LIVE: FRANCJA W FINALE!

Mundial, mundial i już prawie po mundialu. Ale choć mistrzostwa ze zrozumiałych przyczyn przestały być porywającym wodospadem meczów, jeszcze nie powiedziały przecież ostatniego słowa. Wciąż mają dla nas kilka smakołyków. Takim po prostu musi być dzisiejsze starcie Francji z Belgią, mecz pełen gwiazd, mecz znakomitych drużyn, mecz, który może z perspektywy okazać się przedwczesnym finałem. Zapraszamy na Live z półfinału mistrzostw świata!

21:58 FRANCJA W FINALE!

To nie był mecz, jakiego się spodziewaliśmy. Francja zagrała dobry, wyrachowany futbol i powinna wygrać wyżej. Trójkolorowi innymi słowy zagrali swoje, ale Belgowie… Ci byli jakby wystraszeni szansą, jaka się przed nimi otwierała. Najlepsza ofensywa turnieju. Gwiazdy w ataku, Courtois w bramce, zespół bez wad. I dzisiaj nie potrafili na poważnie zagrozić Francji, przycisnąć jej przez dłuższy moment, naprawdę docisnąć do lin. Przechodzi zespół lepszy, ale czy porywający? Mbappe na pewno ma w sobie błysk geniuszu, ale poza nim jest to zespół grający przede wszystkim inteligentnie i rozumiejący doskonale specyfikę turnieju. Takie czasy – piękne granie na pewno nie w tej fazie. Tu liczy się wynik. Dzięki, że byliście z nami.

21:54

Belgowie rzucili się do desperackiego ataku, ale wyszło z tego tyle, że Tolisso miał wymarzoną sytuację na 2:0. Napracował się dziś Courtois, był najlepszy w reprezentacji Belgii, ale strzelić przecież nie strzeli. Ostatnie sekundy.

21:53

Francja kontroluje wynik. Belgia potrzebuje… sami nie wiemy czego. Cudu? Przebłysku szaleństwa? Mieli na to całkiem sporo czasu, a jednak Francuzi skutecznie zamknęli drogę do bramki.

21:51

Mbappe znowu z żółtkiem, znowu rujnując dobry wizerunek, który konsekwentnie budował sobie przez cały mecz. Trochę niedojrzałego dzieciaka w nim jednak siedzi.

Zabić mecz mógł Griezmann, ale wszedł w niego duch Girouda.

21:47

Było blisko, chyba się zgodzicie.

21:46

Powiedzielibyśmy, że Belgom kompletnie nie idzie w ataku i już nic nie strzelą, tak specjalnie, z przekory, by zadziałała Klątwa Weszło.

21:43

Gdy grasz półfinał mistrzostw świata, ale przypomniał ci się że nie zebrałeś warzyw w Farmville.

DhxKTaWW4AAjiUv

21:41

Kibice Francji robią „POZNAN”. Najlepszy polski wkład w te mistrzostwa.

21:39

Przedzierał się Hazard, z którym dobrze rozegrał Lukaku, a przerwaną akcję spuentował potężną bombą Witsel. Sygnał do ataku? Hazardowi powtarzać nie trzeba, choć teraz zwija się z bólu na murawie.

21:38

Bezdyskusyjny faul Giroud, sędzia nie gwiżdże. Jako jedyny nie wiedział, że Hazard sam się nie kładzie? Byłaby doskonała okazja do groźnego strzału. Tymczasem schodzi Fellaini, wchodzi Carrasco.

21:37

Mbappe za szybki dla wszystkich dzisiaj. Fellaini przed chwilą sprawdził jakość koszulek – Nike na pewno zachwycona. Operatorzy kamer mniej. Struś pędziwiatr:

21:35

Tymczasem polskie europucharowe boje zaczęte z przytupem. Legia – Cork do przerwy 0:0.

21:29

Giroud nie dość że źle przyjął, nie dość, że stracił, to jeszcze spalił. Hat-trick!

21:28

21:25

Mecz Francja – Belgia swoją drogą, ale jeszcze ciekawszy jest chyba mecz Mbappe – Hazard. Wyrównany, pierwsza połowa dla Belga, drugą zdecydowanie wygrywa Francuz.

21:24

Jeśli Hazard musi faulem taktycznym przerywać kontrę Francji to wiesz, że coś w grze Belgów nie gra (a przynajmniej w jej tyłach). Tak po prawdzie, choć Belgowie próbują, a przed chwilą głową niezły strzał oddał Fellaini, to gdyby nie Giroud Francuzi właśnie zmierzaliby pewnie do finału.

21:21

21:19

Mertens za Dembele. Bardzo dobrze, bo przecież Dembele nie dawał w zasadzie zupełnie nic. Mertens przykrył występ kolegi w kilkadziesiąt sekund. Promyk nadzieli dla Belgii.

21:15

Francuzi mogli zabić ten mecz, ale znowu Giroud nie potrafi wykorzystać dogodnej okazji. Jak w 1998 – Francuzi grają w zasadzie bez dziewiątki. Ale jak ma się takiego Mbappe w składzie… młody Francuz znowu gra wybitny mecz. Przepiękne zagranie piętą, potem rajd – zapomniał już chyba o żenującej symulce z Urugwajem.

21:11

Francja kuje żelazo póki gorące. Teraz Matuidi wywalczył rzut wolny tuż za polem karnym, a przecież ma tu kto straszyć ze stałych fragmentów gry.