Boniek o nowej radzie PZPN: Jedno z najważniejszych ciał na świecie!

Wojciech Górski

02 maja 2026, 13:24 • 2 min czytania 1

Reklama
Boniek o nowej radzie PZPN: Jedno z najważniejszych ciał na świecie!

Zbigniew Boniek w swoim stylu skomentował powstanie Rady Ekspertów ds. Dyplomacji Sportowej w PZPN. – To musi być bardzo, bardzo poważne ciało! Można powiedzieć, że jest jednym z czterech najważniejszych na świecie: po ONZ, Unii Europejskiej i NATO – uśmiecha się były prezes piłkarskiej federacji.

Reklama

29 kwietnia PZPN poinformował o powstaniu nowego organu, mającego prężnie działać w związkowych strukturach.

„Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o powołaniu Rady Ekspertów ds. Dyplomacji Sportowej, nowego organu doradczego federacji, którego celem jest stworzenie i wdrażanie planu systemowego wzmacniania pozycji międzynarodowej PZPN, całej polskiej piłki nożnej oraz jej otoczenia biznesowego i społecznego. Rada powstała z inicjatywy Wiceprezesa PZPN ds. zagranicznych Dariusza Mioduskiego i będzie działała pod jego przewodnictwem” – przekazano w oficjalnym komunikacie.

Na razie wiadomo, że w radzie, poza Dariuszem Mioduskim, będą zasiadali Cezary Kulesza, prezes PZPN, oraz Łukasz Wachowski, sekretarz generalny. Do współpracy zaproszono też Michała Banasiaka, który jest prezesem i współzałożycielem Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej.

Reklama

Zbigniew Boniek: Po co taka rada, skoro jest Kulesza?

Do pomysłu powstania takiej rady w swoim stylu, w swoim cyklu „Zibi Top” na łamach Weszło, odniósł się Zbigniew Boniek. Do tematu podszedł z właściwym sobie humorem.

– Rada Ekspertów ds. Dyplomacji Sportowej w PZPN to musi być bardzo, bardzo poważne ciało! Można powiedzieć, że jest jednym z czterech najważniejszych na świecie: po ONZ, Unii Europejskiej i NATO – skomentował.

– Chociaż z drugiej strony zastanawiam się: po co taka rada? Przecież w PZPN mamy Czarka Kuleszę, który jest fantastycznym dyplomatą, o czym świadczy fakt, że dwa razy został wybrany na prezesa, a nie musiał nawet powiedzieć jednego słowa – spuentował Boniek.

Reklama

Wygląda na to, że kandydata do miana „Szpilki Miesiąca” poznaliśmy w maju wyjątkowo szybko. A tu najnowszy felieton Zbigniewa Bońka na Weszło w całości.

CZYTAJ WIĘCEJ FELIETONÓW ZBIGNIEWA BOŃKA NA WESZŁO:

1 komentarz
Wojciech Górski

Uwielbia futbol. Pod każdą postacią. Lekkość George'a Besta, cytaty Billa Shankly'ego, modele expected Goals. Emocje z Champions League, pasja "Z Podwórka na Stadion". I rzuty karne - być może w szczególności. Statystyki, cyferki, analizy, zwroty akcji, ciekawostki, ludzkie historie. Z wielką frajdą komentuje mecze Bundesligi. Za polską kadrą zjeździł kawał świata - od gorącej Dohy, przez dzikie Naddniestrze, aż po ulewne Torshavn. Korespondent na MŚ 2022 i Euro 2024. Głodny piłki. Zawsze i wszędzie.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”