Jak co poniedziałek… WUJO!

Opublikowane 13.11.2017 11:28 przez

redakcja

Autorem tekstu jest osoba niezwiązana z polską piłką, podobieństwo do wszelkich faktycznie istniejących osób – przypadkowe, a fabuła – fikcyjna. Tekst ma charakter żartobliwy i w żaden sposób nie ma na celu urażenia kogokolwiek.

Zwycięski remis. Po meczu Orłów Górskiego na Wembley, w którym to Jasiu Tomaszewski stawał na głowie żeby nie wyjechać z Anglii z workiem bramek, dziennikarze wykuli taki termin. Od tego momentu co parę lat nasze drużyny klubowe i reprezentacje ugrywały „zwycięskie remisy”. Ale znacznie częściej polskie drużyny, prowadzone przez przypadkowych misiów, osiągały inny rodzaj remisów. Frajerski remis. Ostatnio taki rezultat zanotował Czester. Pojechał z grupą harcerzy na Wyspy Owcze, uczyć baranów jak się gra w piłkę. Okazało się jednak, że barany wcale nie są takie głupie, a w piłkę grają nawet lepiej od nas. Trzydzieści osiem milionów ludzi w kraju, plus kolejne dwa na emigracji. I polski Mourinho nie znalazł jedenastu chłopaków, którzy nie daliby dupy jadąc na wypizdowo z pięćdziesięcioma tysiącami mieszkańców. Pięćdziesiąt tysięcy… cały kraj ma tyle ludzi, co Zawiercie. Wiecie w której lidze gra klub z Zawiercia? Kurwa, w czwartej. Polska reprezentacja młodzieżowa, moja dawna spuścizna, ugrała frajerski remis, wyrównując po bramce w ostatniej minucie spotkania, z odpowiednikiem naszego czwartoligowca. Za moich czasów to było nie do pomyślenia. Opowiem wam o kulisach najlepszego meczu, jaki zagrała prowadzona przeze mnie młodzieżówka. Polska – Włochy, na Igrzyskach Olimpijskich w słonecznej Barcelonie.

Przed meczem motywacja była niesamowita. My opierdoliliśmy handlarzy kóz z Kuwejtu, a Makaroniarze ograli Jankesów. Było jasne, że nasz mecz będzie starciem o pierwsze miejsce w grupie. Zaraz po meczu z Kuwejtem zarządziłem naradę sztabu szkoleniowego w moim pokoju hotelowym. Naradzaliśmy się do rana, aż wymyśliliśmy plan. Ja oraz mój asystent, Janosik, postanowiliśmy się udać na trening Squadra Azzurra na przeszpiegi. Podjechaliśmy tam wypożyczonym autem. Pierwsze co nas zaskoczyło, Włosi mieli otwarty trening. Można było normalnie wejść, zobaczyć warianty taktyczne, z niczym się nie kryli. Tacy jesteście pewni siebie że macie nas w dupie, pomyślałem, to ja Wam zaraz zorganizuję treningi.

Dobry ten Baggio, co? – zagadał do mnie Janosik.

Ty, Pawełku, nie patrz na Baggio. Patrz na tych co zbiorą piłki po treningu, i na magazyniera, żebyśmy wiedzieli gdzie je zaniesie.

Nie chciałem pękać przed Janosikiem, ale przyznałbym mu wtedy rację. Włosi byli mocni. Zresztą wielu członków tamtej drużyny później zrobiło wielkie kariery. Dino Baggio to najbardziej znana postać nad Wisłą, bo jakiś Misiek urządził sobie konkurs rzucania nożem na stadionie. Ale poza nim grał tam również Demetrio Albertini, przyszła legenda Milanu. Giuseppe Favalli z Lazio, Interem i Milanem zdobywał mistrzostwa kraju, puchary kraju, Ligę Mistrzów i Puchar Zdobywców Pucharów. Jeden bramkarz, Antonioli, rozegrał ponad sto meczów dla Romy, drugi – Peruzzi – bronił przed Buffonem w Juventusie przez osiem lat. Piłkarzy, którzy rozegrali dziesiątki, albo nawet setki meczów w średnich klubach z Serie A, nawet nie będę wymieniał po kolei, bo za długo by mi nad tym zeszło. Chcę tylko uzmysłowić młodszym czytelnikom, jak skurwysyńsko mocną ekipą byli Włosi. No i trener, Cesare Maldini. Wielki piłkarz, kolejna legenda Milanu, prywatnie ojciec Paola Maldiniego, niespełna dwa miesiące wcześniej poprowadził Włochów do Mistrzostwa Europy U-21. W tym upatrywałem naszej szansy na zwycięstwo. Przez wzgląd na moją osobę mieliśmy przewagę chociaż na ławce trenerskiej.

Trening się zakończył, i kiedy młodzi makaroniarze zebrali piłki i oddali magazynierowi, poszliśmy prosto za nim. Zobaczyliśmy składzik Włochów, i wtedy wydałem komendę:

Janosik, ja forsuję zamek i biorę im wszystkie piłki, a ty skrzyknij chłopaków. Za pół godziny mają być gotowi do treningu.

Zaraz, to nie lepiej poprzebijać im te gały? – zdziwił się Paweł.

Ehh, ty to się, Misiu, jeszcze trochę musisz nauczyć jak chcesz w przyszłości zostać trenerem. Poprzebijasz, i co dalej? Będą musieli kupić nowe. Ale mam plan. Przyzwyczaimy ich do gry konkretnie tymi piłkami. Zwołuj naszych.

Paweł pojechał do hotelu, a ja, przy pomocy scyzoryka i paczki zapałek otworzyłem kłódkę u składziku. Włosi grali dwa treningi dziennie, my byliśmy na pierwszym, porannym a to oznaczało że miałem trzy, góra cztery godziny na przeprowadzenie całej operacji. Zapakowałem wszystkie piłki, a że było ich około trzydziestu to upchałem je po całym samochodzie, i rura na nasze boisko treningowe! Kiedy przyjechałem, kadra stała w komplecie. Janosik perfekcyjnie wywiązał się ze swojego zadania, chociaż sam nie zdążył dotrzeć na czas. Powitałem ich szerokim uśmiechem, po czym rzuciłem:

Panowie, dziś na treningu nie będzie biegania i innych interwałów.

Chłopcy patrzyli a siebie wzajemnie z lekkim niedowierzaniem. Jak to możliwe, że Wujo nie chce ich zapierdolić na treningu… a ja kontynuowałem.

Powiem więcej! Dziś będzie trening z piłką! I tylko, kurwa, z piłką!

Wtedy to już wybuchła niekontrolowana radość. Trening bez przemęczania się, z tym co każdy piłkarz lubi najbardziej – kopaniem balona.

To będzie trening z piłką przy… dupie. Bo przecież nie przy nodze.

Po tych słowach ekipa kompletnie zgłupiała. Kowal ostatni raz miał taką minę, jak go w szkole pani od matematyki brała do odpowiedzi. Nic nie rozumiał. Ja natomiast poszedłem do auta, wyciągnąłem piłeczki i zarządziłem:

Panowie, zostawiam was na półtorej godziny. Macie na tych piłkach siedzieć, skakać po nich, obojętnie co, bylebyście ich nie kopali. Za dziewięćdziesiąt minut przychodzę z powrotem tutaj, i chcę widzieć trzydzieści pięknie wyhodowanych jaj zamiast futbolówek. Albo inaczej. Te piłki mają wyglądać jak do futbolu. Amerykańskiego! Zrozumiano? To jazda! – Krzyknąłem na odchodne, kierując się do hotelowego lobby.

Kadra stała osłupiała, ale po chwili zobaczyli że ja nie żartuję. W międzyczasie przyjechał Janosik, więc miałem z kim omówić dalszy plan gry przeciwko Włochom przy butelce szkockiej. Po półtorej godziny wróciliśmy na boisko treningowe, gdzie zastałem prawie trzydziestu chłopów siedzących na piłkach. Wyglądali jak stado pingwinów wysiadujących jaja gdzieś na Antarktydzie. Co lżejsi nawet delikatnie podskakiwali na swoich piłkach dla lepszego efektu. I naprawdę, efekty były piorunujące.

Panowie, spisaliście się na medal. Idźcie coś zjeść, wypijcie sobie piwko do obiadu, a wieczorem trening. Będzie wasze ulubione 5-10-15! Pięć kółek sprintu, dziesięć truchtu, piętnaście minut chodu. I tak kurwa do zajebania!

Takim trenerem właśnie jestem. Wiem, kiedy ekipie dać marchewkę, a kiedy stanąć nad nią z kijem. Odwróciłem się do Janosika i powiedziałem mu:

A my jedziemy oddać Włochom ich „piłki”.

