Genialne dziecko, które przejęło social media w Hiszpanii
Hiszpania

Genialne dziecko, które przejęło social media w Hiszpanii

Mówi się, że słynna La Masia pogrążyła się w kryzysie i próżno szukać tam kolejnego Messiego. Niebawem pewien chłopaczek może obalić tę tezę. Mowa o Xavim Simonsie, czyli 14-latku, za którym ogląda się Mino Raiola, a także kilkaset tysięcy (!) fanów. 

Piłkarska Hiszpania oszalała na punkcie Xaviego Simonsa i to fakt bezsprzeczny. Chłopak ma zaledwie 14 lat, a już udziela wywiadów dla telewizji i prasy. Największe gazety z Półwyspu Iberyjskiego zastanawiają się nad fenomenem tego nastolatka, bo przecież to nie jest normalne, że obserwuje go prawie pół miliona osób. Madrycka ,,Marca” pokusiła się nawet o rozmowę z ekspertem od social mediów, który stwierdził, że chłopak na pewno korzysta z pomocy fachowca przy prowadzeniu Instagrama. Poza tym kluczowa ma być również jego charakterystyczna fryzura, którą ludzie uwielbiają, ponieważ kojarzy im się z Puyolem.

xavi

No dobra, ale gdzie tutaj coś o futbolu? Niestety, ale od czasu, gdy Simons stał się gwiazdą medialną, to zapomina się o tym co najważniejsze, czyli grze w piłkę… Do Barcelony trafił w wieku siedmiu lat i z miejsca stała się gwiazdą każdej grupy wiekowej, do której trafiał. Wielu trenerów ze szkółki Barcelony wypowiadało się o nim w tym samym tonie – myślący, szybki, agresywny w odbiorze, dobre podanie, dobry strzał. Generalnie geniusz. Mówi się o nim, że to urodzony przywódca, dlatego dumnie nosi opaskę kapitana, a koledzy z drużyny nie wyobrażają sobie, żeby w niedalekiej przyszłości nie zrobił kariery. Zresztą nie tylko oni, bo parę dni temu w Barcelonie zjawił się Mino Raiola, którego widziano w towarzystwie ojca 14-latka. Nie trudno więc domyślić się o czym rozmawiali, jednak do tej pory nie wypłynęła żadna oficjalna informacja w tej sprawie.

dem

simons

Sytuacja Xaviego Simonsa jest specyficzna, bo widząc jego fotkę z Dembele zastanawiamy się, kto o nią poprosił. Tak więc popularność jest już naprawdę wielka, ale powszechnie znane są przecież historie piłkarzy, którym to wcale nie pomogło. Wystarczy tylko podać przykład Freddy’ego Adu, który w wieku 14 lat miał u stóp cały świat. No, a kilka tygodni temu trafił do Nowego Sącza, gdzie trener skreślił go nim rozpoczął treningi. Świeższym przykładem jest również historia Martina Ødegaarda, za którego wiele klubów w pewnym momencie oferowało naprawdę astronomiczne pieniądze, a młody Norweg nie poradził sobie nawet w drugiej drużynie Realu. Cóż, oczywiście niczego nie wyrokujemy, bo tutaj może być trochę inaczej. Wydaje się, że Xavi ma ojca, który całkiem dobrze orientuje się w temacie szkolenia nastolatków. W końcu jeszcze jakiś czas temu pracował jako trener młodzieży w Ajaxie, ale już tego nie robi, ponieważ widząc szum wokół swojego syna, postanowił zająć się jego karierą w pełni profesjonalnie.

KOMENTARZE (23)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Rudy z UE

a kogóż to kurwa obchodzi?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Filet

Na pewno ciebie skoro tu wszedłeś. Chyba że jesteś idiotą który lubi marnować czas na rzeczy które cię nie obchodzą.
Wybierz.

