LIVE: Styl jako taki, ale cel zrealizowany

Dwa mecze, oba z Portugalią, oba na wyjeździe. Najpierw reprezentacja U21 spróbuje dokonać cudu i wygrać baraż o młodzieżowe mistrzostwa Europy, potem herosi Jerzego Brzęczka spróbują dokonać cudu i utrzymać się w pierwszym koszyku losowania EURO. Co tu kryć: nie postawilibyśmy na biało-czerwonych złamanego grosza, ale futbol czasami lubi przyjemnie zaskoczyć. Zapraszamy na Live!

22:38

Cel zrealizowany. Mamy rozstawienie w losowaniu Euro. Przecenić się tego faktu nie da: gramy słabo, potrzebujemy szczęścia w losowaniu, a teraz jest na to odrobinę większa szansa. Niemniej o stylu lepiej zapomnieć. Portugalia, grając sparingowo, była lepsza. Mieliśmy wielkie szczęście, że w jednej akcji, gdzie Milik jeszcze pięć razy mógł spudłować, dostaliśmy w prezencie gola i spokojne trzydzieści minut dzięki czerwonej kartce. Wybitnie fartownie ułożył nam się ten mecz, gdyby Portugalia była zmotywowana też wyglądałoby to inaczej.

22:31

22:30

Trochę zaczyna to przypominać końcówkę meczu z Japonią. Trochę nawet bardzo. Portugalczycy nie są zainteresowani atakowaniem, a nas remis urządza i koniec. Oby sędzia już nic nie doliczał, nie ma to sensu.

22:23

Ciekawe.

22:22

Piękna akcja Zielińskiego, chociaż jedna taka, żebyśmy zapamiętali, że w ogóle grał. Dobre 20-30 metrów pociągnął z piłką, a potem oddał kąśliwy strzał, ledwo ledwo odbity przez Beto.

A więc może jednak nie gramy na remis, tylko jeszcze coś poszarpiemy. Wypadałoby.

22:19

Gramy w przewadze, a najwyraźniej zmienia się to powoli w murarkę na własnej połowie. Trochę wstyd. Tymczasem Portugalczycy wciąż potrafią się przebić po skrzydle, przed chwilą bardzo ładna akcja Brumy zakończona strzałem piętą.

22:16

Wygląda to tak, jakby obie strony satysfakcjonował remis. Co w sumie jest prawdą: Portugalczycy nie za bardzo chcieliby przegrać z Polską u siebie, a my natomiast mamy rozstawienie. Jakieś ruchy są, ale w sumie tak, żeby nie zaszkodzić.

22:09

22:07

W każdym polskim domu chyba było podobnie: delikatnie mówiąc, pewności, że Arek strzeli, nie mieliśmy. A jeszcze gdy sędzia kazał powtórzyć jedenastkę? Po której gol padł, owszem, ale gdzie bramkarz wyczuł intencje Milika? Drugi strzał jednak dużo pewniejszy.

Czy pewni jesteśmy decyzji sędziego o jedenastce i czerwonej kartce – wciąż nie wiemy, VAR miałby tu co robić, ale bierzemy to, co dają.

22:05

Milik wychodzi sam na sam, już widzieliśmy oczami wyobraźni, jak pudłuje nad bramką. A jednak Danilo nie odrobił lekcji, nie wie jak Arek gra w kadrze i zaatakował go od tyłu.

22:01

I teraz prawie wślizgosamobój Portugalii. Płaskie zagranie Frankowskiego przecina obrońca gospodarzy, a piłka odbija się tak cudacznie, że mało nie wpadła do siatki. Gdyby wpadło, fart stulecia.

21:58

Strzał Grosickiego. Odnotowujemy, z szacunku dla statystyków. Uderzenie koszmarne, bramka musiałaby być wielka jak siedem stodół, to może by wpadło. A że może w ogóle lepiej byłoby odgrywać? Oj tam oj tam.

21:55

W sumie dlaczego Szczęsny nie łapał tego płaskiego, powolnego podania wzdłuż bramki? A co jakby tam jednak ktoś doskoczył? 2:0. Do pustaka. Z leżącym Wojtkiem. Nie wzbudza w nas dzisiaj wielkiego zaufania gra Szczęsnego.

Tymczasem Portugalczycy grają piętkami w polu karnym. Zabawa, dla nich sparing, gra w dziada. A my się grzejemy przy byle kornerze.

21:52

Kibice nie są zachwyceni poziomem meczu.

21:51

Portugalski obrońca chyba nigdy nie widział tak czytelnego dryblingu. Wywalczony korner, owszem, ale panie Frankowski: co to było? To kiwka godna skrzydłowego? Dziecko by się nie nabrało.

21:50

Druga połowa rozpoczęta zgodnie z przewidywaniami: Portugalia dalej przeważa, szuka drugiej bramki. My próbujemy robić cokolwiek, ale nie wychodzi.

21:44

Gdzie szukać nadziei na lepszą drugą połowę? W zmianie napastnika. Sorry Arek, 4142394 szansa na przełamanie w kadrze – nie tylko bramkowe, ale w sensie po prostu dobrej gry – spaliła na panewce. Panie Jurku, proszę tego Piątka, o którym niedawno tak dużo się mówiło.

Obrony nie poratuje nic, chyba tylko znudzenie Portugalczyków. Jest szansa, że im dalej w las, tym bliżej ich zaangażowaniu będzie do myśli o bankiecie pomeczowym.

21:33

Nawet trudno się denerwować, przecież wszystko idzie tak, jak się tego spodziewaliśmy. Gdzie było szukać nadziei na to, że będziemy dziś defensywnym monolitem, a w ofensywie będziemy pokazywać dużo polotu? No gdzie? Portugalczycy z treningowym zaangażowaniem spokojnie nas ogrywają. Renato Sanches mecze z Polakami najchętniej rozgrywałby co tydzień.

21:26

Wreszcie przebudzenie Polaków. Kędziora po wrzutce Grosickiego w poprzeczkę, a potem okazja Frankowskiego, którego zatrzymał w ostatniej chwili Beto. Trudno ocenić dzisiaj Franka: aktywny, piłka go szuka, także w polu karnym, ale to jest reprezentacja, a on gra od pierwszej minuty. Potrzeba konkretów, a nie aktywności.