Wieża Babel za ciasna dla Kuchego
Weszło

Wieża Babel za ciasna dla Kuchego

Milion teorii spiskowych, a sprawa przesunięcia do rezerw Michała Kucharczyka jest dość banalna. Od razu można było zakładać, że tabun ściągniętych obcokrajowców odbije się na atmosferze w szatni.

To, że Legia dzisiaj nie jest jedną wielką, piłkarską rodziną wie każdy, kto przystawi ucho. Wieża Babel. Jak to w drużynie, która przechodzi wielką przebudowę, są piłkarze, którzy ze swojej pozycji są zadowoleni oraz tacy, którzy zadowoleni nie są. Są też piłkarze, którzy przyglądają się zachodzącym wokół zmianom i albo przyjmują je z entuzjazmem, albo nie. Różnica między pojedynczymi zawodnikami często polega na tym, że niektórzy są na tyle rozważni, by ze swoimi odczuciami się przesadnie nie uzewnętrzniać, podczas gdy inni nie mają odpowiednich zdolności aktorskich lub po prostu cierpliwości.

Dlaczego Kucharczyk trafił do rezerw?

Po sobotnich zajęciach zdążył już pojechać do domu, ale potem został wezwany z powrotem do klubu, gdzie poinformowano go o tej decyzji. Wcześniej podczas treningu – gdy ćwiczył z boku, indywidualnie – nie zareagował odpowiednio na uwagi szkoleniowca.

Tło jest natomiast takie, że jest grupa polskich piłkarzy, którzy nie mają przekonania, że w klubie dzieje się dobrze i że ściągnięci piłkarze grają dlatego, że na to zasługują. Czy mają rację, czy nie – niech rozstrzygnie sobie każdy z osobna. W każdym razie obserwują co się dzieje i chyba uznali, że nie są traktowani sprawiedliwie. Dodatkowo piłkarze – jako grupa zawodowa, można uogólnić – nie zawsze dobrze znoszą rotacje. Uważają, że jeśli są wystarczająco dobrzy, żeby grać, to powinni grać i nie interesuje ich, że ktoś inny też by chętnie zagrał.

Czy w związku z sytuacją Kucharczyka Romeo Jozak może mieć problem z utrzymaniem posady do końca roku? Totolotek sądzi, że Jozak ma szansę popracować do końca 2018 roku – kurs na to, że nowy rok przywita jako trener Legii wynosi 1,60. A zwolnienie, nieprzedłużenie kontraktu, zmiana funkcji? Kurs 2,20. Na ten moment…

Ale wróćmy do tego niesprawiedliwego traktowania. Siada grono facetów i zaczyna się zastanawiać: kilku kolegów odeszło, kilku straciło mocną pozycję w zespole? Zaraz, zaraz, to my wygrywaliśmy tę ligę przypadkiem?

Na przykład szeroko dyskutowaną sprawą było pozbycie się z klubu Macieja Dąbrowskiego. Był to ruch dość nielogiczny nie tylko ze sportowego, lecz także z ekonomicznego punktu widzenia. Zawodnik, który był wybrany najlepszym obrońcą ligi, dostał wielomiesięczną odprawę, byle tylko sobie poszedł. A teraz wyobraźmy sobie scenariusz, w którym Legia zgłasza się do Zagłębia Lubin i proponuje: – Wypożyczcie go na rundę wiosenną, będziemy mu płacić połowę pensji.

Wszyscy by wygrali, prawda? Legia płaciłaby połowę i Zagłębie połowę. Deal bardzo prawdopodobny. Tymczasem Dąbrowskiego pogoniono, dano mu walizkę forsy na drogę i w efekcie… Legia płaci cały kontrakt i Zagłębie płaci cały kontrakt. Bez sensu.

Ale za to zrobiono miejsce dla Mauricio.

