Raków idzie do Ekstraklasy. Marek Papszun w „Pierwszoligowcu”
Weszło

Raków idzie do Ekstraklasy. Marek Papszun w „Pierwszoligowcu”

Zapraszamy na najnowszy odcinek audycji „Pierwszoligowiec”. Gościem trener idącego po awans Rakowa Częstochowa – Marek Papszun. Co w jego słowniku oznacza „obrona Częstochowy”? Czym wkurzają go sędziowie, jakim cudem Raków ściągnął piłkarza Manchesteru City w ostatnim dniu okienka? Co zmieniło się w klubie po przyjściu nowego prezesa – Wojciecha Cygana? Przeciekawy, konkretny rozmówca. Nie odpala trybu Niagara i nie leje wody.

Połączyliśmy się też z Grzegorzem Lato i porozmawialiśmy o Stali Mielec. Zapraszają jak zwykle w poniedziałek o 15:00 w Weszło FM Samuel Szczygielski z Andrzejem Iwanem.

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Habanero
Las Palmas

Taki Papszun byłby w chuj razy lepszy od Jozaków Klafuriciów i innych Sa Pintów nie mówiąc już o cenie ale Pudel wie swoje

Michal Sz

Byłby lepszy, tylko takiemu trenerowi trzeba dać czas, w Rakowie go dostał i przyszły efekty. U nas takie myślenie to jednak wyjątek, przegrałby kilka meczów w tej Legii i zaraz byłaby mowa o zwolnieniu. Ale w tym momencie nawet gdyby dostał propozycję nie powinien tam iść, za duży syf, łatwo się sparzyć.

Yarek

Zgadzam się, że myślenie o daniu spokoju pracy trenerowi w Polsce to wyjątek. Podobnym przypadkiem póki co jest Miedź Legnica, gdzie trener po awansie dostał wieloletnią umowę, a od kilku spotkaniach widać, że ta drużyna radzi sobie zupełnie przyzwoicie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Oczywiście do końca sezonu jeszcze daleko, ale oby takich przypadków jak w Częstochowie i Legnicy było jak najwięcej, bo polscy trenerzy mają umiejętności i kwalifikacje do prowadzenia drużyn z dobrymi wynikami.

Michal Sz

No trzeba trzymać kciuki żeby tym klubom dobrze się wiodło, to może za jakiś czas i innym otworzą się oczy. Polscy trenerzy są tak naprawdę w wielu przypadkach niezweryfikowani. Papszun dostał wolną rękę, mógł wywalić obiboków i wziąć takich graczy jacy mu odpowiadają. Ale ilu jest trenerów, którzy takiej możliwości nie mają i muszą pracować na gównianym materiale? Większość niestety. Przychodzi mi w tym momencie do głowy Robert Podoliński. Miał niezłe wyniki w Dolcanie, w którym pracował 3 lata. Potem już nigdzie tyle czasu nie dostał i dzisiaj pracuje w telewizji, a nie w zawodzie.

walgierz

Pewnie tak, ale to nie przejdzie. On chce graczy konkretnie pasujących mu charakterem i postawą. W Rakowie wypieprzył wszystkich, którzy nie podzielali jego wizji, bo miał pełne wsparcie właściciela klubu. Jakoś nie wierzę w takie wietrzenie szatni na Łazienkowskiej.

tputra@3dm.pl

Witam , a kiedy o Wigrach coś będzie ? Co sezon nowa drużyna i nowy trener , a dają radę jak nikt …???

Urkides
Legia Warszawa

Nie wiem czy Papszun już by dał radę w Legii? Nie każdy trener pasuje do każdej drużyny. Chodzi o autorytet u zawodników. Legia ma jednak innych zawodników niż Raków, z innym doświadczeniem i innym ego.
Tym nie mniej jestem pełen uznania dla takich klubów jak Raków czy Miedź Legnica, bo tworzą jakość bez dużej kasy a więc są dobrze zarządzane. Żeby Papszun mógł trenować Raków, ktoś musiał podjąć decyzję, że to ma być on, „trener bez doświadczenia” a nie jakiś wyjadacz ligowy z wieloletnim stażem.
Mnie zastanawia fakt że mimo oczywistych przykładów że to nie doświadczenie trenerskie, duża kasa i nowy stadion, dają sukces sportowy a racjonalne zarządzanie klubem od transferów począwszy na doborze trenera skończywszy. Tak więc wszystko zaczyna się od tego jakie horyzonty umysłowe mają zarządzający.
Ja mam nadzieję że takie kluby jak Raków, Miedź, Chojniczanka, Wigry wyznaczą nowy standard zarządzania. Nie wielka kasa a racjonalność myślenia. Ciekawie zapowiada się też Elana Toruń, tam chyba też są ludzie z głową na karku.
W Ekstraklasie Jagiellonia ma chyba najlepszy współczynnik kosztów vs efekty. Legia z Lechem mają wielokrotnie większe budżety a jakoś nie odjechały sportowo Jadze.
Nie ma pieniędzy których nie da się przesrać a w biznesie (piłka jest biznesem a przynajmniej podlega tym samym regułom zarządzania) najważniejsza jest OPTYMALIZACJA!!!! Oznacza ona że zostały zastosowane OPTYMALNE ŚRODKI DLA OSIĄGNIĘCIA ZAŁOŻONEGO CELU.
GKS Katowice wywala kasę szuflami i co?
Na dzisiaj największe rezerwy w polskiej piłce są ZARZĄDZANIE KLUBAMI i SZKOLENIE.

wpDiscuz