post Avatar

Opublikowane 27.09.2016 09:18 przez

redakcja

Piłkarze zapomnieli, że to październik jest miesiącem oszczędzania i na golach zaczęli oszczędzać już we wrześniu. Złośliwi mówią, żeby się nie martwić, bo dzisiaj Legia gra w Lizbonie ze Sportingiem i na pewno przywiezie tyle goli, że do listopada wystarczy, ale kto by słuchał złośliwych, prawda? Dziesiąta kolejka minęła szybko gładko i potwierdziła, że Ekstraklasa jest rodem z książek Doroty Masłowskiej, u której „bardzo wiele rzeczy się dzieje również zdumiewająco wiele rzeczy się nie dzieje”. W naszej lidze natomiast każdy może wygrać z każdym, ale również każdy nie może wygrać z każdym, choćby nawet musiał i nie wiem, jak bardzo się starał.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA – WISŁA PŁOCK 0:0

Putiwcew na d4, Merebaszwili na f6,Osyra na c4, Bożić na g6, Gergel na c3, Szymiński na d5, Pleva na f4, Rogalski na c6…

…Babiarz na f7.

Szach…

Bartłomiej Babiarz nie roszował. Może to dlatego?

WISŁA KRAKÓW – LEGIA WARSZAWA 0:0

Kurwa, człowiek zapierdala, stara się, kurwa!…. – dudniło echo głosem Patryka Małeckiego.

Co to za gwiazdowanie? Co to jest? – odpowiadało drugie echo, udając Dariusza Wdowczyka – Co to jest? Co to jest?

Tym razem był to Denis Popović, który odwiódł, wycelił, nie czekając wystrzelił i wypalił…

On wypalił, a my wypijmy – westchnęli kibice Wisły – Na trzeźwo nie sposób tego zrozumieć.

A co? – nie zrozumiała Opinia Publiczna.

Aco też nie rozumiał.

POGOŃ SZCZECIN – GÓRNIK ŁĘCZNA 1:1

Nikt tutaj nie gra za karę – cedził przed meczem trener Moskal.

Ale niektórzy za karę oglądają – zżymali się kibice Pogoni w pierwszej połowie.

… – kontynuował trener.

O, rany, on mówi poważnie – przejął się Adam Gyurcso i zaczął grać.

Reszta zawodników się nie przejęła.

14… 10 – pokazał sędzia techniczny.

Booooguuuurooooo… – zareagowali odruchowo starsi kibice. Młodsi nie zareagowali, bo byli chorzy, kiedy przerabiano „Krzyżaków”.

Miejsce Kamila Drygasa zajmie Dawid Kort – wyjaśnił spiker.

Maciej Szmatiuk mówił, że gra Górnika była fatalna, Adam Frączczak mówił „yyyyy”, a trener Moskal patrzył i nic nie mówił, bo jest człowiekiem dobrze wychowanym.

LECHIA GDAŃSK – RUCH CHORZÓW 2:1

Największe centrum rozrywki na Pomorzu – zachęcały bandy reklamowe.

Rzeczywiście, było nieźle: najpierw Lechia grała, jakby się nasłuchała Metalliki, potem Ruch grał, jakby się nasłuchał Killing Joke, pan sędzia Musiał, gwizdał, jakby się nasłuchał „They’re coming to take me away, haha!”, komentatorzy krzyczeli, trener Fornalik pytał trenera Fornalika, czy trener Fornalik widzi to samo, co samo, co trener Fornalik i tylko trener Nowak wyłamywał się z nastroju ogólnego bruhahaha, lecąc okropnymi bergizmami w stylu: „Nasza praca przynosi sukcesy, jesteśmy na dobrej drodze, patrzymy z optymizmem w przyszłość, blablabla, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, na świętego Hieronima jest deszcz albo go nié ma”. A na deser Grzegorz Wojtkowiak zrobił interes miesiąca, wymieniając koszulkę meczową na kurtkę w barwach Polonii Warszawa, którą żeby założyć, będzie musiał jechać do Gdyni.

ZAGŁĘBIE LUBIN – CRACOVIA 1:1

Minuta ciszy po śmierci dwóch górników. Rzeczywiście minuta i rzeczywiście ciszy – niespotykane zjawisko na polskich stadionach. 56 sekund ciszy… 57 sekund ciszy… 58 sekund ciszy… 59 sekund… 60… Gwizdek sędziego Marciniaka…

Wisła to stara kurwaaaaa!

Spoko-Maroko, jaka bucówa w ogóle, jakie bagno, o co kaman? Przecież to tylko ja mam obsesję, n’est-ce pas?

Jakość bez kompromisu – powiedziały bandy reklamowe.

Rewelacyjna bramka Łukasza Janoszki – celność, precyzja, wyrachowanie. Piękna bramka Marcina Budzińskiego – umiejętności, fantazja…

No, nie wiem… Może mi zeszła, może mi nie zeszła… – marudził Marcin Budziński, który jeśli kiedyś powie „Piękna bramka, praca razy talent, wiedziałem, co chcę zrobić, naprawdę jestem zadowolony”, to błyśnie, grzmotnie, niebiosa się otworzą i brodaty obywatel na chmurce z ulgą zrobi end of Life, Universe and Everything.

KORONA KIELCE – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:2

„Pawełki”, „przyrosie”, „cabajady”… To co, teraz czas na „marianki” czy na „kelemenki”?

Uuuk? – zapytał Bibliotekarz, który w czasie meczu katalogował w bibliotece dzieła zebrane Albina Siwaka.

Dziwne to było – taki bramkarz i takie błędy… Enyłej, pierwsza połowa dla Korony, druga połowa na Jagiellonii, 3 punkty dla Jagiellonii, przelew dla Koro… a, nie – przepraszam. Przelewu nie było.

Nie byłoby nas tutaj, gdybyśmy nie mieli pieniędzy – powiedzieli nowi właściciele.

No, jasne – przytaknął Głos Wewnętrzny – Za bilety lotnicze trzeba czymś zapłacić, za hotel…

Za hotel też??

Popcorn, cola, wygodny fotel – czekam na kolejne odcinki.

LECH POZNAŃ – ARKA GDYNIA 0:0

Mocni na każdej pozycji – błyskało co jakiś czas na bandach reklamowych, przy czym nie bardzo było wiadomo, czy hasło dotyczy Lecha, Arki, czy jakiejś innej drużyny. Bo mam wrażenie, że to trzecie…

Marudzisz – żachnął się Głos Wewnętrzny – Walczyli.

No pewnie, że walczyli. Tak walczyli, że w pierwszej połowie oddali jeden celny strzał, a w drugiej trzy, przy czym bardziej niż owe strzały, w pamięć zapadła mi fryzura Pawła Abbotta, który do wygolonej czaszki przykleił sobie kawałek mokrej fretki. Poza tym z meczu zapamiętam jeszcze śmigające na taśmach dziewczęta w białych kombinezonach i głupawe transparenty na trybunach.

PIAST GLIWICE – ŚLĄSK WROCŁAW 1:1

Za dawnych, bardzo dawnych czasów, gdy po zielonych murawach biegały czarne owce…

Jedna czarna owca – sprostował Michał Listkiewicz, który nie miał zielonego pojęcia.

…sytuacja byłaby jasna jak słońce: karny z kapelusza w ostatniej minucie i stupor obrońców drużyny wygrywającej trzy minuty później, dwa plus dwa równa się…

SIEEEDEEEM!

…równa się cztery, wszyscy wiedzą, ale trzy czwarte udaje. Na szczęście dziś okres błędów i wypaczeń mamy już za sobą, więc z czystym sumieniem możemy pytać, jakim cudem ekstraklasowa drużyna może grać z 59% celnością podań?

Śląsk miał 63% – sprostował kalkulator.

W meczu. Po pierwszej połowie miał 59%. Za to trener Latal miał marynarkę, a Tomasz Hajto miał pretensje, ale do tego przywykliśmy. W przeciwieństwie do marynarki trenera Latala.

via GIPHY

Bramka kolejki

„Budzik” czy „Ecik”?

Taka piguła, odkręcana, świynta Barbaro, patronko artylerzystów!

Nie wiem, może mi zeszła, może mi nie zeszła – tradycyjnie marudził Marcin Budziński.

Cóż, skoro nie wie, to niech się wypcha – wygrywa Łukasz Janoszka.

Kiks kolejki

Tym razem do walki stanęła waga ciężka: wtopa Bartłomieja Babiarza, pudło Adama Gyurcso i karny Denisa Popovicia. Same tłustości, każda warta dwa punkty w tabeli. Wygrywa… no, bez żartów, przecież nie karny i to strzelany Arkadiuszowi Malarzowi. Bartłomiej Babiarz, ladies and gentlemen, żeby termaliczanie nie marudzili, że są wiecznie pomijani w klasyfikacjach.

Asysta kolejki

Sławomir Peszko nie, bo raczej utrudnił niż pomógł… Czyli w szranki stają…

Auć! Moje nagniotki! – powiedziały szranki.

…Patryk Fryc podający do Vladislavsa Gutkovskisa, Dawid Nowak wykładający piłkę Bartłomiejowi Babiarzowi, główka Damiana Dąbrowskiego do Marcina Budzińskiego i dzieła zebrane Piotra Tomasika. Wygrywa – skoro „Budzik” przegrał w swojej klasyfikacji – na pocieszenie: Damian Dąbrowski.

Interwencja kolejki

Sebastian Rudol? – domyślił się Głos Wewnętrzny.

Nie, Sebastian Rudol ma asystę. Raczej Maciej Sadlok i Richard Guzmics – obaj „na Aleksandarze Prijoviciu”. Bo na bramkarzy tym razem liczyć nie można było i tak, wiem, że Arkadiusz Malarz obronił rzut karny, ale ten akurat rzut karny obroniłby nawet profesor Miodek.

via GIPHY

Ranking sędziowsko-okulistyczny

Pan sędzia Stefański (BBTN-WP) na liniach miał dwóch łysych, gwizdał spokojnie i nie bądźmy drobiazgowi, że tam jakieś „mogło być…” – zero dioptrii

Pan sędzia Gil (WK-LW) – powinien zagwizdać dwa rzuty karne, bo pardąsik, faul na Pazdanie może był, ale… aha, czyli wtedy nie powinien… Enyłej, bardziej bym gwizdał to pierwsze zagranie, niż drugie, a nie były to jedyne grzechy pana sędziego tego wieczoru. Minus osiem dioptrii

Pan sędzia Kwiatkowski (Psz-GŁ) jest chyba jedynym człowiekiem, który wie, czemu Kamil Drygas dokończył mecz (chyba nawet sam Kamil Drygas tego nie rozumie). Minus trzy dioptrie.

Pan sędzia Musiał (LG-RCh) po raz kolejny odsunął w cień piłkarzy, a kibiców wprawił w stan przedzawałowy. A to kartka z kapelusza, a to brak ewidentnej czerwonej a to karny, który być powinien, ale go nie było, a to drugi…… Zgadzamy się na minus dziesięć dioptrii, czy liczymy na szczegółowo paluszkach?

Pan sędzia Marciniak (ZL-C) – zero dioptrii.

Pan sędzia Raczkowski (KK-JB) minus dwie dioptrie.

Pan sędzia Przybył (LP-AG) – skorzystał z tego, że piłkarze przede wszystkim grali, nie wcinał się zbytnio, kreski przy wolnych rysował starannie. Zero dioptrii – na zachętę.

Pan sędzia Frankowski (PG-ŚW) gdyby Adama Kokoszki pilnował tak, jak Mariusza Rumaka, wyrzuciłby Adama Kokoszkę z boiska, a potem podbiegł do szatni i stamtąd wyrzucił go również. Plus brak żółtej kartki dla Gerarda Badii, karny od czapy… Mogło być piękne. Było na minus osiem dioptrii

via GIPHY

Cytat kolejki

Bartłomiej Babiarz: „Można powiedzieć, że nie wygraliśmy tego spotkania”

„Znalazłem zadziwiający zaiste dowód tego twierdzenia. Niestety, margines jest zbyt mały, by go pomieścić.”

Łukasz Janoszka: „Cetnar się fajnie pokazuje w dziury”

Schowajcie żółty ser!

Bartosz Gleń: „Grzegorz Bonin, który zatrudnił Adriana Hengera”

Waldemar Fornalik: „Przegrane mecze? Och, puchar… w ten sposób możemy wliczać jeszcze sparingi”

I tę pasztetową też niech pani jeszcze doliczy.

Arkadiusz Malarz: „Byłem gotowy na środek Mójty”

…więc wyszedłem Popoviciovi bokiem.

Mariusz Pawełek: „Panie sędzio, on przesuwa piłę!”

He’s a lumberjack and he’s OK, he sleeps all night and works all day!

View post on imgur.com

„Poligon” w „Ustaw Ligę”

Skok o 101 miejsc w lidze „poligonowej” (kod: 432967992) i o 85 w klasyfikacji generalnej – ucieszył się prezes LZS Poligon, po czym wstał i powolnym krokiem przeszedł do biurka z tabliczką „prezes zarządu ligi poligonowej”.

…ale spadek ligi „poligonowej” na drugie miejsce w klasyfikacji lig prywatnych – westchnął, siadając za biurkiem – Trzeba będzie zdyscyplinować ligowych prezesów.

Do… prezesa… LZS… Poligon… – pracowicie wystukiwał na klawiaturze – W imieniu zarządu ligi „poligonowej…

Rzeczywiście, zajmujemy drugie miejsce, ale przecież każdy wie, że w każdym porządnym wyścigu takie są zasady ucieczek: jeden prowadzi, drugi „się wiezie”, a potem drugi prowadzi, zaś odpoczywa pierwszy, a potem jest zmiana i szpak dziobie bociana i tak aż do ostatniej prostej. Do lidera mamy tylko 11 punktów straty, więc nie ma się czym martwić, w pierwszej dwudziestce klasyfikacji generalnej mamy aż pięć drużyn, więc jest się z czego cieszyć, a w pierwszej dziesiątce ligi „poligonowej” (kod: 432967992) pojawił się zespół Mistborn, prowadzony przez prezesa Kelsiera, więc… yyy… nie wiem, co „więc”. Więc gratulacje chyba.

Na czele ligi „poligonowej” (kod: 432967992) starzy znajomi: Falenica prezesa Mauritiuska, MacMar 15 prezesa PWLGW, BP KIELCE FC, którego prezesem jest Matn i Futsal Białystok prezesa Prezio. Arabella czai się na miejscu jedenastym, Jagusieńka goni Świstaki, HusariaPolska ucieka przed Brudasami, a co człowiek zmieni stronę, przeglądając klasyfikację, to trafia na kolejnego MacMara i kto wie, może prezesowi PWLGW rzeczywiście uda się w końcu zagospodarować całą pierwszą dziesiątkę?

Andrzej Kałwa

Fot. FotoPyk

Opublikowane 27.09.2016 09:18 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
11.07.2020

Ileż można oszukiwać przeznaczenie?

Kapitalny pomysł na thriller „Oszukać przeznaczenie” przyniósł taki sukces sprzedażowy, że nakręcono aż pięć części, a nie wykluczamy, że to jeszcze nie koniec. Polskim odpowiednikiem tego filmu były od lat losy Korony Kielce – klubu skazywanego co kilkanaście miesięcy na murowany spadek do I ligi, a następnie ratującego się, często w cudowny sposób. Dziś już […]
11.07.2020
Weszło
11.07.2020

„Lechowi jako drużynie brakuje doświadczenia, bo rzadko wygrywa ważne mecze”

Sobotnia prasa to rozmowa z Mariuszem Rumakiem o Lechu Poznań i Jakubie Moderze, sylwetka nowego piłkarza Piasta Gliwice, pogawędka z Markiem Koniarkiem przed GKS Katowice – Widzew Łódź i kilka ciekawych tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Pucharowa porażka z Cracovią odebrała Legii Warszawa spokój. Teraz gra idzie nie tylko o przypieczętowanie mistrzostwa. Sobotnia konfrontacja […]
11.07.2020
Weszło
11.07.2020

Arce i ŁKS-owi został już tylko mecz o honor

Co prawda pandemia sprawiła, że międzynarodowej imprezy w to lato nie zobaczymy, ale spotkanie Arki z ŁKS-em pozwoli nam poczuć się, jak za starych – niekoniecznie dobrych – lat. Wtedy, gdy na mundiale czy Euro jeździliśmy w wiadomym celu. Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. Gdynianie i łodzianie dwa pierwsze mają już za […]
11.07.2020
Weszło
11.07.2020

Krok nadal niespieszny, ale mistrzostwo coraz bliżej!

Niezależnie od tego, jak zakończy się trwający sezon La Liga – dzisiejszy mecz z Deportivo Alaves będzie jeszcze przywoływany przez ekspertów zajmujących się ligą hiszpańską. Katalończycy będą rozpamiętywać, co by się stało, gdyby Joselu był odrobinę dokładniejszy, gdyby Varane miał odrobinę słabszą koordynację. Kastylia będzie z kolei wskazywać – tutaj Real pokazał, że da się […]
11.07.2020
Weszło
10.07.2020

Pan Piłkarz Igor Angulo załatwił Raków

Czy można czasem było mieć jakieś „ale” do Igora Angulo? Oczywiście. Ale nie można mu odmówić: to w polskich warunkach Pan Piłkarz, który ma rzadką umiejętność: potrafi uprawiać dyscyplinę zwaną piłkę nożną. Hiszpan właśnie zanotował trzeci kolejny sezon ESA, w którym strzelił ponad piętnaście bramek. Dzisiaj miał bezpośredni udział przy CZTERECH golach Górnika Zabrze. MIŁE […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Warta znów z nadziejami na bezpośredni awans. Bohaterem odkurzony Spławski

Piątek na zapleczu Ekstraklasy sprawił, że I liga znów będzie ciekawa. Albo inaczej – będzie jeszcze ciekawsza. Warta wykorzystała porażkę Stali i zbliżyła się do wicelidera na dwa punkty. Z kolei Zagłębie Sosnowiec po raz pierwszy od sierpnia znalazło się w strefie spadkowej. Dziś nieoczywistym bohaterem przełamania warciarzy był napastnik, który w pewnym momencie był […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Panu Sirkowi to już chyba podziękujemy

Pamiętacie, jak Cezary Kulesza nie chciał za wszelką cenę przyznać, że wtopił sporo siana na sprowadzeniu Ognjena Mudrinskiego, więc wymyślił sobie śmiałą teorię, iż w ten sposób wypromował Patryka Klimalę? Prezes Jagiellonii w wywiadzie wił się jak piskorz, w końcu palnął coś bez większego ładu, ale na potrzeby tego tekstu uznajmy może, że coś w […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Sandecja odbija się od dna i… idzie po baraże!

Uwielbiamy w tym sezonie relacje z meczów I ligi. Każda porażka właściwie dowolnej drużyny spoza podium to „niebezpieczne zbliżenie się do strefy spadkowej”, każde zwycięstwo – nawiązanie walki o baraże. Nie inaczej jest w przypadku Sandecji, która po dzisiejszym zwycięstwie Odry Opole nad Wigrami Suwałki znalazła się w czerwonej części tabeli. Sęk w tym, że […]
10.07.2020
Inne sporty
10.07.2020

Powrót Kubicy i podładowany kalendarz F1

Nowe wyścigi w kalendarzu, niepewność co do jutrzejszych kwalifikacji, zaskakujące wyniki treningów, a przede wszystkim widok Roberta Kubicy w bolidzie Alfy Romeo Racing Orlen. Najwięcej emocji dostarczają nam zazwyczaj niedzielne zmagania, ale i dzisiaj w świecie Formuły 1 nudno nie było, a wręcz przeciwnie. Podsumowujemy dla was ostatnie wydarzenia wokół najlepszej serii wyścigowej świata. Już […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Dlaczego teza o tym, że ktoś nie chce awansować do Ekstraklasy, jest bzdurą?

Wśród osób węszących teorie spiskowe często na finiszu sezonu w I lidze pojawia się teza, że „klub X przegrywa, bo nie chce awansować do Ekstraklasy”. Poszukiwacze drugiego dna twierdzą, że danego zespołu nie stać na wejście do polskiej elity, dlatego manewrując wynikami starają się wypisać z walki o awans. Tym razem podobne hasła padają pod […]
10.07.2020
Blogi i felietony
10.07.2020

Lech dostarcza piłkarzy do reprezentacji i trofea innym klubom

Mówi się o Lechu, że jest dostarczycielem piłkarzy do lepszych europejskich lig, bo rzeczywiście sporo zarabia z transferów. Mówi się też, że dostarcza zawodników do reprezentacji Polski, bo rzeczywiście w ostatnich latach sporo wychowanków zadebiutowało w kadrze. Natomiast rzadko się mówi o tym, co najważniejsze. Lech jest też dostarczycielem pucharów dla innych drużyn. Od czasu […]
10.07.2020
Kanał Sportowy
10.07.2020

STANOWISKO #16 – KTO ZNISZCZYŁ KORONĘ KIELCE?

