post
Avatar

Opublikowane 10.06.2018 18:23 przez

Kamil Gapinski

Jermall Charlo (27-0, 21 KO) i Jermell Charlo (31-0, 15 KO) już zdążyli zapisać się w historii boksu – w 2016 roku zostali pierwszymi bliźniakami, którzy zdobyli mistrzowskie tytuły w tej samej kategorii wagowej. Od tamtej pory cały czas są na fali, ale mimo kolejnych efektownych nokautów wciąż nie zostali jeszcze wielkimi gwiazdami. “Naprawdę są kozakami, ale dla mnie tylko jeden z nich może być prawdziwą legendą” – ocenił Artur Szpilka, który miał okazję trenować z nimi w USA.

Bliźniacy w sporcie? W Ameryce to hasło musi kojarzyć się bardziej z Bobem i Mikiem Bryanami – wybitnymi tenisowymi deblistami. Boks na najwyższym poziomie w ostatnich latach takich zjawisk nie widywał. Jasne – rodzinne wątki w tym sporcie zdarzały się od zawsze. Cały czas w ślady wybitnych ojców często idą zdecydowanie mniej zdolni synowie, a pięściarskie rodzeństwa wcale nie są rzadkim widokiem. W powszechnej świadomości nikt nie może mieć w tej kategorii startu do Witalija i Władimira Kliczków, którzy zdominowali wagę ciężką na początku XXI wieku.

Braci Charlo wyróżnia nie tylko to, że są bliźniakami. Oprócz talentu i efektownego stylu obaj mają także niewyparzony język – w ostatnich miesiącach zdążyli zajść za skórę kilku gwiazdom amerykańskiego boksu. Najlepiej w Polsce zna ich z pewnością Artur Szpilka (21-3, 15 KO). Na początku 2015 roku przeniósł się do USA, gdzie przez ponad 2 lata prowadził go utytułowany trener Ronnie Shields, który równolegle pracował właśnie z Jermallem i Jermellem. Choć dziś kontynuuje współpracę tylko z tym pierwszym, to “Szpila” dobrze poznał obu braci – przez długi okres niemal codziennie spotykał ich na treningach.

“Przed przylotem do USA nie wiedziałem o nich prawie nic. Dla wielu są podobni, ale dla mnie zdecydowanie lepszy jest Jermall. To będzie drugi Mayweather! Jak mu to kiedyś powiedziałem to tylko się uśmiechnął. Chociaż jest ustawiony do końca życia i nosi zegarki za kilkaset tysięcy dolarów, to każdego dnia widziałem u niego głód boksu. Minął tydzień od walki, a on znowu był w siłowni. Po prostu cały czas chce być najlepszy. Widziałem go na sparingach – przyjeżdżało do niego 3-4 naprawdę niezłych gości, a on każdego z nich potrafił posadzić albo lać do jednej bramki. Naprawdę niesamowity talent” – wspomina Szpilka w rozmowie z Weszło.

Jermall po podbiciu wagi junior średniej (limit: 69,8 kg) w poszukiwaniu nowych wyzwań udał się do wyższej kategorii średniej (72,6 kg), gdzie od lat postrachem jest Giennadij Gołowkin (37-0-1, 33 KO). Na razie Amerykanin musi cierpliwie czekać w kolejce, ale federacja WBC już przyznała mu tymczasowy pas mistrzowski, więc walka z dominatorem wydaje się kwestią czasu. “Szpila” jest pewny, że Charlo to dziś jedyny pięściarz, który mógłby pokonać wielkiego Kazacha.

“Zdecydowanie – twierdziłem tak od dawna, a po walce Gołowkina z Danielem Jacobsem jestem o tym wręcz przekonany. Jermall jest nie tylko naprawdę wielki fizycznie jak na kategorię średnią, ale ma też odpowiednie umiejętności. Poważnie – ten gość jest maszyną i potrafi praktycznie wszystko. Dla mnie to fenomen, bo w parze z tym wszystkim idzie przywiązanie do ciężkiej pracy” – dodaje Polak.

Faktycznie – starszy o 5 minut bliźniak potrafi zadać każdy cios z bokserskiego podręcznika. Szczególnie wyróżnia się tym, że jest oburęczny – tak samo mocno bije lewą i prawą ręką. Niewielu pięściarzy potrafi posłać rywala na deski samym lewym prostym – on zrobił to w ostatnich miesiącach z trzema wysokiej klasy pretendentami. Poza tym w ringu naprawdę myśli i nie daje sobie zrobić krzywdy. W grudniu 2016 roku walczył z niewygodnym Julianem Williamsem (22-0-1). Przeciwnik bił szybkie kombinacje i był lotny na nogach, ale odsłaniał się w atakach. W piątej rundzie został skontrowany kapitalnym prawym podbródkowym, po którym padł na matę jak długi. “Perfekcyjny cios, nie dało się robić tego lepiej” – zachwycali się komentatorzy.

Brat kontra brat? Nie ma szans!

Bracia Charlo urodzili się w maju 1990 roku w Houston, gdzie mieszkają do dziś. Parafrazując słynny cytat – co jakiś czas mają tam z nimi drobne problemy. W dzieciństwie obaj trochę łobuzowali, bo trudno było ich od siebie odróżnić i chętnie z tego korzystali. Dziś widać, że Jermall to ten nieco wyższy, a żeby łatwiej można było ich zidentyfikować, obaj często noszą także inne fryzury. Razem ćwiczą i biegają, bo jak przyznają “ich siła bierze się z nóg”.

Jermell po latach spędzonych pod skrzydłami Ronniego Shieldsa związał się z Derrickiem Jamesem – jednym z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia. Artur Szpilka był na miejscu, gdy młodszy z braci zmieniał szkoleniowca. Jego zdaniem wcale nie była to pokojowa zmiana – Shields po prostu miał dość współpracy z krnąbrnym pięściarzem.

“Ronnie był wkurzony jego humorami i podejściem do treningów. Chociaż to bliźniacy, to bardzo się w tym aspekcie różnią. Jermell też ma niesamowity talent i wielkie możliwości, ale kocha imprezować i nie przykłada się do wszystkiego aż tak mocno. Dla mnie pod każdym względem jest trochę w cieniu brata” – przekonuje “Szpila”.

Podobnie ocenił sprawę między innymi słynny Bernard Hopkins, a w 2015 roku sam Jermell przyznał, że brat może być od niego ciut lepszym pięściarzem. Bracia Kliczko kiedyś usłyszeli kosmiczną ofertę od Dona Kinga, który oferował im 100 milionów dolarów za spotkanie w ringu, ale zdecydowanie odmówili, bo przyrzekli matce, że nigdy nie będą się bić. Czy bliźniacy kiedyś mogliby się ze sobą zmierzyć?

“Od samego początku wszyscy nas o to pytają, ale nie ma na to szans. Nigdy nie wyjdziemy razem do ringu. Jako bliźniacy zawsze byliśmy w centrum zainteresowania i potrafimy to wykorzystywać. Wspólnie wyczyścimy nasze kategorie wagowe, ale nie będziemy ze sobą walczyć” – przyznał Jermall w rozmowie z portalem Sherdog.com.

Do historii zdążyli przejść 21 maja 2016 roku. Podczas gali w Las Vegas bliźniacy walczyli o tytuły mistrzowskie w dwóch oddzielnych pojedynkach w kategorii junior średniej – taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy w historii! Jermell w starciu o wakujący pas mistrza federacji WBC miał problemy z Johnem Jacksonem (20-2), ale choć przegrywał wysoko na punkty, to w ósmej rundzie w końcu upolował rywala i wygrał przed czasem. Chwilę później Jermall wypunktował doświadczonego Austina Trouta (30-2), broniąc tytułu organizacji IBF. Potem poszedł do wyższej kategorii średniej, bo w przeciwieństwie do brata od dawna miał problem ze zrobieniem wagi. Patrząc na niego naprawdę trudno sobie wyobrazić, że tak wysoki (183 cm) i napakowany pięściarz potrafił tak długo schodzić z wagą poniżej granicy 70 kilogramów.

Tajemnica zaginionej walizki i atak furii

Postępy braci nie umknęły uwadze największych. W wywiadach chwali ich sam Floyd Mayweather junior, a otwierający właśnie filię swojej pięściarskiej grupy w USA Eddie Hearn bardzo by chciał, aby to właśnie Jermall i Jermell nawiązali z nim współpracę. “Mogę zapłacić im dużo więcej niż obecnie zarabiają. Obaj mają jeden problem – nie mają promotora, czyli kogoś, kto planowałby ich karierę. Podoba mi się to co robią – są głośni i świetnie się biją, ale trzeba zbudować ich wizerunek, bo w oczach przeciętnych Amerykanów nadal są anonimami” – ocenił brytyjski promotor.

Nie sposób się z tą opinią nie zgodzić. Bracia mają wszystko, by stać się wielkimi gwiazdami boksu, ale ich potencjał nie został do tej pory wykorzystany. Ich menedżerem i doradcą biznesowym jest Al Haymon – człowiek-enigma amerykańskiego sportu. Jermall i Jermell dostają od niego kolejne szanse, ale wciąż zarabiają “tylko” setki tysięcy dolarów zamiast milionów. Od lat walczą na antenie telewizji Showtime, ale ani razu żaden z nich nie był bohaterem walki wieczoru.  Wkrótce może się to zmienić – oprócz Hearna bliźniakami interesują się wszyscy czołowi promotorzy. Oni sami rozważają jednak założenie własnej grupy promotorskiej – trzeba przyznać, że byłoby to posunięcie całkiem w ich stylu.

Na razie o Jermallu tylko raz zrobiło się głośniej, ale zdecydowanie nie ze sportowych względów. W marcu w jednym z nocnych klubów należących do Jaya-Z zgubił walizkę. Nie była to jednak zwykła walizka – w środku znajdowało się 40 tysięcy dolarów w gotówce oraz warta w sumie trzy razy więcej biżuteria. O kradzież podejrzewano kilka kobiet, a o sprawie rozpisywały się największe amerykańskie portale. Wszystko jednak szybko rozeszło się po kościach – zgubę udało się odnaleźć.

W międzyczasie bracia zdążyli zaleźć za skórę gwiazdom amerykańskiego boksu – byłemu mistrzowi świata w czterech kategoriach wagowych Adrienowi Bronerowi (33-3-1, 24 KO) oraz nowemu ulubieńcowi Mayweathera – Gervoncie Davisowi (20-0, 19 KO). Obaj wystąpili 21 kwietnia na jednej gali z Jermallem, jednak miesiąc przed imprezą Charlo nieoczekiwanie przypuścił werbalny atak na rodaków.

“Wszyscy przyjdą tam na moją walkę. Broner już nikogo nie interesuje. Myślicie, że chciałem walczyć z nim na jednej karcie? W życiu! Jestem jego przekleństwem – za każdym razem gdy walczymy razem na jednej gali to on przegrywa. Ja robię swoje, a on nie. Co mam na to poradzić? (…) Davis wypisuje brednie w internecie i ma do mnie o coś pretensje, ale kiedy spotykamy się twarzą w twarz to milczy. Skończ te gierki opóźniony i jąkający się skurwielu!” – grzmiał Jermall w mediach społecznościowych do mniejszego od siebie o ponad 10 kilogramów pięściarza.

Wywołani do tablicy zawodnicy nie pozostawali dłużni, czego z kolei nie mógł nie skomentować drugi z bliźniaków. Davis zarzucił nawet Jermallowi, że w chwili nagrywania powyższych słów miał być… pod wpływem narkotyków. Zrobiła się gruba awantura niemal w gangsterskim stylu, która otarła się o groźby karalne. Tacy właśnie są bracia Charlo – mówią to co myślą i mają w nosie konsekwencje. Artur Szpilka potwierdza, że w bezpośrednim kontakcie potrafią być bardzo… specyficzni.

“Trudno ich polubić. Moim ziomkiem na miejscu był Edwin Rodriguez, oni są po prostu inni. Mają charakter, mają mistrzowską mentalność – nie potrzebują żeby ich lubić, ale trzeba ich szanować. Nawet nie wiem do kogo ich za bardzo porównać, bo nigdy wcześniej kogoś takiego nie poznałem. Mają trochę manię wielkości i raczej nie znają się na żartach. Dla mnie są po prostu trochę dziwni” – zdradził “Szpila”.

Z dżunglą sam na sam

Co konkretnie może mieć na myśli polski pięściarz? Oddajmy głos samemu Jermallowi, którego w jednym z wywiadów zapytano o największe marzenie. Podróż dookoła świata? Zdobycie wszystkich możliwych tytułów i zarobienie kosmicznych pieniędzy? A może po prostu szczęście w życiu rodzinnym? Nic z tych rzeczy, to wszystko byłoby za proste!

“Wiecie co naprawdę chciałbym zrobić? Wyjechać w jakąś dzicz i spędzić tam 3 tygodnie bez kontaktu z innymi ludźmi. Po prostu niech ktoś mnie wysadzi w środku jakiegoś lasu, a ja sobie dalej poradzę. Węże i komary? Nie lubię ich, ale się ich nie boję. Chciałbym zobaczyć jak to jest. Dałbym radę w każdych okolicznościach” – przekonuje starszy o 5 minut od brata Jermall.

Dla podkreślenia bezkompromisowych charakterów obaj stworzyli hasło “Lions Only” (“tylko dla lwów”). “To odzwierciedlenie naszych osobowości. Tacy jesteśmy – nie bawimy się w półśrodki. Jeśli ktoś nie okazuje nam szacunku, to nie może liczyć na nasze uznanie” – dodaje Jermell. Przekonał się o tym wspomniany już Julian Williams, który przed walką z Jermallem używał mocnych słów. Po tym, jak został znokautowany, przyszedł podać pogromcy dłoń, ale nie wciąż mógł liczyć na przebaczenie ze strony braci.

Dziwni czy nie – bracia Charlo na pewno potrafią się bić i są pod wieloma względami wyjątkowi. Choć są bliźniakami, to różni ich nie tylko podejście do treningów. Jermall sam siebie nazywa “starą duszą”. Uwielbia muzykę sprzed lat, a oprócz tego dużo czyta i… tworzy – ma w domu profesjonalne studio muzyczne, z którego często korzysta. W przeciwieństwie do preferującego imprezowy tryb życia brata zdążył się ustatkować – ma żonę i trójkę dzieci.

“Słuchamy innych rzeczy i podobają nam się inne samochody. Najwyższa pora, by bokserskie środowisko w końcu zaczęło nas odróżniać” – stwierdził Jermell, który w wywiadach swoją największą miłością nazywa boks. W sobotę próbował wyjść z cienia brata – w kolejnej obronie mistrzowskiego pasa zmierzył się z doświadczonym Austinem Troutem (31-4, 17 KO) – tym samym, który w 2016 roku minimalnie przegrał na punkty z drugim z bliźniaków.

“Analizowałem tamten występ – zrobię to samo co mój brat, ale jeszcze lepiej. Albo go znokautuję, albo po prostu zmiażdżę” – zapowiadał przed walką. Było blisko – Trout dwa razy lądował na deskach, ale nie chciał się poddać i ostatecznie przegrał na punkty, choć jeden z sędziów w sobie znany tylko sposób wypunktował w tej walce remis. Deklaracje to jedno, ale u braci Charlo czyny zazwyczaj idą w parze ze słowami. Jeśli trafią pod skrzydła naprawdę dobrego promotora, to wkrótce razem z ich dobrym znajomym Errolem Spencem (23-0, 20 KO) mogą zostać nowymi twarzami amerykańskiego boksu, który po odejściu na emeryturę Floyda Mayweathera desperacko potrzebuje tak wyrazistych osobowości.

KACPER BARTOSIAK

Fot. Youtube.com

Kamil Gapinski

Opublikowane 10.06.2018 18:23 przez

Kamil Gapinski

Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Fuksiarz
27.04.2021

Czy PSG kolejny raz podoła bardzo trudnemu wyzwaniu?

Mogłoby się wydawać, że paryżanie na drodze do triumfu w Ligi Mistrzów pokonali już największą przeszkodę i po wrzuceniu za burtę Bayernu, będzie im zdecydowanie łatwiej. Nic z tych rzeczy. Los to figlarz, który kolejny raz zafundował im ekstremalną przeprawę. Tym razem zmierzą się z rozpędzoną ekipą Pepa Guardioli, która na krajowym podwórku nie pozostawiła […]
27.04.2021
Fuksiarz
26.04.2021

Czy Real znów udowodni, że Liga Mistrzów to jego rozgrywki?

Co to będzie za przedziwny półfinał Ligi Mistrzów. Przez długi czas wydawało się, że to nie może być dobry sezon ani dla Realu, ani dla Chelsea. Że w Madrycie coś już się wypaliło, a w Londynie jeszcze nie zdążyło na dobre stworzyć. Tymczasem teraz te dwa kluby zmierzą się w meczu o awans do wielkiego […]
26.04.2021
Weszło
26.04.2021

Koniec fazy grupowej Pucharu Fuksiarza! Przesądził rzut monetą

Ależ emocje przyniosła końcówka fazy grupowej Pucharu Fuksiarza, w którym cała ekipa Weszło rywalizuje w formacie starych mistrzostw Europy. Rywalizacja Rokiego z Michałem Kołkowskim rozstrzygana rzutem monetą w Lidze Minus. Szalony rajd Kamila Gapińskiego, zakończony awansem do kolejnej rundy. Wojtek Kowalczyk za burtą przez typy na porażki Stali i Podbeskidzie. Spójrzmy jak wyglądały wyniki trzeciej […]
26.04.2021
Weszło
06.05.2021

Weszło Sport Tour – Kajakarstwo || Odcinek 5

Cykl #WeszłoSportTour​​​​ realizowany wraz z Totalizatorem Sportowym z okazji Jubileuszu 65-lecia spółki przedstawia sylwetki sportowców i tajniki ich dyscyplin sportowych. Zabierzemy Was także w podróż po obiektach sportowych, które są dofinansowane m. in. przez Totalizator Sportowy​​​​ ze środków przekazanych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.
06.05.2021
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
25.04.2021

UFC 261. Usman znokautował Masvidala, Namajunas ponownie z pasem

Na nic zdał się pełen obóz przygotowawczy. Niewiele dał fakt, że mógł w spokoju zbijać wagę i przygotować wydolność na pięciorundowy bój. Nie pomogły również przygotowania zapaśnicze. Jorge Masvidal znów nie zrobił krzywdy Kamaru Usmanowi. I tym razem przegrał starcie o pas nie na punkty, a przed czasem. Pas mistrza wagi półśredniej UFC wciąż spoczywa […]
25.04.2021
Weszło
25.04.2021

KSW 60. De Fries znów dał Narkunowi lekcję pokory. Profesura Ziółkowskiego

Oj, sporo się działo na dzisiejszej gali KSW 60. Phil de Fries w rewanżu po raz drugi pokonał Tomasza Narkuna i obronił pas wagi ciężkiej. Tym razem Anglik zakończył to starcie przed czasem – totalnie zdominował obie rundy, aż wreszcie sędzia musiał przerwać pojedynek, bo Narkun nie był w stanie się aktywnie bronić. Ponadto pas […]
25.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
05.03.2021

Kraft mistrzem świata w Oberstdorfie. Żyła znów najlepszy z Polaków – był czwarty

Tym razem nie było niespodzianki. Uważany przez wielu za faworyta mistrzostw świata na dużej skoczni Stefan Kraft wywalczył tytuł. Zdobył go w identycznym stylu, jak Piotr Żyła na normalnym obiekcie – był liderem po pierwszej serii i to prowadzenie udało mu się utrzymać. Niestety, poza zawodnikiem z Wisły Biało-Czerwoni byli dziś dla rywali tłem. Żyła […]
05.03.2021
Inne sporty
28.12.2020

Polscy skoczkowie nie wystąpią w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni!

2020 rok dał nam wszystkim wiele razy po mordzie, ale dzisiejszy strzał jest jednym z najboleśniejszych, jakie otrzymaliśmy w minionych, popieprzonych miesiącach. Reprezentanci Polski nie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, w Oberstdorfie! Czy Dawid Kubacki obroni tytuł sprzed roku? A może Kamil Stoch nawiąże swoimi występami do najlepszych lat? Zapewne niejeden wujek poruszał […]
28.12.2020
Inne sporty
28.09.2020

W Warszawie da się biegać, czyli jak zorganizowano cztery maratony w… dwa dni

Koronawirus, rzęsisty deszcz i porywisty wiatr – to wszystko nie zatrzymało uczestników 42. PZU Orlen Maratonu Warszawskiego. Impreza, która odbywała się w miniony weekend w stolicy, okazała się równie oryginalna, co udana. Cztery serie po 250 biegaczy. Pierwsza startująca w sobotę o 16, ostatnia w niedzielę o 13. Pomiędzy nimi elita biegnąca o 8 rano, […]
28.09.2020
Inne sporty
25.09.2020

Bieg, którego nie zatrzymał stan wojenny. Startuje kolejna edycja PZU Orlen Maratonu Warszawskiego

PZU Orlen Maraton Warszawski to od zawsze była impreza, której uczestnicy potrafili sobie radzić z przeciwnościami losu. Bieg odbył się nawet w stanie wojennym, a w 2002 roku, gdy wydawało się, że przez problemy organizacyjne nie uda się go przeprowadzić, zawodnicy skrzyknęli się w Parku Saskim i zaliczyli królewski dystans. Koronawirus też ich nie zatrzymał, […]
25.09.2020
Weszło
14.08.2020

“Góry” w Warszawie, czyli nowoczesny trening, który pomoże biegaczom i triathlonistom poprawić wyniki

Chcesz zbudować odpowiednią formę na maraton albo inny, chociażby triathlonowy start, wyjedź w góry. Jeśli potrenujesz kilka tygodni na właściwej wysokości, efekty muszą przyjść. Te dwa zdania to oczywiście nadal prawda, ale… nie do końca. Albowiem świat biegów i triathlonu, podobnie jak chociażby ten piłkarski, ewoluuje. Dlatego wypracowanie wysokiej dyspozycji nie jest już połączone wyłącznie […]
14.08.2020
Weszło
10.07.2020

Jobczyk: Mecz z ZSRR? Umówiliśmy się, żeby jak najniżej przegrać

„Jest Wiesław Jobczyk, jeden na jeden, jest ostry strzał i gol! No to już tego meczu nie przegramy…”. Słowa relacjonującego to spotkanie Stefana Rzeszota dźwięczą do dziś w uszach nie tylko hokejowych kibiców. 8 kwietnia 1976 doszło cudu większego niż piłkarskie mistrzostwo Europy dla Grecji w 2004 roku. Reprezentacja Polski pokonała naszpikowaną gwiazdami ekipę Związku […]
10.07.2020
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Muminos
Muminos (@muminos)
2 lat temu

Doszedłem do fragmentu ,… Ocenil Artur Szpilka…. I tyle z czytania i brania tego na poważnie

Al Bundy
Al Bundy (@al-bundy)
2 lat temu
Reply to  Muminos

Spłuczka to przecież rasowy ekspert, dechy zna jak własną kieszeń.

Re
Re (@re)
2 lat temu
Reply to  Muminos

Lel, A co ma to, że sam jest średnim bokserem do faktu, że Szpilka świetnie analizuje boks?

Weszło
07.05.2021

Wszystkie problemy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze to obecnie najgorsza drużyna Ekstraklasy. Nie w przekroju CAŁEGO sezonu, bo o utrzymanie nie walczy, w lidze zostaje. Ale dostatecznie długo, by takie określenie nie wzbudzało kontrowersji. Zabrzanie mają mnóstwo problemów, a kibice Górnika mają prawo mieć mnóstwo obaw przed kolejnym sezonem. JAK ŹLE JEST Zdajemy sobie sprawę, że te tabele krążą dość […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Lech torturuje kibiców, co na to Trybunał w Strasburgu? | DZT od 10:00

W dzisiejszym odcinku “Sprawy dla reportera”, Elżbieta Jaworowicz sprawdzi, czy zawodnicy Lecha Poznań oszukali władze tegoż klubu metodą na “zagraniczne sibi”. Ale sprawdzimy również, czy pokrzywdzony nie jest przypadkiem krzywdzicielem, bo z drugiej strony władze Lecha Poznań już od dawna łamią zapisy konwencji genewskiej i torturują własnych kibiców. A tak naprawdę to nie, tak naprawdę […]
07.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Arsenal skończył sezon

Liga Europy była ostatnia szansą na Arsenalu na to, że ten sezon może być uratowany. Po remisie 0:0 z Villarrealem wiemy, że nic takiego się nie stanie. To Hiszpanie przeszli, gdyż w pierwszym meczu wygrali 2:1. W Premier League – dziewiąte miejsce, 49 punktów i tylko matematyczne szanse na to, by dogonić pozycję gwarantującą puchary. […]
06.05.2021
Liga Europy
06.05.2021

Zalewski osłodził Romie rewanż, ale w Gdańsku zagrają United

Po tym jak Roma odrobiła straty z Barceloną jeszcze przez parę lat będziemy słyszeli, że Giallorossi “potrafią odwracać losy dwumeczów”. Coś jak z mitycznym “potrafi uderzyć”. Cóż rzymianie tym razem z takiej umiejętności nie skorzystali. 6:2 z Old Trafford okazało się wystarczającą zaliczką. Nie jest jednak tak, że Roma ani trochę United nie postraszyła, bo trzeba […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Unai Emery? Gwarancja sukcesu w Lidze Europy

Unai Emery może jest za krótki na Ligę Mistrzów z wielkimi klubami, pamiętamy przygodę z PSG, ale w Lidze Europy? Jest absolutnym kozakiem. 2014 – wygrana z Sevillą 2015 – wygrana z Sevillą 2016 – wygrana z Sevillą 2019 – finał z Arsenalem 2021 – finał z Villarrealem Mało? To łapcie taką statystykę. Od 13 […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

PowerPlay. Radom twardo po Ekstraklasę!

Radomiak idzie po Ekstraklasę tak żwawym krokiem, że aż żal tego nie wykorzystać w naszym PowerPlayu. W I lidze mamy zresztą jeszcze jeden nieoczywisty typ, ale nie chcemy uprzedzać faktów. Czas na kolejną garść zakładów z wysokimi kursami (nie rzucamy się na pewniaki!) i z nietypowych kierunków. Dziś walka toczy się o uratowanie twarzy – […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

Piątek w WeszłoFM: Tetrycy, EuroTrip i duża dawka Ekstraklasy

Co prawda nie będzie to już długi weekend majowy, ale miesiąc i emocje sportowe nadal się zgadzają! Piątek to dzień, który warto spędzić na antenie Weszło FM, aby być na bieżąco. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – 10:00 – “Dwójka bez sternika” – O meczach Ligi Europy, Ekstraklasy, ale też wstrząsających doniesieniach prasowych opowiedzą Wam Daniel […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Manchester z Villarrealem w finale. Czy padną jakieś gole?

Czekacie na grad goli w finale Ligi Mistrzów, na przykład przez to, co pokazało United z Romą? Poczekajcie. Dlaczego? Ano dlatego, że tak wygląda rywalizacja United z Villarrealem na przestrzeni lat: Rok 2005, Liga Mistrzów – 0:0 Rok 2005, Liga Mistrzów – 0:0 Rok 2008, Liga Mistrzów – 0:0 Rok 2008, Liga Mistrzów – 0:0 […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Co za debiut! Zalewski z udziałem przy golu przeciwko United!

Sądziliśmy, że 19- letni Nicola Zalewski po prostu wejdzie na ostatni kwadrans meczu z United, zbierze trochę doświadczenia, zaliczy debiut i tyle, ale nie! Chłopak od razu strzelił bramkę! Zalewski pojawił się na boisku w 76. minucie i już siedem minut później zapisał się na liście strzelców (a przynajmniej taką mamy nadzieję). Po co ten […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Cztery gole w półfinałach Ligi Europy? Cavani w elitarnym gronie

Edinson Cavani robi właśnie sieczkę z Romy. No dobra, wynik w rewanżu oscyluje wokół remisu, ale Cavani walnął już dwie sztuki, a w sumie w dwumeczu – cztery. Do tej pory tylko dwóch piłkarzy napisało taką historię, to znaczy strzeliło co najmniej cztery bramki na przestrzeni półfinału tych rozgrywek. Cavani jest tym trzecim. Kto był […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

“Nowy zespół Haalanda miałby napastnika na 10 lat”

Erling Haaland to wielki talent, napastnik, który może w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Podobnie Marc-Andre ter Stegen, który zachwycał się Norwegiem w rozmowie ze Sport1. Ter Stegen stwierdził: – Jego styl gry i łatwość w strzelaniu goli są imponujące. To niesamowite, kiedy oglądasz to, jak wykonuje sprint, a […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Hyballa przed meczem z Lechem

Peter Hyballa na konferencji prasowej zabrał głos przed spotkaniem z Lechem. Trener mówił o taktyce, Rafale Boguskim czy sytuacji Lecha w ostatnich meczach. – W bieżącym sezonie graliśmy dwoma różnymi systemami – albo 4-3-3, albo 3-4-3. Zamiast nieobecnego Łukasza Burligi może zagrać Dawid Szot, ale też mogę przesunąć w jego miejsce Piotra Starzyńskiego. Mamy różne […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Runjaić: – Wystawię najlepszą możliwą jedenastkę

Pogoń wciąż walczy o wicemistrzostwo Polski. Portowcy mają 51 punktów, Raków – 53. Do końca zostały dwie kolejki. Kosta Runjaić zapowiada, że jego ekipa nie odpuści.  Trener mówił na konferencji prasowej: – Mam nadzieję, że zachowany szansę na rozegranie bezpośredniego meczu o srebrne medale. Dlatego z Zagłębiem musimy wygrać i na najbliższe spotkanie w Lubinie […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Hazard: – Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić

Real przegrał odpadł wczoraj z Chelsea po słabym meczu w swoim wykonaniu. Jaka była reakcja Hazarda? Radośnie się śmiał. Teraz przeprasza. Piłkarz w oświadczeniu na Instagramie napisał: – Przepraszam. Przeczytałem wiele opinii na mój temat. Nie było moją intencją to, by obrazić fanów Realu Madryt. Zawsze marzyłem, by grać dla Realu. Przyjechałem tu, by zwyciężać. […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

UEFA wykluczy z rozgrywek cztery kluby z Superligi?

UEFA rozważa, czy wykluczyć z europejskich pucharów na dwa lata Barcelonę, Real, Juventus i Milan. Taką informację podało ESPN. Pamiętacie jeszcze Superligę? Taki twór stworzony przez bogatych, który przetrwał 48 godzin. Trochę ironizujemy, wiadomo, że pamiętacie, ale warto podkreślać, jak nieudolne to wszystko było. Zostały nam echa całej sytuacji, a ESPN donosi, że jedno ma […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Kolejny trener w Widzewie?

Widzew chyba musi zamontować gdzieś drzwi obrotowe, tak szybko zmienia trenerów. Tomasz Włodarczyk podaje, że w klubie dojdzie do kolejnej zmiany. Zdaniem redaktora Meczyki.pl, Marcin Broniszewski popracuje maksymalnie do końca sezonu. Nowy szkoleniowiec – z którym trwają zaangażowane rozmowy – ma już planować następne rozgrywki. Widać, że ten klub ma plan, w którą stronę iść! […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Mourinho chce Milika?

Stęskniliście się za wiadomościami transferowymi z Milikiem? No to hop. Napastnikiem podobno interesuje się Jose Mourinho, który przejmie Romę od nowego sezonu. Portal Direttagoal.it informuje: – Mourinho wyraził chęć pozyskania pierwszego zawodnika na sezon 2021/2022. Jest nim Arkadiusz Milik. Edin Dżeko jest zdecydowany na odejście z klubu, więc polski napastnik ma być absolutnym priorytetem. Zobaczymy, […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Aguero gotów zejść z pensji, by grać dla Barcelony

Aguero po tym jak oficjalnie ogłoszono, że odchodzi z Manchesterem City, stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym. Wiadomo, że ten sezon jest dla niego słaby, ale trzeba pamiętać o urazach i o tym, że na pewno wciąż potrafi strzelać. Może się okazać dla Barcelony bardzo ważnym piłkarzem. Fabrizio Romano pisze: – Aguero jest przygotowany, […]
06.05.2021