Pavlo Kravchuk
Pierwyj Ukrainskij FK "Legja" Manevichi

te włoski na szakirę to dlatego że pique lubi bawić się z nim pod prysznicem

Kanapowy Janusz
Karabakh Agdam

Ciekawe, czy umie już robić „padolino”. Czarny Xavi XD

Sorin_Oproiescu

Podobny do Ronaldinho IMO.

Baton

Ronaldinho pożegnał się z Barceloną w 2008r., więc miał czas ;)…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lubanesko

Kolejny Adu, Kerlon czy inny Odegaard. Robią dzieciakowi krzywdę takim podejściem, nie ma szans, żeby jego głowa wytrzymała.

Wujek Remo
Kolejorz

„(…)ponieważ widząc szum w okół swojego syna(…)” – redakcjo, błagam, nie kalecz oczu. WOKÓŁ.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

E tam, nieważne gdzie gra, „kluczowe jest, że ma charakterystyczną fryzurę, którą ludzie uwielbiają, ponieważ kojarzy im się z Puyolem” :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

Robert Lewandowski w którymś wywiadzie ostatnio na to zwrócił uwagę – że piłka nieuchronnie zmierza w stronę cyrku i tym podobnych przedstawień. I to lawinowo rośnie wraz z powstaniem (ostatnie 5-10 lat) wielu portali społecznościowych (notabene bardziej zawracających wielu młodym zawodnikom dupę, niż normalne treningi i gra w meczach). Także, chociaż są powody to nie narzekajmy póki co tak bardzo bo osobiście, to obawiam się, że będzie tylko gorzej w tym względzie. Mam tu także na myśli takie wynalazki jak e-sport – ze strony którego, z racji wymiany pokoleniowej odbiorców – wyczuwam największe zagrożenie dla sportu w tradycyjnej postaci.
Ty czy ja poczytamy sobie tu na Weszło o jakimś sympatycznym murzynku z włosami jak makaron, który sobie tam gdzieś kopie w juniorkach młodszych Barcelony (zresztą nawet nie wiemy na jakiej pozycji), a on na jakimś portalu już ma pół miliona „januszy”, którzy śledzą każde jego pierdnięcie. I to jest naprawdę chore.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

Nie polemizuję, na obecnych grach się za bardzo nie znam. A jak byłem w wieku gdy potencjalnie mogły mnie zainteresować to one dopiero wchodziły na rynek razem z komputerami :) Bardziej mi chodziło o to, że młodzi ludzie dużo bardziej interesują się e-sportem a niekoniecznie ciągnie ich do tego sportu prawdziwego. Znakiem czasów jest że ludzie z roku na rok robią się coraz bardziej leniwi – a e-sport nie wymaga takich wyrzeczeń, potu i krwi co prawdziwy sport.
Prosty przykład – w lipcu z Wielkopolski na weekend do mojej kuzynki (ponad 300 km) przyjechała kuzynka od jej strony z mężem (przed 30-tką) i dwoma braćmi (około 20l.).
Zamiast sobie tu coś pozwiedzać (piękny pogodny weekend był), to pojechali cała trójka facetów do Krakowa cały dzień oglądać jakieś mistrzostwa w grach komputerowych do Krakowa. Jeszcze tym młodym się nie dziwie, dobra jeszcze nie wyrośli z gierek, ale temu staremu, że mu się chciało 3 dni oglądać jak ktoś się strzela na komputerku? Jeszcze jakby sami sobie zagrali, ale oni bite 3 dni oglądali.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Ekspert

Masz sporo racji, ale raczej chodziło Ci o Winning Eleven i to nie był protoplasta PESa, tylko jego wersja na japoński rynek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

werseo

Najczęściej takie nastoletnie kozaki lądują potem gdzieś na Cyprze…

Wicher

Zachowajcie ten artykuł do momentu, aż któryś z was napisze, że w na testy do Piasta Gliwice przyjeżdża wychowanek La Masii… niegdyś cudowne dziecko piłki nożnej…

Fidel

Carlos Valderrama junior.

Sorin_Oproiescu

Za jakiś czas przyjedzie na testy do New Sącza

wpDiscuz