Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI
Blogi i felietony

Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Mniej więcej rok temu jechałem samochodem z Girony do Barcelony w czasie meczu Real Madryt – Bayern Monachium. Kiedy goście zdobyli gola, myślałem, że głośniki w samochodzie eksplodują. Komentator darł się, wciskał jakieś guziki, uderzał w biurko, kopał kosz, robił hałas w każdy możliwy sposób. Lecz kiedy Real wyrównał, usłyszałem tylko cichutkie „gol de Cristiano”. Aż sprawdziłem w telefonie, czy naprawdę była bramka.

Katalońskie rozgłośnie nie bawią się w obiektywizm, uznając – jak wszystkie media w Hiszpanii – że piłka to tylko zabawa i trzeba swoim słuchaczom/czytelnikom dostarczać takich emocji, jakich oczekują. Jeśli więc oni się smucą, komentator smuci się wraz z nimi. Jeśli skaczą z radości, komentator skacze najwyżej.

Wtedy – w samochodzie – utwierdziłem się w przekonaniu, że hiszpańskie rozgłośnie sportowe w fenomenalny sposób wychodzą naprzeciw oczekiwaniom.

*

W wakacje zadzwonił kolega: – Słyszałeś te podcasty Olka Wandzela? Dobrze mu idzie, co?

Przyznałem, że miło się ich słucha.

Ale jednocześnie mam taki charakter, że lubię zadać pytanie: po co? Po co mam gdzieś jechać? Po co mam coś zrobić? Po co mam się w coś zaangażować? Jaki jest plan docelowy? Nie jestem zajawkowiczem, który będzie przez dziesięć lat sklejał model samolotu z papieru.

Uznałem wtedy, że podcasty są fajne, ale w takiej formie nie mają wielkiego potencjału zarobkowego. A ja jednak jestem pragmatyczny – za darmo wolę układać klocki Lego z synem. Co więc zrobić?

Stworzyć całą sieć podcastów, audycji i relacji, czyli mówiąc w skrócie – założyć radio.

*

Zrzut ekranu 2018-01-09 o 17.49.29

W ciągu kilku najbliższych dni Weszło po wielu latach wróci w moje ręce, a ja przestanę być cowtorkowym felietonistą. Odczuwam lekki stres, bo nigdy wcześniej nie porwałem się na tak wielkie przedsięwzięcie. Portal założyłem na kanapie i urósł sam. W zasadzie wszystko zawsze przychodziło mi samo. Ale teraz trzeba zrobić krok następny. Oczywiście jest szansa, że nie podałam i to spieprzę, ale jest też szansa, że jednak podołam.

Trzeba było – jak to niektórzy mówią – wyjść ze strefy komfortu. Dziś stoję (stoimy) przed największymi zmianami w krótkiej historii Weszło.

Po pierwsze – wzmacniamy sam portal weszlo.com.
Po drugie – uruchamiamy radio sportowe.
Po trzecie – budujemy ultra-profesjonalne studio telewizyjne.
Po czwarte – zakładamy portal e-sportowy.
Po piąte – założyliśmy klub piłkarski.

I to się dzieje naprawdę, na poważnie, w każdej minucie. Leżę w 300-metrowym biurze na narożniku i piszę tekst, a nieopodal fachowcy od akustyki wytłumiają nasze studia i mówią, że zaraz przyjedzie sprzęt (ale im nie wierzę). Przez lata Weszło bazowało na prowizorce i to było fajne, naturalne, natomiast na wszystko w życiu jest czas. Teraz w moim – na stworzenie czegoś dużego. A mam na myśli ni mniej ni więcej to, że przy załodze liczącej nawet 40-45 osób będziemy największym dostawcą treści sportowych w Polsce. Aż się zastanawiam, jak te treści – nawet najlepszej jakości – zacząć wam dawkować, byście nie poczuli przesytu. I to jest chyba największe wyzwanie na rok 2018.

*

Przyjechał sprzęt.

