LIVE: Śląsk utrzymany, Legnicy pozostała już tylko matematyka
Live

LIVE: Śląsk utrzymany, Legnicy pozostała już tylko matematyka

Ten sezon układał się w taki sposób, że trudno napisać inaczej: chętnych do spadku było naprawdę wielu. Kilka (kilkanaście!?) drużyn robiło wszystko, byle skończyć sezon na którymś z dwóch ostatnich miejsc. Niestety – wszyscy spaść nie mogą, a trochę szkoda, bo patrząc na Lechię Gdańsk w finałowym etapie sezonu, nawet im mogłoby się przydać pierwszoligowe katharsis. Zostało tylko trzech chętnych, zostało tylko jedno miejsce, bo bilety do I ligi zabukowało już wcześniej Zagłębie Sosnowiec. Miedź Legnica? Śląsk Wrocław? Wisła Płock? Kto wykaże się największą determinacją w walce o opuszczenie Ekstraklasy? Dzisiaj przedostatni odcinek tej wyjątkowej historii. Spędźcie ten wieczór z nami. 

22:35 Koniec, Wisła o pół kroku od utrzymania!

No i Wisła też dowiozła. Jedyny scenariusz, w którym Miedź się utrzymuje? Wygrana legniczan przy porażce wiślaków. Biorąc pod uwagę, że Miedź gra w Krakowie, a Wisła u siebie z Sosnowcem… No nie, niemożliwe. Żegnamy Miedziankę, szkoda, bo szczególnie jesienią dała trochę frajdy i jakości. A z tego co widzieliśmy wśród działaczy, szczególnie w kwestii podejścia do szkolenia – to klub, który ma w miarę zdrowe fundamenty. Oby ten szybki spadek ich nie zachwiał.

22:29

22:29 GOL! 2:0, ŚLĄSK ZOSTAJE W EKSTRAKLASIE!

Zasłużony drugi gol, zasłużona puenta meczu, w którym Śląsk był zdecydowanie lepszy. Miedź miała rzut wolny ostatniej szansy, a po jego zmarnowaniu nawet nie chciało jej się wracać do defensywy. Śląsk wykorzystał to kontrą, którą wykończył Radecki. 2:0, koniec meczu, koniec drżenia we Wrocławiu, Śląsk zostaje w Ekstraklasie.

22:26 GOL! 4:2!

Cebula, Boże Święty. Dostaje piłkę na piątym metrze, Kudła stoi na linii, obrońcy Zagłębia zajmują się tym, czym zazwyczaj obrońcy Zagłębia (nie wiemy dokładnie co to jest, ale odbywa się z dala od piłkarzy rywala). Cebula… wali w reklamę Henryka Kani. To było tak spektakularne pudło, że w sumie warto było się 90 minut przemęczyć z tym meczem, żeby to zobaczyć. Ale co ciekawsze – Cebula chwilę później dostaje o wiele trudniejszą piłkę, jest z boku pola karnego i najpierw kładzie na dupę Mygasa, a potem pewnym strzałem pokonuje Kudłę. 4:2, chwilę później koniec meczu, Sosnowiec żegna się z Ekstraklasą (do momentu, gdy powita Raków).

22:22

Ta Wisła Płock wygląda tak „arkowato”, tak typowo dla Leszka Ojrzyńskiego, że powinna grać dziś na żółto. To dobra wiadomość dla kibiców tego klubu – raczej tego 1-0 już nie wypuści.

22:20

22:18

Wiemy, że trochę żartowaliśmy z tej metody motywacyjnej, ale bilans od czasu słynnej rozmowy pod płotem Śląsk ma świetny. Może tego zabrakło po porażce z Senegalem na mundialu.

22:14

79 minuta. Miedź będzie ratować Ekstraklasę wprowadzonym właśnie Łukaszem Gargułą. Uważamy, że to dobry pomysł – Garguła brał udział w bitwie pod Cedynią, może się teraz wykazać nabytym tam doświadczeniem taktycznym.

22:12

Wreszcie okazja Miedzi, choć też symptomatyczne, że została stworzona po gigantycznym błędzie dwóch obrońców – Broź zagrywa za długą piłkę, Golla nie przechwytuje, przez co Szczepaniak wychodzi sam na sam. A raczej wyszedłby, gdyby nie fantastyczna interwencja Słowika przed szesnastką. To się mogło skończyć minięciem i bramką na 1:1, to mogło się skończyć czerwoną kartką – skończyło się laurką dla zagranicznych skautów.

22:12 GOL! 3:2 dla Korony!

Nie no, defensywa Sosnowca wygląda… Fatalnie wygląda. Soriano znów sobie wjeżdża jak w masło, brakowało, żeby poustawiał rękoma, gdzie który przeciwnik ma stać. 3:2 dla Korony. Szkoda trochę tego Radkowskiego, niemiłosiernie go dzisiaj obtłukują.

22:07

Rany, jak dobrze że to już końcówka sezonu.

22:01

61 minuta. Miedź wciąż bez celnego strzału. Po straconym golu bez choćby obiecującej akcji zaczepnej. Tyle lat pukali do bram Ekstraklasy, a teraz po roku mają znowu zlecieć? Ależ byłby to cios dla poukładanego klubu i wielkich ambicji Andrzeja Dadełły.

21:56

W Zabrzu Górnik w zasadzie dopiero teraz sobie przypomniał, że warto w tym meczu o coś powalczyć. To pierwszy krok. Następny jest taki – przypomnieć sobie, o co chodzi z tym spalonym. Zabrzanie rozkręcili dwie dobre akcje, ale za każdym razem sędzia przerywał grę, bo Igor Angulo nie kontrolował linii. Wisła jest trochę przestraszona.

21:55

Miedź próbuje atakować, ale w jej szeregach mnóstwo chaosu, by nie powiedzieć: paniki i wkurwienia. Kamera wychwyciła Musę, jak kroczy wpieniony po murawie i pod nosem, na oko, nie nuci sobie przeboju Beaty Kozidrak. Śląsk tymczasem bardzo spokojny, wie, że teraz wystarczy wytrącać rywala z równowagi.

21:55

Fragment z meczu Zagłębie – Korona:

– niecelne podanie na cztery metry
– odbiór
– niecelne podanie na dwadzieścia metrów, ale Nawotka jakoś dogonił
– tzw. klepa, ale niestety – złe przyjęcie

Tu naprawdę są całe serie 5-6 nieudanych zagrań.

W chaosie po przerwie lepiej odnajduje się Zagłębie, poza golem mieli jeszcze dwie fajne okazje po centrach w pole bramkowe.

21:50

21:49

W tym momencie wyniki wyglądają tak, że na kursie spadkowym są obaj beniaminkowie. Ostatnio dwóch beniaminków spadło w sezonie 03/04 – Świt przedostatni w lidze, Górnik Polkowice po barażach – ale wtedy do ekstraklasy awansowały trzy drużyny. Sprawdzaliśmy tabele do 1990 i nie zanotowaliśmy takiego przypadku, by nowi w lidze spadli w komplecie.

21:49 GOL! 2:2 w Sosnowcu!

No nieee, panowie z Kielc, to jest elementarz! Udoviczicia zostawiać na skrzydle samego, dawać mu podbiec kilkanaście metrów, zagrać lewą nogą do środka? Czaić się za plecami Gabedawy nie wiadomo po co? No tyle miejsca, tyle przestrzeni, to jest kryminał. Co prawda Gabedawa był dosłownie na linii z obrońcami, ale pojedynek biegowy wygrał w cuglach, wykończył też świetnie. 2:2 w Sosnowcu!

21:47 BARDZO WAŻNY GOL! 1:0 dla ŚLĄSKA!

BRAMKA WE WROCŁAWIU! AUGUSTO!

Bezpośrednio z rzutu wolnego, którego sprokurował faulem tuż przed szesnastką Bartczak. Dżanajew ze spóźnioną interwencją – chyba mógł sięgnąć, piłka nie szła w sam róg, ale Śląsk zrobił co mógł, żeby uprzykrzyć mu życie. „Sztuczny” mur, przebiegający Robak – Rosjanin zobaczył piłkę w ostatniej chwili. Pytanie czy dobrze się ustawił stojąc aż tak blisko krytego murem krótkiego słupka? Miedź nad przepaścią.

21:45

Nowak i Nawotka w miejsce Pietrzaka i Janickiego w Sosnowcu. Grali jak grali, ale kasować nastolatków? Żelek rzuca trochę światła:


Fot.FotoPyK

KOMENTARZE (7)