post

Opublikowane 08.07.2017 08:54 przez

redakcja

Wydawać by się mogło, że dwie pochopne wypowiedzi – najpierw, że nigdy nie zagra dla Legii, później że nigdy nie zagra dla Cracovii – Krzysztofowi Mączyńskiemu nie wystarczyły. Dziś na łamach „Przeglądu Sportowego” czytamy bowiem w wywiadzie z „Mączką”, jakżeby inaczej, deklarację zawodnika. Tym razem oprócz zapewnienia, że nigdy nie trafi do Cracovii, dodaje jeszcze deklarację, że dla Wisły już nie zagra. – Czy wrócę do Krakowa? Jak najbardziej, będę tam mieszkał, gdy skończę grać w piłkę. Ale do Wisły nie wrócę. To, co miałem dla tego klubu zrobić, już zrobiłem.

FAKT

Arka z Superpucharem – pierwsze trofeum sezonu jedzie do Gdyni, Steinbors bohaterem.

Wczoraj gdynianie wyszli na murawę jak na sparing, w koszulkach bez nazwisk, ale dzielnie stawiali opór legionistom. Choć to gospodarze przeważali, to goście prowadzili 1:0. Co prawda nie utrzymali korzystnego wyniku, jednak doprowadzili do karnych, które wygrali. I wciąż mogą nucić, że Warszawa da się lubić.

Bohaterem został Pavels Steinbors (32 l.). Łotysz bronił znakomicie w trakcie meczu, nawet uderzenie głową w słupek nie wpłynęło na niego negatywnie, a w serii rzutów karnych obronił dwie „jedenastki” – Thibaulta Moulina (27 l.) i Michała Kopczyńskiego (25 l.).

Iza Koprowiak porozmawiała z Krzysztofem Mączyńskim. Patrząc po ostatnich jego wypowiedziach – pozycja obowiązkowa. Raz jeszcze słyszymy deklarację na temat tego, że nigdy nie zagra w Cracovii, tę samą co podczas pierwszego wywiadu dla strony klubowej…

Potrzebna była ta deklaracja?
Program był nagrywany w lutym tego roku. Wtedy naprawdę wierzyłem, że zakończę karierę w Wiśle. Po to w 2015 roku wróciłem z Chin do Krakowa. Nie chcieliśmy jeździć z żoną po dziwnych krajach, szukać atrakcji. Zależało nam, by dzieci wychowywać na miejscu. Życie pisze jednak różne scenariusze. Być może mój przykład będzie przestrogą dla młodych zawodników, by niczego nie deklarowali. Bo nasze plany życie często weryfikuje.

Mógł pan powiedzieć: pomidor.
Obiecałem żonie, że nie wykorzystam „pomidora”… I żałuję, że się tego trzymałem. Nigdy nie powiedziałem na Legię złego słowa. Zawsze powtarzałem, że jedynym klubem, w którym nigdy nie zagram, jest Cracovia. Poza Wisłą, nosiłem już na piersi herby Górnika, ŁKS-u, Guizhou Renhe. Reprezentując tamte barwy trenowałem tak ciężko, że zapracowałem na szacunek kibiców. Teraz też tylko ode mnie zależy, czy przekonam do siebie fanów Legii.

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 07.59.36

Dalej mamy kilka mniejszych materiałów:

Łukasz Trałka odnalazł się w nowej roli – jako stoper.

Marcel Ritzmaier z PSV (ostatnio wypożyczenie do Go Ahead Eagles) ma trafić do Arki.

Czystka w Piaście, z klubu mogę wkrótce odejść Barisić, Girdvainis, Walencik i Mak.

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 07.59.50

GAZETA WYBORCZA

Na sportowych stronach, a w zasadzie stronie „Wyborczej” rządzi tenis. Lecimy dalej.

SUPER EXPRESS

Jedynym ciekawszym materiałem „SE” jest rozmowa z Oktawianem Skrzeczem, nowym pomocnikiem Śląska, który przyznaje się do płakania w poduszkę podczas gry w Schalke.

Co było najtrudniejsze dla młodego chłopaka żyjącego samotnie w obcym kraju?
Przyjechałem do Gelsenkirchen w lipcu, a kurs niemieckiego miałem od listopada. Przez to bez znajomości języka wszedłem do drużyny 16-latków, a w tym wieku różne rzeczy chłopaki mają w głowie. Naprawdę ciężko było się wkomponować. Zdecydowanie trudniej niż w seniorach Śląska, gdzie jest kapitalna atmosfera. Koordynatorzy młodzieży z Schalke wysłali mnie do szkoły, nie byłem przygotowany, siedziałem na lekcjach, nie wiedząc, o co chodzi. Dzwoniłem do domu i nie wiedziałem, co mam mówić. Nieraz zdarzyło się płakać do poduszki.

W Schalke młodzież szkoli Tomasz Wałdoch. Nie pomagał ci?
Na początku był kontakt, widzieliśmy się – cześć, jak tam. I tyle. Nie chcę o tym mówić.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 08.26.37

Steinbors dał Arce puchar w karnych. Klasyczna pomeczówka, którą cytowaliśmy już w „Fakcie”, przechodzimy więc do wniosków po meczu. Ten najgorszy dla Legii – napastników wciąż brak.

3. Napastników wciąż brak
Dziura, jaka powstała po odejściu zimą Nemanji Nikolicia i Aleksandara Prijovicia wciąż nie jest załatana. Piątkowy mecz był szansą dla Jarosława Niezgody, na którego sztab szkoleniowy Legii bardzo liczy. Mimo że trenuje z Legią dopiero od niedzieli, to wyszedł w podstawowym składzie. Gdy po raz ostatni grał przy Łazienkowskiej, kończył mecz z golem na koncie, jako napastnik Ruchu strzelił Legii bramkę w wygranym 3:1 spotkaniu. W meczu o Superpuchar był zupełnie niewidoczny, gdy miał jedną sytuację, nieczysto uderzył piłkę. Wciąż aktualne pozostają więc słowa Kucharczyka, że napastnik wróci w połowie lipca, gdy on dojdzie do formy po kontuzji.

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 08.28.35

Dalej mamy całość wywiadu z Krzysztofem Mączyńskim, którego część pojawia się też na łamach „Faktu”. Tutaj… tak tak, kolejna deklaracja. Tym razem, że Mączyński do Wisły już nie wróci.

Cierzniak miał spotkanie z policją, usłyszał, jak powinien funkcjonować, by czuć się bezpiecznie. Pan otrzymywał jakieś pogróżki?
Nic takiego nie miało miejsca. Wyzwiska pojawiają się tylko w internecie. Kiedy byłem w Krakowie, ludzie mimo informacji, że przechodzę do Legii, prosili o zdjęcia, dopytywali, skąd taka decyzja. Rozmawiali, ale bez żadnych wyzwisk. Przez internet łatwo jest bluzgać, ale od tego też najłatwiej się odciąć. Staram się nie czytać komentarzy, mam duże wsparcie znajomych, dla mnie liczy się ich zdanie. Mam czyste sumienie, a to dla mnie bardzo ważne, bo przy Reymonta się wychowałem. Chodziłem na mecze Wisły, nie tylko piłkarskie, ale też na koszykówkę i siatkówkę. Jako 12-latek byłem na pierwszych meczach wyjazdowych, na które zabierał mnie ojciec chrzestny. Dlatego nigdy nie wyrzeknę się Wisły, zawsze będę jej kibicował. Odwdzięczyłem się, dając jej zarobić. Przez dwa lata nie wydała na mnie ani złotówki, bo moje pensje spokojnie pokryło to, co zarobiłem dla klubu podczas mistrzostw Europy. Odchodzę spełniony. Dziś jestem piłkarzem Legii i zrobię wszystko, by kibice przy Łazienkowskiej mi zaufali. Przeprowadzka do Warszawy jest dla mnie wyzwaniem, wiem, jakie będą oczekiwania. Jestem na nie gotowy.

Spalił pan za sobą mosty? Wyobraża pan sobie powrót do Krakowa?
Do miasta? Jak najbardziej, będę tam mieszkał, gdy skończę grać w piłkę. Ale do Wisły nie wrócę. To, co miałem dla tego klubu zrobić, już zrobiłem.

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 08.30.40

Michał Mak czeka w zawieszeniu na decyzję co do nowego trenera Wisły Płock. Z Nafciarzami był już dogadany, ale wtedy trenerem był jeszcze Marcin Kaczmarek.

Oba kluby ustaliły warunki rocznego wypożyczenia, piłkarz dogadał sprawy kontraktowe, przeszedł badania medyczne, ustawił się do zdjęcia drużynowego na potrzeby „Skarbu Kibica” Przeglądu Sportowego i… nie przeszedł do Wisły. Wszystko przez to, że z klubem rozstał się trener Marcin Kaczmarek.

– To prawda. Wszystko było już dogadane. Michał Mak był w Płocku. Jednak w środę z klubu odszedł Marcin Kaczmarek, a to on chciał, żeby Michał grał u niego. Nie wiemy teraz kto będzie trenerem Wisły, dlatego na razie wstrzymujemy się z wypożyczeniem – mówi Daniel Weber, agent zawodnika Lechii Gdańsk.

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 08.48.42

Nowy właściciel Śląska Grzegorz Ślak nie dokona rewolucji kadrowej. Jan Urban i Adam Matysek zostają, mają być nowe transfery.

Nowy szef jest świadomy niezbyt dobrej sytuacji kadrowej zespołu. – Ławka jest za krótka, by stawiać wysokie cele. Potrzebujemy przynajmniej 3-4 zawodników. To jest priorytet. Zależy mi na napastniku, zawodniku drugiej linii, obrońcy – wylicza Ślak. Jego pojawienie się w klubie będzie oznaczało przyspieszenie negocjacji w sprawie wykupienia Marcina Robaka. Wrocławianie w tej chwili mają w kadrze tylko jednego napastnika, Arkadiusza Piecha. – Ja bym powiedział, że potrzebujemy nawet więcej niż trzech czy czterech ludzi. Jeśli mamy w tym sezonie powalczyć o coś więcej, ławka musi być dłuższa – podkreśla trener Urban.

„Przegląd” rozmawia z Nemanją Nikoliciem, ciekawy jest fragment o reprezentacji Węgier, której „Niko” obecnie… odmawia.

W reprezentacji Węgier jednak nie występujecie. Po wyjeździe do MLS przestał się pan w niej pojawiać.
Powiedziałem trenerowi, że nie ma sensu, żebym leciał 11 godzin, zmieniał strefę czasową tylko po to, by potem siedzieć na ławce lub wejść na ostatnie 20 minut. Jeśli nasz selekcjoner zechce, abym grał w pierwszym składzie, to może mnie powołać.

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 08.48.36

W mniejszym z tekstów na stronach poświęconych piłce zagranicznej czytamy o powrocie Rooneya do Evertonu, większy to natomiast reportaż Dominika Muchy z nadania Diego Maradonie honorowego obywatelstwa Neapolu.

W stolicy Kampanii wszyscy są zgodni – Diego Maradona łączy całą neapolitańską społeczność: młodych, starych, artystów, profesjonalnych piłkarzy, naocznych świadków zdobywanych dwóch mistrzostw Włoch, oraz tych, którzy o Argentyńczyku dowiadywali się z mediów, głównie kiedy informowały o kolejnym przedawkowaniu przez gwiazdę narkotyków. Jednak tym razem powrót do miasta, określanego przez niego miejscem „w którym dotknął palcem nieba” nie obył się bez zgrzytów, kontrowersji i protestów (…). Gdy 6 marca 2017 miejska rada przedyskutowała projekt odznaczenia Maradony, głosowanie zakończyło się wynikiem 26 do 4 za akceptacją pomysłu. Po tygodniach zaczęły jednak do prasy wypływać kolejne tajemnice związane z organizowanym przedsięwzięciem. Neapolitańczyków najbardziej wzburzyła informacja o przekazaniu Diego 200 tysięcy euro. „El Pibe de oro” (po hiszpański „Złoty chłopiec”), jak nazywany jest Maradona, tuż przed wręczeniem honorów odparł w swoim stylu, że „napluje w twarz każdemu, kto będzie powtarzał to kłamstwo”.

Zrzut ekranu 2017-07-08 o 08.48.31

fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
Hiszpania
17.10.2021

Czy powrót Osasuny do europejskich pucharów jest możliwy?

Od początku tego sezonu piłkarze Osasuny skutecznie rywalizują rozgrywkach LaLiga. Obecnie zajmują piątą pozycję. Znajdują się w strefie europejskich pucharów, która przez lata była im obca. Czy na przestrzeni całego sezonu będą w stanie utrzymać się w czubie? W czym tkwi siła Osasuny? Kim są kluczowe postacie? Dlaczego może być ciężko? W europejskich pucharach nie […]
17.10.2021
Liczba komentarzy: 42
Subscribe
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ks3nocyd
Ks3nocyd (@ks3nocyd)
4 lat temu

O tym czy dany puchar był ważny czy też nie decyduje to czy Legia go zdobyła czy też nie :D.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Ks3nocyd

Treść usunięta

Laptop Czesława 711
Laptop Czesława 711 (@praktycznylaptop)
4 lat temu

Nie ma ciekawszej lektury, niż mój twardy dysk! Dobrze, że Czesław nie wie, że mam w sobie ciasteczka, bo jeszcze by mnie zjadł!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Mario
Mario (@mario)
4 lat temu

Nie wiem po co Mączyński dalej brnie w temat transferu do Legii. Zamiast siedzieć cicho dalej mąci i podgrzewa temat. Prosta sprawa: złożyłeś deklarację, to teraz ci wypominają twoje słowa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Mario

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

LewaStronaBoiska
LewaStronaBoiska (@lewastronaboiska)
4 lat temu

Oh, jakiś Ty męski! Poczułeś się Prawdziwym Mężczyzną pisząc ten tekst-gówienko?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

NietypowyJanusz
NietypowyJanusz (@nietypowyjanusz)
4 lat temu

Im bardziej Maczynski sie zarzeka, ze go ta sytuacja nie rusza, tym bardziej można mieć do tego wątpliwości. Najlepsze jest to, że nie ma swiadomosci, ze takie wypowiedzi sprawiają, ze tak sie wlasnie bedzie go traktowac. A nie, najlepsze jest to, ze oklamal wszystkich, bo obiecał żonie, ze nie wykorzysta pomidora. Rece opadaja.

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak (@marek_ramoniak)
4 lat temu

Mączyński wychodzi z domu na nagranie Ligi+.
– Pa kochanie!
– I pamiętaj, żebyś mi kurwa pomidora nie wykorzystywał!

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu

Nie od dziś wiadomo, że tylko winny się tłumaczy 🙂 Coś jest w tym powiedzonku…

Raskolnikov74
Raskolnikov74 (@raskolnikov74)
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Aniby czemu on jest WINNY? Bo zmienił klub? No ja pierdole, grał dla wisły całe życie a teraz jej pseudkibice go opluwają. Zmienił robotę i już.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
4 lat temu

Psycholog dobry. Ale trener bardzo przeciętny.

bennua
bennua (@bennua)
4 lat temu

Mr.declaracion w akcji. Dzień bez deklaracji dniem straconym, najważniejsze że twardo i zdecydowane . I jak tu chłopu nie zaufać

GryfusPL
GryfusPL (@gryfuspl)
4 lat temu
Reply to  bennua

Zostało mu jeszcze kilkanaście klubów do odhaczenia, więc myślę, że jeszcze nie skończył się pogrążać.

dbnpk
dbnpk (@dbnpk)
4 lat temu

Na tym zdjęciu to na nieźle nawciąganego wygląda.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
4 lat temu

Taa kibice Wisły to też dobrzy hipokryci.
Jak Mąka poszedł do lepszego klubu, gdzie zarobi więcej to wielki kłamca i judasz.
Ale jak oni zawarli sztamę z dawną kosą, bo zamieszane są w to narkotykowe interesy na grubą kasę to już nikomu to nie przeszkadza.
No ale czego wymagać od przegrzanego mózgu, który jest pod łysą pałą ubraną ciągle w czapkę lub kominiarkę.

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak (@marek_ramoniak)
4 lat temu

Przecież tak jest w większości klubów z dużych miast. Pewnie tylko w Niecieczy zamiast prochów czy sterydów, handlują porcjowaną polentą w woreczkach strunowych.

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu

Tylko nie wrzucaj wszystkich do jednego worka misiu kolorowy. Rzeczywiście. grupa tak zwanych „kumatych”, nazywając Mąkę judaszem wykazuje się pewną hipokryzją, bo sami dla jakichś interesów zmienili zgody. Jednak należy podkreślić, że te wszystkie układy zmieniały się na przestrzeni lat i zawsze zawierane były po coś. To nie była nigdy bezinteresowna miłość. A przede wszystkim, to nie ma nic wspólnego z całą resztą resztą normalnych kibiców. Te zgody to prywatne sprawy grupki łysych karków i nic więcej. To nie jest żaden moralny imperatyw, że każdy Wiślak musi kochać Lechię i Śląsk. Wielkie przymierze Wisła-Widzew-Ruch już kiedyś istniało. Zresztą historia zgód i kos w polskiej piłce jest niezwykle burzliwa. Wisła była przez chwilę nawet zgodą Cracovii i Legii (!!!) Poczytaj sobie: http://historiawisly.pl/wiki/index.php?title=Zgody

Normalni kibice, którzy są w większości, kochają przede wszystkim swój klub i mają głęboko gdzieś inne. Jest zgoda „kumatych” z Lechią? Ok, niech będzie. Ale to nie zobowiązuje reszty do niczego. Dlatego z całym szacunkiem, zwykły wiślak ma prawo nazwać Mączyńskiego judaszem i nie mieć wyrzutów sumienia.

Oczywiście, po ludzku można zrozumieć decyzję Krzyśka. Najważniejsza jest dla niego rodzina, wybrał pieniądze aby jemu i najbliższym żyło się lepiej. Jednak biorąc pod uwagę jego deklaracje o przywiązaniu do barw, dokonał zdrady. Takie są fakty. I proszę się nie oburzać, że kibice Wisły mają mu to za złe. Piłka nożna oprócz tego, że jest biznesem i opiera się na pieniądzach, ma jeszcze element emocji i przywiązania. Bez tego nie miałaby sensu. Dla większości piłkarzy jest to zawód jak każdy inny. Dla kibiców jest to coś więcej niż zwykła rozrywka, teatr itd. Kibice utożsamiają się z klubem. Dlatego proszę się nie dziwić ich reakcjom w sytuacjach takich jak ta z Mączyńskim.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu

DivyathFyr Jeżeli mimo wszystko deklarujesz, że tę swoją złą żonę kochasz i od niej nie odejdziesz nawet jak dalej będzie źle, a na drugi dzień odchodzisz do Genowefy, to jest to co najmniej kłamstwo. A w świetle nauczania Kościoła Katolickiego jest to zdrada i ciężki grzech. Było nie przysięgać przed Bogiem i ludźmi wierności do końca życia na dobre i na ZŁE! Amen!

P.S. Czytając niektóre komentarze, dochodzę do wniosku, że nowi kibice Mąki, którzy zostali nimi parę dni temu, są w stanie usprawiedliwić wszystko co jest z tym człowiekiem związane. Facet zrobi kupę,. a ci będą mówić że pachnie. Są tak samo zaślepieni jak byli kibice Mąki, którzy za wszystko go teraz hejtują. Tymczasem rzeczywistość nie jest czarno-biała. Krzychu miał moralne prawo pójść za kasą dla rodziny. Z drugiej jednak strony sprzeniewierzył się swoim obietnicom i deklaracjom, zwyczajnie kłamał. Udawał przywiązanie do barw, więc kibice mają pełne prawo mówić o zdradzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu

DivyathFyr Takiej właśnie reakcji z twojej strony się spodziewałem. Taką a nie inną odpowiedzią potwierdziłeś, że twoje poprzednie porównanie sytuacji Mąki do małżeństwa jest nie do końca trafne. Ma się jak deklaracja w c+ i na twitterze do przysięgi przed Bogiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Ok to powiedz mi co miał uczynić Mączyński, aby móc odejść do Legii i dalej mieć szacunek?
Czego by nie zrobił to byłby złem, bo to Legia.
Tylko nikt nie rozumie tego, że w tym momencie zainteresowanie nim było słabe i jedyne konkretne oferty to była Legia i Jaga. Chyba wiadomo, że reprezentant wybierze Legię, tym bardziej, że grają tam kumple.

Całego zamieszania narobił Meresiński, bo gdyby nie on Mąka już dawno byłby w Serie A.

Tak jeszcze na marginesie to kibice muszą zrozumieć to o czym kiedyś pisał w swoim felietonie Stano. Tzn ludzie związani z piłką, czy to dziennikarze, piłkarze, trenerzy itp nie pałają sympatią do klubów jako barwy tylko do ludzi. Kibicują danej drużynie, bo gra w niej kolega i dobrze mu życzą.
Jak taki Mąka ma nienawidzić Legii skoro on tam ma kilku znajomych z kadry, z wcześniejszych klubów, czy choćby z młodzieżówek?

Kibice powinni zrozumieć, że piłkarze nie kochają klubu tak jak oni. Piłkarzom może się podobać atmosfera, może się dobrze żyć, mogą mieć sukcesy i wspomnienia, ale jak przychodzi ktoś z lepszego klubu albo z lepszą ofertą, to się zostawia to co się lubiło i idzie tam gdzie dają więcej. Kibic nie zmieni barw, bo ktoś ma lepszy stadion, lepszą drużynę albo więcej kasy od nowego sponsora. Tu jest ta różnica i kibice, powinni to zrozumieć. Jeśli to im się uda, to unikną takich rozczarowań jak z Mączyńskim..

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu

Forbrich-Barber A co może zrobić kłamca żeby mieć szacunek? Odpowiedź: Nic nie może zrobić! Jedno wyklucza drugie. Albo jesteś kłamcą albo masz szacunek. Do ciebie należy decyzja. Największym grzechem Mączyńskiego nie jest to, że przeszedł z Wisły do Legii, lecz to że chciał mieć jednocześnie szacunek w Krakowie i zarabiać pieniądze w Warszawie. Z jednej strony zwodził kibiców Wisły, deklarując przywiązanie do barw, czym chciał zdobyć uznanie, poczuć się dzięki temu jak jakaś klubowa legenda. To na pewno łechtało jego próżność. Z drugiej strony kusiły go duże pieniądze w stolicy. Tych dwóch rzeczy nie da się pogodzić i tyle. Mączyński jest na tyle butny i arogancji, że zdaje się tego nie rozumieć. On chce mieć wszystko na raz. Gdyby tylko nie był tak zachłanny i zrezygnował z kreowania się na kogoś więcej niż zwykłego najemnika za kasę, to kwas byłby dużo mniejszy. Skończmy z tym chrzanieniem, że Krzysio jest bez skazy, nie miał wyjścia i w ogóle taki biedny…

Co do miłości piłkarzy do klubów, jasne jest że oni przede wszystkim wykonują swój zawód i chcą za to być jak najlepiej wynagradzani. Jednak w tych wszystkich apelach o zrozumienie zawodników, brakuje zasady wzajemności. Piłkarz też powinien bowiem zrozumieć kibica, który ma inne podejście do sprawy i ważne jest dla niego przywiązanie do barw. Skoro piłkarz ma prawo do odejścia do rywala za pieniędzmi, to kibic ma prawo do skrytykowania go za to. Taka jest kolej rzeczy i nie ma w tym nic zdrożnego. To jest element wpisany w ten sport.

Na koniec mam taką refleksję dotyczącą hipokryzji. Niejeden obrońca Mączyńskiego, jeszcze niedawno krytykował pewnie Cibickiego i innych farbowanych lisów w reprezentacjach. Ci sami, którzy bagatelizują teraz przywiązanie do barw i rżną wielkich pragmatyków, stojących na stanowisku, że futbol to tylko biznes i nic więcej, dopiero co mieli usta pełne patetycznych słów o honorze, prawdomówności itd. Skoro Mąka, deklarujący przywiązanie do Wisły, mógł przejść do Legii dla kasy, to dlaczego jest takie oburzenie, kiedy jakiś piłkarz posiadający podwójne obywatelstwo zmienia barwy narodowe z czysto pragmatycznych powodów? W grę wchodzi tutaj konflikt pomiędzy podobnymi wartościami co przy zmianie klubu, kiedy obiecywało się wierność, a idzie się do największego rywala.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Zgodziłbym się z Tobą gdyby nie to, że Wisła zablokowała transfer Mąki rok temu. Przecież po Euro były oferty z zagranicy. Nie dość, że Wisła mogłaby więcej zarobić to i Mączyński dostałby lepszy kontrakt.
Wydymali Mąkę, w klubie zaczęły się problemy finansowe, a on jako reprezentant zwyczajnie dla Wisły stał się zbyt drogi. Gdzie tu jest brak honoru?

Na dodatek on mógł rozwiązać kontrakt z winy klubu i odejść za darmo. Niejeden by tak zrobił skuszony dużą kwotą za podpis.
Właściciele Wisły powinni wyjść, uderzyć się w pierś i przyznać, że Mąka do Legii nie odszedłby gdyby rok temu w klubie było normalnie.

Zresztą czy on ma szacunek czy nie, to przypuszczam że gówno go to obchodzi jak i kazdego innego piłkarza.
A jak zacznie go to obchodzić i boleć, to otworzy internetowe konto i poprawi sobie humor.

Raskolnikov74
Raskolnikov74 (@raskolnikov74)
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

„Dokonał zdrady” – Mąka to słaby piłkarz i nie ma tu co rozdmuchiwać jakiejś martyrologii. Prawda jest taka, że za czapkę gruszek można każdego wiślaka kupić, bo w Krakowie nie płacą za wykonaną pracę na czas. Pogódźcie się z tym, każdy by uciekł z wislackiego syfu.

Jak twój szef jest bankrutem i ci nie płaci, to zrzeknij się wypłaty, ale nie idź do innej pracy, bo to byłaby zdrada. Pracuj za darmo. Tak łatwo oceniać innych. Nie wiem dlaczego większość fanów piłki nożne ma siano w swoim łysym łbie. Na szczęście nie wszyscy

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu
Reply to  Raskolnikov74

Raskolnikov74 Czy ty kurwa nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, że ja nie neguję moralnego prawa Mąki do zmiany pracodawcy, na takiego który zapłaci mu więcej? Inną sprawą są jednak liczne deklaracje Mączyńskiego, które okazały się po prostu kłamstwem. I w tym sensie jest to zdrada! Po co gościu bawił się w udawanie kogoś więcej niż tylko zwykłego pracownika? Niech się teraz nie dziwi, że kibice się nabrali i mają mu to za złe. Sam nie chciał być traktowany jako normalny pracownik, więc dlaczego teraz ma być tak traktowany? Bo taka narracja jest w tym momencie dla niego wygodna? Zabawne…

Zrozum, że piłka nożna jest tak lukratywnym biznesem dzięki emocjom, które biorą się z przywiązania do barw. Bez zaangażowania kibiców, piłkarz nie zarabiałby więcej niż aktor w jakimś podrzędnym teatrze. Piłkarz ma prawo do zarabiania pieniędzy, a kibic ma prawo do przeżywania emocji i ich wyrażania. Jak ci ktoś kłamie w żywe oczy, to udajesz że nic się nie stało? Usprawiedliwiasz to? Wybacz, ale nie każdy ma takie podejście.

