Wieża Babel za ciasna dla Kuchego
Weszło

Wieża Babel za ciasna dla Kuchego

Milion teorii spiskowych, a sprawa przesunięcia do rezerw Michała Kucharczyka jest dość banalna. Od razu można było zakładać, że tabun ściągniętych obcokrajowców odbije się na atmosferze w szatni.

To, że Legia dzisiaj nie jest jedną wielką, piłkarską rodziną wie każdy, kto przystawi ucho. Wieża Babel. Jak to w drużynie, która przechodzi wielką przebudowę, są piłkarze, którzy ze swojej pozycji są zadowoleni oraz tacy, którzy zadowoleni nie są. Są też piłkarze, którzy przyglądają się zachodzącym wokół zmianom i albo przyjmują je z entuzjazmem, albo nie. Różnica między pojedynczymi zawodnikami często polega na tym, że niektórzy są na tyle rozważni, by ze swoimi odczuciami się przesadnie nie uzewnętrzniać, podczas gdy inni nie mają odpowiednich zdolności aktorskich lub po prostu cierpliwości.

Dlaczego Kucharczyk trafił do rezerw?

Po sobotnich zajęciach zdążył już pojechać do domu, ale potem został wezwany z powrotem do klubu, gdzie poinformowano go o tej decyzji. Wcześniej podczas treningu – gdy ćwiczył z boku, indywidualnie – nie zareagował odpowiednio na uwagi szkoleniowca.

Tło jest natomiast takie, że jest grupa polskich piłkarzy, którzy nie mają przekonania, że w klubie dzieje się dobrze i że ściągnięci piłkarze grają dlatego, że na to zasługują. Czy mają rację, czy nie – niech rozstrzygnie sobie każdy z osobna. W każdym razie obserwują co się dzieje i chyba uznali, że nie są traktowani sprawiedliwie. Dodatkowo piłkarze – jako grupa zawodowa, można uogólnić – nie zawsze dobrze znoszą rotacje. Uważają, że jeśli są wystarczająco dobrzy, żeby grać, to powinni grać i nie interesuje ich, że ktoś inny też by chętnie zagrał.

Czy w związku z sytuacją Kucharczyka Romeo Jozak może mieć problem z utrzymaniem posady do końca roku? Totolotek sądzi, że Jozak ma szansę popracować do końca 2018 roku – kurs na to, że nowy rok przywita jako trener Legii wynosi 1,60. A zwolnienie, nieprzedłużenie kontraktu, zmiana funkcji? Kurs 2,20. Na ten moment…

Ale wróćmy do tego niesprawiedliwego traktowania. Siada grono facetów i zaczyna się zastanawiać: kilku kolegów odeszło, kilku straciło mocną pozycję w zespole? Zaraz, zaraz, to my wygrywaliśmy tę ligę przypadkiem?

Na przykład szeroko dyskutowaną sprawą było pozbycie się z klubu Macieja Dąbrowskiego. Był to ruch dość nielogiczny nie tylko ze sportowego, lecz także z ekonomicznego punktu widzenia. Zawodnik, który był wybrany najlepszym obrońcą ligi, dostał wielomiesięczną odprawę, byle tylko sobie poszedł. A teraz wyobraźmy sobie scenariusz, w którym Legia zgłasza się do Zagłębia Lubin i proponuje: – Wypożyczcie go na rundę wiosenną, będziemy mu płacić połowę pensji.

Wszyscy by wygrali, prawda? Legia płaciłaby połowę i Zagłębie połowę. Deal bardzo prawdopodobny. Tymczasem Dąbrowskiego pogoniono, dano mu walizkę forsy na drogę i w efekcie… Legia płaci cały kontrakt i Zagłębie płaci cały kontrakt. Bez sensu.

Ale za to zrobiono miejsce dla Mauricio.

Michał Kucharczyk to postać przedziwna. Z jednej strony notorycznie się z niego szydzi, z drugiej jest to zawodnik, który ma liczby. Do tej pory strzelił 42 gole w ekstraklasie, sporo ważnych, zdobył cztery mistrzostwa Polski i pięć Pucharów Polski. Rundę wiosenną zaczął na ławce. W pierwszych pięciu meczach wchodził na końcówki, z Lechem strzelił gola z rzutu karnego. Potem z Lechią dostał szansę w pierwszym składzie i ją wykorzystał (gol), ale w następnym meczu – z Wisłą – znowu usiadł na ławce. To nic dziwnego, że piłkarze w takiej sytuacji się frustrują. Jedynie ci bez ambicji rzucani są między ławką i boiskiem i przyjmują to zawsze bez żalu. I znów dochodzimy do tego, że niektórzy potrafią swoje nastroje maskować, a inni mają z tym mniejszy lub większy problem.

Romeo Jozak zareagował zdecydowanie – uznał, że w pewnym momencie (podczas zajścia na dzisiejszym treningu) miarka się przebrała. Być może miał rację. Natomiast trudno nie odnieść wrażenia, że dystans pomiędzy polskimi i zagranicznymi zawodnikami z tego powodu się nie zmniejszy. Być może dobrze dla wszystkich, że trzech reprezentantów Polski – Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński – przebywa na zgrupowaniu reprezentacji i przyjadą do klubu już z chłodnymi głowami – gdy całe zamieszanie zdążą sobie przetrawić i wewnątrz grupy omówić.

Fot.FotoPyK

KOMENTARZE (107)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Medalion

Prawdopodobnie miał już dość harówki weekendami, widzi, że nawet sklepowe mają wolne :)

Al Bundy

Kurwa, cała Polska żyje odpaleniem jakiejś kaleki do rezerw, temat na okładkę La Gazetta dello Sport

Re

Nie no wiadomo, statystycznie bardziej interesujące rzeczy dla przeciętnego kibica dzieją się w Sandecji Nowy Sącz i to tym powinno weszło pisać XD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

adrian92

Mam nadzieję że tłumacz google daje radę (w końcu to też język słowiański): Престао сам да радим по сопственој вољи, свестан сам финансијских последица везаних за мој одлазак.
Потписајте овде у региону Балкана

Dani

Chorwaci nie pisza juz cyrylica 😉

adrian92

Racja, ale pejsbuk prosił o bałkański, więc wybrałem dowolny język stamtąd (w tym wypadku serbski) :) Spokojnie, byłem u Hrvatskoj wielokrotnie, wiem że piszą zrozumiałymi znakami :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

adrian92

pejsbuk: Czytałem już kilka artykułów na ten temat. Jakiś czas temu chociażby pewien włoski naukowiec stwierdził, że dawnych Słowian często z góry klasyfikuje się jako niepiśmiennych (czyli niższych kulturowo), ponieważ główny nurt badań nad kulturami zamieszkującymi dawniej ziemie Europy środkowej dawno został skierowany na pozycje pro-germańskie. Do dziś właściwie bezkrytycznie przyjmuje się prace niemieckich profesorów napisane w czasie II czy III Rzeszy Niemieckiej, a przecież bardzo wiele z nich miało charakter rasistowski i anty-słowiański… To były takie prace w stylu „Kto powinien rządzić Mitteleuropą i dlaczego właśnie Niemcy?”. A tymczasem kronikarze bizantyjscy czy arabscy z okresu przed chrystianizacją pisali wyraźnie że jakiś system pisma mieliśmy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krysiapawlowicz

po bałkańsku……….??????????? o qrwa…………… czyli jak ??????????????

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

100% racji

Oliwier Gutowski

Z Polaków grają: Malarz, Pazdan, Jędza, Mąka (sporo), Niezgoda, Kuchy (sporo) i Radovic xD. Wychodzi na to, że szatnią trzęsą Cierzniak i Kopczyński. Kto by się spodziewał. Dziękuje pan weszło za gorące deep info xDDD.

TomekWu
Miedź Legnica

Cieżniak przegrywa skład z Polakiem więc jedynie musi tu chodzić o Kopczyńskiego… Co za krnabrny piłkarz, no!

Matełusz Bołek
Real Madryt, Real Madryt i Real Madryt

Nie ma się co dziwić. Jak każdy młody, zdolny walczy o swoje. Przecież Lech z Jóźwiakiem tez to przerabiał kilkanaście tygodni temu xD

Pasta

Od kiedy Radovic to Polak?

adrian92

Od uzyskania obywatelstwa… Czy to się Tobie podoba czy nie…

The BFIYEH

to ma obywatelstwo polskie ale nie jest Polakiem

Przem37

Nigdy nie był i nie będzie Polakiem.
Obywatelstwo nie jest jednoznaczne z narodowością.
Radovic jest obywatelem polskim, narodowości Serbskiej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rudy 102
Drużyna pierścienia

Z perspektywy czasu widać,że koncepcja klubu kokosa miała głębszy sens.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Ekstraklapa nie gra, ale glosno o sobie przypomina. To miłe

adrian92

Jak jakiś wirus, albo rak… I tak, na nią niestety tu chorujemy :)

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Kuchego nie traktowalbym w kategoriach zagrozenia życia, cos bardziej na zasadzie gwaltownego ale zadkiego dyskonfortu.

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

Gwałtowny i rzadki dyskomfort, to ja mam po kebabie na ostro :/

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Ty po kebebie, inny po kapuscie, ja po suszonych pomidorach. Ale o to wlasnie mialem na myśli.

MikoBalagany
Inter Mediolan, Legia Warszawa

Z taką formą jaką ma ta cała „stara gwardia” Polaków, to dla mnie wszyscy mogą pójść do rezerw skoro tacy obrażeni są. Co chwila to samo, któryś z nich nie gra – zwalniamy trenera! Koniec tego terroryzmu, albo spinasz dupę, albo do widzenia. Jeszcze rozumiałbym te bunty, gdyby oni cokolwiek grali. Kuchy zagrał 1,5 dobrego meczu i już znowu gwiazdorzy, Mąka wielki playmaker z 1 asystą przez cały sezon, Jędza nie różni się poziomem od Brozia a i tak swoją drogą gra dużo, Rado gra tylko za swój status, bo na razie potyka się o własne nogi, Pazdan obcina się w każdym meczu. SPIĄĆ DUPY I DO ROBOTY.

Chris Waddle
Legia Warszawa

dokładnie, nikt za nimi nie będzie płakał

technojezus
technojezus

Zdjęcie profilowe MikoBalagany No jak to nikt nie będzie płakał?

Pod wcześniejszym artykułem wielu kibiców Legii płakało że Legenda i ,,dobry” piłkarz odchodzi do rezerw….

