post Avatar

Opublikowane 20.10.2018 12:22 przez

redakcja

W środowisku poznańskim utarło się, że Lech to klub balansujący od kryzysu do kryzysu. Raz maszyna losująca wyrzuca kryzys, który prowadzi do schrzanienia idealnej pozycji do walki o mistrzostwo Polski. Raz Kolejorz wpada w dołek na początku sezonu i we wrześniu trener pakuje walizki. Teraz posada Ivana Djurdjevicia jest bezpieczna, jednak nie da się ukryć – lechici znów rozczarowują. W ostatnich czterech meczach zdobyli zaledwie cztery punkty (a w ostatnich siedmiu ledwie pięć) i w Poznaniu znów się gotuje…

Totolotek oferuje kod bonusowy za rejestrację dla nowych graczy!

Poznałem już atmosferę w Poznaniu. Tutaj wygrasz jeden mecz i wszyscy pytają o mistrzostwo, przegrasz dwa kolejne i już mówi się o kryzysie – mówił Nenad Bjelica po kilku miesiącach pracy w Lechu. Chorwat szybko poznał się na tym, jak zmienna bywa temperatura w stolicy Wielkopolski. W każdym klubie jest presja, w każdym klubie stawia się sobie cele i w każdym klubie kibice rozliczają władze/trenera/piłkarzy za ich realizowanie. Ale chyba w żadnym klubie w Polsce oczekiwania fanów tak bardzo nie pokrywają się tym, co osiąga ich ukochana drużyna.

Dlatego nikt w Poznaniu nie zadowala się tym, że po jedenastu kolejkach Lech ma do lidera kilkupunktową stratę, którą można zniwelować w ciągu dwóch kolejek. – Daj spokój, przecież za dwa tygodnie przy korzystnym układzie wyników to wy możecie być na pierwszym miejscu – jeśli powiesz tak do kibica Kolejorza, to w optymistycznym wariancie u twojego rozmówcy wystąpi hiperwentylacja objawiająca się pianą w kącikach ust. W pesymistycznym wariancie – dostaniesz w ryja. „Minimalizm” jest w Wielkopolsce tępiony. Ma być najlepiej. I to już teraz, a nie za tydzień.

Lech pokona u siebie Koronę? Kurs w Totolotku wynosi 1,84

I na początku sezonu wydawało się, że to „najlepiej” powstało na zgliszczach poprzedniego sezonu w błyskawicznym tempie. Prawie jak w tych amerykańskich programach, gdy ekipa remontowa na oczach domowników rozwala im buldożerem mieszkanie, a tydzień później na tym samym miejscu stoi wypasiona willa. Doskonale pamiętamy przecież atmosferę w Poznaniu po ostatnim meczu sezonu – kulminacja frustracji, złości i rozgoryczenia nie tylko za straconą szansę na mistrzostwo Polski, ale na funkcjonowanie klubu przez ostatnie kilka lat. Czyli dostarczanie kibicom permanentnej serii rozczarowań – od kompromitacji w europejskich pucharach z Żalgirisem czy Stjarnanem, przez trzy z rzędu porażki w finale Pucharu Polski i na wiecznym oglądaniu pleców Legii (a ostatni i Jagiellonii) w samej lidze.

Lekiem na całe zło miał być Ivan Djurdjević. Klubowa legenda, człowiek-temperament, zadziora. On miał być gwarantem tego, że wreszcie zobaczymy Kolejorza konkretnego, z jajami wielkości kokosów. Do tego doszły konkretne transfery – Portugalczycy za kilka milionów złotych, superstrzelec z niższych lig hiszpańskich, solidny ligowiec z Wisły Kraków. No i co? No i na początku sezonu żarło aż miło. Lech wygrywał z lidze jak leciało, przeszedł kolejne fazy eliminacji do Ligi Europy. A później…

A później dostał w czapkę od Genk (choć to akurat przyjęto w Poznaniu ze spokojem, bo widziano, że Belgowie byli po prostu trzy klasy lepsi) i przyszło pierwsze załamanie w Ekstraklasie. Dzisiaj Kolejorz jest na siódmym miejscu i przed tą kolejką do lidera tracił cztery punkty. Ktoś powie – no i na co w tym Lechu narzekają, skoro wcale nie jest tak źle? I być może ten ktoś będzie miał rację. Ale żeby zrozumieć kibiców Kolejorza trzeba wczuć się w ich sytuację – samemu przeżyć te wszystkie wtopy z ostatnich sezonów, samemu przełknąć te lata rozczarowań, samemu przetrawić miano „Adasia Miauczyńskiego polskiej piłki”. I może właśnie przez tę traumę kibice z Poznania są tak wyczuleni na każdy symptom zbliżającego się kryzysu.

Lech wygra, a w meczu padnie więcej niż 2,5 gola? Atrakcyjny kurs w LV Bet – 2,9

Jestem tutaj, by coś zbudować. Mam swój plan, swoje refleksje, mam materiał do budowy. Ale budowa drużyny to proces. Wiele osób myślało zapewne po tym bardzo dobrym początku sezonu, że wszystkie problemy zostały załatwione i teraz będziemy już tylko iść w górę. Ale tak nie jest. Pamiętajmy o tym, co było w maju. Przebudowujemy zespół, podejmujemy ważne decyzje i po prostu dzień po dniu pracujemy, byśmy na koniec sezonu wreszcie mogli się cieszyć z kibicami – mówił ostatnio Ivan Djurdjević. „Djuka” określił swoje cele już przy uzgadnianiu kontraktu z Lechem – trener nie ma żadnej premii za zajęcie drugiego czy trzeciego miejsca. Nie dostanie też ani złotówki w bonusie za dotarcie do finału Pucharu Polski. Premie ma wyłącznie za mistrzostwo Polski i zdobycie pucharu. Wóz albo przewóz.

Ostatnio podszedł do mniej jeden z piłkarzy. Pyta „trenerze, dlaczego było tak mało kibiców na meczu, przecież w poprzednim sezonie chodziło prawie dwa razy tyle?”. Powiedziałem mu, że ludzie się rozczarowali i w ten sposób wyrażają dezaprobatę dla gry, którą oglądali. On pyta „no i co teraz?”. Odpowiedź jest prosta „teraz, to musicie tak zapieprzać, żeby oni na ten stadion wrócili” – opowiada Serb.

Wiemy, że przynajmniej część kibiców Kolejorza wróci na stadion już na sobotni mecz z Koroną Kielce. Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań ogłosiło przerwanie bojkotu, który – w bardziej lub mniej oficjalnej formie – trwał od początku sezonu. Oto fragment komunikatu Grup Kibicowskich Lecha:

Wszystkich, którym na sercu leży dobro i marka naszej ekipy kibicowskiej, a także wszystkich którzy wyżej niż dziadowskie działania niekompetentnych ludzi w klubie oraz pokraczne występy boiskowych parodystów cenią sobie wartości stricte kibolskie, nasze święte barwy, Kolejowy Herb, Kocioł i nasze miasto oraz region – gorąco zapraszamy i zachęcamy do przyjścia w sobotę do Kotła. Jednocześnie szanujemy i nie wnikamy w powody dla których ktoś dalej chce i będzie bojkotować mecze. Od maja odbył się szereg spotkań zarówno z rozmaitymi ludźmi z różnych stanowisk w klubie, jak i też kibiców zarówno tych zrzeszonych w grupach kibicowskich jak i niezrzeszonych np. przez akcję „Lechici”. Materiałów i informacji z tych spotkań jest sporo, także każdy ma bazę do wyrobienia sobie własnego zdania i podjęcia wyboru dotyczącego jego udziału w meczach i w życiu ekipy kibicowskiej Lecha Poznań. My uważamy że obecny stan dłużej trwać nie może, że roztrwaniany jest dorobek wielu lat i nasza marka, a także wysiłek osób, którym się jeszcze chce. Nie może być tak, że tracimy to wszystko i zaniedbujemy, bo jeden z drugim dyletant z klubu lub z boiska zaniedbuje lub nieudolnie wykonuje swoją pracę. 

I może właśnie ten zorganizowany doping jest remedium na brak koncentracji piłkarzy Lecha. Bo wydaje się, że to nie brak ambicji czy niedostatek umiejętności był w ostatnich kolejkach kluczowy do tego, że Kolejorz w czterech meczach zdobył cztery punkty. Chodziło raczej o błędy, które wynikały z roztargnienia (wyjście Putnockiego na grzyby w Zabrzu czy w Gdyni), dekoncentracji (główka Janickiego pod nogi Jimeneza w Zabrzu) czy chwilowe wyłączanie się z pressingu (szalony pościg Tiby za Żurkowskim przy golu na 0:2).

Coś czujemy, że jeśli Kocioł ryknąłby raz czy dwa, to koncentracja lechitów wzrosłaby o te kilkanaście procent. I już w sobotę wieczorem będziemy mogli się przekonać, czy tak faktycznie będzie.

fot. FotoPyk

Opublikowane 20.10.2018 12:22 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu

Mysle ze wiekszosc skladu ma w pizdzie doping pał jebanych. Najbardziej zadupcać bedzie Trałka. Artykul spoko, niby wiadomo wszystko ale zebrane do kupy z perspektywy Poznania

theczarek
theczarek (@theczarek)
2 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

To samo na Legii, z Realem mega mecz przy pustych, od dawna drużyna gorzej punktuje u siebie niż na wyjeździe.
Doping i presja od Sebastianów już dawno straciła swoją moc.
W ogóle im piłkarz bardziej inteligentny tym gorzej znosi presję od dresiarzy i ogólnie margines spoleczny. Sorry taka prawda czasy się zmieniają, klasa średnia nie chce mieć styczności z ulicą. A coraz więcej pilkarzy wywodzi się z klasy średniej bo to coraz droższy sport dla dzieciaka.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
2 lat temu
Reply to  theczarek

„Z Realem mega mecz przy pustych” gdyż Real czuł się jak na sparingu.

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
2 lat temu

Akurat Lechowi to chyba lepiej idzie jak przy pustych trybunach grają, bo przy dopingu jak zwykle presja zjada im nogi.

theczarek
theczarek (@theczarek)
2 lat temu
Reply to  Lluc93

To zupełnie tak jak Legia.

Ajrisz
Ajrisz (@ajrisz)
2 lat temu

Całkiem zabawne jest to, że w zacytowanym fragmencie komunikatu kibice tak wyraziście piszą o wartościach, o niekompetencji władz klubu. Tak bardzo się utożsamiają z regionem, tak głośno krzyczą, tak wielkie mają przekonanie, że ich punkt widzenia jest jedynym słusznym…
Organizują bojkoty, pochody. Tak bardzo „mają kurwa dość”, po czym znaczenie tych wszystkich działań kibiców przedstawia trener, który opowiada, że piłkarz do niego przyszedł pyta dlaczego nie ma ludzi na stadionie, bo NIE WIE.

Ajrisz
Ajrisz (@ajrisz)
2 lat temu
Reply to  Ajrisz

Dlatego kompletnie nie zgadzam się z autorem artykułu. Jeżeli opowiada się co roku te bajki o mistrzostwie, o wycieczkach z zakładach pracy, to nie można tłumaczyć permanentne dostawanie w ryj „brakiem koncentracji”. To banał podobny do: „Nie niosą nas nogi”, „Zabrakło świeżości”.

Travis
Travis (@travis)
2 lat temu
Reply to  Ajrisz

Kolejne konto obsrańca?

Murphy
Murphy (@murphy)
2 lat temu

A Wy znów swoje o tym Lechu co się niby odbudował na początku sezonu. A już w niektórych tekstach przebijał się zdrowy rozsądek. Ale nie powtórka z rozrywki.
Fakty są takie że remont trwa. Wietrzenie szatni trwa, odbudowa trwa. I pewnie jeszcze potrwa.

theczarek
theczarek (@theczarek)
2 lat temu

Powtórzę po raz setny. Wywalcie Tralke a zacznie żreć.

