post
Avatar

Opublikowane 07.04.2017 17:30 przez

redakcja

Kiedy niemal dokładnie rok temu podcierający się petrodolarami katarski szejk zapragnął zorganizować rewanż Kliczko-Fury na luksusowym jachcie, sportowe środowisko pukało się w czoło. W ten weekend w Polsce odbędą się dwie głośne kameralne gale. Jutro Maciej Sulęcki będzie bił się w hotelu „Nosalowy Dwór” w Zakopanem, a już dziś wojownicy KSW zmierzą się w studiu telewizyjnym. W Polsce sporty walki gościły już w stoczni, w amfiteatrze, na dziedzińcu zamku, lodowisku i 125 metrów pod ziemią. Czy organizowanie wydarzeń sportowych w tak nietypowych miejscach może się opłacać? 

Organizacja najmniejszej gali w historii KSW nie jest wcale łatwiejsza od dopięcia wydarzenia na Narodowym – przekonuje Maciej Kawulski. Jest już niemal pewne, że zawodnicy jego organizacji 27 maja zapełnią niespełna 60-tysięczny stadion w sportowym sercu stolicy. Dzisiaj w podwarszawskim Sękocinie zjawi się 300 osób. – Współpracowałem z KSW w 2009 roku, zdecydowanie popierałem np. takie ruchy jak wprowadzenie Mariusza Pudzianowskiego do świata MMA, co były wtedy niesamowicie hejtowane – wspomina najbardziej znany w Polsce ekspert z zakresu marketingu sportowego Grzegorz Kita. – Już wówczas padało sporo nowych pomysłów na subprodukty federacji. Pojawiła się choćby koncepcja gali na Zamku w Rynie. Generalnie chodziło o przeplatanie wielkich wydarzeń mniejszymi, ekskluzywnymi galami.

Zaledwie dwa razy więcej osób niż zmieści się w telewizyjnym studiu będzie miało okazje obserwować z wysokości ringu powrót między liny najbardziej perspektywicznego z polskich pięściarzy – Macieja Sulęckiego. Współorganizatorem imprezy w zakopiańskiej rezydencji jest Tomasz Babiloński. Pierwszy i długo jedyny promotor boksu znad Wisły, który regularnie zarabiał na swoich imprezach.

Babiloński pod koniec zeszłego dziesięciolecia postanowił wyjść poza obiekty sportowe. W ten weekend zorganizuje galę w najwyższym punkcie nad poziomem morza w historii światowego boksu. Co ciekawe, za najtrudniejszą z dotychczas zrealizowanych imprez  uznaje tę robioną pod powierzchnią ziemi, w Kopalni Soli w Wieliczce. – Robiłem imprezy w różnych miejscach – w Amfiteatrze w Międzyzdrojach, na lodowisku w Oświęcimiu, ale Wieliczka to zawsze największe przedsięwzięcie logistyczne. W Międzyzdrojach może zaskoczyć mnie właściwie tylko pogoda, Wieliczka ma natomiast to do siebie, że ciągle trzeba coś przeciągnąć, zawieść. Muszę dopilnować ponad stu osób, żeby czegoś przypadkiem nie zapomnieli. Ściągnięcie całej scenografii 125 metrów pod ziemię to każdorazowo spore wyzwanie.

kopallll

Mówimy w dodatku o stosunkowo drogiej inwestycji. Przykładowo, gala z Zimnochem i Binkowskim w rolach głównych pochłonęła blisko 400 tys. złotych. Wyliczając finanse promotor zaznacza, że biznes musi się opłacać. Jak przy tak wysokich kosztach nie dokładać do interesu?