Ja podzielam wasze zdanie.Dla mnie Z obecną formą to oprócz Kuchego jeszcze przynajmniej 2-4 by się znalazło do rezerw.

Chris Waddle
Legia Warszawa

forma formą, ale jest jeszcze kwestia wpływu na drużynę, już za Berga była grupka, która wycinała Sa na treningach, części się pozbyliśmy (Saganowski, Rzeźniczak) ale niedobitki zostały

Tekker
Fiorentina

Dokładnie tak. Potem takie „gwiazdki” idą do klubów takiej Bundesligi i płaczą, że „trener mnie nie lubi”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

Kucharczyk już z Bergiem miał nie po drodze, potem Rzeźniczak z Hasim, Pazdan i Mączyński z Magierą, teraz znowu Kucharczyk z Jozakiem. Kurwa, piłkarze są od grania, a nie wybierania sobie trenerów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

I teraz może dla przykładu wypierdoleni zostaną piłkarze, żeby zrozumieli jaka jest ich rola.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JJHarrison

jesteś upośledzony intelektualnie? Przecież „najlepszy obrońca ligi” to nie opinia autora tekstu, a tytuł, jaki został przyznany Dąbrowskiemu za sezon 2016/2017 na gali Lotto Ekstraklasy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Piszesz do interlokutora per ‚niedojebie’. Co za młodzież, przeproś

JJHarrison

Jednak jesteś upośledzony intelektualnie. To miłe, że Pan Krzysztof toleruje tutaj osoby z grupą. :)

Urkides
Legia Warszawa

Bartoszek wtedy dostał tytuł trenera roku. Tam nie mogło być na poważnie.

Aerth

Jest rotacja – zawodnik niezadowolony, bo nie gra w każdym meczu. Nie ma rotacji – zawodnik niezadowlony, bo za duży wysiłek i zmęczenie.

Jest jakaś trzecia opcja?

MikoBalagany
Inter Mediolan, Legia Warszawa

Granie na pół gwizdka w składzie z ulubionymi kolegami z drużyny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mecenas_Misiura

Islamskie ataki pomścimy!

Szynkers88

Pisał Stano. Słowa o Dąbrowskim to jego słowa z audycji z Czeresiem, Kowalem i Rzeźnikiem.
Scenariusz. Kucharczyk będzie strzelał w rezerwach, bo to gracz, który do takiej kopaniny się świetnie nadaje. A Jozak? Nie jestem w stanie przewidzieć, jak Legia będzie grała i jak potoczą się jego losy.

Dani

a w Zabrzu wlasnie zakonczyl sie piekny mecz , wspaniala atmosfera na trybunach piekne oprawy, ponad 20 tys kibicow na trybunach, 1000 kibicow ze Splitu. Gornik pokonal Hajduka 3:2. A weszlo sie rozczula nad drewnem Kucharczykiem. Wstyd wesz(L)o, rzetelnosc dziennikarska na poziomie techniki Kucharczyka

adrian92

Hej, kolego, to wrzuć to na Trybunę, też chętnie poczytam (a jak możesz dać linka do opraw czy ogólnie tego co się działo to będę wdzięczny :) ), a nie winisz Weszło że pisze o tym co się dzieje w Legii- która, jak wiadomo po odzewie, nie tylko w tym artykule, interesuje wszystkich w kraju od rana do nocy… Anyway, jak możesz podrzucić coś o tym jubileuszowym meczy Górnika, chętnie poczytam :)

Dani

zapraszam na gornikzabrze.pl przedmeczowe informacje, o samym meczu wiecej pewnie bedzie jutro

Dani

del

hajduk.jpg
hajduk2.jpg
torcida.jpg
Dani

na drugim zdjeciu ekipa z Hajduka przed rozpoczeciem meczu, jeszcze nie w komplecie

hajduk2.jpg
hajduk.jpg
torcida.jpg
adrian92

Oglądam już ten mecz, jestem na 4 minucie i golu Gyurcso (to kwestia klimatu czy czegoś innego, że u nas by tak w życiu nie przypieprzył z wolnego?). na razie plusem meczu Pani liniowa 😉 Chętnie to zobaczę, nawet jak podałeś wynik, bo jestem ciekaw jak wygląda liga polska vs chorwacka. Dzięki za zdjęcia :)
Aha, jeszcze małe pytanie: dlaczego kibice Hajduka siedzą osobno, mimo że mają z Wami zgodę? Kwestia wymogów czy po prostu nikt nie pomyślał że kibice nawzajem nic sobie nie zrobią?

adrian92

PS da się obejrzeć na gornikzabrze.pl cały mecz

gryf01

Chyba im się serwer zablokował, bo nie ładuje. Pewnie pół Polski próbuje teraz ten mecz zobaczyć :)

adrian92

Możliwe :) Powiem, że jak na mecz towarzyski- naprawdę niezły, jak nie masz co robić po nocy (ja się przestawiłem, a że choruję to i tak nie muszę zmieniać tego nawyku) w weekend to warto :) A właśnie, zmiana czasu „ukradła” nam godzinę, dopiero się zorientowałem 😀

Dani

Tak bylo uzgodnione przed meczem, dostali pule 1000 biletow, i caly swoj sektor, chociaz przed i po meczu wspolna zabawa. Odnosnie meczu zwyciestwo Gornika chociaz wyszkolenie techniczne i posiadanie pilku po stronie Chorwatow, az chcialoby sie zeby Polscy pilkarze mieli taka technike.

adrian92

Ale jeśli Gyurcso tam (podobno, wg słów Iwana i wspólłkomentatora) regularnie strzela , to jednak nie taka ta ich liga mocna :) Aha, operatorzy kamer+ realizatorzy do bani… Co chwilę zmienia się ujęcie, co sprawia wprowadza straszny chaos w oglądaniu..

Dani

Gyursco odzyl w Hajduku, wbrew temu co pokazal w Polsce to naprawde dobry gracz, w naszej drewnianej lidze nawet Messi popadl by w przecietnosc. Przy 10 kopaczach ,11 zawodnik z czasem staje sie kopaczem, natomiast w dobrej lidze nawet slaby zawodnik podniesie swoje umiejetnosci. A co do kamery no niestety nie byl to operator z C+ :) a pracownik klubu

adrian92

Obejrzałem cały :) Powiem tak: fajnie że oba zespoły nie potraktowały tego jako typowy mecz przyjaźni gdzie można sobie pokopać na luzie ku uciesze gawiedzi. Gdybym nie wiedział co to za mecz, spokojnie wziął bym go za spotkanie o punkty.
Co do umiejętności piłkarzy Hajduka- faktycznie widać różnicę w jakości, ale też zauważ że jak weźmiemy pod uwagę pozostałe aspekty, zwłaszcza to co nazwalibyśmy boiskowym cwaniactwem, czy np umiejętność wykorzystania okazji i stworzenia zagrożenia z pozornie niegroźnej sytuacji to Górnik zamiótł Chorwatów. U nich szwankowało wykończenie, ktoś by powiedział że gdyby zachowywali się lepiej pod bramką Zabrzan, to pewnie wysoko by wygrali- ale z drugiej strony nawet najlepszą sytuację ktoś musi umieć wykorzystać, niecelny strzał to jednak ciągle błąd techniczny…
Myślę nawet (choć to jednak gdybologia), że tak grający Hajduk nie zawojował by wiele w Ekstraklasie. Nie przez wzgląd na aspekty czysto piłkarskie, te mają na poziomie wyższym niż chyba każdy nasz klub, ale ze względu na „myślenie” na boisku. Górnik nie jest najbardziej „sprytną” drużyną w naszej lidze, ponadto w tym meczu wyszło na boisko sporo młodych (a więc przynajmniej teoretycznie mniej wyrachowanych) piłkarzy,wręcz wraz z zmianami skład stał się naprawdę juniorski (rocznik 2000 tam się mocno przewijał), a mimo to rozgrywał lepszych technicznie Chorwatów głową+zaangażowaniem+twardością w grze. Moim zdaniem od około 65-70 minuty Hajduk już się poddał mentalnie, widząc że nie ma szans na zwycięstwo grając typowo po chorwacku.
Aha: Łukasz Wolsztyński-Man of the Match, zdecydowanie :)

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

20 tys. na meczu towarzyskim. Wynik 3-2. I ogólna atmosfera. Podoba mi się to.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

„Siada grono facetów i zaczyna się zastanawiać: kilku kolegów odeszło, kilku straciło mocną pozycję w zespole? Zaraz, zaraz, to my wygrywaliśmy tę ligę przypadkiem?”
A odpadli z Pucharów i zbierali wpierdol za wpierdolem na krajowym podwórku przypadkiem? Co to w ogóle za argument? Kiedyś wygraliśmy, więc trwaj chwilo, chwilo jesteś piękna. Tylko potem jest kłopot, bo drzewa umierają stojąc…

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Bo to ekipa bankietowa Lesnego. Skoncza sie resztki przeciekow z Legii.
I oby Zakolec dostal zasluzone kopy w dupsko i po jajach.

gryf01

W Warszawie jest zmiana warty. Nowy prezes, nowy trener a teraz nowi zawodnicy. Poprzednicy odnosili sukcesy i byli/są wkurwieni, że ich odsunięto. Ale takie są koleje losu. Czekamy teraz na sukcesy nowej ekipy.
A tak na marginesie, byłoby dobrze gdyby nowa ekipa też przestała zbierać wpierdol za wpierdolem na krajowym podwórku. Mamy teraz większą stratę do lidera niż wtedy gdy wywalano Magierę. Legia ma może słabszy skład niż rok temu, ale ciągle najlepszy w Polsce. Brak mistrza w tym roku byłby katastrofą.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

No a gdzie są pieniądze za las???? Tzn. z Ligi Mistrzów? Miała Legia po grze w fazie grupowej LM odstawić resztę ligi na lata (świetlne), tymczasem gdzie ta kasa? To samo z Lechem. Sprzedają najzdolniejszych młodych grajków za miliony, bo milijon się nazywam. Niby budują boiska – ale wątpię, że boczne boisko dla juniorków kosztuje 6 mln euro… Tak że tego