Tylko tyle i az tyle.

lupi45
lupi45 (@lupi45)
2 lat temu

Lech już ma jaja duzej wielkości , dlatego nie potrafią grać i wolno biegają. Te jaja im przeszkadzają.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów (@krawczyk3)
2 lat temu
Reply to  lupi45

w jajach tkwi ambicja, jaja to zdwojone „ja”, ale jaja podnoszą emocje i wywołują wojny

Joanna Zboczen
Joanna Zboczen (@joanna-zboczen)
2 lat temu

Szaweł. Kury?

kotkameleon
kotkameleon (@kotkameleon)
2 lat temu
Reply to  Joanna Zboczen

Kury, kury.

Kunta Kinte
Kunta Kinte (@kunta-kinte)
2 lat temu
Reply to  lupi45

Może z Lechem jest własnie jak z jajami, zawsze uczestniczą ale nigdy nie wchodzą…?!

efrenbatareyes
efrenbatareyes (@efrenbatareyes)
2 lat temu

W tych wartościach nic się nie zająknęli o „licencji” a to wartość niemała – pozwala ciągnąć szmalec z tv, długów nie płacić, i uniknąć kary za korupcję. O tradycji to każdy może pierdolić, tak jak politycy o miłości do ojczyzny.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
2 lat temu
Reply to  efrenbatareyes

Zieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeewwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww….

xXx: ReMontada
xXx: ReMontada (@semikonduktor)
2 lat temu

Z tym A. Miauczynskim to pojechaliście.
Spojrzałem w Wikipedie, kto zacz, i jak zobaczyłem ten
parszywy ryj z najbardziej parszywego filmu…
(podobno polskiego zresztą, bo z PISFu, róznych tam hollandek,
sród, szczuk… i reszcie co przez lata marnowała miliony na
wulgarne, dekadenckie szmiry), to mnie normalnie siekło.
I to po tym jak sie dowiedziałam, że na mecz z Koroną, znów oczywiście przyjeżdża… Musiał.
No to se Korona pohasa, popresuje i zatwardzi 😉

Breslauer
Breslauer (@breslauer)
2 lat temu
Reply to  xXx: ReMontada

Masz rację, też sprawdziłem ten PISF i też mnie siekło. Oni rzeczywiście marnują miliony na szmiry w stylu „Miasto 44”, „Jack Strong”, „Syberiada Polska”, „Historja Roja” czy „Wołyń”. Powinni wydawać kasę na porządne filmy o wybitnych osiągnięciach naszej piłki klubowej i reprezentacyjnej w ostatnim ćwiećwieczu, które rozsławiły naszą ukochaną Ojczyznę.. I o jedynych prawdziwych patriotach – Polskich Kibicach – którzy tak pięknie i wielokrotnie polski hymn potrafią zaśpiewać na meczyku !

xXx: ReMontada
xXx: ReMontada (@semikonduktor)
2 lat temu
Reply to  Breslauer

Br: Większość z wymienionych to przynudnawe, napuszone niby-patriotyczne gnioty, ale dla wątpiących polecam najnowsze dzieło na C+: ATAK PANIKI.
I po raz kolejny, jak to mają w zwyczaju, *dla zmylenia* fałszywie określone jako thriller (bądź komedia) podczas gdy naprawdę jest to pusty, zwyrodniały, lewacki bełkot i pijacka szamotanina degeneratów,
co ma nam życie obrzydzić.
Takich było ostatnio 10 kolejnych premier PISFu!
Rzygać sie chce, tak jak to zresztą robią w każdym z tych filmów!
Tych ludzi powinni pozamykac, ale niestety, jest taki uwolski pacan na stanowisku Ministra Kultury, że nadal będzie do tego szamba dopłacał.