Ja do tego podchodzę bardziej na zasadzie monetyzacji poszczególnych sektorów rynku. Każdy produkt może pączkować i wytwarzać subprodukty – wyjaśnia Kita. – Kameralne imprezy sportowe należy traktować jako osobne produkty marketingowe dla zamożniejszych klientów będące jednocześnie instrumentami pro biznesowymi. Eventami, na które zaprasza się potencjalnych sponsorów, partnerów biznesowych, marketingowych. Nie zapominajmy również, że takie wydarzenia to często łączone akcje promocyjne. Przy wielkiej gali należy wynająć za poważne pieniądze kilkunastotysięczną halę. Wiele obiektów, w rodzaju „Nosalowy Dwór”, w jakich miałyby się odbyć zmagania, uznaje imprezy za element także własnej promocji, zwykle dając w barterze szereg rozmaitych świadczeń. Działa także sponsoring lokalny, czyli wsparcie lokalnych przedsiębiorców. To istotnie wpływa na odciążenie budżetu imprezy.

Podczas gdy najtańsze dostępne wejściówki na Narodowy kosztują 25 złotych, za udział w zakopiańskim projekcie trzeba wyłożyć co najmniej dwadzieścia razy tyle. Płaci się nie tylko za sportowe emocje, ale również za catering i możliwość wykonania pamiątkowej fotografii z największymi gwiazdami gali.

Impreza zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez KnockOut Promotion otwarcia tzw. Klubu Kibica Boksu. – To próba docenienia prawdziwych, lojalnych kibiców bokserskich. Tych, którzy regularnie odwiedzają gale – zaciekawia szef grupy Andrzej Wasilewski w rozmowie z Ringpolska. – Zapraszamy ich do udziału w programie lojalnościowym, który nada im pewne przywileje.

Jakie konkretnie? Przede wszystkim zniżki na bilety i bliższy kontakt z idolami. – Myślę, że pakiet przywilejów będzie się rozrastał. Z założenia projekt ma objąć do 3-4 tys. osób. Chcielibyśmy stworzyć społeczność, elitarne grono. Zburzyć szklany ekran, jaki dzieli kibiców z zawodnikami. Nie zamierzamy koszarować tych ostatnich, niech czasem opuszczą salę treningową. Planujemy organizować różnego rodzaju spotkania. Mam dużego moralniaka, że Klubu Kibica Boksu nie wprowadziliśmy kilka lat temu.

Czy promotor powinien go mieć? – pytamy Kitę.

Oczywiście można teoretyzować. Skoro jednak nikt podobnego programu jeszcze nie wdrożył, wzruszamy ramionami i uruchamiamy go dzisiaj. Wiele podmiotów sportowych myśli na zasadzie: „przespaliśmy moment, to dziś nic nowego, nie robimy”. Błąd. Może okazać się, że dobrze, iż projekt startuje dopiero teraz – w sytuacji, gdy bardziej rozrosła się klasa średnia, więcej osób jest zamożnych, chętniej wydają pieniądze. Zawsze lepiej osadzać fundamenty programu na grupach konsumenckich, które są realne, a nie perspektywiczne.

Wróćmy na moment do KSW. Idea gali „Live in studio” sprowadza się do tego, że każdy z widzów jest integralną częścią widowiska. Dlatego nabywając bilet zobowiązujemy się do wyłączenia telefonów, powstrzymania się od nieprzyzwoitych zachowań oraz wulgarnych okrzyków. Wszystko pod groźbą wyprowadzenia ze studia. Kibice będą mogli opuścić swoje miejsca jedynie w czasie jasno wskazanych przerw. Zakup wejściówki jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie w transmisji głosu i wizerunku nabywcy, które mogą być później użyte także do celów promocyjnych.

Jeśli kameralna impreza jest tak korzystnym układem dla organizatora, dlaczego nie oprzeć na niej całego biznes planu?

