Media: Zwrot akcji na Anfield. Obrońca odejdzie za darmo

Wojciech Piela

28 maja 2026, 23:31 • 2 min czytania 2

Reklama
Media: Zwrot akcji na Anfield. Obrońca odejdzie za darmo

Przyszłość Ibrahimy Konate w Liverpoolu stoi pod dużym znakiem zapytania. Według informacji przekazanych przez Bena Jacobsa rozmowy dotyczące przedłużenia kontraktu zakończyły się niepowodzeniem, co może oznaczać odejście francuskiego defensora z Anfield po wygaśnięciu obecnej umowy.

Reklama

Jeszcze przed zakończeniem sezonu władze Liverpoolu zdawały sobie sprawę, że istnieje ryzyko utraty reprezentanta Francji na zasadzie wolnego transferu. Mimo to klub pozostawał optymistycznie nastawiony do negocjacji i liczył na osiągnięcie porozumienia z zawodnikiem.

Media: Obrońca odejdzie za darmo. Zwrot akcji na Anfield

Początkowe rozmowy nie przebiegały jednak po myśli The Reds. W pewnym momencie pojawiły się nawet obawy, że Konate już zimą rozpocznie negocjacje z innymi klubami w sprawie przyszłego kontraktu.

W ostatnich tygodniach sytuacja wydawała się jednak zmierzać w dobrym kierunku. Sam piłkarz przyznał niedawno, że strony są blisko osiągnięcia porozumienia i prowadzą zaawansowane rozmowy dotyczące nowej umowy.

Od tamtej wypowiedzi minął jednak miesiąc, a najnowsze doniesienia wskazują, że negocjacje ostatecznie zakończyły się fiaskiem. Według Bena Jacobsa francuski obrońca ma opuścić Liverpool po wygaśnięciu kontraktu i zmienić klub bez kwoty odstępnego.

Reklama

Konaté trafił do Liverpoolu latem 2021 roku z RB Lipsk za około 40 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał 183 spotkania w barwach angielskiego zespołu. W tym czasie zdobył siedem bramek i zanotował cztery asysty.

W trakcie pobytu na Anfield środkowy obrońca sięgnął z Liverpoolem między innymi po mistrzostwo Anglii, Tarczę Wspólnoty, Puchar Anglii oraz dwa Puchary Ligi Angielskiej.

fot. Newspix

Reklama
2 komentarze
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”