W swoim najnowszym „Stanowisku” Krzysztof Stanowski bierze na tapet działalność Krzysztofa Zająca. Człowieka, który rozmontował Koronę Kielce i – co gorsza – nie ma zamiaru kończyć swojej destrukcyjnej działalności. „Tam nie ma nic. Tam jest gruzowisko, tam jest ściernisko. Żal mi kibiców Korony. Panie Krzysztofie Zającu – jedyne, co pan ma w miarę fajne to […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Ścieżka po Ligę Mistrzów znana. Lewandowski w ćwierćfinale z Barcą lub Napoli

Robert Lewandowski zakończył Bundesligę mistrzostwem, nastrzelał przez cały sezon pół setki bramek, ale czeka go jeszcze granie kluczowe: Liga Mistrzów. Trzeba powiedzieć szczerze: jeśli Bayernowi powiodłoby się w tych rozgrywkach, Lewy byłby faworytem w grze o Złotą Piłkę. Dziś poznaliśmy dalszą ścieżkę Champions League – Lewandowski, po spodziewanym domknięciu dwumeczu z Chelsea, wpadnie na zwycięzcę […]
10.07.2020
Bukmacherka
10.07.2020

Combo Dnia w eWinner – wygrane faworytów w sobotę po kursie 4.75!

Kapitalną, weekendową promocję przygotował nam legalny polski bukmacher eWinner! W ramach jednego zakładu możemy postawić to, co zwykle wpadłoby na „taśmę”. Wygrane faworytów w trzech topowych ligach – angielskiej, hiszpańskiej oraz włoskiej, mogą dać nam solidny zastrzyk gotówki. Dlatego też wybieramy „Combo Dnia” na nasz sobotni typ na czołowego europejskie rozgrywki. Combo Dnia w eWinner […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Górnik Zabrze – pierwszy polski klub, dla którego Grecy są wzmocnieniami

W ostatnich latach nie brakowało greckich zawodników na polskiej ziemi. Kolejne kluby decydowały się na piłkarzy z tego kraju, mimo że ci konsekwentnie się nie sprawdzali, każdy był mniejszym lub większym niewypałem. Mogło się wydawać, że latem tę klątwę zdjęła wreszcie Pogoń Szczecin, bo dobry początek miał Kostas Triantafyllopoulos. Szybko jednak zaczął ujawniać swoje gorsze […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Czy Legia i Lech powinny rzucić bańkę za Bohara?

– Jeśli na stole pojawi się kwota w granicach miliona euro netto, to wtedy Damjan będzie mógł kontynuować karierę gdzie indziej. Choć w zasadzie powinienem powiedzieć „co najmniej” milion euro – powiedział ostatnio „Super Expressowi” Artur Jankowski, prezes Zagłębia Lubin. Jak na polskie warunki to oczywiście duża suma, ale jeśli kiedykolwiek chcemy gonić poważniejszą piłkę, […]
10.07.2020
Weszło
10.07.2020

Szlakiem Podstawskiego. Pogoń ściąga kapitana rezerw Porto

Tomas Podstawski przed transferem do Pogoni Szczecin: bimbalion meczów w juniorskich kadrach Portugalii, wieloletnia podpora rezerw Porto, ale nie przebił się w jedynce. Teraz z tego samego klucza w Szczecinie pojawia się Luis Mata, 23-letni lewy obrońca, który rozegrał ponad pięćdziesiąt meczów w kadrach Portugalii od U15 do U21, a w Porto B po paru […]
10.07.2020
Weszło Extra
10.07.2020

Nawet fus może coś pokazać

W Zagłębiu przebił się dopiero w wieku 22 lat. U Mariusza Lewandowskiego zaczynał jako czwarty bramkarz. Dominik Hładun długo się przebijał. Ale gdy już się przebił, został w bramce Zagłębia na dłużej. Dziś budzi zainteresowanie innych klubów, mówi się o możliwych przenosinach do Legii. Czy bramkarz może być spokojny? Czego uczy Grzegorz Szamotulski? Ile daje […]
10.07.2020