LIVE: Ostatni dzień transferów i Ekstraklasa – jest szansa, że coś się będzie działo!
Live

Pytaliście od rana – gdzie live z ostatniego dnia okienka transferowego? Otóż ostatnie live’y z transfer deadline day miały w sobie tyle mięsa co kiepskie parówki i tyle emocji, co typowy mecz Ekstraklasy. Kluby najwyraźniej poszły po rozum do głowy i zaczęły ustalać transfery nieco wcześniej, niż na kilka godzin przed zamknięciem okienka, w związku z czym sens straciło dynamiczne relacjonowanie ich starań. Ale już popołudnie, gdy ostatnie dopinane transakcje będą się przeplatać z meczami w Ekstraklasie oraz ligach zagranicznych? Inna para kaloszy. Dlatego też wyjątkowo uruchamiamy live na ostatni fragment tego dnia – z nadzieję, że emocje przyniosą i spotkania piłkarskie, i decyzje podejmowane w gabinetach. Lecimy!

22:38

Okej, to tak, po hitach w wykonaniu Rakowa i Lokeren chyba już nic się nie wydarzy – tak naprawdę czekamy tylko na info od Grosickiego. Wszystkie te ruchy opiszemy w osobnych tekstach, więc live’a kończymy w tym miejscu. Jutro nadajemy, choć… trochę inaczej niż zwykle. Ale to już wam jutro wszystko na spokojnie opowiemy. Dzięki za dziś, elo!

22:35

O, to byłby hit na ostatniej prostej. Według Micha Vergauwena, belgijskiego dziennikarza, Przemysław Frankowski przenosi się do Lokeren. To byłoby mocne zakończenie okienka, czekamy na oficjalne potwierdzenia.

22:26

22:26

O, jest też bomba transferowa! Do Rakowa trafia piłkarz z Manchesteru City U-23.

22:25

No i proszę, Lechia Gdańsk Piotra Stokowca (mamy wrażenie, że podawanie nazwiska trenera jest w tym momencie bardzo ważne) zjeżdża na pierwszą przerwę reprezentacyjną w roli lidera Ekstraklasy, niepokonanego, przekonującego i konsekwentnego – z 5 zwycięstwami w 7 meczach. Tak, dzisiaj to nie było z ich strony wielkie widowisko, ale znów gdańszczanie mieli po pierwsze odrobinę więcej szczęścia, po drugie Kuciaka w bramce i wreszcie po trzecie – o wiele więcej cierpliwości. Koroniarze oddali tych strzałów niemal dwadzieścia, ale ile tak naprawdę było przygotowanych? O ilu można powiedzieć, że wynikały z rozsądnego budowania akcji? Chyba to „podwójne” uderzenie Forbesa a potem Gardawskiego oraz wolej tuż po przerwie w wykonaniu tego drugiego, do tego jeszcze uderzenia głową Diawa przy stałych fragmentach. Poza tym? Bez recepty na obronę Lechii.

Ta ostatnia zasługuje na osobne zdanie. 3 gole stracone w 7 meczach. Jest moc.

22:12

Nunes za Filę, później Chrzanowski za Haraslina i to oznacza jedno: zalew zagranicznych pytań na wszystkich kanałach Lechii: where is Egy?

22:03

Ach, po godzinie gry Roma wyrównała, Fazio daje rzymianom remis 1:1 na stadionie AC Milan. Do końca w tym momencie niecałe 20 minut. Bez goli za to w Hannoverze, gdzie dziś gości Borussia Dortmund. Piszczek od pierwszej minuty, do końcowego gwizdka jeszcze kwadrans.

21:59

Doceńmy jeszcze podanie Sopoćki. 19-latek doskonale, bez zastanowienia, rzucił piłę do Araka. Przy kontrze miał najmniej efektowną, ale najważniejszą rolę przerzucenia ciężaru z defensywy pod bramkę rywala. Niejeden 19-latek w tym samym czasie zastanawiał się, czy ma wszystkie zeszyty na poniedziałkowy powrót do szkoły.

21:57

O tym właśnie pisaliśmy. Kontra Lechii po prostu zabójcza, świetna piłka do boku, do Araka, ten podjeżdża kawałek i oddaje w pole karne. Flavio Paixao w takich momentach się nie myli. Cyk, 2:0.

21:54

Górski w miejsce Malarczyka, czyli Korona z frontalnym atakiem. Paradoksalnie – teraz w jej wyrównanie wierzymy mniej, niż przed zmianą. Lechia ma naprawdę szybkie skrzydła, a teraz jeszcze Arak wjeżdża za Maka. Może i nie potrafi uderzać do pustej bramki, ale za to pewnie zepchnie Flavio do boku. Przy kontrach to może mieć sens.

Zresztą, coś trzeba było zmienić, Lechia po 67 minutach gry na swoim terenie ma jeden celny strzał.

21:48

Dość kontrowersyjna żółta kartka dla Nalepy, nie dość że faul taktyczny, to też brutalny. My chyba musielibyśmy przejrzeć kilka powtórek, zanim podjęlibyśmy decyzję co do koloru kartki.

Ogółem Lechia cofnięta podejrzanie głęboko – jak na 60. minutę meczu u siebie chyba trochę zbyt głęboko. Nie zdziwimy się, jeśli to się zemści.

21:43

Świetną zmianę dał Pucko – wszedł w przerwie za Forbesa i już dwa razy pokazał się w pobliżu bramki Kuciaka. Przed momentem groźny wolej, ale jak na razie cały czas górą bramkarz Lechii.

21:22

AC Milan po golu Kessiego prowadzi z Romą 1:0. O dziwo – nie gra żaden Polak, choć przecież w wymogach licencyjnych Serie A jak byk stoi – mieć w składzie polskiego zawodnika.

21:19

Nooo, wreszcie i Kuciak się trochę pokazał. Forbes świetnym przyjęciem gubi krycie i oddaje strzał po długim słupku, bramkarz Lechii paruje piłkę do boku. Gardawski zbiera ładnym wolejem, ale znów Kuciak wyciąga się jak kot i po raz drugi ratuje Lechię.

W sumie sympatyczna końcówka tej połówki, ale wcześniej się wynudziliśmy. Niezły start Lechii, ale i przyśnięcie po zdobytej bramce, niezły finisz Korony, ale i duże problemy z wyprowadzaniem piłki przez pełne 45 minut. Oby w drugiej połowie było lepiej.

21:10

Szczere wyznanie – spodziewaliśmy się po Lechii więcej, zwłaszcza, że dzisiaj defensywa Korony wygląda dość chwiejnie. Mak już kilka razy urywał się na prawej flance, Malarczyk i Diaw zdają się trochę zagubieni, gdy Paixao wbiega w drugie tempo – wystarczyłaby odrobina dokładności i pewnie prowadzenie byłoby wyższe. Pod drugą bramką imponować może ta słynna „pazerność” przy stałych fragmentach gry, ale koroniarze oprócz determinacji i wysokiego wyskoku prezentują przy nich sporo fauli w ataku. Za którymś razem jednak to może się udać.

20:59

A, zaległy raport z I ligi – Odra Opole ograła głogowian 3:0 i znów doskoczyła do czołówki, natomiast Wigry zwyciężyły nad Garbarnią 2:1 na własnym terenie – na ten moment są na drugim miejscu.

20:55

No to się powrót Malarczyka do składu nie do końca udał. Znowu dorzut z prawego skrzydła, znowu nerwowość u stoperów Korony i w efekcie faul niemalże w polu bramkowym. Karnego na gola zamienia Flavio Paixao i Lechia prowadzi 1:0. Warto dodać – chwilę wcześniej blisko gola po uderzeni głową Diaw, z kamery zza pleców wydawało się, że brakło kilkudziesięciu centymetrów.