Media: Arka szykuje roszady. Jest kandydat na nowego dyrektora

Wojciech Piela

05 maja 2026, 09:31 • 2 min czytania 6

Reklama
Media: Arka szykuje roszady. Jest kandydat na nowego dyrektora

Arka Gdynia szykuje się do zmian na stanowisku dyrektora sportowego. Według doniesień medialnych, klub ma już wytypowanego następcę.

Reklama

Prawdziwy zakład bez ryzyka! Stawiasz 113,64 zł i w przypadku porażki dostajesz zwrot 100 zł na konto główne (bez obrotu i można od razu wypłacić) – kliknij tu i sprawdź szczegóły promocji dla nowych graczyComeOn - baner promocji na start

Obecny dyrektor, Veljko Nikitović, wkrótce zakończy swoją pracę w Gdyni. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje, że może objąć analogiczną funkcję w Motorze Lublin.

Media: Jest kandydat na nowego dyrektora. Arka szykuje roszady

Z informacji Meczyków wynika, że jego miejsce zajmie Tomasz Wichniarek. 53-latek ostatnio związany był z Zagłębie Sosnowiec, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika zarządu do spraw sportowych. W przeszłości pracował także jako dyrektor sportowy Widzewa Łódź oraz działał w strukturach sportowych Lecha Poznań.

Wichniarek rozstał się z Widzewem w marcu ubiegłego roku, jeszcze zanim klub rozpoczął intensywne inwestycje transferowe. Jego odejście zbiegło się z pojawieniem się w Łodzi Mindaugasa Nikoliciusa. Początkowo planowano jednak dalszą współpracę.

Reklama

Jak sam opowiadał w podcaście Rozmowy Tylko Sportowe, władze klubu proponowały mu pozostanie w roli szefa rekrutacji i wsparcie nowego dyrektora sportowego na rynku krajowym. Ostatecznie do porozumienia nie doszło, ponieważ Nikolicius zmienił zdanie i nie był zainteresowany takim układem.

Tymczasem Arka koncentruje się na walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Drużyna zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, a przed nią bardzo wymagająca końcówka sezonu. W ostatnich kolejkach zmierzy się z Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze, Bruk-Bet Termalicą Nieciecza oraz Rakowem Częstochowa.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

fot. Newspix

Reklama

6 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
1
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Ekstraklasa

Reklama