Kismajers
Kismajers (@kismajers)
2 lat temu
Reply to  xXx: ReMontada
xXx: ReMontada
xXx: ReMontada (@semikonduktor)
2 lat temu
Reply to  Kismajers

A masz może śpiew… SŁOIKA?
(wiesz, cośić w stylu… UKO-CHANA-MAAAA)

Kismajers
Kismajers (@kismajers)
2 lat temu
Reply to  xXx: ReMontada

No nie jest to takie skoczne jak szczekanie reksia u frzyjera.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Murphy
Murphy (@murphy)
2 lat temu

 Tomasz Kurzak
Biorąc pod uwagę to że w niedawnych informacjach o zawodnikach wystawionych na listę transferową, znalazło się nazwisko Trałki. I nie tylko, to wygląda na to że pobłażanie się skończyło jako tako. Oczywiście żeby stwierdzić że, faktycznie się tak stało. Bo nagle – w naszej ekstraklapie wszystko ostatnio jest możliwe – Lech znów zacznie prezentować się lepiej niż cała reszta przeciętniaków. A będzie to efektem nie tyle lepszej dyspozycji Lecha, co gorszej pozostałych. I temat sprzedaży przycichnie.
Choć wolałbym nie.

Kondredd
Kondredd (@kondredd)
2 lat temu

„Ale chyba w żadnym klubie w Polsce oczekiwania fanów tak bardzo nie pokrywają się tym, co osiąga ich ukochana drużyna.” – Zastanów się, szanowny, anonimowy Autorze, dlaczego napisałeś tu dokładną odwrotność tego, co chciałeś przekazać.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
2 lat temu

Przyspiewki typu to stara k, albo jebac kogoś tam nie motywują nikogo. Motywuje gdy cały stadion skanuje np Kolejorz. Tak jest i będzie na każdym stadionie. A doping na Legii to jak kołysanka, Legiaaaaaa Warszawaaaaaa i tak milion razy.

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
2 lat temu

Ile razy mam powtarzac?
PODPISZ!!!! sie autorze!!!!

Demolka50
Demolka50 (@demolka50)
2 lat temu

Probierz tez buduje, i.

Weszło
23.01.2021

„Informacje nie wychodzą zza rogu. Jesteśmy poważną federacją”

– Obecny PZPN pokazuje, że pewne rzeczy nie wychodzą zza rogu. Nikt z zarządu nie mówi o rzeczach, które się dzieją. Jesteśmy poważną federacją i takie rzeczy muszą być robione bardzo poufnie. Rozumiemy pracę dziennikarzy, ale tak musiało być. I tak nakazywała przyzwoitość wobec trenera Brzęczka – mówił w „Stanie Futbolu” Maciej Sawicki. Jak wyglądały […]
23.01.2021
Francja
23.01.2021

Wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy. Dziś Milik zadebiutuje w Marsylii?

Nie chcemy po raz 420523535 wyciągać przykładu Niedzielana z Nijmegen, ale zastanówmy się: Arkadiusz Milik mnóstwo czasu w karierze stracił przez kontuzje. Ostatnie pół roku nie grał nigdzie. W kadrze jest piłkarzem, na którego liczymy, ale bez którego potrafimy wyobrazić sobie życie. W Polsce określenie „Milik” jest synonimem pudłowania, uniwersalnym memem, wykorzystywanym w serialach komediowych […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Conor i Noc Czerwonych Majtek. Jak działa efekt McGregora?

– Mieliśmy w UFC wielkie gwiazdy. Wielu z nich pozwoliło nam na otwarcie potężnych rynków, sporty walki zdobyły dzięki nim gigantyczne zainteresowanie. Ale Conor… On po prostu wszedł i włożył w to dynamit. Dzięki niemu MMA wybuchło na całym świecie – mówi Dana White, prezydent największej organizacji MMA. Choć nie jest najbardziej dominującym mistrzem w […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Sousa i Milik – czy z tych zmian będzie chleb?