adrian92

R74: A nie uważasz że z tymi kosmicznymi pieniędzmi z LM trochę daliśmy się nabrać prasie, jakie to niby bajońskie sumy? To samo z kasą za wychowanków Lecha. Ok, to dalej spora kasa na polskie warunki, ale i tak nie zagwarantuje mistrzostwa w połowie sezonu, bo nie jest aż tak spora żeby kupować „samograjów”. Przy dzisiejszej inflacji w futbolu będziemy z każdym rokiem osiągać coraz mniej, chyba że w naszej lidze pojawiłaby się na tyle duża forsa, żeby budżety czołowych 4-5 klubów oscylowały w okolicach 120-150 mln €, a średniaków w okolicach 30-50 mln €… To byłoby możliwe w dzisiejszych czasach w dużym kraju europejskim, ale mam wrażenie że obecni właściciele polskich klubów (zwłaszcza ci publiczni) nie chcą poszukać zagranicznego inwestora, bo wolą mieć w swoich rękach fajną zabawkę, gdzie można kogoś dowolnie zwolnić/zatrudnić i zmieniać co chwilę koncepcję o 180 stopni, a do tego co 4 lata przed wyborami samorządowymi robić sobie z tej zabawki broń polityczną.
Wracając do kasy- nie ma co się przejmować tym że Legia zgarnęła kilkadziesiąt mln za LM, a Lech co okienko kręci się koło 10 mln zysku, skoro już nie tylko na Zachodzie, ale coraz częściej na Wschodzie taka kasa budzi co najwyżej uśmiech politowania…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Masz rację, ale to kamyczek do ogródka władz klubu, a nie trenera i zawodników.

Janusz Kibol

Przyjdzie Staruch z ekipą i nie będą patrzeć czy Polak czy nie Polak. Legia znów będzie jednością. I może znów zacznie grać jak po ostatniej wizycie? No, przynajmniej do chwili kiedy karki nie przestaną piec… XD

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Paradoksalnie to może się stać na koniec sezonu przy braku szansy na MP. Cały ten chorwacki kram się spakuje i wypierdoli posłusznie zostawiając kilka zgniłych jaj. Żaden z klubów w Polsce nie awansuje przez kolejny sezon do fazy grupowej jakiegokolwiek pucharu, Mioduski ogłosi przebudowę i zmianę koncepcji bo „wiecie no, hehe, Jozak to była część tylko mojego planu” i tak do zajebania będziemy budowali tę ligę. Oczywiście w międzyczasie co lepszych wykupią z Jagi/Lecha/kogokolwiek za grosze i będziemy się dusić w tym sosie jak co roku.

Kurwa, kilka lat już człowiek to ogląda a jednak dalej ciągnie mnie do tej ligi. Dlaczego? Nie mógłbym w spokoju pooglądać Premier League jak za dzieciaka? A’propos Premier League, tam jakoś w większych klubach Anglicy są w mniejszości i nie odpierdala się taka degrengolada jak u nas. W innych topowych ligach też. A tu, kurwa, „Wieża Babel”. Śmiech na sali.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

A ja sie nie zdziwie jak ktokolwiek wygra to wejdzie do LM. Albo, ze do LE wejda dwa kluby.
PS. Legia doczlapiesie do mistrza.

adrian92

Miszczu, wszystko jest możliwe. Zarówno scenariusz w którym Legia/Jagiellonia/Lech jakimś cudem przechodzą te eliminacje, a równie dobrze przez obecne zasady może być historyczny wpierdol w 1 rundzie el LM… Jestem przeciwnikiem podejścia minimalistycznego (z reguły jak zakładasz sobie minimum, to nie udaje się nawet to), ale uważam że przy nowym systemie awansu kluby powinny rzucić wszystkie siły na awans do grupy LE, co teraz staje się ciut łatwiejsze…

Pasta

Ale w czym ty masz problem? Ze krzywo kopia, czy ze saja dupy w europie? Wyluzuj liga polska est i tak najzajebistrza wlasnie z powodow jakie wymieniles

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Ja sie pytam kiedy Komisja Ligii rozwiaze kontrakt Kuchego z winy klubu?

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Zaraz, zaraz, kto niby tą ligę wygrał? Czy mowa o tej rundzie w której wszyscy grali piach i całość ciągnął Vadis z kulawym Rado? I jak Vadisa skopał taki Góralski do spółki z Wasiljewem to nagle robiło się 0:0 i przyznanie tytułu rozgrywało się do ostatnich sekund ostatniego meczu? No sorry, nie specjalnie tutaj widze wielkie zasługi tych doświadczonych polskich kopaczy. Zabrakło Vadisa, a oni potem odpadli z Astaną i Sheriffem, grali piach w lidze i nie chciało im się „umierać za Magierę”. To jak to z tymi ich dyskusjami o swojej pozycji w drużynie? Może nie były to zbyt trzeźwe rozmowy i nie rozumieją że grali piach i dlatego zaczęto rewolucje, a nie dlatego że ktoś ich nie lubi bo są Polakami? Kucharczyk niech obejrzy jeszcze raz te swoje mecze, bo też szału nie ma, z Lechem zawalał solidarnie ważne kontry, okay nie on jeden, ale trochę pokory się mimo wszystko powinno mieć do swoich umiejętności. Bo myślę że jakby strzelał bramkę z co 2-3 setki jaką ma to nikt by go na ławę nie sadzał, a pozycja pierwszego rezerwowego to chyba nie jest jakiś dramat. A już kontestowanie decyzji trenera publicznie, jakieś przecieki z szatni, odzywki na treningu, to jest żenada. Jakoś w Barcelonie i Realu wchodzą do szatni amatorzy i wuefiści jak Guardiola i Zidan, a tutaj wielkim polskim piłkarzom się nie podoba że jak to, takich wybitnych piłkarzy może trenować jakiś trener młodzieży. W Niemczech też rewolucja trenerska trwa i poważne zespoły obejmują trenerzy młodzieży odnosząc sukcesy, ale tutaj wybitni kopacze lepiej się znają na temat treningów i taktyki. Tylko potem wyjadą tacy kopacze na zachód i już jest problem, że treningi ciężkie, że trener mnie nie lubi, że języka się trzeba uczyć bo po polsku nie można. A najwięcej do powiedzenia mają ci co są za słabi żeby wyjechać i zetknąć się z poważnym futbolem, spotkać trenera młodzieży w Bundeslidze i posmakować jak to jest jak trzeba zapieprzać i nie można się pożalić do pismaków z różnych gazetek, portalików i radia, jak to trener nie chce na Polaków stawiać, za dużo rotacji i wybitni polscy kopacze nie mogą grać.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Po ki chuj się podszywasz, nie umiesz wymyślić własnego nicka? Przecież nie jesteś Bjelica – nie wiem może innym czytelnikom to odpowiada, ale mnie razi, nicki typu Letierri, Bjelica, Wujo, Peszko. Nie macie ciule własnej tożsamości?

Vooyek_Zbooyek

Ty za to nie jesteś Raskolnikow. Zgoogluj „hipokryzja”.

blazej przybylowicz

Sorry, ale ten artykuł z daleka śmierdzi prywatą. Niefajnie – mały lokalny portal/radio moze robić co chce ale jeśli masz zasięg ogólnopolski to jednak prywatne sprawy takie jak ta albo tępienie Cionka/ Peszki albo kibicowanie Barsie bezwzględnie są niefajne. Lubie i szanuje portal i radio. Jestem fanem ale wymienione powyżej sprawy strasznie mierzią.

Wróżka Weszława

Jozak nie ogarnia. Jego dni są już policzone.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

No dobra panie, a teraz merytorycznie. Legii remisującej z Realem to już praktycznie nie ma. Teraz kto z tych nowych zabrał miejsce w składzie lepszym „starym”? Vesović gra gorzej niż Jędza? Remy niż Pazdan? Niezgoda nie grał teraz w pierwszym składzie, bo był przeziębiony, Eduardo jest jego zmiennikiem. A jeśli idzie o środek pola to jest Cafu, Antolić, Philipps, Mączyński i … Kopczyński. Jak z Wisłą nie mół grać Antolić i Philipps to kto miał grać za tego Cafu? I przede wszystkim czy najbardziej dupy nie dają ci co w Legii byli jak Pazdek, Jędza, Mączyński, Hlousek i Rado?

technojezus
technojezus

Co to za wypociny?
Eduardo dostał gigantyczne pieniądze? Czemu siejesz ferment?
Trudno żeby taki Mauricio grał jak on nieprzygotowany do sezonu.
Obcokrajowcy nic nie pokazują?
Co ty pierdzielisz…
Remy i Antolić to b.dobre transfery Legii.
Dla mnie w składzie z Polaków na obecną chwilę powinien grać jedynie Pazdan, Niezgoda i od biedy Jędrzejczyk.
Reszte wywalić bo są lepsi od nich.
Ale znając życie będzie promowanie na siłę Mączyńskiego bo na MŚ musi jechać…
Legia nic nie osiągnie jeżeli w pierwszym składzie będą grali 58 letni Radović i Eduardo.
Pasquato 5x lepszy obecnie niż Rado a i tak nie gra.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

A co jak np. któs z dwójki Pazdan x Remy złapie kontuzje, a Astiz nie będzie mógł grać za kartki?
Co jak 2 stoperów się rozkraczy? Kto ma grać wtedy w obronie?
Iloski chłopak z USA co kopał się na jakiś ,,koledżach” jest lepszy niż drewniak i weteran Kucharczyk kolego.
Może już zapomniałeś że zaimponował Legii i dlatego go zakontraktowali. Na dodatek grał dobrze w sparingach i strzelił bramkę.
Teraz jak Kuchy będzie się kopał po czole w III lidze to Iloski dostanie szansę.
Phillips to podstawowy gracz.
Nie moja wina że Jozak usilnie wystawia Remyego na śpd a w obronie gra też 50 letni Astiz…

pablo8511

co to za pierdolenie zakolastego? Jeśili trenerowi nie pasuje jakiś zawodnik to właśnie tak powinno być, wypierdala go do rezerw albo transferuje z klubu i tyle w temacie. Tylko zakolasty robi z tego problem bo jego ziomalek Bodek został wyjebany.

Dr Common-Sense

Przytoczona sytuacja z Dąbrowskim wygląda dla mnie tak, że po przyjściu Mauricio, MD dostał sygnał: „chłopaku, za dobry jesteś, żeby przesiedzieć rundę na ławce, w każdym klubie w PL masz podstawowy skład, zostało 10 minut okienka, możemy rozwiązać kontrakt z odprawą”. Z perspektywy klubu finansowo i sportowo może słabo, ale czy to psuje atmosferę? Fajny ukłon w stronę zawodnika, znak dla innych graczy, że jak jesteś w porządku to w tym klubie nikt cię nie wydyma i nie zrobi z ciebie niewolnika.

MisKrzys

„Zaraz, zaraz, to my wygrywaliśmy tę ligę przypadkiem?”

Nie kurwa, przypadkiem to sędzia celebryta nie widział 2m spalonego Hamy.