Jedźmy, chociaż tak szczerze Wujo, to ja dalej nie rozumiem twojego planu.

Już ci tłumaczyłem, że jakbyśmy im poprzebijali te piłki, to kupiliby następne, i przy okazji zwęszyli podstęp. Pewnie będą narzekać na „jaja”, ale jak sobie to wytłumaczą? Przecież nie wpadną na to, że dwudziestu paru chłopów specjalnie ugniatało im piłki w popołudnie. Kłódka w magazynie jest nienaruszona, więc nie domyślą się że było jakieś włamanie. I co najważniejsze, przez trzy dni przyzwyczają się do gry tymi pierdolonymi jajami. Do trajektorii lotu piłki, do tego jak ją kopnąć, jak odbija się po boisku. A jak przyjdzie mecz, to…

…To będą normalne piłki, i makaroniarze zgłupieją. Genialne! – krzyknął Janosik. Myślę że tego dnia dzięki mnie Paweł stał się o wiele lepszym trenerem. Piłki bez problemu wrzuciliśmy do włoskiego magazynu. Nasze szczęście, że ich opiekun od sprzętu musiał być strasznym leniem, który spędzał czas na piciu wina i zapychaniu się spaghetti, a magazynem interesował się na pięć minut przed i po treningu.

Przed meczem byłem pewien zwycięstwa. Wiedziałem że zarówno ja, jak i moi chłopcy zrobiliśmy wszystko żeby na boisku powiedzieć Włochom arrivederci. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie podkręcał atmosfery zagrzewając chłopców do walki. Wszedłem spokojnie do szatni, trzymając magnetofon pod pachą. Gdy wcisnąłem przycisk „play”, pomieszczenie wypełniło się dźwiękiem pięknej, polskiej pieśni:

Czy widzisz te gruzy na szczycie?
Tam wróg twój się kryje jak szczur!
Musicie, musicie, musicie
Za kark wziąć i strącić go z chmur!
[…]
Czerwone maki na Monte Cassino…

Panowie, idziemy na wojnę! Chcę zobaczyć jak łamiecie kości tym faszystom! Przypomnimy im Monte Cassino, przypomnimy im że z Polakami się nie zadziera. Przed nami się spierdala ze strachu! Niech na tej ubitej, hiszpańskiej ziemi poczują się jak w Koloseum… ale to my będziemy lwami! Ma być jazda na dupach przez całe spotkanie! Agresja, wślizg, wślizg! Kiełbasy do góry i golimy frajerów!

I jak się to wszystko skończyło? Opierdoliliśmy Makaroniarzy trójką do ucha! Włosi z piłką byli zagubieni jak dzieci we mgle. Celowali w lewo, a piłka leciała w prawo, zupełnie nie wiedzieli co się dzieje. A moje Orły tego wieczoru latały bardzo wysoko. Jusko w czwartej minucie dostał takie dośrodkowanie, że mógł zabić. To było odpalenie rakiety, nie strzał. I właściwie to zabił, ale mecz. Kowal na flance szalał tak, że włoski sztab szkoleniowy tylko patrzył na mnie błagalnym wzrokiem, żebym go zdjął w okolicach 60 minuty. Takiego wała, niech was rozszarpie, cieszyłem się w duchu. I tak zrobił, bramka na trzy do zera to była akcja Kowala, który z piłką przy nodze położył w polu karnym dwóch amatorów pizzy, po czym wysunął gałę do Mielcara.

Po meczu chłopaki jeszcze trochę podkurwiali Włochów, machając im w tunelu rękami, i śpiewając „Carbo-nara, carbo-nara!”, ale biedni rodacy Maria byli tak rozbici, że nawet nie odpowiadali. Tylko spuszczali głowy i przemykali do swojej szatni.

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócą czasy kiedy bez problemów odprawialiśmy aktualnych mistrzów Europy, i to na wielkich turniejach. Chociaż jak patrzę na ostatnią grę naszych młodych orłów sokołów jastrzębi bocianów wróbli, to zaczynam wierzyć w powiedzenie, że nadzieja jest matką głupich…

WUJO

[Zdjęcie główne: Kadra z Barcelony wysiadująca „jaja”. Jak się później okazało, był to jeden z kluczowych elementów do sukcesu w meczu z Włochami. Fot. David Cook.]

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Brama dnia
16.05.2022

Javi Moreno kontra Matuzalem | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Cykl współtworzymy wraz z naszymi partnerami z Gatigo! JAVI MORENO VS LIVERPOOL (16.05.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool po szalonym meczu pokonał Deportivo Alaves 5:4 w finale Pucharu UEFA. Sprytnym golem z rzutu wolnego popisał się tamtego dnia Javi Moreno, napastnik hiszpańskiego klubu.  MATUZALEM VS MILAN (16.05.2004) A skoro […]
16.05.2022
Żużel
16.05.2022

Wyścig traktorów, śrubokręt i walkower – kompromitacja w hicie żużlowej 1. Ligi

Niedziela, godzina 19:15. Kilka tysięcy kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ulicy Legionów, przeżywa niesamowite emocje związane z hitem żużlowej eWinner 1. Ligi. Oto Cellfast Wilki Krosno miał odjechać spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra i zgodnie z programem zawodów, żużlowcy obu ekip powinni już ustawiać się do startu w pierwszym biegu. Powinni, ale ostatecznie fanom, […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Których piłkarzy ze spadkowiczów widzielibyśmy w Ekstraklasie?

Poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów. Właśnie pomachaliśmy na „do widzenia” trzem klubom – Wiśle Kraków, Bruk-Betowi i Górnikowi Łęczna. Rozliczenia trwają, szukanie winnych w toku. Czy będziemy tęsknić? I tak, i nie, dopiero pierwszoligowe boje oddzielą ziarno od plew, ale postanowiliśmy przysiąść z notesem i wypisać sobie piętnastu zawodników, których – w bliższej lub dalszej […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

W „Niewydrukowanej” Wisła i Termalica byłyby poza strefą spadkową

W Ekstraklasie właściwie niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Ale w naszej „Niewydrukowanej Tabeli” jest jeszcze kilka znaków zapytania. Gdyby nie błędy sędziowskie, to np. nie byłby jeszcze przesądzony spadek Wisły Kraków. Czas zająć się kontrowersjami z 33. kolejki. Zaczynamy od derbów Poznania, bo widzieliśmy opinie, że Corryn przyaktorzył i spadł w ręce van der […]
16.05.2022
Premier League
16.05.2022

Dodatkowy mecz City z Liverpoolem o mistrzostwo Anglii? Jest na to szansa

Przed nami ostatnia kolejka sezonu 2021/2022 w Premier League i znów zapowiada się ona niezwykle emocjonująco. Na finiszu rozgrywek w grze o mistrzostwo pozostaje Manchester City i Liverpool, czyli dwaj giganci, którzy zdominowali kilka ostatnich edycji rozgrywek. Bardzo możliwe, że obie drużyny zrównają się punktami. Co w takiej sytuacji zadecyduje o mistrzostwie? Tego chyba nikt […]
16.05.2022
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina(@bonthegol)
4 lat temu

Z tygodnia na tydzień coraz słabiej. Nawet nie było w którym momencie się uśmiechnąć.

Pasta
Pasta(@pasta)
4 lat temu

To idz do lekarza bo widac, ze choroba postepuje

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina(@bonthegol)
4 lat temu
Reply to  Pasta

Panie, nie mam kasy na prywatne ani czasu na NFZ!

Urkides
Urkides(@urkides)
4 lat temu

Ja się uśmiechnąłem w tym momencie; „My opierdoliliśmy handlarzy kóz z Kuwejtu”

theczarek
theczarek(@theczarek)
4 lat temu

dobre, milion razy lepsze od tego penia czy jak mu tam o tych 2 żenujacych pijaczkach.

Gift Muwsadzi
Gift Muwsadzi(@giftmuwsadzi)
4 lat temu

jak co poniedziałek – wujo chujo

Pasta
Pasta(@pasta)
4 lat temu

Hehe zajebiste. W koncu powrot do przeszlosci!

Urkides
Urkides(@urkides)
4 lat temu
Reply to  Pasta

Chujowe. Lepiej by wrócił do Bitwy pod Grunwaldem, to była przeszłość. Wtedy byliśmy lepsi od reprezentacji Europy. Co prawda pomagali na Rusini, Tatarzy i Czesi ale to i tak budujące.

John Connor
John Connor(@johnconnor)
4 lat temu

Pozdrawiam Panie Trenerze ! Świetne wspomnienia z najlepszych czasów piłki w Polsce !

