Korona podjęła ważną decyzję. Kapitan zostaje!

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

25 czerwca 2026, 21:50 • 3 min czytania 0

Reklama
Korona podjęła ważną decyzję. Kapitan zostaje!

Mimo sfinalizowania dopiero jednego transferu przychodzącego, śmiało można stwierdzić, że działania Korony Kielce na rynku transferowym robią wrażenie. Do drużyny Jacka Zielińskiego za niemałe pieniądze trafił przecież Patrik Hellebrand z Górnika Zabrze. Trener Złocisto-Krwistych zdradził, że klub planuje jeszcze dwa duże transfery. Kibice będą musieli jeszcze na nie poczekać, ale w międzyczasie otrzymali dobrą wiadomość. Kontrakt z Koroną przedłużył bowiem Nono.

Reklama

Od momentu przejęcia klubu Łukasz Maciejczyk nie szczędzi pieniędzy na Koronę. Latem poprzedniego roku do Kielc trafili m.in. Stjepan Davidović czy Tamar Svetlin, dwaj najdrożsi zawodnicy w historii klubu. Za tego drugiego Kielczanie zapłacili Celje 800 tysięcy euro. Jeszcze odważniej Maciejczyk gra przed nadchodzącym sezonem, rozbijając bank na wspomnianego Patrika Hellebranda. Korona wpłaciła klauzulę i wykupiła go z Górnika Zabrze za rekordowe 1,7 mln euro.

Nono z nową umową. Kapitan zostaje w Koronie na kolejny rok

To nie koniec wzmocnień drużyny Jacka Zielińskiego. Trener przyznał, że planuje wraz z Pawłem Golańskim, dyrektorem sportowym Korony, jeszcze dwa duże transfery. W czwartkowy wieczór klub opublikował tajemnicze wideo, zapowiadające… no właśnie. Kibice zaczęli łączyć kropki i przypomnieli sobie wypowiedź trenera Zielińskiego sprzed kilkudziesięciu godzin. Pomyśleli: zaraz poznamy kolejnego nowego piłkarza Korony!

Aż tak dobrze nie jest, choć komunikat klubu i tak może ucieszyć. Nowy kontrakt ze Złocisto-Krwistymi podpisał bowiem David Gonalez Plata, popularny Nono, będący kapitanem zespołu Jacka Zielińskiego. Nowa umowa hiszpańskiego pomocnika będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że mój kontrakt został przedłużony i że zostaję w Koronie na kolejny rok. Tego chciałem. To jest mój dom. Teraz koncentruję się na okresie przygotowawczym, żeby być jak najlepiej przygotowanym do startu nowego sezonu. Wierzę, że przed nami bardzo dobry czas – mówił 35-latek po parafowaniu nowej umowy.

Pobyt w Koronie to dla Nono pierwsza zagraniczna przygoda w wieloletniej karierze. Wychowanek Rayo Vallecano, rozegrał niemal 200 meczów na drugim szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii. Po odejściu z Ibizy latem 2022 pozostawał jednak bez klubu przez kilka miesięcy. Wtedy odezwała się Korona, do której dołączył w połowie sezonu 2022/23.

Od tamtej pory rozegrał w barwach kieleckiej ekipy 88 spotkań, w których strzelił cztery gole i zaliczył 11 asyst. Byłoby ich zapewne więcej, gdyby nie poważna kontuzja. Zerwane więzadła krzyżowe wykluczyły go z gry od kwietnia do końca 2024 roku. Po powrocie do zdrowia zaliczył jednak udaną rundę wiosenną i Jacek Zieliński mianował go kapitanem zespołu.

Reklama

Korona rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. Zmagania w PKO Ekstraklasie rozpocznie 25 lipca od wyjazdu na mecz z Jagiellonią Białystok.

Fot. Newspix

0 komentarzy
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Wojciech Piela
5
Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju