Wstąp Jasiu do policji, bo inaczej pan kibic po ciebie przyjdzie!
Weszło

Wstąp Jasiu do policji, bo inaczej pan kibic po ciebie przyjdzie!

O tym, że sytuacja kadrowa w policji jest dramatyczna świadczą kolejne informacje dopływające z mrocznych wnętrz komisariatów – w ostatnich kilkunastu miesiącach można wymienić choćby sytuację wokół śmierci Igora Stachowiaka czy sam fakt, że według informacji Gazety Wrocławskiej przez ostatnie dwa lata na komisariatach zginęło w podobnych okolicznościach aż 16 osób. Tylko w grudniu 2017 zaś, za przekroczenie uprawnień, wyroki otrzymało dwóch policjantów z Jeleniej Góry i policjant ze Rabki, czterech z Czechowic zwolniono dyscyplinarnie jeszcze przed sądowym wyrokiem, zarzuty prokuratorskie usłyszało z kolei 17 policjantów z Olsztyna i były oficer jastrzębskiej policji. Przypomnijmy – grudzień ma 31 dni.

Jak sami widzicie – braki kadrowe, zarówno w sensie ilościowym, jak i – przede wszystkim – jakościowym, widać gołym okiem. Nie spodziewaliśmy się jednak, że w ramach łączenia etatów do działu marketingu przydzielono człowieka do tej pory odpowiedzialnego za utrzymywanie w czystości toalet w policyjnym areszcie. Skojarzenia z sedesem są jak najbardziej na miejscu, bo takiej gównianej akcji marketingowej nie było chyba od czasów, gdy Tiger 1 sierpnia nalegał, by „chrzanić pamięć”. Otóż policja, a konkretnie zarząd główny związku zawodowego policjantów, reklamuje się na katowickich billboardach w ten sposób:

Tak, dobrze widzicie. Policjanci narzekają, że nie ma chętnych do służby w policji i przekonują, że warto do nich się przyłączyć, by obronić świat przed kibicami.

A właściwie nie do końca kibicami, bo według autora zdjęcia z Gazety Wyborczej, to uczestnicy Marszu Niepodległości odpalający race w 2013 roku.

Zastanawiamy się – co mieli na myśli policjanci, posługując się tak niezdarną „zachętą”? Liczą, że masowo zgłoszą się do nich ludzie pokrzywdzeni przez kibiców? Że kraj, w którym piłka nożna jest sportem narodowym nagle zacznie się użalać nad losem biednych policjantów zmuszonych do powstrzymywania tych krwiożerczych fanatyków? Zresztą, sam wybór zdjęcia. Jest tyle fotografii z zadym, jest tyle przejawów zbydlęcenia, także wśród kibiców czy uczestników Marszu Niepodległości. To nie, wybrali takie, gdzie jakiś koleś sobie cyka fotkę, inny macha flagą, jakiś okularnik trzyma ręce w kieszeniach. Grozy tu tyle, co w reportażach TVP Info o opozycji, wiecie, tych z podkładem dźwiękowym rodem z thrillera.

kato

Ale gorsze jest chyba stopniowanie zła, a do czegoś takiego z mniejszą czy większą świadomością po stronie policji doszło na tym billboardzie. Policja sama wpieprza się w niewygodną dla siebie pozycję – ludzi, którzy nie są w stanie sobie poradzić z garstką wyrostków w dresach, a co dopiero z poważną zorganizowaną przestępczością. Pozycjonuje się jako obrońca społeczeństwa przed typkami, którzy najwięcej zagrożenia tworzą dla siebie nawzajem. Na billboardzie nie ma ludzi odpowiedzialnych za przemyt kokainy, nie ma tych, którzy handlują bronią, nie ma tych, którzy kroją fury na zamówienie. Nie ma naciągaczy, nie ma sprzedawców dopalaczy, nie ma nawet sklepowego złodziejaszka Jest kilku łebków, których największym dokonaniem w świecie przestępczości jest rzut kamieniem w tarczę policjanta zza pleców kolegów. Jeśli nie mamy większych problemów, niż małolaci w kominiarkach, to policję równie dobrze może zastąpić straż miejska.

Zadajcie sobie sami pytanie: czy gdybyście mieli ułożyć listę zagrożeń, przy których zwalczeniu chcielibyście móc liczyć na policję, kolesie z racami byliby w pierwszej setce?

Spektakularna klęska wizerunkowa na kilku odcinkach. Demonizowanie dużej części społeczeństwa. Deprecjonowanie własnej pracy, sprowadzając ją, do eskortowania kiboli na wyjazdach. Przyznanie się do własnej słabości. Właściwie najbardziej oburzeni billboardem nie powinni być kibice czy uczestnicy Marszu Niepodległości, ale porządni gliniarze, którzy każdego dnia pakują się w sam środek poważnych, naprawdę istotnych dla zwykłych obywateli problemów. Można było zareklamować się ich fascynującą i godną chwały pracą.