Bartek BAchorski

Ciężko nie odnieść wrażenia, że obecna Legia to projekt mocno tymczasowy i chyba powoli wszyscy w klubie zgubili z oczu chęć zdobycia mistrzostwa, a w grę weszły osobiste interesy. Jozak z pionem sportowym naściągali wagon piłkarzy i próbują pokazać jak bardzo są oni potrzebni, czasami kosztem średnio popularnych decyzji. Bo jak inaczej nazwać sadzanie na ławce wykonującego poprawnie swoją pracę Niezgodę za Eduardo albo posadzenie Kuchego na ławce po tym jak dostał i całkiem nieźle wykorzystał swoją szansę. Starzy piłkarze chyba też wyczuli to i wolą po sobie rzepkę skrobać. Zresztą mimo, że jakimś cudem uciułali tego lidera to ostro ich odstawiono. Jędza grał i gra przechujowo ale jednak to jak go potraktowano zimą opowiadając jak to Vesović go przyspawa do ławki i jak to powinien szukać sobie nowego klubu to jednak dziecinada. Mączyńskiemu ściągnięto 12837123 konkurentów do składu, jednego nawet po 2 dniach od podpisania kontraktu wrzucono do wyjściowego składu. Dąbrowskiego całkiem olano i wrzucono w jego miejsce gościa, który za pół roku się rozpłynie, w dodatku ten gościu wszedł na boisko i niczego wielkiego nie pokazał.
Zresztą to też nie jest tak, ze Ci nowi to jacyś zbawcy, którzy podnieśli znacząco jakość Legii. Remy owszem broni się sportowo ale reszta? Antolović jak na razie postanowił oddać mecz o pozycję lidera, Vesović wygląda obiecująco ale to też nie jest jakiś wielki skok jakościowy wybijający się ponad Ekstraklasę, Phillips solidny, dobrze wyszkolony defensywny pomocnik zobaczymy czy okaże się lepszy od Borysiuka z którego już 2 razy zrezygnowano, Cafu na razie dużo biega ale jakoś jego gra nie przekłada się na dominację w środku pola, Mauricio miał elektryczne wejście w wygranym meczu i tyle go widać i do tego Eduardo, który miał jedno dobre zagranie i kilka kiksów w kluczowych momentach. Do tego Jozak jeszcze wpuścił Iloskiego bo kto bogatemu zabroni.
To wszystko nie wygląda jakby ktokolwiek tak na dobrą sprawę grał o mistrzostwo, nawet na boisku widać jak chłopaki grają pod siebie bo wiedzą że nawet super spotkanie nie da im pewności, że za tydzień w ogóle wyjdą na boisko. Ciekawe jak to się skończy, Kuchy ma już to szczęście że w tej farsie i pewnie przegranym mistrzostwie nie będzie musiał uczestniczyć.

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

A teraz wymień mecze w których Eduardo grał kosztem Niezgody. Podpowiem ci że w 2. A potem sprawdź informacje na temat urazów/infekcji i możliwości gry przez 90 minut przez Niezgodę przed tymi meczami. Argument o rotacji podkręcają pismacy umyślnie, mimo że przed meczami i po meczach są informacje o niepełnej dyspozycji piłkarzy. Ostatnio przez urazy, infekcje, czerwone i żółte kartki nie grali Philipps, Antolicz, Broź, Vesowicz, Jędrzejczyk, Hlouszek, Niezgoda, Astiz… itd. Jozak jest nie na rękę niektórym pismakom. Jest, za jakiś czas go nie będzie, a polscy trenerzy to i na kawę pójdą i na piwo, i sprzedadzą ploteczki. Polscy piłkarze to samo. Zatem Jozak to amator, wuefista, trener młodzieży, „pan Jozak”, a nie trener Jozak, utracił szatnie, nie panuje nad sytuacją, rotuje składem, wystawia zagranicznych kosztem Polaków, ma swoich ulubieńców, nie zna się na taktyce, nie zna się na treningach, nie robi odpraw, nie omawia przeciwników, nie rozmawia z piłkarzami, prowadzenie odpraw oddał pani psycholog, ma zerowe doświadczenie, nigdy nie prowadził seniorów, nie wie jak rozwiązywać problemy i na niczym się ogólnie nie zna. Jest afera, jest o czym pisać, wszystkim się żyje dostatnio. Można by i nawet trzeba to wszystko prostować, co klub i trener robią, ale jakoś nie specjalnie to pismaków interesuje. No bo jak trener mówi że odpraw nie prowadzi pani psycholog i to nieprawda, to nie ma sensacji, nikt tego nie kliknie, lepiej podgrzewać informacje że prowadzi. Pytanie którzy z tych piłkarzy poszli na zachód, trenowali tam, rywalizowali z 2 równorzędnymi piłkarzami na pozycje itp, żeby oni mieli jakieś porównanie i kompetencje do oceniania. Bo zazwyczaj to idą na zachód i jest płacz, treningi za ciężkie, rywalizacja za duża, trener mnie nie lubi, uwziął się na biednego Polaka, musiałem być lepszy od konkrenta żeby grać, języka się musiałem nauczyć, bo trener nie chciał ze mną po polsku rozmawiać. Jakoś w Niemczech zatrudniają trenerów młodzieży w dużych klubach, bogatszych od Legii, z lepszymi piłkarzami i nikt tam nie płacze że amator i wufeista trenuje piłkarza wartego 40 mln zł. A polski kopacz płacze. Jakoś w Realu i Barcelonie nie płakali że na ławce trenerskiej usiadł amator i wufeista bez doświadczenia w seniorskiej piłce Zidan i Guardiola. A polski piłkarz płacze. Coś tu nie gra chyba. I mam nadzieje że Mioduskiemu nie zabraknie determinacji do uzdrowienia sytuacji. Skończy się zwalnianie po roku trenerów. Pismaki z jednej strony płaczą nad losem trenerów, z drugiej się z tego cieszą bo mają o czym pisać. Już zacierają rączki na to jak głowa Jozaka poleci. A czy powinna polecieć, to się okaże, bo w klubie dużo więcej wiedzą na temat sytuacji w drużynie niż to potrafią wyciągnać pismaki.

