Szaleństwo trwa wszędzie, nawet w trzeciej lidze – Wehen ratuje się w ostatnich sekundach

14 maja 2016, 18:53 • 2 min czytania 0 komentarzy

Fantastyczny weekend – gdzie się człowiek nie obejrzy, tam emocje, multum drużyn jeszcze o coś gra, nierzadko o życie. Tak samo jest w niższych ligach, nie myślcie sobie, że w cieniu wielkiej piłki zawodnicy otworzyli już piwka i grillują w najlepsze. Ciekawie było dziś w trzeciej lidze niemieckiej, gdzie Wehen Wiesbaden uratowało się przed spadkiem w 94. minucie meczu!

Przed ostatnią kolejką o utrzymanie grały aż cztery zespoły, wcześniej poleciała tylko druga drużyna Stuttgartu – tak na marginesie, ten klub notuje kompromitujący sezon, bo „jedynka” także wypadła z Bundesligi. Na trzecim poziomie też decyduje bilans bramek, tak wyglądała tabela po 37. rundzie:

Czyli musiało się zadziać, różnicę naprawdę minimalne. Ale żeby emocje były aż takie? Zobaczcie po kolei, jak wyglądały mecze drużyn bezpośrednio zainteresowanych utrzymaniem:

– Energie Cottbus jeszcze w 89. minucie prowadziło 2:1, ale ostatecznie dostali w cymbał 2:3,

– Stuttgarter Kickers swoje spotkanie przegrali w 87. minucie,

– największy zwycięzca, czyli Wehen, strzeliło gola na 3:1 w 94. minucie spotkania. Potrzebowali tej bramki jak powietrza, bo dzięki niej dobili do bilansu bramkowego dającego utrzymanie,

– jedynie Brema II wygrała w miarę spokojnie, 1:2.