Midtjylland odrzuciło 20 mln euro! Perełka trafi do Premier League?

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

15 maja 2026, 10:53 • 3 min czytania 4

Reklama
Midtjylland odrzuciło 20 mln euro! Perełka trafi do Premier League?

Alexander Sorloth, Ousmane Diomande, Gustav Isaksen, Artem Dowbyk czy Frank Onyeka. Wszystkich tych zawodników łączy jeden klub, a mianowicie FC Midtjylland. Duńczycy pokazują od dobrych kilku lat, że potrafią sprzedawać piłkarzy za bardzo solidne pieniądze. Tego lata mogą jednak pobić swój rekord sprzedażowy. Mają bowiem w składzie prawdziwą perełkę, za którą spływają oferty w okolicach 20 mln euro. 

Reklama

Wilki wypuściły w świat wielu ciekawych zawodników, na czele z tymi wymienionymi wyżej. Za samego Sorlotha zainkasowali 16 mln euro! To rekordowa suma, za jaką udało im się sprzedać piłkarza. Nie skupiają się jednak tylko na Europie. Obserwują zawodników także z innych kontynentów i niejednokrotnie bardzo dobrze na tym wyszli. O pracy skautingu w Midtjylland w rozmowie z Weszło opowiadał pracujący tam niegdyś Robert Tarka.

Jak wygląda FC Midtjylland od środka? Polski skaut odsłania kulisy pracy w klubie

Dario Osorio na celowniku klubów Premier League

Kolejnym potwierdzeniem świetnego skautingu jest Dario Osorio, 22-letni prawy skrzydłowy z Chile. Midtjylland sprowadziło go latem 2023 roku, bijąc swój rekord transferowy. Zapłacili za niego Club Universidad de Chile, którego jest wychowankiem, ponad pięć milionów euro. Ale opłacało się. Sezon w sezon notuje dwucyfrowy wynik w klasyfikacji kanadyjskiej, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki i przykuwa uwagę wielkich klubów.

„Wielkie kluby” to w żadnym wypadku określenie przesadzone. Już kilka miesięcy temu mówiło się, że Osorio wzbudza zainteresowanie Bayernu Monachium, niedawno w kontekście potencjalnego transferu wymieniano też Arsenal.

Reklama

Nowe informacje w GiveMeSport przekazał dziennikarz Ben Jacobs, który dowiedział się, że kontakt z Midtjylland nawiązały już trzy kluby z Premier League. Mowa o Bournemouth, Crystal Palace i Evertonie. Co więcej, Wilki miały już odrzucić oferty wynoszące około 20 mln euro! Johnny Herrera, który występował niegdyś w Club Universidad de Chile, twierdzi, że Osorio przypomina swoim stylem gry Garetha Bale’a.

Swoją wartość Dario Osorio potwierdza także na arenie międzynarodowej. Regularnie występuje w reprezentacji Chile, w której zadebiutował jeszcze przed 19. urodzinami. Do tej pory zgromadził w niej 23 występy, w których zdobył dwie bramki. Polscy kibice mieli okazję oglądać go w listopadzie 2022 roku, kiedy reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza mierzyła się towarzysko z Chile podczas przygotowań do mistrzostw świata.

Reklama

Polityka transferowa FC Midtjylland może stanowić wzór dla polskich klubów. Duńczycy potrafią sprzedawać za ogromne jak na nasze realia kwoty, ale nie boją się też dużo wydawać. Tak jak wspomnieliśmy, za 19-letniego wówczas Osorio zapłaciły ponad pięć milionów euro. Nasze kluby też wydają coraz więcej, natomiast trwający sezon pokazuje, że muszą się jeszcze wiele w tym aspekcie nauczyć. Duża liczba najdroższych zawodników po prostu zawodzi.

Fot. Newspix.pl

4 komentarze
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
8
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Inne ligi zagraniczne

Reklama