post Avatar

Opublikowane 14.06.2019 17:00 przez

Jan Ciosek

Były wielkie polskie walki w Niemczech, głównie z udziałem Dariusza Michalczewskiego, ale także Tomasza Adamka, czy Mariusza Wacha i Alberta Sosnowskiego. Do historii przeszły genialne pojedynki polskich bokserów, toczone w USA – przede wszystkim Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka, a niedawno także Krzysztofa Głowackiego i Macieja Sulęckiego. Wygląda jednak na to, że najważniejsza walka w historii polskiego boksu zawodowego, przynajmniej pod względem stawki i szans na zwycięstwo, odbędzie się na niedalekiej Łotwie, a dokładniej – w Rydze. Już jutro w Riga Arena Krzysztof Głowacki będzie nie tylko bronił swojego pasa WBO wagi junior ciężkiej, ale także walczył o wakujący tytuł WBC. Jedno jest pewne: w pojedynku z Mairisem Briedisem – uwaga, suchar – Łotwo nie będzie…

To specyfika małych krajów, że duża część populacji ciągnie do stolicy. W przypadku Łotwy, z niespełna dwóch milionów mieszkańców, prawie połowa żyje w Rydze. Sama stolica wygląda jak wiele europejskich metropolii, choć ma swój niepowtarzalny klimat – trochę europejski, głównie niemiecki, trochę rosyjski, trochę skandynawski. To w pełni zrozumiałe. Jeszcze w XIX wieku połowę mieszkańców Rygi stanowili Niemcy. Potem przyszły wojny światowe i pół wieku sowieckiej okupacji. Dziś pod pomnikiem w centrum miasta upamiętniano ofiary deportacji do Związku Radzieckiego. Ale jednocześnie – duży procent nie tylko Rygi, ale całej Łotwy – to właśnie Rosjanie, a język Puszkina słychać na każdym kroku. Skandynawski klimat także widać co i rusz – jeździ wiele saabów i volvo, regularnie można spotkać auta na szwedzkich i fińskich blachach. No i jest drogo.

Absurdalnie drogie parkingi

Serio. Choć przychód na głowę mieszkańca jest tu niemal identyczny, jak w Polsce (a dokładniej mówiąc – minimalnie niższy), to ceny potrafią zaskoczyć. Duża w tym „zasługa” wprowadzenia pięć lat temu euro w miejsce łatów. I tak – nie zdziwcie się, jeśli za drinka w hotelu zapłacicie 15 euro, a za kolację kolejnych 15. Słowem: ceny raczej jak w Berlinie, niż w Bydgoszczy. Ale to jeszcze nic. Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się narzekać na ceny parkowania w centrum waszego miasta? Jasne, pytanie jest całkowicie retoryczne, bo zawsze jest za drogo. 4 złote za godzinę? Za drogo! 3,50? Za drogo! 2,70? Za drogo! Ba, nawet, gdyby ktoś zdecydował o wprowadzeniu symbolicznej, zryczałtowanej opłaty w wysokości 99 groszy za dzień, także by usłyszał, że jest zdziercą i chce oskubać mieszkańców. No to teraz usiądźcie wygodnie, żeby się nie przewrócić. W Rydze za parking płaci się przez cały dzień, gdzieniegdzie nawet w nocy, a także w weekendy. Ile się płaci? To zależy od strefy. Na przykład w okolicy Starego Miasta można trafić na parkomat z taryfą, która może przyprawić o zawrót głowy. Pierwsza godzina kosztuje 5 euro (21 złotych), a każda kolejna 8 euro (35 złotych)! Nieco ponad trzy godziny postoju będą więc nas kosztowały okrągłą stówkę! Postoju. Bez mycia, bez zadaszenia, bez klimatyzacji, ba, nawet bez ochrony. Jednym słowem, gdybyście kiedyś znów chcieli narzekać na ceny parkowania w Polsce, pomyślcie ciepło o mieszkańcach Rygi…

IMG_20190614_115705

Sama Ryga, poza parkomatami, robi przyjemne wrażenie. Jest estetycznie, starówka jest zadbana i ładna, knajpki z ogródkami kuszą lokalnym piwem. Jeśli chodzi o jedzenie na mieście, to jest podobnie, jak u nas: pizza, burgery, hinduskie knajpy, steki i oczywiście – kebaby. Różnica jest tylko taka, że u nas dominują tureckie, a tutaj – pakistańskie. Większego zaskoczenia jednak nie ma – wyglądają i smakują praktycznie tak samo. Miasto jest czyste i zadbane. Ba, pierwszy tramwaj, jaki widziałem… mył tory. Widzieliście kiedyś coś takiego? Serio – ja przez ponad trzy dekady w Warszawie nie spotkałem ani jednego. Czysto jest także na okolicznych plażach. Do Jurmali jedzie się pół godziny pociągiem z centrum stolicy. A tam – bałtycki kurorcik w dobrym znaczeniu tego słowa. I – co najważniejsze – na plażach jest naprawdę pusto. Trudno się zresztą dziwić – linia brzegowa Łotwy liczy 530 kilometrów. Polska jest nieco dłuższa (770 kilometrów), ale po odliczeniu Zalewu Szczecińskiego i Wiślanego zostaje już mniej niż na Łotwie. Jednym słowem: mamy podobną liczbę plaż na 38 milionów mieszkańców, co Łotysze na 2 miliony. Nic dziwnego, że tutaj jest pustawo.

Kłopoty z tożsamością

Jakie jeszcze różnice widać na pierwszy rzut oka? Cóż, na przykład – nie ma Ubera. W związku z tym – nie ma też mnóstwa ukraińskich kierowców Ubera. Zamiast tego, po ulicach Rygi jeździ jego odpowiednik – Bolt. Ukraińca nie spotkałem, tylko chłopaka z Uzbekistanu. Czemu wybrał Rygę? Tak wyszło. Chciał jechać do Poznania na studia, bo w jego kraju mają wielki szacunek do Polaków, uważają nas za „Chińczyków Europy”, naród, który zawsze sobie poradzi, bo ma zmysł do interesów i się nie poddaje. Z Poznania jednak nic nie wyszło, bo nie dostał wizy. Tutaj nie było z tym problemu. Jeździ więc Boltem (skoda fabia, a jakże), a jednocześnie studiuje ekonomię. Studia chyba są pouczające, bo Uktam od razu spytał, czy potrzebuję paragonu, bo bez niego będzie taniej; a gdy przyszło do płacenia, powiedział, żebym sam zdecydował, oczywiście stawiając mnie w idiotycznej sytuacji. „W Polsce taki przejazd by kosztował maksymalnie 3 euro” – powiedziałem, na co naturalnie zareagował teatralnym zdziwieniem i koniec końców – wytargował piątaka.

W sumie niezależnie od zdolności negocjacyjnych, w Rydze Uktam ma lepiej niż w Polsce, bo może studiować po rosyjsku, który jest bardzo podobny do jego ojczystego języka. Tak jak wspominałem, duży procent mieszkańców Łotwy, niektórzy twierdzą, że nawet połowa, to albo Rosjanie, albo ludzie, którzy z Rosją się identyfikują. Tak było przecież z doskonale u nas znanym Artiomsem Rudnevsem, napastnikiem Lecha Poznań, który wpakował trzy gole Juventusowi w wyjazdowym meczu Ligi Europy 9 lat temu. Łotysz w pewnym momencie oznajmił, że jego rodzina pochodzi z Rosji i uprzejmie prosi, żeby od tej pory tytułować go Artiom Rudniew. Podobnie jest zresztą z bardzo wieloma mieszkańcami tego kraju.

Jeśli chodzi o sport – szału nie ma. Piłkarze – poza wspomnianym byłym napastnikiem Lecha – furory w świecie nie zrobili, na dużej imprezie zagrali raz, 15 lat temu, w dużej mierze dzięki spektakularnym osiągnięciom obecnego prezesa PZPN w roli selekcjonera. Kilku koszykarzy przebiło się do NBA, Kristaps Porzingis został nawet w 2015 roku wybrany z czwórką w drafcie. Dwa lata temu tenisistka Jelena Ostapenko sensacyjnie wygrała Roland Garros, ale niestety nie poszła za ciosem i dziś jest 37. w rankingu (25 miejsc za koleżanką z reprezentacji Anastasiją Sevastovą). No i jest Mairis Briedis, z którego powodu w ogóle o Łotwie i Rydze rozmawiamy.