Raskolnikov74
Raskolnikov74 (@raskolnikov74)
4 lat temu
Reply to  Janusz Kibol

Nie podważyłem całej Twojej wypowiedzi, skupiłem się na tym, co mi przeszkadza w naszym kibicowaniu. Tak że ty też mnie do końca „ze zrozumieniem” nie doczytałeś

Poza tym nie traktuj tego tak emocjonalnie, sam to napisałeś, że to tylko praca

Poza tym stosujesz pewien zabieg: najpierw bronisz niby mączyńskiego, że rozumiesz etc, a za chwilę jedziesz po nim że zdradził barwy. Stonuj emocje po prostu, bo dla kibiców ekstraklasy ten wasz żal po mączyńskim i zarzucanie mu zdrady jest po prostu groteskowe

loloprofesoro
loloprofesoro (@loloprofesoro)
4 lat temu

Kolejny odcinek telenoweli pt co powiedział napisał Krzysztof…
Wy na prawdę nie macie poważnych tematów tylko w kółko to samo ?

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
4 lat temu

Będąc w Wiśle deklarował, że ne pójdzie do Legii. Jasne więc było, że taki przywiązany do barw piłkarz, będąc w Legii musi zadeklarować, że nie pójdzie do Wisły. Jedyny zgrzyt jaki widzę to ten, że przed chwilą Mączyński deklarował, że nie będzie już składał deklaracji. Nie dotrzymał słowa.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu

Hint dla grajków: Panowie! Jeśli chcecie udawać honorowych twardzieli o jakichś tam zasadach, deklarujcie, że nigdy nie zagracie w Górniku Łęczna. Nawet jeśli złamiecie jakoś tę deklarację, to i tak nikt jej po czasie nie będzie pamiętał.

DAWIDxyz
DAWIDxyz (@dawidxyz)
4 lat temu

Maczynski tez ma tatuaż , ale jaja !

Criskrakow
Criskrakow (@criskrakow)
4 lat temu

ciekawe co Ambitny na temat swojego chrześniaka sądzi?

yakaart
yakaart (@yakaart)
4 lat temu

Czyli Mączyński w sytuacji gdyby w Legii się nie sprawdził i będzie musiał odejść aby grać to mając oferty tylko z Wisły i Cracovii zakończy karierę? Nieźle…

Weszlacki Komentator
Weszlacki Komentator (@weszlacki-komentator)
4 lat temu
Reply to  yakaart

Wtedy MąkaCWKS zadeklaruje, że nie zagra tylko w Górniku.

goreKS
goreKS (@goreks)
4 lat temu

Karierę to robił Boniek,Platini,Lewandowski.Mączyński ty grasz w piłkę no k…a proszę cię!

Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Milik z golem w Ligue 1 (wideo)

Trochę zapomnieliśmy o Arkadiuszu Miliku. Snajper reprezentacji Polski bardzo długo rehabilitował się po urazie łąkotki, stracił cały początek sezonu Ligue 1 i ostatnie zgrupowania reprezentacji Polski, na których brylowali Adam Buksa i Karol Świderski. Teraz jednak Milik chce wrócić na usta piłkarskiej Europy.  Oto jego trafienie w wygranym przez Marsylię 4:1 meczu z Lorient. Milik […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Szczęsny obronił karnego (wideo)

Wojciech Szczęsny sygnalizuje wzrost formy. Obronił karnego w meczu z Romą. Tak to wyglądało. Strzał Jordana Veretouta nie był najlepszy, właściwie to taki z gatunku tych, które często padają łupem bramkarzy, ale Szczęsnego, niezależnie od wszystkiego, należy pochwalić za wyczekanie, za czujność, za skuteczną paradę. WOJCIECH SZCZĘSNY OBRONIŁ RZUT KARNY! 👏 Polak zatrzymał strzał Jordana […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021