Pięć goli w meczu o 3. miejsce w Lidze Narodów [WIDEO]

3 min czytania 0 komentarzy

Jaki jest rozgrywania meczów o 3. miejsce w Lidze Narodów? Tego nie wie nikt, ale skoro już coś takiego istnieje, trzeba to odbębnić. I to zrobili w niedzielę Włosi. Pokonali Holendrów 3:2 na stadionie Twente w Enschede.

Holendrzy mieli kapitalną okazję do tego, żeby przed własną publicznością sięgnąć po końcowy triumf w Lidze Narodów. Dalej nie są to prestiżowe rozgrywki, ale zdobycie pucharu kosztem innych silnych reprezentacji, to zawsze powód do dumy.

Podopieczni Ronalda Koemana po szalonym meczu przegrali 2:4 po dogrywce z Chorwacją LN i musieli zadowolić się tylko meczem o 3. miejsce. Z kolei Włosi ulegli Hiszpanom w 1/2 finału 1:2 po golu w 88. minucie autorstwa Joselu.

Lepiej w to spotkanie weszli Włosi. Już w 6. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przytomnie w polu karnym zachował się Raspadori, który podał piętką do niepilnowanego Dimarco. A ten huknął z lewej nogi i wpakował piłkę do siatki.

Na drugiego gola dla podopiecznych Roberto Manciniego nie trzeba było długo czekać. W 20. minucie Davide Frattesi znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym, i z kilku metrów pokonał Justina Bijlowa.

Po przerwie Holandia zaciekle dążyła do złapania kontaktu z Włochami. I w końcu dopięli swego. Steven Bergwijn w polu karnym przetoczył sobie piłkę na lewą stopę i precyzyjnym strzałem obok nóg zawodników pokonał Donnarummę.

Gdy wydawało się, że mecz nam się wyrównał, do głosu szybko doszli Włosi i podwyższyli prowadzenie. Klasę pokazał Federico Chiesa. Po indywidualnej akcji z lewej strony boiska wcisnął futbolówkę do bramki rywala.

Holendrzy się nie podłamali. Dalej walczyli. Po rzucie wolnym piłkę do siatki skierował nie kto inny jak Wout Weghorst – specjalista od goli po stałych fragmentach gry. Aczkolwiek ten gol po analizie VAR został anulowany, gdyż napastnik Manchesteru United był na spalonym. Chwilę później Georginio Wijnaldum zdobył ostatniego gola w tym spotkaniu.

Dziś zostanie rozegrany również finał Ligi Narodoów na De Kuip w Rotterdamie. Tam zmierzą się ze sobą Chorwaci z Hiszpanami. Start godz. 20:45.

Holandia – Włochy 2:3 (0:2)