Michał Kucharczyk to postać przedziwna. Z jednej strony notorycznie się z niego szydzi, z drugiej jest to zawodnik, który ma liczby. Do tej pory strzelił 42 gole w ekstraklasie, sporo ważnych, zdobył cztery mistrzostwa Polski i pięć Pucharów Polski. Rundę wiosenną zaczął na ławce. W pierwszych pięciu meczach wchodził na końcówki, z Lechem strzelił gola z rzutu karnego. Potem z Lechią dostał szansę w pierwszym składzie i ją wykorzystał (gol), ale w następnym meczu – z Wisłą – znowu usiadł na ławce. To nic dziwnego, że piłkarze w takiej sytuacji się frustrują. Jedynie ci bez ambicji rzucani są między ławką i boiskiem i przyjmują to zawsze bez żalu. I znów dochodzimy do tego, że niektórzy potrafią swoje nastroje maskować, a inni mają z tym mniejszy lub większy problem.

Romeo Jozak zareagował zdecydowanie – uznał, że w pewnym momencie (podczas zajścia na dzisiejszym treningu) miarka się przebrała. Być może miał rację. Natomiast trudno nie odnieść wrażenia, że dystans pomiędzy polskimi i zagranicznymi zawodnikami z tego powodu się nie zmniejszy. Być może dobrze dla wszystkich, że trzech reprezentantów Polski – Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński – przebywa na zgrupowaniu reprezentacji i przyjadą do klubu już z chłodnymi głowami – gdy całe zamieszanie zdążą sobie przetrawić i wewnątrz grupy omówić.

Fot.FotoPyK

KOMENTARZE (107)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Medalion

Prawdopodobnie miał już dość harówki weekendami, widzi, że nawet sklepowe mają wolne :)

Al Bundy

Kurwa, cała Polska żyje odpaleniem jakiejś kaleki do rezerw, temat na okładkę La Gazetta dello Sport

Re

Nie no wiadomo, statystycznie bardziej interesujące rzeczy dla przeciętnego kibica dzieją się w Sandecji Nowy Sącz i to tym powinno weszło pisać XD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

adrian92

Mam nadzieję że tłumacz google daje radę (w końcu to też język słowiański): Престао сам да радим по сопственој вољи, свестан сам финансијских последица везаних за мој одлазак.
Потписајте овде у региону Балкана

Dani

Chorwaci nie pisza juz cyrylica 😉

adrian92

Racja, ale pejsbuk prosił o bałkański, więc wybrałem dowolny język stamtąd (w tym wypadku serbski) :) Spokojnie, byłem u Hrvatskoj wielokrotnie, wiem że piszą zrozumiałymi znakami :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

adrian92

pejsbuk: Czytałem już kilka artykułów na ten temat. Jakiś czas temu chociażby pewien włoski naukowiec stwierdził, że dawnych Słowian często z góry klasyfikuje się jako niepiśmiennych (czyli niższych kulturowo), ponieważ główny nurt badań nad kulturami zamieszkującymi dawniej ziemie Europy środkowej dawno został skierowany na pozycje pro-germańskie. Do dziś właściwie bezkrytycznie przyjmuje się prace niemieckich profesorów napisane w czasie II czy III Rzeszy Niemieckiej, a przecież bardzo wiele z nich miało charakter rasistowski i anty-słowiański… To były takie prace w stylu „Kto powinien rządzić Mitteleuropą i dlaczego właśnie Niemcy?”. A tymczasem kronikarze bizantyjscy czy arabscy z okresu przed chrystianizacją pisali wyraźnie że jakiś system pisma mieliśmy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krysiapawlowicz

po bałkańsku……….??????????? o qrwa…………… czyli jak ??????????????

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

100% racji

Oliwier Gutowski

Z Polaków grają: Malarz, Pazdan, Jędza, Mąka (sporo), Niezgoda, Kuchy (sporo) i Radovic xD. Wychodzi na to, że szatnią trzęsą Cierzniak i Kopczyński. Kto by się spodziewał. Dziękuje pan weszło za gorące deep info xDDD.

TomekWu
Miedź Legnica

Cieżniak przegrywa skład z Polakiem więc jedynie musi tu chodzić o Kopczyńskiego… Co za krnabrny piłkarz, no!

