Wychowanek Lecha ma nowy klub. Ostatnio spadł z ligi

Mikołaj Duda

26 czerwca 2026, 19:00 • 3 min czytania 4

Reklama
Wychowanek Lecha ma nowy klub. Ostatnio spadł z ligi

Odra Opole najwidoczniej ma spore ambicje, by w nowym sezonie włączyć się do walki o awans do Ekstraklasy. Do zespołu prowadzonego przez Łukasza Tomczyka właśnie dołączył czwarty zawodnik, a co ciekawe drugi, który w ostatnim sezonie występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Tym razem padło na bramkarza jednego ze spadkowiczów.

Reklama

Klub z Betclic 1. Ligi poinformował o sprowadzeniu Miłosza Mleczki, który w ostatnim sezonie występował w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Wychowanek Lecha Poznań podpisał kontrakt na kolejny rok, przy czym znalazła się w nim opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 27-latek jest czwartym wzmocnieniem opolskiej ekipy przed startem zmagań w nowym sezonie.

Między słupkami bramki opolskiej Odry od następnego sezonu będziemy mogli zobaczyć Miłosza Mleczkę. 27-letni bramkarz ma za sobą sezon na boiskach Ekstraklasy, w którym bronił barw Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Do Dumy Opolszczyzny dołącza na zasadzie wolnego transferu, podpisując z naszym klubem roczną umowę z opcją jej przedłużenia o następne 12 miesięcy – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Reklama

Odra Opole zbroi się przed nowym sezonem. Kolejny piłkarz z Ekstraklasy

Miłosz Mleczko ostatni sezon zaczął jako podstawowy bramkarz ekipy Marcina Brosza. Zagrał w pierwszych 12 spotkaniach, jednak po słabych wynikach zespołu trener Bruk-Bet Termaliki zdecydował się na zmianę. Postawił na Adriana Chovana i ten pokazał się z na tyle dobrej strony, że do końca rozgrywek swojego miejsca już nie oddał. To nie zmienia faktu, że Słoniki pożegnały się z Ekstraklasą, więc 27-latek będzie miał okazję, by zmierzyć się ze swoimi dawnymi kolegami.

Podczas całej kariery na drugim szczeblu rozgrywkowym rozegrał 74 spotkania. Składają się na to występy w Puszczy Niepołomice, Widzewie Łódź, a także Zniczu Pruszków. Z kolei w Ekstraklasie poza wspomnianą Termaliką grał także w Lechu, którego jest wychowankiem. Pod koniec sezonu 2019/20 zadebiutował w meczu przeciwko Lechii Gdańsk, jednak na tym zakończyła się jego przygoda.

Wcześniej Odra pozyskała także Mathieu Scaleta z Motoru Lublin, mającego na koncie około 150 występów na polskich boiskach, w tym ponad 60 na poziomie Ekstraklasy. Do zespołu Łukasza Tomczyka dołączył także Branislav Spacil, który był istotnym elementem Górnika Łęczna oraz wypożyczony został Bartłomiej Barański z Lecha Poznań. 20-latek rundę wiosenną spędził występując w GKS-ie Tychy.

Reklama

Fot. Newspix

4 komentarze
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama