LIVE: Czy Piast zostanie dziś mistrzem Polski?
Live

Czy Piast robi dziś… ostatni krok w kierunku mistrzostwa Polski? Wiele na to wskazuje, że tak. Powód jest bardzo prosty – w ostatniej kolejce mierzą się z Lechem i trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym „Kolejorz” umiera na boisku dla Legii Warszawa. Jeśli Piast wywiezie zatem ze Szczecina trzy punkty, będzie mógł witać się już z gąską. A jeśli punkty w Białymstoku straci dziś Legia, może przyklepać mistrzostwo Polski także matematycznie. W tle walki o mistrzostwo mecz Zagłębia Lubin z Cracovią i Lecha z Lechią. Zajebiste emocje czekają nas w ten środowy wieczór!

22:39 Koniec relacji!

Kończymy i my, zaraz powrzucamy teksty z dzisiejszych spotkań. Dzięki, do soboty!

22:37

A to też prawda, ładne zachowanie Pogoni na finiszu.

22:36

Czyli co – nic nie jest jeszcze w pełni jasne, chociaż… wszystko wydaje się już jasne. Lech nie urwie Piastowi punktu w Gliwicach, o zwycięstwie nie ma mowy. No ale z drugiej strony Kolejorz jest w tym sezonie tak nieprzewidywalny, że poczekamy z koronacją do niedzieli.

22:34 KONIEC MECZU W GLIWICACH!

Piast ma to, co chciał, choć nie w taki sposób, w jaki sądził. Fornalik i spółka na pole position przed ostatnią kolejką, w meczu u siebie z Lechem Poznań. Mecz w ich wykonaniu był jednak słaby, owszem, mogli to wygrać, ale mogli też to spokojnie przegrać. Szczerze mówiąc uważaliśmy ten zespół za trochę dojrzalszy, ich seria zwycięstw robiła wrażenie – dziś trochę drżały im nogi, to było widać. Kontroli nad meczem, tego wyrachowania, które dało im sukces przy Łazienkowskiej, nie było widać za grosz. Z Lechem trzeba będzie pokazać więcej.

22:32

22:31 Koniec meczu!

Koniec w Poznaniu. Zasłużone zwycięstwo Lecha. Lechia od finału Pucharu Polski jest spuchnięta kompletnie, dzisiaj zaprezentowała totalnie nic. Gdyby nie ten wolej Maka, to nic pozytywnego nie moglibysmy o niej napisać.

22:29 Koniec meczu!

Koniec, Cracovia wygrywa w Lubinie 2:1 i powalczy z Jagiellonią o czwarte miejsce w ostatniej kolejce. Druga połowa lepsza, pierwsza beznadziejna. Jak obejrzycie później skrót, to wam wystarczy. Nie ma czego nadrabiać.

22:28 KONIEC MECZU!

NO I KONIEC! Legia przegrywa w Białymstoku 0:1 po samobójczym trafienie Wieteski, teraz ratuje ich tylko zwycięstwo w ostatniej kolejce przy jednoczesnym potknięciu Piasta z Lechem Poznań. Czyli w praktyce – są straceni.

22:27

PIAST MIAŁ MISTRZOSTWO W NOGACH!

Koszmarna strata Podstawskiego, totalny sabotaż, Hateley wychodzi z kontrą. W zasadzie gliwiczanie wychodzą chyba w czwórkę na jednego Hostikkę. Co więcej – Hostikka tracił ładnych kilka metrów do Hateleya, ale dogonił go i odebrał piłkę. Dlaczego Hateley nie odegrał do mającego dziś najwięcej ochoty do gry Valencii – tego nie wie nikt. To musiał być gol, ale go nie ma.

22:26 GOL! 2:1 dla Cracovii!

2:1 dla Cracovii! Wdowiak przybombił sprzed pola karnego, Forenc odbił. Szysz nie zrozumiał się ze Starzyńskim, zabrakło im zdecydowania, piłkę przejął Dąbrowski. Podał do Hernandeza, który minął Oko i Guldana, a potem spokojnie wykończył. Kolejny raz któryś z Hiszpanów bohaterem „Pasów”.

