Media: Kilku graczy na wylocie z Górnika Zabrze

redakcja

Opracowanie:redakcja

13 grudnia 2025, 10:53 • 3 min czytania 0

Reklama
Media: Kilku graczy na wylocie z Górnika Zabrze

Górnik Zabrze to jedna z rewelacji rundy jesiennej Ekstraklasy. Końcówkę jednak miał beznadziejną. Mimo zdobycia tylko jednego punktu w czterech ostatnich meczach, na razie pozostaje wiceliderem tabeli (przynajmniej do zaległych spotkań Rakowa i Jagi). Kilku graczy nie ma się z czego cieszyć, bo nie trafili do planów Michala Gasparika. Portal Roosevelta81 wskazał, kto jest już na wylocie z klubu. 

Reklama

Zabrzanie dokonali ogromu transferów przychodzących – była to nawet liczba dwucyfrowa. Trzon stanowią i tak ci, którzy grali tu już w poprzednim sezonie. Dopiero piąte miejsce pod względem minut zajmuje wypożyczony z FC Augsburg – Marcel Łubik, a szóste sprowadzony trochę niespodziewanie z wolnego kontraktu Jarosław Kubicki.

Powiększenie kadry i mnóstwo nowych nazwisk sprawia siłą rzeczy, że część zawodników nie przekonała do siebie Michala Gasparika. Mogą sobie już szukać nowych klubów. O kogo chodzi?

Zahović na wylocie z Górnika. I nie tylko

Najbardziej rozczarowany ma prawo być Luka Zahović, który długo był kontuzjowany, a później tylko dwa razy zagrał w podstawowym składzie. Przecież jeszcze w poprzednim sezonie zdobył osiem bramek w Ekstraklasie i dorzucił kilka asyst. Jego umowa wygasa z końcem czerwca i portal Roosevelta81 podaje, że klub nie wiąże z nim już przyszłości. Trener Gasparik nie bardzo może Słoweńca taktycznie dopasować. W 300 minut na murawie zdobył on dwie bramki – przeciwko Arce w Ekstraklasie i w Pucharze Polski, trafiając do siatki Legii II.

W Zabrzu jednak najbardziej zapamiętają Zahovicia z TEJ bramki przeciwko jego byłemu klubowi:

Reklama

Ponadto przesądzone, że z Zabrza odejdzie Matus Kmet, który jest wypożyczony z Minnesoty Utd. Władze klubowe nie mają zamiaru go wykupować. O ile na początku występował w pierwszym składzie na prawej obronie, a później nawet na prawym ataku, tak ostatnio jest głównie rezerwowym. No i nie ma na koncie ani jednej asysty.

Kto jeszcze może szukać sobie klubu? Lokalny portal wymienia też Gabriela Barbosę oraz Theodorosa Tsirigotisa. Brazylijczyk to postać-widmo. Zagrał ok. 70 minut w pierwszym zespole i tyle samo w rezerwach. Długo w ogóle czekał na debiut, bo nie mógł uporać się z kontuzją. Grecki napastnik zagrał trochę więcej – 270 minut. Zaczął nawet od dwóch spotkań w Ekstraklasie w pierwszym składzie, ale po stracie miejsca trafił na wypożyczenie do Polonii Bytom. Tam przegrał rywalizację z Jakubem Arakiem i Kamilem Wojtyrą, więc tym mniej prawdopodobne, że wygra ją w Górniku.

Reklama

Oprócz tego wskazuje się też trzech młodszych graczy. To Dominik Szala, Natan Dzięgielewski i Bastien Donio, ale tu raczej mowa o wypożyczeniach. Warto jednak zwrócić uwagę, że francuski pomocnik ostatnio – po ośmiu ligowych meczach z rzędu przesiedzianych na ławce – zaczął regularniej grać. Wyszedł w pierwszym składzie na Zagłębie i Lechię.

CZYTAJ WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE NA WESZŁO:

Fot. Newspix

0 komentarzy

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”