Sprawię, że Łotwa będzie dumna

Dla lokalnego boksu Briedis jest dokładnie, jak Andrzej Gołota dla polskiego 20 lat temu – żywa legenda, bohater, gość, dla którego warto zdzierać gardła, zarywać noce i kosztować się na bilety i wyjazdy. Z tym zarywaniem nocy i wydawaniem kasy na wyjazdy to może drobna przesada, bo najważniejsze walki Mairis Briedis toczył w rodzinnej Rydze. Także tu stracił pas mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej, doznając jedynek porażki w karierze. We wrześniu 2017 roku przegrał niejednogłośnie na punkty z Ołeksandrem Usykiem, tym samym, który później skompletował wszystkie tytuły w tej kategorii wagowej i poszedł bić się w wadze ciężkiej. To z kolei sprawiło, że jego pasy wróciły na rynek. Po ten spod znaku WBO w listopadzie sięgnął Krzysztof Głowacki. Z kolei pas WBC nie miał właściciela i będzie – obok tytułu należącego do Polaka – stawką jutrzejszej walki. To z kolei oznacza, że Głowacki – trochę po cichutku i nieco niespodziewanie, stoczy jutro jeden z najważniejszych pojedynków w historii polskiego boksu zawodowego. Ba, być może nawet najważniejszy. Bo jeśli chodzi o stawkę – takiej jeszcze nie było.

Jasne, Polacy boksowali o tytuły, zdarzało się, że o kilka pasów wagi ciężkiej – jak choćby Mariusz Wach, mierzący się z Władymirem Kliczką o tytułu WBO, WBA i IBF. Ale sytuacja, w której polski pięściarz jest mistrzem świata i staje do walki, w której na szali leży kolejny pas? To jest absolutny ewenement. Ostatnio coś takiego miało miejsce 22 lata temu, kiedy Dariusz Michalczewski wygrywał z Virgillem Hillem. To był ostatni pochodzący z Polski zunifikowany mistrz świata, choć nie wypada nie wspomnieć, że boksował wówczas pod niemiecką flagą.

IMG_20190614_163718

Dla Głowackiego to gigantyczna szansa, ale także nie mniejsze wyzwanie. Rywal jest z absolutnie najwyższej półki, choć ostatnią walkę – z Noelem Gevorem – miał bardzo słabą. Ale we wspomnianym pojedynku z bezdyskusyjną gwiazdą tej wagi, Ołeksandrem Usykiem, wcale nie był daleko od wygranej. Ukraińcowi zafundował najtrudniejszą walkę w karierze, przegrał dwa do remisu w półfinale poprzedniej edycji turnieju World Boxing Super Series. Temu samemu Ukraińcowi, dodajmy, który w walce o pas z „Główką” wygrał praktycznie wszystkie rundy. Na papierze to zawodnik gospodarzy jest faworytem, zdaniem bukmacherów – także. W rozmowie z Weszło Briedis jest pewny siebie i przekonany o swojej wyższości nad polskim mistrzem.

Nie mogę się doczekać kolejnej szansy na wejście do finału turnieju World Boxing Super Series. Będę walczył przed moimi kibicami i na oczach widzów na całym świecie, więc zrobię absolutnie wszystko, by Łotwa była ze mnie dumna – zapewnia. – Za mną świetne przygotowania, z każdym dniem byłem coraz bardziej gotowy do walki. W poprzednich pojedynkach zdobyłem bardzo dużo cennych doświadczeń, wyciągnąłem wnioski i dziś jestem znacznie lepszym bokserem. Czeka nas boks na absolutnie najwyższym światowym poziomie. Głowacki to świetny pięściarz z bardzo mocnym uderzeniem. Nie mam mu nic do powiedzenia, ja nie jestem od gadania, ja komunikaty dla niego będę miał w ringu. Nie myślę o niczym innym, tylko o walce z Krzysztofem, nie wybiegam myślami nigdzie dalej niż do sobotniego wieczora. Naprawdę, chcę sprawić, żeby Łotwa była dumna.

