Jak nie powinien podróżować skaut, czyli wpadka Manchesteru United
Anglia

Jak nie powinien podróżować skaut, czyli wpadka Manchesteru United

Trudno zliczyć historie znakomitych piłkarzy, którzy mogli trafić do danego klubu, ale opinia skauta spowodowała, że zostali odrzuceni już w przedbiegach. Ktoś powie, że zdarza się najlepszym, ale ostatnie perypetie skauta Manchesteru United… najlepszych bynajmniej nie dotyczą. Otóż pracownik ,,Czerwonych Diabłów” chcąc przeanalizować umiejętności Islandczyków, miał obejrzeć mecz Islandia – Czechy, na który udał się do Reykjaviku. Pech w tym, że dopiero pod stadionem dowiedział się, że spotkanie odbywa się w katarskiej Dausze. Ponad sześć tysięcy kilometrów dalej.

Skaut Manchesteru do Islandii wyruszył z Danii, a więc wcale nie była to krótka podróż. Oczami wyobraźni widzimy jego narzekanie, gdy dowiedział się, że nowego Eidura Gudjohnsena trzeba szukać w Reykjaviku.

Chyba wszyscy zgodzimy się, że jest kilka przyjemniejszych miejsc do pracy niż Islandia, ale taka to już robota skauta. Domyślamy się, że plan miał być taki, aby jak najszybciej zrobić robotę i migiem na lotnisko. Jednak komplikacje zaczęły się już pod bramą stadionu, bo najzwyczajniej w świecie była ona zamknięta. Pierwsza myśl łowcy talentów – ,,może pomyliłem datę?”. Ale jak livescore pokazuje, że mecz właśnie się zaczął, to jednak nie o czas, a miejsce chodzi.

Najwidoczniej zabrakło profesjonalizmu, bo tego typu wpadka wydaje się mocno kuriozalna. W końcu mówimy o wielkim klubie, a tutaj skaut nie potrafi sprawdzić, gdzie będzie rozgrywany mecz. Co ciekawe niedawno ,,ESPN” opublikował materiał o dziale skautingu w Manchesterze, który niekoniecznie należy do najlepszych. Przykładowo odrzucono Isco, bo biegał zbyt wolno i… miał za dużą głowę w stosunku do reszty ciała. Od przyjścia Jose Mourinho na Old Trafford miało się poprawić, ale ostatnie islandzkie perypetie wcale na to nie wskazują. Gdyby na ławce United nadal pracował Sir Alex Ferguson, owego skauta po powrocie do Manchesteru czekałaby niezła „suszarka”.

KOMENTARZE (20)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Fioletto Ambrozzini
Sigma Ołomuniec

Ale psikus

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

o ku*wa, ale news. Jebłem. Czemu nie wykręciliście z tego 10 000 znaków?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kulavi

„Bynajmniej najlepszych nie dotyczą” – albo przynajmniej najlepszych nie dotyczą albo bynajmniej najlepszych dotyczą. Bynajmniej jest negacją, przeciwieństwem słowa przynajmniej.

Ostradamus

I czego nie rozumiesz?
– Ktoś powie, że zdarza się najlepszym, ale ostatnie perypetie skauta Manchesteru United… wcale najlepszych nie dotyczą.

Swoją drogą niezły pajac, żeby nie sprawdzić dokładnie, gdzie jest mecz. Przecież to amatorka wyższych lotów.

kulavi

Przynajmniej rozumiem, że wcale nie znaczy wcale bynajmniej.

Kolejosz

„…albo bynajmniej najlepszych dotyczą.” No tak to akurat powiedzieć nie możesz. Zdanie ze sformułowaniem „bynajmniej” zawsze wymaga użycia partykuły „nie”.

kulavi

Oczywiście, oczywiście, np w równoważniku zdania odpowiadającym przecząco na pytanie: „czy jadłeś kiedyś sushi?” – „bynajmniej” :-P. To nie jest związek frazeologiczny determinujący obecność jednego słowa drugim słowem pod PRZYNAJMNIEJ utratą znaczenia.

kulavi

Poza tym „nie” jest BYNAJMNIEJ parykułą, ponieważ ma samodzielne znaczenie.

kulavi

W sumie na filologii polskiej w reichu mogli o tym nie utschyć.

Kolejosz

Człowieku, nawet nie wiesz, jakie głupoty wypisujesz. I jeszcze ta dziecinada z minusikami. Musisz mieć naprawdę smutne życie.
A do rzeczy; zapoznaj się może z jakimś słownikiem. Wpisz choćby „bynajmniej” w wyszukiwarce poradni językowej. I skończ, proszę, pieprzyć głupoty, bo tylko się ośmieszasz.

kulavi

Fajnie, że masz ciekawe życie, skoro jego wyznacznikiem są dwie ikonki i suma kliknięć na nie. Patrzcie i piszcie! Oto wyznacznik priorytetów przy odczuwaniu szczęścia! Pewnie nie mrugasz już długimi jak ktoś świąteł nie włączył, bo raz ci ktoś nie podziękował… Dowartościuj się kliknięciami.

Jakkaz

Użycie „bynajmniej” jak najbardziej prawidłowe. Bardzo często używa się go (prawidłowo) razem z „nie”. Przypierdalanie o nic, pozdrawiam

kulavi

Poza tym fajne masz słowniki, skoro jest w nich opisana gramatyka. Szkoda, że nie nauczyli w nich, jak się używa przecinków.

Kolejosz

Gdybyś kiedyś trzymał w ręku jakikolwiek słownik, wiedziałbyś, że zawiera on również część gramatyczną. Gdybyś…

MArekPolkowski

Pasieczny z twittera to jest ruskiem, ze zdanie zaczyna od „ja”?

Pavlo Kravchuk
Pierwyj Ukrainskij FK "Legja" Manevichi

niemcem

Pavlo Kravchuk
Pierwyj Ukrainskij FK "Legja" Manevichi

ma dużą głowę, tzn dużo myśli

Pomian

Chyba w zwrocie „big headed” chodzi bardziej o egoizm ale twoje tłumaczenie lepiej pasuje do artykułu. Redaktorzy weszło coraz częściej piszą bez myślenia

fronda

Żeby zapełnić portal i wyżebrać kliknięcie weszło schodzi na poziom pudelka.

wpDiscuz