Krętactwo nie popłaciło. Licencja Ruchu zawieszona!
Weszło

Krętactwo nie popłaciło. Licencja Ruchu zawieszona!

Naiwny jak Ruch Chorzów – wkrótce takie porównanie wejdzie do piłkarskiego języka na stałe, gdyż – no nie uwierzycie – działacze „Niebieskich” znów porazili nas swoją naiwnością. W środę poinformowaliśmy o nieuregulowanych premiach Ruchu Chorzów za awans do ósemki w sezonie 2015/16 i Komisja Licencyjna po przeczytaniu jak Ruch zataja zaległości nie miała wielkiego wyboru – musiała zająć się tą sprawą jeszcze raz.

Przypomnijmy – z dostarczonych pierwotnie do Komisji Licencyjnej papierów wynikało, że Ruch jest czyściutki i nikomu nie wisi już ani grosza za poprzednie lata. Problem w tym, że jednak wisi, tylko bardzo nie chciał się do tego przyznawać i myślał, że skoro o niczym nie powie – sprawa zostanie zamieciona pod dywan. I tu pojawiło się to niedobre Weszło, które rzuciło stos papierów na stół. Jeden z piłkarzy „Niebieskich” opowiadał u nas o całej sytuacji bez ogródek: – Do dnia dzisiejszego nie dostałem ani jednej raty i z tego co wiem, to koledzy z zespołu i ci co odeszli, też nie. Nie mam pojęcia czy Komisja Licencyjna tego dokumentu nigdy nie widziała czy po prostu została ta licencja przydzielona nie zważając na ten dokument. Fakt jest taki, że licencja jest, a pieniędzy nie ma, które według nas się należą.

Podczas obrad KL możliwa była w zasadzie tylko jedna decyzja – oczywiście negatywna dla Ruchu. Na ten moment licencja jest zawieszona, czyli formalnie Ruch jej NIE MA. Być może (być może!) ją odzyska, jeśli spłaci premie, o których informowaliśmy, chociaż wtedy zapewne w pakiecie otrzyma kolejne minusowe punkty – które przenoszą się na każdy poziom rozgrywek. W wariancie najbardziej pesymistycznym Ruch z licencją pożegnał się raz na zawsze. W komunikacje PZPN czytamy:

Komisja postanowiła zawiesić Klubowi licencję ze względu na podejrzenie naruszenia kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2017/2018. Uzyskane przez Komisję informacje oraz dokumenty wskazują na wysokie prawdopodobieństwo naruszenia kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i uzyskanie licencji na rozgrywki Ekstraklasy pomimo posiadania wymagalnych i przeterminowanych zobowiązań powstałych przed 31 grudnia 2016 roku i nieuregulowanych do 31 marca 2017 roku z tytułu należnych zawodnikom premii.

Trudno przewidzieć, jak zachowają się teraz chorzowscy działacze. Piłeczka leży po ich stronie i niewykluczone, że będą chcieli za wszelką cenę ratować jakoś sytuację. Jeśli Ruch chce odzyskać licencję, będzie musiał w ekspresowym tempie pospłacać zaległości (co może okazać się trudne, bo trzeba jeszcze wygrzebać skądś kasę). Niby „Niebiescy” prawdopodobnie i tak nie utrzymają się w ekstraklasie nawet sportowo (wystarczy rzut oka na tabelę by dojść do takich wniosków), ale na ich nieszczęście podobne wymagania licencyjne w kwestii zaległości są w pierwszej lidze. Czyli jeśli nie uda im się jakoś wywinąć – prawdopodobnie zaliczą bardzo bolesne lądowanie.

KOMENTARZE (49)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Dziki Jelon
Legiunia

Ojej.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Klub zasłużony….ale i zadłużony.. tak to się kończy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Z tymi zasługami to był się powstrzymał bo dziwnym trafem sukcesy Ruchy skorelowane były z prosperitą Polski Ludowej.

Staszek Anioł

Tak, te przedwojenne, gdy dominowali najbardziej w swojej historii, też.

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

…o, Krzysiu… hanysom na odcisk nadepnąłeś – szacun! … uważaj na kilofy w ciemnych uliczkach ….

kyrre_sk

Drogi Zarządzie, kolejne pieniądze podatników możecie wycyganić w czwartek o 9 na Radzie Miasta (punkt 22 – wolne wnioski). Proponuję zabrać Teatrowi Rozrywki fundusz na modernizację systemu inspicjenta (punkt 18). Nie ma za co 😉

Żorże Żeżus
Widzew

A na co Hanyso teatr? 😀

kyrre_sk

Teatr robią działacze, a rozrywki dostarczają piłkarze na boisku, więc w sumie po nic 😉

mastabaniak
Drużyna Pierścienia.

Albo poświęćcie jakiś szpital aby ratować Ruch! Ewentualnie zamknie się kilka hospicjów.

werseo

Macie pożywkę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Legia Warszawa

Śląska spółdzielnia w ekstraklasie systematycznie się zmniejsza :)

Blizbor

Sami sobie winni. Na Śląsku największy potencjał w piłce polskiej, ale co zrobić, gdy decydenci tutaj to beton i kretyni?

Buncol

Jaki tam potencjał? Masa rozdrobnionych ośrodków miejskich z których żaden nie przekracza 300 tys mieszkanców. Żadnego dużego miasta dającego potencjał ekonomiczny i marketingowy niezbędny do funkcjonowania klubów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Adolf

Nie będziemy walczyć o licencję na 1 ligę. W przeciwieństwie do kilku innych klubów Ruch stara się spłacać swoje długi jeśli jednak to wszystko mało zaczniemy od 4 ligi a dłużnicy zostaną z niczym.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Adolf

Brak na dziś środków aby wszystko spłacic, idzie przyduszać dłużnika ale wybrano opcję uduszenia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaLk

No ale problem polega na tym, że klub nie daje rady spłacić i nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości dał radę spłacić – chyba że pieniędzmi miasta. Generalnie jedyna możliwa zmiana na chwilę obecną, to zastąpienie jednego długu drugim długiem.

The BFIYEH

Stara się spłacać długi? Kilka lat temu ZUS się upominał o 4 mln i są oddalił wniosek bo Ruch nie okazał się…Ruchem.

Yakupsky
ᕕ( ᐛ )ᕗ

ruch to kibice stanoski!!!!!!!!!!!11111einseinseins

ronnie3000

zapowiada się…

#ŻebrackieEldoradoTrwaWNajlepsze
#KierownikuPoratujZłotóweczką

Stan Levy
Dawajcie, zbanujcie mnie jeszcze raz!

Niestety kredytowe eldorado nie może trwać bez końca, dochodzi do szamotaniny, sala obrad Rady Miasta cała w ekskrementach, nie tak miały wyglądać te obrady, oj nie…

Pyton Windykator

W tle słychać złowrogi pisk paska klinowego Skody 130 L, która wywozi ostatnie metalowe elementy ze stadionu przy ulicy Cichej.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Na następnym meczu, Kormele wywieszą odpowiedni transparent o weszło… 😀

m1025

czekam na oswiadczenie:)

Adolf

Czyli jeśli nie uda im się jakoś wywinąć – prawdopodobnie zaliczą bardzo bolesne lądowanie.
Bolesne lądowanie zaliczą piłkarze i dłużnicy którzy nie dostana ani grosza jak klub pójdzie drogą Widzewa czy Lecha

Żorże Żeżus
Widzew

Nikt ich nie orżnął, nikt ich nie orżnął bo takie są stawki, a komisja licencyjna nie jest dziecko. To mnie Ruch Chorzów jest winien pińcet złotych za te szafke co mu przewoziłem. Pińcet złoty! Pińcet złoty dla mnie nie ma, a sam forsą sra!

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Abstrahując od Ruchu, to jestem ciekaw ile innych klubów ma jeszcze jakieś zaległości w takich premiach, ale piłkarze siedzą cicho bo kluby obiecały im powolną spłatę?

Wiadome jest przecież, że jeśli klub popadnie w ruinę tak jak teraz Ruch, to kasy nie będzie w ogóle. Jestem niemal pewny, że znajdą się kluby w ESA które poszły na ugodę z piłkarzami i płacą zaległości kiedy pojawi im się większa kasa. Jak nie ma kasy, to nie płacą ale wszyscy siedzą cicho bo coś tam jednak kapnęło więc może i kiedyś znów kapnie.

Staszek Anioł

Inna sprawa, że te premie były skandaliczne, zwłaszcza jak na bankruta. Bo tam mieli dostać premie za remisy, czyli coś, co ma się po wyjściu na boisku (można ten punkt pomnożyć lub stracić, ale jest na starcie). Wiadomo, mogą sobie ustalić jak chcą, ale niech się później w Chorzowie nie dziwią, że są wyśmiewani z każdej strony.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Nie, nie mieli dostawać premii za remisy. Nie powielaj głupot, tylko czytaj ze zrozumieniem. Piłkarze ruchu mieli dostać 1M zł za awans do górnej 8. To podział miał się odbywać na podstawie ilości minut zagranych w meczach wygranych i remisowych, czyli w tych w których zdobyli punkty, dzięki którym wywalczyli awans i premię. Dla mnie to jest całkiem logiczne i sprawiedliwe.

Staszek Anioł

Nic to nie zmienia. Premie za remisy, nawet ukryte pod tą przykrywką, są dla mnie niepoważne. Punkt ma się po pierwszym gwizdku, można go co najwyżej przewalić. To jest osiągnięcie żadne. A już to, że takie zobowiązanie podejmuje bankrut, jest jakimś żartem, także z mieszkańców Chorzowa, za których pieniądze leczy się obłożnie chory Ruch.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ty dalej tego nie rozumiesz! Oni nie dostawali kasy za remis! Oni dostali kasę, za to że weszli do 8.
A żeby podzielić kasę między siebie, to mieli wewnętrzny regulamin który określał że liczą się minuty z meczów wygranych i remisowych, bo w tych przecież zdobywali punkty które dały im awans!

Kuźwa jak można być takim debilem i tego nie rozumieć?

Staszek Anioł

A czego tu nie rozumiem? Może jeszcze raz, łopatologicznie – nigdy bym nie zapłacił za punkty dające awans, które wywalczyli tylko remisując. Bo remis sam w sobie to żadne osiągnięcie. Premie tylko za punkty zgromadzone w meczach wygranych.

Może jeszcze prościej?

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Czyli gdyby zespół nie przegral w rundzie zasadniczej żadnego meczu, zremisował 25 a wygrał tylko 5, uzyskując 25 + 15 = 40 puntków, które daje awans do czołowej 8, pewne utrzymanie, kasę z TV na przyszły sezon, zapłaciłbyś piłkarzom tylko za wygrane? Gratulacje. Twój klub popadłby w ruinę po pierwszym sezonie, bo żaden piłkarz nie przyszedł by do Ciebie grać.

Poza tym, ty dalej nie rozumiesz, że oni nie mieli płacone za poszczególne mecze z osobna. Oni dostawali kasę za awans. I tę kase musieli podzieli, i podzielili ją ze względu na ilość minut na boisku, w meczach w ktorych zdobyli punkty.

Cofnij się do tamtego artykułu i przeczytaj tamte pisma jeszcze raz. Choć Tobie to chyba i tak nic nie da, sądząc po pokazanej przez Ciebie inteligencji.

Staszek Anioł

Poczytałem te pisma jeszcze 15 razy dla Twojej przyjemności. Dla Twojej przyjemności i ochoty dalszego wyzywania mnie od debili oświadczam, że nie zmieniam zdania ani trochę. I nie będę Cię wyzywał nawet mimo tego, że wmawiasz mi nadal, że mówię o tym, że dostawali pieniądze za każdy mecz z osobna. Gdzie ja coś takiego napisałem…?

Nie zmieniam zdania. Remis nie jest dla mnie żadnym osiągnięciem godnym premii, nawet gdyby i 30 remisów w 30 meczach dało im jakiś tam oczekiwany wynik. Piłkarze mają WYGRYWAĆ, kropka. Prawdopodobieństwo scenariusza 5–25–0 jest mniejsze niż szanse na wysłanie misji marsjańskiej przez San Marino, ale nawet gdyby założyć coś tak absurdalnego, to nadal wypłacałbym tylko za dorobek z meczów wygranych. Ludzie chcą ZWYCIĘSTW.

Trudno, najwyżej bym zbankrutował. Ruch na razie bankrutuje i bez tego, a ich premie są najprawdopodobniej kija warte.

MaLk

Robią to prawie wszystkie kluby i to nie jest co do zasady zakazane – trzeba tylko podpisać ugody i poddać się nadzorowi finansowemu Komisji Licencyjnej, która potem monitoruje czy ugody są spłacane.

Natomiast podstawowym skutkiem takiego podejścia jest to, że zatrudnia się potem piłkarzy za takie pieniądze, na jakie dany klub stać. I może się najzwyczajniej w świecie okazać, że danego klubu nie stać na utrzymanie w ekstraklasie.

Ruchu na przykład nie stać na to, żeby jednocześnie spłacać stare zaległości i zatrudniać piłkarzy na poziomie ekstraklasy. Wiadomo to od dawna. Ale wolą omijać przepisy, oszukiwać i prosić o kolejne pożyczki zamiast się do tego przyznać. Rolowanie długu w nieskończoność nie rozwiąże żadnego problemu, jeśli nie będzie go ubywać choćby po trochu, jeśli nie będzie nadwyżki na spłatę.

A w niższej lidze też można spłacić długi, przebiedować te +/- 5 lat i wrócić do Ekstraklasy jako zdrowy klub. Ruch ma potencjał marketingowy, sportowy i kibicowski żeby sobie z tym spokojnie poradzić, nigdzie nie jest powiedziane, że albo wegetowanie w ekstraklasie, albo upadłość. Tylko trzeba się odważyć.

Adzik

Po braku licencji najprawdopodobniej zostanie rozwiązana spółka, która zarządza klubem, a władzę przejmie stowarzyszenie, które długów nie ma.

MaLk

Ale nie zrobią tego bezpośrednio, bo bezpośrednia zmiana formy prawnej wymaga przejęcia ogółu praw i obowiązków poprzednika.

Czyli stowarzyszenie bez takiego przejęcia tak naprawdę dostanie tylko (i aż) prawo do „kontynuowania tradycji sportowej” i będzie musiało budować strukturę od zera (jeśli się uda, to na poziomie czwartej ligi), a spółka pójdzie do upadłości (przy takich długach prostą likwidację raczej ciężko będzie przepchnąć).

PiotrKalinowski

Jedna sprawa .Jak to jest teraz z licencją od czwartej ligi??
Czy czasem też są wymagania licencyjne?????
Lechijka pare lat temu musiała zaczynać od 7 ligi
Co to znaczy startować od czwartej ligi bez długu??? na jakich zasadach???
Albo nowy podmiot i od 7 ligi ,albo stary i ewentualnie błagać o licencje na czwartą ligę

Adzik

Od czwartej ligi mogą startować kluby zasłużone, jeśli zgodę wyrazi na to PZPN. Klubem zarządza stowarzyszenie, niezależne od spółki, która doprowadziła do upadku klubu. Klub nie ma długów, z czasem może się przekształcić w spółkę akcyjną. Tak było w przypadku Polonii, ŁKS-u i Widzewa. Tamte spółki co upadły to nie wystawiają klubu

M9 COMEBACK KID

Głupota, zasłużony to pojęcie względne

M9 COMEBACK KID

„Na ich nieszczęście podobne wymagania licencyjne w kwestii zaległości są w pierwszej lidze”
A w której lidze już nie ma takich wymagań? W drugiej? Czy przystępując do którejkolwiek zaległości muszą zostać spłacone?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Zajebiste są te rozwiązania z wyzerowaniem długów. Ot, zaczynamy od zera, no trudno, zbankrutowaliśmy! A wiele milionów poszło się jebać. Jest gdzieś może jakieś miasto z ochotą na pierwszą lub drugą ligę? Mogę obiecać wiele i po uzyskaniu dotacji od miasta spierdolić z sianem. Chuj, najwyżej zaczniecie dwie ligi niżej, ale za to bez moich długów. Jest na sali może Meresiński? Pożyczyłbyś ziomeczku wyśmienity od kolegów 500k? Nie chcę z pustą ręką wchodzić, ale obiecuję że oddam Ci przynajmniej pół bańki jurków za tę pożyczkę.

Adolf

Ruch nie jest pierwszym i z pewnością nie jest ostatnim klubem który z powyższego rozwiązania skorzysta.

ein

Oby był ostatnim 😉

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Dług długiem goni i długiem pogania. Nie od wczoraj wiadomo, ze na Śląsku nadal wiele osób żyje PRL-em i wciąż trudno zrozumieć, że zobowiązania trzeba spłacać.
Ruch,Górnik,Gks K-ce to piękne przykłady betonu nie do przebicia.
Kiedyś Śląsk stał piłka , ale zdechło i nie dali rady się odnaleźć pamiętacie jeszcze Ruch Radzionków czy Odrę Wodzisław??? Polonia Bytom czy Szombierki masakra większość klubów na Śląsku działa na zasadzie kolesiostwa i machlojek i wychodzi an to, ze jedynym normalnie działającym klubem jest Piast.

wpDiscuz

INNE SPORTY

04.09.2019 LODZ ATLAS ARENA SIATKOWKA KOBIET CEV MISTRZOSTWA EUROPY 2019 KOBIET W SIATKOWCE  ( VOLLEYBALL WOMEN'S ,  EUROPEAN CHAMPIONSHIP CEV EUROVOLLEY 2019 WOMEN ) MECZ  WLOCHY - ROSJA (GAME ITALY - RUSSIA )
NZ   RADOSC ZWYCIESTWO EGONU PAOLA OGEC , ORRO ALESSIA 
FOTO JAKUB PIASECKI / CYFRASPORTT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
17 listopada, 16:59