Od kilku dni tematy wokół naszej reprezentacji są dwa. Pierwszy to zmiana klubu przez Arkadiusza Milika. Drugi to zmiana selekcjonera, bo Milik walczy już o grę nie u Jerzego Brzęczka, a u Paulo Sousy. Co z tych roszad wyniknie? Ciężko zgadnąć, ale zgadywać nie musimy, bo możemy się o to założyć. eWinner oferuje nam kilka […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Stan kadry Legii tydzień przed ligą? Dyskusja o pomocnikach na stoperze

– Zdajemy sobie sprawę z tego, gdzie mamy luki i słabości. Mamy 30 zawodników zakontraktowanych, a 12 kończy swoje kontrakty latem. Nie możemy jednak czekać do lata, tylko zimą szykować się do pucharów. Jednocześnie nie możemy zmienić trzonu drużyny, bo ostatnio tych zmian było dużo. Mamy dobrych bocznych obrońców. Slisza, Kapustkę, Luquinhasa, Pekharta. Ten trzon […]
23.01.2021
WeszłoTV
23.01.2021

STAN FUTBOLU. Borek, Błoński, Kowalczyk, Rokuszewski

O 11:30 w TVP Sport i Weszło TV kolejny odcinek programu „Stan Futbolu”. Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Mateusz Borek, Robert Błoński, Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski. Jak się zapewne domyślacie, panowie nie będą rozmawiać ani o pogodzie, ani o politycznych następstwach bitwy pod Cecorą, ani o plusach i minusach traktatu lizbońskiego. Tematem dyskusji będzie rozstanie […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kurs 20.00 na zwycięzcę walki McGregor vs Poirier w Superbet!

Jan Błachowicz został nowym ambasadorem marki Superbet, więc bukmacher z miejsca atakuje nas promocją na UFC! Hitowy pojedynek Conora McGregora z Dustinem Poirierem u tego buka zagramy po ekstremalnie wysokim kursie. Wygraną jednego z wojowników możemy obstawić po kursie 20.00! Sprawdźcie szczegóły promocji. Takiej promocji na sporty walki jeszcze nie było. Przed nami prawdziwy hit […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kądzior: „W Eibarze bardziej chciał mnie zarząd niż trener. Lekcja na przyszłość”

Damian Kądzior we wrześniu spełniał marzenia, przechodząc za dwa miliony euro z Dinama Zagrzeb do Eibaru. Hiszpańskiej ekstraklasy jednak nie podbił, niedawny mecz z Barceloną niczego nie zmienił i teraz próbuje wrócić na właściwe tory z tureckim Alanyasporem, z którym powalczy o europejskie puchary. Skrzydłowy reprezentacji Polski w szczerej rozmowie nie ukrywa, że zaryzykował przy […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Freebet 25 PLN na wszystkie ligi z TOP 5 w TOTALbet!

W TOTALbet czeka nas kolejny weekend z promocjami w tle! Tym razem ten legalny polski bukmacher ma dla nas darmowe zakłady. Freebety 25 PLN czekają na każdego, kto obstawi mecze czołowych lig w Europie – Premier League, Ligue 1, La Ligi, Bundesligi oraz Serie A. Jak odebrać nagrodę? Sprawdźcie! ZAREJESTRUJ SIĘ Z NASZEGO LINKU I […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Futbol Totalny – 60 PLN bonusu na Serie A!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na włoską Serie A. W weekend czeka więc na nas 60 PLN bonusu za typowanie […]
23.01.2021
Francja
23.01.2021

Jak kulą w płot. Siedem wpadek transferowych Olympique’u Marsylia

Transfer Arkadiusza Milika do Olympique’u Marsylia wywołuje sporą ekscytację we francuskiej prasie. Ale już nie raz i nie dwa bywało tak, że marsylczycy ściągali jakiegoś piłkarza i wiązali z nim spore nadzieje, a wychodziła z tego jedna, wielka wtopa. Patrice Evra zaatakował kibica, napastnik Saber Khalifa strzelił jedną bramkę w trzydziestu meczach, a skrzydłowy wyczarowany […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Coraz więcej Polaków w Turcji – obstaw Super Ligę bez ryzyka w Totolotku!

Damian Kądzior i Jakub Szumski powiększyli ostatnio naszą kolonię w lidze tureckiej. Na dziś liczba Polaków grających w Super Lig oraz na jej zapleczu jest już dwucyfrowa. Legalny bukmacher Totolotek postanowił to uczcić, dlatego w weekend spotkania tureckiej ekstraklasy zagramy bez ryzyka! W ramach promocji „Lucky Loser” za nietrafiony kupon zgarniemy bonus. ZGARNIJ BONUS DLA […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Błachowicz, Peszko i dziennikarze ambasadorami Superbet!

Zespół ambasadorów zakładów bukmacherskich Superbet wzmocnili dziś kolejni po m.in. Jerzym Dudku reprezentanci. Marka nawiązała współpracę z polskim mistrzem federacji UFC, charyzmatycznym piłkarzem oraz przedstawicielką mediów sportowych. Rozszerza także współpracę z dziennikarką Izabelą Koprowiak oraz youtuberem Konradem Szymańskim. Hity transferowe mają być mocnym uderzeniem na początek prawdziwej ekspansji firmy na polskim rynku. Superbet jest obecny […]
23.01.2021
Francja
23.01.2021

Eksplozje talentu, królowie strzelców, wyblakłe gwiazdy. Słynne dziewiątki Olympique’u Marsylia

Saga transferowa z Arkadiuszem Milikiem w roli głównej dobiegła długo wyczekiwanego końca. Polski napastnik wylądował w Olympique’u Marsylia i całkiem możliwe, że doczeka się debiutu w końcówce dzisiejszego starcia z AS Monaco. Niektórzy uważają ten kierunek za rozczarowujący, inni za optymalny. Jedno jest pewne – Milik trafia do klubu o sporych ambicjach i jeszcze większej […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Maszyna przestała działać. Ile jeszcze bramkowych szans zmarnuje Liverpool?

Ostatni ligowy gol Liverpoolu padł jeszcze w poprzednim roku. Brzmi to niedorzecznie, ale od końcówki grudnia i remisu z West Bromwich Albion, The Reds nie potrafili zdobyć bramki. Minęły cztery spotkania a Salah, Mane, Firmino ani Origi nie zwiększyli swojego strzeleckiego dorobku. Abstrakcyjność tej sytuacji podsumowuje mecz z Burnley.  Osoby odpowiedzialne za twitterowy profil The […]
23.01.2021
Weszło Extra
23.01.2021

„Ostrzegają mnie, że zostanę kaleką. Chcę jednak wrócić do poważnego grania”

Kiedy Michał Bartkowiak miał 9 lat, strzelał bramki Barcelonie. Swego czasu był uznawany za największy talent na Dolnym Śląsku, a w kadrach młodzieżowych robił świetną robotę u boku Dawida Kownackiego czy Bartłomieja Drągowskiego. Jako 16-latek grał już na poziomie centralnym, liznął Ekstraklasy we Wrocławiu, poznał realia 1. ligi w Legnicy. Niestety jego rozwój zaczęły zaburzać […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

„Boniek ewidentnie sam nie wie, kogo potrzebuje kadra”

Co dziś słychać w prasie? Wciąż szeroko komentowany jest nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Dziś lepiej poznają go czytelnicy „Wyborczej”, w której Paulo Sousę opisuje Rafał Stec. Przy okazji oberwało się Zbigniewowi Bońkowi. – Boniek ewidentnie sam nie wie, kogo potrzebuje kadra (gdzie Brzęczek, a gdzie Sousa?!), i interweniuje doraźnie, ratuje sytuację. Na konferencji niewiele wspominał […]
23.01.2021
Weszło
22.01.2021

Kiksy, żarty, nieuznane gole. Męczący wieczór w Serie A

Gdy na przestrzeni kilkudziesięciu sekund jeden z kolegów kopnął Wilfrieda Singo w bark, a Simone Zaza wyłożył się na piłce przy próbie przyjęcia jej podeszwą, naprawdę rozważaliśmy przełączenie na jakąś polską komedię z ostatniej dekady. Benevento mierzyło się dzisiaj z Torino, ale przede wszystkim piłkarze obu zespołów mierzyli się z własnymi słabościami. Od razu spoiler: […]
22.01.2021