22:26

Rado z głupią stratą w 94. minucie. Legia 2019.

22:25

No i mogło się zdarzyć. Drygas z potężną bombą z dystansu, Szmatuła wybija przed siebie. Tam szarżuje Frączczak, prawie doskakuje by dobić, ale szybsi obrońcy. Wciąż 0:0.

22:24 GOL! 2:1 dla Lecha!

ŁO CIE PANIE, CO ZA AKCJA W POZNANIU! Znakomite podanie z Kołodzieja za linię obrony, Jevtić wstrzelił się w linię z przedostatnim defensorem i efektowną wcinką przerzucił piłkę nad Alomeroviciem. Zasłużone prowadzenie Lecha, który po przerwie był po prostu groźniejszy.

Koniec marzeń o tytule dla Lechii.

22:23

„To jest ten moment, kiedy dopada cię Kirkeskov. Fizycznie trudno to wytrzymać”. Zabrzmiało jak gdyby Kirkeskov był poważną chorobą, ale dla napastników ligowych chyba jest.
Wciąż tempo bardzo ospałe, ale w Szczecinie doliczone aż dziewięć minut. Tu wciąż może się zdarzyć jakiś zabłąkany strzał Kozulja, który zmieni wszystko.

22:22

Wieteska wygrał trudną głowę, ale jego strzał z trzech metrów w koszyk do Sandomierskiego. Najlepsza okazja Legii od dłuższego czasu, ale efekt taki sam jak przez całe 45 minut – centra na środek pola karnego, a chwilę później futbolówka w rękach bramkarza Jagi.

22:20 GOL! 1:1 W LUBINIE!

Wspaniałą zmianę dał Filip Piszczek, wspaniałą. Dopiero co wyszedł praktycznie sam na sam i biegł tak, jakby doczepiono mu kolegę do pleców, obrońcy łatwo go dogonili. A teraz bezsensownie sfaulował na rzut karny po rzucie wolnym Starzyńskiego, ewidentne pociągając rywala za koszulkę. Jedenastka bez gadania, Starzyński pewnie strzela i 1:1.

22:18

Fajna historia Mateusza Skrzypczaka. Dzisiaj 85. minut, debiut w wyjściowym składzie. Przy zejściu dostał brawa od Kotła. Dlaczego fajna historia? Bo chłopak był w tym sezonie na kilku wyjazdach. W Legnicy, gdzie Lech przerżnął 2:3, stał bok kibiców gwiżdżących na lechitów. A on obok milcząco przyglądał się zawodnikom, z którymi na co dzień trenował. Lechita z krwi i kości, od małego kibol.

22:17

Piast chyba broni rezultatu, to Pogoń bliżej bramki. Teraz Fojut, chłopak nie od wczoraj mający sympatię do Legii, uderzył głową tuż obok słupka bramki Szmatuły. I tak Fojut zrobił więcej w kierunku mistrzostwa Legii niż cała warszawska drużyna razem wzięta.

A Legia RATUJE SIĘ RADOVICIEM w miejsce Hamalainena.

Radović ma uratować mistrzostwo przy 0:1 w Białymstoku. Boże Święty, dokąd my doszliśmy jako ludzie, jako cywilizacja.

22:14

Lechia przyszła na system z dwoma napastnikami. Tym drugim został… stoper Steven Vitoria. Pomysł na pozór absurdalny, a minute po wejściu Vitoria głową mógł pokonać Buricia. Aż przypomniał się Pavol Stano w Koronie…

22:13

Na razie najlepsze okazje Legii to bardzo niecelny strzał Hlouska i niedoszły strzał Hlouska, gdy piłkę zdjął mu z nogi Kwiecień.

Najkrócej rzecz ujmując: zwycięstwem Legii tu na razie nie pachnie.