Stawka większa niż tytuł

I – co tu dużo mówić – Łotwa z Mairisa jest dumna. Ryga jest oplakatowana jego twarzą, media trąbią o walce od dłuższego czasu, miasto czeka na sobotnią noc. W Riga Arena pojawią się tłumy. Z poprzednich organizowanych tam gal wiemy jedno: to będą fanatyczni, bardzo głośni i aktywni fani. Pamiętacie liczby z początku tekstu? W całym kraju mieszkają niespełna dwa miliony ludzi. 10 tysięcy przyjdzie na galę, by zdzierać gardła dla Mairisa Briedisa. Szybki rachunek mówi: to mniej więcej pół procenta całej populacji, czyli tak, jakby w Polsce na galę bokserską przyszło prawie 200 tysięcy ludzi. Co tu dużo gadać – to kompletnie niewykonalne i wcale nie chodzi nam o brak tak dużych obiektów.

Głowacki z ekipą do Rygi przyleciał tydzień przed walką. Jest ekstremalnie skupiony na wyzwaniu, zdecydowany, świetnie przygotowany. I doskonale wie, o co walczy. Po pierwsze: o pieniądze, których w turnieju World Boxing Super Series nie brakuje. Po drugie: o dwa pasy mistrza świata, czyli coś, czego w polskim boksie zawodowym praktycznie nigdy nie było. Po trzecie: o przepustkę do wielkiego finału turnieju, w którym do zgarnięcia mogą być wszystkie pasy mistrzowskie wagi junior ciężkiej i jeszcze większe pieniądze. Jeśli wszystko pójdzie według założonego planu, być może „Główka” w Polsce będzie równie dużym bohaterem i gwiazdą, jak jego jutrzejszy rywal na Łotwie.

Na ważeniu było raczej spokojnie, obaj panowie bez żadnych kłopotów zmieścili się w limicie wagi junior ciężkiej. Obaj byli niezbyt rozmowni, „Główka” mówił przez promotora, Briedis sam – łamanym angielskim. Obaj przyciągnęli sporo kibiców, co jest wymowne zwłaszcza w przypadku Polaka. Wreszcie – obaj bardzo wierzą w zwycięstwo. Jeden boleśnie się pomyli. Transmisja jutro wieczorem w TVP Sport. Głowacki do ringu wyjdzie kwadrans po 23 czasu polskiego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, koło północy będzie zunifikowanym mistrzem świata. Ale o jednym trzeba pamiętać z całą stanowczością – Łotwo nie będzie.

JAN CIOSEK Z RYGI

Opublikowane 14.06.2019 17:00 przez

Jan Ciosek

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
30.05.2020

Liga nie będzie ciekawsza. Legia pokonuje Lecha w Poznaniu

Z czym kojarzą nam się wieczory, gdy Lech Poznań spotyka się na zielonej trawce z Legią Warszawa? Z wielką pompą i sporym rozczarowaniem. Dziś nie było ani wielkiej pompy (uwaga opinii publicznej skupiona była raczej na powrocie ligi samym w sobie), ani wielkiego rozczarowania. Nie był to wielki mecz, ale generalnie – trzymał poziom. Nawet, jeśli […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Van der Hart? Raczej „van der Żart”

Zasadniczo świat jest tak skonstruowany, że byłoby fajny, gdyby osoba pracująca na danym stanowisku potrafiła spełniać wymogi przed nią stawiane. Wiecie o co chodzi – dobrze, gdyby kominiarz potrafił czyścić kominy. Żeby kucharz potrafił gotować. Żeby śpiewak potrafił śpiewać. No i żeby bramkarz umiał bronić. Lech Poznań niestety uznał, że woli bramkarza, który bronić nie […]
30.05.2020
Kanał Sportowy
30.05.2020

ZEBRANIE ZARZĄDU. Live charytatywny na Kanale Sportowym

Ekstraklasowe emocje pomału dogasają – to odpowiedni moment, żeby odpalić Kanał Sportowy. Dzisiaj Zebranie Zarządu – Michał Pol, Tomasz Smokowski, Mateusz Borek i Krzysztof Stanowski urządzają charytatywnego live’a. Nie może was zabraknąć podczas tej imprezy. Brakuje dwustu subów do 250 000! 
30.05.2020
Inne sporty
30.05.2020

F1 coraz bliższa powrotu, Williams coraz bliższy krawędzi

Gdyby sytuacja była normalna, od ponad dwóch miesięcy ekscytowalibyśmy się kolejnymi Grand Prix Formuły 1. Ale że koronawirus sparaliżował też sporty wyścigowe, to na start sezonu wciąż czekamy. Pojawiło się jednak światełko w tunelu – rząd Austrii zgodził się na organizację dwóch wyścigów na terenie swojego kraju. I o ile na wszystkie pozostałe ekipy wspomniane […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Wisła Kraków – największy przegrany lockdownu?