Matełusz Bołek
Real Madryt, Real Madryt i Real Madryt

Nie ma się co dziwić. Jak każdy młody, zdolny walczy o swoje. Przecież Lech z Jóźwiakiem tez to przerabiał kilkanaście tygodni temu xD

Pasta

Od kiedy Radovic to Polak?

adrian92

Od uzyskania obywatelstwa… Czy to się Tobie podoba czy nie…

The BFIYEH

to ma obywatelstwo polskie ale nie jest Polakiem

Przem37

Nigdy nie był i nie będzie Polakiem.
Obywatelstwo nie jest jednoznaczne z narodowością.
Radovic jest obywatelem polskim, narodowości Serbskiej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rudy 102
Drużyna pierścienia

Z perspektywy czasu widać,że koncepcja klubu kokosa miała głębszy sens.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Ekstraklapa nie gra, ale glosno o sobie przypomina. To miłe

adrian92

Jak jakiś wirus, albo rak… I tak, na nią niestety tu chorujemy :)

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Kuchego nie traktowalbym w kategoriach zagrozenia życia, cos bardziej na zasadzie gwaltownego ale zadkiego dyskonfortu.

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

Gwałtowny i rzadki dyskomfort, to ja mam po kebabie na ostro :/

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Ty po kebebie, inny po kapuscie, ja po suszonych pomidorach. Ale o to wlasnie mialem na myśli.

MikoBalagany
Inter Mediolan, Legia Warszawa

Z taką formą jaką ma ta cała „stara gwardia” Polaków, to dla mnie wszyscy mogą pójść do rezerw skoro tacy obrażeni są. Co chwila to samo, któryś z nich nie gra – zwalniamy trenera! Koniec tego terroryzmu, albo spinasz dupę, albo do widzenia. Jeszcze rozumiałbym te bunty, gdyby oni cokolwiek grali. Kuchy zagrał 1,5 dobrego meczu i już znowu gwiazdorzy, Mąka wielki playmaker z 1 asystą przez cały sezon, Jędza nie różni się poziomem od Brozia a i tak swoją drogą gra dużo, Rado gra tylko za swój status, bo na razie potyka się o własne nogi, Pazdan obcina się w każdym meczu. SPIĄĆ DUPY I DO ROBOTY.

Chris Waddle
Legia Warszawa

dokładnie, nikt za nimi nie będzie płakał

technojezus
technojezus

Zdjęcie profilowe MikoBalagany No jak to nikt nie będzie płakał?

Pod wcześniejszym artykułem wielu kibiców Legii płakało że Legenda i ,,dobry” piłkarz odchodzi do rezerw….

Ja podzielam wasze zdanie.Dla mnie Z obecną formą to oprócz Kuchego jeszcze przynajmniej 2-4 by się znalazło do rezerw.

Chris Waddle
Legia Warszawa

forma formą, ale jest jeszcze kwestia wpływu na drużynę, już za Berga była grupka, która wycinała Sa na treningach, części się pozbyliśmy (Saganowski, Rzeźniczak) ale niedobitki zostały

Tekker
Fiorentina

Dokładnie tak. Potem takie „gwiazdki” idą do klubów takiej Bundesligi i płaczą, że „trener mnie nie lubi”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

Kucharczyk już z Bergiem miał nie po drodze, potem Rzeźniczak z Hasim, Pazdan i Mączyński z Magierą, teraz znowu Kucharczyk z Jozakiem. Kurwa, piłkarze są od grania, a nie wybierania sobie trenerów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

I teraz może dla przykładu wypierdoleni zostaną piłkarze, żeby zrozumieli jaka jest ich rola.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JJHarrison

jesteś upośledzony intelektualnie? Przecież „najlepszy obrońca ligi” to nie opinia autora tekstu, a tytuł, jaki został przyznany Dąbrowskiemu za sezon 2016/2017 na gali Lotto Ekstraklasy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Piszesz do interlokutora per ‚niedojebie’. Co za młodzież, przeproś

JJHarrison

Jednak jesteś upośledzony intelektualnie. To miłe, że Pan Krzysztof toleruje tutaj osoby z grupą. :)

Urkides
Legia Warszawa

Bartoszek wtedy dostał tytuł trenera roku. Tam nie mogło być na poważnie.

