykorzystać i po prostu wejść Southgate’owi na głowę. No bo niby w jaki sposób nad tą zgrają rozpuszczonych dużych chłopców ma zapanować człowiek, który publicznie przyznaje, że jego ulubiony drink to szklanka wody? Przecież to niemożliwe.

Southgate, na pohybel wszystkim nieprzychylnym, zdołał jednak dotrzeć do swoich zawodników, którzy szybko przekonali się do jego metod. Dodatkowo zmiany, które wprowadził do gry reprezentacji Anglii, niemal od razu zaczęły przynosić dobre efekty. Selekcjoner Synów Albionu wymyślił sobie chociażby grę w systemie z trzema środkowymi obrońcami, co pozwoliło mocno zatrzeć ewidentne braki angielskich defensorów, w sposób znaczący odmłodził kadrę, a z najbardziej kreatywnych zawodników zdołał wydobyć skrywany wcześniej potencjał ofensywny.

Odkupienie win przyszło jednak dopiero w meczu z Kolumbią. Z jednej strony zdjęcie z reprezentacji Anglii klątwy ciążącej nad nią w konkursach jedenastek, można traktować jako przypadek. Z drugiej, nawet jeśli faktycznie tak było, to Southgate i tak mocno temu przypadkowi pomógł. To właśnie z jego inicjatywy jeszcze przed mundialem angielscy piłkarze trenowali rzuty karne, wzorując się na tym, jak wykonuje je Cristiano Ronaldo. W meczu z Kolumbią zadziałało, bo poza Hendersonem, który uderzył po prostu źle, wszystkie strzały podopiecznych Southgate’a były silne i bardzo precyzyjne.

Myślę, że to naprawdę ważny moment dla obecnych i przyszłych reprezentantów, coś co pozwoli im uwierzyć w siebie. Nie chodzi nawet o samo zwycięstwo w serii rzutów karnych, ale też o to, że pod sam koniec straciliśmy gola, i to na stadionie, gdzie kibiców rywali było zdecydowanie więcej niż naszych. Mówiłem już piłkarzom, że każdy z nich pisze swoją własną historię. Dziś zdarzyło się właśnie coś takiego. Właśnie dlatego nie mogą patrzeć w przeszłość. Dziś mają swój wielki dzień – mówił po meczu wciąż mało doświadczony trener.

Chwile triumfu może święcić już teraz, ale ani trochę nie jest do tego skory. Trudne do zaspokojenia ambicje, będące jeszcze pozostałością po piłkarskiej karierze, nakazują mu iść wciąż dalej i dalej, a przede wszystkim ostrzegają przed tym, by nie dać się zwieść pozorom. Ćwierćfinał mundialu to dla Anglii – patrząc na to, jak prezentowała się na mistrzostwach świata w 2006, 2010 i 2014 roku – wielkie osiągnięcie, ale Southgate’owi chodzi o coś znacznie większego.

O to, by futbol wreszcie wrócił do domu.

Fot. Newspix.pl

redakcja

Opublikowane 04.07.2018 18:26 przez

redakcja

Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grimmy
Grimmy (@grimmy)
2 lat temu

Angielska kadra nie ma potencjału, żeby na tych mistrzostwach ugrać pełną pulę. Co prawda są w stanie puknąć Szwecję w ćwierćfinale, ale nie deprecjonowałbym szans Szwedów. Dla mnie ten mecz to będzie 50/50. Anglia ma bardzo słabą drugą linię, która nie potrafi stwarzać szans Kane’owi. Niby na papierze to kreatywni, ciekawi piłkarze (Lingard, Rushford, Dele Alli, Henderson, Sterling), ale na boisku wyglądają przeciętnie. Gdyby nie łatwa drabinka (Klumbia, Szwecja), to pewnie pożegnaliby się z turniejem w pierwszym meczu. Paradoks, Anglia słaba jak nigdy, i zajdzie daleko jak od dekad jej się nie udało.

obwarzanek
obwarzanek (@obwarzanek)
2 lat temu
Reply to  Grimmy

Kreatywni to oni są w Premier League. Kiedy trzeba zagrać w LM lub reprezentacji to nagle na tle Hiszpanów itp. to zwykłe przeciętniaki 😀

skorup
skorup (@skorup)
2 lat temu

„Dziś zdażyło się właśnie coś takiego. ”
*zdarzyło

Autorze, oddaj klawiaturę. Albo lepiej – „Stanowski, oddaj klawiaturę!”. Ewentualnie nauczcie swoich autorów podpisywać się. Chyba, że tak bardzo się wstydzą?

Albin Wikulski
Albin Wikulski (@kolberek)
2 lat temu

Bzdurny tytuł. Żeby Southgate odkupił swoje winy musi awansować do finału, bo jego karny właśnie zawalił przepustkę do gry o złoto. Podniecanie się Anglikami i Kanem na tym etapie jest kompetnie bezzasadne. Pierwsi do tej pory grali z dwoma solidnymi ekipami i ani jednego meczu z nimi nie wygrali, drugi będzie królem strzelców, połowę bramek strzelając z wapna. Anglia pokonała dopiero 1/8 finałów, a szumu tyle jakby Duda Albionu już miała medal.

Wiking
Wiking (@wiking)
2 lat temu
Reply to  Albin Wikulski

I co z tego, że z wapna? Karny to nie gol. Na tym mundialu przekonali się o tym Cristiano, Modrić i Messi. A Kane strzela wszystko.

grendel
grendel (@grendel)
2 lat temu

A mnie tam pasuje, że Angole awansowali. Kolumbia nie grała nic specjalnego. Jakby grała, tak jak 4 lata temu, by rozpykali Brytoli w 90 minut. I życzę Anglikom, by weszli do półfinału.

Krzycho
Krzycho (@krzycho)
2 lat temu

„Dziś zdażyło się” – o muj borze…

Suche Info
11.04.2021

Czesław Michniewicz: – Powinniśmy wykreować sobie więcej sytuacji

Spotkanie pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, delikatnie rzecz ujmując, nie stało na najwyższym poziomie. W sumie to najchętniej byśmy przemilczeli i nie skomentowali tego, co zobaczyliśmy w tym meczu. Miał być hit, wyszedł kit. Z kolei szkoleniowcy obu zespołów, z racji obowiązku, na pomeczowej konferencji prasowej odnieśli się do przebiegu tej rywalizacji. Poniżej fragmenty […]
11.04.2021
Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Tymoteusz Puchacz potwierdził transfer do Unionu Berlin

Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że zawodnik Lecha Poznań po sezonie odejdzie do berlińskiego klubu. Natomiast sam piłkarz w pomeczowym programie „Liga Plus Extra” potwierdził te doniesienia. Ponadto odniósł się też do niektórych decyzji jego byłego szkoleniowca, Dariusza Żurawia. Dziennikarz portalu meczyki.pl wskazał, że Union już zimą był zdecydowany na sprowadzenie gracza […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021