– Mniejsze imprezy lepiej funkcjonują, gdy stoi za nimi duża marka, bardzo silny brand. Uznana firma może sobie pozwolić na osobną linię produktową – wskazuje prezes i właściciel Sport Management Polska. – Organizator bez mocnego brandu byłby w stanie żyć z mniejszych imprez jedynie w przypadku unikalnego pomysłu na biznes albo posiadania naprawdę wyśmienitego teamu marketingowo-sprzedażowego. A to rzadkość. Mamy po prostu za słabe zespoły wewnętrzne. Te powinny działać z olbrzymim wyprzedzeniem, wysyłać oferty w systemie ciągłym, non stop, nigdy nie zasypiać, a na tym się wywalają. Przyjmijmy, że taka gala jest w kwietniu. Ale już przed nią muszą być rozesłane oferty np. na wrześniową czy listopadową imprezę. I nie mówię o parunastu ofertach, ale o tysiącach maili, setkach rozmów telefonicznych i spotkań z osobami decydujących o budżecie marketingowym w swoich przedsiębiorstwach. Parę gal białych kołnierzyków, na których zjawia się 50-100 osób może wypalić. Nie oznacza to jednak, że taki model biznesowy uda się kontynuować przez kilka następnych lat, może się ludziom znudzić. Dlatego KSW od samego początku stawiało na bardzo poważny, atrakcyjny dobór zawodników do karty walk. Kibice nie mogą oglądać raz po razie czegoś zwykłego, bo w pewnym momencie będziemy mieli do czynienia z autodestrukcją. Pogorszy się jakość produktu.

HUBERT KĘSKA

redakcja

Opublikowane 07.04.2017 17:30 przez

redakcja

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie “przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
06.03.2021

Brąz, który smakuje nieco gorzko. Polacy trzeci w drużynówce

To zdecydowanie był konkurs, który trzymał w napięciu. Polscy skoczkowie walczyli o złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie i mieli go – chciałoby się powiedzieć – na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło, żeby, skaczący jako ostatni w całych zawodach, Dawid Kubacki wyczarował około 137 metrów. Ale niestety – zabrakło odległości, Biało-Czerwoni spadli ostatecznie na trzecie miejsce. Rozczarowanie? […]
06.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Sąd postanowił: Dariusz Michalczewski ma prawa do Tigera. “Wyrok jest ostateczny”

Dariusz Michalczewski od ponad dekady walczył w sądzie o prawa do korzystania z oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych. Wreszcie sprawę wygrał. – Sąd jednoznacznie potwierdził, że prawo do oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych należy do mnie. I od tego wyroku nie ma odwołania. Warto było walczyć i się nie poddawać – powiedział sam zainteresowany. Ale […]
03.03.2021
Inne sporty
01.03.2021

Uwaga, mamy talenty. Polacy poradzili sobie na MŚJ w biathlonie

Polskie sporty zimowe przeżywają ostatnio piękne chwile. Nasi skoczkowie od dawna wiodą prym na każdych mistrzowskich zawodach, czego najnowszym dowodem jest Piotr Żyła, który w sobotę został najstarszym mistrzem świata w historii tej dyscypliny. Ale okazuje się, że Polska w zimie nie tylko skokami stoi. Niecałe dwa tygodnie temu w slalomie gigancie świetne wyniki osiągnęły […]
01.03.2021
Inne sporty
27.02.2021

Dlaczego Piotr Żyła jest wyjątkowym gościem?

Jego postawa sportowa i charakter, to jedyne w swoim rodzaju połączenie nie tylko w historii naszych skoków narciarskich, ale polskiego sportu w ogóle. Jest tak specyficznym gościem, że gdyby go nie było, to trzeba by go było wymyślić. Oto kilka powodów, dla których Piotr Żyła to wyjątkowy gość. Jest ciekawym – choć nieco zwariowanym – […]
27.02.2021
Inne sporty
22.02.2021

Nowy bolid Alfy Romeo Racing ORLEN zaprezentowany. W Polsce!

Nie ma co ukrywać, że dziś wyjątkowy dzień dla fanów motosportu z naszego kraju. Po raz pierwszy w historii bolid Formuły 1 został przedstawiony w Polsce. Na prezentacji konstrukcji Alfy Romeo Racing ORLEN, która miała miejsce w Teatrze Wielkim w Warszawie, nie zabrakło oczywiście kierowców tego zespołu – Kimiego Raikkonena, Antonio Giovinazziego oraz Roberta Kubicy. […]
22.02.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Jakkaz
Jakkaz (@jakkaz)
4 lat temu

“że ciągle trzeba coś przeciągnąć, zawieść” – zawodzi to co najwyżej ortografia w tym artykule…

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021