Oscar Garcia przemówił po objęciu Pogoni. „Pomagałem się rozwinąć Upamecano”

Michał Kołkowski

Opracowanie:Michał Kołkowski

24 czerwca 2026, 17:39 • 2 min czytania 5

Reklama
Oscar Garcia przemówił po objęciu Pogoni. „Pomagałem się rozwinąć Upamecano”

Pogoń Szczecin niespodziewanie rozpoczęła okres przygotowań do nowego sezonu od zmiany trener. Oscar Garcia, który zastąpił na stanowisku Thomasa Thomasberga, przedstawił się fanom Portowców na konferencji prasowej.

Reklama

53-letni Hiszpan jest nadzwyczaj doświadczonym trenerem. Jego największe sukcesy to mistrzostwo Izraela z Maccabi Tel Awiw i dwa tytuły mistrza Austrii wywalczone z Red Bullem Salzburg. Ostatnio pracował w rezerwach Ajaxu Amsterdam, a także został tymczasowo pierwszym szkoleniowcem Joden.

Oscar Garcia zabrał głos po objęciu Pogoni. Wspominał pracę w Salzburgu

– Planem klubu jest to, aby się rozwijać, Nie wierzę, że można się rozwijać, koncentrując się jedynie na pierwszym zespole – podkreślił Garcia, cytowany przez oficjalny portal Pogoni. – Trzeba rozwijać się wspólnie. Akademia to przyszłość klubu. Pozwala ona dostarczać dobrych piłkarzy do pierwszego zespołu. Na razie będę koncentrował się na pierwszym  zespole, ale w dalszej perspektywie współpraca z Akademią jest niezbędna. Pracowałem już wcześniej z zawodnikami młodymi, którym pozwalałem się rozwijać. Pomagałem się rozwinąć chociażby Dayotowi Upamecano czy Hugo Ekitike. Mam więc doświadczenie. Młodych zawodników staram się zarazić pewnością siebie, tak, by byli gotowy do gry w pierwszym zespole.

– Infrastruktura klubu jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Cały stadion, obiekty – to wszystko jest imponujące. Pierwszy trening był wprowadzający. Powiedziałem piłkarzom, że musimy zaszczepić w drużynie zwycięską mentalność. Musimy dawać z siebie wszystko. Wiem, że praktycznie na każdym naszym meczu jest pełen stadion. Musimy dawać z siebie wszystko, całe serce, a wtedy niezależnie od wyniku końcowego kibice to docenią – dodał 53-latek.

Garcia przyznał, że wiele się nauczył zwłaszcza w Red Bullu Salzburg.

Reklama

– Spędziłem w Red Bullu półtora roku. Przyszedłem tam z filozofią wyniesioną z FC Barcelony, opierającą się na posiadaniu piłki. W Salzburgu nauczyłem się natomiast dodatkowo pressować, odzyskiwać piłkę. To był fantastyczny czas – powiedział nowy trener Portowców.

W sezonie 2025/26 Pogoń uplasowała się na dziewiątym miejscu w Ekstraklasie.

fot. NewsPix.pl

Reklama
5 komentarzy
Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej monumentalnej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze, kompleksowe lektury i nie odstraszają ich liczne dygresje. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Najchętniej snuje te opowiastki, w ramach których wątki czysto sportowe nieustannie plączą się z rozważaniami na temat historii czy rozmaitych kwestii społeczno-politycznych.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

AbsurDB
0
Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Paweł Paczul
92
Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą