24 szybkie wnioski po meczu z Niemcami

16 czerwca 2016, 22:49 • 2 min czytania 0 komentarzy

Polska – Niemcy 0:0. Nie oszukujmy się, nie mamy prawa narzekać. A z czego powinniśmy się cieszyć? 24 wnioski od Weszło z tego meczu.

1. Remis na takiej imprezie z mistrzami świata to naprawdę świetny wynik.

2. A ile Niemcy stworzyli sytuacji? Niewiele, naprawdę niewiele.

3. Łukasz Fabiański miał dziś mało pracy, ale kiedy był potrzebny – zdecydowanie stawał na wysokości zadania.

4. Czy broni Fabiański, czy Szczęsny – ten mecz potwierdził, że różnicy między nimi nie ma praktycznie żadnej.

5. Ale to, ile miał dziś pracy Fabiański, to przede wszystkim zasługa świetnej postawy defensywy.

6. Kto wie, czy Michał Pazdan takim występem nie zapewni sobie transferu zagranicznego.

7. Pazdan nakrywał czapką Goetze i każdego, kto ośmielił się zbliżyć pod naszą bramkę.

8. Raz jeszcze: Pazdan największym wygranym spotkania z Niemcami. To naprawdę niesamowite.

9. Kamil Glik, choć do poziomu Pazdana nie mógł doskoczyć, też wykonał kawał dobrej roboty.

10. Drugim wygranym tego spotkania trzeba wskazać Artura Jędrzejczyka, dzięki któremu w pełni zapomnieliśmy o absencji Macieja Rybusa.

11. Piszczek? Niemcy przedarli się kilkukrotnie jego stroną, zwłaszcza na początku spotkania.

12. Ale z czasem Piszczek wskoczył na właściwe obroty, skutecznie blokował szarże swoją stroną.

13. Dwa mecze na Euro, trzy godziny gry i zero straconych goli. Jesteśmy świetnie zorganizowani w tyłach.

14. A jeśli mowa o grze obronnej, to podkreślić trzeba pracę całego zespołu, w tym m.in. Jakuba Błaszczykowskiego.

15. Ta walka i zaangażowanie Kuby przyniosły duże korzyści w grze o każdą piłkę.

16. Arkadiusz Milik starciami z Matsem Hummelsem przypomniał, dlaczego odbił się od Bundesligi.

17. Milik… Tak wkurzonego Lewandowskiego na kolegę z zespołu nie widzieliśmy dawno.

18. Raz jeszcze: Milik…

19. Chyba tylko Adam Nawałka po tak spieprzonej sytuacji Milika zamiast się zdenerwować – mógł zarządzić powrót na własną połowę.

20. Lewego znów ciężko jednoznacznie ocenić – gola nie strzelił, ale ciężko harował, pressował i nie dawał Hummelsowi chwili wytchnienia.

21. Kamil Grosicki może nie jest w pełni dyspozycji, ale dał się Niemcom we znaki.

22. Grzegorz Krychowiak potwierdził, że jest defensywnym pomocnikiem z najwyższej europejskiej półki.

23. O ile w pierwszej połowie zbyt często odstawaliśmy, o tyle po przerwie graliśmy z Niemcami jak równy z równym.

24. A jeśli mistrzom świata potrafimy się przeciwstawić, to komu nie damy rady?