26828378_1813624662003992_1940915864_o

26829654_1813624665337325_2012236012_o

*

To nie jest tak, że się chwalę. Raczej obiecuję i samemu sobie publicznie wysoko zawieszam poprzeczkę. Mam świadomość, że przez lata padło kilka niezrealizowanych obietnic, ale teraz trzeba złapać byka za rogi. Gdybym wam mówił, że robię radio, a miał telefon, kabelek i mikrofalówkę, to słusznie moglibyście popukać się w głowę. Ale tutaj wszystko dopinamy. Sprzęt – od minuty – jest, chociaż jeszcze nie cały. Telewizory są i to nie dwa, tylko osiem. Za moment ma być osprzęt do studia TV.

Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego i jeśli uznamy, że jesteśmy naprawdę gotowi, to wystartujemy 9 lutego. A jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego – to niewiele później. Jakie to będzie radio, dowiecie się, gdy zaczniecie go słuchać, ale myślę, że nie będziecie zawiedzeni. Rządzić będzie piłka nożna, to jasne, ale będzie też miejsce na bardzo wiele audycji tematycznych prowadzonych przez ekspertów z różnych branż. Nadawać będziemy siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Chociaż późną nocą pewnie puścimy muzykę i powtórki.

*

26540740_1806599546039837_874803241_o

26734950_1813654192001039_642560828_o

26827688_1813657062000752_1569994255_o

W zasadzie to miałem jechać do domu i tam skończyć ten wtorkowy odcinek. Ale korki były tak wielkie, że uznałem, iż lepiej skręcić do redakcji. Tak sobie myślę o was, facetach stojących w korkach, że słuchacie teraz Bajmu albo innej Anny Wyszkoni, a chętnie posłuchalibyście dobrego magazynu o sporcie albo jakiegoś meczu.

Będziecie mogli do nas dzwonić, będą poranki z radiem i wieczory z radiem. Będą produkcje radiowo-telewizyjne, jak np. „Stan Futbolu”, który będzie szedł równocześnie w formie wideo, jak i audio. Będzie masa interesujących osób, które zadeklarowały współpracę. Niektóre nazwiska w najbliższych dniach będziemy ujawniać na naszych mediach społecznościowych.

Czuję się trochę jak 14-latek idący pierwszy raz do redakcji „Przeglądu Sportowego”. Trema. Nie mam wątpliwości, że uda nam się stworzyć fajne audycje, ale nie mam zielonego pojęcia, ilu z was będzie chciało ich słuchać. Mogę tylko zdać się na instynkt, że grono odbiorców będzie wystarczające.

*

Nie wszystko zostanie przeprowadzone od razu. Najpierw radio. Potem telewizja. Potem – w marcu? – e-sport. Latem zaczniemy grać pod marką Weszło w B-klasie, a wcześniej przeprowadzimy nabór. To będzie szalony projekt, z czterema trenerami w rotacji, permanentnie zwalnianymi z byle powodu. Zabawa.

Zachęcam – zaglądajcie tutaj, wcale nie musicie być wyrozumiali, bo skórę mamy twardą. W zasadzie nasi najwięksi krytycy są naszą siłą – wytrącają z poczucia samozadowolenia. To ożywcze. Ale mimo wszystko, musimy sobie coś szczerze wyznać – zawsze kieruję się instynktem. Jeśli coś robię, to w taki sposób, jakbym chciał, aby zrobiono dla mnie. Dlatego na przykład mogę napisać beznadziejny tekst, bo po prostu dobry mi nie wyszedł, ale nie bawię się clickbaity, wyłudzanie uwagi, nie ścigam się z innymi w tych gówno-sztuczkach, byle mieć dziesięć procent odsłon więcej. Może nie zawsze mieliście tego świadomość, ale ja w sumie was – czytelników – to nawet szanuję:)

I w tym duchu robione będzie wszystko inne. Być może za rok o tej porze dzisiejszy tekst będziemy wspominać jako największą wtopę mediowo-biznesową. Ale co ja mam wam napisać… Może napiszę, że… nie sądzę!

Do usłyszenia, do zobaczenia, do poczytania!
KRZYSZTOF STANOWSKI

PS To jest ten moment, gdy osoby od maili w ramach #ProjektStano powinny zacząć sprawdzać swoje skrzynki.

KOMENTARZE (222)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
krawiczek.cwelusiu

ten sprzęt to pewnie kupiony za 10 zł z Totolotka?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rudy z UE

Oj kurwa mam spore obawy … jak to będzie ruszać tak jak kiedyś przejście ze starej www na nową to … wtedy chyba prawie miesiąc nie ogarnialiście bałaganu graficznego na stronie.

Druga sprawa co to za rozgrywki były, że Real grał z Bayernem w styczniu? Chyba literówka hm?

Na koniec dodam, że 90 minut jest jakie jest od zawsze, gdyby ktokolwiek zaczął tam coś zmieniać, to już by było po nim. Wy raz zmieniliście weszło i nastała chujnia, potem było jeszcze kilka zmian i było coraz gorzej i coraz gorzej. Kombinacje zaczęły się od wtykania nosa w komentarze … to był koniec weszło jeszcze przed tą mega pseudo rewolucją co nic nie dała.

Dobrze, że nie piszesz o ekspertach.
Pewnie będą nimi:
Szamo,
Leśniodorski,
ten co prowadził z Tobą te relacje (ten ze sportklubu)
pan 711ście
RaduMatu jestem czysty.

niech inni wymienią reszte …

Zawsze lubiłem Twoją twórczość i ten portal, ale Krzychu … wg mnie jest coraz gorzej, bo ładne opakowanie nie zastąpi środka, a to od kilka lat idzie w tą stronę …

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Powiem Ci Rudy ze duzo chetniej poslucham ekspertow, ktorych wymieniles, niz Ciebie

Jajecznik

A można się spodziewać w tym radiu Smoka i Twaro? :)

DrPlama

Założę się, że tak. Przewidywalne było, że będą chcieli robić coś swojego, choć trudno było przypuszczać, że do spółki z Krzysztofem Stanowskim. Pewnie teraz mają zakaz konkurencji i będą działać na wiosnę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

Smokowski zdementował plotkę o komentowaniu spotkań w ich własnym radio internetowym. Według mnie jakiś dziennikarzyna wiedział, że gdzieś dzwonią tylko nie wiedział w którym kościele. Pewnie wyglądało to tak, że ten news był w połowie prawdziwy mianowicie miało powstać radio sportowe tylko nie założone przez smoka i twaro tylko przez stanowskiego.

B123

Smokowski i Twarowski są za drodzy zejdźcie na ziemie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kaligula

Dlaczego od razu POD Stanowskim i czemu za drodzy? Jeśli mieliby wejść w to razem ze Stanem to w formie % (procentowy udział) + jakieś zewnętrzne finansowanie. I też bankowo nie na zasadzie 10h każdego dnia tylko raczej działalność zarządczą, bycie twarzą i czas dla nich na prime timie + inna działalność. A że pod szyldem weszło to co z tego? Opcja win-win.

Pytanie tylko czy są już na tyle dorobieni aby wchodzić w jednak mocno ryzykowny biznes no ale wszak przez te X lat w Canal+ jakieś grosze powinni uciułać 😛

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Baton

Co to są te podcasty? Radio w XXI wieku ;)? Troszkę za późno ;). Ciekawe co z tym studiem tv… jakieś prawa do lig nabyte :P?

Pavlo Kravchuk
Pierwyj Ukrainskij FK "Legja" Manevichi

dobre radio zawsze na propsie, w sumie z niego najbardziej się ucieszyłem

Swiety
AC Milan
Mister_Y

Podcast, czyli po prostu audycja, pogadanka, program radiowy. Ludzie sobie nazwą po angielsku, to nie czują się jak w XIX wieku, tylko nowocześnie.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

>Ludzie sobie nazwą po angielsku, to nie czują się jak w XIX wieku, tylko nowocześnie.