Wybrano sebiksów. A wybierał prawdopodobnie aspirant Sebastian.

*

Poniżej screen z facebookowego profilu smagacze.pl, autorów fotorelacji z turnieju piłkarskiego policji. Kto obroni nas przed nimi?!

KOMENTARZE (47)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Oliwier Gutowski

Równie mądre jak to. Kibice lubią walić konia do tego jak oni to złapią szaliki w dłoń i ruszą na czołgi.

Sorki za demoty, innego źródła nie znalazłem xD

comment_23VVgdxuIg6hwrlP7PNHZ1UVICr8Ht6k,400[1].jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rangouren
Tottenham Hotspur

Proponuję kierunek Francja, Niemcy, Belgia, ewentualnie Manchester. Przy przejściu na Islam będziesz w większości.

-Adekwatny-
Manchester United

To w Manchesterze też ich jest od groma?!

Rangouren
Tottenham Hotspur

Czy od groma, to nie wiem. Ale na pewno o w chuj i jeszcze trochę za dużo.

Bartekkacper

a gdzie mieszkasz w ogole?

three_sixxes
Łódzki KS

haha! coz, w Manchesterze spedzilem prawie dekade i najwieksza zaraza bylo i jest zamieszkujace tam polskie robactwo. takie jak ty.

PhoenixLk
Legia Warszawa

nie oceniaj wszystkich Polaków na podstawie swojej rodziny

-Adekwatny-
Manchester United

I po chuj ten jad? Jak można współobywateli nazywać robactwem? A ty kurwa kim jesteś? Kolejny przedstawiciel „Elyty” się trafił, że tak gardzi innymi?

Bartekkacper

slowo z Manchesteru.tutaj sa 3 dzielnice gdzie jest ich pelno Oldham,Rochdale i Cheetham Hill a reszta jest ok.jak podajesz przyklad to wzoroj sie na Birmingham … . dziekuje

N.

Oliwier Gutowski – . Uwaga – czemu ukraińska scena kibicowska „usiadła” na prawie 2 lata? Bo czołówki wszystkich ekip na ochotnika pojechali na front do Donbasu. I to nie regularna ukraińska armia (bo poborowi), a właśnie ochotnicy tak dobrze tłukli się z „separatystami”.
Zza monitora łatwo robić heheszki…

FC Bazuka Bolencin

Za Ukropami delikatnie mówiąc nie przepadam, ale dobrych fighterów to tam akurat nie brak, zwłaszcza tych wspierających Prawy Sektor.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drabek

powtórzę…..byli…te całe CYBORGI…. ładnie wyglądali ja im separatyści w dupę kopali….

FC Bazuka Bolencin

Że wspomnę akcję w Odessie (2.05.2014r.)

drabek

Antoś nam podobnych zafundował…. tyle, że jeszcze głupszych…. 50 letni rezerwista więcej wie o Armii niż te całe antosiowe wojsko dowie się kiedykolwiek

FC Bazuka Bolencin

On tam krzywdy nie ma, pensyjka była fajna, odprawa pewnie też nie najgorsza.
Ja ogólnie jestem apolityczny, ale wydaje mi się że PiS „odświeża” szyld przed wyborami, pozbywając się tych o których chodzą po sieci (największej machinie propagandowej obecnych czasów) niezbyt pochlebne recenzje. Stąd wymiana na stanowisku premiera, ministrów. Jako bystry obserwator czekam na dalsze koleje wydarzeń 😀

drabek

Antoś nam podobnych zafundował…. tyle, że jeszcze głupszych…. 50 letni rezerwista więcej wie o Armii niż te całe antosiowe wojsko dowie się kiedykolwiek

drabek

byli…te całe CYBORGI…. ładnie wyglądali ja im separatyści w dupę kopali….

kotkameleon

Tak, dajmy broń do ręki ludziom, dla których rozróba to dobra zabawa.
Może od razu przemieńmy Polskę w jeden wielki zakład psychiatryczny?

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Brawo Kuba za ten tekst. Czekałem na niego, jak zobaczyłem rano te nagłówki. Strzał w stopę policji, choć pewnie część ciemnego ludu to kupi. Kto zna, niech dokończy sobie w głowie „Mundur niebieski…”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

N.

Urkidesss – tak cały czas o tych ustawach, gdzie leją się sami zainteresowani, a pewnie w sobotni wieczór skaczesz ze znajomymi przed TV /kompem oglądając popisy celebrytów w KSW..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jezd
Lech Poznań

Kurczę a ja głupi myślałem że to strona o sporcie

PhoenixLk
Legia Warszawa

Lech Poznań > Lech Poznań studiujący/pracujący w Warszawie? Ciekawe…

jezd
Lech Poznań

Nie rozumiem o co ci teraz chodzi co to ma wspólnego z moim komentarzem

PhoenixLk
Legia Warszawa

zauważyłem… podpowiem – chodzi o podpis…
Słoik to osoba, która 5 dni pracuje/uczy się w jednym mieście, a na weekend wraca do siebie do domu… na przykład – pracuje w Warszawie, ale dom rodzinny ma w Poznaniu… i kibicuje Lechowi… mam nadzieję, że tyle wskazówek wystarczy…

jezd
Lech Poznań

Ale nadal Nie rozumiem co to ma wspólnego z moim komentarzem

PhoenixLk
Legia Warszawa

z komentarzem? Nic. Z podpisem? Sporo… a ponieważ to jest pierwszy Twój wpis, jaki przyuważyłem, więc skomentowałem

cinek882

Kto jest w miarę ogarnięty i ma ambicje nigdy nie wstąpi do policji. Niestety polska Policja to patologia. Rzadko pomagają a większosci karzą za bzdury. To odpycha. Kto by chciał wstąpić do służby, która ubija zwykłych ludzi?

FC Bazuka Bolencin

Lata różnych uwarunkowań i zależności niestety robią swoje. „Robienie wyników” na tych na których jest najłatwiej (żule i bezdomni pijący winka w parku, łebki, staruszki przechodzące ulicę nie na pasach itp.), branie posady po rodzince i znajomych, wyprane mózgi po wszelkiego typu szkółkach, ciepła posadka dla matołków itp.
Mam kilku znajomych z którymi po jakimś czasie urwał mi się kontakt, dziwnym trafem w momencie gdy zostali „psami” i zaczęli się w wielu kwestiach wymądrzać i wyżej srać niż mają dupę. I to nawet na zwykłej posiadówce na piwie w knajpie. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji. A wynika to z faktu że mało sensownych ludzi pracuje w tej organizacji i pełno jest latorośli byłych zatwardziałych UB-ków. Reszta to typowe dałny, które poszły bo mundurówki przez chwilę były w modzie. Także film Smarzowskiego „Drogówka” chociaż czasem przekoloryzowuje pewne rzeczy, to w dużej mierze pokazuje większość problemów, które toczą tą grupę społeczną.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Kto jest w miarę ogarnięty to nie wysrywa takich farmazonów.
Jeżeli dla ciebie kazdy policjant to ,,patologia” to ja ci współczuję.

dupa

Braki kadrowe w policji? Delfiny z Krakowa chętnie je uzupełnią. W końcu wspierają milicyjny klub!

bastion79
KS Milan

Pisiorki i wszystko jasne. Im nawet szkapy zdychają.

10swi.stak

Akurat na co dzień Sebixy są bardziej uciążliwi niż Ci wszyscy „gangsterzy” których wymieniacie.

Bart3kk

Co się dziwić, że szukają chętnych :) wielu znajomych naprawdę spokojnych i normalnych ludzi wykształconych odpadało przeważnie na teście psychologicznym, a przyjmują typowych krawężników dla których to max zyciowe osiągnięcie:):):) więc się łapią debilnych reklam…

FC Bazuka Bolencin

Żeby zdać te testy psychologiczne to podobno albo trzeba być i mieć mentalność:
a) kobiety,
b) maszyny-robota (wskazane do mandatów),
c) specyficznego typu alkoholika.

Misza

Na plakacie podpisal sie zwiazek zawodowy policjantow, nie laczyl bym tego z jakas zorganizowana akcja msw. Ot mamy kase na promocje, zarobmy sobie, mieciu wymysl cos, a moja bratowa jest grafikiem to sobie przytniemy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drabek

tu raczej o miesiączkę kocicy prezia idzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

część druga akcji:
grób Stachowiaka i podpis „Kto was obroni, gdy przyjdą oni”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
Wisła Kraków

Dla przeciętnego człowieka szwendająca się po osiedlu grupa kibolskiej żulii jest o wiele bardziej uciążliwa niz grozny bandyta…

kotkameleon

Faktycznie, kontrowersyjny bilbord, tylko… czy aby słusznie umniejszamy zasługi pewnych grup?
Tak szybko zapomnieliśmy o niedawnej śmierci człowieka (Cracovia), który był powiązany z ludźmi „którzy najwięcej zagrożenia tworzą dla siebie nawzajem” a „największym dokonaniem w świecie przestępczości jest rzut kamieniem w tarczę policjanta zza pleców kolegów”?
A zabawa z racami na krakowskich derbach i późniejszy mem o ulicy która spłynie krwią, to też „demonizowanie dużej części społeczeństwa”?
Daleki jestem od czynienia z kibiców bandytów i wsadzania wszystkich do jednego wora, ale może niech autor tego artykułu wykorzystuje ciut inną argumentację. Robienie z sebixów lekko i pozytywnie zakręconych ludzi, to nieporozumienie oraz dawania do ręki argumentów, z których z pewnością skorzystają przeciwnicy stadionowych bywalców.

wpDiscuz