Aerth

Jest rotacja – zawodnik niezadowolony, bo nie gra w każdym meczu. Nie ma rotacji – zawodnik niezadowlony, bo za duży wysiłek i zmęczenie.

Jest jakaś trzecia opcja?

MikoBalagany
Inter Mediolan, Legia Warszawa

Granie na pół gwizdka w składzie z ulubionymi kolegami z drużyny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mecenas_Misiura

Islamskie ataki pomścimy!

Szynkers88

Pisał Stano. Słowa o Dąbrowskim to jego słowa z audycji z Czeresiem, Kowalem i Rzeźnikiem.
Scenariusz. Kucharczyk będzie strzelał w rezerwach, bo to gracz, który do takiej kopaniny się świetnie nadaje. A Jozak? Nie jestem w stanie przewidzieć, jak Legia będzie grała i jak potoczą się jego losy.

Dani

a w Zabrzu wlasnie zakonczyl sie piekny mecz , wspaniala atmosfera na trybunach piekne oprawy, ponad 20 tys kibicow na trybunach, 1000 kibicow ze Splitu. Gornik pokonal Hajduka 3:2. A weszlo sie rozczula nad drewnem Kucharczykiem. Wstyd wesz(L)o, rzetelnosc dziennikarska na poziomie techniki Kucharczyka

adrian92

Hej, kolego, to wrzuć to na Trybunę, też chętnie poczytam (a jak możesz dać linka do opraw czy ogólnie tego co się działo to będę wdzięczny :) ), a nie winisz Weszło że pisze o tym co się dzieje w Legii- która, jak wiadomo po odzewie, nie tylko w tym artykule, interesuje wszystkich w kraju od rana do nocy… Anyway, jak możesz podrzucić coś o tym jubileuszowym meczy Górnika, chętnie poczytam :)

Dani

zapraszam na gornikzabrze.pl przedmeczowe informacje, o samym meczu wiecej pewnie bedzie jutro

Dani

del

hajduk.jpg
hajduk2.jpg
torcida.jpg
Dani

na drugim zdjeciu ekipa z Hajduka przed rozpoczeciem meczu, jeszcze nie w komplecie

hajduk2.jpg
hajduk.jpg
torcida.jpg
adrian92

Oglądam już ten mecz, jestem na 4 minucie i golu Gyurcso (to kwestia klimatu czy czegoś innego, że u nas by tak w życiu nie przypieprzył z wolnego?). na razie plusem meczu Pani liniowa 😉 Chętnie to zobaczę, nawet jak podałeś wynik, bo jestem ciekaw jak wygląda liga polska vs chorwacka. Dzięki za zdjęcia :)
Aha, jeszcze małe pytanie: dlaczego kibice Hajduka siedzą osobno, mimo że mają z Wami zgodę? Kwestia wymogów czy po prostu nikt nie pomyślał że kibice nawzajem nic sobie nie zrobią?

adrian92

PS da się obejrzeć na gornikzabrze.pl cały mecz

gryf01

Chyba im się serwer zablokował, bo nie ładuje. Pewnie pół Polski próbuje teraz ten mecz zobaczyć :)

adrian92

Możliwe :) Powiem, że jak na mecz towarzyski- naprawdę niezły, jak nie masz co robić po nocy (ja się przestawiłem, a że choruję to i tak nie muszę zmieniać tego nawyku) w weekend to warto :) A właśnie, zmiana czasu „ukradła” nam godzinę, dopiero się zorientowałem 😀

Dani

Tak bylo uzgodnione przed meczem, dostali pule 1000 biletow, i caly swoj sektor, chociaz przed i po meczu wspolna zabawa. Odnosnie meczu zwyciestwo Gornika chociaz wyszkolenie techniczne i posiadanie pilku po stronie Chorwatow, az chcialoby sie zeby Polscy pilkarze mieli taka technike.

adrian92

Ale jeśli Gyurcso tam (podobno, wg słów Iwana i wspólłkomentatora) regularnie strzela , to jednak nie taka ta ich liga mocna :) Aha, operatorzy kamer+ realizatorzy do bani… Co chwilę zmienia się ujęcie, co sprawia wprowadza straszny chaos w oglądaniu..

Dani