Mając w pamięci, jak łatwo było jesienią wbić krakowskiej Wiśle gola, dwa, ewentualnie siedem, przecieraliśmy oczy ze zdziwienia po wiosennym wznowieniu ligi. Kilka zmian sprawiło, że Biała Gwiazda z murowanego kandydata do spadku stała się zespołem nie dość, że przyjemnym do oglądania, to przy tym bardzo skutecznym. Tak samo więc przecieraliśmy te oczy i dziś. Bo […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Wisła Kraków wystawiła drużynę w blind footballu, Piast Gliwice skorzystał

Wisła Kraków posiada swoją sekcję blind footballu. Marcin Ryszka (pozdrawiamy!) i koledzy robią wspaniałe rzeczy, przełamują własne bariery. Wiadomo jednak, że w starciu z rywalami bez ich ograniczeń nie mieliby najmniejszych szans. Czasami zastanawialiśmy się, jak by to wtedy wyglądało, gdyby piłka została pozbawiona dźwięku sygnalizującego jej lokalizację. Dziś już znamy odpowiedź: właśnie tak jak […]
30.05.2020
Niemcy
30.05.2020

Typowy weekend Bayernu – Lewy strzela, rywal rozjechany

Czy Bayern gra w Monachium z kibicami, czy bez, jedno się nie zmienia. Każdy, kto tu przyjeżdża, właściwie z góry nastawia się na stratę punktów. Z podobnym nastawieniem do Bawarii przybyła ekipa Adama Bodzka i Dawida Kownackiego (grał tylko ten pierwszy). Fortuna Dusseldorf, co tu dużo mówić, zachowywała się jak typowa hypebae po koncercie swojego […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Do czternastu razy sztuka – Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe!

Długo zastanawialiśmy się nad tym, co przymusowa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa zmieni w ekstraklasowym krajobrazie i przygotowaliśmy się praktycznie na wszystko. Tomas Petrasek zacznie przegrywać co drugą głowę? Okej. Korona Kielce będzie zdobywać po dwa gole w meczu? W porządku. Fabian Serrarens pokona bramkarza? Szok, ale da się z tym żyć. To wszystko może się […]
30.05.2020
Niemcy
30.05.2020

Znowu zobaczyliśmy pistolety! Hertha wygrywa, Krzysztof Piątek strzelił gola z gry

Dwa mecze, dwa gole. Tydzień temu z karnego, teraz z gry. Na twarz Krzysztofa Piątka już na dobre może wrócić uśmiech. Polski snajper pokonał bramkarza Augsburg w doliczonym czasie gry i przyczynił się do trzeciego zwycięstwa Herthy po odmrożeniu rozgrywek. Wiemy, że ten wstęp brzmi banalnie, ale co tu więcej pisać – przecież właśnie o […]
30.05.2020
Bukmacherka
30.05.2020

Bonusy na restart Ekstraklasy w BETFAN!

Co to za restart sezonu w Ekstraklasie bez solidnych bonusów? BETFAN coś o tym wie, dlatego przygotował dla swoich graczy wyjątkowe promocje! W weekend skorzystamy m.in. z Happy Hours a także z bonusu Typowy ESAFAN. Co dzięki nim zyskamy? Wyjaśniamy! Jako pierwszy na tapet trafia bonus Typowy ESAFAn, bo to nowość u tego legalnego bukmachera. […]
30.05.2020
Bukmacherka
30.05.2020

Dla kogo cichy hit Polski? Sprawdź nasze typy na mecz Lech – Legia!