Nie jest tak do końca. Podcast jest tworzony z myślą o odcinkach które ściągasz z internetu i słuchasz na komórce/pececie/innym technikalium. Więc teoretycznie jest to audycja radiowa, a z drugiej strony dosyć wyraźnie łamie definicję encyklopedyczną audycji radiowej. Podcastem można by było nazwać dawne słuchowiska radiowe jak w jezioranach jeżeli można było by je ściągać na swoje dyski.

Mister_Y

Czyli jak słucham czegoś w radiu, to jest to audycja, a jak słucham na komórce to podcast? Nie kupuję tego. A jak mam radio w komórce? :) Słuchowisko to słuchowisko, rozmowa to rozmowa.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

To trochę tak jakbyś upierał się nazywać czytnik ebooków książką bo przecież to i to czytasz.

Mister_Y

Jak przeczytam Krzyżaków w formie ebooku, to znaczy, że tak naprawdę nie przeczytałem książki Krzyżacy, tylko ebook Krzyżacy? Ebook jest formą książki, tak jak podcast formą audycji. Czyli – przeczytałem książkę Krzyżacy, ale czytałem ją sobie na czytniku ebooków – nie zmienia faktu, że to była ta sama książka, co papierowa. Słuchałem rozmowy kogoś tam – a czy na komórce, czy tablecie, czy w radiu – nie ma znaczenia.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

mylisz czynność czyli w tym przypadku czytanie z pojęciem nazwijmy to nośnika danych. w oby przypadkach przeczytałeś powieść krzyżacy tylko w jednym przypadku w formie książki, a w drugim na czytniku elektronicznym. audycja radiowa jest składową ramówki radia, a podcast jest zapisem rozmowy albo monologu na dany temat wrzucony w sieć w formie pliku audio. news o transferze lewandowskiego w papierowym przeglądzie sportowym i na portalu przeglądu to niby to samo, ale jednak różni się szybkością dostępu, miejscem publikacji, możliwością skomentowania itd. nie bez przyczyny jedno nazywamy dziennikiem, a drugie portalem. można dla spokoju nazywać kamienne tablice z kodeksem hamurabiego książką, ale jednak człowiek na całym świecie odróżnia te rzeczy i nazywa je inaczej.

Mister_Y

A jak Stanisław Michalkiewicz robi swoje pogadanki na youtube, to to są podcasty? :) Twój tok rozumowania jest dla mnie jasny i logiczny, ale jakoś nie kupuję słowa „podcast”. Użyłbym słowa rozmowa, wypowiedź, pogadanka, program, audycja (chociaż to mniej) – ale nie podcast.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Dyskusja przeciekawa….

Tralalala

Radio… Odważnie. Ale życzę powodzenia!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JJHarrison

Powodzenia, jestem zainteresowany bardzo tym radiem – lubię w pracy włączyć sobie w tle coś mało absorbującego, co niekoniecznie jest muzyką.

dzrtr-cbr

Musisz odpowiedzieć na jedno zajebiście ważne pytanie – jaka częstotliwość?

LucaZ

711 FM

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

CM chyba … 😀

Fidel

Gites. Trzymam kciuki żeby wyszło fajnie a nie żeby wyszło „Wyszło” 😉 Nie dajcie ciała. Liczę na cotygodniowe obszerne relacje i analizy prosto z kartoflisk (w Warszawie to chyba gruzowisk?) Serie B.

Mucha
tyski GKS

Może skład drużyny weszło na mecz będzie można wybierać przez internet? Czekam na porządną audycje radiową o lidze polskiej. I dobrą muzę grajcie co by w pracy szło słuchać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Adam777

nie pisze się „zyczer” tylko życzę, nie wiem skąd ten slang, co się stało z tą młodzieżą

deejayscream

„Grzywka” pewnie nie raz będzie zapraszany,tak więc na pewno będziemy mieli namiastkę studia z Podgoricy.

Transilvanian Nosferatoo
Odlew Poznań

Weszlo FM… ….FM? To znaczy ze to bedzie radio na falach UKFu, czy internetowe?

szesc
Klub Kokosa

Podłączam się do pytania. Od tego będzie zależeć czy w korku będę słuchał weszło czy Ani Wyszkoni

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

badpandzia

Nie zawsze się zgadzamy, czasami mam wrażenie że Weszło zeszło na psy…ale jednak codziennie tu wchodzę od lat. POWODZENIA !

walgierz

Szczere życzenia powodzenia, Panie Krzysztofie. Choć Weszło często mnie wkurwia, to i tak Was czytam, bo lepszego portalu o piłce w Polsce nie ma. Teraz też posłucham i pooglądam od czasu do czasu.

Jose Maria Brovario

Ło matko!
Czekałem na kolejny poza-sportowy ochłap, który zblazowany Stano rzuci, żeby rozkręcić gównoburzę w komentarzach, a tu… Epokowe oświadczenie! Weszlo znów uruchamia Pawełki!

M.S.

O Matkie Boskie, ale się porobiło. Piłka nożna w Polsce i na świecie nie będzie już taka sama. Najlepsze jest to, że prawdopodobnie te szalone pomysły zrodziły się na trasie Girona – Barcelona.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos

Jako facet, który zaczynał przygodę z portalem od felietonów Mr. X’a jestem autentycznie zaskoczony ale czekam z niecierpliwością. Powodzenia.

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Podbijam, pamiętam jak dziś te rozkminy kto jest tym Mr. X. Kmiecik? Zbyt pojeb. Zarzeczny? Przecież pisze też swoje na portalu. Stanowski? Eee, za świeży.

kuras

Pomysl niezly i mysle ze wiekszosc z nas chetnie tego poslucha…tak od siebie jeszcze dodam ze szkoda ze dopiero teraz. Krzysztof i cala reszta, wlacznie ze Smokiem i Twaro nie rusza zadnego tematu niewygodnego dla Prezesa i calego PZPN. A tematow jest bardzo duzo. Zycze odwagi bo to jest gwarancja tego ze ludzie Wam zaudaja i biznes powinien sie udac, Glaskania sie po glowach nikt raczej nie kupi. Powodzenia….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stan Levy
Dawajcie, zbanujcie mnie jeszcze raz!

Ale na wszystkich ekranach będzie grała Barcelona. 24 godziny na dobę. A obok nich stoi flaga Kutalonii na maszcie.

Hivth

Jak tak Cię to męczy i przeszkadza to zawsze możesz, jak to elegancko mówią, spierdalać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mate.matusik

Stano czekamy, czekamy. Proponuje, aby „nowe” Weszło miało mocny kącik o NBA. Sport fajny, liga zajebista. Koniec końców w Polsce wiele osób się tym interesuje. Jest wielu zapaleńców piszących bądź nagrywających podcasty o tym, ale bez środków. Łatwo by wkręcić ich do współpracy.

ampi87

Życzę powodzenia i trzymam kciuki :)

TomekWu
Miedź Legnica

No i super. Dużo jeżdżę autem i w tym kraju naprawdę nie ma czego słuchać po likwidacji „czwórki”, normalnego portalu sportowego też nie uświadczysz w tym 40to mln kraju, WTF??? Co ma się nie udać, musi sie udać, trochę nie masz wyjścia Krzysztof.

powodzonka!

fronda

Chodzi ci o nasz kraj?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fronda

Dla Ciebie moze ten kraj oznacza Warszawę.
Ja nazywam nasz kraj,a nie ten.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Laki Luk
Nigdy Nie Byłem Na Meczu

Już prawie przestałem Was czytać. Jeśli chodzi o mnie – w ostatniej chwili te zmiany. Gratuluję odwagi, życzę powodzenia i z pewnością do usłyszenia :-)

Larry Gopnik

Powodzenia zatem! Bo będzie potrzebne przy nadchodzących wyzwaniach. Oby jak najwięcej wytrwałości.

greg
Lechia Gdańsk

Powodzenia Krzychu i całe Weszło, zajebiście będzie słuchać Was w radio :)

r.wierzbowski

trzymam kciuki:)

Spektakularny

Dobrze widzieć, że portal się rozwija… chociaż już kiedyś mieliście ambitne plany z klubem itd, oby tym razem wypaliło. Jednak nad czym boleję, to poziom 90% tekstów. 3/4 osób, które tutaj piszą, to NIE SĄ dziennikarze. To są blogerzy z ortografią na poziomie podstawówki. I to boli, że Stanowskiemu nie udało się załatwić lepszych

WhiteStarPower

Tez wierze ze rednacz to widzi…albo łudzę sie

tss

Podpisuję się rękami i nogami. Tylko stanowisko korektora/redaktora prowadzącego, albo lepszy dobór ‚wykonawców’ może poprawić sytuację.

Żaden_ze_mnie_ekspert

Telewizja rozumiem również internetowa?

tom_st

Powodzenia Stano!
Szkoda, że Pawko nie doczekał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

udebuluzor

Dla mnie bomba, często jak coś robię to puszczam w tle stare audycje SF, OMS czy relacje Kartofliska. Nie oglądam a słucham, Po raz wtóry. Teraz mam nadzieję na swiezynki non stop. Czuję że wypali, powodzenia chłopaki.

Wróżka Weszława

W radiu będzie muzyka? Rodowicz i Futbol czy Torzewski to byłoby to!

Wróżka Weszława

A co do esportu i telewizji to możecie mnie zatrudnić jak nie będziecie mieli czym zapełnić ramówki w nocy, ja mogę zmulać przy Football Managerze do samego rana!

Softer

Może jakiś przewidywania meczy z Wróżką Weszławą ? Jak wróżka to i przyszłość przepowiadać potrafi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krawiczek.cwelusiu

raczej daremne disco-polo, bo, jak pisał naczelny na twitterze, NÓŻKA CHODZI.

OchroniarzSklepu

Brakuje mi starego Weszlo, gdzie nie bylo swietosci i kazdego jebaliscie jak psa. Rozumiem, ze nie ma co porownywac bo wtedy pewnie nie zakladales ze cos na tym portalu zarobisz i profil strony zmienil sie bardzo. Niemniej mam nadzieje, że radio to bedzie po prostu rozrywka. Bez dywagacji panów „ąę” nad tym czy Lewandowski jest lepszy od Messiego.

M.S.

Tak, to były czasy. Żadnych świętości. Czasy się zmieniły, redaktorzy muszą dobrze żyć z bonzami piłki nożnej i nie chcą im podpaść. Teraz często jest to słynne lizanie się po f….ch.

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Zacząłem czytać tekst i nagle

PETARDA!

Stano, trzymam mocno kciuki za to radio, liczę bardzo na świetny projekt! Kiedyś chyba Ćwiąki opowiadał o radiu w Hiszpanii albo Lebiedziński, albo może to w książce „Stan futbolu” było. A w Polsce nie było i nie ma czegoś takiego, oprócz raczej miniaturowego projektu radiogol.pl.
Moim zdaniem droga w kierunku Weszło – wielodyscyplinowego jest niewłaściwa (właśnie za dużo kontentu jest, albo zróbcie jakieś wyraźne pod-działy), ale radio i pier*dolnięcie w ten skapcaniały rynek TV w Polsce – to idealne strzały. Dobrze, że wracasz, żeby to poukładać znowu, bo trochę się Weszło rozlazło (anonimowość niektórych tekstów, bałagan w multidyscyplinowości, zwykła fuszerka czasami).
Powodzenia!!!
PS Myślę też, że gdybyś z Mogielem zrobił coś na kształt jego 90minut albo z Ekstrastats + weszło (jakaś baza dokumentacji, statystyki Esktraklasy, taktyka, poważne analizy), nawet w jakiś sposób komercyjne, to niektórym w ESA mogłoby być ciepło. Ale nie wiem na ile to mogłoby być dochodowe i na ile by Was to jarało.

drFrodo

Luks! Powodzenia! Dzięki!

mingo

Pomysł ciekawy. Ileż to razy, przełączając kolejne częstotliwości w radiu trafiałem po raz kolejny na te same piosenki czy audycje polityczne i zastanawiałem się, czemu nikt jeszcze nie stworzył radia sportowego. Planujecie tam też komentować mecze na żywo?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Peter Lisek

Zobaczymy, jak z samym mięsem (treścią), bo formą mnie kupujecie na starcie.

estebaneiro

Spoko pomysł z radiem, czasem jak miałem taką możliwość to sobie włączałem w pracy Stan Futbolu czy Asa Wywiadu i fajnie się słuchało.