Przemyslaw
Przemyslaw(@przemyslaw)
4 lat temu

Śmieszne mniej więcej tak jak Studio Yayo. Śmieszy tylko autora.

MarekKoniarek
MarekKoniarek(@marekkoniarek)
4 lat temu

(ziew) zzzzzzzzzz

Jan Serce
Jan Serce(@janserce)
4 lat temu

Syndrom polskiej kinematografii – „kurwa”, „kurwa”, „opierdolić”, „kurwa”, „pierdolony, „kurwa”.

cpc
cpc(@cpc)
4 lat temu

Jak co poniedziałek…SŁABE!

Onangutan
Onangutan(@onangutan)
4 lat temu

Tak słabe, że nawet nie przeczytałem. Powieść s-fi była dobra pierwszy, drugi i może trzeci raz. Co prawda łatwiej jest wypuszczać takie zbitki zdań (sory, na miano artykułu trzeba sobie zapracować) niż ciekawy reportaż ale czy lepiej? Na pewno nie dla czytelnika…

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka(@moshe-ohayon)
4 lat temu

Propsik, Wujciu, widzę że trochę w dawniejszym stylu, a narzekacze lamentują choć wcześniej im się dokładnie ta sama forma i styl podobała. Nie bóldupkujcie tak, panowie, że gość ma na głównej rubryczkę. Jak spojrzeć na ten wpis, a historię o dwóch gościach z Warszawy (nie pamiętam już ksyw) to jest niebo a ziemia. Tu widać że autor pisać umie, tam teksty żywcem z kawałków Probl3mu i Rogala DDL.

AKS
AKS(@aks)
4 lat temu

Jak dla mnie – Bomba!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  AKS

Treść usunięta

MarekMeblorz
MarekMeblorz(@marekmeblorz)
4 lat temu

Trenerze czy te piłki w meczu U-21 Polska -Dania to wasza sprawka z Pawełkiem ? 😉
Pozdrawiam trenera pierwszej klasy

eraderyu
eraderyu(@eraderyu)
4 lat temu

Wujo, Maradona o kadrze znowu myśli…. Może i ty byś rozważył wielki come back? Tekst sztos 😀

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Rutkowski: „Będziemy chcieli przeznaczyć spore środki i wzmocnić zespół”

Piotr Rutkowski w programie „Ekstraklasa po godzinach” przyznał, że Lech Poznań w letnim okienku transferowym ma zamiar jeszcze dodatkowo wzmocnić skład, by uniknąć spadku formy w kolejnym sezonie. – Nie można powiedzieć tak, że my zaczynaliśmy w tym sezonie od zera. Ten sezon zaczął się o wiele wcześniej. Jak zaczynaliśmy, to sezony porażek były ciężkie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Prezes Lecha Poznań nie rozumiał, co skandują kibice? „On głównie dośpiewywał”

Jak pisaliśmy rano, Piotr Rutkowski mocno zagalopował się podczas mistrzowskiej fety Lecha Poznań. Prezes „Kolejorza” wraz z kibicami obrażał między innymi głównego konkurenta w walce o tytuł, skandując „Raków-cwel”. Dawid Szymczak z portalu Sport.pl informuje jednak, że Rutkowski… twierdzi, iż nie rozumiał, co dokładnie wykrzykują kibice. – Piotr Rutkowski odezwał się do Michała Świerczewskiego i […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Chelsea wchodzi do walki o Roberta Lewandowskiego?

Możliwy jest zaskakujący zwrot akcji w sprawie Roberta Lewandowskiego. Dotąd wydawało się, że Polak albo zostanie w Bayernie Monachium na kolejny sezon, albo już latem trafi do FC Barcelony. Jednak zdaniem dziennikarzy „The Guardian” do gry o napastnika wkracza też Chelsea. I coś w tym może być, biorąc pod uwagę okoliczności. W The Blues przeprowadzane […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Coming out w Anglii. Piłkarz Blackpool ogłasza: „jestem homoseksualistą”

To może być olbrzymi przełom w świecie angielskiego futbolu. Po raz pierwszy od 1990 roku aktywny, profesjonalny piłkarz przyznał publicznie, że jest homoseksualistą. Na coming out zdecydował się Jake Daniels, 17-letni zawodnik Blackpool. W sezonie 2021/22 Jake Daniels rozegrał jeden mecz na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Stawia więc dopiero pierwsze kroki w zawodowej piłce, ale z […]
16.05.2022
Brama dnia
16.05.2022

Javi Moreno kontra Matuzalem | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Cykl współtworzymy wraz z naszymi partnerami z Gatigo! JAVI MORENO VS LIVERPOOL (16.05.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool po szalonym meczu pokonał Deportivo Alaves 5:4 w finale Pucharu UEFA. Sprytnym golem z rzutu wolnego popisał się tamtego dnia Javi Moreno, napastnik hiszpańskiego klubu.  MATUZALEM VS MILAN (16.05.2004) A skoro […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klęska reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach Europy

Katastrofą zakończył się pierwszy występ reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwoni przegrali z Francją aż 1:6. Dla polskie kadry U-17 to trzeci występ na mistrzostwach Europy. W 2002 roku Polacy odpadli w fazie grupowej, dziesięć lat później dotarli do półfinału turnieju. Teraz zanosi się raczej na powtórkę tego pierwszego scenariusza. Co tu dużo tłumaczyć, […]
16.05.2022
Żużel
16.05.2022

Wyścig traktorów, śrubokręt i walkower – kompromitacja w hicie żużlowej 1. Ligi

Niedziela, godzina 19:15. Kilka tysięcy kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ulicy Legionów, przeżywa niesamowite emocje związane z hitem żużlowej eWinner 1. Ligi. Oto Cellfast Wilki Krosno miał odjechać spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra i zgodnie z programem zawodów, żużlowcy obu ekip powinni już ustawiać się do startu w pierwszym biegu. Powinni, ale ostatecznie fanom, […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klopp: „Będę zaskoczony, jeśli uda nam się pokonać Real Madryt”

Wielkimi krokami zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć w Lidze Mistrzów. 28 maja 2022 roku zmierzą się ze sobą Liverpool oraz Real Madryt. Juergen Klopp, szkoleniowiec The Reds, faworyta do triumfu widzi w „Królewskich” z uwagi na ich doświadczenie. – To oni [Real Madryt] są zdecydowanymi faworytami. Mają olbrzymie doświadczenie. My też jesteśmy bardziej doświadczeni niż […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wybrano gracza sezonu w Bundeslidze. Lewandowski nie zdobył nagrody

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Robert Lewandowski jest powszechnie wskazywany jako najlepszy piłkarz Bundesligi. Ale nie w tym sezonie. Jak poinformowała liga za pośrednictwem mediów społecznościowych, najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Christophera Nkunku. 24-letni pomocnik RB Lipsk faktycznie imponował formą w sezonie 2021/22. Zapisał na swoim koncie 20 bramek, dołożył też do kolekcji 13 asyst. […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Których piłkarzy ze spadkowiczów widzielibyśmy w Ekstraklasie?

Poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów. Właśnie pomachaliśmy na „do widzenia” trzem klubom – Wiśle Kraków, Bruk-Betowi i Górnikowi Łęczna. Rozliczenia trwają, szukanie winnych w toku. Czy będziemy tęsknić? I tak, i nie, dopiero pierwszoligowe boje oddzielą ziarno od plew, ale postanowiliśmy przysiąść z notesem i wypisać sobie piętnastu zawodników, których – w bliższej lub dalszej […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szymanowski: „Niech się teraz legendy wiślackie tłumaczą”

Wisła Kraków po porażce z Radomiakiem Radom pożegnała się z Ekstraklasą. Rozgoryczenia tym faktem nie ukrywa Antoni Szymanowski, jedna z największych postaci w historii „Białej Gwiazdy”. 82-krotny reprezentant Polski wypowiedział się na łamach Interii. – Degradacja Wisły to zbyt trudny dla mnie temat, jako dla człowieka od dawna pozostawionego na bocznym torze. Przede mną postawiono […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

W „Niewydrukowanej” Wisła i Termalica byłyby poza strefą spadkową

W Ekstraklasie właściwie niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Ale w naszej „Niewydrukowanej Tabeli” jest jeszcze kilka znaków zapytania. Gdyby nie błędy sędziowskie, to np. nie byłby jeszcze przesądzony spadek Wisły Kraków. Czas zająć się kontrowersjami z 33. kolejki. Zaczynamy od derbów Poznania, bo widzieliśmy opinie, że Corryn przyaktorzył i spadł w ręce van der […]
16.05.2022