post Avatar

Opublikowane 11.05.2017 11:57 przez

redakcja

Patryk Lipski nie jest już piłkarzem Ruchu Chorzów – PZPN rozwiązał jego kontrakt z winy klubu, co oznacza, że młody zawodnik może od razu podpisać umowę z dowolnym klubem, a „Niebiescy” za swojego najbardziej wartościowego zawodnika nie dostaną ani złotówki.

Sprawa ciągnęła się przez ostatnie tygodnie. Ostatnio wydawało się, że reprezentant U-21 jednak pójdzie z klubem na ugodę – wycofa wniosek o rozwiązanie, podpisze nowy kontrakt, ale już z zawartą atrakcyjną kwotą wykupu (dlatego tydzień temu posiedzenie się nie odbyło). Wynikało to z tego, że pojawiły się wątpliwości, czy wniosek o rozwiązanie kontraktu został sporządzony prawidłowo, tzn. czy zawierał wszystkie elementy, które zawierać powinien. Sprawa nie była jednoznaczna i nawet pomiędzy prawnikami były różnice zdań, ale ostatecznie spośród osób podejmujących w PZPN decyzję dwie były za „uwolnieniem” zawodnika, a jedna przeciwko.

Ruch – Himalaje nieudolności. Kiedy już skłonił piłkarza do negocjowania ugody, nawet nie potrafił tej ugody sfinalizować. A z powodu dość niskich zaległości – bo na warunki Ekstraklasy Lipski nie był żadnym krezusem – stracił piłkarza wycenianego na rynku na milion złotych. Aż trudno uwierzyć, że takie błędy można robić przez przypadek. No, ale widocznie można. Tak jak można było wcześniej za darmo wypuścić Filipa Starzyńskiego czy Grzegorza Kuświka. W normalnym świecie kluby mające problemy finansowe wyprzedają najlepszych zawodników i z tych pieniędzy spłacają długi. Z Chorzowa najlepsi odchodzą za darmo.

Lipskim interesują się w zasadzie wszystkie czołowe kluby ekstraklasy, a teraz – gdy zawodnik ma kartę na ręce – licytacja będzie jeszcze mocniejsza. Sam piłkarz też jest w wyśmienitej sytuacji, ponieważ może zażądać olbrzymiej kwoty „za podpis”.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 11.05.2017 11:57 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 47
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Legia Warszawa sekcja LGBT
Legia Warszawa sekcja LGBT

Dawać Koralika tam na prezesa, zrobi wam LM

Legia Warszawa sekcja LGBT
Legia Warszawa sekcja LGBT

Ruch, szacun za te mistrzostwa Polski (chociaż podobno zdobyte na przekrętach), ale weźcie się rozwiążcie, spłaćcie długi, zacznijcie od nowa w 3-4 lidze. Bo tak to kompromitujecie jeszcze bardziej i tak już skompromitowane śląskie kluby. Czasy PRL-u się skończyły, serio. Już nie będzie Sekretarza który pomoże. Bitch please.

wPunkt
wPunkt

Bitch please używane jest w innym kontekście.

Hala Madryt
Hala Madryt

Legia Warszawa sekcja LGBT gustujesz w owocach morza??

Legia Warszawa sekcja LGBT
Legia Warszawa sekcja LGBT

W damskich muszelkach, owszem

Hala Madryt
Hala Madryt

nieładnie zmieniać nick

niedny123
niedny123

Nie jestem kibicem Ruchu, ale to hipokryzja ze strony kibica Legii mówić o tym, że czyjeś mistrzostwa zostały zdobyte na przekrętach 🙂

Aerth
Aerth

Wątpię, żeby ktoś z nickiem „Legia Warszawa sekcja LGBT” był na serio kibicem zespołu z Warszawy. Zresztą już pierwszy komentarz o Koraliku wiele mówi, bo kibice Legii Leśnodorskiego tak nie określają.

Urkides
Urkides

A mogli mieć za niego 1mln PLN. Teraz miasto będzie musiało pokryć tą stratę. Niech lepiej spadną i nauczą się zarządzać klubem zamiast doić budżet miasta.

niedny123
niedny123

Śmieszny jest fakt, że ze wszystkich klubów, które aktualnie są w ekstraklasie Ruch w ostatnich latach wydoił najmniej od miasta. Choć sam nie kibicuje Ruchowi, to nie potrafię zrozumieć skąd tyle jadu w ludziach w stosunku do tego klubu.

Lakisekk
Lakisekk

Tego faktu to się musiałeś chyba na niezależnej dowiedzieć, kilka klubów eklapy nie ma praktycznie żadnego wsparcia miasta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PYZ24
PYZ24

To aż się prosi, żeby wpadła tam prokuratura. Pożyczka od miasta, po której dług zamiast zmaleć to się powiększa, najcenniejsi zawodnicy odchodzą za frajer… Farsa.

Piotr Falkiewicz
Piotr Falkiewicz

Pro life tip: Jak bierzesz pożyczkę to kwota zadłużenia wzrasta nawet jak całą kasą przekażesz na spłatę poprzedniego długu 😉

PYZ24
PYZ24

To może się źle wyraziłem, ale po co była tak ogromna pożyczka, skoro Ruch i tak jest w takim samym szambie jak wcześniej? 18 baniek się rozpłynęło, a Ruch i tak się pewnie spier*oli z ligi.

Piotr Falkiewicz
Piotr Falkiewicz

A to się zgodzę, masz rację. Skoro to studnia bez dna to miasto dawno powinno tę kroplówkę odciąć i nie rolować długów, bo każdy kolejny siłą rzeczy musi być większy. Marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Ktoś może bronić finansowania klubu sportowego przez miasto, ale wrzucanie dodatkowej kasy gdy już wiadomo, że się nie dopina i będzie tylko gorzej? To nie są dodatkowe miliony dla klubu, to są dodatkowe miliony spalone w piecu. Ok już po was, odcinamy straty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

legenda
legenda

Nie porównywałbym sytuacji Śląska do Ruchu. Oczywiście oba kluby mają poważne problemy, ale zupełnie innej natury.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Ruch musi się ogarnąć organizacyjnie. Sportowo to wyglądało nieźle, gdyby nie punkty ujemne i kilka pomyłek sędziów, to oni by może nawet o górną 8 się otarli.
W Śląsku natomiast organizacyjnie też jest słabo, ale powiedzmy że na warunki ESA nie jest źle, za to sportowo to oni są dnem.
W tym momencie są chyba najgorzej i najnudniej grającym zespołem, może tylko Piast im dorównuje.
W Śląsku nie ma ani jednego zawodnika który byłby w formie, o którym można by powiedzieć, że pomimo porażek prezentuje się dobrze. W drużynach które są niepoukładane, które funkcjonują słabo jedynym ratunkiem są indywidualności – ludzie którzy zrobią różnicę.
W Śląsku nie ma ani solidnego obrońcy który by trzymał defensywę, nie ma pomocnika który utrzymywałby się przy piłce, nie ma napastnika który stanowiłby zagrożenie, nie ma żadnego ofensywnego pomocnika który mógłby wygrać pojedynek 1 na 1 i podać, strzelić lub dośrodkować. Na bramce jest jeszcze gorzej, bo nie ma jakiego kolwiek bramkarza, czasem to się zastanawiam czy jakiś bardziej kumaty obrońca, po ubraniu rękawic nie broniłby lepiej. Nie ma niczego, jest tylko wiara że może w tym meczu uda im się coś strzelić.

werseo
werseo

Śląsk w ogóle nie rokuje, ani sportowo, ani kibicowsko, finansowo ciągle na minusie, stadion świeci pustkami… więc pierdolnij się młotkiem w ten pusty cymbał.

kyrre_sk
kyrre_sk

Kochany prezydencie Kotalo i Rado Miasta Chorzowa! Czekamy na decyzję, komu teraz zabrać pieniądze. Szkoły mogą wstrzymać remonty (dzieci uczące się latami wśród rusztowań nabędą wszak wielu umiejętności w zakresie survivalu), strażnicy miejscy mogą przestać jeść pączki (z pożytkiem dla ich formy fizycznej), a służby miejskie mogą przestać sprzątać psie kupy na ul. Wolności. Wybory za półtora roku, więc chorzowianie chętnie się poświęcą w imię ratowania zasłużonego klubu.

emperor
emperor

Najlepszą szkołą jest szkołą życia. Kowal ma 6 klas podstawówki i i jest teraz kumplem Stanowskiego!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mastabaniak
mastabaniak

Haha, ale się uśmialiśmy….

emperor
emperor

Spadek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran
baran

Upaść i pozostawić wierzycieli z dlugiem. Ja też bym tak chciał! Zacząć nowe życie, bez długów, nawet jesli byłaby to 4 liga 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran
baran

Chyba nie sugerujesz że Ruch ma rozpocząć starania o 4 ligę w Kambodży? Z uwagi na obcojęzyczne napisy na banerach wywieszanych na ogrodzeniach boiska pewnie kibice mają na myśli inne państwo. A może to chodzi o firmę „PDW”, której produktów lub usług nie znam, jak na razie.

MaLk
MaLk

Od jakiegoś czasu takie „upaść i zacząć nowe życie bez długów” jest dopuszczalne także dla przeciętnego Kowalskiego. Nazywa się to upadłością konsumencką.

AndrzejeK
AndrzejeK

Bo nie placi sie za zawodnika, ale za WCZESNIEJSZE ROZWIAZANIE KONTRAKTU, tylko Ci powiem.

Chyzwar
Chyzwar

Bo prawo przewiduje swobodę zawierania umów, nie ma żadnego obowiązku proporcjonalnego określania wartości kwoty za wcześniejsze rozwiązanie umowy, wysokość kwoty jest ustalana na drodze negocjacji stron. Chyba, że masz wpisaną kwotę odstępnego, to wtedy klub, z którym zawodnik ma kontrakt, nie ma nic do gadania w kwestii wysokości kwoty. De facto jednak więcej trzeba zapłacić za rozwiązanie umowy z graczem, ktoremu zostało parę lat kontraktu, niż z takim, któremu został tylko rok. Klub jeżeli chce może też w ogóle nie zgodzić się na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z zawodnikiem.

Chyzwar
Chyzwar

W sensie prawnym nie płacisz drugiemu klubowi za zawodnika, a za to, żeby klub zgodził się rozwiązać z zawodnikiem obowiązującą umowę cywilnoprawną. Jeżeli kontrakt obowiązuje przez dany okres, to zarówno klub jak i zawodnik muszą go respektować.

wPunkt
wPunkt

Przekleństwo polskiej piłki – komuna. Podobnie jak przez lata w PZPN byli partyjni kolesie bez pojęcia o niczym, tak w największych polskich klubach (z wyjątkiem Legii, która miała wystarczający potencjał przez lokalizację w stolicy, by wielu chciało ją wykupić) przez dekady po transformacji nadal rządzili niekompetentni pijacy. Efekt? W Ekstraklasie Termalica, Łęczna, niedługo Sandencja, na niższych szczeblach – Górnik Zabrze, ŁKS, Polonia, Widzew i za moment Ruch. Smutne

Hala Madryt
Hala Madryt

szkoda tylko że transformacja zachodzi tak wolno, 30 lat po upadku komuny powinniśmy mieć już sprawnie zarządzane kluby a nie molochy z betonowym zarządem 🙁

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hala Madryt
Hala Madryt

czekam na komentarz werseo

m1025
m1025

jak zakonczysz kariere w „szlachta nie pracuje” to sie dowiesz, ze pracodawcy owszem potrafia sobie podkupowac pracownikow:)

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Janusz Paterman – Prezes,
Michał Dubiel – Wiceprezes,
Rada Nadzorcza:
Rafał Byrczek
Eugeniusz Gorczowski
Piotr Małecki
Adam Stankiewicz
Mariusz Śrutwa
Jerzy Weindich

Proponuję wypłacić tym panom jakieś premie albo wziąć ich do zarządów spółek skarbu państwa – tam wybitni fachowcy zawsze potrzebni

AndrzejeK
AndrzejeK

Lipski do Lipska

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Do Grecji czy Goldmana Sachsa to im jeszcze daleko 😉

Darek900
Darek900
Darek900
Darek900

Darek900
Darek900

mmm

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WeszłoTV
29.11.2020

LIGA MINUS. Paczul, Kowal, Białek, Roki

Trochę niespodzianek, kilka sędziowskich kontrowersji, zwolnienie trenera. Działo się w Ekstraklasie, oj działo. Pogadamy sobie o tym w Lidze Minus. Zapraszamy. 
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Pierwszy paździerz z udziałem Rakowa w tym sezonie, ale wygrany

W Ekstraklasie mało mamy rzeczy pewnych, ta liga nie znosi podpisywać się pod jakimikolwiek gwarancjami. Ktoś powie, że taki już jej urok i oczywiście sporo w tym racji, ale jednak są sytuacje, w których wolelibyśmy nie być zaskakiwani. Weźmy Raków Częstochowa. Gdy w tym sezonie na murawę wybiegali podopieczni Marka Papszuna, do tej pory w […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Drągowski broni karnego z Milanem. Polak znów najlepszy w Fiorentinie

Bartłomiej Drągowski opuścił ostatnie zgrupowanie reprezentacji – Fiorentina nie puściła piłkarzy ze względu na koronawirusa – ale to nie oznacza, że nie pracuje na poprawienie swojego statusu w kadrze. Łukasz Skorupski dobrze zaprezentował się z Ukrainą, ale jeśli „Drążek” będzie bronił tak, jak dzisiaj, nie da Jerzemu Brzęczkowi wyboru. „Jak dzisiaj”, czyli jak? Zobaczcie sami: […]
29.11.2020
Inne sporty
29.11.2020

GP Bahrajnu: wyścig w cieniu strasznego wypadku. Grosjean wyszedł z płomieni

Świat Formuły 1 czy też całego motosportu walczy z takimi sytuacjami od dawna, ale – niestety – wciąż nie jest w stanie ich wyeliminować. Podczas Grand Prix Bahrajnu doszło do przerażającego wypadku, który zapewne kilkanaście lat temu byłby równoznaczny ze śmiercią. Bolid, którym kierował Romain Grosjean, wpadł z olbrzymią siłą w barierki, w skutek czego […]
29.11.2020
Niemcy
29.11.2020

Słabiutki mecz, słabiutka Hertha, słabiutki Piątek

Bayer Leverkusen zremisował bezbramkowo z Herthą Berlin i tak naprawdę to jest najciekawsza wiadomość, jaką mamy wam do przekazania po tym spotkaniu. Gospodarze chcieli dziś wygrać, ale ewidentnie nie mieli na to sił. Gościom może i sił nie brakowało, ale chęci do odważnej gry już tak. Paździerz Ciężko się oglądało to spotkanie, bezbramkowy remis doskonale […]
29.11.2020
Anglia
29.11.2020

Klub „Wiek to tylko liczba” poszerzony o doskonałego Cavaniego!

To są naprawdę dobre chwile dla piłkarzy grubo po trzydziestce. Kiedyś postrzegani niemal za emerytów, dziś nadają ton najlepszym drużynom w najsilniejszych ligach. Zlatan Ibrahimović w pojedynkę podniósł Milan, Ronaldo czy Messi utrzymują topową formę, dzisiaj zaś do tego klubu w imponującym stylu dołączył Edinson Cavani. 33-letni Urugwajczyk wszedł na murawę przy stanie 0:2, ale […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Leo Messi oddaje hołd Diego Armando Maradonie

Historia zapisuje się w obrazkach. Wyjętych z ram czasów, włożonych w konteksty i przekształcających się w nieśmiertelne klisze. Tak tworzą się wielkie symbole. Najwyraźniej doskonale wie o tym Leo Messi – geniusz futbolu, mistrz małych gestów. Sposób, w jaki Argentyńczyk złożył hołd Diego Armando Maradonie, zapierał dech w piersiach. Abstrahujemy od całego natężenia przerzutów, podań, […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Piast ogra Legię, Mourinho znów triumfuje?

Nawet jeśli poniosła was sobota, niedziela wciąż ma kilka ciekawych opcji jeśli chodzi o futbol. Co więcej – gdyby wypad do sklepu (bo przecież nie do pubu) przyniósł wam zbyt duże i nieplanowane wydatki, jest szansa się odkuć i zgarnąć trochę pieniędzy u naszych kumpli z eWinner. To co, może mecz Legii z Piastem? Mogłoby […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

LIVE: 2:2 w Warszawie! Raków liderem

Korespondencyjny pojedynek najlepszych drużyn w lidze, gdzie Warta spróbuje zatrzymać Raków, a Piast spróbuje sypnąć piachem w tryby Legii. Bednarek, który zmierzy się na tle Manchesteru United, a także hitowe Chelsea – Tottenham. Jest mecz Barcelony, gra Milan, są występy Polaków rozsianych po całej Europie. Będziemy jak zwykle wszędzie tam, gdzie trzeba, i nie tylko. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Troszkę lepszy rywal i już kłopot – Arka nie daje rady z Widzewem

Arka Gdynia złapała ostatnio trochę zwycięstw, ale jednak zwracało uwagę, że punktowała w starciach ze słabymi ekipami. Resovia, Zagłębie czy Sandecja to żadni herosi futbolu, używając sporego eufemizmu, bo przecież choćby ekipa z Nowego Sącza gnije na dnie tabeli, mimo że po meczu z ekipą Mamrota nieco wzięła się w garść. I teraz tak: wiadomo, […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Artur Skowronek i Wisła Kraków. Jaki to był związek?

381 dni wytrwał na stanowisku trenera Wisły Kraków Artur Skowronek. Bardzo intensywnych dni, bo w tym czasie zdążył rozegrać praktycznie pełny sezon ligowy. Wiadomo już, że celu postawionego przed nim na obecne rozgrywki nie spełni. Ale jaki jest jego bilans pracy w Krakowie? Co mu wyszło, a co niekoniecznie? Zrobiliśmy szybkie podsumowanie. Utrzymanie Wisły – […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Raków i problemy z dołem tabeli. Już nieaktualne?

Można stwierdzić pół żartem, że Raków cieszył się w zeszłym sezonie, iż sam jest jednym z beniaminków. Bo to oznaczało, że musiał mierzyć się z tylko jednym ligowym świeżakiem. I miał z nim – tak samo jak z innymi drużynami, które „walczyły o spadek” – niespodziewane ciężary. Bilans z Lechią? Dwa zwycięstwa. Ze Śląskiem? Cztery punkty. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Kartki, zakłady o kawę i patyczkowate nogi, czyli jaki jest Filip Mladenović?

„Widząc go na co dzień, nigdy nie powiedziałbyś, że będzie tak impulsywny na boisku. Że będzie machał rękoma. Gestykulował. Krzyczał. Wyzywał pod nosem, tak jak on przeważnie „piczkuje”. Nie daje sobie w kaszę dmuchać”. „Nieprzypadkowo na pożegnaniu trener Stokowiec pokazał mu czerwoną kartkę. Szyderka leciała, śmialiśmy się z tego wszystkiego. Zakładaliśmy się nawet o kawę, […]
29.11.2020
Anglia
29.11.2020

Jak mocny byłby klub London FC?

Londyn – jedno z najbardziej futbolowych miast na Ziemi, a być może nawet zasługujące na pozycję numer jeden w takim zestawieniu. W stolicy Anglii funkcjonują przecież dziesiątki mniejszych i większych klubów piłkarskich, w tym kilka globalnych potęg, cieszących się zainteresowaniem milionów kibiców na całym świecie. Dzisiaj postanowiliśmy zastanowić się, jak mogłaby wyglądać w sezonie 2020/21 […]
29.11.2020
Weszło Extra
29.11.2020

Gennaro Gattuso. Portret wojownika

– Kiedy patrzyłem na Andreę Pirlo i na to, co robi z piłką, zastanawiałem się, czy w ogóle mogę nazywać siebie piłkarzem – mówił sam o sobie Gennaro Gattuso. Wojownik, wściekły pies i polisa ubezpieczeniowa Milanu przez ponad dekadę. Mistrz świata, dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów. Człowiek, który zjadał ślimaki żywcem, wbijał kolegom z szatni widelce […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Hiszpania
29.11.2020

Alaves skończyło z remisami i pokonało Real Madryt

W trwającym sezonie pojęcie stabilizacji formy jest dla Realu Madryt zupełnie obce. Gdy już się wydaje, iż po dobrym spotkaniu – jak na przykład na Camp Nou – zacznie się rozkręcać, to niespodziewanie zostaje sprowadzony na ziemię. Ostatnie dwa mecze były dużymi rozczarowaniami – klęska 1:4 z Valencią i zaledwie remis 1:1 z Villarrealem, choć […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

No i odfrunął. Wisła zwolniła Skowronka

Porażka z Zagłębiem Lubin przesądziła los Artura Skowronka. Dwie godziny po meczu trener „Białej Gwiazdy” został zwolniony. Zostawia klub na dwunastym miejscu w Ekstraklasie. Czy ta decyzja jest słuszna? Cholera wie, czas pokaże. Natomiast obawiamy się, że jeśli wiślacy chcą wydźwignąć się z problemów, to potrzebne tam są dużo głębsze zmiany niż sama zmiana trenera. […]
29.11.2020