Mam nadzieję też, że Weszło odzyska swoją pozycję, bo kiedyś faktycznie mieliście newsy jako pierwsi i pomimo wulgaryzmów trzymało to jakiś poziom merytoryczny. Teraz to już czasem jest tak, że wcześniej pojawiają się depesze PAP, a z faktami rozmijacie się jak Janusz Wójcik. Przy czym nie piszę tego złośliwie, bo może po prostu są jakieś beznadziejne KPI poustawiane przez co to tak wygląda.

SirMutton

Mają rozmach skurwysyny! Przy okazji zapraszam na mojego bloga, ostatni tekst o dziennikarzach sportowych, m.in. o Stano. http://sirmutton.com/porozmawiajmy-o-dziennikarzach/

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

SirMutton

Done :). Dzięki za opinie.

Bartek Kiezun

Dobry tekst! Ogolnie mam tak, ze z nikim sie nie zgadzam. Ze soba tez rzadko. Gdy juz chcialem napisac, ze wyjatkowo zgadzam sie w 100% z tym co napisales to na koniec przeczytalem psalm pochwalny na temat Zarzecznego. I dobrze! Podtrzymales moja statystyke.

Pozniej wymysle nick

„przeczytalem psalm pochwalny na temat Zarzecznego” to dobrze, ze sobie jednak darowalem…

Matekneo

Radio sportowe? Teraz mi zaimponowałeś! Choć sam przez lata prowadziłem audycje muzyczne – głównie z okolic bluesa i jazzu – tak porządnego contentu sportowego w eterze wciąż mi brakuje! Wspaniała sprawa – czekam na efekty, a jeśli potrzeba będzie głowy i rąk do pracy w redakcji – zgłaszam się!

Legionista_1982
Legia Warszawa

Jestem bardzo ciekawy jak to wszystko będzie wyglądało. Życzę powodzenia!

marjush-zet

Szczerze życzę powodzenia. Brakuje mi trochę starego Weszło z typami i felietonami byłych gwiazd piłki. Brakuje też komentowania meczów reprezentacji na wesoło. Fajnie, że wróci Stan Futbolu!

FCKierpce

Zatrudnijcie jakiegoś biednego studenta, najlepiej humanistę, który będzie zajmował się tylko sprawdzaniem gramatyki, błędów stylistycznych itd. przed wypuszczeniem tekstu, bo macie tego od ch…. Choć jeden z pismaków twierdzi, że „jeśli sądzisz, że takie pomyłki nie będą się zdarzać to się mylisz”. Tu nie chodzi o jakiś ideał, a o eliminację najbardziej rażących po oczach błędów. Profesjonalizm trzeba zacząć od podstaw. Generalnie powodzenia 😉

kingi14

Gratuluję odwagi oraz inicjatywy!
Osobiście bardzo, ale to bardzo liczę na dobrą sekcję e-sportową, mam nadzieję, iż nie będzie tylko o AGO w Counter Strike czy FIFA, ale i również sporo o League of Legends i innych grach. Czekam z niecierpliwością na więcej szczegółów w tym temacie.

udebuluzor

Koniecznie jeszcze zróbcie audycje a la Hyde park, nocne rozmowy czy inne dyskusje. Ciekawy jestem wolnego ringu dla wszystkich madejow, pejsbukow i wszystkich innych spinaczy po zdjęciu chociaż części anonimowości i filtra monitorka. O ile mieli by odwagę szczekać równie głośno co stukać w klawiaturę…

michal kotowski