Ciro Di Marzio
SSC Napoli

Mnie to strasznie przypomina swego czasu Lechie Gdańsk, masę zawodników z zagranicy , patrząc z osobna niezlych, ale co za dużo to tez nie dobrze. A Legia przedobrzyła, nie żebym bronił Leśnego, ale Mioduski nie ma pojęcia o zarządzaniu pod względem sportowym, i zostawienie tego Chorwatom, tak jak piszesz skutkuje tym ,że urządzają sobie w Warszawie prywatny folwark.

technojezus
technojezus

Kiedy wy zrozumiecie że polskich klubów nie stać na granie najlepszymi Polakami.
Jeden z drugim kopną dwa razy prosto piłkę i już miliony chcą za niego i zamiast do takiej Legii czy Lecha to idzie na ławkę na zachód.
Dlaczego na zachodzie w klubach panuje multikulti?
Tam jakoś się sprawdza a u nas zawsze pierdzielenie że ,,wieża Babel” , ,,za dużo obcokrajowców i dlatego słaba gra”
Kuźwa, zobacz sobie na premier league tam niekiedy w zespole z Anglii gra tylko 1-2 Anglicy.
W ostatnim meczu Chelsea z Barceloną w LM nie grał żaden anglik, za to chyba 3 albo 4 Hiszpanów grało.
Liczą się umiejętności i ja mam w dupie kto gra.Jeżeli jakiś Polak jest lepszy od innych, to niech gra.Ta sama antologia z obcokrajowcami.

Criskrakow

Antologia – pojedyncza publikacja albo seria wydawnicza wydana drukiem lub cykl audycji radiowych bądź kolekcja nagrań płytowych itp. – będąca wyborem dzieł lub ich fragmentów, jednego lub wielu autorów, dokonana według określonych zasad, opatrzona tytułem.

Analogia (gr. ἀναλογία – odpowiedniość, podobieństwo) – orzekanie o pewnych cechach omawianego przedmiotu (rzeczy, osoby, pojęcia itp.) na zasadzie jego podobieństwa do innego przedmiotu (dla którego odpowiednie cechy są określone i znane) lub równoległości występujących pomiędzy nimi innych cech.

technojezus
technojezus

Ja liczę że da szansę Iloskiemu.
Chłopak z jakiegoś wypizdowa w USA, a lepszy niż Kucharczyk.
Jozak to w ogóle trochę jakiś dziwak.
Ma Pasquato a wystawia kompletnie bez formy i hamulcowego Radovicia.
To samo z Eduardo.Po kiego on gra a na ławie siedzi ,,gwiazda,, Niezgoda?

Criskrakow

Można ironizować i nabijać się z legii ale prawda jest taka że gadanie o obcokrajowcach to tylko wymówka, atmosferę robią wyniki a tych nie ma ostatnio więc szuka się winnych. A że Romeo pali się pod dupką to druga sprawa, przychodził jako światowiec zrobić coś więcej niż mistrza Polski a tu kicha, więc pokazuje swoje ego. A że kucharczyk się wychylił to na niego padło.

Ciro Di Marzio
SSC Napoli

O ile byłem pozytywnie zaskoczony transferami Edka, Vesovicia czy Remiego o tyle późniejsze sciagnie jakiś Iloskich Phlipsów czy Mauricio to rzeczywiście za dużo tego. Znaczy wiesz, w Legii musiały być czystki, ale gdzieś z głową zrobione jak to zrobił Probierz w cracovi. Ale tu na papierze fajne CV graczy, i przebłyski umięjetności widać. Ale tam nie ma kolektywu i chyba wizji pomysłu jak zacząć grac by to odpaliło. Za Jozaka Legie ogląda sie gorzej jak za późnego Berga..a ja odnosze wrażenie ze , progresu nie ma zadnego. A ze maja skład najlepszy w lidze, a inni tez grają nie równo, to jeszcze jako tako to wygląda.

Baton

Szczerze, to ja się nie dziwię. Sprowadzono jakieś ogórki zagraniczne, które nic nie grają(ostatnie mecze z Jagą, Wisłą, Lechem), a mimo to dalej wychodzą.

Lluc93

Nic nie gra to reprezentacyjne trio, które powinno być kręgosłupem tej drużyny. I kto ma za nich wychodzić? W środku pola głównie, bo tam jest najwięcej nowych? Krzysiu (który gra co mecz) co mu się kurwa jednego sprintu w meczu nie chce wykonać, bo jedyny inny to Kopczyński? Remy źle gra? Vesović źle?

BeastMode
</