W Niemczech restart ligi przyozdobiły derby Zagłębia Ruhry, w Polsce natomiast zobaczymy starcie Lecha Poznań z Legią Warszawa. Jasne, być może ostatnio Lech stoi trochę niżej. Może i nie zawsze gra w pucharach. Ale to w końcu mecz nazywany derbami Polski. Największa rywalizacja w ostatnich latach. Dlatego też po hicie kolejki spodziewamy się wiele. Można […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Jak pech, to pech. Znów poważna kontuzja Rafała Wolskiego

Czy istnieje coś takiego, jak limit pecha w życiu? Wszyscy chcielibyśmy myśleć, że tak. Taką nadzieję ma pewnie Rafał Wolski, któremu kontuzje mocno zahamowały karierę. Niestety, piłkarz Wisły Płock ma potwornego pecha. Wygląda na to, że jego największa zmora – więzadła krzyżowe – znów dała o sobie znać. Pomocnika prawdopodobnie czeka kolejna długa przerwa. Akurat […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

LIVE: Legia wygrała w Poznaniu! Van der Hart podarował bramkę

Wczoraj nastąpił powrót Ekstraklasy. Obejrzeliśmy jeden mecz zły, jeden bardzo dobry. Ale na swój sposób, to wciąż było przygrywką. Dzisiaj w lidze mamy hit w postaci meczu Lecha z Legią. Dzisiaj zobaczymy mistrza Polski, Piasta Gliwice, w dodatku z rewelacyjną przed koronawirusem Wisłą Kraków, która śrubowała fantastyczną passę. Na dzień dobry otworzymy ligę ŁKS-em według […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Artur Skowronek: „Musimy dać radość kibicom, których nie będzie na stadionach” 

Czy Gieorgij Żukow robił furorę podczas testów wytrzymałościowych? Jak wypadli inni piłkarze Wisły? Czy do powrotu PKO Bank Polski Ekstraklasy podchodzi z entuzjazmem? Czy przygotowanie się do sezonu bez rozgrywania sparingów było znacznym utrudnieniem? W jaki sposób rozplanowane czasowo były gierki wewnętrzne? Jak bardzo będzie brakować kibiców na stadionie przy ulicy Reymonta? Co z kontraktami, […]
30.05.2020
WeszłoTV
30.05.2020

Odmrażamy Ekstraklasę! WeszłoTV we Wrocławiu

Zastanawialiście się może, jak od kulis wyglądał pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek Ekstraklasy, ale nie wiedzieliście kogo zapytać? Łapcie materiał filmowy od Jakuba Białka, z niego wszystkiego się dowiecie. Tutaj tekstowa wersja reportażu, ubrana w szczegóły.  
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Legia Warszawa przechodzi proces lechowienia?

Pamiętacie jeszcze czasy ligowego duopolu, gdy Lech Poznań i Legia Warszawa rozstrzygali losy mistrzostwa właściwie między sobą? Pamiętacie ten okres w XXI wieku, gdy mówiliśmy „Legia, później Lech, a później długo nic”? Cóż, wydaje się, że ten czas mamy za sobą. Legioniści potrafili wypuścić mistrzostwo na rzecz Piasta, Lech od paru lat ma swoje problemy. […]
30.05.2020
Weszło
30.05.2020

Stan Futbolu po wznowieniu ekstraklasy

Jak co sobotę – Stan Futbolu. Wreszcie znów możemy porozmawiać o polskiej piłce, gdy ta faktycznie gra, robimy to więc w znakomitym gronie. Gośćmi Adama Kotleszki są: Wojciech Kowalczyk, Piotr Włodarczyk, Maciej Wąsowski, Łukasz Olkowicz i Szymon Borczuch 
30.05.2020
Weszło Extra
30.05.2020

Najlepszy trener ligowy. Historia Wojciecha Stawowego

„Powtarzał nam, że woli wygrać 5:4 niż 1:0”. „Puszczał na zgrupowaniach i odprawach Barcelonę”. „Bartek Chwalibogowski miał być Davidem Villą”. Nie ma żadnych wątpliwości – Wojciecha Stawowego można uznawać za dobrego trenera, można też za słabego, ale z pewnością jest „jakiś”. Ma swój styl, a to rzadkość w czasach, kiedy wielu szkoleniowców gra tylko na […]
30.05.2020